کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
هفته رویداد

اموال تعاونی فرشتگان در حال انتقال به موسسه کاسپین است

کدخبر:۳۰۸۲۸سه شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷:۳۵۵۲۶۲ بازدید

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین و تعاونی اعتباری فرشتگان نباید هیچ نگرانی نسبت به سرنوشت سپرده‌های خود داشته باشند چراکه این موسسه ...

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین و تعاونی اعتباری فرشتگان نباید هیچ نگرانی نسبت به سرنوشت سپرده‌های خود داشته باشند چراکه این موسسه اعتباری هم مجوز دارد هم پشتوانه مالی.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از بانک‌مردم، بسیاری از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین و تعاونی اعتبار فرشتگان در تماس با ما درباره جزئیات جدید از اظهارات دادستان تهران و همچنین آخرین وضعیت این موسسه اعتباری و تراز مالی آن و همچنین سرنوشت مجوز آنها سوال کردند و خبرنگار ما نیز برای بررسی آخرین وضعیت این موسسه اعتباری با مسوولان «کاسپین» تماس گرفت که ماحصل آن در گزارش زیر منتشر می‌شود.

طبق بررسی‌های خبرنگار بانک مردم، دارایی‌ها و املاک تعاونی اعتبار فرشتگان به اندازه‌ای است که پشتوانه قوی برای این تعاونی محسوب می‌شود – که در موسسه اعتباری کاسپین ادغام شده – و پیش‌بینی این موضوع که تراز آن مثبت باشد کار سختی نخواهد بود. موضوع بازداشت دو مدیر فرشتگان هم مربوط به دو شرکت زیرمجموعه این تعاونی بوده و به مجموعه فرشتگان ارتباط مستقیمی ندارد.

هم‌اکنون چندین و چند مدیر و کارمند بانکی از بانک‌های بزرگ کشور در بازداشت به سر می‌برند یا محکومیت خود را طی می‌کنند و قطعا بازداشت دو فرد حقیقی نمی‌تواند یک مجموعه بزرگ مالی را زیر سوال ببرد.

از طرفی  چیزی که محرز است اینکه موسسه اعتباری کاسپین از سوی بانک مرکزی مجوز دارد و این موسسه نیز از پشتوانه مالی خوبی نیز برخوردار است و موضوع ورشکستگی و کمبود اعتبار آن شایعه‌ای بیش نیست.

در این‌باره یک منبع آگاه به بانک مردم گفت: موسسه اعتباری کاسپین از بانک مرکزی مجوز دارد و عضو صندوق ضمانت سپرده‌هاست که وظیفه صیانت از سپرده‌های مردم را دارد، است. همچنین کاسپین یک موسسه بورسی محسوب می‌شود که همه اینها به معنای پشتوانه مادی و معنوی برای موسسه اعتباری است. به عبارت بهتر اگر بر فرض محال اتفاقی هم رخ دهد نهادهای بسیاری هستند که به غیر از مسوولان موسسه اعتباری پاسخگوی مردم و سپرده‌گذاران باشند. پس دلیلی ندارد که سپرده‌گذاران و مشتریان موسسه اعتباری کاسپین نگران شوند.

وی افزود: سپرده‌گذاران کاسپین و تعاونی فرشتگان باید آرامش خود را حفظ کنند و به علت فضاسازی عده‌ای سودجو که قصد سوء‌استفاده از اظهارات دادستان تهران را دارند، نباید آرامش فکری و ذهنی خود را بر هم بزنند. چیزی که محرز است اینکه پشتوانه موسسه اعتباری کاسپین قوی است و اینگونه فضاسازی‌ها نمی‌تواند موسسه‌ای که اتجربه چندین ساله دارد را از ادامه کار باز دارد.

این منبع آگاه با اعلام اینکه نگرانی سپرده‌گذاران را درک می‌کند، گفت: سپرده‌گذاران کاسپین که پیش از این در تعاونی فرشتگان سپرده داشتند برای اطمینان خود می‌توانند با مراجعه به شعب این تعاونی نسبت به تعویض دفترچه موسسه اعتباری کاسپین که ممهور به مهر موسسه است اقدام کنند. قطعا سپرده‌گذاری در موسسه‌ای که مجوز بانک مرکزی را دارد – مانند سایر بانک‌های کشور – جایی برای نگرانی نمی‌گذارد.

 

سپرده‌گذاران چه کنند؟

تجربه نشان داده رقابت‌های موسسات اعتباری و بانک‌ها در جذب سپرده‌ها باعث می‌شود گاهی سودجویان از فرصت‌های کوچک علیه رقبا استفاده کنند.

خبر بازداشت دو مدیر یک تعاونی اعتباری شاید یک خبر عادی در حوزه پولی و بانکی کشور بود اما ناگهان به خبر مهم برای سپرده‌گذاران تبدیل شد چراکه در شبکه‌های اجتماعی شایعات بی اساس منتشر شد.

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین به علت یک خبر مبهم و بدون جزئیات که دادستان محترم تهران قطعا در آینده جزئیاتی از آن را منتشر خواهد کرد نباید اینگونه برآشفته شوند چون از این دست اخبار در سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز به وفور یافت می‌شود. بازداشت مدیرعامل و چند مدیر یکی از بانک‌های بزرگ کشور و برکناری بیش از ۱۰ مدیربانکی دیگر مشتی نمونه خروار است اما با رسانه‌ای شدن این اخبار بحرانی به وجود نیامدو در موضوع مورد گزارش نیز اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. تعویض دفترچه و مهر و مراجعه به شعب موسسه و داشتن مهر کاسپین می‌تواند خیال سپرده‌گذاران را هم راحت کند.

روند ادغام تعاونی‌های زیرمجموعه کاسپین به علل مختلف با کندی صورت گرفته است که بوروکراسی اداری کشور ایین کندی را توجیه می‌کند و طبیعی به نظر می‌رسد اما نکته‌ای سپرده‌گذاران باید به آن توجه کنند این است که با دریافت سپرده خود زیان قابل توجهی را متحمل خواهند شد چراکه فسخ قرارداد فی ما بین این اجازه را به موسسات اعتباری و بانک‌ها می‌دهد که از پرداخت سود اولیه جلوگیری کنند.

در چنین وضعیتی به نظر می‌رسد آرامش و نداشتن هیجان کاذب بیش از سپرده‌ها، به سپرده‌گذاران سود برساند.

کانال تلگرام ایران جیبدیدگاه ها

امیرکبیر: 1395/9/913:29:53،
59
7
کاسپین رو ولش کن برو یه گزارش از موسسه مهر اقتصاد تهیه کن که غیر قانونی در هفته ای که گذشت از حسابها برداشت کرده و اسم اونو گذاشته مازاد سود 2سال پیش که واریز شده.شرم آوره.از حساب من 286 هزار تومان کسر کرده و هیچ اس ام اسی هم برام نیامد.امروز رفتم حسابمو بستم از ترس اینکه دوباره برداشت بکنند.دیگه بانکها قابل اعتماد نیستند.
اریا مهر: 1395/9/914:07:56،
18
52
اگر اسمش کاسپین هست
چرا چکاشون با مهر ارمان هست
شاهنامه اخرش خوشه
پاسخ به امیرکبیر: 1395/9/914:16:15،
29
7
امیر کبیر جان پولت رفت عراق و سوریه.تو هم در این امر به اصطلاح خیرشون سهیم شدی.خدا ازشون نگذره که دارن با روان ملت بازی میکنند
علی: 1395/9/914:18:13،
40
12
آریامهر خیلی ناراحتی برو پولتو پس بگیر.مردم حواستون باشه یه عده دارن از این موقعیت سواستفاده میکنن توی فضای مجازی جو سازی میکنن خودشونم سپرده گذار معرفی میکنن.هیچ خبری نیست.بهتون قول میدم وضع موسسه از خیلی از بانکها مثل قوامین،آینده،گردشگری و.... خیلی خیلی بهتره مسئله اون پولس که موسسه به بعضيا نداده.
حامد: 1395/9/914:20:34،
40
3
همین بانک مهرو اقتصاد هیچگونه مجوزی از طرف بانک مرکزی نداره و به دلیل اینکه پشتش به ارگان خاصی است اسم موسسه مالی رو گذاشته بانک....حالا کی زمین بخوره معلوم نیست
حامد: 1395/9/914:22:48،
26
12
مگر موسسه ثامن پشتوانه مالی نداشت که الان پول مردم رو نداده!!!!
ایرانی: 1395/9/915:13:56،
25
4
ولی من یکی متاسفانه دیگه تو این کشور به هیچی اعتماد ندارم
جواب علي: 1395/9/915:46:23،
11
23
علي جان من پولم را نه در موسسه و نه در بانك
نگه نميدارم بنده كارخانه سنگ دارم و كارم هم فراوري
سنگ ساختمان است نگران خودم نيستم بلكه نگران امثال
شما ميباشم كه اينها هاپولي نكنن خدايي نكرده بعد برين
جلوي ساختمان مجلس بس بشينين پول خودتونا از اين
خدا بي خبرها گدايي كنين
نادر: 1395/9/916:10:01،
28
23
کسانیکه در موسسات مالی سپرده گذاری می کنند باید ریسک آنرا پذیرا باشند و همیشه گوش بزنگ باشند که چه اتفاقی برای سپرده آنها پیش میآد!!
همش به خاطر چند درصد سود بیشتر !!!!
اینگونه افراد چون نمی توانند از این چند درصد سود دل بکنند چه شبهایی را بی خواب می شوند !!
آیا واقعا ارزشش را دارد؟؟
من که فکر نمی کنم !!!
پاسخ به حامد: 1395/9/916:27:07،
12
5
آقا حامد
کدام موسسه ثامن پول مردم را نداده؟؟
آیا منطور شما موسسه ثامن است
یا ثامن الحجج؟؟؟
کدامش را ذکر کردید؟؟؟
پاسخ به حامد: 1395/9/917:13:03،
20
6
خوب اولا ثامن نه و ثامن الحجج!
دوما فرق بین ورشکستگی و عبور‌از بحران موسسات همین مجوز بانک مرکزی هست

دیدین که در مورد ثامن الحجج هجوم مردم باعث ورشکستگیش شد اما در‌مورد فرشتگان یک اعلامیه بانک مرکزی همهتب وتاب ها رو خواباند
کریم: 1395/9/918:35:52،
14
4
خدا رو شکر

”موسسه کاسپین مجاز هست و زیر نظر بانک مرکزی””

درود خدا بر همه دلسوزان مردم و کشور و لعنت بر همه آنهایی که با سوء نیت و غرض و مرض می خواستند مردم رو اذیت کنند که خدا رو شکر با این حمایت مهم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بعنوان تنها نهاد متولی سیستم مالی و بانکی کشور این حیله دشمنان رو شد و شرمنده مردم و ائمه اطهار و خصوصا آقا اما رضا (ع) شدند
محسن: 1395/9/919:49:31،
6
2
از حساب من 138 هزار تومان برداشت شده.رفتم بانک جواب چرت و پرت میدن.رفتم تو سایت بانک مرکزی تو قسمت شکایت ها،یه شکایت تنظیم کردم
ایرانی: 1395/9/913:30:35،
28
14
ایران جیب عزیز از خبر رسانی و آگاهسازی افکار عمومی متشکریم
با نام رضا به سینه ها گل بزنید

با اشك به بارگاه او پل بزنید

فرمود كه هر زمان گرفتار شدید

بر دامن ما دست توسل بزنید
مهدی: 1395/9/919:30:11،
16
4
تبریک به همه کاسپینی ها - موسسه مجاز و تحت نظارت بانک مرکزی

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در پی انتشار برخی اخبار در رسانه ها درخصوص تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، براي تنویر افکار عمومی و اطلاع سپرده گذاران محترم به اطلاع می رساند:
موسسه اعتباری کاسپین در تاریخ 27. 12. 1394 و براساس مصوبه مورخ 5. 8 . 1394 شورای پول و اعتبار، با انحلال تعدادی از تعاونی های اعتبار از جمله تعاونی اعتبار فرشتگان، تشکیل شده است. هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف است در چارچوب قوانین و مقررات، کلیه دارایی ها و بدهی های اين تعاونی را به موسسه اعتباری کاسپین انتقال دهد. در این راستا لازم است هیأت مدیره موسسه کاسپین با نهایت دقت، حفظ منافع سپرده گذاران را در اولویت کاری خود قرار دهد.
امیر: 1395/9/913:33:34،
71
16
از اولشم مشخص بود همه چیز شایعه بود این موسسه هم مجاز. هستش هم پشتوانه مالی قوی داره
بهزاد : 1395/9/913:34:38،
53
12
با تشکر از رسانه وزین ایران جیب که باشفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق جلوی شایعات را گرفت .
علی کارشناس مالی و مطلع: 1395/9/914:03:58،
52
9
با سلام

بانک مرکزی نیز طی اطلاعیه ای که در سایت آن بانک آمده

خیال سپرده گذاران را راحت نمود. و از موسسه کاسپین حمایت نمود. این یعنی حمایت بانک مرکزی از موسسات مجاز . خیالتان راحت شد ما که از اول گفته بودیم.
نقل قول از سایت بانک مرکزی: 1395/9/914:17:52،
23
4
موسسه کاسپین موظف به ایفای تعهدات تعاونی اعتبار فرشتگان است

۹ آذر ۱۳۹۵
هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف به انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی منحله فرشتگان به موسسه کاسپین با تاکید بر حفظ منافع سپرده گذاران است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در پی انتشار برخی اخبار در رسانه ها درخصوص تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، براي تنویر افکار عمومی و اطلاع سپرده گذاران محترم به اطلاع می رساند:
موسسه اعتباری کاسپین در تاریخ 27. 12. 1394 و براساس مصوبه مورخ 5. 8 . 1394 شورای پول و اعتبار، با انحلال تعدادی از تعاونی های اعتبار از جمله تعاونی اعتبار فرشتگان، تشکیل شده است. هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف است در چارچوب قوانین و مقررات، کلیه دارایی ها و بدهی های اين تعاونی را به موسسه اعتباری کاسپین انتقال دهد. در این راستا لازم است هیأت مدیره موسسه کاسپین با نهایت دقت، حفظ منافع سپرده
فرزاد: 1395/9/914:33:42،
28
4
http://www.cbi.ir/showitem/15449.aspx

اینم حمایت بانک مرکزی از موسسه کاسپین. فرشتگان دیگه وجود نداره و اموال و بدهی هاش همه در کاسپین ادغام مشه که مجوز بانک مرکزی رو داره. نگرانی نداره در حال انجام بوروکراسیه دیگه. موسسه نور هم هنوز کامل ادغام نشده.
رضا: 1395/9/916:18:54،
12
41
شما اگر درست اطلاعیه بانک مرکزی را بادقت بخوانید سکته خواهید کرد بانک مرکزی مسئولیت موسسه فرشتگان را به عهده موسسه کاسپین انداخته و شانه خالی کرده و دقیقا سپرده داران موسسه فرشتگان به سرنوشت بدر توس و الزهرا دچار میشوند ساله دیگه همین موقع که دنباله یک قرون دوزار که موسسه میداد راه افتادین مفهمین در ضمن موسسه کاسپین هم گفته انتقال اموال زمان میبره حالا تا کی خدا میداند حالا بشینین تا کاسپین پول بده درضمن موسسه از شنبه هیچ پولی نمیده حتی صد هزار تومن چون امروز حساب کل صفر شد
امیر: 1395/9/918:49:19،
28
3
سلام این نوشته من پاسخ به فرزاد نیست بلکه پاسخ به رضا هست که در جواب فرزاد مطلبیو بیان فرمودن
اولا مشتریان فرشتگان خیلی راحت دفترچه هاشون رو از صبح یکشنبه به کاسپین تغییر نام دادن و هرچقدر هم که بخوان تا سقف معینی میتونن پول برداشت کنن.
اما مشتریان بدرتوس و الزهرا که فکر میکنم شما هم یکی از اونها هستین به علت میزون نبودن حسابهاشون نمیتونن دفترچه هاشون رو به کاسپین تغییر نام بدن بنابراین شما بهتره بجای نگرانی برای سکته زدن ما به فکر حسابای خودت باشی!!
فرزاد: 1395/9/920:29:10،
16
4
این اقا رضا گویا انتظار داره یه موسسه پول نقد کم اورد اقای سیف از جیبش بدن تا خیالشون راحت بشه. مجوز دار بودن یعنی چهل تا پنجاه درصد سرمایه اولیه موسسه نزد بانک مرکزی گرو هستش.این مبلغ غیر از میزان بلوک به ازاری هر سپرده گذاره. موسسه مجازه یعنی هر سه ماه ترازنامه داره که میتونین تو سایت کدال مال کاسپین رو ببینید که کاملا مثبته. مجوز دار بودن یعنی سازو کار فراوان و شفاف سازی برای جلوگیری از زیان من و شما. پس وقتی دفترچه کاسپین دارید و سپرده کاسپین خیالتن راحت باشه.
مهدی: 1395/9/921:59:28،
12
1
رضا جان

شما مطمئنا یا سپرده گزار نیستی یا اینکه در یک موسسه غیر مجاز تشریف داری که اینجوری مغرضانه نوشتی...

مجوز بانک مرکزی یعنی همین که در اطلاعیه بانک مرکزی به صراحت گفته :
موسسه کاسپین موظف به ایفای تعهدات تعاونی اعتبار فرشتگان است ... که البته تعاونی که 2 سال هست منحل شده و وجود نداره....

ضمن اینکه شاکله اصلی و سهامدار اصلی کاسپین همون موسسه منحله فرشتگان قبلی هست با کلی تراز مثبت و نیز مجوز بانک مرکزی و عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها...

انشاالله قدری فهم و شعور و مسلمانی به شما عزیز عنایت شود
سعید: 1395/9/923:07:54،
10
1
وقتی مجوز بانک مرکزی هست چرااعتماد نکنیم ؟؟!!

ما از اول هم خیالمون راحت بود به هر حال بانک مرکزی با اطلاعیه ای که داد نشون داد که موسسه مجوز دار هست و اونهم پشتوانه اش بانک مرکزی هست.

متاسفانه افراد سود جو در بعضی سایت ها از این خبرها سوء استفاده استفاده میکنندکه البته نقشه شون نقش بر آب شد.
من خودم هم سپرده گذارم در موسسه کاسپین چون هم مجوز بانک مرکزی رو داره و هم عضو ضمانت صندوق سپرده ها.

از بانک مرکزی هم تشکر میکنم که خیال همه رو راحت کرد
بی نام: 1395/9/914:43:38،
38
13
ایران جیب جان اون چه سر مقاله احمقانه ای بود که در باره فرشتگان زده بودی؟؟؟خجالت آوره بخدا.تو که این کاره نبودی.فقط جو رو آشفته کردی و به یک سری آدم خواب زده ضرر رسوندی.
علیرضا: 1395/9/916:52:12،
21
6
فرمایش شما کاملا صحیح است اگر اون خبر که کاملا مغرضانه و از روی عمد نوشته شده بود انتشار پیدا نمیکردباعث تشویش سپرده گذاران نمیشد.البته با تماس با بانک مرکزی و تایید ان نقشه افراد سودجو بهم خورد.موسسه کاسپین شده خار چشم بانکها و دیگر موسسات و هدفشون این بود که مردم سپرده ها رو از اونجا بردارن و کمبود نقندینگی بقیه رو جبران کنن.
علیرضا: 1395/9/916:59:45،
20
6
البته ایجاد این فتنه یه مزیت برای ما داشت دفترچه هامون عوض شد و روی سپرده هامون هم مهر موسسه کاسپین خورد.من و خیلی از سپرده گذاران به خاطر مجوز بانک مرکزی سپرده گذاری کردیم و مشکلات فرشتگان ارتباطی به ما نداره البته بیانیه بانک مرکزی خیالمون رو راحت کرد.
سعید: 1395/9/918:37:01،
18
4
دوستان بانک مرکزی با اطلاعیه ای که صادر کرد معلوم شد پشت موسسات مجوز دار خودش هست
موسسه کاسپین دارای قدرت مالی بالایی هست و مجوز بانک مرکزی رو هم داره
علي: 1395/9/918:16:34،
21
2
تو اطلاعيه به طور كامل و شفاف اشاره شده كه موسسه منحله فرشتگان يعني اينكه اصلا موسسه اي به اسم فرشتگان وجود نداره و به كاسپين تغيير نام داده و كاسپين هم زير نظر بانك مركزي هست
دفترچه هاي حساب ما هم كه كاسپين هست پس ديگه جاي نگراني واسه هيچكس نميمونه ايران جيب عزيز واقعا تيتر خبر روز يكشنبه شما كاملا غير حرفه اي بود لطفا قبل از انتشار هر خبري كمي كار كارشناسي انجام دهيد زيرا تبعات بعضي اخبار مغرضانه باعث اسيب جدي به قشري از مردم خواهد شد كه بعضي مواقع قابل جبران نيست
کریم: 1395/9/918:42:50،
18
4
همه موارد پست سر گذاشته شده و مشکلی وجود نداره چون کاسپین مجاز هست.

.ضمنا از دوستان و مدیران موسسه کاسپین مخصوصا شعبه ها تشکر صمیمانه بعمل میآورم که به صبر و شکیبایی این بحران رو پشت سر گذاشتن .

دست همه تون درد نکنه و خسته نباشید.

متاسفیم برای همه دشمنان مردم و ایران اسلامی
علیرضا: 1395/9/918:24:57،
15
4
دوستان سپرده گذار کاملا اگاه باشیم گول بازیهای پشت پرده رو نخوریم.
مصطفی: 1395/9/918:28:38،
8
18
ما از کجا مطمن باشیم فردا نگن فرشتگان یا کاسپین برشکست نکرده مثل ثامن
علی: 1395/9/919:28:52،
4
3
عزیزم

ثامن الحجج مجوز بانک مرکزی رو نداشت و اینکه تحت نظارت بانک مرکزی نبود.

امروز بانک مرکزی در سایت اش از کاسپین و فرشتگان حمایت کامل کرد و خیال همه رو راحت کرد::

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در پی انتشار برخی اخبار در رسانه ها درخصوص تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، براي تنویر افکار عمومی و اطلاع سپرده گذاران محترم به اطلاع می رساند:
موسسه اعتباری کاسپین در تاریخ 27. 12. 1394 و براساس مصوبه مورخ 5. 8 . 1394 شورای پول و اعتبار، با انحلال تعدادی از تعاونی های اعتبار از جمله تعاونی اعتبار فرشتگان، تشکیل شده است. هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف است در چارچوب قوانین و مقررات، کلیه دارایی ها و بدهی های اين تعاونی را به موسسه اعتباری کاسپین انتقال دهد. در این راستا لازم است هیأت مدیره موسسه کاسپین با نهایت دقت، حفظ منافع سپرده گذاران را در اولویت کاری خود قرار دهد.
کریم: 1395/9/919:33:59،
4
3
موسسه اعتباری کاسپین از بانک مرکزی مجوز دارد و عضو صندوق ضمانت سپرده‌هاست که وظیفه صیانت از سپرده‌های مردم را دارد، است. همچنین کاسپین یک موسسه بورسی محسوب می‌شود که همه اینها به معنای پشتوانه مادی و معنوی برای موسسه اعتباری است.
سپرده‌گذاران کاسپین که پیش از این در تعاونی فرشتگان سپرده داشتند برای اطمینان خود می‌توانند با مراجعه به شعب این تعاونی نسبت به تعویض دفترچه موسسه اعتباری کاسپین که ممهور به مهر موسسه است اقدام کنند. قطعا سپرده‌گذاری در موسسه‌ای که مجوز بانک مرکزی را دارد – مانند سایر بانک‌های کشور – جایی برای نگرانی نمی‌گذارد.
ali: 1395/9/919:36:23،
6
13
چرا روزه شک دار می گیری ؟؟
خوب برو پولت را پس بگیر !!
البته اگه بهت بدن ؟؟
فرزاد: 1395/9/920:02:10،
6
4
از اون جایی که تا الان تو ایران هیچ بانک یا موسسه مجوز داری ورشکست نشده
علی: 1395/9/921:34:50،
12
3
وقتی مجوز بانک مرکزی هست چرااعتماد نکنیم ؟؟!!

ما از اول هم خیالمون راحت بود به هر حال بانک مرکزی با اطلاعیه ای که داد نشون داد که موسسه مجوز دار هست و اونهم پشتوانه اش بانک مرکزی هست.

متاسفانه افراد سود جو در بعضی سایت ها از این خبرها سوء استفاده استفاده میکنندکه البته نقشه شون نقش بر آب شد.
من خودم هم سپرده گذارم در موسسه کاسپین چون هم مجوز بانک مرکزی رو داره و هم عضو ضمانت صندوق سپرده ها.

از بانک مرکزی هم تشکر میکنم که خیال همه رو راحت کرد
علی: 1395/9/922:08:05،
10
2
ضمانت سپرده ها رو داره غم نداریم....مجوزشم داره غم نداریم....
علیرضا: 1395/9/918:33:36،
8
2
اخبار بانک: مدیر عامل موسسه اعتباری کاسپین با بیان اینکه کار انتقال اموال و دارایی های تعاونی اعتباری فرشتگان با سرعت و دقت خوبی در حال انجام است گفت: طی هفته های آینده خبرهای خوشی برای سهامداران و مشتریان موسسه خواهیم داشت.
متحمل با تاکید بر اینکه موسسه اعتباری کاسپین در مسیر قانون و مقررات مشخص و صادره از سوی نهادهای ذیربط چون بانک مرکزی حرکت کرده و می کند افزود: کار بزرگی چون انتقال اموال و دارایی هایی هشت گانه تعاونی تجمیعی در کاسپین زمان بر است اما با این حال مدیران این موسسه با وجود موانع پیش رو توانسته اند این مهم را به مراحل پایانی خود برسانند.
عباس: 1395/9/920:19:13،
3
7
آقا شما حسابت رو ببند.خیال خودتو راحت کن
سعید: 1395/9/921:46:12،
4
3
شما انگار ناراحتی !!!!
سعید: 1395/9/922:47:59،
8
2
دوستان عزیز به اطلاعیه بانک مرکزی در حمایت از موسسه مجاز کاسپین که در سایت آن بانک آمده توجه نمایید.

این است حسن موسسات مجاز که از حمایت بانک مرکزی برخوردار هستند.

زنده باد مجوز دارها همانند کاسپین.
علی: 1395/9/923:14:57،
12
2
خلاصه به این شایعات بی اساس جوابی داده شد چون موسسه مالی اعتباری کاسپین در بانک مرکزی مجوز داره واین همه نگرانی بی مورد بود
م.ج: 1395/9/923:12:44،
12
5
هرکه درکاسپین حساب دارد نگهبانانی چون فرشتگان دارد
امین: 1395/9/1017:40:11،
1
8
با سلام
تعاونی کاسپین موظف به ایفای تعهدات مشتریان فرشتگان می باشد فرشتگانی که در ترارنامه خود ۴۰۰۰ میلیارد زیان انباشته نهفته و حالا این کاسپینی که من میبینم توان پرداخت این مبلغ را به هیچ عنوان نداره.اون کارمند کاسپین و یا فرشتگان که گفته توان مالی کاسپین از فلان و .... بانکها بیشتر است بهتره یکم در رابطه با مسایل بانکی مطالعه کنب و ترارهای اون بانکها را با تراز کاسپین اگه وجود داشته باشه مقایسه کن تا متوجه بشی.اقا علی یکی از اون بانکهایی که تو بهش تیکه میندازی ۸درصد کل پول موجود در بازار را به عنوان منابع در اختیار داشته و از سازمانی مورد حمایت است پس بجای این حرفا به فکر حال خودتون باشید که همین حالا توانایی پرداخت سپرده های فرشتگان را ندارید.
ارش: 1395/9/1018:20:48،
7
1
با سلام اقای امین.باید عرض کنم که شما ظاهرا از نظام بانکی اطلاع دقیقی ندارین موسسه فرشتگان که الان تحت عنوان کاسپین فعالیت داره دارای مجوز بانک مرکزی هست که این یعنی اینکه اعتبار لازم رو نزد بانک مرکزی که تنها مرجع تایید فعالیت موسسات اقتصادی کشور است رو داره.
محمدرضا: 1395/9/1018:16:45،
7
0
با سلام
موسسه فرشتگان که الان داره با نام کاسپین فعالیت میکنه تا جایی که تحقیق کردم یه موسسه که 18 ساله که فعالیت میکنه والان هم که کاسپین مجوز بانک مرکزی رو داره و هم عضو صندوق ضمانت هست که در صورت بروز هرگونه مشکل این صندوق ضمانت بانکی مسیولیت سپرده ها رو بر عهده داره.و و اینکه هر موسسه مالی که تحت نظر بانک مرکزی فعالیت میکنه باید اعتبار مالی لازم رو نزد بانک مرکزی داشته باشه تا بتونه مجوز فعالییت بگیره.من خودم 105 میلیون توی فرشتگان که الان همون کاسپین هست سپرده دارم و همیشه به موقع پولم رو برداشت کردم.اما متاسفانه همیشه هر کسی یا هر نهاد یا موسسه ای رو که بخوان خراب کنن حالا به هر دلیلی راحت مثل اب خوردن خصوصا فضای مجازی شایعه سازی میکنند که اینکار رو در مورد فرشتگان موسسات دیگه با لابی گری انجام دادن که امیدوارم به سزای کاراشون برسن که با روان مردم بازی میکنند.
امیر: 1395/9/1021:11:15،
6
0
دیگه مساله حل شدست ونباید بهش دامن زد.آخرین خبرو مدیرعامل داده که توی اخبار و خود سایت کاسپینم هست.
مدیرعامل کاسپین: انتقال اموال و دارایی تعاونیهای فرشتگان، بدرتوس، الزهرا و پیوند در حال نهایی شدن است/ سهامداران و مشتریان به زودی خبرهای خوشی می شنوند
علی : 1395/9/1113:55:34،
9
0
اینها همه شایعه هست من امروز 95/09/11 مبلغ 250000000 ریال از حسابم رو گرفتم و هیچ مشکلی نداشتم و در ضمن اگر شایعه پراکنان بگذارند موسسه از هفته آینده بدون هیچ مشکلی کار خودشو انجام میده
عباس: 1395/9/1114:54:39،
2
12
موسسه امروز پول نداشت بده به ریس شعبه که گفتم میگه متاسفانه موسسه نمیتونه پرداخت داشته باشه چون پول نداره خوده ریس شعبه میگفت سرمایه گذاری در موسسه از اول ریسک داشته و باید خودتون حواستون جمع میبود در حاله حاضر معلوم نیست چی میشه اما چیزی که معلومه ورشکستگی از شنبه ابعاد گسترده تری میابد
علیرضا: 1395/9/1119:34:25،
7
0
چرا دروغ میگی من امروز رفتم روی سپرده ام مهر کاسپین بخوره و یه خانمی بدون هیچ مشکلی ۱۰ میلیون گرفت رفت .شرف انسانیت و مردونگی هم خوبه داشته باشیم ولی گویا اینروزها دیگه نایاب شده
ر: 1395/9/1118:26:52،
6
0
واقعا متاسفم به هممون که نمیدونیم به کی و چی اعتماد کنیم . لااقل این یکی مشکل ( البته اونایی که دفترچه کاسپین گرفتن ) مطمئن باشید که درست میشه . فقط کمی استرس خواهیم کشید
علیرضا: 1395/9/1119:44:18،
9
0
دوستان حواستون جمع باشه همه اینایی که جو منفی میدن هیچکدوم سپردهگذار نیستند و هدف از این بازی این بود که مردم دیگه تو این موسسه سپرده گذاری نکنن چون داشت خوب سپرده جذب میکرد و حسابی حال رقبا خراب شده بود.توی بانک سرمایه هم ۸هزار میلیارد تومن اختلاس شد ایا سپرده گذاران جمع شدن؟اصلا به شایعات توجه نکنیم چون بانک مرکزی تایید کرده.
مهدی: 1395/9/1120:44:25،
0
0
سلام ایا موسسه فرشتگان واقعا مجوز دارد
ناشناس: 1395/9/1209:35:24،
0
7
کاسپین اگه ورشکست بشه هیچ انتظاری ازاین بانک مرکزی ودیگر نهادهای دولتی نداشته باشید
علی : 1395/9/1210:39:41،
5
4
در اسفند ماه 94 بانک مرکزی به موسسه کاسپین که شامل موسسه فرشتگان است، مجوز داد. به استناد این مجوز من در موسسه سرمایه گذاری کردم. بانک مرکزی مسئول استرداد سپرده من میباشد. کلیه سپرده گذاران باید با مراجعه به بانک مرکزی سپرده های خود را درخواست کنند.
رضا: 1395/9/1211:11:22،
0
9
اگر موسسه از شنبه باز هم نتونه پول بده دیگه بدونین کار این موسسه هم تمومه شک نکنین اطلاعیه بانک مرکزی هم نشون داد هیچ حمایتی در کار نیست و وظیفه سپرده های مردم را انداخت به گردن کاسپین و کاسپین هم رفته که اموال را تحویل بگیره حالا کی بگیره معلوم نیست یکساله دیگه یا ده ساله دیگه یا تا ابد تحویل نگیره یا تحویل بگیره بگه کفاف نمیده
علیرضا: 1395/9/1213:58:53،
6
0
خیلی بدبختی که پول می گیری که اعصاب هموطن هایت رو خراب کنی .تو به خاطر پول چه کارها نمیکنی!!!!.تا خدا نخواد هیچ اتفاقی نمی افته
علی: 1395/9/1215:37:09،
5
0
بنظر من پول همه را می دن نگران نباشید کاسپین مجوز داره
امیر: 1395/9/1218:38:43،
2
0
مسول همه این نگرانیها بانک مرکزیه که مردم اصلا براش مهم نیست وگرنه یکی از مقامات مربوطه خیلی راحت میتونه با یه جمله همه چیو حل کنه در ضمن اگه کاسپین ورشکست هم باشه صندوق تضمین موظفه که پوله مردمو بده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
ایران تلنت
نگین خودرو
آیسان پرواز

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا