کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پرداخت 80 میلیون تومان تسهیلات خرید به خانه‌اولی‌ها

کدخبر:۶۳۹۹یکشنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۷:۵۳۱۲۲۶۷ بازدید

وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات برنامه دولت برای پرداخت تسهیلات خرید مسکن گفت: در قالب طرح وزارت راه حدود 80 میلیون تومان تسهیلات به خانه‌ اولی‌ها پرداخت می‌شود و این افراد نیز ...

 وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات برنامه دولت برای پرداخت تسهیلات خرید مسکن گفت: در قالب طرح وزارت راه حدود 80 میلیون تومان تسهیلات به خانه‌ اولی‌ها پرداخت می‌شود و این افراد نیز باید حدود 70 میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند.

 عباس آخوندی شب گذشته در برنامه نگاه یک با تشریح برنامه‌های دولت در بخش مسکن اظهار کرد: شاخص دسترسی به مسکن در ایران خوب نیست و متوسط آن حدود 12 سال است به عبارت دیگر باید یک خانوار 12 سال درآمد خود را هزینه کند تا بتواند یک واحد مسکونی را خریداری کند. این شاخص در بسیاری از کشورها 3 تا 5 سال است.

وی با بیان اینکه با تسهیلات بانکی چیزی حدود 40 درصد از درآمد خانوار باید به مسکن اختصاص یابد، گفت: سهم مسکن در سبد هزینه خانوار در دهک‌های کم‌درآمد نباید بیشتر از 40 درصد باشد چرا که در این صورت از سایر هزینه‌ها زده می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با دریافت مالیات بر عایدی سرمایه و خانه‌های خالی مخالف هستید گفت: وقتی کشور تورم 20 تا 30 درصدی دارد اخذ مالیات منجر به کاهش تولید می‌شود چون انگیزه ورود سرمایه به بخش ساخت را کاهش می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه برای خروج از رکود باید قشر متوسط جامعه را توانمند کنیم در رابطه با برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه مسکن گفت: بر اساس برنامه ما باید 50 درصد ارزش خانوار از طریق تسهیلات تأمین شود که در این راستا باید حدود 80 میلیون تومان تسهیلات خرید به اقشار متوسط جامعه پرداخت شود.

آخوندی با بیان اینکه میانگین قیمت مسکن در بافت‌های قدیمی تهران 2.5 تا 3 میلیون تومان است گفت: هدف ما خانه‌دار کردن زوج‌های جوان است. این افراد باید 20 میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند و حدود 40 تا 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند تا به همراه تسهیلات 80 میلیون تومانی بتوانند قدرت خرید را در بازار به دست آورند.

در برنامه دیشب نگاه یک سوال کدام راه را برای حل مشکل بخش مسکن موثر می‌دانید، مطرح شد که در پایان برنامه 27.3 درصد مردم در پاسخ به سوال برنامه نگاه یک گزینه افزایش وام مسکن، 26.8 گزینه افزایش تولید مسکن به روش انبوه و 45.9 درصد به کنترل و نظارت بر  بازار مسکن رأی دادند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که تامین مسکن از طریق پس‌اندازهای آینده در اکثر کشورها تجربه شده است، بیان کرد: اگر این‌گونه نشود سفته‌بازی در بازار مسکن به‌وجود می‌آید.

آخوندی با بیان این‌که قیمت مسکن و زمین متاثر از تقاضاست، اظهار کرد: مشکل تقاضای مسکن در چند کلانشهر کشور متمرکز است و در بقیه شهرها تقاضا کمتر است. خیلی مهم است که خدمات و اشتغال را چگونه در سرزمین توزیع کنیم، اگر نتوانیم خدمات و اشتغال را توزیع کنیم قیمت‌ها هیچوقت کنترل نمی‌شود.

وی با اشاره به این‌که در شهرها باید از اندوخته زمین استفاده شود، گفت: دو برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده و توزیع جمعیت را داریم بعلاوه این‌که در شهرهای جدید توسعه منفصل را ایجاد خواهیم کرد.‬

‫اخذ مالیات در بخش مسکن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند

وی با اشاره به برنامه راه اندازی صندوق‌های پس انداز مسکن از پرداخت تسهیلات بیشتر و ارزان‌قیمت برای نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد و افزود:‌ برای کسب سود بادآورده در بازار مسکن باید تورم یک رقمی باشد، در حالی که تورم هم‌اکنون دو رقمی است. این روزها که تورم دو رقمی است نباید با یک سری اقدامات (مالیات بر عایدی سرمایه و خانه‌های خالی) ساخت و ساز را کاهش دهیم. کنترل‌های اینچنینی (اخذ مالیات) هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در جاهایی که تورم پایین است برای خانه‌های دوم و سوم مالیات‌ 2، سه و چهار درصدی دریافت می‌شود. نمی‌توانیم این قاعده را برای کشور اجرا کنیم و اخذ مالیات بازار سرمایه‌گذاری را تهدید می‌کند.

آخوندی در خصوص ورود بانک‌ها به بخش مسکن گفت: بانک‌ها واسطه مالی هستند و نباید در مستغلات حضور داشته باشند. یکی از مشکلات سیستم بانکداری بانک‌ها تبدیل به بنگاهداران بزرگی شده‌اند.

وی با بیان این‌که آمار شفافی از سهم بانک‌ها در سوداگری بازار مسکن ندارم، بیان کرد: در خیابان که راه بروید اکثر ساختمان متعلق به بانک‌هاست، بسیاری از شرکت‌های بزرگ در فولاد، پتروشیمی، ساختمان متعلق به بانک‌هاست.‬

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که بر اساس آمار بانک مرکزی در سال 92 حدود 236 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک‌ها پرداخت شده است، تصریح کرد:‌از این میزان 120 هزار میلیارد تومان تجدید قراردادهای نقدینگی در گردش بوده و حدود 115 هزار میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است. از این رقم سهم بخش مسکن حدود 12 درصد یعنی 13 هزار میلیارد تومان بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که باید بانک‌ها 60 تا 70 هزار میلیارد تومان در بخش مسکن به مردم تسهیلات پرداخت کنند، اظهار کرد: برای آن‌که بتوانیم به اهداف برنامه‌ها برسیم باید 25 درصد تسهیلات به بخش مسکن اختصاص یابد.

آخوندی در ادامه با بیان این‌که با تقویت طرف عرضه کاملا موافق هستیم، گفت: باید طرف تقاضا را نیز حمایت کنیم تا با افزایش قدرت خرید وارد بازار شوند. صندوق‌های پس‌انداز که در دنیا بسیار رایج است اقتصاد خانوار و اقتصاد کلان را نظم می‌دهد.

وی با تاکید بر این‌که صندوق‌های پس‌انداز مسکن بین عرضه و تعادل تعادل ایجاد می‌کند، افزود: بخش اعظم منابع مورد نیاز این صندوق‌ها از اندوخته‌های مردم تامین می‌شود و دولت کسری منابع صندوق‌های پس‌انداز مسکن را تامین می‌کند.

وی با بیان این‌که در قالب طرح وزارت راه و شهرسازی 50 درصد ارزش یک واحد مسکونی تسهیلات به زوج‌های جوان پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد:‌ با این میزان تسهیلات زوج‌های جوان می‌توانند در شهرهای بزرگ یک واحد مسکونی 75 متری را خریداری کنند. به عنوان مثال با توجه به این‌که در بافت‌های قدیمی تهران قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 2.5 تا 3 میلیون تومان است بنابراین قیمت یک خانه حدود 200 میلیون تومان خواهد بود.‬
‫وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ دولت در نظر دارد 80 میلیون تومان تسهیلات خرید در ازای 20 میلیون تومان پس‌انداز متقاضیان پرداخت کند. متقاضی نیز باید حدود 40 تا 50 میلیون تومان را تامین کند.

آخوندی گفت: در قالب طرح دولت سالانه 300 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن به اقشار متوسط جامعه پرداخت می‌شود و در مجموع طی 5 سال 1.5 میلیون فقره تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال مجری برنامه که آیا زوج‌های جوان می‌توانند این مبالغ را تامین کنند، گفت: بله، آنها می‌توانند از پدر، مادر و برادر در این زمینه کمک بگیرند! تاریخ صندوق‌های پس‌انداز می‌گوید مردم با این روش می‌توانند خانه‌دار شوند. در آن زمان بیش از سه میلیون خانوار حساب باز کردند و از این روش استفاده کردند.‬
‫وی در ادامه به سبک و سیاق همیشگی به انتقاد از طرح مسکن مهر پرداخت و در پاسخ به سئوالی در خصوص به صفر رسیدن قیمت زمین گفت: در این زمینه خیلی بحث شده است نمی‌دانم، فکر نمی‌کنم. در طرح مسکن مهر 50 هزار میلیارد تومان تزریق شد آیا قیمت زمین به صفر رسید.
وی همچنین در واکنش به برخی انتقادات به طرح پرداخت تسهیلات خرید و آثار تورمی آن در بازار مسکن،‌ افزود: در پاسخ به دوستانی که انتقاد می‌کنند باید بگویم که همزمان عرضه و تقاضا را تحریک می‌کنیم، مهم این است که عرضه و تقاضا متناسب باشد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که اگر تقاضا تنظیم نشود لوکس‌سازی و سفته‌بازی در بازار مسکن به‌وجود می‌آید، اظهار کرد:‌ لازم است بازار رهن بزرگی داشته باشیم تا در قالب آن متقاضی تسهیلات بگیرد و خانه خود را در رهن بانک بگذارد.

آخوندی با تاکید بر این‌که برای فعال شدن بخش مسکن باید از قشر متوسط جامعه شروع کنیم به جدیدترین وضعیت طرح مسکن مهر اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این طرح 82 درصد است و هم‌اکنون 144 هزار واحد آماده افتتاح است که طی هفته‌های اخیر واگذار می‌شود.‬
‫وی با بیان این‌که بخش اعظم مسکن مهر در سال 93 تمام می‌شود، خاطرنشان کرد:‌تامین زیرساخت‌ واحدهای مسکن مهر ممکن است 2 تا 3 دولت را درگیر کند. به شدت تلاش می‌کنیم تاسیسات زیربنایی و روبنایی را از نظر حداقلی تامین کنیم.

وی با تاکید بر این‌که گرفتاری‌های مسکن مهر خیلی زیاد است، تصریح کرد: برای افزایش کیفیت مسکن مهر فکر می‌کنم.‬

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Arman: 1393/6/210:36:06،
157
34
با 80 میلیون یا به عبارتی 150 م بره برا دختر خودش یه خونه 50 متری بگیره... ببینم میتونه...
رضـا: 1393/6/211:58:11،
102
44
من دیشب این برنامه رو زنده دیدم !
جالب اونجایی بود که مجری پرسید چرا طرح مجلس واسه گرفتن مالیات از خونه های خالی (که ترجیحا لوکس و جاهای خوب شهر هم هستن) رو رد کردید !
بعد هم جناب وزیر با کمی معطل کردن واسه جواب دادن گفتن بنا به فلان دلیل و فلان (ایرادای الکی) این کار جواب نمیده و چرا بازار ساخت و ساز رو با این کار بخوابونیم !
حالا شما خود بخوانید حدیث مفصل از این مجمل !
پارسا: 1393/6/212:18:21،
66
139
این طرح به مسکن...

رونق میدهد+++++

رونق نمیدهد_ _ _ _
رعیت: 1393/6/212:38:19،
111
35
با این وام فقط مصرف کننده واقعی وارد بازار میشه
البته اگه بتونه قسطهای سنگین وام را بده

ودیگر چیزی نباید بخوره فقط قسطططططططططططططططط
کوکو: 1393/6/214:16:04،
62
48
انصافا چرا غر میزنید.
بهترین کار اینه که نخرید
درسته مسکن نیاز مردم هستش و قضیش با ماشین فرق میکنه.
ولی در نظر بگیرید که قضیه فروش مسکن هم با ماشین فرق میکنه.سازنده مجبوره که واسه رها شدن از شر بدهی هاش با خریدار راه بیاد.نخرید چون اگه بخرید دقیقا انگار خودتون رو به سمت بدبختی هل دادین.از من گفتن بود.دیگه خودت میمونی و تحلیلت که خریدن شما درسته یا غلط
رضا2: 1393/6/218:21:02،
54
27
کل مملکت نهران نیست. بغیر از تهران در همه کشور میتونه. من نمیدونم چرا ما ملت از یه طرف میگیم پول نداریم و از یه طرف تا میگن مسکن فوری میخوایم شمال تهران خونه میلیاردی بخریم.
amiiiiro: 1393/6/303:56:58،
54
30
دوستان به نظر من برا اونا كه بتونن قسط بدن خوبه فقط اينو بدونيين كه برا خونه دار شدن بايد يه مدت فشار و تحمل كنيد در هر صورت بهتر از اجاره نشيني كه سر سال نشده يا بايد اسباب كشي كني يه جاي ديگه ويا يه مقدار رهن و اجاره رو بببري بالا .كه در هر صورت پولي كه ميدي (چه اجاره چه رهن )ارزششو از دست ميده. به اميد خونه دار شدن همه ي مردم ايران
lwxtd: 1393/6/307:57:41،
39
31
با این کارشون باز هم تورم ایجاد میکنند تو سطح قیمت مسکن...
باز هم یک طرح احمقانه دیگه
به جوونه بدبخت وام با سود خدا درصد میدن و تا آخره عمر گرفتار و بیچارش میکنن...
ممم: 1393/6/310:27:47،
20
24
آخه بنده خداخونه های آنچنانی همه مال دارودسته های خودشونه یاکسایی که سالانه بخاطکارشون چندین واحدازاون خونه هارو به آقایان شیرینی میدن اگه این کاروبکنن سالانه کلی ازجیبشون میره هرچندراه دورزدن اونم دارن ولی نمیخوان ولی نعمتاشون دلگیربشن این آقا خودشه هنوزداره قسط خونه 100متریشومیده وخونه وامکانات دولتیم استفاده نمیکنه پول آب وبرق ماهه گذشتشو نداشته بده اومدن اشتراکشوقطع کنن کلی دوندگی کردتاقسطیش کردولی ملت قدرشونو نمیدونن چقدربفکرملتن خواب ندارن بخاطرجوانا
مهدی: 1393/6/610:13:46،
45
26
توی دبی تا ۸۰درصد قیمت خونه وام میدن بابهره کم چراما نه!!!!!!
مصطفی: 1393/6/210:40:46،
161
64
وی در پاسخ به سئوال مجری برنامه که آیا زوج‌های جوان می‌توانند این مبالغ را تامین کنند، گفت: بله، آنها می‌توانند از پدر، مادر و برادر در این زمینه کمک بگیرند! اخه یکی نیست بگه پدر و برادری که خودش مستاجر هست از کجا بیاره به ما کمک کنه ... فقط با این کار مسکن گرونتر میشه و قدرت خرید مردم پایینتر میاد
حسین کسان: 1393/6/212:10:13،
60
100
ن مسکن مهر و سه برابر شدن قیمت همه کالاها بخاطر تزریق نقدینگ
007: 1393/6/221:32:48،
47
30
میتونستن معایب مسکن مهر رو بگیرن و به محاسن اون ادامه بدن خوب اگه من 70 میلیون داشته باشم میرم یه خونه رهن میکنم و نمیام سود به شما و بانکهاتون بدم میدم به یه بنده خدایی که رفتم خونش نشستم
ممدعهوازی: 1393/6/210:45:04،
86
25
به مجردها هم میدن؟!
یا حتما باس بریم زن بستونیم!!!
یچیزی قیمت مزایده ی زمین های شهرداری با کاربری مسکونی حالا تو هر شهری بعنوان مثال دزفول دیدید؟؟؟
قیمت پایه زدن2,800,000یعنی خودت شهرداری و دولت عملا قیمت پایه یه منطقه ای که نهایت 2میلیون بوده رو کرده 2,800
دمتون گرم بخاطر این وام که باعث میشه خیلی خونه دار بشن
ولی چون مطمئنن جوانب دیگه رو در نظر نمیگیرید و با بقیه ی کارهای دولتی ها هماهنگ نیستید
کسایی که به قطارخریدن مسکن تو این ابلاغیه نرسن
2سال بعد فاصلشون آنچنان زیادمیشه با خریدمسکن
که اگه نتونن واسه خودشون سقفی دست وپاکنن بایدکارتون خوابی کنن
ومن ا.. توفیق آقایون دولت عدالت محور مسکن مهرساز و کلید تدبیر و امید بی توجه به گرانی خودرو...
علیرضا: 1393/6/210:47:06،
80
31
اونوخ قسط وام 80ملیونی بابازپرداخت12ساله برای زوجهای جوان بادرآمومجموع1و200 چن ن ن ن ن ن ن ن؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا: 1393/6/211:12:57،
102
37
هشتاد ملیون همون اول باید 16 ملیون بدی اوراق بخری 4 ملیونم خرج سند وغیره میشه در واقع شصت ملیون میمونه که برای این 60 ملیون باید 200 ملیون پس بدی با عقل جور در نمیاد
چرتکه: 1393/6/211:31:06،
85
35
برادر
میشه ماهی بیشتر از چهارده میلیون ریال ناقابل وجه رایج مملکت
ازمن میشنوی به مستاجری ادامه بده
کیوان: 1393/6/210:49:19،
73
28
واسه یه خونه 200 میلیونی که مثال زده، 20 تومن خودمون بیاریم،50 هم از دیگران جور کنیم،80 هم وام بگیریم، میشه 150، پس این وسط 50 تومن باقیمونده چی میشه؟
اونم لابد از همون جای اول باید جور کنیم؟!!!
+: 1393/6/210:50:20،
112
33
80 میلیون تومان تسهیلات خرید به خانه‌اولی‌ها کم فایده دانست
سقراط: 1393/6/210:51:06،
70
49
من تصور میکنم این تصمیم دولت باعث ایجاد جو روانی "گرانی" مسکن خواهد شد و یک دفعه انبوهی از خریداران وارد بازار خواهند شد
م: 1393/6/210:54:40،
63
49
پرداخت این 80 میلیون باعث رشد سریع حبابی مسکن میشه و تقاضا افزایش و قیمت ها دوباره صعودی
سید علی: 1393/6/210:57:16،
93
34
وام هشتاد میلیونی یعنی بیشتر بدهکار کردن خریداران

این وام فقط برای ایجاد فرصت خروج به خودیهاست

هیچ به باز پرداخت ان فکر کرده اید قسط هر ما چقدر ؟؟؟

اگر در کشور های دیگر 80-90 درصد مبلغ خانه را وام میدهند

بهره اش در بیشترین حالت 3 درصد هست که حتی از کا مزد بانکهای ما هم کمتره کار مزد بانک 4 درصد


ما نمی توانیم بدون ایجاد زیر ساخت های لازم مثل کشور های پیشرفته عمل کنیم .


متاسفم برای این مسئول مسکن
مسکن: 1393/6/213:24:16،
42
29
دقیقا، پرداخت همچین قسطی با این بهره ها واسه خریدارانش که قطعا از طبقه ضعیف و متوسط خواهند بود بسیار مشکل خواهد بود و اونا رو وارد یه سیکل معیوب بهره روی بهره و جریمه دیرکرد خواهد کرد. حتی با اون وام ۴٪ که شما میگی، شاهد بودیم که در آمریکا بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ خیلیا که نمیتونستن قسط بدن خونه هاشونو ول کردن و بانک ها موندن با کلی خونه خالی که باعث شد ارزش خونه نصف بشه و هنوزم درست نشده. میخوام بدونم الان وضع ما بهتر از سال ۲۰۰۸ آمریکاس آیا؟!
فرزاد: 1393/6/211:05:35،
70
34
هزينه هاي جشن عروسي الان بالاي ٨٠ ميليون هست با اين پول فقط ميشه يك اطاق خريد در يك مكان معمولي , حالتون خوش هست ? البته آقايون خودشون در بهترين مكانها ساكن هستند چي از فقر مي دانند.
مهسا: 1393/6/609:53:16،
25
25
اقا فرزاد لطفا بفرمایید کدوم فقیری 80 میلیون تومان میده؟ بد نیست ادم حساب شده حرف بزنه. مشکل شما اینه که هم می خوای خوب بخوری هم خوب بپوشی هم خوب تفریح کنی هم تو خونه عالی زندگی کنی اونم چی باا جیب خالی. همه چی که با هم نمیشه. واقعا تو ایران درامد خیلی پایینه. اگه درامد بره بالا و زن و شوهر جفتشون کار کنند میشه. اروپا که میگیم خوبه زن و شوهر شاغل هستند البته مشکل ایجاد شغل هم باید حل شه.
بنده خدا: 1393/6/211:15:34،
57
32
چقدربایدکلاه سرمردم بگذاریداگه کسی 70میلیون داشته باشه چرابایدبریزداخل حساب که بعدازچقدر80میلیون بدیدباسودهای کلان
جاسم: 1393/6/211:26:06،
40
32
با اين اتفاق أوراق مسكن هم تو بورس ميرسه بالا
محقق: 1393/6/211:29:23،
45
28
يعنى اگه اين اتفاق بيفته باعث افزايش قيمت ميشه و به همون افراد كه ميخوان خريد كنن و يا مستأجر هستن بيشتر آسيب ميزنه، از طرفى دولت بايد بودجه ها رو به سمت اشتغال بهتر مزايا و إيجاد كار هاى با حقوق متوسط بكنه تا هم اقتصاد راه بيفته و هم افراد بتونن پس انداز كنن، الا به نظر من وأكثر بودجه ها بايد به سمت اشتغال جوانان باشه ، از طرفى آپارتمان خالى بسيار هست كه به سرعت ميتونه نياز مردم بر طرف كنه پس اين وام ها به درد فردى كه كار نداره كه بعد پس بده نميخوره، يعنى چى از پدر مادر ، پدر مادر تا كى !!!!!!!!!
شناس: 1393/6/211:37:38،
63
39
خیلی دارن سعی می کنن خونه های خودشونو قالب ملت کنن.
اصلا به بازپرداختش فکر کردن؟؟؟؟
کی میره 80 میلیون وام بگیره 200 میلیون پس بده.
جد اندر جدشم قسط بده بازم تموم نمیشه.
عمرا رکود مسکن بشکنه.
مسکن تو ایران تا ابد در رکود می ماند.
پایین میاد ملت.
گذشت اون دوره تقاضای خریدبالا.
ملت تو نون شبشون موندن حالا بیان برن خونه با وام 80 بخرن!!!!
حسین 2: 1393/6/211:39:50،
36
37
اين اتفاق أوراق مسكن هم تو بورس ميرسه بالاو اگه کسی 70میلیون داشته باشه چرابایدبریزداخل حساب که بعدازچقدر80میلیون بدیدباسودهای کلان ؟؟ چرا اخه؟
بیکش: 1393/6/214:40:11،
36
27
دمت گرم چی گفتی
آرش: 1393/6/222:01:21،
42
15
خوب باید بریزه تو حساب تا نخواد اوراق بخره دیگه . وگرنه که نریز تو حساب برو 15 تومن هم اوراق بخر وامتو بگیر .
بابک: 1393/6/211:56:34،
49
34
به این وزیر محترم توصیه می کنیم حقوق اندک!!!! وزارت را دریافت و ضمن لذت بردن از آن بهمراه خانواده از دستکاری در بازار مسکن پرهیز کنند
هنوز داریم تاوان مسکن مهر و سه برابر شدن قیمت همه کالاها بخاطر تزریق نقدینگی زیاد در این طرح را می دهیم
pepan : 1393/6/212:20:51،
43
26
اختلاق سطح طبقات باعث شده تا قدرت خرید بیاد پایین..پسر خوب تو بیا همسانسازی کن قیمت ها رو..خونه ۱۰۰ متری تو شهر ما ۱۲۰ تومنه بیا این قیمت رو تو تهران و امسال تهران پیاده کن... جایی که خرید و فروش مسکن شده یکی از شغلهای اصلی در ایران که هیج جای دنیا مث ایران نیست.اگه بگی افغانستان اینجوریه قبول میکنم ولی ترکیه آذربایجان کشورهای عضو اتحادیه اروپا چنین اجازه ایی به بنگاهای معملاتی نمیدن..تمام
علي: 1393/6/212:21:53،
74
36
من بارتبه 158 اقتصاد خوندم و درسم را هم خيلي خوب ياد گرفتم كارشناسي ارشد شهرسازي را هم حسب علاقه خوندم به جرأت مي گويم آقاي وزير شما فكر مي كنيد كار درست را انجام مي دهيد. متأسفم شما و همكاران هم رأي با شما نميدانيد.متأسفم
رضا2: 1393/6/218:20:18،
36
27
مرسی علی کنکوری. برنامه ریزی برای اقتصاد یه کشور به رتبه کنکور نیست. بانک اطلاعاتی قوی و تیم متخصص میخواهد و شما خیلی نگران نباش.
محمد: 1393/6/212:29:37،
48
33
خداوندا ما را از شر نادان ها برهان.
یکی نیست بگه اخه عزیز دلم اولا 70 -80 تومن از کجا بیاریم. دوما یه بچه هم میدونه که این طرح جواب نمیده ، شاید بدترم بشه. مگه قبلا تست نکردین؟؟؟؟؟؟
همه تصمیمات مسوولین ما ناقص بوده و هست.
مردم: 1393/6/212:43:48،
35
33
پاسخ رضا:
سود بانکی با عقل جور در نمیاد؟؟؟
چرا با عقل جور در نمیاد عزیزم؟
80وام میده.20هزینه میشه.60میلیون میمونه.
واسه60میلیون 200میلیون میگیره.
پس با عقل جور در میاد.
سود بهره بانکی سالیانه48درصد میشه.
در کل240درصدسود میگیره.
امیر: 1393/6/212:54:36،
48
32
خدا پدر بانک ها رو بیامرزه که واقعا به فکر ما هستند
خدا روسای بانک ها رو هم خیر بده
آمین
احمد: 1393/6/213:08:07،
43
29
تا تحریم برداشته نشه قیمت ارزپایین نیاد مسکن ازرکودخارج نمی شود مردم قدرت خرید ندارند..به خداندارند.
جواد: 1393/6/213:10:21،
39
31
جناب آقای رئیس جمهور عزیز شما هممانند دیگران نباشید اگر دست به ترکیب مسکن زده شود احتمال افزایش بیشتری شود ولذا با سیاست فعلی که شاهد پایین آمدن قیمتها هستیم همین روییه ادمه داشته باشد لاکن برای ایجاد مسکن بایستی از فروش نفت که روزی یک میلیون بشکه اختصاص داده شود واز طرفی با چند کشورهای خارجی (غربی) که تجربی بیشتری دارند با دراختیار گذاشتن زمین و پرداختها بصورت دلار انجام و کوتاه مدت وبا طرح مدون وزیر ساخت عالی واز طرفی وام 100 % و سود 4% نه مردم خصوصا جوانهای زوج که توان باز پرداخت داشته باشند داده شود ضمننا ایجاد شغل وپایین آمدن مسکن خواهد شد
خشایار مستوفی: 1393/6/213:37:11،
40
37
از همه مسئولان تشکرمی کنم

که موجبات خروج گیر کنندگان در مسکن را ایجاد می کنند

و با اون وام کذائی و اقوا کننده ساده لوحان را به دام می اندازید .

متوشکریم
صدرا: 1393/6/214:34:55،
42
33
آقایان یک فکری برای ارزانی مسکن بکنند اینطوری بازهم همه پول می ره توجیب سرمایه دار
علی: 1393/6/214:46:50،
45
29
اونهای که دارند مسکن بگیرن حتما هم بگیرن صد در صد خیر هم میکنند اونهای که مثل من پول ندارن بی خود غر نزنند چرا چون جند ساله میخوام ماشین بگیرم به حرف این واون موندم ویک پراید 10 تومنی شد 20تومن باز میگن صبر کن یکمی هم صبر کنم باید پراید 40تومنی بگیرم این حرفها ماله بیرون مرزهای ایرانه اینجا هرچی دادن باید جیبتو باز کنی بگی بریز تو جیبم سیلی نقد به از حلوای نسیه است
محمد: 1393/6/216:01:23،
46
30
خشت اول گرنهد معمار کج میرود تا ثریا دیوار کج
نه فایده نداره.تورو جون جدتون دست از سر مردم بردارید ما خودمون یه خاکی توسرمون میکنیم.
Z: 1393/6/216:04:37،
45
26
مرسی از این تدبیر آقای وزیر که ما را به آینده امیدوار کرد.
راستی این نخبه ها رو از کجا گیر میارن؟
مهدی: 1393/6/217:25:57،
38
28
خیلی حرکت قشنگی بود که مسکن رو گرون کنن

اینا سیاست کشورهای مستعمری هست

کامران: 1393/6/219:54:56،
33
19
این آقا آپارتمانهاش مونده برای چی مالیات به خونه خالی بزاره؟
پرهام دودو: 1393/6/222:11:34،
37
30
آ قا ما يه 50مترى ميخواستيم بخريم تونواب 40,50 تومن نقد داشتيم رفتيم سراغ وام 45تومنى ديديم ماهى 800تومن فقط قسطشه. عقب عقب برگشتيم حالا چه برسه به 80 تومن وام. دولت نون خونه واکرده برا بورس و بانک. با اين سودهاى به ظاهر اسلامى.نزول حرامه ملت ولى سودهاى چندبرابر بانک حلاله.
سامان: 1393/6/222:44:45،
29
28
اخوندی::::هدف ما خانه‌دار کردن زوج‌های جوان است. این افراد باید 20 میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند و حدود 40 تا 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند تا به همراه تسهیلات 80 میلیون تومانی بتوانند قدرت خرید را در بازار به دست آورند. این جمله خوندن داره.................................
مسکن شناس: 1393/6/223:56:12،
32
32
بخرید که قیمت مسکن بزودی 25برابر خاهد شد
یعنی 100میلیون دو نیم میلیارد خاهد شد بشتابید
سسسسسسسس: 1393/6/408:15:09،
32
31
خوشبختانه تصمیمی گرفتند در حد وزارت : چون بغیر از وزیر کسی نمیتونه قسط ده میلیون ریال و پرداخت کنه و امرار معاش هم بکنه .
fareed: 1393/6/618:51:45،
37
26
همون مقداری که وام میدن میاد رو خونه همون اشتباهی که برا سبد کالا انجام شد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار