کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سرقت مسلحانه از فروشندگان سایت اینترنتی


کد خبر : ۱۰۵۹۴۸سه شنبه، ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷:۰۶۱۸۰۰ بازدید

3 پسر جوان که در پوشش خریدار از فروشندگان کالا در سایت اینترنتی مسلحانه سرقت می‌کردند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شوند.
سرقت مسلحانه از فروشندگان سایت اینترنتیسرقت مسلحانه از فروشندگان سایت اینترنتی

3 پسر جوان که در پوشش خریدار از فروشندگان کالا در سایت اینترنتی مسلحانه سرقت می‌کردند بزودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»،  فروردین امسال مردی با مراجعه به  پلیس گفت:  یک دستگاه پلی استیشن را برای فروش در سایت اینترنتی آگهی کردم و پسر جوانی برای خرید تماس گرفت وقتی سر مبلغ فروش به توافق رسیدیم  نشانی خانه‌ام را گرفت تا برای پرداخت مبلغ پلی استیشن و گرفتن آن به خانه‌ام بیاید.

یکی دو ساعت بعد او به همراه 2 پسر جوان دیگر به خانه‌ام آمد اما ناگهان با کلت کمری تهدیدم کردند و بعد هم دست و پایم را بستند و برخی از اموال با ارزش از جمله تلفن همراه و ایرپاد، لپ تاپ و پلی استیشنم را سرقت کردند .
وقتی متوجه شدند که همسرم هم در خانه است، به سراغ او رفتند و گردنبند و مقداری از طلاهایش را هم گرفتند و به سرعت از خانه‌ام خارج شدند.
چند روز بعد از این شکایت مرد دیگری به پلیس آگاهی رفت و با طرح شکایتی مشابه  عنوان کرد: من ساکن خیابان آفریقا هستم. صبح یک آگهی فروش پلی استیشن در سایت  گذاشتم و ظهر پسر جوانی با من تماس گرفت و مدعی شد که خریدار است.
بعد از اینکه نشانی از من گرفت به همراه 2 پسر جوان وارد خانه‌ام شدند و من هم برایشان آبمیوه آوردم فکر می‌کنم آنها در یک لحظه از غفلتم سوء استفاده کردند و در آبمیوه‌ام قرصی انداختند چراکه لحظاتی بعد بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم، دیدم دست و پاهایم را بسته‌اند و اموال با ارزشم از جمله 20 سکه طلا، 10 هزار دلار، سیستم‌های صوتی و تصویری کیف پول دیجیتال، لپ تاپ، گیتار، مقداری طلا و ... را به سرقت برده‌اند.
در حالی که مأموران شناسایی و بازداشت 3 سارق حرفه‌ای را در دستور کارشان قرار داده بودند، شاکی دیگری به اداره پلیس مراجعه کرد.
مأموران با اطلاعاتی که شاکی‌ها در اختیارشان گذاشته بودند و بررسی دوربین‌های مداربسته موفق شدند 20 روز پس از آخرین شکایت هر 3 متهم را در خانه‌ای در غرب تهران شناسایی و بازداشت کنند.
در بازرسی از خانه سارقان علاوه بر 2 کلت کمری با سه تیغه خشاب، بخشی از اموال مسروقه نیز کشف و ضبط شد.
متهمان که 3 پسر جوان 35، 30 و 29 ساله بودند پس از دستگیری به سرقت‌های سریالی اعتراف کردند و گفتند: ما بیشتر مواقع سایت‌های فروش کالاهای دست دوم را رصد می‌کردیم و اگر فردی کالای صوتی گرانبهایی را آگهی می‌کرد و خانه‌اش در منطقه خوبی بود، با او تماس می‌گرفتیم و نقشه سرقت از خانه‌اش را طراحی می‌کردیم.
برای اطمینان بیشتر هم دو کلت کمری خریده بودیم و اگر فروشنده مقاومت می‌کرد او را با اسلحه تهدید می‌کردیم.
پس از اعتراف صریح متهمان پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها بزودی محاکمه می‌شوند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها