کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بررسی وضعیت سدهای کشور


کد خبر : ۱۰۷۱۷۷یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۰:۱۰۵۶۷۷ بازدید

در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا نهم فروردین ماه معادل 28 میلیارد و 970 میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته ...
بررسی وضعیت سدهای کشوربررسی وضعیت سدهای کشور

آمار بهره برداری از سدهای مخزنی کشور تا نهم اردیبهشت‌ماه نشانگر پرشدگی 64 درصد مخازن سدهای کشور است.

در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا نهم فروردین ماه معادل 28 میلیارد و 970 میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل ۲۲ میلیارد و ۵۱۰ میلیون مترمکعب بوده ۲۹ درصد افزایش داشته است، همچنین میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ معادل ۱۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۱۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون مترمکعب بوده بیانگر افزایش ۹ درصدی است.

در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن ۳۱ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب بوده ۱۹ درصد افزایش داشته و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد ۶۴ درصد رسیده است.

وضعیت سدهای مهم (شرب  - کشاورزی) بیانگر این است که در ۲۷ سد، درصد پرشدگی بیش از ۵۰ درصد است به طوری که سد زنجیره کارون ۹۶ درصد و سد دز ۹۸ درصد و سد چره و مارون  استان خوزستان به ترتیب ۷۸ و ۱۰۰درصد آب دارند همچنین میزان آب در سد گلپایگان و کوچری ۷۵ درصد است. همچنین در سد شهید قنبری استان آذربایجان غربی ۸۳ درصد، سد استقلال ۵۴ درصد و سد جگین استان هرمزگان ۹۸ درصد پر هستند.

سد تالوار استان زنجان ۹۸ درصد، سد بیجار استان گیلان ۶۵ درصد، سد رودبار و استان لرستان ۸۱ درصد، سد درودزن، ملاصدرا  ۶۳ درصد و سد سلمان فارسی استان فارس ۶۷ درصد پرهستند. همچنین در استان کرمانشاه نیز سد داریان ۹۳ درصد و در استان سیستان و بلوچستان سد پیشین ۷۵ درصد و سد ریزدان ۷۶ درصد و سد خیرآباد ۵۷ درصد و سد ماشکید اولیا استان سیستان و بلوچستان ۵۵ درصد پر هستند.

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۱۸۴.۳ میلی‌متر بوده که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره مشابه درازمدت ۲۱۶.۵ میلی‌متر ۱۵ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که عددی معادل ۱۶۸.۷ میلی‌متر بوده ۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو