کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جزییات فروش مرغ 45 هزار تومانی در بازار


کد خبر : ۱۰۲۰۶۰دوشنبه، ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹:۴۲۱۰۷۸۴ بازدید

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام، در صورت بروز کمبود در بازار مصرف، امکان عرضه گوشت مرغ منجمد ...
جزییات فروش مرغ 45 هزار تومانی در بازارجزییات فروش مرغ 45 هزار تومانی در بازار

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام، در صورت بروز کمبود در بازار مصرف، امکان عرضه گوشت مرغ منجمد با قیمت ۴۵ هزار تومان برای مصرف‌کننده و تنظیم بازار وجود دارد.

جزئیات مرغ ۴۵ هزار تومانی

در رابطه با نرخ منطقی مرغ گوشتی نیز لازم به ذکر است، برنامه‌ریزی تولید در حلقه‌های مختلف گوشت مرغ برای تولید پایدار بر اساس سرانه مصرف داخلی تعریف شده (۳۲کیلوگرم)، ذخیره‌سازی و حتی صادرات در سال ۱۴۰۱ انجام که خوشبختانه در ماه‌های فروردین و اردیبهشت محقق شد.

ولی با توجه به تکلیف مجلس برای دولت مبنی بر اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها و تغییر نرخ ارز از قیمت ترجیحی به قیمت نیمایی از ۲۱/۰۲/۱۴۰۱ برای نهاده‌های اساسی تولید گوشت مرغ (ذرت و کنجاله سویا)، باعث افزایش قیمت تمام شده جوجه یک‌روزه و گوشت مرغ شد، که این افزایش قیمت نهایتا به سبد غذایی خانوار منتقل که ازطریق ساماندهی نظام یارانه‌ها و پرداخت بخشی از آن به صورت مستقیم به مصرف‌کننده نهایی تا زمان اجرای طرح کالا برگ درحال انجام است، درضمن با برنامه‌ریزی صورت گرفته با وجود اجرای طرح مذکور خوشبختانه کمبودی در بازار این محصول مشاهده نمی‌شود. ازطرفی با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام، در صورت بروز کمبود در بازار مصرف، امکان عرضه گوشت مرغ منجمد با قیمت ۴۵ هزار تومان برای مصرف‌کننده و تنظیم بازار وجود دارد.

قیمت تخم مرغ چگونه تعیین می‌شود؟

وزارت جهاد کشاورزی در گزارشی اعلام‌کرد: در خصوص موضوع تعیین قیمت تمام شده تخم‌مرغ خوراکی، پس از بررسی کارشناسی و اخذ پیشنهاد از اتحادیه مرکزی مرغداران میهن به عنوان صنف مربوطه و انجام جمع بندی‌های کارشناسی، قیمت تمام شده تخم‌مرغ خوراکی برای طی مراحل قانونی و اخذ مصوبات لازم به مراجع ذیربط منعکس شدا است. پیرامون درخواست تخصیص سهمیه دان قبل از اردیبهشت ماه امسال، اعلام می‌دارد وزارت متبوع و معاونت‌ها ذیربط (معاونت توسعه بازرگانی ومعاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصاد)، در حال پیگیری موضوع از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تامین و تخصیص دان مذکور هستند.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری