کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حاج علاءالدین کیست ؟ + تصاویری از تخریب پاساژ علاءالدین

کدخبر:۹۱۰۲شنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۷:۵۳۶۴۱۳۱ بازدید

تخریب با حضور پرتعداد ماموران انتظامی و شهرداری در میان فریادهای الله‌اکبر و اشک‌های مالکان و کسبه از ساعت 12 شب آغاز و تا ساعت چهار‌صبح به ...

110 واحد طبقه‌هفت پاساژ علاءالدین شامگاه پنج‌ شنبه تخرب و پلمب شد. 110 واحدی که به گفته کسبه، مالک بدون هیچ سندی به مبلغ 900 میلیارد‌تومان به آنها فروخته بود. شرق جزییات پرونده ساخت‌و‌تخریب علاءالدین را با ارائه اسناد و گفت‌و‌گو با طرفین ماجرا بررسی می‌کند. تخریب با حضور پرتعداد ماموران انتظامی و شهرداری در میان فریادهای الله‌اکبر و اشک‌های مالکان و کسبه از ساعت 12 شب آغاز و تا ساعت چهار‌صبح به درازا انجامید و ساعت از شش‌صبح گذشته بود که علاءالدین موقتا آرام گرفت. نخستین مراجعه برای تخریب، شامگاه دوشنبه هفته پیش انجام شده بود. بعد از آن ماموران شهرداری پلاکاردی را در طبقه‌هفتم نصب کردند و مهلتی ٧٢ساعته به کسبه برای تخلیه واحدها دادند. پلاکاردی که به دستور مالک کنده شد و به گفته کسبه مالک به آنها گفت: «هیچ کاری نمی‌توانند بکنند» اما پس‌از پیگیری‌ها بالاخره حکم اجرا شد. 

صدای کسبه را از اینجا بشنوید

 اینها روایت‌های رسمی از تخریب است. تخریب راویان دیگری هم دارد؛ برخی از کسبه تخریب را بی‌ارتباط با آغاز فروش واحدهای بازار موبایلی که در جوار علاءالدین ساخته شده، نمی‌دانند. موضوعی که پیروز حناچی، معاونت وزارت راه هم در گفت‌وگو با ما آن را تایید کرد. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مالک آن پاساژ هم حاج رضا علاءالدین است. علاءالدین بعد از تماس تلفنی خبرنگار «شرق» و معرفی خبرنگار گوشی تلفن را قطع و آن را از دسترس خارج کرد. 

یکی از کسبه  می‌گوید: برج دو سال٩٢ بود که حاجی با نشان‌دادن توافق‌نامه‌اش با شهرداری شروع به فروش واحدها کرد، نامه‌اش نشان می‌داد اجازه ساخت طبقه هفتم و هشتم را گرفته است. در طبقه هفت جمعا ١١٠، ١٢٠ واحدی بود. برج چهار بود که حاجی شروع به فروش واحدها کرد. اولش با ٧٠٠میلیون شروع کرد و به یک‌میلیارد‌و‌٣٠٠میلیون تومان رسید. در عرض سه هفته تمام واحد‌ها فروش رفت. جمعا تا حالا نفری ٦٠٠، ٧٠٠میلیون تومان پرداخت کردیم و هیچ سندی هم نداریم. حاج‌رضا به‌ کسی سند نمی‌دهد، سرقفلی است. در تمام پاساژ همین روال است. از نیمه شعبان شروع کردیم به کاسبی که تا الان ١٠ماهی می‌شود. ٧٢ساعت قبل از تخریب ماموران شهرداری آمدند و پلاکارد چسباندند که ٧٢ساعت مهلت دارید برای تخلیه. نگهبانان پاساژ به دستور حاج رضا پلاکارد را کندند. ساعت ٩شب رفتیم پیش حاج رضا و پرسیدیم داستان چیست؟ گفت کسی نمی‌تواند کاری کند. اما ٩ شب پنجشنبه مباشران حاج رضا آمدند گفتند تخلیه کنید، دارند می‌آیند برای تخریب و تا شش‌صبح در پاساژ بودیم آنقدر اشک ریختیم و راه رفتیم که دیگر جان نداریم. 

او ادامه داد: آمدند الله‌اکبرگویان دکورها را خراب کردند در‌حالی‌که ما برای هر مغازه ٢٠٠میلیون تومان خرج کرده بودیم. 

 چه خرجی؟ 

«ما در پاساژ باید خط تلفن را از حاج رضا بگیریم. هرخط تلفنی که بیرون ٥٠هزار تومان است برای ما از دو میلیون تا چهار‌میلیون‌و‌٧٠٠هزار تومان آب می‌خورد. خود حاجی می‌خرد و می‌فروشد. اگر بخواهی مغازه‌ات را اجاره بدهی،‌ هزارتا اما و اگر دارد. برای خرید باید به مباشر حاج‌رضا ٥٠میلیون پول می‌دادیم، بی‌دلیل. اینجا قوانین خودش را دارد خانم. حق نداریم اینترنت از بیرون بگیریم باید از حاج رضا بگیریم. ماهی پنج‌میلیون شارژ می‌دهیم. دکور، پارکت و کولرگازی، همه اینها حداقل ١٠٠میلیون برایمان آب خورد.»

ماجرای تخریب را روایت می‌کند:«طوری رفتار کردند انگار ما جانی هستیم. حرف ما چند چیز است. اگر غیرقانونی بود چرا اجازه دادند ساخته شود؟ این مدت کجا بودند؟ تنها ٧٢ساعت به ما وقت دادند. از فردا مشکلات ما شروع می‌شود. شنبه من ٥٠میلیون چک دارم. کلی طلب دارم از کجا خریداران را پیدا کنم و طلبم را بگیرم؟ چطور چک‌هایمان را پاس کنیم. در هرکدام از این مغازه‌ها کم‌ کم ٥، ٦ نفر به‌صورت مستقیم و شریکی مشغول کار بودند. ٥هزار خانواده را از نان‌خوردن انداختند. نمی‌توانستند سه‌ماه مهلت دهند تا ما خودمان را جمع‌و‌جور کنیم؟ 

یکی‌دیگر از کسبه می‌گوید: اینها ساخت‌وپاخت کرده‌اند، یکی‌دیگر پول داده و یکی‌دیگر گرفته؛ دودش در چشم ما رفته است. اصلا ما مقصر بودیم یکی‌، دوماه وقت می‌دادند. حالا حساب‌هایمان را چطور صاف کنیم؟ بدبخت شدیم خانم، بدبخت. می‌خواهید تخریب کنید با دکور چه کار دارید؟ چرا پلمب کردند؟ ما کلی چک در مغازه‌هایمان داریم. چک، دوربین، گوشی همه را قاطی‌و‌پاتی ریختند در گونی و بردند. چطور سواشان کنیم؟ چطور پیدایشان کنیم؟ چرا الان که پاساژ موبایل‌فروشی کنار علاءالدین؛«چهارسو» درحال واگذاری واحدهایش است باید این تخریب انجام شود. آن موقع که ما اینجا را خریدیم چهارسو، متری ٤٠میلیون‌تومان بود الان متری ١٤٠میلیون تومان است. حاج‌رضا خیلی هنر کند اصل پول ما را پس بدهد، من با آن پول یک ‌دکه دومتری هم نمی‌توانم بخرم. برای چه با زندگی جوانی که از زندگی فقط و فقط کار کردن از هفت‌صبح تا یک شب را یاد گرفته این‌طوری بازی می‌کنند.»

اینها را که می‌گوید اشک‌هایش سرازیر می‌شود. متن نامه‌ای را نشانم می‌دهد که مالک خطاب به کسبه نوشته مبنی‌بر اینکه‌ «طبق اعلان شهرداری منطقه١١ تخریب طبقه هفت و سه روز پنجشنبه و جمعه انجام می‌شود ، کسبه در محل کسب حاضر باشند تا مانع تخریب شوند. طبق حضور جمعی کسبه در تاریخ پنجشنبه در محل دیوان مقرر شده صبح شنبه در محل دیوان حاضر شده تا توضیحات و مستندات را به قاضی ارایه دهیم. او با استیصال می‌گوید: به امام حسین دوروزه هیچ‌چیز نخورده‌ام، نخوابیده‌ام. هیچ‌کس جوابگو نیست. حاج‌رضا می‌دانسته که به هیچ‌کس سندی نداده است. وقتی از کاسب دیگری می‌پرسم چرا هیچ سندی در قبال خرید نگرفتید؟ می‌گوید: ما از حاج‌رضا علاءالدین خریدیم از آدم عادی که نخریدیم. از میدان‌جمهوری تا بهارستان کلی از پاساژها مال حاج رضاست. نه تنها به ما به هیچ‌کس هم سندی نمی‌دهد. این روالش است. 

قرارداد ترکمانچای با کسبه

ابوالفضل قناعتی در گفت‌و‌گو با «شرق» در پاسخ به این سوال که شهرداری چه نقشی در این تخلفات داشته است، می‌گوید: تخلف مالک از قوانین و مقررات شهری یا با هماهنگی شهرداری منطقه بوده یا بدون هماهنگی، در هر دو صورت شهردار مجرم است. اگر در جریان بوده که تخلف کرده و اگر در جریان نبوده خودش نشان از بی‌عرضگی‌اش دارد. شهردار منطقه و ناحیه باید برای این تخلف جوابگو باشد. 
وی در ادامه می‌گوید: مالک با کسبه قرارداد ترکمانچای امضا کرده و هیچ سندی برای فروش‌های یک میلیاردی‌اش به کسبه نداده است. البته خود کسبه هم مقصر هستند چرا که وقتی ما یک جنس ١٠٠هزار تومانی را می‌خریم کلی بالا و پایین می‌کنیم تا بخریم و حالا اینها مشخص نیست یک میلیارد سرمایه‌شان را بر چه اساسی در اختیار وی گذاشته‌اند. تنها این هم نیست. کلی پرونده و مراجعات مردمی از کسبه داشتیم که خط تلفن ٥٠هزارتومانی را چهار میلیون به اینها فروخته، شارژ پنج‌میلیون تومانی می‌گرفته و موارد متعدد دیگر. اینها تا ١٠میلیارد تومان هم برای خرید پول داده‌اند و هیچ رسیدی نگرفته‌اند. پرونده علاءالدین هنوز باز است. ١٩واحد از مجموع ١١٠واحد تخریب و باقی واحد‌ها پلمب شده‌اند. کسبه می‌گویند به آنها وعده داده شده امروز پلمب برای دوساعتی فک شود تا اقدام به تخلیه واحدهایشان کنند. 

حاج رضا علاءالدین کیست؟

 «شاید اشتباه کردم و نباید از نام فامیل خودمان استفاده می‌کردم. ولی می‌شود گفت هم خوب است و هم بد. در بعضی مواقع خوب و از برخی جهات بد است.» 

حاج‌رضا علاءالدین، مالک و سازنده پاساژ علاءالدین در خیابان جمهوری تهران که قلب خریدوفروش موبایل در پایتخت است، با این جمله نشان می‌دهد خیلی هم از شهرتی که از این راه به دست آورده رضایت ندارد. 

از او تا به‌حال دو گفت‌وگو در مطبوعات کشور منتشر شده. یکی در روزنامه ایران و دیگری مجله همشهری جوان که اطلاعات این مطلب نیز برگرفته از آنهاست. او در یکی از گفت‌وگوها توضیح می‌دهد از ابتدای دهه۵۰ در تقاطع خیابان جمهوری و حافظ کاسب بوده و کارگاه و فروشگاه پلاستیک‌فروشی داشته که آرام‌آرام بر وسعت آن افزوده، به‌طوری که در سال۵۳ حدود هزارمتر از فضای کنونی پاساژ را خریداری کرده است. این وضعیت تا پایان جنگ و سال‌های ۶۸ تا ۷۰ که بخش دیگری از زمین‌های اطراف خریداری شده، ادامه یافته. پس از تهیه نقشه و طی مراحل قانونی از ابتدای سال ۷۴ تخریب و ساخت مجموعه شروع شده است. این ساخت‌وساز چهارسال به طول انجامیده و از سال ۷۸ تا ۷۹ آرام‌آرام و فازبه‌فاز واگذاری‌ها آغاز شده و در نهایت ۱۱طبقه با حدود هزارو۱۰۰ مغازه در سه فاز واگذار شده است. این مجموعه به چنان شهرتی دست یافته که کمتر کسی است که از موبایل صحبت کند و یادی و نامی از «علاءالدین» نکند. علاءالدین بورس اصلی گوشی موبایل در تهران و به‌تبع آن در ایران است. تخمین زده می‌شود که این پاساژ بیش از هزارمیلیاردتومان ارزش داشته باشد و ده‌هامیلیاردتومان گردش مالی‌اش باشد.اکثر شرکت‌های بزرگ موبایل‌سازی، برای خود دفتری در آنجا دارند و گوشه‌ای برای خود گرفته‌اند. درودیوارش از درون و بیرون پر از تبلیغات است. مغازه‌های کوچک اما زیاد، درست مثل آنچه که خود «حاج‌رضا» درباره نظام مالی کاسب‌های پاساژ می‌گوید: «اینجا کاسب‌ها، سود کم می‌گیرند ولی در عوض زیاد می‌فروشند. این یک نوع انتخاب استراتژی برای فتح بازار است.» 

وی در گفت‌وگوهای اندکش تاکید می‌کند اعتقاد دارد که پاساژ قشنگی نمی‌خواهد. قشنگی باید در رفتار و برخورد کاسب‌ها باشد. وی می‌گوید: «فرد باید کاسب خوشنام و درستی باشد. ما این مجموعه را به آدم‌های سالم و صادق فروختیم و از آنها استفاده کردیم. برای ما مهم است که چه‌کسی می‌خرد. ما برای اینکه این مجموعه راه بیفتد، مغازه‌ها را به افراد جوان و جویای کار با شرایط ۴۰ تا ۶۰ماه قسطی واگذار کردیم.» 
«برای اینکه این بازار راه بیفتد و رونق بگیرد خون دل‌ها خوردیم و رنج‌ها کشیدیم. اینطوری نبوده که همه‌چیز حاضر و آماده باشد. این‌همه پاساژ در این منطقه ساخته شده ولی هیچ‌کدام نتوانسته‌اند به جایگاه و اهمیت علاءالدین برسند. به‌جز تبلیغات، حسن‌خلق کاسب‌های پاساژ هم اهمیت داشته است. ضمن اینکه ما تلاش کردیم مشتری‌هایی که به علاءالدین می‌آیند راضی بروند و اگر اختلافی هم بین کاسب با مشتری پیش آمد آن را حل‌وفصل می‌کنیم. محلی را در نیم‌طبقه پاساژ برای حل‌وفصل اختلاف بین مشتری و کاسب راه‌اندازی کردیم. این محل با مدیریت ما و با همکاری کاسب‌های خوشنام پاساژ اداره می‌شود. بسیاری از مشکلات پیش‌آمده را به‌خوبی حل‌وفصل کرده‌ایم و اکثرا به‌نفع مشتری تصمیم گرفته‌ایم تا مردم راضی از اینجا بروند».  پاساژ کنار «علاءالدین» از طبقه دوم به‌بعد چندان رونقی ندارد. او در زیر سایه «علاءالدین» می‌زید و به گفته یکی از مسوولانش «از ترشحات علاءالدین است که ما خیس می‌شویم.» وی در پاسخ به این پرسش: «در بازار شایع شده که شما به فرد خاصی «وصل» هستید. آیا درست است؟»

می‌گوید: «نه والله. من جز خدا به کسی وصل نیستم و با هیچ فرد و گروهی هم که جزو مردان سیاسی کشور باشد مراوده و بده‌بستان ندارم. البته همه کسانی را هم که به مردم خدمت می‌کنند دوست دارم.» او اعمال نفوذ خود را هم برای تغییرات در سطوح مدیریتی برخی دستگاه‌ها انکار کرده و می‌گوید: «دلیلی ندارد که چنین اقداماتی را انجام دهم.»من فقط از رییس پاسگاه منطقه درخواست کردم که یک باجه و کیوسک پلیس زیر پل بگذارند تا این منطقه که مورد رجوع خانواده‌ها و مردم است با امنیت بیشتری مواجه باشد. ضمن آنکه این محل به‌دلیل اینکه کاسب‌های فراوانی دارد و حجم قابل‌توجهی پول جابه‌جا می‌شود نیازمند امنیت بیشتری است که پلیس در این زمینه می‌تواند یار و کمک‌رسان کسبه و مردمی باشد که به اینجا رجوع می‌کنند. ما فقط پول و هزینه نصب کیوسک پلیس را پرداخت کردیم. همین». خبرگزاری فارس نوشته است حاج‌رضا علاءالدین هفته قبل به کسبه نگران گفته بود غیرممکن است اینجا تخریب شود و اگر موفق شدند اینجا را خراب کنند، من ریشم را می‌تراشم. فارس همچنین نوشته است او از دیروز به شمال کشور سفر کرده و در دسترس نیست. 
 

تخریب علاءالدین و چند سوال

درخصوص تخریب پاساژ علاءالدین نخستین سوالی که به ذهن می‌آید این است که اگر قرار به تخریب طبقه‌هفتم بوده شهرداری به چه دلیل مجوز داده است؟ و‌ چرا قبل‌از تحقق تخلف، با عوامل خود جلوی تخلف را نگرفته و موضوع را به کمیسیون ماده‌صد ارسال کرده است؟ به مجموعه‌ای که دارای تخلفات عدیده اجرانکردن مقررات‌ملی در زمینه اجرای‌ مقررات آسانسور، اطفای حریق و الزامات ‌عمومی ساختمان است چطور مجوز داده شده؟ مگر اینکه مشکل از طریق راه‌های غیرقانونی حل شده باشد که در هر صورت، صدور پروانه و کنترل‌نکردن نقشه و رعایت‌نکردن مقررات ملی ساختمان و همچنین تخلفات بعدی مانند تغییر کاربری پارکینگ‌ها در زیرزمین، نافی مسولیت‌های شهرداری نیست و مدیران مسول باید اعلام کنند که چرا به‌موقع عمل نکرده‌اند. البته این نکته را باید متذکر شوم که پاساژ علاءالدین از ابتدای ساخته‌شدنش هم حرف‌و‌حدیث‌هایی داشته است؛ در آن هنگام اعطای تراکم به این‌صورت در آن نقطه از شهر واقعا بحث‌برانگیز بود. الزامات مدیریت شهری حکم می‌کند که شهرداری تکلیف خود را با شهروندان معلوم کند، اگر قرار به تخریب ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز است باید در همه نقاط شهر این اتفاق بیفتد و اگر نیفتد حتما دلایل دیگری غیر از احراز تخلف و رعایت‌نکردن مقررات در این موضوع نقش داشته است. شاید این موضوع بی‌ارتباط با پاساژ موبایلی نباشد که به‌تازگی مقابل علاءالدین ساخته شده است. این تخریب درحالی صورت گرفته است که براساس قانون ماده‌صد موضوع قانون شهرداری‌ها، اگر بنایی برخلاف پروانه صادرشده تخلف کرد و این تخلف با ضوابط و اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی مغایر نبود، کمیسیون می‌تواند با اخذ جریمه، صدور رای کند. متاسفانه روش معمول این‌طور شده که با اخذ جریمه، مساله را حل‌و‌فصل می‌کنند. از آن بدتر اینکه ردیف درآمدی ناشی از کمیسیون‌های ماده صد به یکی از ردیف‌های درآمدی در نظام مدیریت شهری تبدیل شده است. 

اما چه شده که این‌بار رای به قلع‌وقمع داده شده؟ مگر مالک علاءالدین می‌توانسته بدون هماهنگی و اطلاع مسوولان شهرداری منطقه، یک طبقه روی طبقه ششم ساختمان خود در شلوغ‌ترین نقطه شهر اضافه کند؟ ضمن اینکه اقدام صحیح این است که در تمام تخلفات باید رای به قلع‌و‌قمع داده شود و امیدوارم این رویه به یک روش ادامه‌دار در شهر‌ها تبدیل شود و باید با تمام شهروندان و تخلفات یکسان رفتار شود. 
 
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
 
حاشیه های تخریب دو طبقه
بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1393/10/1308:34:06،
1182
58
جاي بسي تعجب است اگر شهرداري اين كار را خلاف مي دانست در زمان ساخت جلوي كار را مي گرفت معلوم است حق حساب خودشان را گرفتند حالا يا حق حساب كافي نبوده و يا به گير قانوني خورده اند
سید ایوب: 1393/10/1309:04:24،
658
168
واقعا.. همون بهتر که بزنن منفجر کنن اونجارو!
کارا: 1393/10/1309:07:16،
886
41
من یک دیوار ساده تو آبسرد دماوند برای زمین ساختم هنوز چند ردیف چیده بودم که شهرداری آمد و خراب کرد .
حالا تو تقاطع خیابان جمهوری و حافظ چطور یک طبقه کامل ساخته شده یک سالی هم گذشته تازه شهرداری فهمیده

یک جای کار ایراد داره ؛ اینکه خراب کردی آفرین ولی حالا چرا؟ حالا خریدار زیان کرده چرا؟ همون موقع چرا جلوی ساخت و ساز غیر مجاز گرفته نشد؟ چرا جلوی فروش گرفته نشد؟ و ؟؟؟؟؟؟؟
مجتبی: 1393/10/1309:38:44،
290
161
ضمن عرض خسته نباشید به کارکنان غیور و شجاع شهرداری،از آبدارچی گرفته تا خود شهردار کل،میخواهم از همه به خاطر رسیدگی به این ستم بزرگ در قلب پایتخت ایران کمال تشکر بنمایم!
شوشي: 1393/10/1309:40:39،
511
53
احتمالا پاساژ روبروش رو كه اماده شده مي خوان بفروشن! ولي مشتري نداره!
سلام: 1393/10/1309:49:19،
167
41
بابا این خوبه ...
نمونه اش پایان نامه من در مرحله پروپزال رو موضوع پبابن نامه اشتباه گرفتند

تو این مملکت به جایی رسیدیم که /:::

ببخشید غلط کردیم که شما اشتباه کردین
مجتبی: 1393/10/1309:50:37،
239
42
سر چقد مردم رو کلاه گزاشتن اینها خدامیدونه!
البته هر موقع علاالدین رو گرفتن کردن زندان هنر کردن ، اینها که چیزی نیستن.
ایشالا روزی بیاد تا تمام ملک و املاک نا حق علاالدینو مصادره کنن!
رضا: 1393/10/1310:07:44،
176
39
چون موضوع تو بوق شده بود مسئله حیثیتی شدو اگه انجام نمی شد آبروی قوه قضاییه و نیروی انتظامی می رفت که جلو یه پاساژ دار نتونستن بایستن وگرنه اینهمه ساختمون متخلف تو تهران هست
سلام شهرداری: 1393/10/1310:27:32،
172
220
تبریک به تو بابت تخریب و از نون انداختن کاسب ها ...

تبریک به تو که تازه فهمیدی اونجا مجوز نداشت

تبریک به تو که در اسرع وقت تونستی اینکارو انجام بدی

با اوبوهت میتونی همه جا بگی که اینجا مجوز نداشت و من تخربیش کردم
تبریک .....
اما تا خر عمرت تون نفرین بچه کاسب رو خواهی شنید
آق بابا: 1393/10/1310:44:26،
133
33
گوش بری بسه دیگه.....
هادی: 1393/10/1311:06:26،
242
42
یادته داشتی گوش اون آدم ناشی رو که واسه بچه ش گوشی هوشمند میخواست رو میبریدی..... به این میگن چوب خدا ... موقع خرید طبقات دیگه قیمت چند بود؟ چند خریدی؟ حتما ارزش این همه خرج کردن رو داشت .حالا اگه سند داشتی خودت زیر 2 میلیارد میدادی؟ ... به این میگن طمع
مهدی: 1393/10/1311:11:32،
137
53
چه پتکهاشون نو و تازه است! اگه قانون برای همه و با عدالت اجرا بشه همه خواهیم دید چقدر اوضاع بهتر میشه. مشکل اصلی مملکت ما جوگیریه، توی همه چیزمون جوگیریم حتی مثلا اجرای قانون! مشابه این علاالدین شک ندارم خیلی زیاده اما کو پیگیری و اجرای قانون!
lwxtyd: 1393/10/1311:49:16،
88
51
اینجا ایرانه ، غیر ممکن ها براحتی ممکن می شوند .
قانون برای چهارتا کاسب کاره بدبخت و بیچاره هست که میخان شکم زن و بچه رو سیر کنن ، بله اینه عدل علی که داره توی ممکلته ما اجرا میشه .
حالا این چون توی تهرانه صداش در اومده اون هم پاساژ به این معروفی،خدا میدونه تو کشور روزانه چند نفر بدبخت میشن ، چندتا جوون مالشون رو باخت میدن .
و اما قسمت جالب قانون مسخره ی سرقفلی هست که شما مثلا 400 میلیون تومن پول میدی و فقط اجازه داری توی مغازت بشینی و میشی مالک درجه دوم ملک ، قانون مسخره ای که فقط تو ایران هست و کارش فقط تیغ زدن بیچاره ای هست که سرقفلی رو میخره و صاحب ملک همه کاره هست...
کی این اصلاحات انجام میشه ؟کی؟
محمدرضا: 1393/10/1311:56:09،
75
44
چرا کسی از مجتمع پایتخت حرفی نمی زنه بخدا قسم اینا بدترن پولاشون حرومه
حاجی مظلوم: 1393/10/1311:56:49،
97
36
همین داستان برای من اتفاق افتاده
در منطقه شهران شهرک او.پی.جی (نفت) بازارچه ای برای رفاه شهرک 1250 واحدی ساخته شده و مغازها واگذار گردید و بعد گذشت یکسال شهرداری منطقه 5 اقدام به بیرون کردن کسبه و پلمپ واحدها نمود و رسما و بدون ترس پول مازاد می خواد
و تعداد 36 مغازه بی کار و بلاتکلیف شدن !
اگه نباید ساخته میشود چرا اجازه ساخت و فروش دادین ؟؟؟؟
شهرداری == زیر و رو میزی و هیچ نظارتی نیست
بازنده اصلی فقط مردم و کسبه
خدایا به داد ما برس و شر ظالمین را کم کن انشاء الله
حسین: 1393/10/1312:26:18،
163
41
آقا اینایی که ریختن اینجا رو خراب کردن، اگه خیلی افعی و زهره پلنگن برن ایران خودرو و سایپا رو خراب کنن.
م: 1393/10/1312:48:04،
69
42
اقدام و اجرای حکم خوبه ولی خشونت ممنوع..........
m.m: 1393/10/1313:35:35،
172
47
خیلی جالبه ، شما قیافه صاحب مغازه ها رو که روی زمین نشستن و عزا گرفتن نگاه کنید ، هیچ کدومشون بیشتر از 30 تا 35 سال سن ندارن و آدم میمونه هر کدوم 700 میلبون و یک میلیارد و ... پول رو از کجا درآوردن و پرداخت کردن برای خرید مغازه ها .
غیر از اینه که خون یه عده مردم ساده رو تو شیشه کردن . چوب خدا صدا نداره .
کرد: 1393/10/1317:31:23،
59
59
خیلی متاسفم برای کاسبهای ضرر دیده هر چند که خودشون هم رحم به هیشکی نمیکنن (اما به نظر بنده آدم باید خودش زرنگ باشه کلاه سرش نره)
توی شهر ما شهرداری حکم تخریب یه ملک 40 متری توی شهرک که چه عرض کنم روستای جدید الورود به داخل بافت شهری رو میگیره با نیروی انتضامی میان با 10 تا12 نفر زخمی و دستو پا شکسته بر میگردن
ایرانی: 1393/10/1319:04:41،
76
27
نه بابا. شهردار عوض شده، حاجی هم لابد مسافرت بوده که پولو واریز نکردن.

چیه شلوغش کردین.
یکی دو هفته دیکه یه مصوبه از مجلسی، دولتی، شورای شهری جایی میاد دوباره می سازن. به همین راحتی.
علی: 1393/10/1319:47:42،
88
42
خیلی خوب شد دلم خنک شد چند تا شیاد کلاه بردار سر مردم کلاه میگذاشتند.بعضی وقتا از اینکه مسولیین یه کار خوبی میکنن افتخار میکنم .واحسن میگم به این شهردار با عرضه
alireza fk: 1393/10/1322:29:35،
109
36
یه مشت از خدا بی خبر اونجا گوش مردم رو می بریدن ... حالا دارن اشک تمساح می ریزن
محمد: 1393/10/1423:28:46،
58
33
من فقط اونجا خرید کردم ولی هیچ فردی رو ندیدم از کسبه از این آدم خوبی گفته باشه بدبخت کسبه اون پاساژ دستشون بکجا بنده قانون درستی داریم؟ قوه قضائیه درستی داریم؟!!!! شهرداری ؟؟؟
ازادی بیان: 1395/5/2311:48:39،
29
35
٥هزار خانواده را از نان‌خوردن انداختند.
آرمان: 1393/10/1308:44:06،
194
42
امیدوارم همیشه حکم حق اجرایی بشه

همه جا و برای همه کس
رضا: 1393/10/1309:04:09،
190
44
امیدوار نباش! اینجا ایران است! همه اینها هم نمایش است! و گرنه شهرداری اجازه نمیداد کسی عکس بگیره! همش برای خود شیرینی هست!
امین: 1393/10/1312:02:34،
190
34
این قیافه ها رو که می بینم یاد انهایی می افتم که این فروشنده ها چه جوری جنساشونو به اونا می نداختند و وقتی متوجه می شدند که چه کلاهی فروشنده سرشون گذاشته گریه که نه ولی حالشون گرفته می شد. من خودم تا حالا نشده از این موبایل فروش جماعت چیزی بخرم بعدش متوجه نشم چه کلاهی سر من گذاشته اند! شاید بگید من آدم ساده ای بودم! اما پس اینها هم آدم ساده ای بودند که پولشونو دادن برا چیزی که سند نداره! یعنی وقتی تو بازاری همه بخان سر همو کلاه بذارن همین میشه! دست بالا دست بسیار است و یدالله فوق ایدیهم! حالا شمای بازاری به من منفی بده ولی این واقعیته! چه بخای چه نخای! البته برخی موارد اینجوری تابلو می شه بعضی موارد هم می خوریم اما نمی دونیم از کجا!
آريا: 1393/10/1320:02:36،
59
63
يك لحظه خودتونو بذاريد جاي اين افراد!!! مغازه رو بايد پلمپ ميكردن بعد روال قانوني،، اين چه قانونيه؟؟!! خدا ازشون نگذره
شهرام اسدپور: 1393/10/1308:45:24،
116
38
با سلام
ای کاش از همان ابتدای مراحل ساخت طبقات مازاد اجرائیات شهرداری وارد عمل می شد متاسفانه اجرائیات شهرداریها هنگام مشاهده چنینن وضعیتی با چشم پوشی با مالک از تخریب وجلوگیری از ساخت همکاری و همراهی می کنند./
رسول: 1393/10/1308:45:43،
193
50
حقتونه. باید این پاساز را منفجر کنند.
یک نفر: 1393/10/1311:01:07،
68
119
ان شاء الله خداوند با شما رسول عزیز هم همین کار را بکند
ما هم خوشحال می شویم شما به حقتان برسید!
محمود: 1393/10/1312:11:18،
74
82
خوشحالي از بد بياري و بدبختي ديگري آن هم يك هم وطن اصلا شايسته نيست
اهیل: 1393/10/1410:29:40،
49
53
برو بابا اگر مغازه تو هم منفجر کنن حال میکنی
تهرانی: 1393/10/1308:46:14،
234
53
اشک ها! کسی که ماهی 5 میلیون شارژ مغازشو میده معلومه ریگی به کفشش هست. تشکر از نیروی انتظامی
رضا: 1393/10/1308:47:34،
214
48
اینم سزای موبایل فروشان بی انصاف! از بس جنس تقلبی به مردم انداختن.... تو که جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود؟!
علی: 1393/10/1308:51:45،
202
61
lآخر عاقبت گرون فروشی ، کلاه گذاشتن سر مردم بی اطلاع !!
باید کلش و خراب کنن

هرچند خوب نیس و انسانی نیس کسی کار و کسبش و از دست بده ولی این علاالدین خیلی بی انصاف بودن
امیر: 1393/10/1308:53:53،
177
48
واقعا واسم سواله این یارو علا الدین کیه ؟ چطور انقد مردم ساده لوحن که بدون سند این همه پول میدن
مگه میشه آخه !!!!!!!!!!!!
کاملیا: 1393/10/1308:54:35،
161
55
با سلام ببین دیکتاتوری و برناه ریزی برای قدرت گرفتن یک سری از ما بهترون به چه صورتی است ؟
خراب بیاد بشه ++++


نباید خراب بشه ؟______

نمره بدین لطفا عزیزان
صغری: 1393/10/1308:59:27،
132
47
واقعا جای تأسف داره
شخصی که رشوه داده و شخصی که رشوه گرفته باید تنبیه می شدند
نه مردم و کسبه
تا بود همین بوده
تدبیر بی امید: 1393/10/1309:04:19،
104
47
بازهم یکی دیگه از دسته گلهای مسئولین کشور را دیدم یکی مجوز میدهد ودیگری تخریب نشان از یک فساد همه گیر در کشور از سرطانی که همه اعضا را در گیر کرده تنها قربانی ان مردم هستند این فساد اداری انقدر گستر ده است که تا دهیاری روستاها رسیده است وبرای اینکه کارهیچکدام بر ملا نشود همه در مقابل کارهای هم ساکت وبیصدا هستندودر جمع مردم بعنوان زحمت کشان وخادمان ملت از یکدیگر یاد میکنند
پاسخ: 1393/10/1310:29:18،
63
31
فکرکردن بی فایده است ...تو اسلام فساد اینها نیست....اینجا مثل سوئد میمونه و همه چی خوبه...
حبيب: 1393/10/1309:05:28،
124
43
يحتمل مالك پاساژ روبروي علاء الدين فرد بسيار گردن كلفتتري باشه!
x: 1393/10/1314:01:57،
53
39
بابا شما هم ساده هستين اون پاساژ هم مال همين اقاست اينجوري متري 40 تومن شده 140 تومن پول مردم رو هم بعد چند سال به مرور ميده و خوب خوشبحالش ميشه ديگه
y: 1393/10/1314:32:37،
60
35
آقا جان پاساژ روبرو مال يه گردن كلفته كه نميشه اسمش اورد(پيگرد قانوني داره)عزيز
مهرداد: 1393/10/1309:11:14،
91
33
اون وقت میگن کلاه بردار توی این مملکت نیست.ببین چه دستایی پشت پرده با این به اصطلاح حاجی یاره
آرش: 1393/10/1309:12:24،
135
54
مرصی قالیباف دستش درد نکنه ...
این کسبه بی وجدان علاالدین حقشونه...
به بهانه ست آپ گوشی کلی پول علکی از مردم میگرفتن...
چوب خدا صدا نداره....

قالیباف مرصیییییی
پاسخ: 1393/10/1309:53:11،
52
48
آقا آرش دمت گرم که از یک ارگانی طرفداری میکنی که نون شبشون با کار تامین میشه ...دم تو گرم ...

دمت گرم ادم مثل تو میلیاردها وام میگیرند ولی برای 2 میلیون وام باید صف وایتس...

پیشنهاد میکنم فیلم خط ویژه رو نگاه کنی
یه ایرانی: 1393/10/1310:18:13،
61
50
با سلام

اولا شما یکم فارسی رو پاس بدار مهندس ، مرسی هست نه مرصی و اون الکی هست نه علکی...............

بعدشم من والله مغازه اونجا ندارم و اصلا هم برا خرید اونجا نمیرم ولی خب خداییش یکی دیگه رشوه داده،ساخته،فروخته.........الان این بدبختا گیر افتادن

آقایی که میگه ما میدونیم هرخط تلفنو4 میلیون میفروخته اونموقع کجا بودی...

الان یهو همه ضد علاالدین شدن
پاسخ2: 1393/10/1310:31:31،
52
34
اون موقع داشت گل میچید ....این خودش کارمند شهرداریه
پاسخ به ایرانی: 1393/10/1310:32:39،
45
40
امثال این آرشها پول میگیرند و برای دفاع خراب کاری ها در سایت نظر مینویسیند
یه بدبخت: 1393/10/1723:27:57،
51
42
یاداوری میکنم ماجرا اون چوپانی که آب قاطی شیر میکرد...
مرسی قالیباف
رامین: 1393/10/1309:12:41،
125
37
بهتر نبود به جای خسارت زدن به مردم
مغازه ها رو پلمب میکردند و بعد حاجی رو به دادگاه میبردند ؟
سروش: 1393/10/1310:42:52،
55
34
هميشه كسي كه ضرر كرده، پايين دستي بوده. حرف شما كاملا متين هست.
یک نفر: 1393/10/1311:12:43،
63
32
آقا جان اینها عقل براشون نمونده!
چه توقعاتی دارید شما!
اکبر جوجه: 1395/4/317:23:53،
33
30
اونوقت اینجا اسمش می شد خارج.
حمید: 1393/10/1309:13:08،
80
63
آفرین به دولت.کار خیلی خوبی کردی.واقعا قابل تحسینه.درود بر نیروی انتظامی و شهرداری
فرزاد: 1393/10/1311:29:24،
71
35
نه دیگه افرین مال بعد از اینه که ببینیم دولتو قوه قضاییه حق این کسبه رو از متخلف اصلی میگیره بده یا نه اگه گرفت ومجازاتش کرد افرین اگه نه باید گفت ننگ
ایران جیب لطفا پیگیر باش
یاوری: 1393/10/1309:20:28،
66
27
تمام این داستان ها یک شو بیشتر نیست.
اگه جدیدا سری به بازار مبل ایران در یافت آباد بزنید متوجه خواهید شد که بازار مبل کم کم داره تبدیل به بازار موبایل میشه.
این پروسه با تخریب اخلاقی کسبه بازار علاء الدین کلید خورد( حدود 3 ماه پیش توسط سایت تابناک ).
212: 1393/10/1309:28:45،
109
35
کار از ابتدا اشتباه بوده و مقصر اصلی حاج آقا علاالدین است و باید به قیمت روز پول این کسبه را پس بدهد همان متری 140 میلیون تومان.
رامین: 1393/10/1309:44:39،
71
33
درود بر شما
عدالت همینه
ندا: 1393/10/1309:46:33،
62
40
عدالت همیشه ساده است
یه بنده خدا: 1393/10/1309:35:40،
101
34
پاساژ روبروی علاالدین واسه حاج اقا انصاری مالک پاساژهای مبل فروشی یافت اباد

خدایا تورو به جایگاه حقی که هستی یاد میکنم و دعا میکنم آبرو آدم های ناپاک رو ببر
حاجی: 1393/10/1311:48:43،
65
37
همون انصاری بانک تات ؟؟؟
محمد: 1393/10/1309:39:27،
80
35
انهاییکه در شهرداری به کار اشتغال داشته یا دارند و با دریافت رشوه این مشکل را بوجود اورده اند باید محاکمه شوند .
كيبو: 1393/10/1309:54:53،
65
35
اينكه چرا اجازه دادن ساخته بشه صددرصد ساخت و پاخت در كار بوده - اين قضيه به كنار
ولي اميدوارم كسبه بداخلاق و اكثرا كلاهبردار علاودين به خودشون بيان و بدونن پول كسي كه با ذوق و شوق با پس انداز چند ماه اش مياد يه گوشي بخره، خوردن نداره و اينطوري از دماغ آدم ميزنه بيرون - رسما شيادي ميكنن شيادي
م: 1393/10/1309:58:05،
38
65
اولا در این مورد کسبه ها که مقصر نیستند اون ها فکر میکردن خریدن.دوما در مورد کلابرداری کسبه ها اینکه، آقا از اینها نخر .کسی که شما را به زور وارد مغازه نکرده . دستش تو جیب تو نکرده
ناشناس: 1393/10/1310:01:28،
78
48
من چندروز پیش یه کیف ازدوستم کادو گرفته بودم که دخترکوچولوم خوشش اومدو ازمن گرفت روی یک کاغذ هم از من امضاو تاریخ گرفت که بعدا ادعایی نکنم!!!!!!!!!!حالاچجوریه که طرف اینهمه پول بده به حاج آقا!!!!!! اونم بدون سند ومدرک!!!!؟؟بخدا اینا مردم رو ساده فرض کردن یا اینکه کلا مشکل مغزی دارن بهتره همشون رو به روانشناس نشون بدن چون کاراینا با هیچ عقل سالمی جور درنمیاد........
محمد: 1393/10/1310:36:39،
99
45
مشکل مغزی ندارن سود زیاد این مغازه ها که البته با گرون فروشی از مردم به دست می اومد چشمشون رو کور کرده بود آخه کسی که 700 میلیون می ده یک مغازه اگه توی بانک می ذاشت بدون هیچ دردسری ماهی 13 میلیون تومن سودش رو می گرفت ببین چقدر بیشتر از این 13 تومن براش داشته . مطمئن باش تا الان 700 میلیون تومنه از مردم درآوردن .
علی: 1393/10/1310:08:19،
93
41
به نظر می رسه این حاج علاءالدین مثل پدرخوانده های مافیا است و خودش یک مافیا در این پاساژ راه انداخته است . من از بی ادبی و گران فروشی فروشندگان علاءالدین دلم پر است و اصلا احساس همدردی با آنها نمی کنم اما به نظر من مالک این پاساژ (علاءالدین) باید دستگیر و محاکمه و مجازات شود و همین مغازه داران باید از این فرد شکایت کنند. البته هر موقع بابک زنجانی محاکمه و مجازات شد این ها هم محاکمه و مجازات می شوند !!!!
راسا: 1393/10/1310:18:24،
95
30
آخه به چه حقی این حاج رضا باید خط تلفن 50هزاری رو بده دومیلیون؟ آخه تا کی باید شاهد این افراد باشیم؟ یعنی کسی نمیتونه جلوی این آدم وایسه؟
مهدی: 1393/10/1311:21:12،
62
32
به چه حقی ؟
خودت مگه نمی گی حاج رضا !!
امین: 1393/10/1313:53:22،
51
95
جایی که بدون مجوز شهرداری ساخته بشه به همین مشکلات بر می خوره! اونهایی که میگن موقع ساخت شهرداری حتما در جریان بوده باید بدونن که ابزار شهرداری برای مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز دارای سلسله مراتب است. از عدم ارائه گواهی نامه ها شروع میشه و آخرش به تخریب می رسه! شما وقتی برای محلی مجوز نداشته باشی نمی تونی سند مالکیت بگیری. نمی تونی انواع خدمات شهری را دریافت کنی! مثل تلفن لذا باید قاچاقی بگیری که اونهم برای گرون تموم میشه! همه چی این داستان با هم جور در میاد!
فرغون باز: 1393/10/1310:21:33،
65
43
بهتره این پاساژ کامل خراب کنن
بعدش یه پاساژ 10 طبقه مدرن جاش بسازن
طبقه همکفش فقط گوشی صا ایران بفروشه
هر کس هم نخرید در سایر طبقات زندانیش کنن
بهنام: 1393/10/1310:26:31،
81
38
از بیخ و بن خرابه اونجا
وقتی صاحابش یه خط تلفن رو میده ۴ میلیون شارژ ۵ میلیونی میگیره بایدم مغازه هاش گوشی دست دوم جای نو به ملت بچاپن
مهدی: 1393/10/1310:28:35،
61
44
چند روز دیگر خبر میرسد که مشگل بر طرف شده و مجوز های لازم گرفته شده و پولی که باید داده می شد داده شده
فقط یه عده ادم بدبخت کار خودشون رو از دست دادن و خسارت دیدن
میبینیم که همش یک بازی بود
مثل بقیه شهرداری های کشور که باید قنون را با پول خرید
بابک: 1393/10/1310:35:19،
55
61
خواننده گرامی !
خاطره تلخی که شما از پاساژ علاالدین داری مربوط به طبقه اول و دوم میشه که تک فروش هستند و عمدتا بی انصاف . نه کسبه طبقه هفتم که عمده فروشن و زیر زمین سوم که جانبی فروش عمده !
اگه اینها نباشن شما از موبایل فروشی سر کوچتون هم نمیتونی گوشی و لوازم جانبی رو به قیمت بگیری . . .
محمد: 1393/10/1310:46:03،
81
37
شاید حق با شما باشه اما همون طبقات اول و دوم برای بدنام کردن کل این پاساژ کافی است . البته همون طبقات بالا هم که شما می گین عمده فروشن من تاچ موبایلم رو رفتم بخرم صد در صد با هم قیمتشون فرق داشت همشون هم می گفتن جنس ما اصلیه ! هیچ کدومشون هم یک روز جنسشون رو گارانتی نمی کردن آخرشم از یکیشون خریدم انداختم روی گوشیم و درست هم کار نکرد . کلا کاسب راستگو در این پاساژ بسیار بسیار کمه یا شاید نباشه .
رحیم: 1393/10/1311:19:31،
72
35
داداش یک جوری نوشتی انگار قطب توزیع لوازم یدکی موبایل در خاورمیانه فقط همین دو سه طبقه است من از اون طبقه ها هم خرید کردم جنس تقلبی آشغال به من دادن .
بابک: 1393/10/1311:40:58،
46
62
آقا رحیم خوب شما وقتی از جنسی سر در نمیاری نباید بری از مرکز پخش خرید کنی که ! از همون موبایل فروش محله تون میخواستی برات میاورد .
در ضمن اون طبقه ها قطعه فروش موبایل ندارن کلا !!!! یا گوشی فروشن یا جانبی مثل کیف و ضد خش و . . .
حالا شما اطلاع نداشتی و یه ضد خش 20 تومنی رو 120 تومن برات انداختن نمیشه همه اش رو تقصیر اونا دونست که !!
x: 1393/10/1314:08:11،
72
28
آقا جان من يك روز موبايلم خراب شد بردم اونجا از 100 الي 450 هزار تومن قيمت دادن براي تعمير بعدا يك آشنا گير آوردم با 40 تومن درستش كرد آخه اگر اين كاله برداري اسمش نيست پس چيه؟
رحیم: 1393/10/1316:20:05،
69
35
آقای بابک اصلا من جنس رو نمی شناسم نودو نه درصد مردم ایران هم شاید نتونن تشخیص بدن یک قطعه ای اصلی هست یا تقلبی ، آیا این دلیل می شه یک عده در یک مجتمع تجاری یک کلونی بنداز بنداز درست کنن و سر مردم رو کلاه بزارن ؟؟؟؟؟؟ یعنی صداقت و راستگویی و خیانت نکردن یعنی کشک؟
بابک: 1393/10/1323:37:39،
36
32
آقا رحیم
حرف شما درست . ولی تو بازار عمده قواعد با خرده فرق داره . تو عمده مشتری خرده هیچوقت نباید از فروشنده نظر بگیره باید بدونی چی میخوای و همون رو بگیری . حتی بازر عمده لباس و لوازم خانگی اینا هم که اطلاغ دارم به همین صورت هستش . من عمده فروش لوازم جانبی هستم تهران هستم نیستم . 90% خریدمم مستقیم از چین میارم ولی تو مغازه و دفتر به هیچ عنوان تکفروشی نمیکنم . چون اگه ارزون بدم به سود مشتریم که مغازه داره صدمه زدم و اگه گرون بدم بی انصافی کردم . برا همین میگم خرید خرده تو بازار عمده درست نیست و باید قواعدش رو بدونید .
amir: 1393/10/1310:39:44،
58
33
غرور خانه خراب کن است
بی خیال: 1393/10/1310:43:07،
68
33
از بچه های ایران جیب خواهشمندم به این اقای باصطلاح من تو ما اصلا منفی یا مثبت ندین ،فکر میکنه در کل گفتنش بامزهست
حاج رضا: 1393/10/1310:49:13،
57
31
باید از حاجی علا.الدین خسارت کسبه به نرخ روز گرفته شود و در غیر اینصورت با او برخورد قضایی شود...
tفرهاد: 1393/10/1310:50:46،
68
38
باسلام.نيروي انتظامي تشکر.تشکر.وقتي اين عکسهارو ديدم ياد روزي افتادم که همين اقايوني که الان دارن اشک تمساح ميريزند چه جوري سر ملت کلاه ميزاشتند وبادادن گوشيهاي تقلبي به جاي اصلي به افراد ناوارد وسر کيسه کردن مردم و سرقت کيف انها در پاساژ توسط عواملشان که يکي از اين قربانيها خودم نيز بودم خوشحال شدم از اجراي عدالت واقعا درود بر نيروي انتظامي و ممنون از مسئولين.خداوند نگهدارتان
مهران: 1393/10/1310:57:32،
79
42
در کل این واقعه نتیجه ی تلاش رسانه های مکتوب و اینترنتی و حساسیت مردم به این موضوع بود و بالاخره شاخ رانت و پشتیبانان حاجی علاءالدین شکست . من این واقعه را که مردم و رسانه ها از طریق یک راه مدنی به یک نتیجه ی اولیه رسیدند تبریک می گم . حالا هم کسبه علاءالدین باید همین راه مدنی را ادامه دهند و از مالک این ساختمان شکایت کنند و خسارتشان را از این فرد بگیرند.
سلطان: 1393/10/1310:59:35،
47
27
شما فكر مي كنيد اخر اين دعوا كي متضرر مي شه ؟
وحيد: 1393/10/1311:02:26،
62
32
از اقاي علاء الدين بايد حدالقل 5000ميليارد گرفت دست خيلي ها پشت ساخت طبقه 7بوده چه رشوه هاي كلوني كه ردو بدل شده
راد: 1393/10/1311:04:29،
35
47
خوشم مياد از حاج رضا عجب مخي هست اين ادم، تو اين مملكت فقط ملك
بهزاد: 1393/10/1311:28:51،
57
33
این اقای منو تو ما که حاجی رو میشناسه ببینه بالاخره ریششو زد یا باز چاخان کرده بود این ادم شریف .
سلمان: 1393/10/1311:38:28،
95
33
در پاسخ به اون عزیزانی که دلشون واسه اشک تمساح کسبه سوخته و فک می کنن کسبه از مردم عادی هستن و کلاه بردار نیستند...کسبه خیلی بی جا کردن در مغازه ای که حتی سند نداره و قانونی نیست فعالیت میکردن.اگه اشتباه نکنم حتی یادمه ایران جیب هم در مورد کلاه برداری های علاالدین گزارشی منتشر کرد.این آقایون گریون همون هایی هستن که با پول کلاه برداری از من وشما باماشین های آنچنانی توخیابونا جلومون پز میدن.
سامان: 1393/10/1311:38:57،
56
33
شده فیلمه خط ویژه.! خدایی مو نمیزنه.. اگه ندیدین حتما ببینین.
دیپلم ادبیات: 1393/10/1314:11:37،
50
32
سامان
"فیلم خط ویژه" اینجوری نوشته می شه.
ahmad: 1393/10/1311:49:08،
75
35
واقعادستتان دردنكنه به حاجي علاالدين بگيديادت نره ريشت بتراشي گوشي دست دوبه جاي نوفروختند به من. اگه پول دست ميدي باروي بازباهات برخورد ميكردندولي اگه قصدديدن وسوال كردن داشتي پاچدميگرفتند واقعاازدست اندكاران اين كاركمال تشكررادارم
رضا: 1393/10/1311:54:12،
84
34
از بسکه کلاه سرمردم بدبخت نادان گذاشتند واجناس استوک ودست دوم را اکبند کردند وبه مردم قالب کردند دچار بلای الهی شدند من خودم یکی ازاین قربانیان هستم مگر می شود اینهمه سرمایه کرد وماهیانه چندین میلیون مخارج داشت ومالیات داد خودشون هم مثل پولدارها زندگی کنند. مگر در روز چند تا موبایل می فروشند
امیدوارم بقیه اش را هم خراب کنند

بی نام: 1393/10/1311:55:04،
54
33
چرا موقع ساخت هیچ کس جلو انها رو نگرفت؟چرا بعد از این همه مدت که چند صد خانواده دارن از این راه نون میخورن یادشون افتاد که این ساختمان تخلف داره؟ چرا اون شهرداری که در این مورد قصور ورزیده رو محاکمه نمی کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
محمود: 1393/10/1312:01:42،
50
44
اون كسبه جواني كه دستشون جائي بند نيست چكار كنن. از اشك ريختن يه مرد به شدت اعصابم به هم مي ريزه. اعلاالدين رو گير بيارن و پول مردم رو از چنگش در بيارن.
hyt: 1393/10/1312:08:43،
77
34
رفتارشون بامردها خشن وبدوباخانم هااوج خوش اخلاقي همشومشگل اخلاقي دارند
آزادوار: 1393/10/1312:13:56،
50
28
واقعا در این مملکت اتفاقاتی میفته که شاخ درآوردن هم پاسخگو نیست.
اول اینکه اگه خلافه چرا اجازه دادن ساخته بشه، پس معلومه کلی رشوه ردوبدل شده و باید این فساد پیگیری بشه.
حال که ساخته شده، مالکان و خریداران واحدها چه گناهی دارن که باید تقاص پس بدن. لطمات و استرس ناشی از این کار به خانواده های اونا رو کی جواب میده.
به نظر من در اینگونه مواقع تخریب بدترین راهکاره.
بهتره که موارد ساختمانی که تخلف می کنن به نفع اموال عمومی مثلا خود شهرداری توقیف بشه، با این راهکار دیگه کسی جرات تخلف نداره چون میدونه حتما توقیف میشه و شهرداری هم انگیزه بالایی برای توقیف داره و حتما اینکار رو میکنه. با اینکار کلی خانواده هم دربدر نمی شن.

تخریب معمولا کمتر اتفاق میفته و معمولا با رشوه منتفی میشه. یعنی فساد روی فساد. در این مورد هم محتملا رشوه لازم در مرحله آخر پرداخت نشده که تخریب کردند.
رامین: 1393/10/1312:29:44،
45
34
آی گل گفتی هم وطن
به نظر من هم بهترین کار همینه
هومن: 1393/10/1312:35:08،
76
24
دوستان این کار هیچ تاثیری در کلاه برداری های کسبه این پاساژ نداره چون باقی طبقات وجود دارند و الا ماشالا مردم بی خرد که براشون بی احترامی فروشنده و ... مهم نیست برخی کلاه برداری ها رو ببینید :
گرفتن سیم کارت از خریدار و گرو نگهداشتنش برای گرفتن پول زور
انلاک کردن گوشی های که از اصل انلاک هستند
نصب نرم افزار های دروغین به قیمت گزاف
فارسی کردن گوشی که از اصل فارسی هست
دو و سه نوع نشان دادن یک محصول مثلا این گوشی با دو مدل ال سی دی تولید میشه یکی بی کیفت یکی با کیفیت اخه مگه ساسونگ و سونی انقدر بد بختن یه جور تقلب کنن که فروشنده های پرفسور تو ایران کشف کنن !!!!
انداختن گوشی دست دو به اسم نو
فروختن لوازم جانبی دروغی مثل محافظ صفحه نشکن که در اصل بشکن هست
تعویض لوازم اورجینال همراه گوشی با فیک مثل باطری و شارژر
دیگه باز بگم
چرا مردم عزیز میرن تو پاساژی که اقیانوس کلاه برداری؟ مگه از قدیم نگفتن هیچ ارزونی بی دلیل نیست ؟
اميد: 1393/10/1405:06:05،
46
31
تقضير خود ملته كه نيرن اين پاساژ مه سرشون كلاه بره، خوب برو محلتون خريد كن كه مورد اعتمادتره
rty: 1393/10/1312:36:44،
51
34
واي برشمامال باختگان حاجي علاالدين خودش خوب ميدانسته چنين روزي كه به شماسندومدرك نميداده دراوج زرنگي كلاه گشادي رفت سرتان .دوستان چون سرمن وامثال منوكلاه گذارديدچوب خداصدانداره
علي: 1393/10/1312:59:39،
52
29
اگه شهرداري مجوز ساخت نداده پس چه طور ساخته كه بعد از اين همه وقت فهميدن كه غير قانونيه اونم تو مركز شهر برن جلو اختلاص هاي ميليلاردي رو بگيرن فقط خواستن خودي نشون بدن كه قانون برا همه است .
محسن: 1393/10/1313:14:18،
51
31
خدا همیشه جایه حقه
چه مردمی که تو علاعدین سرشون کلاه رفته
چه مغازه دارایی که سرشون کلاه رفته
پس یه نتیجه میشه گرفت
که سره هرکی کلاه بزاری سرت کلاه میره حتی من که گوشی از اونجا خریدم
وسلام
احمد: 1393/10/1313:23:41،
42
37
باید به فروشندگان مهلت می دادند تا وسایل داخل مغازه را جمع کنن بعدن شروع به تخریب کنند.
علی: 1393/10/1314:03:01،
58
35
مهلت دادند ولی گول حرفهای حاجی علاءالدین رو خوردند و تخلیه نکردند .بقیشم باید خراب کنند و امیدوارم فقط به این طبقه ختم نشه.من کاسب خوش انصاف و مودب توشون ندیدم.
پرهامک: 1393/10/1314:01:26،
51
38
حالا چرا اون بنده خدا گریه میکرده؟ بابا مال دنیا چرک کف دسته، یه روز میاد یه روز هم میره ... غصه چی را میخوری داداش؟ برو یه پاساژ دیگه ... نداری، برگرد ولایت یه مغازه ی بهتر بزن ...
گذشته از همه ی این حرفها، فکر میکنم حاج رضا هم به سرنوشت فاضل خداداد و مه آفرید و شهرام جزایری دچار بشه!
مصطفی: 1393/10/1314:04:24،
38
44
کار خوب را باید احسنت گفت
مرتضی: 1393/10/1315:01:34،
42
43
این همه تاکید در اسلام برای عدم اصراف اینه نتیجه اش، واقعا که!
اولا که همان اول شهرداری باید جلوی این ساخت و ساز رو میگرفت و دوما حالا که قضیه به اینجا رسیده میتونستن لااقل جوری تخریب کنند که بشه از وسایلش استفاده کرد نه اینکه مثل وحشی ها به جون مغازه های بیفتند. اصلا میدونید فقط هر درب کرکره ای قیمتش چنده که اینطوری میزنن خوردش میکنن! همین کاره تخریبو شهرداری واگذار کنه به یه شرکت که بیاد واسه خودش وسایل دسته دومشو ببره و علاوه بر اینکه یه زحمتی از رو دوش شهرداری برداشته میشه یه پولی هم نصیبش میشه!!!
عقل که نباشد جان در عذاب است!
مریم: 1393/10/1315:27:55،
52
41
همیشه برای اینکه عنوان کنیم داریم عدالت را اجراء می کنیم مجددا راه را به بیراهه رفته و آن کسی که نباید ضرر کند و مقصر این موضوع نبوده باید تنبیه شود و فرد اصلی از مهلکه جان سالم بدر برود.!!! اون کسبه بنده خدا چه تقصیری دارند؟ ایا نه اینکه باید برای هر خلافی مهلت و اخطاری داد ؟آیا مقصران اصلی صاحب اصلی ملک و از همه مهمتر مدیران دستگاهها نیستند؟ چرا که اگه هر کس بداند پای فلان دستگاه یا فلان مدیر می لغزد و دلش را میشود به نحوی نرم کرد سوء استفاده ها می شودَ!!! حال با این کار می خواهید بگویید دستگاه نظارتی ما از الان قانونمند شده است !!؟؟؟ نه عزیز من، خانه از پای بست ویران است و یه جای کار حسابی می لنگد! اختلاس 3000 میلیارد دلاری چه شد؟ آن جوان 20-9 ساله و مدیران و کارکنان در سطح پایین محاکمه شدند آیا کسی از مقصران اصلی خبر دارد؟ پیدا شدند که دادگاهیی شوند؟ یادمه در دهه 70 رئیس بانکی اختلاس کرد حکم اعدامش صادر شد ولی حالا چه؟ کارمندان به نحوی اعلام می شوند ولی روسا راست راست برای خودشان می چرخند تازه جایگاهشان در جامعه بالاتر می رود و....
ت: 1393/10/1316:13:55،
57
47
آقای قالیباف جواب بده. چرا در حین ساخت جلوشون نگرفتی حالا این بیچاره ها چه بکنند. واقعا برایت متاسفم شهردار جان
امینوف: 1393/10/1316:15:19،
53
33
یادمه یه بار(برای اولین و آخرین بار)رفتم اونجا داشتم از ویترین موبایل ها رو نگاه میکردم یهو صاحب مغازه اومد بیرون میخواست منو بزنه میگفت چرا جلو مغازم وایسادی!
واقعا خدا آدمو از شر نو کیسه و تازه به دوران رسیده ها حفظ کنه
حسین: 1393/10/1316:28:22،
47
45
من شنیدم حاجی یک گاری چی بوده و مالک اصلی هنگام مرگ ساختمان رو به اون بخشیده
علیرضا: 1393/10/1317:10:25،
63
31
اینقدر تو این پاساژ کلاه مردم رو به اسم رجیستر کردن گوشی ، نصب نرم افزار ، مالیات بر ارزش افزوده و هزاران شیوه کثیف دیگه برداشتید تا آه ملت بالاخره گرفت. نمیگم همه ی فروشنده ها ولی اکثرشون حقشونه همچین بلایی سرشون بیاد. ایضا حاج آقا که آخرتش دیدنیه!!!!!
بی نام: 1393/10/1318:40:41،
107
30
پاساژ نیست سرگردنه است.اگر کسی گذرش اینجا بیافتد از کالای
دست دوم به جای نو تا نصب نرم افزار به زور و گارانتی تقلبی!!
شب: 1393/10/1318:50:34،
53
46
گنه کرد دربلخ آهنگری به شوشترزدندگردن مسگری ما ایرانیها میشه گفت اکثر ما ,یادگرفتیم که صورت مسئله روپاک کنیم وبه جوانب قضیه اهمیت بدیم ,این درست که بعضی ازکاسبهای پاساژ بی انصاف هستن ولی دوستان آب ازسرچشمه گل آلوده,چرااصلا اجازه ساخت صاذرشده,چراموقع ساخت جلوشونگرفتن ,چرابعدازفروش و اونم بعداز ده ماه,و..و..و...بانظرات مریم کاملا موافقم وبه بعضی ازحضرات باید بگم جوری میگید چوب خدا صدا نداره که انگار شب قبلش یه دیزی دونفره باخدا خوردی وخودش موقع صرف آبگوشت به شما گفته که میخواد پدر این بدبخت بیچاره هارودربیاره...واقعا که...دست مریضاد..ایوالله...توکز محنت دیگران بی غمی .......خانه ازپای بست ویران است خواجه دربندنقش ایوان است.
سهيل: 1393/10/1318:57:29،
63
34
يه جورايي دلم خنك شد!
علاوه بر قيمتهاي غير منطقي، هميشه احساس عدم اطمينان موقع خريد هم با من بوده وقتي توي اين پاساژ ميرفتم. خدا رو شكر كه هيچ كدوم از گوشي هاي خودم رو از اينجا نگرفتم
احمد: 1393/10/1318:59:14،
49
34
همه مردم خوشحال شدند از اين موضوع چوب خدا صدا نداره
رحیم: 1393/10/1319:53:22،
52
36
باسلام .این آه وناله اون پیرزنها وپیرمردهایی که ازروی پله برقیهای دربه داغون پاساژ بودکه به این روزانداخت !!!بنده 3باربخاطرهنگ کردن گوشیم رفتمه بودم 125000تومان خرج کردم آخرش هم درست نشدبماند !!دراین چندروزی که رفتم شاهد صحنه افتادن افرادمسن روی پله برقی ها بودم !!نوارپله برقی کارنمیکرد ولی خودپله حرکت میکرد افرادمسن چون محکم نواررا میگرفتن وولش نمیکردن روی پله فلزی می افتادند وغلط میخوردند وهرکدام که بلندمیشدند شروع میکردند به نفرین کردند!! خداشاهده 3بارخودم دیدم!!!چون خیلی ناراحت شده بودم رفتم پیش مدیریت ساختمان !!مدیریت به من گفت ناراحتی بروخودت درستش کن!!! رفتم زنگ زدم 137 گفتند داخل ساختمان بما ربطی نداره!!!زنگ زدم 125 گفتند تااتفاق خطرناکی نیفتاده باشه نمیتونیم دخالت کنیم!!! من که حاظرم پول نداشته باشم ولی نفرین کسی هم دنبالم نباشه!!!!
محمود: 1393/10/1319:53:36،
53
32
حقشونه خون مردمو کردن تو شیشه تو 30 سالگی 1میلیارد کاسب شدن.چه پولای زوری که از مردم نگرفتن.چوب خدا صدا نداره
hojjat: 1393/10/1321:46:17،
51
33
انشاا.... من به مدار قانون کارامون انجام بدیم تا مشکلی برای خودمون چه از نظر روحی و چه مالی پیش نیاد
فرید: 1393/10/1322:01:24،
51
45
واقعا اشک جوان ها، بسیار تاسف بار است
مطلع: 1393/10/1322:20:17،
61
33
اشک آدمهایی با درآمد چند ده میلیون در ماه سوزناک تر است یا کودک دست فروشی که سد معبر بساطش را جمع آوری کرده است
ایمان: 1393/10/1322:07:31،
60
34
سلام دوستان من خودم در اعلا الدین فعالیت دارم اگر تا الان به علاالدین رفته باشید مشاهده میکنید که یک پاساژ گنده در حال ساخت است و ان ها به خاطر ان دارنند علاالدین را خراب میکنند تازگی ها به طبقه ششم نیز گیر دادن همین طوری می خواهن علاالدین را خراب کنند و درشو ببندند شما که نبودید یک بگیرو ببندی بود تازه ان پاساژ جدید نیز برای یکی از. این سپاهی ها است
مهرداد: 1393/10/1400:12:21،
41
31
شاید اینطور باشد اما نارضایتی شدید مردم از کسبه و ایمن نبودن این ساختمان حداقل این بهانه را ( با فرض درست بودن ادعای شما ) برای تخریب آن درست کرد . اگر کسبه رفتار درستی با مردم داشتند هیچوقت این اتفاق نمی افتاد.
مطلع: 1393/10/1322:18:17،
63
28
سلام من خودم کاسب این پاساژ هستم تمام صاحبان سرقفلی ثروتمند و قاچاقی گوشی هستند همه میدانستند اینجا خلاف ساخته شده ولی اول طمع دوم گول حاج رضا علاالدین و داوود بادپا کارگزار حاجی رو خوردن در کل باید از اول جلوگیری میشد اما الانم وقت هست بروند از صاحب بسیار بسیار .... ثروتمند پاساژ شکایت کنند راحت به حقشان میرسند
یاسر ف: 1393/10/1322:43:55،
59
34
ببین چقد گوش بری برای کسبه سود داشته که حاضر بودن بدون سند چندین میلیارد بدن به رضا علاالدین و میلیونی شارژ بدن. چیزی که عوض داره گله نداره
رضا: 1393/10/1400:14:09،
46
32
مگه کاسبیشون حلال حلال بود ؟ وقتی به هر شکلی پول از جیب مردم می کشیدن بیرون اسمش چیه ؟؟؟؟؟؟
آشنا: 1393/10/1400:37:19،
49
28
امثال حاج رضا ها تو اين سالها مثل قارچ رشد كردن والان اينقدر ريشه وساقه شان كلفت شده كه شهردار هم ازدستش كار زيادي بر نمياد.همين حوادث هم به نفعشون تموم ميشه.يه عده ميرن پولاشونو ميگيرن ميرن، بعدش كه حل وفصل شد،به دو سه برابر ميفروشه به ديگري...فقط مرگه كه علاج نداره،،
بابک: 1393/10/1400:55:44،
50
33
سلام دوستان وقتی شما مجبور باشید درطبقه همکف ماهی 30-35 میلیون فقط اجاره بدهید سالی 40میلیون
مالیات بدهید سالی 10میلیون شارژ بدون دریافت رسید بدهید درنتیجه مجبورخواهید شد به هر ترفندی (رجیستری .فارسی کردن .نصب نرم افزار.مالیات ارزش افزوده)از مشتری به زور پول بگیری .
ریشه کار ازجایی خراب شد که حاجی برای رونق اجاره هارابالا بردتامجتمعهای دیگر بسازد.نواقص عدم کارکرد پله برقی.تهویه های مطابق فصل .عدم نظافت
.سرویس بهداشتی نامناسب )معلوم نیست شارژکلانی که ازکسبه می گیرد
که ساختمانی شیک در فرمانیه چنین شارژی نمی گیرد بدون هیچگونه رسید ومدرک)کسانی دراین جامغازه خریده اند که یک برگ فروش ساده ندارند برای تغییر کاربری 250میلیون بدون هیچ سندومدرک رااضافه کن به لیست بالا
ایران دوست : 1393/10/1400:56:28،
25
29
دوستان بدونید ما 2جور زلزله داریم.{1.طبیعی 2. مصنوعی} در مورد نوع اول که حکمت خداست حرفی برا گفتن ندارم اما در مورد نوع دوم هر اندازه مبلغ رشوه بره بالا ریشتر زلزله میاد ‌‌‌‌بايين تا جایی که به سمت صفر میل میکنه و عملا هیچ اتفاقی نمیوفته حالا باید 10 تا انیشتن میاوردیم تا حساب کنه واسه منفی ۳ و طبقه ۷ {X}‌ یا همون رشوه چفدر باید میبود تا {Y} یا همون ریشتر صفر مطلق بشه.
فرشته: 1393/10/1401:00:33،
56
57
نباید همه چیز را با هم قاطی کنیم،اینکه بعضی از فروشندگان پاساژ سر مردم کلاه می گذاشتن دلیل نمیشه که مغازه ها تخریب کنند۰اون کار مجازات خودش رو داره وباید از راه قانونی علیه اونها اقامه دعوا کرد۰ باید مسئولین شهرداری برای چشم پوشی از این تخلف مجازات بشن و حاجی صاحب ملک هم که خون کسبه رو تو شیشه می کرده و کارهای غیر قانونی انجام داده و برای خودش امپراطوری درست کرده در جای خود محاکمه شود۰البته تو این مملکت هر کی زورش بیشتر به بقیه ظلم می کنه کاسب به خریدار بیچاره حاجی به کسبه وقس علیهذا
میثم : 1393/10/1401:09:21،
41
26
باسلام
دوستان اشتباه نکنین 700میلیون یا1 میلیارد راهرنفر مغازه می خرد 100میلیون میدهد بقیه را در اقساط 4 ساله پرداخت می کند البته شما اگر موفق شوید ازحاجی برگ فروش بگیرید خیلی کلیدی شانس اورده اید چون به هیچوجه به شما بابت شارژ نجومی بدون ارایه هیچ خدماتی رسیدی نمی دهند.
رضا: 1393/10/1401:25:05،
51
24
آقا من آدم ساده ای نیستم ولی هر بار رفتم پاساژ علاالدین یه جوری سرم کلاه گذاشتن . وای به حال آدم های ساده اگه گذرشون اونجا بیافته مغازه داراش رحم نمیکنن به صغیر و کبیر...بیشتر ازاینا حقشونه اونایی که سر مردم کلاه میگذارن
بهزاد: 1393/10/1408:25:10،
56
34
دمشون گرم کل مغازه های علاالدین کلاه بردارن
میثم: 1393/10/1409:36:14،
39
34
من کاسب علاالدین هستم این خیانت بزرگ را خود شهردار تهران با گرفتن رشوه انجام داده زمان ساخت هیچ جلوگیری نشد در صورتی که شما اگه یک انباری در پشت بام خانه خودتان بسازید هزار بار شهرداری میاد سراغت حالا که طبقه 7 علاالدین ساخته شد و پول میلیارد از کاسب ها گرفته شد شروع به تخریب کردن
متعجب : 1393/10/1410:20:51،
46
28
مملکت هرکی به هرکی امثال علاالدین زیاد داره , نه فضای سبز و منظره و اب و هوا مونده و نه هزاران چیز دیگه, مردم شدن مثل کسی که دانه جلو مرغ میریزه و همه زود دورش جمع میشن.
ارش: 1393/10/1410:59:26،
52
27
خداکنه همش خراب بشه
ناشناس: 1393/10/1411:11:26،
44
24
بچه ها باهم بحث نکنیدخوبیت نداره بجاش برید حرفهای حاج آقاعلاالدین رو بخونیدحتما متوجه میشید که ایشون چقدر بااخلاصن و فقط بخاطر رضای خدا و جوونای مملکت ما اینکارو کردن!!!!!!!!!!!!تا یک عده بجای الافی تو خیابون برن سرکار و کاسبی بعدم به امید خدای حاج آقا!!!!!!!!!!تشکیل خانواده بدن وغیره......................! ازدولتی سر همین حاج اقاهاست که الان ماکوچکترین مشکلی که نشان دهنده فساد مالی باشه در جامعه عزیزمون نداریم دیگه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!پس عزیزان ناشکری نکنید...................!
ناشناس: 1393/10/1413:31:47،
43
39
واقعا من متاسفم واسه همچین مملکتی که این همه آدمو از کار بیکار کردن.خدا باعث و بانیشو به حق این روزهای عزیز لعنت کنه .آخه مگه وجدان ندارید بی انصاف ها. چطور دلتون اومد شاید یکی بچه مریض داره ، شاید یکی با در آمد مغازه چه صاحب مغازه چه کارگر مغازه خرج خونوادشو میده که موقعی که شماها شکمتان سیر است و سرتان را راحت رو بالشت میزارید اون فکر بدهکاریش و فکر فردای فرزندانشه.
من به شخصه از ته دل نفرین و لعنت میکنم باعث و بانی این اتفاقو.خدا ازتون نگذره
reza: 1393/10/1416:21:14،
35
38
اقا یون شهرداری سلام
به قران ظلم کردید به قران الان اون بدبختا باید چه کار کنن جوابی دارید>؟؟؟؟؟
ناشناس 2: 1393/10/1418:02:45،
41
25
دوست عزیز هرکس مسئول اعمال خودشه اونا از اول می دونستن که غیر مجاز مغازه درست کردن .
امیر: 1393/10/1417:19:39،
48
84
پول مملکت (یارانه و مالیات برارزش افزوده ) رو دارن میریزن تو جیب این متخصص ها با حقوق های ماهی 60 تا 100 میلیون تومن شما اومدین گیر دادین به چهار تا کاسب بیچاره که میخان خرج خانوادشونو بدن . زورتون میرسه جلو این پزشکارو بگیرین.
الان براشون قانون تصویب کردن اگه ازرو بی مبالاتی مریضی رو بکشن زندان نیوفتن و فقط جریمه نقدی پرداخت کنن.
اینا مافیان با این کمبود پزشک پارسال 40 درصد ظرفیت گروه پزشکی رو کم کردن.
ببینید حتی جلو ساخت سریال مهران مدیری رو هم گرفتن.
ایران جیب سانسور نکن
علی رضا: 1393/10/1417:48:28،
30
22
ایران جیب خوب است هیچ فسادی نیست همه مسعولین خوبن شهردار ی سالم است اختلاس های چندهزار میلیارد ی شایعه است همه جا گل و بلبل است
به به
انشالله ایران جیب این را تایید خواهد کرد
ناشناس 2: 1393/10/1417:57:03،
45
25
هرکس گذرش به اونجا افتاده باشه شاید یاد کلاه گشادی بیوفته که همین اقایون گریان بر سرش گذاشتن . اما زمانی که وارد مغازشون میشی دو سه نفری چنان ماهرانه دوره ات می کنند جیبت را خالی می کنند که صد رحمت به جیب بر ها بعد که متوجه میشوی اصلا به روی مبارکشان نمی اورند که هیچ تحویلت هم نمی گیرند
خوشحال: 1393/10/1417:59:17،
41
22
سلام

برادرا نگران نباشید این پاساژ سر حداقل نصف مردم ایران کلاه کوچک و بزرگ گذاشته حتما این رصاهه خودش هم در جریان بوده و پول داده بیان خرابش کنن این حتما فکر بزرگتری داره با دید بازتری به مسله نگاه کنین
شبنم: 1393/10/1418:31:15،
43
24
اون وقت که شهرذاری تراکمهای انچنانی میگیره حالا هم بیاد جواب این مردم را بده کنار خونه ما در اصفهان دارن یه ساختمان هفت طبقه میسازن به شهرذاری برای تصرف پیاده رو دو میلیارد هشت میلیون گرفتن میریم اعتراض میکنیم ما را با نامه بیت تهدید میکنن با داربستی که تو پیاده رو زدن دید مغازه ها را همه را گرفتن بر اثر تخریب و ساخت و ساز به خونه و مغازه اسیب زدن اما با قلدری برخورد میکنن و حپجالبه که شهرداری که سر همین کوچس و هر روز اقداماتشون را میبینه چون پول گرفته به روی مبارک نمیاره همیشه زورشون به مردم بیچاره میرسه خدا ازشون نگذره
سغید: 1393/10/1418:54:56،
56
26
تو رو خدا قیافه اینا شبیه کاسب منصف هست؟...گوشی دست 2 بجا نو فروختن اخرش همینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
a: 1393/10/1420:18:04،
53
29
اگه چندتا سايت ديگرو مطالعه كنيد ميفهميد چه جوري پولدار شدن
1: 1393/10/1421:15:04،
50
28
واقعا که.
حامد: 1393/10/1422:49:23،
43
29
واقعا ظلم هست چرا این همه ظلم
ناصر: 1393/10/1511:09:34،
53
24
همه حرفاش دروغه من یه گوشی از زیر زمین خریدم دوبار گوشی خراب بهم انداختند آخر سر هم یه گوشی از خط برگشته (نمی دونم اسم فنیش چی بود ) بهم انداختند به قیمت گوشی اورجینال . کل پاساژ هم تخریب بشه حقشونه کلاه بردار ها
کارن: 1393/10/1511:49:51،
42
36
شهرداری و قالیباف از عقده شکست تو انتخابات این کارو کرد
علی: 1393/10/1517:01:19،
54
25
شکم زن و بچه با مردم رو سرکیسه کردن و گرون فروشی سیر نمیشه.
سلطان : 1393/10/1609:19:47،
38
20
می بایست رو قیمت ها نظارت داشته باشن نه که تخریب کنن که بخوان خودشون جوابگو باشن در و دیوار چه تقصیری کردن که می بایست تخریب شن
شمیم: 1393/10/1609:24:21،
34
26
ای وای بر ما ای وای بر ما ای وای بر ما میخوایم اون دنیا جواب بدیم چرا این کارا رو میکنین چرا ! چرا! چرا!
حمید: 1393/10/1613:32:31،
36
20
امیدوارم خدا کمک کنه که قانون درست و به موقع اجرا بشه و مردم بلاتکلیف و یا به جون هم نیفن و سوء استفاده نشه
ناصر: 1393/10/1613:46:23،
39
25
بااتفاقات چندروزگذشته درموردپاساژعلائ الدین چندنکته قابل
تامل است:1-بطوریقین بده بستونهای مالک پاساژو روسای شهرداری درزمان موافقت ضمنی برج دو سال 92داشته وسپس دوماه بعدمالک اقدام به پیش فروش ط هفتم کرده
واینکه بعدازیکسال ونیم وعده های داده شده توسط مالک به
روسای محق نشده ویااطلاع روسای بالاازاین بخوربخورهاوبی
نصیب ماندن آن ها...مشه اینطورگفت:سفره پرملاطی پهن بوده و آنهابه خاطرسفره های دیگرغایب بوده ونتونستن دراین
ضیافت شرکت کنند...2-عدم مدیریت درست درراس حرم که
به فرمایش مقام معظم رهبری:باهمایش جلسه ،فسادورانت خواری ریشه کن نمیشود3-عدم برخوردقوه قضائیه بطورقاطع و
ضربتی دراین موارد...4-دراین برهه چه قبل وچه حال وآینده
افرادی مثل مرحوم خلخالی درمبارزه بافسادجایشان خالیست...وحرفهای دیگرکه اینجاجای سخن نیست...
ومن ا...توفیق
مونا: 1393/10/1700:17:09،
41
23
1 بار از علاالدین گوشی خریدم پشیمون شدم پاساژ گلبرگ هفت حوض خیلی از علاالدین بهتره
nima: 1393/10/1715:39:29،
45
19
بعید میدونم کسی از اشک ریختن این موجودات آدم نما ناراحت بشه.خیلی روزا به حماقت و سادگی مردم خندیدن و گردن کلفت کردن
س: 1393/10/1809:42:47،
47
25
گاز انبري تخريب شد...
خسته از بی عدالتی : 1393/10/1816:23:31،
34
24
با سلام متاسف شدم برای کاسی‌ها .چه با انصاف وجه بی انصاف .ولی شهرداری و بیشتر عوامل وابسته به شهرداری ..... ،به عنوان نمونه ،در میدان هفت تیر ،بن بست جار ،با پرداخت دو میلیارد تومان که تمام سکنه و مردم این کوچه میدانند یک زمین که چند سال به صورت خرابه مانده بود در عرض چهار پنج سال به یک پاساژ مانتو فروشی و رستوران و پارکینگ عمومی تبدیل شده،بعد هم هر دفعه با دادن رشوه های کلان به همه جور مامورها ساختمان به دو قسمت تقسیم شده و پشت چند مغازه‌ای که از بیرون دیده می شود مزون یا دفاتر فروش مربوط به مانتو ایجاد شده ،اول متری شش میلیون پیش فروش میکردن تا آخر متری سی میلیون معامله شد! تازه اینها اطلاعاتی هست که ساکنین عادی میدانند چقدر واقعا به همه جا رشوه داده خدا مبیداند .تازه یک خانه مسکونی بزرگ قدیمی دیگر هم توی این کوچه بن بست خریده گذاشتن تا خودش خراب بشه ویک مرکز تجاری دیگر
بنده خدا: 1393/10/1904:10:40،
43
31
دوستانی که می پرسن این جوونا 1 میلیارد پول از کجا اوردن که اینجا مغازه خریدن باید خدمتتون عرض کنم که تو علائدین روند کار اینجوره که یارو یه مغازه 20 متری داره اونو به 10 تا قرفه 2 متری تبدیل می کنه و جدا جدا میده کرایه
این بدبختا همه اجاره نشین و مال باختن نه مال مردم خور
انقدر گناه مردم رو نشورین زیره این خبرا...
علی: 1393/10/2005:50:00،
45
26
من دوست آشنا تو علأالدین دارم، خیلی‌ هم باهم رفیقیم ولی‌ تو ۷ سال گذشته اینقدر از کارای غیرِ قانونی‌ که تو این پاساژ می‌شه برام گفته که من دیگه خودم ازش خرید نمیکنم.

کاری ندارم که کارِ شهرداری خوب بود یا بد ولی‌ اکثرِ کسبه تو این پاساژ از راهِ خوبی‌ امرار معاش نمی‌کنن. بعضی‌ وقتا به جوونا‌های مملکتمون شک می‌کنم. حیف حیف حیف
اسی: 1393/10/2022:38:49،
45
24
باد آورده را باد میبرد ...کسی دنبال نون حلال باشه .همچین بلایی سرش نمیاد..در ضمن دولت اگه عرضه داشت نمیذاشت این تخلف چندین میلیاردی صورت بگیره.....
ali: 1393/11/509:09:10،
28
21
با سلام چرا ساختمان های مشرف در اتوبان کردستان در منطقه 6 شهرداری تهران که طبقات میلیاردی بدون مجوز ساخته اند تخریب نمیشود؟چرا در اجرای قانون عدالت نداریم ؟لطفا بطور یکسان و با عدالت برخورد کنید هستند ساختمان هایی در همان منطقه که در ماده 100 حکم تخریب داده ولی همچنان استوارند و به افکار عمومی و جامعه لبخند تلخ میزنند ...
رضا 1: 1393/11/615:25:57،
33
25
با سلام خدمت شهروندان محترم تمامی اینها ناشی از تکریم بیش از حد پرسنل شهرداری است. بنده چند بار شهرداری مراجعه کردم برای دریافت عوارض تا یک چایی یا صبحانه به شما ندهند هیچ صدور قبضی صورت نمی‌گیرد. ولی متاسفانه هزینه چایی و صبحانه .....
ایرج: 1393/12/2601:29:49،
32
33
من 15 تا مغازه اونجا داشتم.خدا لعنتشون کنه.یه لقمه نون و بوقلمون ما رو بریدن...
سعید : 1394/1/323:42:55،
32
49
درود برشهردارمحترم تهران که با اقتدار کامل اقدام لازم راانجام داد..
شکوری: 1394/6/1515:10:33،
22
29
سلام
ببخشید من وارد بحث نمیشم چون همه چیز پشت پرده س و نمیشه اظهارنظر کرد و گناه مردمو شست
روی صحبتم با دوستانیه که میگن اونا کلاهبردارن...!!!
دوست عزیز داخل پاساژ فروشگاهای نمایندگی مجاز هم هستند اگه بگردی...نمونه ش مایکروتل پلاس که هم تو علاالدین هم تو چارسو و هم پایین تر از علاالدین نبش کوچه لاله هستن
کلاهبردار هست ولی نمایندگی م هست.من یه نوت 4 گرفتم و راضی هم هستم از نبش کوچه لاله مایروتل پلاس کامران
چشمه هست جوی فاضلاب هم هست ...حالا اینکه میخوای از کدوم اب بخوری به خودت مربوطه...ولی هردوشون در علاالدین موجوده
اميرعلى: 1394/10/1815:55:59،
29
23
چوب خدا صدا نداره چقدر كلاهبردارى تو اين پاساژ اتفاق افتاد
مسعود نعمتی: 1394/12/1209:18:43،
21
20
باید اون پاساژ و به کل ویران کرد یک ماه پیش یه گوشی گرفتم تقلبیش را بهم دادن هیچ کسم پاسگو نیست یه مشت کلاه بردار توشه اگر گوشی را نشناسی تقلبیش را حتما بهت میدن مخصوصا اگر بفهمن شهرستانی هستی و نمیتونی برگردی من میخواستم به صاحب پاساژ شکایت کنم اما با مطالبی که بالا خوندم اونم مثل همیناست این فروشنده های کلاه بردار دست پرورده همین اقان
محسن: 1395/3/2001:43:40،
40
33
دستشون درد نکنه که جلوی این تخلف بزرگ رو گرفتند.
اما به چه قیمتی.
اون جوونی که قرض گرفته و اومده یه مغازه خریده چرا باید توی سیاستهای حاج رضا بسوزه.
هفتصد ملیون رو با زبون میشه گفت. آیا پول کمیه. حاج رضا حالا چارسو متری چن میدی... کی قراره خرابش کنی؟ دمت گرم
محمد: 1395/4/1615:29:56،
29
37
باید از این صاحب پاساژ شکایت بشه تا اون باشه اینطوری با صاحب مغازه ها رفتار نکنه اینکه تهدید های شهرداری رو جدی بگیره و پول این بنده خدا ها رو پس بده
حسن: 1395/5/518:27:41،
29
31
شما میدانید هر مغازه چند خریدو فروش میشه؟ هر مغازه بین ..600 الی900 میلیون در طبقات مختلف توسط مالک خریداری میشه و بین 1700 الی 2 میلیارد فروخته میشه.و کسی هم حق نداره به دیگری بفروشه.البته همکف بین 2.5 تا 4میلیارد است.
عليرضا: 1395/5/1108:04:47،
28
35
آقاي فاليباف نمي تواند ساخت يك پاساژ را در شهر كنترل كند چگونه مي خواست ريس جمهور شود و نشان مي دهد پست ومقام در أين كشوربر أساس لياقت و توانايى نيست و كيلوني مي باشد
ye badbakht: 1395/9/2912:11:23،
9
7
اصلا چه معنی داره شهرداری وارد حوزه تجارت و کسب وکار بشه .فروشگاه بزنه برا خودش پروژه برداره برا خودش شرکتهای سوری درست که و بهمین دلیل بزنه مردم رو از کار و کاسبی بندازه به نظر من همه مردم حق دارن یه مغازه حداقل مجوز و تجاری داشته باشن
علی: 1395/10/608:29:56،
8
6
اخه بی وجدان ملک بدون سند 900میلیون فروختی ؟
الف: 1395/10/2018:27:48،
6
15
اقا از نظر من اینا چه گناهی کردن که حالا باید توعون پس بدن ها ! این بیچاره ها هم قصدشون فروختن به مردم هست والا چاره ای جز فروختن موبایل به مردم نیس منظورم اینکه اینا چاره ای ندارن بلاخره اینا هم میخوان یه درامدی از خودشون داشته باشن! حالا چرا پلیس وارد عمل شده !؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار