کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نقش موثر بسته 10 بندی حمایت از بازار سرمایه


کد خبر : ۱۰۲۰۹۹سه شنبه، ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹:۱۹۱۴۳۹ بازدید

سهیلا نقی‌پور گفت: بسته 10 بندی حمایت فوری از بازار سرمای اثر زیادی در رشد اخیر بازار سرمایه داشته و به نظر می‌رسد اقدامات این چنینی در بهبود ...
نقش موثر بسته 10 بندی حمایت از بازار سرمایه نقش موثر بسته 10 بندی حمایت از بازار سرمایه

سهیلا نقی‌پور گفت: بسته 10 بندی حمایت فوری از بازار سرمای اثر زیادی در رشد اخیر بازار سرمایه داشته و به نظر می‌رسد اقدامات این چنینی در بهبود وضعیت بورس و بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران حقیقی به این بازار موثر خواهد بود.

سهیلا نقی‌پور، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار سنا در این خصوص بیان کرد: بسته ۱۰بندی حمایت فوری از بازار سرمای اثر زیادی در رشد اخیر بازار سرمایه داشته و به نظر می‌رسد اقدامات این چنینی در بهبود وضعیت بورس و بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران حقیقی به این بازار موثر خواهد بود. علاوه بر آن معتقدم تثبیت نرخ بهره بین بانکی و همچنین کاهش نرخ ارز در نیما و بازار آزاد نیز کمک قابل توجهی به بهبود وضعیت بازار سرمایه خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر ضرورت کاهش اختلاف نرخ ارز در سامانه نیما با بازار آزاد اظهار کرد: دو نرخی بودن ارز به نفع بازار سرمایه نیست و طبیعتاً هرچه اختلاف بین نرخ ارز نیمایی با بازار آزاد کاهش یابد، گزارش‌های بهتری از شرکت‌های صادرات محور شاهد خواهیم بود. افزایش نرخ ارز نیمایی اثر مثبتی در بازار سرمایه خواهد داشت، اما بعید است که به تنهایی موجب تغییر در روند کلی بازار شود و می‌توان گفت کاهش اختلاف نرخ ارز نیمایی با بازار آزاد یکی از اتفاقاتی است که وقوع آن در مسیر تغییر روند بازار سرمایه ضرورت دارد.

مدیر معاملات برخط کارگزاری بانک صادرات ادامه داد: علاوه بر این موارد معتقدم محدودیت دامنه نوسان نیز باید برطرف شود. البته افزایش دامنه نوسان معاملات بازار سرمایه از مثبت و منفی ۵ درصد به مثبت و منفی ۷ درصد، تا حدودی تاثیرگذار بوده، اما اصولا هر محدودیتی در این بازار مانع پویایی بازار سرمایه است و موافق حذف دامنه نوسان معاملات یا افزایش این دامنه هستم.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری