کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

رشد قابل‌توجه دارایی‌ تحت مدیریت لبخند فارابی


کد خبر : ۱۰۷۲۲۸دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰:۴۹۱۸۱۵ بازدید

صندوق درآمد ثابت لبخند با بازدهی بیش از 27.3 درصدی و رشد بیش از 500 درصدی دارایی‌های تحت مدیریت (AUM)، می‌تواند بهترین گزینه برای افزایش تنوع پرتفوی ...

صندوق درآمد ثابت لبخند با بازدهی بیش از 27.3 درصدی و رشد بیش از 500 درصدی دارایی‌های تحت مدیریت (AUM)، می‌تواند بهترین گزینه برای افزایش تنوع پرتفوی معامله‌گران حرفه‌ای باشد. این صندوق با مدیریت شرکت سبدگردان فارابی توانسته در مدتی بسیار کوتاه، اعتماد گروه قابل توجهی از سرمایه‌گذاران را در بازار جلب کرده و به یکی از موفق‌ترین صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله (ETF) تبدیل شود.

 

اهمیت افزایش تنوع سرمایه‌گذاری در مدیریت ریسک

از مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله (ETF) می‌توان به نقش پررنگ این صندوق‌ها در تنوع بخشیدن به سبد دارایی سرمایه‌گذاران اشاره کرد. واقعیت این است که حتی ریسک‌پذیرترین و البته حرفه‌ای‌ترین معامله‌گران بازار سرمایه نیز می‌توانند با اختصاص بخشی از منابع مالی خود به سرمایه‌گذاری در یک صندوق درآمد ثابت، ضمن کسب بازدهی بالاتر از بانک، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند. در چنین شرایطی حتی اگر سرمایه‌گذاران در روزهای ریزش بازار نیز قصد نداشته باشند تغییری در ترکیب سرمایه‌گذاری خود ایجاد کنند، همچنان آن بخشی از سرمایه‌شان که در صندوق درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده، از کاهش ارزش در امان خواهد بود و این موضوع سبب می‌شود به‌طور کلی ریزش‌های بازار آسیب کمتری به سرمایه آن‌ها وارد کند. 

علاوه بر مواردی که در بالا اشاره کردیم، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله مانند لبخند کاربرد مهم دیگری نیز دارد. به‌عنوان مثال، زمانی که سرمایه خود را نقد کرده، در حال جستجو و انتخاب یک سهم جدید برای سرمایه‌گذاری هستید، می‌توانید در این مدت سرمایه خود را به صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی (ETF) بسپارید. وجود بازارگردان و در نتیجه نقدشوندگی بسیار بالای این صندوق باعث می‌شود هر زمانی که نیاز داشتید بتوانید با فروش واحدهای سرمایه‌گذاری خود مجددا سرمایه‌تان را نقد کنید.

 

چرا صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی؟

صندوق درآمد ثابت لبخند، با مدیریت شرکت سبدگردان فارابی در مدت زمانی اندک توانسته عملکردی مثال‌زدنی در بازار سرمایه کشور به‌نمایش بگذارد. این صندوق که از ابتدای فعالیت خود دو مرتبه در ماه‌های شهریور و آذر 1401 سقف واحدهای سرمایه‌گذاری را افزایش داده است، توانسته اعتماد بخش مهمی از بازار را جلب کند. لازم به ذکر است سود معادل سالیانه این صندوق تا 27.3 درصد است که این میزان بازدهی نیز در مقایسه با میانگین بازدهی صندوق‌های بازار و البته سود سپرده بانکی به‌طور قابل قبولی بالاتر است و سبب می‌شود صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی، گزینه‌ای بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری بدون ریسک در بازار سرمایه به‌شمار رود.

 

بیشترین درصد رشد AUM در لبخند فارابی

در میان صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله که در حال حاضر در بازار فعال هستند، صندوق لبخند فارابی توانسته میزان دارایی‌های تحت مدیریت خود را بیش از 500 درصد افزایش دهد. این در حالی است که چنین میزانی از افزایش AUM در میان سایر صندوق‌های درآمد ثابت بازار دیده نشده است. این تفاوت قابل توجه نشان از مدیریت حرفه‌ای لبخند فارابی دارد که توانسته اعتماد فعالین بازار سرمایه را به خود جلب کند.

 

نحوه سرمایه‌گذاری در لبخند فارابی

همان‌طور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، لبخند فارابی یکی از نمادهای قابل معامله است؛ بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق کافی است پس از طریق «فارابیکسو» یا سامانه‌های معاملات آنلاین سایر کارگزاری‌ها اقدام کنید. برای این منظور می‌توانید با جستجوی نماد «لبخند» در قیمت و مقدار مدنظر خود سفارش خریدتان را در سامانه معاملاتی ثبت کرده، هر زمانی که نیاز داشتید با فروش تمام یا بخشی از دارایی خود در لبخند، مجددا سرمایه خود را نقد کنید. لازم به ذکر است در صورتی که از طریق فارابیکسو، سامانه معاملات آنلاین کارگزاری فارابی معاملات لبخند را انجام دهید، معاملات شما بدون کارمزد خواهد بود.

 اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو