کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حمله خونین گرگ وحشی به 6 اردستانی


کد خبر : ۱۰۷۱۸۵یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴:۴۳۶۵۰۶ بازدید

رئیس دامپزشکی اردستان از مصدومیت 6 نفر از جمله یک نفر از عوامل انتظامی بر اثر حمله گرگ در این شهرستان خبر داد.
حمله خونین گرگ وحشی به 6 اردستانیحمله خونین گرگ وحشی به 6 اردستانی

رئیس دامپزشکی اردستان از مصدومیت 6 نفر از جمله یک نفر از عوامل انتظامی بر اثر حمله گرگ در این شهرستان خبر داد.

در اثر ورود یک قلاده گرگ به شهر اردستان در ساعات مختلف و پرسه زدن در شهر 6 نفر را مصدوم کرد که پس از اطلاع نیروهای محیط زیست به محل مورد نظر اعزام شدند، اما با فرار گرگ نیروهای آتش‌نشانی و فراجا به محل اعزام شدند و گرگ مورد نظر را کشتند.

همچنین بر اثر حمله گرگ در شهر اردستان یکی از این 6 نفر از پرسنل نیروهای انتظامی بوده که در زمان کشتن گرگ مصدوم شده است.

سعید راعی رئیس دامپزشکی استان اصفهان اظهار داشت: پیرو حضور یک قلاده گرگ در سطح شهر اردستان و حمله به برخی شهروندان، بلافاصله پس از اتلاف حیوان، پرسنل شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در محل حاضر و نسبت به نمونه‌برداری از مغز حیوان تلف شده جهت تشخیص هاری و ارسال نمونه به آزمایشگاه مرجع هاری در استان آذربایجان شرقی اقدام کردند.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه آموزش به افراد درگیر به گاز گرفتگی، افزود: ارائه آموزش‌های لازم مراقبتی به افراد درگیر در عملیات اتلاف و نظارت بر دفن بهداشتی آن از اقداماتی بود که دامپزشکی اردستان در اسرع وقت انجام داده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: بیماری هاری یک بیماری ویروسی بسیار مهلک با کشندگی 100 درصد و مشترک بین انسان‌ها و حیوانات بوده که حیوان مبتلا دچار تغییر رفتار گوشه‌گیری، ترس از نور یا پرخاشگری، حمله به سایر حیوانات و اشیا و در نهایت مرگ می‌شود.

وی تأکید کرد: از نزدیک شدن به حیوانات حیات وحش، سگ‌های ولگرد، غذا دادن به این‌ حیوانات و حیوانات ناشناس یا دارای علائم‌ مشکوک خودداری کرده و در صورت گزش یا تماس با ترشحات بدن این موجودات، پس از شست و شوی سریع محل گزش با آب و صابون فراوان و پرهیز از بستن و پانسمان روی زخم به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند. راعی ضمن اشاره به رعایت نکات ویژه افراد دارای حیوانات خانگی گفت: افرادی که از سگ و گربه خانگی نگهداری می‌کنند، باید با مراجعه به شبکه دامپزشکی یا درمانگاه‌های بخش خصوصی دامپزشکی، نسبت به واکسیناسیون هاری حیوان مورد نگهداری خود اقدام‌ کنند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو