کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

قیمت تخم مرغ 5 هزار تومان زیر نرخ مصوب


کد خبر : ۱۰۴۳۰۳شنبه، ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰:۴۰۳۵۳۳ بازدید

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید، هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری...
قیمت تخم مرغ 5 هزار تومان زیر نرخ مصوبقیمت تخم مرغ 5 هزار تومان زیر نرخ مصوب

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید، هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ تا ۵ هزارتومان با نرخ مصوب اختلاف دارد.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت : حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان است که کماکان ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزارتومان از نرخ مصوب کمتر عرضه می شود.


او متوسط قیمت فروش تخم مرغ از ابتدای سال را ۳۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بعد از مردمی سازی یارانه، مرغداران در فروش تخم مرغ ۱۵ هزارمیلیاردتومان متضرر شدند.
کاشانی می گوید: روزانه ۳ هزار و ۴۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه صادرات تخم مرغ کماکان متوقف است، گفت: با امضای تفاهم‌نامه و ابلاغ سازمان دامپزشکی به استان ها، صادرات از سرگرفته می شود. برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال برای تعادل قیمت در بازار ۳۰ تا ۴۰ هزارتن تخم مرغ صادر شود.


او ادامه داد: در مصوبه شورای قیمت گذاری بخش کشاورزی، زنجیره تولید تخم مرغ اعم از برنامه ریزی تولید تخم مرغ نطفه دار، تخم مرغ خوراکی و مدیریت صادرات به اتحادیه میهن واگذار شد که این کار بی سابقه بود.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر تفاهم نامه صورت گرفته در حال برنامه ریزی هستیم که جلوی کمبود و نوسانات قیمت تخم مرغ را بگیریم که براین اساس در سال آینده تولید تخم مرغ شفاف می شود و همواره به سبب رصد لحظه ای بازار، نوسانات به حداقل می رسد.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری