کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نیروهای شاغل مشمول قرارداد کار


کد خبر : ۱۰۵۳۰۰سه شنبه، ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۴:۴۰۷۶۶۸ بازدید

با تصویب این طرح همه دستگاه‌های دولتی موظفند ظرف مدت 6 ماه با تمام نیروهای شاغل تمام‌وقت و پاره‌وقت بیمه‌پرداز با دو سال سابقه اشتغال ...
نیروهای شاغل مشمول قرارداد کارنیروهای شاغل مشمول قرارداد کار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد مصوبه ساماندهی کارکنان دولت گفت: با تصویب این طرح همه دستگاه‌های دولتی موظفند ظرف مدت 6 ماه با تمام نیروهای شاغل تمام‌وقت و پاره‌وقت بیمه‌پرداز با دو سال سابقه اشتغال، قرارداد کار معین منعقد کنند.

حسین گودرزی در گفت‌و‌گو با ایرنا در مورد تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح با رویکرد تحول در نظام اداری کشور و ساماندهی چند میلیون نیروی کاری که به طور غیررسمی با دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند، تهیه شد و تصویب نهایی آن می‌تواند به امنیت شغلی کارکنان دولت کمک کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: با تصویب این طرح همه دستگاه‌های دولتی موظفند ظرف مدت ۶ ماه با تمام نیروهای شاغل تمام‌وقت و پاره‌وقت بیمه‌پرداز با دو سال سابقه اشتغال، قرارداد کارمعین منعقد نمایند.

نماینده مردم دورود در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت تصویب نهایی و ابلاغ این مصوبه، جذب هرگونه نیروی انسانی به صورت مستمر در دستگاه‌های اجرایی تنها از طریق آزمون متمرکز خواهد بود و دستگاه‌ها حق انعقاد قرارداد با شرکت‌های تأمین نیرو به عنوان شرکت‌های واسطه را ندارند و در صورت تخلف از قانون به زندان و انفصال از خدمات دولتی محکوم می‌شوند.

گودرزی با اشاره به اینکه در این طرح حذف شرکت‌های واسطه‌ای در جذب نیرو پیش‌بینی شده است، گفت: این قانون ضمن حذف ده‌ها هزار شرکت واسط، برای چندین میلیون نیروی انسانی غیررسمی شاغل، امید، اعتماد و ثبات شغلی ایجاد می‌کند و برای نظام اداری و استخدامی کشور نیز شفافیت، عدالت و رفع تبعیض را در پی خواهد داشت.

وی درباره اینکه کدام یک از شاغلان در دستگاه‌های اجرایی مشمول این مصوبه می‌شوند، تصریح کرد: هر فردی که به صورت دو سال با نهادهای دولتی تحت هر عناوینی به صورت تمام‌وقت و یا پاره‌وقت کار کرده باشد و بیمه فرد از طرف نهادهای دولتی پرداخت شده باشد، مشمول این طرح خواهد شد و قرارداد او به کارمعین تغییر می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ابراز امیدواری به اینکه این طرح در شورای نگهبان به تأیید برسد، افزود: در صورت تأیید این مصوبه، اجرای آن از سال آینده آغاز خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه ساماندهی استخدام کارکنان دولت و به کارگیری نیروها به روش کارمعین و جذب بر اساس گزینش را تعیین و تصویب کردند.

2 سال سابقه اشتغال

با تصویب این طرح همه دستگاه‌های دولتی موظفند ظرف مدت ۶ ماه با تمام نیروهای شاغل تمام‌وقت و پاره‌وقت بیمه‌پرداز با دو سال سابقه اشتغال، قرارداد کار معین منعقد کننداخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها