کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

وضعیت بارشی کشور تا اردیبهشت 1402


کد خبر : ۱۰۲۵۹۰سه شنبه، ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶:۰۸۲۰۵۳۸ بازدید

بررسی وضعیت بارشی حوضه‌های آبریز کشور از نیمه آذرماه امسال تا نیمه اردیبهشت‌ماه 1402 بیانگر آن است که بارش‌ها از کمتر از نرمال تا نرمال رخ ...
وضعیت بارشی کشور تا اردیبهشت 1402وضعیت بارشی کشور تا اردیبهشت 1402

بررسی وضعیت بارشی حوضه‌های آبریز کشور از نیمه آذرماه امسال تا نیمه اردیبهشت‌ماه 1402 بیانگر آن است که بارش‌ها از کمتر از نرمال تا نرمال رخ خواهد داد.

پاییز امسال سومین پاییز خشک است که وضعیت بارش‌های آن چندان مناسب ارزیابی نمی‌شود و همین امر تأمین آب را با دغدغه همراه ساخته است.

پیش بینی بارش کشور از هفته دوم آذر تا هفته اول دی نشان می‌دهد در نیمه شرقی و جنوب کشور در دو هفته ابتدایی این دوره بارش کمتر از نرمال بوده، اما در هفته پایانی آذر و هفته آغازین دی ماه در محدوده نرمال خواهد بود.

همچنین بارش‌ها در سایر مناطق کشور به‌ویژه مرکز و غرب سواحل خزر و شمال غرب کشور بیشتر از نرمال خواهد بود.

وضعیت بارشی کشور تا اردیبهشت 1402

برپایه این گزارش، میانگین بارش کشور در نیمه دی تا نیمه بهمن در محدوده نرمال تا بیش از آن پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود در استان‌های واقع در جنوب غرب، شمال خلیج‌فارس و دو سوی مناطق واقع در مرکز و غرب البرز و اردبیل بیش از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال باشد.

درعین‌حال احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال در مناطقی از سواحل خزر بیش از ۶۵ درصد در استان هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و نوار جنوبی کرمان کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است.

انتظار می‌رود میانگین بارش کشور در نیمه بهمن تا نیمه اسفند در محدوده نرمال تا بیشتر از آن باشد. همچنین بارش‌ها در استان‌های همسایه زاگرس مرکزی و شمال خلیج‌فارس بیشتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال پیش‌بینی می‌شود.

احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال در استان هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نوار جنوبی کرمان و بخش محدودی از استان خراسان جنوبی کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق کشور بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است.

وضعیت بارشی کشور تا اردیبهشت 1402

وضعیت بارش در نیمه اسفند تا نیمه فروردین ۱۴۰۲ در اغلب مناطق کشور در محدوده نرمال است و در جنوب غرب، زاگرس مرکزی و مناطقی از غرب کشور گرایش به بیش از نرمال دارد.

در استان‌های واقع در نوار جنوبی و جنوب شرق و مناطق محدودی از مرکز کشور احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال، کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد خواهد بود.

در نیمه فروردین تا نیمه اردیبهشت ۱۴۰۲ وضعیت بارش‌ها در اغلب مناطق کشور در محدوده نرمال و در دو سوی کوه‌های البرز و بخشی از شمال شرق گرایش به بیشتر از نرمال دارد.

احتمال وقوع بارش بیش از نرمال در نیمه جنوبی کشور کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری