کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروشگاه‌های زنجیره‌ای بلای‌جان مغازه‌داران کوچک شدند

کدخبر:۲۵۵۸۵شنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹:۰۱۳۹۴۷ بازدید

با راه اندازی تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خراسان شمالی، زنجیر رکود بر چرخ اقتصاد خرد این استان زده شده و شمار زیادی از فروشگاه‌های ...
فروشگاه‌های زنجیره‌ای بلای‌جان مغازه‌داران کوچک شدند

با راه اندازی تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خراسان شمالی، زنجیر رکود بر چرخ اقتصاد خرد این استان زده شده و شمار زیادی از فروشگاه‌های شهر بجنورد را به تعطیلی کشانده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، در حالی که رکود حاکم بر جامعه سبب کاهش خرید مردم شده و برخی از کارگاه‌های کوچک و بزرگ در بخش‌های مختلف تولیدی و اقتصادی نیز دچار مشکل و یا تعطیل شده‌اند، امروز در خراسان شمالی شاهد تعطیلی شمار زیادی از فروشگاه‌های کوچک با سرمایه‌های محدود، به دلیل راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ با توان مالی و اقتصادی بالا هستیم.

فروشگاه‌هایی که تا چندی قبل تامین کننده زندگی یک خانواده بوده‌اند؛ امروز به دلیل نبود توان رقابت با فروشگاه‌های زنجیره‌ای که با تبلیغات مختلف و بعضا نادرست، تخفیفات پنج تا ۵۰ درصدی را به رخ مردم می‌کشند و آنان را از خرید کالا از فروشگاه‌های کوچک منصرف می‌کنند، امروز با تعطیلی، ورشکستگی و زیان‌های مالی فراوانی مواجه شده و صاحبان آنان نیز از کار بی کار شده‌اند.

شکی نیست که کاهش چشمگیر درآمد محدود مردم در شرایط اقتصاد فعلی و رکود بازار، متقاضیان کالا و خدمات را با تبلیغات ارزان فروشی و تخفیفات قابل توجه، جذب این فروشگاه‌ها کرده و زمینه بیکاری گروه زیادی از بازاریان، اصناف و کارگران شاغل در این فروشگاه‌های کوچک را رقم می‌زند. این اقدام در حالی اتفاق می‌افتد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای به بهانه اینکه دفتر مرکزی آن‌ها در تهران مستقر است، روال اداری و اقدامات قانونی را برای راه اندازی این فروشگاه‌ها در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های کشور نیز رعایت نمی‌کنند.


تبلیغات فریبنده وغیر واقعی

رئیس اتحادیه خواربار فروشان بجنورد در مورد تبعات ناشی از راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گوید: متاسفانه از سال گذشته تا کنون فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیادی در این شهر راه اندازی شده که تبلیغات فروش کالا با تخفیفات آن چنانی، در اکثر این فروشگاه‌ها غیرواقعی و تنها برای جذب مشتری است.

هادی آذری می‌گوید: تبلیغات متعددی که از سوی برخی از این فروشگاه‌ها از طرق مختلف از جمله پیامک، تبلیغات فضای مجازی، تبلیغات روزنامه‌ای و ... در مورد اعلام تخفیفات ۵ تا ۵۰ درصدی به راه افتاده است؛ نوعی عوام فریبی است که این موضوع از طریق دستگاه‌های نظارتی زیربط از جمله بازرسی و تعزیرات استان در حال پیگیری است.

وی می‌گوید: به طور مثال در این فروشگاه‌ها نوشابه خانواده به جای قیمت دو هزار تومان، با قیمت یک هزار و ۸۰۰تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود، اما جبران این مبلغ به گونه‌ای روی برخی از کالاها اضافه می‌شود که خریدار به هیچ وجه متوجه آن نمی‌شود.

آذری اضافه می‌کند: چگونه ممکن است فروشگاه زنجیره‌ای  با اجاره محل‌هایی که ماهیانه قریب هشت تا ۱۰ میلیون تومان است و با هزینه پرسنلی حداقل هفت تا ۱۰ نفر نیروی انسانی و برق مصرفی ماهیانه حدود سه تا چهارمیلیون تومان به دلیل استفاده از یخچال فریزرهای متعدد و سایر هزینه‌ها که مجموعا رقمی بیش از ۲۵۰ میلیون ریال در ماه می‌شود، بتواند با پنج تا ۵۰ درصد تخفیف قیمت مصرف کننده کالا، باز هم درآمدزا باشد.


وقتی ده‌ها نفر فدای یک نفر می‌شود

رئیس اتحادیه خواربار فروشان می‌افزاید: فقط در چهار ماهه نخست امسال به دلیل راه اندازی این فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بیش از ۲۰۰ نفر از فعالان این صنف خواربار فروشان بجنورد، اقدام به ابطال مجوز خود کرده‌اند که اگر بخواهیم فرض کنیم در هر فروشگاه زنجیره‌ای ۱۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند می‌توان گفت که به ازای ایجاد هر شغل در این فروشگاه‌ها، حداقل پنج نفر بیکار شده‌اند.

وی می‌گوید: راه اندازی این فروشگاه‌ها هیچ جنبه اشتغال زایی موثری در سطح شهر نداشته است که بماند؛ موجب بیکاری و ورشکستگی تعداد زیادی از صاحبان فروشگاه‌ها کوچک و سنتی که قادر به رقابت با آن‌ها نبوده اند؛ شده است.


سرازیر شدن درآمدهای مردم استان به سمت مرکز

آذری می‌گوید: بر اساس مستندات و بررسی‌های انجام شده، تمامی درآمدهای حاصل از فروش کالا در این فروشگاه ها به بانک‌های تهران که مرکز اصلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صاحبان و سرمایه گذارن این فروشگاه‌هاست، واریز می‌شود و استان از محل این درآمدها نیز بهره‌ای نمی‌برد.

وی تاکید می‌کند که ادامه راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهر کوچکی مانند بجنورد؛ با کم درآمدی مردم این استان می‌تواند در زمانی نه چندان دور، اقتصاد بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش این صنف را فلج و واحد صنفی آنان را به تعطیلی بکشاند.


فروشگاه‌های زنجیره‌ای سدی برای تولیدات داخلی استان

این مسئول در اتحادیه خواربار فروشان تاکید می‌کند که علاوه بر این مشکلات، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایجاد شده، تمامی کالاهایی را که در این مراکز به مردم عرضه می‌کنند، از خارج از استان تهیه و تامین کرده و حتی از تولیدات داخلی این استان نیز استفاده نمی‌کنند، که بتوان به رشد تولید و ایجاد اشتغال در این استان امیدوار بود.


توافق اتاق اصناف کشور در مورد صدور مجوز فروشگاه‌های زنجیره‌ای

طی ماه گذشته استاندار جدید خراسان شمالی در حالیکه بیش از چند روز از سکانداری وی در خراسان شمالی نگذشته بود، در پی اعتراض شماری از کسبه این شهر، در همایش اصناف گفت: با پیگیری‌های انجام شده، از این به بعد مجوز فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مدیران دستگاه‌های زیربط در خراسان شمالی صادر می‌شود.

محمدرضا صالحی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با رئیس اتاق اصناف کشور، قرار شده است که به واسطه ایجاد مشکلات و تبعاتی که راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این استان برای کسبه و فعالان این صنف به وجود آمده، مجوز صدور فعالیت این فروشگاه‌ها با همکاری و مشورت دستگاه‌های مسئول و متولی در این استان، صادر شود.

برخورد با ارزان فروشی‌های نادرستی که اقتصاد بازار را مختل می‌کند

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی ارزان فروشی نامناسب در این فروشگاه‌ها را که به حذف و تعطیلی فروشگاه‌های کوچک منجر شود را اقدامی نادرست خواند و گفت: ارزان فروشی موقتی که جامعه را به اختلال بکشاند، مورد تایید نیست.

وی با تایید رقابت سالم در ارائه خدمات به شهروندان تصریح کرد که نباید کسبه و بازاریان با سرمایه‌های محدود، فدای ایجاد فروشگاه‌های بزرگ با پشتوانه قوی مالی و تخفیفات نامناسب و تبلیغاتی شوند.

استاندار خراسان شمالی بر لزوم توجه و کنترل دستگاه‌های نظارتی از جمله بازرسی و تعزیزات تاکید کرد و گفت: جلوی ارزان فروشی‌های بی مورد باید گرفته شده و با متخلفان قاطعانه برخورد شود.


ورشکستگی، تعطیلی و بیکاری بزرگ‌ترین ثمره راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای

فرزین صباغی یکی از کسبه بازار که در زمینه فروش موادغذایی و خواربار فعالیت می‌کند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: خود من و بیشتر همکارانم در آستانه ورشکستگی قرار داریم و این ورشکستگی علاوه بر مشکلات اقتصادی ما را دچار گرفتاری و اختلافات خانوادگی کرده است.

این عضو اتحادیه خواربار فروشان گفت: طی دوماه گذشته قریب به ۲۵۰ نفر از هم صنفی‌های من یا مجوز خود را ابطال کرده‌اند و یا در حال فروش مانده کالاهای خود در مغازه و انبار هستند تا به صورت کامل فروشگاه را تعطیل کنند.

وی افزود: وقتی به دلیل نداشتن مشتری کالاهای ما در انبار می‌ماند، طبیعتا بخشی از آن فاسد و بخشی نیز تاریخ مصرفش می‌گذرد، که این اتفاق خسارات مالی سنگینی را به کسبه می‌زند.

او اظهار داشت: در حال حاضر سود حاصل از فروش روزانه ما حتی بخشی از اجازه مغازه را تامین نمی‌کند، چه رسد به تامین زندگی خانواده.

 صباغی راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای را در شهر ۲۱۰ هزار نفری بجنورد و یا سایر شهرستان‌های استان را نوعی اخلال در نظام اقتصادی بازار می‌داند و می‌گوید: تعطیلی ۲۵۰ فروشگاه مواد غذایی و خواربار به معنای ایجاد مشکل برای بیش از یک هزار نفر است که از محل درآمد اندک این کسب زندگی خود را تامین می‌کردند.

وی تاکید کرد: به رغم پیگیری‌ها و اعتراضات اعضای این اتحادیه، در آخرین روز تیرماه جاری دو فروشگاه زنجیره‌ای دیگر در شهر بجنورد راه اندازی شده است که این رویداد موجب اعتراض شدید کسبه و بازاریان شهر شده است.

صباغی از مسئولان زیربط در سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست تا اجازه ندهند بیش از این فروشگاه‌های زنجیره‌ای زمینه بیکاری و ورشکستگی بازاریان با سرمایه محدود را فراهم کنند.


فروشگاه‌های زنجیره‌ای به بازار و کسبه خراسان شمالی ضربه زده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی نیز در این مورد به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صدمات جبران ناپذیری را به کسبه و بازاریان این شهر وارد کرده است.

یحیی نیکدل تصریح کرد: راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان‌ها باید با نظارت، همفکری و نیازسنجی مدیران استان انجام شود، درغیر این صورت شاهد تضییع حقوق کسبه و اصناف و تعطیلی صاحبان فروشگاه‌های کوچک هستیم.

وی افزود: یکی از سیاست‌های این سازمان دفاع از حقوق اصناف است و به همین دلیل تاکید می‌کنیم که از گسترش بی‌رویه این فروشگاه‌ها درسطح شهر بجنورد و سایر شهرستان‌های خراسان شمالی، با توجه به شرایط خاص این استان از لحاظ درآمدی، باید جلوگیری شود.

نیکدل اظهار کرد: بدون شک در صورتی که دارندگان فروشگاه‌های کوچک به دلیل نبود امکان رقابت با فروشگاه‌های بزرگ ازمیدان خارج شوند، هیچ تضمینی برای ادامه تخفیفات نادرست وعوام فریبانه برخی از این مراکز وجود نخواهد داشت و این امر تنظیم بازار را نیز با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده، برخی از کالاهای موجود در این فروشگاهها به دلیل تبانی کارخانه تولید کننده، فاقد قیمت مصرف کننده است و به همین دلیل نرخ‌های اعلامی این کالاها از سوی آنان با توجه به تخفیفات غیرقابل تصور، بازهم برای آنان سودآور است و اعلام این تخفیفات، نوعی اقدام فریبکارانه است.


راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید غیر قانونی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که چرا به رغم اینکه اعلام شده مجوز فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مرکز این استان با نظر مسئولان استانی و بر اساس نیاز سنجی صادرمی شود؛ طی دو روز گذشته و درآخرین روز تیرماه جاری دو شعبه جدید فروشگاه زنجیری‌ای در این شهر راه اندازی شده است؛ آیا برای راه اندازی این فروشگاه‌ها مجوزی صادر شده است، گفت: راه اندازی این دو فروشگاه جدید غیر قانونی است.

وی افزود: این موضوع در جلسه‌ای که روز پنجشنبه با حضور مسئولان زیربط و با حضور مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استانداری خراسان شمالی برگزار شد، پیگیری و به صاحبان آنان اخطار داده شد که در صورت راه اندازی بدون مجوز، منتظر تعطیلی آن باشند.

نیکدل افزود: متاسفانه مدیران این نوع فروشگاه‌ها روال دریافت مجوز را به درستی انجام نمی‌دهند و با بهانه‌های واهی از انجام روند قانونی، راه اندازی این فروشگاه‌ها در مراکز استان‌ها سرباز می‌زنند.  


اجرای ماده ۲۷ قانون نظام صنفی و پلمپ شدن اماکن بدون مجوز

وی مسئولیت تعطیل کردن واحدهای متخلف را برعهده سازمان صنتعت معدن و تجارت دانست و گفت: البته بر اساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی اتحادیه مربوطه می‌تواند موضوع را به نیروی انتظامی اعلام تا در کوتاه‌ترین مدت ضابطین دستگاه قضایی نسبت به پلمپ این گونه فروشگاه‌ها اقدام کند.

نیکدل با بیان اینکه با راه اندازی غیر قانونی هرگونه واحد صنفی در استان مخالف هستیم، تصریح کرد: اگر قرار است فعالیتی برای رفاه و آسایش مردم در سطح استان انجام شود، حتما باید قانونمند، کارشناسی شده و بر اساس نیاز استان باشد. در حالیکه تلاش دولت در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده و رکود اقتصادی حاکم بر جامعه و پایین بودن درآمد مردم، قدرت خرید آنان را نیز به شدت کاهش داده است، تعطیلی رو به رشد واحدهای کوچک و بزرگ اعم از تولیدی و اقتصادی می‌تواند به بیکاری صدها نفر از کارگران شاغل و آسیب‌های اجتماعی غیر قابل تصور پس از بیکاری، منجر شود.

همچنین مسئولان زیربط در دستگاه‌های اقتصادی باید برای جلوگیری از این روند که نه تنها به تحقق اقتصاد مقاومتی کمکی نمی‌کند، بلکه با شیبی ملایم، روند نزولی را در زمینه تولید و اشتغال طی می‌کند، تدابیر درستی بیندیشند و درعمل به تحقق شعار سال و ایجاد امید در جامعه کمک کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1395/5/212:46:01،
61
350
واقعن باید جلو این فروشگاهای زنجیره ای رو گرفت با تخفیف زیاد دارن پدر بقیه سوپری ها رو در میارن .
ف: 1395/5/212:57:54،
214
40
شما هم شدی مثل صنعت خودرو کشور، نمیتونی رقابت کنی میخوای حذف گزینه کنی؟
آریا: 1395/5/212:59:50،
188
29
خوب سوپری ها یه ذره پیشنهادات سوپر ویژه به مردم بدن تا پدرشون درنیاد!!به مشتری چه ربطی داره که کسبه در چه حالین؟!مشتری دنبال جنس ارزان و خوش کیفیته که در فروشگاه های زنجیره ای این شرایط مهیاست
پاسخ: 1395/5/213:00:31،
165
34
عزیزم دنیای امروز دنیای رقابت است. وقتی میری مغازه سرکوچه یک پنیر میخری ۳۵۵۰ .چهارهزار تومان میدی پانصد پس میده میگه پنجاه طلب ما. اما همان پنیر را با تاریخ به روزتر از هایپر میخری ۳۱۵۰ مگه مغز خر خوردم پول از زن و بچه ام بزنم بریز تو جیب شما
دلواپس*****: 1395/5/213:12:35،
116
36
مگه آهو مغزم رو گاز گرفته وقتی:بقالی به قیمت روی بسته میده ولی فروشگاه های زنجیره ای 5تا40٪زیر قیمت روی بسته میدن برم از سوپری خرید کنم؟!!تازه جدیدا لوازم برقی ارزون هم کادو میدن به ازای خرید بالای سیصدتومن.
رب 5000تومن روی قوطی برای مصرف کننده درج شده(قیمت سوپری)
همون رو فروشگاه شهروند باکسی اینترنتی میفروشه 2400بالای پنجاه هزار خریدم رایگانه ارسال!!!!
درمورد دستمال و روغن شوینده ها وگوشت و.... همینطور.
قصابی گوشت کیفیت متوسط گوساله 36تومن.
بقالی و سوپری برای کار راه اندازی خوبه فقط.
شهروند36تومن بعد تخفیف 29تومن.تاریخ روز وبهداشتی تر و باکلاس تر.
توحید : 1395/5/213:51:15،
91
35
مگه باز کردن فروشگاه زنجیره ای تخلف هست که بخوان جمع کنن . این طبیعت اقتصاد است . برین ثروت ملل رو بخونین . مهمترین اصلش اینه که هر کس باید کاری رو بکنه که توش تخصص داره . فروشگاههای زنجیره ای چون عمده میخرن و عمده میفروشان و به جای 10 تا مشتری 100 تا مشتری دارن می تونن با قیمت مناسب عرضه کنن . حالا اشکال کار کجاست من نمی دونم
رضا: 1395/5/214:29:15،
58
32
وقتی بقالی یا باصطلاح سوپد محل کالا رو به قیمت نوشته شده میده یعنی در اکثر موارد ۳۰ تا ۴۵ درصد سود میکنه ، در خصوص مالیات ارزش افزوده و ... هم بگم که سوپر محلی نه تنها پرداخت نمیکنه بلکه همیشه در حال فرار مالیاتی هستن.
سوپر مارکت های زنجیره ای تنوع کالای زیاد تاریخ تولید خیلی نزدیک و همچنین حاشیه سود کمتری داره چون زیاد میفروشه ، مالیات خودش رو هم پرداخت میکنه و قیمت ها را زیر قیمت سوپری میفروشه ،
سوال اینجاس که کدامیک به مصرف کننده بهتره ؟
وقتی سوپر مارکت میتونه قیمت پایین تر بده و نمیده ، خوب مصرف کننده میره سمت قیمت بهتر ، تا هزار و یک تا ترفند دارن این فروشگاههای زنجیره ای که به شما هم خوش میگذره ،
وقت بقالی و سوپر محلی گذشته ، بجای این شغل های الکی برن یه شغل بهتر برا خودشون جور کنن ،
فروشگاه های زنجیره ای هم برای تولید کننده خوبه هم برای مصرف کننده ، هزینه پخش و ...
پیشرفت: 1395/5/215:56:41،
54
33
به زودی خیلی از مشاغل به صورت زنجیره ای در می آیند ، از جمله داروخانه ها که بحثش این روزها خیلی مطرح میشه، مطمئنا مردم سود خواهند کرد و این به نفع اقتصاد کشور خواهد بود چرا که منقضی شدن محصولات به حداقل خود خواهد رسید و سود دلالی به حداقل خودش خواهد رسید، در مورد نانوایی ها و خیلی از صنوف دیگر هم این اتفاق بزودی خواهد افتاد. به امید رفاه هر چه بیشتر مردم عزیز ایران
کورش کبیر: 1395/5/217:35:58،
54
24
سلام
من
همه نظرات را تا پایین خواندم
تنها راه نجات
مغازه داران و بقالیها
اینه که
اونها هم درشت پشت ویترین بزنند
همه اجناس 10 درصد تخفیف
اونوقت
کسی این همه راه در ترافیک شلوغ و
هزینه بنزین و لاستیک و ... و اعصاب خوردی
هدر نمیکنه برود شهروند وهایپر
از همین بقالی سر کوچه و پایین آپارتمان میخریم
راه نجات همینه که گفتم
بقالیها هم این ترفند را انجام دهند
عماد: 1395/5/217:58:03،
49
32
من هميشه از فروشگاه خريد ميكنم، چند بار از سوپر ماركت خريد كردم گوش آدم رو ميبرن حتي جنوب شهر.
اکبر: 1395/5/223:46:55،
26
32
داریم به سمت کشورهای توسعه یافته میرویم که درهر محله چندتا فروشگاه زنجیره ای است که همه مایحتاج زندگی رادارند ومردم میروند انجا خرید میکنند که هم درپول صرفه جویی میکنند وهم درزمان وهم کیفیت دلخواه ومارک دلخواه را دارند.
الهام: 1395/5/309:04:20،
25
24
ماست قیمت 8950 تومان
در هایپر خریدم
7400 تومان
در مغازه خریدم
9000 تومان
فقط یک قلم . برای الباقی اقلام هم محاسبه اینگونه است
برای اینکه مغازه دار هم ضرر نکنه و ورشکسته نشه باید راه و روش هایپریها را اجراکنند
کاسب: 1395/5/309:29:56،
29
35
اره اون موقع که پول نداشتیم نسیه میبردین 3ماه به3ماه میومدین برا تصویه یادتون رفته معلومه سیر شدین هوس هایپر کردین
کارشناس: 1395/5/309:31:25،
26
34
لعنت به اونایی که موجبات بیکاری مردم رو فراهم میکنن
رضا: 1395/5/311:08:17،
23
35
برخورد با ارزان فروشی‌های نادرستی که اقتصاد بازار را مختل می‌کند

این جملش منو کشته جالب بود.... ارزانی تو این مملکت جایی نداره
شهاب: 1395/5/212:48:36،
171
36
من میرم هایپر وقتی 300 هزار تومن خرید میکنم حداقل 50 هزار تومن سود میکنم مگه نادون هستم که نروم؟؟؟
صابر: 1395/5/213:34:22،
40
125
این نمیگی از انور ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده ازت میگیرن من یه بار حساب کردم دیدم کلا ۵درصد کمتر در امد همش دروغ
پاسخ به صابر: 1395/5/215:11:37،
52
36
تو یا بی سواد هستی یا نمیدونی هایپر کجاست! خخخخ
هیچ کدوم از هایپرها ارزش افزوده نمیگرین فقط درج میشه اگر بلد باشی با وسیله ای به اسم ماشین حساب کار کنی تمام قیمتها رو جمع ببند متوجه میشی
شهاب: 1395/5/215:14:35،
39
35
صابر بقالی داری؟؟؟؟ والا هر بچه ای میدونه خوووب تخفیف میدن و جنساشونم به روزه و نه مالیات و نه ارزش افزوده میگیرن تو مثل اینکه بدجوری به مگش پرانی رسیدی برادر
ت: 1395/5/212:50:38،
61
39
اینجاش جالبه گفته اخطار دادیم در صورت راه اندازی منتظر بسته شدن ان باشند!!! چجور برا ماهواره شبانه میریزین تو خونه ها اونوقت برا فروشگاه زنجیره اییی کورین ببینین دو سه ماه طرف داره راه اندازی میکنه
آریا: 1395/5/212:58:04،
70
35
تو تموم دنیا دیگه چیزی باسم بقالی چندان محلی از اعراب نداره و ذائقه مردم بسمت خرید از فروشگاه های زنجیره ای سوییچ شده.هم قیمتها پایین تر درمیاد هم نظارت و کنترل یک مرکز خرید خیلی آسون تر از صدها خرده فروشیه که نتیجتا اقدام درستی بنظر میاد.حالا اگه این وسط عده ای میخوان با همون فرمون عهد عتیق برن جلو و نمیکشن دلیل نمیشه سیاستهای درستی که در پیش گرفته شده بد جلوه داده بشه و ازش انتقاد بشه.
عارف: 1395/5/212:58:41،
31
114
من نمیگم هایپر ها بد هستن ولی من میگم فقط کافیه یه سرچ تو اینترنت راجع به سرنوشت هایپر ها و مردم تو آمریکا بزنید تا قشنگ دوزاریت بیافته که همین اتفاقا دقیقا سال ها قبل تو آمریکا افتاد و نتایج بعدیش هم مشخصه.

این ها عاشق چشم و ابروی من و شما نیستن تخفیف بدن .
توجیهشون هم اینه که ما از کارخونه عمده میخریم بهمون ارزون میده
نصف بیشتر جنساشون بنجل و نزدیک به تاریخ انقضا هستش
من من : 1395/5/214:46:26،
64
34
شوخی می کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سرنوشت هایپرها در امریکا!!!!

کوچکترین سواد یا مطالعه ای داشتی می دونستی همین الان چه تعداد زیادی برندهای بزرگ مال ( یا همون هایپر شما) بصورت زنجیره ای و سرتاسری تو کل ایالات هست و چه خدمات وسیعی هم دارن!
بخش عمده خرده فروشی نهایی در امریکا دست مال هاست..

بماند که این فرشگاههای عمده و ارزان فروشی داخل ایران در حد فروشگاههای توی پمپ بنزین امریکا و کاناداست :))
محمد: 1395/5/213:08:33،
59
33
سرعت تحول در دنیای امروز بالاست و خواهی نخواهی هر کس سریعا با شرایط خودشو وفق نده حذف خواهد شد . این پدیده مختص ایران نیست و تقریبا جهانیه و راهکارش هم ادغام واحدهدی صنفی در قالب شرکت و تاسیس فروشگاه بزرگه که متاسفانه در ایران به دلیل کم توانی در کار گروهی جواب نمیده
مسعود: 1395/5/213:10:32،
62
27
باید خدمت دوستان مخالف عرض کنم که این جور فروشگاهها در همه جوامع پیشرفته وجود دارند و مخالفت با آنها راه به جایی نمی برد و برابر با مخالفت با پیشرفت و تکنولوژی است
می روی از بقالی سر کوچه خرید می کنی خیلی لطف کنه به قیمت روی کالا حساب می کنه آخرش هم میگه 100 تومن طلب ما !!!
شهروند: 1395/5/213:11:22،
35
74
اگر روزی که تمام مغازه های کوچک رو از میدون به درد کردن و دیگه از تخفیف هم خبری نبود و حتی شاید هر قیمتی که دلشون خواست چه باید کرد؟
محمدعلی توکلی: 1395/5/214:09:58،
49
27
اگر روزی تخفیف ندادند هم نهایتا می شوند مثل همین خرده فروشیهای قبلی و چیزی را از دست ندادیم! البته چون مسئله رقابت وجود دارد طوری نیست که هر فروشگاهی جنسش را به قیمت دلخواهش بفروشد.
محمد: 1395/5/214:12:09،
47
28
اونوقت دوباره سوپری های محله ای راه میفتن
AAA: 1395/5/214:25:31،
50
27
اون موقع مغازه های کوچک دوباره شکل میگیرند. این یعنی رقابت.
علی: 1395/5/214:37:48،
42
38
وقتی رقابت وجود داشته باشه فروشگاه های بزرگ هم برای افزایش سهم بازار قیمتشون رو کم میکنن
ارمان: 1395/5/213:22:42،
70
26
این یکی واقعا دیگه مشکل که نیس هیچ ، مزیت هم هست ، اگه نخواد اینجوری باشه هنوز باید از پیکان استفاده کنیم که قطعه سازا بیکار نشن ؟! خب مغازه دارا 50 تاشون باهم جمع شن یه فروشگاه بزرگ بزنن ، مشاغل باید با نیاز روز جلو برن ، نه اینکه مردم مطابق با نیاز مشاغل زندگی کنن
علي: 1395/5/213:33:43،
84
29
متاسفانه وقتي از اكثر مغازه دارها خريد مي كني، احترامي برات قائل نيستند و بعد از اون بدون اينكه بگن كه مبلغ هر كدوم از جنساش چنده ميگه مثلا فلان مبلغ شد و نه فاكتوري نه چيزي بهت ميده، تازه از قيمتي كه خورده روش اضافه تر ميگيره و بجاي پول خرد هم آدامس بهت ميده. حالا من برم فروشگاه مكانيزه بهتره يا بقالي؟؟من از شما مي پرسم؟؟
دده نوقولي: 1395/5/213:42:13،
55
32
يه سري فكر كردن چون اين كشور از بعضي نظرها قرون وسطايي شده بايد مثل قرون وسطي بقالي ها تا ابد باشن تا از اين بقالي تا اون بقالي تفاوت قيمت باشه و كلاه سر مردم بذارن كه ميذارن, دم فروشگاه های زنجيره اي مثل رفاه گرم كه همه چي از لباس تا لوازم برقي و... از انواع مختلف توشون هست و مثل بقالي و... نيست كه فروشنده از دست زن و بچش ناراحته عقده اش رو سر مشتريش خالي كنه و سرش هم كلاه بذاره, اينجوري هم نيست كه كاسبي همه شون كساد باشه, بستگي داره مغازه كجا باشه, دو تا نزديك ما هستن كه فروش و سود ميليوني در روز دارن و يكيشون تا ساعت 1 نصفه شب هم بازه.
بجنوردي: 1395/5/213:43:59،
65
34
ارزان خريدن براي مردم حرام است بايد هميشه تا جايي كه جا داره گرون داد گرون فروشي از صفات نيكوست
سعيد: 1395/5/213:48:12،
87
34
اتفاقا من كاملا با اين فروشگاه ها موافقم
١:به خاطر محيط بزرگ با تهويه خوب
٢:شيك بودن دكور و برخود خوب با مشتري
٣:قيمت خيلي خوب و با تخفيف كاملا واقعي
٤:رهايي از بغالي فوضول سر كوچه
٥:رهايي از تو پاچه كردن اكثر بغالان بي سواد و بي انصاف
٦:قابليت مرجوع كالا و دادن فاكتور رسمي
محسن: 1395/5/214:01:26،
43
37
در آينده اي نه چندان دور تمام مغازه هاو فروشگاه هاي خرد بايد جمع شوند. چون هيچكدام توان رقابت با مراكز بزرگ و فروشگاه هاي زنجيره اي ندارد. در تمام كشورهاي پيشرفته اينطوري مي باشد.
آرش66: 1395/5/214:06:58،
32
57
تو کرج هم این فروشگاه ها باعث شدن بقالی ها و سوپری های کوچک، به خاک سیاه بشینند. مشتریان فروشگاهای کوچک، خیلی کم شده.
علی : 1395/5/214:35:55،
37
30
از سایت وزین ایرانجیب درج اینچنین مطالبی بعیده !!
بهترین راه افزایش قدرت خرید مردم و حذف عمده فروشان و واسطه ها توسعه فروشگاههای زنجیره ایی هست تا با قیمت کمتر بتونن اجناس رو به مردم بدن.
تازه تعداد اشتغال این فروشگاه ها بیش از تعداد فروشندگانیه که بیکار میشن.
این راهیه که همه دنیا رفتن ، نمیدونم چرا ما همش باید برعکس دنیا حرکت کنیم
حسن: 1395/5/214:50:20،
38
31
عجب مقاله احمقانه اي هست سوپر هاي كوچيك اصلا توجيه اقتصادي ندارن هم گرون ميدن هم اكثر كالاهاشون تاريخ مصرف گذشته هست ضمنا اين اقا كه ميگه هزار نفر بيكار ميشن به اين موضوع توجه نميكنه كه خيلي ها هم تو اين فروشگاه هاي جديد مشغول به كار ميشن ،ضمنا محصولات توليدي داخل استان شما چيه بگو ما هم بدونيم ...ضمنا سود فروشگاه زنجيره اي تو فروش بالاست نه گران فروشي
خودشم: 1395/5/215:22:14،
35
29
تفکرات قدیمی و سنتی و مخالفت با پیشرفت
در یک اقتصاد سالم و رو به رشد کاملا طبیعیه که در اثر پیشرفت یک سری کسب و کار کارهای قدیمی از بازار خارج بشن و جدید ها جاشون رو بگیرن
ali: 1395/5/215:35:48،
42
34
شمایی که این مقاله را نوشتی کاملا معلومه چرا .
کلا موتلفه و بازار با این فروشگاههای زنجیره ای در حال تضعیف هستن...
ناشناس: 1395/5/217:51:25،
29
43
اوول اینکه هایپر ها برای کشورهای صنعتی هست نه کشور ما که مردم وجوانان از بیکاری سوپر یا بغالی می زنند و مشغول به کار می شوند در شهر ما که حدودا دویست هزار نفر جمعیت دارد سه هزار نفر جواز خوار بار دارند و مشغول کارند و هفت تا همین هایپر ها باعث شده که کم کم این سوپرها در استانه جمع کردن هستنند دوم اینکه اقای یحیی نیکدل مجوز فروشگاهای بزرگ را شما در سازمان صنعت تجارت معدن صادر می کنید و خودت شاکی می شوی . وجنابعالی فرمایش میکنی با بسته شدن بنگاهای کوچک صدها نفر بیکار می شوند چرا مجوز فروشگاهای بزرگ را صادر می کنید . سوما بزرگترین اشگال کار در فروش مواد غذای درج قیمت کارخانه ها است که قیمت واقعی را نمی زنند که اصلا نباید درج قیمت داشته باشد ودرج قیمت بر روی گالا باید حذف بشود و رقابت در بازار سالم تر می شود به جز چند گالای اساسی مثل روغن باید درج قیمت داشته باشد تا زمانی به خودکفای برسیم
صادق: 1395/5/219:22:19،
61
26
چطوره که:

۱- فروشِ گاز و نفت رو هم ممنوع کنیم چون بازارِ زغال‌فروش‌ها کساد میشه؟
۲- فروشِ خودرو و موتورسیکلت رو هم ممنوع کنیم چون بازار اسب و شتر فروش‌ها کساد میشه؟
۳-‌ فروش ماشین لباسشویی رو ممنوع کنیم چون بازار خشکشویی‌ها کساد میشه؟

یک نفر این جماعت رو از خواب غفلت بیدار کنه و بهشون بگه که الان در قرن ۲۱ هستیم و با پاک کردن صورت مسأله، مسأله حل نمی‌شود.
سعید : 1395/5/222:23:23،
35
30
باید مشکل اشتغال در کشور با ایجاد واحد های صنعتی و تولیدی حل شود .ایجاد واحدهای کسبی بیش از نیاز و بصورت خرد موجب تضییع حقوق مردم میشود .ارزان فروشی جرم به حساب نمی یاد و هیچ دستگاهی اعم از اتحادیه و..... مجاز به برخورد با این واحد ها نیستند . خرید از فروشگاهها چه به لحاظ قیمت و تازگی جنس و خرید کیفی تر به نفع مردم است ولی شایسته است در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان اقدامات جدی تر و موثر تری توسط دولت انجام شود یه نحوی که دنبال گزارش دادن و شعار نباشند در عمل اقدام نمایند سال بعد هم سال دور از شعار و اقدام و عمل نامگذاری شود .
کارشناس باهوش: 1395/5/313:15:12،
21
34
فروشگاهای زنجیره ای جنس را راحت تر پس میگیرند و مردم آزادی بیشتری در انتخاب اجناس دارند. ما که بچه هایمان عاشق فروشگاههای بزرگ هستند
رسول: 1395/11/1823:36:26،
5
7
متاسفم ،از همه عزیزان که تحقیق نکرده اظهار نظر ک رده وهر کدام یکی را محکوم کرده ،
با اندکی تامل ، متوجه خواهید شد که در فروشگاههای کوروش نه ارزانتر ،بلکه گرانتر از سوپر یهای محل خرید می کنید ،»»««« قیمت های حک شده اجناس موجود در فروشگاههای کوروش را با همان اجناس در سوپر بها مقایسه کنید .آنوقت خواهید فهمید که راز تخفیف !!!!! و ارزانی!!!!!!! فروشگاه کوروش در کجاست »»»»»»

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما