کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تحمیل قرارداد یک‌طرفه به متقاضیان مسکن ویژه‌ تهرانسر

کدخبر:۹۹۲۵یکشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۵:۰۵۳۲۴۸ بازدید

در حالی سازمان ملی زمین و مسکن از قرارداد نهایی واحدهای پروژه مسکن ویژه‌ تهرانسر رونمایی کرد که متقاضیان نسبت به بندهای مختلف ...

در حالی سازمان ملی زمین و مسکن از قرارداد نهایی واحدهای پروژه مسکن ویژه‌ تهرانسر رونمایی کرد که متقاضیان نسبت به بندهای مختلف آن معترض‌اند.

سازمان ملی زمین و مسکن سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان قرارداد نهایی متقاضیان مسکن ویژه‌ تهرانسر را آماده کرد و آن را در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران قرار داد تا متقاضیان طی مدت دو روز اگر اعتراضی نسبت به این قرارداد دارند آن را به اطلاع مسئولان برسانند.

اما نکته قابل ‌توجه در این میان این است که این قرارداد به زعم بسیاری از متقاضیان کاملا یک طرفه و قراردادی در حد ترکمانچای است! چرا که مسئولان سازمان ملی زمین و مسکن در این قرارداد فقط متقاضیان را در بندهای مختلف مسئول دانسته و گویا خود هیچ وظیفه‌ای ندارند که در قرارداد بخواهند به آن اشاره کنند.

در قرارداد نهایی بسیاری از مواردی که مسئولان چه به صورت شفاهی و یا چه به صورت کتبی در پیش قرارداد به آن اشاره کرده بودند آورده نشده که به تعدادی از این تناقضات در ذیل اشاره می‌شود:

1. در حالی که سند واحدهای مسکن ویژه‌ تهرانسر قرار است تا پایان پرداخت اقساط نزد سازمان ملی زمین و مسکن بماند، اما در قرارداد نهایی قرار است آن طور که آورده شده از متقاضیان برای ضمانت در پرداخت اقساط، سفته ، گواهی کسر از حقوق و ضامن معتبر گرفته شود! که متقاضیان مدعی‌اند این امر کاملا بر خلاف قانون و مقررات قرارداد است. آن‌ها می‌گویند اگر مسئولان این ادعا را دارند که سند در اختیارشان نیست و ضمانتی بابت پرداخت اقساط متقاضیان وجود ندارد آنها می‌توانند به صورت محضری از متقاضیان تعهد بابت پرداخت اقساط بگیرند تا دیگر نیازی به ضامن، سفته و گواهی کسر از حقوق نباشد. کما این که بیشتر متقاضیان از انجام آن ناتوانند.

2. در این قرارداد هیچ اشاره‌ای به جریمه تاخیر تحویل واحدهای مسکونی نشده، در صورتی که در پیش قرارداد آورده بودند از تاریخ 30 بهمن 92 در صورتی که پانزده ماه واحدها تحویل متقاضیان نشود جریمه تاخیر شامل حال سازمان ملی زمین و مسکن خواهد شد.

3. مسئولان در قرارداد نهایی مهلت پانزده‌ روزی ای را پس از اعلام به متقاضیان برای پرداخت قسط پنجم و دریافت کلید و دفترچه اقساط قرار داده‌اند، در حالی که حداقل می‌توانند فرصت یک ماهه ای را به متقاضیان بدهند تا آنها نسبت به تامین مبلغ 45 میلیون تومان که با توجه به وضعیت مالیشان و این که بیشترشان مستاجر هستند رقم کمی نیست اقدام کنند.

4. در این قرارداد هیچ اشاره ای به زمان تحویل سند نشده است.

5. قبلا به متقاضیان اعلام شده بود فروش، انتقال به غیر و یا رهن و اجاره واحدهای ویژه‌ مسکن تهرانسر آزاد است، اما در قرارداد نهایی آورده شده باید صلاحیت خریدار واحدها توسط مسئولان تایید شود که متقاضیان معتقدند این بند باید حذف گردد، چرا که متقاضیان پول ساخت واحدهای مسکن ویژه‌ تهرانسر را به طور کامل پرداخت کرده‌اند و تنها پول عرصه قرار است در مدت 10 سال از آنها گرفته شود. پس دیگر نیازی به این کار نیست.

6. در پیش قرارداد به طور دقیق امکانات این واحدها از قبیل آسانسور، کابینت و ... آورده شده، اما در قرارداد نهایی اشاره ای به آنها نشده است. همچنین در این قرارداد آورده نشده در صورتی که در قسمت‌های مختلف ساختمان تخریبی صورت بگیرد پیمانکار چه مسئولیتی در قبال متقاضیان خواهد داشت و زمان گارانتی این واحدها تا چه مدتی است.

7. در قرارداد نهایی آورده شده هزینه‌هایی مانند انشعابات آب، برق، گاز ، فاضلاب و خدمات زیر بنایی عمومی، عوارض قانونی، پروانه ساختمان، نقل و انتقالات، بیمه ، آموزش و پرورش و ... از متقاضیان دریافت خواهد شد. در صورتی که این مبلغ پیش از این متقاضیان اخذ شده است. کما این که به طور متوسط هزینه ساخت هر متر آپارتمان در تهران متری 800 هزار تومان است که حتی در بسیاری از موارد کابینت نیز توسط سازنده با این مبلغ نصب خواهد شد اما از متقاضیان بابت ساخت برای هر متر مبلغ یک میلیون و 190 هزار و 476 تومان گرفته شده است.

همچنین آورده شده مجموع این واحدها به عنوان شهرک محسوب نمی‌شود و شهرداری منطقه 21 در خصوص اقداماتی که در محدوده بلوک‌ها انجام دهد مانند سایر نقاط مختار خواهد بود ، اما از سوی دیگر هزینه‌های خدمات زیر بنایی را از متقاضیان دریافت می‌کنند؛ در صورتی که این موضوع از مسئولیت آنها خارج است و همچنین آورده شده پس از تسویه حساب کامل اقساط در هنگام تحویل سند متقاضیان موظفند که هزینه ثبت و اسناد املاک، کارهای مربوط به شهرداری و اداره اوقاف را با هزینه خود پرداخت کنند که مغایر با مفاد قرارداد است.

متقاضیان در تماس‌هایی که داشتند درخواست این را دارند که مسئولان نسبت به احجاف صورت گرفته در حق‌شان رسیدگی کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کریمی: 1393/11/1913:50:50،
156
19
این قرارداد مسخره است
ما پول آب و برق .. را در اقساط داریم می دهیم.
هیچ عاقلی این قرارداد را امضاء نخواهد کرد.
محمد: 1393/11/1913:51:48،
125
18
روی قرارداد ترکمنچای سفید شد.
متقاضی مسکن ویژه: 1393/11/1913:52:15،
87
17
آیا این قرارداد را مسئولین جمهوری اسلامی تنظیم کرده اند یا یک نظام دیکتاتوری ؟ آیا به قول شهید مطهری ایراد از اسلام است یا ما مسلمانان ؟ آیا مگر نه اینست که ما یک پیش قرارداد امضا کردهایم و باید قرارداد اصلی طبق آن تنظیم شود ؟ آیا قانون مجلس شورای اسلامی در مورد پیش فروش آپارتمان جهت اجرا در این کشور تصویب شده یا برای اجانب ؟ شاید این هم توطئه آمریکا و اسرائیل است ! آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم و بعد میگیم اسرائیل با فلسطینیها چنان کرد و ...
دهقانی: 1393/11/1914:02:44،
70
20
این قرارداد نه با قانون پیش فروش ساختمان ها نه با پیش قرارداد منعقد شده ی قطعی هیچگونه همخوانی ندارد.
تمام این پروژه از پول متقاضیان ساخته شده، 125 میلیون طی 2ونیم سال پرداخت شده، منت هم سر ما میذارن.
ایرانجیب حرف دل ما رو منعکس کردی
متقاضی : 1393/11/1915:00:51،
91
24
آقایون به مرگ گرفتن به تب راضی بشیم
و جریمه تاخیر واحدهامون بعد از سه سال رو فراموش کنیم
متقاضی مظلوم: 1393/11/1915:17:46،
45
15
الان ایام مبارک دهه فجر است مردم انقلاب کردند شهید دادند تا دست ظالمین را کوتاه کنند . آیا این قرارداد عین ظلم نیست ؟ آیا این چنین مسئولین ظالمی آبروی نظام اسلامی را نمیبرند ؟ آیا عدالت در یک نظام اسلامی باید اینچنین به سخره گرفته شود ؟ آیا اینگونه ظلمها به پای نظام عادل اسلامی نوشته نخواهد شد ؟ آیا مسئولین محترم مافوق و قوه قضاییه و سازمان بازرسی و ... در مقابل این ظلم ساکت خواهند نشست ؟
بحرانی: 1393/11/1916:28:17،
40
17
هدف آقایان این است که مردم افتتاحیه صوری ودروغین درپاییز را فراموش کنندو بااین روش افکار همه را به سوی دیگری کشانده اند. تا قرارداد اصلاح شود وبرگردد کلی زمان می بردوبهانه ای برای عدم تحویل واحدها ی پاییزخواهندداشت.
مصطفی: 1393/11/1918:23:08،
32
16
متاسفانه قرارداد کاملا مغرضانه نوشته شده است و نگارنده آن مطمئنا مشکلات داشته. من از خواندن قرارداد واقعا متاسف شدم از اینکه این افراد چگونه جایگاه یک مسئول را اشغال کرده اند.
مهدی: 1393/11/1919:48:29،
34
22
خداوند خانه ظالم را خراب کند .
این قرارداد کاملا یکطرفه هست . و گویای طرف اول ( اداره کل مسکن و شهرسازی ) وجود ندارد چرا که حتی در یک بند نیز خود را متعهد به هیچ کاری نکرده است . نه تعهدی به تحویل واحد . نه تعهدی به کیفیت ساخت و فقط بطور مداوم به بهانه های مختلف هزینه اضافی دریافت می کند یکبار بنام تورم یکبار بالا رفتن هزینه مصالح این بار هم هزینه آب و برق گازو فاضلاب و خیلی چیزهای دیگر که قبلا پرداخت شده است . این رونمایی از یک قرارداد ترکمچای جدید می باشد .
reza: 1393/11/1923:41:10،
20
11
وقتیکه ابرها می آیند و باران نمی بارد یعنی ظلمی بزرگ واقع شده است
niaz: 1393/11/1923:45:58،
21
12
والا این حرفها که به گوش مسئولین مسکن ویژه نمی رود و به زودی مورد لطف قرار گرفته و مسئولیتی بزرگتر به آنها داده خواهد شد!!!
کسانی که از عهده نوشتن یک قرارداد مدبرانه و منصفانه هم بر نمی آیند، فکرش را بکنید اگر شایعات درست باشد و قرار باشد ایشان شهردار تهران شوند، چه خواهد شد. انشا ا... بعد از حل مشکل قرارداد و تحویلها برویم و دو دستی دکتر قالیباف را بچسبیم تا خدای ناکرده بلای فوق بر سرمان نازل نشود.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار