کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

افزایش قیمت نان با چه قیمتی ؟

کدخبر:۸۵۰۱پنجشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۴:۰۰۶۱۱۳ بازدید

طبق مصوبه دولت قیمت نان 30 درصد گران شد. افزایش قیمت نان در شرایطی رخ داده است که بسیاری از مسئولین از افزایش قیمت نان با شیب ملایم خبر داده بودند. این افزایش در شرایطی ...

طبق مصوبه دولت قیمت نان 30 درصد گران شد. افزایش قیمت نان در شرایطی رخ داده است که بسیاری از مسئولین از افزایش قیمت نان با شیب ملایم خبر داده بودند. این افزایش در شرایطی است که طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ تورم به حدود 20 درصد رسیده است، حال چرا باید قیمت نان 30 درصد افزایش پیدا کند، و حال سوال این است چرا باید دولت برای جبران هزینه‌های اضافی و زائد برخی نهادهای غیر ضرور، قیمت کالاهای اساسی که به نوعی قوت مردم است، گران کند.

به‌راستی مسئولین می‌دانند که افزایش قیمت نان، تا چه اندازه و به چه قیمتی برای مردم گران تمام می­شود؟! آیا این افزایش 30 درصدی که حتی در برخی نانوانی‌ها به 40‌درصد هم می‌رسید، توجیه و منطق اقتصادی دارد؟ البته گفته می­شود که دولت به نوعی قصد دارد، فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها را آغاز کند. این درحالی است که خیلی از اقتصاددانان در خصوص افزایش قیمت‌ها با شیب تند به دولت بارها هشدار داده‌اند که مردم توان و تحمل هزینه‌های اضافی را ندارند. همچنین با توجه به این که نان در سبد غذایی اقشار آسیب پذیر، سهم بیشتری نسبت به دهک‌های مرفه جامعه دارد، ممکن است این قشر به خاطر افزایش قیمت‌ها متحمل آسیب‌های جدی شوند. البته نکته مهم این است که اگر این اتفاق در دولت قبلی رخ می‌داد، شاید تا حدی قابل‌پذیرش بود، چراکه مردم به افزایش چند باره­ قیمت‌ها عادت کرده بودند، اما این در حالی است که مردم به این امید به دولت تدبیر و امید رأی دادند که همان روند گذشته استمرار نیابد. باید گفت افزایش 30 درصدی نرخ نان آن‌هم یک شبه، خلاف خواسته و انتظار مردم است. آرمان در گزارشی به بررسی روند افزایش قیمت نان پرداخته است که در پی می‌آید. 

 افزایش قیمت نان حتی تا 40 درصد

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت نان به‌رغم اینکه سخنگوی دولت اعلام کرده بود نانوایی‌ها می‌توانند حداکثر تا 30 درصد قیمت نان را گران کنند اما در برخی از نانوایی‌ها، درصد افزایش قیمت‌ها حتی تا 40 درصد نیز  می‌رسد، به طوری که در بسیاری از نانوایی‌ها قیمت نان بربری 700 تومان و قیمت سنگک 800 تومان گزارش شده است. البته نکته قابل تامل این است که نان در نقاط مختلف کشور با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شود اما تقریبا همه نانوایی‌ها نان را حداقل 30‌درصد گران کرده‌اند با این وجود امیدواریم این افزایش قیمت حداقل به افزایش کیفیت نان منجر شود و مردم نان گران شده را با کیفیت بهتری بر سر سفره‌های خود بگذارند. این درحالی است که محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور اعلام کرده بود که دولت قیمت نان را افزایش نداده است و تنها به نانوایان اجازه داده است تا قیمت را تا 30 درصد افزایش دهند. 

 هیئت دولت تصویب کرد نان از اول آذر امسال گران شود

البته علی قنبری، رئیس جدید شرکت بازرگانی دولتی چند روز پس از انتصابش (اواخر شهریورماه) درباره زمان اصلاح قیمت نان و برنامه دولت برای این کار گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل قیمت نان است، چون مصرف عامه دارد و باید با احتیاط در این زمینه تصمیم‌گیری شود.  پیشنهاد ما واقعی شدن قیمت نان است، به نحوی که به مردم فشار وارد نشود و از طریق پرداخت یارانه به مردم این افزایش جبران شود. وی به این نکته هم اشاره کرد که نانوایی‌ها، دولت و مصرف‌کنندگان از وضعیت فعلی رضایت ندارند و در طرح جامعی که در دولت در حال بررسی است به سمت قیمت واقعی نان خواهیم رفت. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود:‌ این طرح امسال به تصویب دولت می‌رسد و درصورت تصویب آن یارانه 10 هزار میلیارد تومانی که الان برای تولید نان پرداخت می‌شود، کاهش پیدا می‌کند و 3 هزار میلیارد تومان از این یارانه آزاد می‌شود.

سرانجام این موضوع در هیئت دولت مطرح شد و در اواسط آبان ماه هیئت دولت تصویب کرد که نان از اول آذر امسال گران شود. هیئت وزیران در تاریخ 14 آبان 93  تصویب کرده است، قیمت انواع نان از اول آذرماه 1393 حداکثر به میزان 30 درصد جهت جبران تعدیل قیمت گندم و افزایش سایر هزینه‌های دو سال اخیر کارخانجات آسیابانی و نانوایی‌ها نسبت به قیمت‌های رسمی و مصوب سال 1392 در سراسر کشور افزایش می‌یابد.  براساس این مصوبه، «قیمت فروش گندم از اول آذرماه 1393 برای نانوایی‌های یارانه‌ای در سیلو و انبارهای تحت‌اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران در سراسر کشور از قرار هر کیلوگرم 6/650 ریال تعیین می‌شود و برای سایر متقاضیان گندم، براساس قیمت تمام شده محاسبه می‌شود». با این وجود اجرای این مصوبه تا دیروز دهم آذر اجرایی نشد تا اینکه اعلام شد نان گران شده است. دولتی‌ها دلیل گرانی نان را ضرر و زیان نانوایان دانستند و حتی نوبخت اعلام کرد که دولت نان را گران نکرد بلکه به نانواها اجازه داده شد تا 30 درصد نان را گران کنند. با این حال یارانه 550 تومان نان به همان مقدار باقی مانده و افزایش قیمتی نداشته است.

 افزایش قیمت نان یکی از راه­های تامین درآمد

در هیمن راستا محمدقلی یوسفی، اقتصاددان درباره افزایش 30 درصدی قیمت نان به آرمان گفت:‌  افزایش 30 درصدی قیمت نان آن‌هم یک‌باره قطعا باعث فشار بر اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه خواهد شد. اما در شرایطی که کشور با مشکل روبه‌رو باشد، ممکن است برای حل مشکل دولت برای تامین هزینه‌های خود، قیمت کالاها را افزایش دهد و   در بسیاری از موارد دولت هزینه‌های خودش را به مردم تحمیل می‌کند. متاسفانه یکی از نواقص اقتصادی کشور ما آن است که قیمت بعضی کالا‌ها و حتی کالاهای اساسی توسط دولت تعیین می‌شود؛ ازجمله آن نان است. این امر هزینه‌هایی برای دولت دارد. حال با توجه به کاهش درآمدها دولت دیگر قادر نیست به‌قدر گذشته به این کالا سوبسید دهد. به همین دلیل دولت قصد دارد تا هزینه‌های خودش را کاهش دهد. در کشورهای دیگر مخصوصا کشورهایی که ثبات طولانی ای در اقتصاد خود دارند و با بحران مواجه نمی‌شوند، به‌صورت طبیعی به مردم یارانه داده نمی‌شود اما در جوامعی مثل ما بیشتر سیاست‌هایی اقتصادی دولت منجر به افزایش تورم می‌شود؛ یعنی به عبارت دیگر این خود دولت است که با سیاست‌هایی  خود قدرت خرید آنان را کاهش می‌دهد.

دولت خود باید به فکر دخل و خرجش باشد و در جهت رفاه مردم حرکت کند تا جایی که مردم راضی باشند و در تصمیم‌ها نیز مشارکت داشته باشند. اما در حال حاضر دولت به‌دلیل فشارهای حاکم بر بودجه ناچار به دنبال تامین درآمد خود است. یکی از این روش‌ها افزایش قیمت نان است. وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت نان به منزله آغاز فاز سوم هدفمندی یارانه‌هاست، تصریح کرد: نمی‌توان به‌صورت قطعی پیش بینی کرد که دولت قصد دارد فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کند یا نه.  اما بهتر این بود که دولت هزینه‌های خود را از طریق بالا بردن قیمت سکه یا مالیات بر کالاهای لوکس وارداتی تامین می‌کرد و فشار بیش از حد به مردم تحمیل نمی شد. اما ممکن است که دولت از این طریق قادر به کسب درآمد نبوده، چراکه این افراد دارای لابی‌های قدرتمندی هستند و هم صدای رساتری دارند، لذا دولت ساده‌ترین راه که همان افزایش قیمت کالاهاست، در دستور کار خود قرار داده است. 

 افزایش 30 درصدی نان  توجیه اقتصادی ندارد

همچینن مهدی تقوی دیگر اقتصاددان درباره افزایش قیمت نان در روزهای اخیر به آرمان گفت:‌ افزایش 30‌ درصدی نان  توجیه اقتصادی ندارد. تصور ما بر این بود که دیگر زمان تصمیم‌های ناگهانی تمام شده و تصمیم اخیر دولت باعث شد که به این باور برسیم که قصد دارد در مسیر دولت‌های گذشته حرکت کند. اساسا باید گفت که اجرای هدفمندی یارانه‌ها سیاست غلطی بود که از سوی دولت گذشته اجرا شد و تبعات فراوانی هم به دنبال داشت. به همین ترتیب منطقی نیست که دولت بخواهد مجددا در این مسیر قدم بگذارد. هیچ منطق و توجیهی برای افزایش 30 تا 40 درصدی نان از سوی دولتمردان وجود ندارد. تصویب چنین اقدامی از سوی وزیر اقتصاد که فردی مسلط بر اقتصاد است بعید بود. دولت وظیفه دارد که در راستای افزایش رفاه  عموم مردم تلاش کند، نه آنکه در صدد تحمیل فشار بیشتر بر مردم باشد. البته  شاید دولت با کاهش قیمت نفت و کم‌شدن درآمدهایش، قصد پرداخت یارانه به آرد را ندارد و نمی‌تواند این هزینه‌ها را پرداخت کند به همین دلیل فشار را به مردم منتقل کرده است. در ایران، نان جزو کالای اساسی مردم است و قسمت بیشتر سبدکالایی اقشار کم درآمد را به خود اختصاص داده است. حال با گران کردن این کالای اساسی، سفره خانوارها از این هم کوچک‌تر خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجید: 1393/9/1316:28:27،
197
88
از ماست که بر ماست
اینم دولت تدبیر وامید یا شیب ملایم
ا.ی: 1393/9/1316:41:23،
141
135
در زمان آقای احمدی نژاد 500 درصد افزایش چگونه توجیه اقتصادی داشت که حالا با 30 درصد افزایش توجیه اقتصادی ندارد؟ بعضی از نماینده حالا مثل اینکه 8 سال در خارج بودن نمیدیدند افزایش قیمت هارو الان که 30 درصد افزایش یافته اعتراض میکنن،ما باید کمک کنیم تا اقتصاد روبه راه بشه.
عارف: 1393/9/1316:58:35،
130
29
شیراز سنگک 500 بود الان شده 1000 ! هرچی حساب می کنم نمیفهمم 30% چطوری میشه اینقد!
زرنگ: 1393/9/1317:03:03،
45
56
تو عکس زده طرف 50 تا سنگک خریده.حتما زرنگی کرده و چند ساعت قبل افزایش قیمت اون 50 تارو خریده گذاشته فریزر.خوش به حالش.ای کاش ما هم همین کارو میکردیم
حجت: 1393/9/1317:06:59،
84
30
چقدر بدبختیم که مشکل مملکت سر 100 تومن زیاد شدن قیمت نان شده! بابا کل ایران رو منطقه آزاد تجاری کنید مثل امارات. هم دولت مثل گداها رفتار نمیکنه هم مردم حالشو میبرن!
سپهسالار: 1393/9/1317:12:25،
58
39
از آنجائیکه مردم شیب ملایم را به درستی درک نکرده اند، آقای روحانی مجبور شد برای چندمین بار شیب ملایم را اجرا کند ... به قول یارو : خدا پدر کفن--- قبلی رو بیامرزه
مهندس ارشد بی پول: 1393/9/1317:12:56،
112
40
مشکل این یکی دو سال، یا هشت سال گذشته، مشکل از 36 سال پیش شروع شده، اره این جوریاست
احمد: 1393/9/1318:15:44،
78
28
این دولت و آن دولت ندارد از پول ما مردم بیچاره باید
به اقتصاد کمک بشه تا این طرز تفکر ما هست همینه
حسن: 1393/9/1318:58:02،
134
29
محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور اعلام کرده بود که دولت قیمت نان را افزایش نداده است و تنها به نانوایان اجازه داده است تا قیمت را تا 30 درصد افزایش دهند.

ما داریم تقاص کدوم گناهمون رو میدیم
آخه قانون دزد: 1393/9/1319:20:10،
78
23
چرا لااقل گران میکنید دروغم میگید30%کجا بود از کی نون500تومانی بشه1000سی درصد محاسبه میشه این سواد سیاسیه شیراز نون سنگک 1000شده و.....خدا وکیلی این نماینده ها تا الان خواب بودن یا بازیه سیاسیه سر مردم الله اعلم.......
نظام: 1393/9/1319:23:35،
60
27
حسن جون این دولت اون دولت نکن.سیاستها کلی هستن.
احمد: 1393/9/1319:31:20،
69
32
من موندم که چرا گلایه ما همش با حرفه
با عمل نیست خاهشا دوباره برای انتخابات
صف نکشید هول نباشید خط دولت ها یکیست
مجید.ح: 1393/9/1319:59:19،
51
23
آقا نگو از ماست اخر دیگر نمیتوانیم نان و ماست هم بخوریم . یک وعده نان و ماست یعنی 2000 تومان کم کم کم ماست کم چرب با نان خالی هم آرزوست .
فرناندو: 1393/9/1408:37:47،
36
29
به دولت تدبیرو امید فعلی و دولت مهرورز و عدالت محور قبلی ربطی نداره...همه اینا ربطشو خطش از اقتصاد مقاومتیه!!!
باران: 1393/9/1412:27:28،
38
35
چ ربطی به دولت تدبیر داره اگه دولت معجزه هزاره سوم بود اوضاع بهتر بود عایا؟؟
ضمنا نمایندگان مجلس خیلی ناراحتن ردیف بودجه بذارن واسه یارانه نان تا دولت بده به مردم وقتی بودجه نیس چ جور میشه توقع داشت حق کشاورز و نانوا ضایع بشه یه کم بفکر دیگر هموطنانمون باشیم
مهدی: 1393/9/1421:45:07،
34
27
میگم هاااااا. خوش به حال گوجه حداقل یه ارزشی داره.....
گوجه هم نشدیم خدااااااااااا
عمله: 1393/9/1316:33:17،
114
30
تا دیروز هروقت دستور می دادند برای خونه گوشت بگیر بیار میگفتم چشم ولی نون میگرفتم ومیگفتم اشتباه شنیدم و ببخشید. ولی دیگه نمی دونم اگه خواستم اشتباه بشنوم باید چی بگیرم
سید: 1393/9/1316:33:52،
108
26
چه تدبیر چه امید فقر داره بیداد می کنه
شايان: 1393/9/1316:47:26،
172
39
اين قدر نگيد دولت تدبيرو اميد اتفاقا دولت بي تدبيرو نااميد بهتره بابا شعار تون براي دوره بعد اين رو بزار ببين چقدر ميخانت
دولت بي تدبير ونااميد+++++
دولت تدبير واميد------------
ببينم چي ميكنيد
م: 1393/9/1319:55:25،
52
63
دوست عزیز وقتی یک ویرانه اقتصادی را تحویل میگیرید که هر طرف آن اختلاس و رشوه و فساد و رانت و ..........گرفته شده آنوقت تدبیر و امید کیلویی چند است . وقتی کاری را میخواهی به سرانجام برسانی و آنقدر سنگ جلوی پایت میاندازند (نمایندگان و اطرافیان آنها و سودبران از تحریم ) با کلید کاری پیش نمیرود باید با شمشیر کار را پیش برد .
سيد مصطفي: 1393/9/1316:47:58،
123
31
بابا والا بلا اقا ما نمیخوایم قیمتا واقعی بشن اگه نخوایم باید کیو ببینیم؟؟؟
خو لامصبا اگه راست میگید حقوق مردمو واقعی کنید اونوموقع میشه یه حرفی زد نه الان که کسری بودجتونو میخواید با برداشتن غذا از روی سفره مردم جبران کنید

بابا والا این دیگه ظلم محضه که قیمت نون بره بالا
Z: 1393/9/1412:31:03،
37
33
افزایش قیمت نان مثل افزایش قیمت بنزین از 700 به هزار تومن بعد از مدتی برای مردم عادی می شود و به فراموشی سپرده می شود.
پس زیاد حرص و جوش نخور!!!!
شیرازی: 1393/9/1316:54:15،
72
18
قیمت نان در شیراز دقیقا دو برابر شده
این همان دولتیست که قول داد برخلاف دولت قبلی به مردم دروغ نگوید!!!!
.یوسف: 1393/9/1317:04:43،
56
22
ادم سیر که از گرسنه خبر ندارد
رسول: 1393/9/1317:30:27،
67
28
دولت تدبير و اميد نه
بگو دولت تمديد و يأس
علی: 1393/9/1317:59:50،
48
29
من نمی دانستم دولت ها تشکیل می شوند تا هر جوری شده برای خودشون منبع درامد درست کنند. فکر می کردم یکی از اهداف تشکیل یک دولت، تامین رفاه اسایش برای عموم مردم است
ولی الان من نگرانم تا دو سال دیگه نتونم همون نان رو بخرم.(تو خیالاتم حتی به خرید ماشین و خونه هم فکر نمی کنم )
lمحمد: 1393/9/1318:54:57،
63
29
خبر نداري شيراز نان سنگك ا 500تومان شده 1000تومان
داد: 1393/9/1318:55:50،
65
25
ازرائیل کجایی که دیگه خسته شدم,واقعا خسته ام,خسته ام از این زندگی
عرزاییل: 1393/9/1412:33:10،
28
33
آمدم که بریم
پس کجایی؟؟؟!!!!
اشتباهی آدم !: 1393/9/1319:58:19،
58
19
همون بیست دفعه قبل که نان گران میشد قرار بود کیفیتش بهتر بشه . بهتر که نمیشد ...... بماند هر روز نون کوچیکتر میشد . واقعا که معنی کیفیت بهتر رو فهمیدم ====== } کیفیت بهتر = اندازه کوچکتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی: 1393/9/1320:23:00،
56
27
شیراز نون سنگک با شیب ملایم صد در صدی گرون شده؟!!!!!!!!!
ناصر: 1393/9/1320:48:12،
49
29
تهاتر نفت با جنس روسی! افزایش قیمت دلار! آمدن روبل در بانکهای ایران! افزایش قیمت نان! افزایش قیمت اجناس بصورت ملایم! افزایش قیمت خودرو! کاهش تورم به 15% !!! بن بست هسته ای! احتمال افزایش تحریما!کاهش قیمت نفت!و.... از خدمات تدبیر و امید! برای جامعه ایران هرچی سرش بیاد حقشه چون مثل بچه ها همه چی رو قبول میکنه!!
پورشه سوار دولتخواه: 1393/9/1320:54:26،
33
33
اقا گرون كنيد هزار برابر كنيد ما كه داريمو ميخريمو ميخوريم و بازم حمايتتون ميكنيم.اقتصاد مهمه بي خيال بي پولها. مهم ما هستيم و اقتصاد و سياست .نماينده هاي عزيز شما روهم حمايت ميكنيم.شما هم همينجور بريد جلو همه چيزو گرون كنيد دور بعدتون با ما
اقتصاددان: 1393/9/1323:01:27،
37
26
یک خانئاده 4 نفره اگه روزی8عد نان لواش بخورن که قیمت آن قبلا 150 تومان بوده و حالا شده 300 تومان در ماه میشه
72000 تومان بابت آن پرداخت میکند در حالت عادی کسانی که از نانهای دیگر استفاده میکنند به تناسب بین 50000 تا 100000 تومان افزایش هزینه دارند حال آنکه قیمت ساندویچ و سایر غذاهایی که بنوعی با نان در ارتباط هستند بتدریج بال خواهد رفت چه کسی جوابگوی اینهمه گرانی هست ؟
بیکار: 1393/9/1323:04:08،
34
26
آقا من قبلا با نون پلاستیک هم می گرفتم الان دیگه نمی گیرم. !
سعید: 1393/9/1323:17:22،
32
32
آقای روحانی طرفدار طیف سرمایه داری است که اعتقادی به حضور قشرفقیروآسیب پذیر ندارد وبه تنها چیزی که اهمیت نمیدهد همین قشر است این ما هستیم که دلخوش به تغییر و ساده انگاریم
متنفر از ......: 1393/9/1323:48:04،
32
28
من نمیدونم بیسوادم یا ...
توی اراک نون لواش 130 تومن بود دیروز خریدم 200 تومن
خب حالا به نظر شما این میشه 30 درصد !!!!!!
صدم ذره ای هم کیفیتش بهتر نشده که بدترم شده
حمید : 1393/9/1400:02:23،
46
28
خیلی عجیبه ظاهرا دوستانمان دردولت جدول ضرب نمیدونن وقتی نان پانصد تومان یکهزارتومان میشود این عمل رو دوبرابر میگن حالامن موندم چطور حساب کردن که 30 درصد نون گران شده و سوال دیگه اینکه گرانی تا کی ادامه داره بخدا هرچیزی حدواندازه ای داره اینو بهش میگن مرگ تدریجی تاکی باید اینهمه گرونی روتحمل کنیم مگردرامدمون چقدره ؟
Z: 1393/9/1412:34:21،
27
27
خلایق هرچه لایق!!!!!
تقی: 1393/9/1401:02:09،
41
25
دلمون خوش بود تواین گرانیهای هرروزه یک دونه نون می تونیم بخریم که ازگرسنگی نمیریم که این هم کم کم دارد افسانه میشد شاید هم دارندکمک می کنند هرچه زودتر بدیار باقی بشتابیم که کمتر گناه بکنیم خدا خیرشون بدد
ارشیا: 1393/9/1401:46:56،
52
27
اینجا شیراز است،،نان لواش ۱۵۰ شده ۳۰۰
سنگک ۵۰۰ شده ۱۰۰۰
شهر بیخیال ها..
مردم: 1393/9/1402:30:48،
38
26
دولتی که بجای رفاه و اسایش و ارامش و ارزانی بیاورد"گرانی وبدبختی وفقر و ازار واسه مردم خود میاورد این دولت و حکومت مشروعیت ندارد و دشمن مردم است.
همه ساله:
گرانی و تورم = 120درصد
افزایش حقوق = 15درصد
عمله: 1393/9/1408:00:02،
39
26
یک روز همه تو صف نون ایستاده بودند یک نفر که ادم بدی بود هم پشت سر یک نقر ایستاده بود که نانوا گفت نون تموم شد .که اون مرد گفت خوب نون تموم شد که بشه .چرا صف را بهم میزنید
محمد: 1393/9/1410:22:32،
38
20
مردم عزيز و با غيرت ايران صبر داشته باشيد. انقدر غر نزنيدبزاريد دولت منتخبتون كارشو بكنه. دارن زحمت ميكشن كه ما اسوده زندگي كنيم.
ن: 1393/9/1410:46:36،
37
22
بابا این فازای یارانه کی تموم میشه این شده راه چند برابر گرون کردن برای دولت هی گرون میکنن میگن فاز 3 فاز 4 حتما این فازا تا قیامت ادامه داره
reza: 1393/9/1410:50:11،
39
21
حالا برید با کله بدوید دنباله ماشین رییس جمهور و در راهپیمایی
م: 1393/9/1410:51:26،
39
22
دولت چه کاره هست مترسکی بیش نیست کار از جای دیگه اب میخوره
علی: 1393/9/1411:04:32،
33
19
بنظرمن ملته ایران هر بلایی سرش بیاد حقشه.چون بک انسانی که کلی براشون زحمت کشید و ایران را در بین کشورهای اطراف از هر لحاظ بالاتر و مدنتر قرار داد و کاری کرد در دنیا به ایرانی عزت واحترام بزارن و...
درآخراز کارای ملت به گریه افتاد و از ایران بیرونش کردن.ملت ایران الان انتظاره راحتی وارزونی و خوشی را نداشته باشید این سرنوشتی بود که خودتون برای خودتون رقم زدید دیگه اعتراضتون برای چیه؟
سعید: 1393/9/1414:39:21،
37
25
رحمت به شیری که تو خوردی ما مردمی که از تاریخ درس نمی گیریم باید ذره ذره آن را تجربه کنیم
سلیم: 1393/9/1411:31:53،
35
19
توی شیراز نان بربری از 300 تومان شده 600 تومان و سنگک از 500 تومان شده 1000 تومان البته مردم حساب سرشون نمیشه وگرنه این می شود 30% مگه نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
علی: 1393/9/1412:27:23،
29
19
دولت فهمیده عده زیادی از مردم فقط وسع مالیشون به خرید نون می رسه ومیخواهد از بدبخت ترین ادم های این کشور هم کسب در امد کند
البته همه این درامد ها صرف عمران و ابادانی و رفاه جامعه می شود !!!
علی: 1393/9/1414:20:35،
26
17
جل الخالق نفت گاز منابع معادن و.... و تمام ارگان و سازمان ها هم خودشون درامد زا هستند پیدا کنید علت فقر را!!!!!!!!!!!!
مستکبر: 1393/9/1415:04:14،
26
19
شیراز/میانرود نانوایی جنب درمانگاه گلستان نان سنگک 1000تومان نا قابل
علی: 1393/9/1417:33:26،
31
17
سلام
قیمت نان سنگک در شیراز 100% افزایش یافته اما هیچکس حال نداره اعتراض کنه ترا به خدا شمامردم شهر های دیگه بگید ما هم سوختیم
علی : 1393/9/1417:38:40،
30
17
این تازه اولشه چند روز دیگه میگن " چرا قیمت یک لیتر بنزین 1000 تومان باشه و قیمت یک نان سنگک هم 1000 تومان بنا بر این باید قیمت بنزین حد اقل 2000 تومان باشه که البته باز هم دولت تدبیر و امید 1000 تومان هم سوبسید مرحمت میکنند
امیری: 1393/9/1420:10:26،
21
21
آقا تو شیراز و فیروزاباد قیمت نون دوبرابر شده بود. 100 کجاش مساوی 30 هست؟
گرفته: 1393/9/1421:33:18،
25
24
دلم تنگه برای بجگیام.نون فقط یک تومن.کجاییم ما
شعبان بی مخ: 1393/9/1423:29:20،
23
23
اصلا از گرونی آرد صحبتی نمیکنن. ایها الناس آرد 40 درصد گرون شده که هیچ کس ازش حرفی به میون نمیاره. ما نونواها هم از گرونی ناراضیم ، برگردونن به قیمت قبلی هم آرد و هم نون

اینا رو به کی باید گفت ...

خدایا برس به داد این ملت فداکار
mehran: 1393/9/1508:47:10،
29
24
اقا من دارم به سوادم شک میکنم!!!!
تو مدرسه یاد دادن که سی درصد 500 تومن میشه 150 تومن ولی حالا شده 500 تومن.... قیمت نون مهم نیست تورو خدا یکی بیاد به من کمک کنه من از این دوگانگی بیام بیرون دارم دیوونه میشم!!!!!
یعنی ریاضی هم قانوناش عوض شده؟
یا استان فارس اینطوریه؟
رضا: 1393/9/1510:23:12،
31
39
من نمیدونم اصلا چرا باید در کشور ما هر سال افزایش 30 و 50 و 500 درصد داشته باشیم ؟؟ نمیدونم این هدفمندی یارانه واقعا طولش چقدره و مرحله اخرش کی تموم میشه ؟؟؟؟؟؟؟ در کشور انگلیس تورم 1.3 درصده در ژاپن تورم منفی 1 درصده ولی در ایران هرکی به هرکیه همیشه قیمت ها در حال صعودن بابا یه بار هم شده بزارید قیمت ها ثابت بمونن کاهش ها فدای سرتون
سمیه: 1393/9/1510:35:55،
33
20
ایران با تمام منایع طبیعی و انسانی باز هم به جیب مردمش نگاه می کنه در حالی که دبی فقط نفت داره. اونجا چی شده و ایران چی شده و داره چی می شه؟
پس کجاست اون پولهای آزاد شده ایران در بانکهای جهانی؟
چرا باید هزینه دنیا از جیب ما در بیاد؟
چرا درآمدها پایین و هزینه ها آنچنانیه؟
شیب ملایم یعنی چه؟ چرا هر سال باید یاد پارسال کرد؟ کشورهای تورم منفی چه کار می کنن که ما بلد نیستیم؟
سامی: 1393/9/1512:52:49،
25
26
با این گرونی باز میگن بچه بیارین !!آخه با این وضع چ جوری باید ازدواج کرد چه برسه به اینکه .....
مسعود خرمی: 1393/9/1513:22:23،
31
22
گرونی 100% نون در شیراز به خاطر مدیریت علمی استاندارشه!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار