کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

زلزله پولی در بازار مسکن

کدخبر:۲۳۲۷۱جمعه، ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲:۲۳۶۱۲۹ بازدید

متولی بخش مسکن در دولت، بعد از دو سال رایزنی سخت، فشرده و در ظاهر بدون نتیجه، سرانجام موفق شد بزرگ‌ترین دروازه مالی دست‌کم ...
زلزله پولی در بازار مسکن

متولی بخش مسکن در دولت، بعد از دو سال رایزنی سخت، فشرده و در ظاهر بدون نتیجه، سرانجام موفق شد بزرگ‌ترین دروازه مالی دست‌کم 12 سال گذشته را به روی سرمایه‌گذاران ساختمانی و متقاضیان خرید مسکن، باز کند.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی سال گذشته و در جریان مذاکرات سریالی با سیاستگذاران پولی، برای تشریح «شدت فقر مالی در حلقه مقدم بازار مسکن»، از واژه‌ای جالب استفاده کرد و گفت: امروز بانک‌ها در برابر نیاز مالی متقاضیان مصرفی خرید مسکن، دچار «لکنت» هستند و نمی‌توانند متناسب با خواسته سمت تقاضا، تسهیلات بانکی مناسب و کارآمد پرداخت کنند. در حال حاضر اما محصول مذاکرات مالی مسوولان بخش مسکن با متولیان بازار پول، منجر به فعال‌سازی 10 ابزار جدید و تا حدودی مدرن برای تامین مالی هر دو سمت عرضه و تقاضای مسکن شده است.

به گزارش ایران جیب به نقل از هفته‌نامه تجارت فردا، ابعاد ابزارهای تازه‌وارد به نظام تامین مالی مسکن، به گونه‌ای است که می‌توان گفت، لکنت بانک‌ها در مواجهه با خواسته متقاضیان تسهیلات مسکن، تا حدود زیادی برطرف شده است به طوری که در حال حاضر از دهک سوم تا دهک نهم، هر خانوار متقاضی خرید آپارتمان، می‌تواند با استفاده از یک یا ترکیبی از ابزارهای جدید، بخش قابل توجهی از بهای ملک مسکونی مورد نظر خود را تامین کند.

 بررسی‌های به عمل آمده در دایره اعتبارات بانک عامل بخش مسکن نشان می‌دهد تسهیلات جدید آماده پرداخت برای خرید و ساخت مسکن، به لحاظ سقف ریالی و شرایط سهل پرداخت، در 25 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. به‌واسطه مجوزهایی که از نیمه زمستان سال گذشته تا ابتدای فروردین امسال، در چند نوبت توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار صادر شد، در حال حاضر 10 نوع وام بانکی، تسهیلات غیر نقد بانکی و همچنین محصولات بورسی از بازار سرمایه، در اختیار سازنده‌ها و خریداران ملک قرار دارد. مجموعه تسهیلات مسکن در سال 1395 به گونه‌ای طراحی شده که هزینه خرید یا ساخت یک میلیون واحد مسکونی در مناطق شهری کشور را تامین خواهد کرد. 

بانک عامل بخش مسکن که همه مسوولیت پرداخت تسهیلات نقد و غیرنقد بخش مسکن -یک میلیون فقره انواع تسهیلات- در سال جاری به این بانک محول شده است، امسال 400 هزار وام خرید یا وام ساخت آماده انتقال به خریداران واحدهای مسکونی نوساز، پرداخت می‌کند که این تعداد وام خرید مسکن معادل چهار برابر تسهیلات پرداختی سال گذشته به متقاضیان خرید مسکن است. سال گذشته بانک مسکن حدود 110 هزار فقره وام خرید مسکن پرداخت کرد. در سال جاری، علاوه بر 400 هزار فقره وام خرید مسکن، 200 هزار فقره وام ساخت مسکن با نرخ بهره 10 تا 22 درصد،‌ 200 هزار فقره وام تعمیرات قابل اضافه به وام خرید و 200 هزار فقره وام تکمیل پروژه‌های مسکن مهر پرداخت خواهد شد.

 پرمخاطب‌ترین ابزار از میان این 10 محصول جدید نظام تامین مالی مسکن، شامل سبد وام‌های خرید است که به دو شکل وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم و وام اوراق در قالب 200 هزار فقره تسهیلات نقدی پرداخت می‌شود. وام صندوق یکم، به یک سال سپرده‌گذاری متقاضیان نیاز دارد و شاید از این منظر، در شرایط کنونی مورد استقبال متقاضیان قرار نگیرد ضمن آنکه، در مقطع فعلی که بازار مسکن به محرک زودبازده برای خروج از رکود نیاز دارد، این نوع تسهیلات خرید مسکن آنچنان کاربری ندارد. با این حال طبق آخرین اطلاعات بانکی به دست آمده، نزدیک به 40 هزار نفر در سراسر شهرهای کشور، با افتتاح حساب در این صندوق، رقمی معادل 800 میلیارد تومان در صندوق پس‌انداز مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند که به مرور زمان و از 18 خرداد امسال، سری اول سپرده‌گذاران، با تکمیل دوره یک‌ساله سپرده‌گذاری، می‌توانند تسهیلات 80 میلیون‌تومانی خود را در تهران و 60 و 40 میلیون‌تومانی را در شهرهای بزرگ و کوچک، دریافت کنند و با آن، نسبت به خرید آپارتمان اقدام کنند. صندوق یکم، مشروط به 40 میلیون تومان سپرده‌گذاری در تهران، بعد از یک سال 80 میلیون تومان تسهیلات نقد پرداخت می‌کند و در صورت سپرده‌گذاری 80‌میلیونی توسط مجموع زوجین، 160 میلیون تومان به تسهیلات می‌پردازد. شرط پرداخت تسهیلات در این صندوق، داشتن شرایط «زوج خانه‌اولی» از جانب سپرده‌گذاران است به این معنا که فرد سپرده‌گذار می‌تواند در زمان افتتاح حساب مجرد باشد اما در زمان سررسید سپرده‌گذاری، باید تشکیل خانواده داده باشد و سابقه مالکیت مسکن نیز نداشته باشد. دومین ابزار جدید تامین مالی مسکن، تسهیلات بدون سپرده 70 تا 100 میلیون‌تومانی در تهران است که به شکل اوراق پرداخت می‌شود.

 این تسهیلات حداکثر ظرف یک هفته و از طریق اوراق تسهیلات مسکن، قابل دریافت است. در سایر شهرها نیز بین 40 تا 80 میلیون تومان از این محل، وام خرید داده می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز، در شرایط فعلی که سمت تقاضای مسکن قصد بهره‌برداری از ثبات قیمت را دارد، وام اوراق از مطلوبیت بالاتری نسبت به تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم، برخوردار است اما از طرفی، نرخ سود 5/17درصدی تسهیلات اوراق در مقایسه با سود 13درصدی تسهیلات یکم خود یک عامل بازدارنده است که بخشی از متقاضیان را به طرف این صندوق هدایت می‌کند. گروهی از کارشناسان معتقدند: با توجه به اینکه قیمت مسکن در میان‌مدت رشد نخواهد کرد، بنابراین دلیلی برای تعجیل خرید مسکن وجود ندارد و در نتیجه، می‌توان با سپرده‌گذاری یک‌ساله در صندوق یکم، از حداکثر تسهیلات بانکی با هزینه کمتر، برای خرید مسکن استفاده کرد. با احتساب مبلغ تسهیلات صندوق یکم و اصل سپرده، یک زوج خانه‌اولی در تهران می‌تواند 240 میلیون تومان پول نقد بعد از یک سال سپرده‌گذاری، از این محل دریافت کند و با آن برای خرید آپارتمان اقدام کند. ابزار سوم تامین مالی مسکن در سال جدید را وام ساخت 130 میلیون‌تومانی در تهران و وام‌های 90 تا 120‌میلیونی در سایر شهرها تشکیل می‌دهد.

 این تسهیلات مشروط به داشتن حساب در بانک مسکن، به سازنده‌ها به‌صورت بدون سپرده و آنی پرداخت می‌شود. ابزار چهارم که این روزها در بازار معاملات مسکن حاشیه‌ساز شده و خبر از وعده توخالی برخی سازنده‌ها می‌دهد، «تضمین فروش غیرنقد واحد مسکونی نوساز» است. این طرح که تحت عنوان نسیه‌فروشی مسکن در بانک عامل بخش مسکن از ابتدای اردیبهشت به اجرا درآمد، امکان خرید غیرنقدی آپارتمان‌های حداکثر 10 سال ساخت را به‌صورت نیمی نقد-نیمی در اقساط پنج‌ساله، برای متقاضیان فراهم آورده است مشروط بر آنکه مبلغ غیر‌نقد از 150 میلیون تومان تجاوز نکند.

فروشنده‌های قسطی آپارتمان می‌توانند با دریافت ضمانت بازپرداخت از بانک مسکن، در صورت تاخیر خریدار در پرداخت اقساط ماهانه که نباید از سه میلیون تومان تجاوز کند، مبالغ قسط را سر ماه مستقیم از بانک مسکن دریافت کنند.

 ابزار پنجم، حساب امانی است که در قالب آن، بانک عامل بخش مسکن، پیش‌فروش آپارتمان‌های مسکونی را از بابت زمان تحویل، قیمت قطعی و کیفیت ساخت، برای پیش‌خریداران به نوعی تضمین می‌کند.

 راه‌اندازی بازار رهن ثانویه ابزار ششم در سبد تسهیلات جدید را تشکیل می‌دهد، در این بازار، امکان بازیافت و استفاده مجدد تسهیلات اولیه خرید مسکن که به خریداران پرداخت شده است، از طریق فروش اوراق رهنی در بازار سرمایه فراهم می‌آید به طوری که تسهیلات اولیه برای بانک، تنزیل می‌شود و بانک به منابع تازه که در حالت طبیعی باید بعد از 10 تا 12 سال به آنها دست پیدا کند، می‌رسد.

 قرار است ظرف سال جاری، 10 هزار میلیارد تومان اوراق رهنی منتشر شود و معادل آن، منابع جدید برای پرداخت وام ساخت و خرید مسکن در اختیار نظام بانکی قرار گیرد. تشکیل 16 صندوق زمین و ساختمان برای تامین مالی هزینه ساخت دو هزار واحد مسکونی نیز ابزار جدید دیگر است که فعال‌سازی آن در سال جاری از یک‌سو باعث هدایت غیرتورمی نقدینگی‌های خرد مستعد ورود به بازار ملک می‌شود و از سوی دیگر، مکمل وام ساخت برای تحریک و رونق بازار ساخت و ساز خواهد شد. بانک عامل بخش مسکن در سال جاری 50 هزار فقره وام نوسازی در بافت فرسوده با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌کند. 

بخشی از نرخ 22درصدی این تسهیلات توسط دولت و در قالب یارانه بخش مسکن تقبل شده و بخشی دیگر از طرف شهرداری پرداخت می‌شود. بانک مسکن برای تحریک تقاضای مصرفی دهک‌های میانی به بالا به خرید مسکن، امکان تعویض وثیقه و انتقال مانده بدهی وام‌های قبلی خرید مسکن به آپارتمان جدید را فراهم کرده است با این هدف که خانوارهای مالک متقاضی تبدیل به احسن محل سکونت خود بتوانند از وام‌های جدید خرید مسکن برای تعویض آپارتمان قبلی با آپارتمان جدید، استفاده کنند. گذشته از این 9 ابزار، طرح لیزینگ مسکن به عنوان ابزار دهم نیز مراحل آخر تصویب و بررسی را در بانک مرکزی طی می‌کند. البته بانک مرکزی در این طرح، یک خط قرمز ترسیم کرده که بر اساس آن، شرکت‌های لیزینگ باید از منابعی غیر از اعتبارات بانک‌ها، برای پرداخت تسهیلات بلندمدت خرید مسکن به متقاضیان استفاده کنند. 

این شرط از جانب برخی کارشناسان، به عنوان مانع بزرگ بر سر راه شکل‌گیری بازار خرید اعتباری مسکن، توصیف شده است. هر شرکت لیزینگ برای راه‌اندازی لیزینگ مسکن، حداقل به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که چنین منابعی در حال حاضر جز از طریق حمایت بانک‌ها، قابل تامین نیست. اما با این حال، عزم بانک مرکزی در این مسیر، حکایت از نهایی شدن بخش‌های حل‌نشده دستورالعمل لیزینگ مسکن حداکثر تا نیمه اول امسال دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد، مجموعه این 10 ابزار می‌تواند خط مقاومت بازار معاملات مسکن برای ورود به فاز رونق را بشکند و همزمان به معبرگشایی از بازار ساخت و سازهای مسکونی منجر شود. 

وام‌های جدید خرید مسکن چون که سقف ریالی‌شان قدرت تامین مالی دهک‌های متوسط رو به بالا را دارد، امکان فروش واحدهای نوساز رسوب‌شده در بازار عرضه را فراهم می‌کند و از این محل، باعث آزادسازی دارایی‌های محبوس سازنده‌ها می‌شود. از طرفی، تسهیلات ساخت باعث تحریک سازنده‌ها به شروع پروژه‌های جدید می‌شود بنابراین می‌توان انتظار داشت در سال 1395، دو حوزه معاملات و ساخت و ساز در بازار مسکن، همزمان از رکود خارج ‌شوند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ایرانی: 1395/3/709:01:36،
211
49
ملت داره میمیره هنوز تونیازهای فیزلوژیکی خودش مونده ،اونوقت شما میت مسکن را احیا قلبی میکنید؟
کارشناسان و مدیران عزیز یه نگاه به جزوات درسیتان درباره نمودارطبقه بندی نیازها از نظر مزلو بفرمایید.
مزلو: 1395/3/709:48:54،
65
102
دوست عزیز مزلو اول یه نگاه به سپرده های بانکی مردم کرده که خابوندن تو بانکا.
گشنه کجا بوده.
کارگر: 1395/3/709:53:26،
89
89
اگه بیشتر دقت کنی متوجه میشی که اگه بازار مسکن رونق بگیره مشکل بیکاری دهها شغل حل میشه
حسین: 1395/3/710:21:10،
97
55
ببخشید شما معنی فیزیولوژی را میدانید ؟ فیزیولوژی چه ربطی به مسکن داره ؟ جل الخالق !!!!!! شما فقط ناله کنید و فضای منفی ایجاد کنید آخه عزیز من مگه مسکن نیاز اولیه نیست . مسکن از نون شب هم واجب تر است . قدیما میگفتند یه سرپناه مال خودم داشته باشم زیر سقف آن نون خشک هم غذام باشه کسی نمیفهمه . هنوز توی کوچه نخوابیدی تا اهم و غیر اهم و فیزیولوژی !!! یادت بره . فعلا منزل بابا جای گرم و نرمه اجاره خونه هم که نمیدی احتمالا ازدواج هم نکردی که خرج خونه بدی . قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید .
vahid: 1395/3/710:22:32،
102
36
با این وضعیت درآمدها و گرانی مصالح ساختمانی و مخصوصا تیراهن و میلگرد هیچ آدم عاقلی چه سرمایه گذار و چه شخصی،سمت ساخت مسکن نمیره.
مگه چه خبره که میلگرد هر کیلو 1600تومنه. همان میلگردی که دوماه پیش 1150 تومن بود. مگه مردم ...
محمد: 1395/3/714:19:41،
49
36
حسین جان دلبندم شما خونه هم داشته باشی ولی پول غذا خوردن نداشته باشی سر دو هفته فوت کردی. آدم ها بدون خونه هم می تونن زندگی کنن, ولی هیچ کس بدون غذا نمی تونه زنده بمونه !
950 هزار تومن کل دریافتی کارگری, 2 میلیون حقوق یه آدم لیسانسه با شغل مناسب, 3 میلیون حقوق یه استخدام رسمی با احتساب همه اضافه هاش. این وام هایی که حداقل 2 میلیون در ماه بازپرداخت دارند فقط به درد کسانی می خورن که 4 میلیون و بیشتر در ماه درآمد دارند, چون حداقل هزینه های زندگی در تهران برای 2 نفر الان از ماهی 2 میلیون تجاوز می کنه. تازه اینهم در صورتیه که شما حداقل بتونی 150 میلیون از خودت پول بدی, چون هیچ بانکی نمیاد بیش از 60 تا 70 درصد قیمت یه ملک رو وام بده به شما.
تد: 1395/3/714:42:23،
56
32
هر روز خبرهای ضد وتقسض از مسکن
صبح میگن رونقه عصر میگن رکوده
اخرش نفهمیدیم چطور شد
ashkan: 1395/3/721:48:45،
16
27
نیاز مازلو که بعدآ رد صلاحیت شد
نمونه ش تو ایران طرف مولتی میلیاردره ولی به شکوفای و تکامل نمیرسه فقط دور و ر نیاز های فیزلوژیکش میگرده و تمامی نداره
حسین: 1395/3/808:18:56،
33
20
محمد دلبندترم خودت داری میگی 950 هزار تا 2 میلیون درآمد . 70% این مبلغ هم که ّباید بدی اجاره خونه پس اونوقت چی برای فیزیولوژیت میمونه خرجی کنی ؟ ولی اگه خونه داشته باشی اون پولی که میدی اجاره خونه خرج فیزیولوژیت میکنی . متوجه شدی عزیز پس مسکن از فیزیولوژی مهمتره . از طرفی این دو موضوع چه ربطی بهم دارند . یه آدم مسکن دار یا بی مسکن را بدون هوا یا آب و غذا نگه داری میمیره ولی یه آدم بی مسکن یا مسکن دار با هوا و آب و غذا بدون مسکن متفاوت زندگی میکنند .
فرهاد: 1395/3/808:54:21،
24
33
بنده حدود سه سال پيش قطعه زمين به قيمت 220 ميليون تومان خريدم و حدود يكساله وجه ساختش هم آماده است زمانيكه ميبينم پس از گذشت سه سال سرمايه زمين من با ركود همراه بوده حتي فعلا قابل فروش هم نيست هرگز وجه نقدمو براي ساخت حدر نميدم .بهترين كار تو مدت يكسال گذشته سود حاصل از سپرده گذاري بوده حداقلش اينه كه اصل پولت ضرر كه نداره هيچ سود هم داره.پس وجه نقدمو تو بانك سرمايه كردم.
خوب اكثريت قريب اتفاق همين طرز تفكر و دارند
احسان: 1395/3/709:06:54،
57
90
ملک در حال انفجار خدا رحم کنه
محمد: 1395/3/712:47:37،
53
35
این تسهیلاتی که در بالا ذکر شده همه برای مصرف کننده با سود حداقل 25 درصد تمام خواهد شد(خواب پول-هزینه خرید اوراق-....)
اقساط آن هم حداقل ماهیانه 2 تا 3 میلیون تومان میشه
بعید میدونم بیش از 10 درصد مرفه جامعه بتونند این میزان سود را با این اقساط در حداقل 10 تا 20 سال پرداخت کنند!!!
آن دسته محدود نیز یا خانه دارند یا به آپارتمانهای کمتر از 600 -700 میلیونی قانع نمیشوند و این آپارتمان های 60 تا 70 متری را قفس!!! می نامند.
در واقع این تسهیلات نیز کمتر از 30 درصد مبلغ واحد مورد نظر آن هاست.
مسئولین محترم ابتدا مشکل هزینه و درامد مردم را برطرف نمایید و مشکل رکود را از جامعه حل کنید تا بصورت خودکار با افزایش سطح درآمد مردم تقاضای خرید مسکن نیز افزایش دارد.
برای رونق مسکن بایستی سطح رفاهی و درآمد همه جامعه افزایش یابد نه درصدی معدود از جامعه
رام رام: 1395/3/709:12:28،
73
28
بزك نمير بهار مياد خربزه با خيار مياد
محمد: 1395/3/714:45:18،
33
25
کمبوزه هست یا خربزه ؟؟ فکر کنم کمبوزه بود.
بعد عزیزان فکر نمی کنن با این کارهاشون باعث میشن قیمت ملک دوباره ظرف 2 - 3 سال دوبرابر بشه و کل این وام ها هم بی اثر ؟
یا اقتصاد رو سوسیالیستی و دولتی کنید و کنترل اجاره و قیمت هارو در نظر بگیرید بعد اینکارهارو بکنید, یا اقتصاد رو آزاد کنید و اصلا دخالتی توش نکنید. نمیشه نصفش سوسیالیستی باشه نصفش کاپیتالیستی, اون وقت نه فواید اقتصاد دولتی توش هست و نه فواید اقتصاد آزاد و بزرگترین بازنده ها هم میشن مردم.
علی: 1395/3/709:12:50،
61
22
اینهایی که وامهای سنگین بالای 2 میلیون تومان را برای مردم میپیچند همانهایی هستند که ماهیانه بالای 50 میلیون تومان به بیت المال چنگ اندازی میکنند و یا اون پزشکان متخصصی هستند که از بیمارستانهای دولتی ماهیانه بالای 50 میلیون تومان فقط کارانه برداشت میکنند و 9 درصد ارزش افزوده مملکت را می چاپند.
یه نفر: 1395/3/709:19:07،
35
27
هیچ کدوم از وامهای بانکی که به درد نمی خوره ... همه شون فقط برای سرکیسه شدن ملت برنامه ریزی شدند ... اون وام ۱۰۰ ملیونی مسکن ... باید قبلش بری ۲۰ملیون بدی بخری اش ... یهو میری نزول می گیری حداقل ۵۰سال درگیر یه وام دوزاری نمیشی
عارف: 1395/3/709:41:40،
67
20
نمیدونم چرا اینا به زور میخوان مسکن رو گرون کنن
وامی که تازه 40 میلیون هم بگیری تازه باید 880 ماهی قسط بدی به چه درد میخوره ؟
به درد مدیرایی میخوره که 5 میلیون به بالا درامد دارن نه ماهایی که نهایتا بین 1200 تا 1500 میگیریم
بهروز: 1395/3/710:21:54،
50
23
عامو اینا انگار حالشون خوب نیست...وامی که باید دوبرابرش یا سه رو پس بدی ..اخه کی میتونه اقساطش روبده..اخه مگه درامد و حقوق مردم چقدره مگه....در بهترین حالت وام ۱۵۰ میلیونی رو تو ده سال باید ۳۰۰ پس داد...اقساطش میشه ماهی ۲ میلیون و پانصد هزار تومن..لز کجا. بیاریم...حتی اگه اونایی که حقوق ۳ تومنی دارند..باد هوا بخورند....تازه وام ۱۵۰ تومن چند درصد پول یه اچارتمان معمولیه مگه....حالا هی بیاد به جای ده ابزار ..چنتا ابزار هم اضاف کنید...بیل و کلنگ هم به ابزارتون اضاف کنید
علی: 1395/3/712:53:37،
45
18
جانا سخن از زبان ما میگویی
دمت گرم
کاش حداقل چند تا از مسئولین قدرت درک این موضوع را داشته باشند که ندارند
آخه از قدیم میگن : سواره از پیاده خبر نداره و سیر از گرسنه
مدیر سیاست گزاری که ماهیانه چند ده میلیون حقوق بحسابش واریز میشه که نمیتونه واقعیت جامعه رو درک کنه
واقعیت جامعه در آمد 1 تا 1.5 میلیونی بیش از 70 درصد مردم است و هزینه های زندگی سرسام آور
لطفا برنامه ای برای این اقشار بیان کنید نه برای فرزندان دلبند یقه سفید خودتان!!!!!
siya: 1395/3/710:23:04،
39
58
دیگه تاثیرات برجام داره خودشو تو مملکت نشون میده اقتصاد یه بار دیگه داره بلند میشه به امید ادامه تا سرپا شدنش
تات: 1395/3/711:37:30،
46
20
موافقم داره بلند میشه
مش جاسم: 1395/3/800:41:58،
35
29
موافقم اقتصاد داره راست میشه
بهزاد : 1395/3/710:33:31،
40
28
براهام مزلو، روان‌شناس معروف، ایده سلسله مراتب نیازها را در کتاب خود به نام «انگیزه و شخصیت» در سال 1943 مطرح نمود.
طبق تعریف مزلو، پنج سطح مختلف در سلسله مراتب نیازهای انسان وجود دارد:
1- نیازهای فیزیولوژیکی
این نیازها شامل ابتدایی‌ترین و اساسی‌ترین نیازهایی هستند که برای ادامه بقا ضرورت دارند، مثل آب، هوا، غذا و خواب. مزلو عقیده داشت که این‌ها اساسی‌ترین و غریزی‌ترین نیازها در سلسله مراتب نیازها هستند زیرا تا این‌ها برآورده نشوند بقیه نیازها در اولویت قرار نمی‌گیرند.
2- نیازهای امنیتی
نیازهای امنیتی نیز برای بقا اهمیت دارند امّا به اهمیت نیازهای فیزیولوژیکی نیستند. نمونه‌هایی از نیازهای امنیتی عبارت است از تمایل به داشتن شغل ثابت، بیمه پزشکی، همسایگان بی‌خطر و سرپناهی در مقابل محیط.
3- نیازهای اجتماعی
4-نیازهای احترامی
5-نیازهای خودشکوفایی
محمد از اصفهان: 1395/3/711:00:06،
57
22
اول گرونش میکنن بعد دلشون واسه ما مسوزه با وام یه عمر بدهکارمون میکنن بعدش باید دور از جون مثل ... واسه اونا کار کنیم.
ساسان: 1395/3/711:04:52،
56
55
خرید وفروش مسکن بهتر شده وروال خوبی دارد پیدا میکند کسانی که نیاز به مسکن دارند فعالیت خود را اغاز کردند ولی ساخت وساز به شدت کم شده و80درصد کاهش پیدا کرده/////////////........///////////////
سازنده: 1395/3/711:06:20،
66
40
این حرف ها کدومه عمو من خودم چندتا واحد دو سال هست که رو دستم باد کرده خریدار نیست مردم پول ندارن
تاهو: 1395/3/711:18:27،
39
46
شما راننده هم نیستی چه برسه به سازنده!!
چرا خالی میبندی مرد حسابی؟؟
شما اگر 4 واحد واسه فروش داشتی از متن خبر فوق حمایت میکردی.
پاسخ به سازنده: 1395/3/713:07:16،
36
46
کاملا مشخصه شما فروشنده نیستی هیچ فروشنده ای نمیاد تبلیغ کنه که ملک من مشتری نداره
محمد: 1395/3/714:48:43،
43
26
عزیزان خودشون اذعان می کنن سازنده نمیاد بگه واحد رو دستم باد کرده.
پس اونطرف قضیه هم درسته که سازنده و دلال بنگاهی نمیاد بگه بازار خرابه و راکد ؟
فرزاد: 1395/3/712:33:41،
28
24
اون شخصی که همچین وامی میگیرد باید درامد ۲یا ۳ میلیونی داشته باشد حد اقل و اگر شخصی با این شرایط باشد مطمئنن خودش خانه دارد م نیازی به این وام ندارد.
پاسخ به تاهو: 1395/3/713:52:25،
21
23
تو معلومه اصلا تو باغ نیستی اگه تاریخ چکات رسیده بود وپول نداشتی حسابتو پر کنی میفهمیدی من چی میگم
متین: 1395/3/713:56:21،
35
32
من چنتا واحد دارم برا فروش ، مشتری از قیمتها مطلع میشه پشت سرشم نگاه نمیکنه
علي: 1395/3/714:28:08،
33
33
بايد مشكل در آمد مردم و هزينه اضافي به مردم تحميل شده واقتصاد بيمار اين جامعه حل بشود
آقاي آخوندي
بابك: 1395/3/715:48:41،
31
39
مردم ایران تنبل و اطلاعات اقتصادی و اجتماعی کمی داران به زبان ساده جهان سومی فکر ميكنن. من خودم مستاجر هستم فکر نکنید مالک هستم. اگه کمی منطقی فکر کنید افزایش تولید مسکن. خودرو همه چیز به نفع همست. تولید بهتر از سود بانکی است که بیشتر نفعش برای بانکهایی. بانکها دشمن اشتغال فعال و اقتصاد زنده و سر حال هستن.
محمد: 1395/3/719:08:42،
39
37
بانک با پول شما کار می کنه, بعد سود به شما پرداخت می کنه. کار کردن بانک با پول شما هم به این ترتیبه که بانک یا خودش شرکت هایی رو دایر می کنه و وام میده بهشون ( در واقع از این جیب به اون جیب ) و سپس اون شرکت ها با پول مردم کار می کنن و سود میدن, یا وام میده به شخص ثالث. هیچ بانکی پول شمارو نمی خوابونه توی گاو صندوق و با جادو در سال به شما 20 درصد یا 18 درصد سود بده.
اول و آخر اون پول شما داره توی اقتصاد می چرخه. منتها اینکار چون عرضه و تقاضای تدریجی ایجاد می کنه, تورم زا نیست.
از اونطرف اگه همه پول ها از بانک خالی بشه و حمله کنه سمت مسکن, یا دلار, یا ارز, یا بورس و ... در کوتاه مدت بازار حباب شدیدی پیدا می کنه و باعث تورم در سطح کل جامعه میشه. این حرفی که امثال شما میزنن فقط بخاطر در نظر گرفتن منافع شخصی خودشون هست و بس, چون منافع یه عده مثل بنگاهی ها در اینه که پول هجوم ببره سمت اونها.
رضا: 1395/3/809:14:45،
38
32
آقا محمد علیرغم اطلاعات ضعیفی که داری فکر میکنی خیلی علامه دهری
ناشناس: 1395/3/720:12:13،
38
26
اگه ساخت و ساز بخوابه خیلی از شغلها و کارخونه جات از بین میرن از طرفی تا سازنده ها واحدهای خالی شونو نفروشن دنبال ساخت جدید نمیرن. این مشکلی هست که باید دولت حل کنه.
((( فلفل ))): 1395/3/808:49:01،
29
20
اينها همه فيلمه كسي ديگر براي ساخت وساز وخريد مسكن سرمايه گذاري نمي كند واين فيلمها مردم پشت صحنه ها وبدل كاري ها را ديدند و بلدهستند فكر ديگر كنيد حنايتان ديگر رنگي ندارد و بيخود شايعه نندازيد مردم شعورشان بالاست0
مهدی: 1395/3/809:40:52،
35
34
دوران احمدی نژاد که مسکن رونق داشت وقیمت آن ده برابر شد چرا اثر آن در اقتصاد مملکت دوام نداشت پس چاره کار رشد اقتصادی از طریق مسکن نیست بعضی کشورها مثا آلمان رو نگاه کنید اصلا رشد اقتصادی آن با مسکن گره نخورده شما اگه 10سال پیش آنجاخانه خریده باشی نمی توانی بیشتر از قیمت خرید آنرا بفروشی وبه جای مسکن صنعت که قابلیت صادرات داره آنجا رونق داره
امین: 1395/3/810:32:24،
43
31
رونق ایران و کاهش فشار روی دولت و بقیه فقط با رونق و راه اندازی بخش مسکن که کاملا بومی هم هست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما