کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دلیل نوسانات شدید قیمتی روغن موتور


کد خبر : ۱۰۲۰۱۹یکشنبه، ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸:۴۰۶۲۸۴ بازدید

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران، گفت: هیچ واحد تولیدی نمی تواند بگوید من روغن را با تاخیر دریافت می کنم چرا که روند ...
دلیل نوسانات شدید قیمتی روغن موتور دلیل نوسانات شدید قیمتی روغن موتور

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران، گفت: هیچ واحد تولیدی نمی تواند بگوید من روغن را با تاخیر دریافت می کنم چرا که روند عرضه روغن منطقی شده است ولی سوال اینجاست چرا با وجود اینگونه اقدامات، در بازار قیمت روغن نوسان دارد.

چند ماهیست که بازار فروش روغن موتور با التهابات قیمتی روبروست البته به گفته فعالان بازار افزایش عرضه مستقیم کالا باعث شده تا شوک افزایش قیمت ها در این کالا کاهش پیدا کند اما با وجود تشدید نظارتها و افزایش تولید همچنان بازار با نوسانات قیمتی در روغن موتور روبروست.

محمد آل سارا، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می گوید: با تشدید نظارتها و افزایش عرضه طی دو ماه اخیر کاهش 40 درصدی قیمت روغن موتور در بازار بوجود آمده است و این موضوع تاحد قابل توجهی دستاورد مناسبی به شمار می آید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فروش و عرضه روغن در سامانه جامع تجارت به صورت سازمان یافته انجام می شود، گفت: هیچ واحد تولیدی نمی تواند بگوید من روغن را با تاخیر دریافت می کنم چرا که روند عرضه روغن منطقی شده است ولی سوال اینجاست چرا با وجود اینگونه اقدامات و ساماندهی عرضه روغن همچنان بازار شاهد نوسانات قیمتی است.

این فعال بازار تصریح کرد: به نظر می رسد این موضوع متوجه آن دسته از واحدهای فروش است که فاقد پروانه کسب هستند که تعداد آن واحدها قابل توجه است به نحوی که چون روغن را با واسطه دریافت می کنند در نهایت قیمت های بالایی را به مصرف کنندگان اعلام می نمایند این درحالی است که واحدهای دارای پروانه، روغن را براساس قانون و قیمت مصرف کننده عرضه می کنند و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

آل سارا تصریح کرد: در اتحادیه نظارتهای لازم را برای جلوگیری از فعالیت واحدهای فاقد پروانه کسب انجام می دهیم تا در نهایت بتوانیم با صدور پروانه کسب و یا تعطیلی آنها مانع بروز مشکلات قیمتی در سطح بازار روغن شویم.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری