کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

یارانه نقدی در سال 95 بدون توقف پرداخت می‌شود

کدخبر:۱۸۴۰۴یکشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۴:۳۷۸۷۷۴ بازدید

<پرداخت یارانه نقدی برای سال آینده ادامه خواهد داشت>.این خبری است که روز گذشته معاون اول رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از وزارت نیرو ...

<پرداخت یارانه نقدی برای سال آینده ادامه خواهد داشت>.این خبری است که روز گذشته معاون اول رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از وزارت نیرو در جمع خبرنگاران اعلام کرد.اسحاق جهانگیری که برای ختم شایعات انحلال وزارت نیرو به این مجموعه رفته بود به حرف و حدیث‌هایی که این روزها درباره عدم پرداخت یارانه نقدی در سال 95 زده می‌شود نیز پایان داد و گفت:درست است که  قیمت نفت روند کاهشی خود را حفظ کرده  اما دولت برای سال جدید یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان را قطع نخواهد کرد و تنها افرادی از دریافت یارانه حذف می‌شوند که جزو دهک‌های بالای جامعه باشند.

لذا دولت با تدابیر و تمهیدات خاص متعهد به پرداخت یارانه نقدی به مردم خواهد بود.هر چند که این گفته از سوی کارشناسان مورد نقد قرار گرفت اما استادان دانشگاه معتقدند که پرداخت یارانه نقدی جنبه سیاسی - اجتماعی پیدا کرده است لذا حذف آن تبعات منفی برای کشور خواهد داشت.توصیه این دسته از استادان ادامه روند فعلی است و اینکه دولت با شناسایی درست افرادی که از نظر مالی در شرایط خوبی هستند یارانه آنها را قطع کند اما در مجموع حمایتگر مناسبی از دهک‌های متوسط و پایین جامعه باشد.معاون اول رئیس جمهوری کوتاه توضیح داد که اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد. پرداخت یارانه نقدی با استدلال اقتصادی نبوده بلکه با استدلال اجتماعی بوده است. دولت قبل  در پرداخت یارانه تنها به دنبال افزایش محبوبیت بود لذا این امر هیچ  دستاورد دیگری نداشت.از آنجا که  مردم روی پول یارانه‌ها حساب بازکردند و ما نسبت به مردم متعهد هستیم، نتوانستیم تصمیم بگیریم که یارانه نقدی را پرداخت نکنیم.به هر ترتیب مردم زندگی‌شان را براساس این مسأله تنظیم کرده‌اند. ما این واقعیت اجتماعی را درک می‌کنیم و در تصمیم گیری‌های خود آن را لحاظ می‌کنیم.

وی ادامه داد: افت قیمت نفت به زیر 30 دلار اتفاق مهمی است. کشور ما سال‌ها با نفت 100 دلاری اداره شده و تمام شاکله اقتصادی نهادها و وزارتخانه‌ها براساس همان نفت 100 دلاری است و اکنون که نفت به زیر 30 دلار رسیده باید نسبت به اصلاح رویه گذشته اقدام کنیم. از این‌رو با وجود افت قابل توجه قیمت نفت که به طور حتم بودجه جاری کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد دولت در تلاش است با اتخاذ راهکارهایی به گونه‌ای عمل کند که نه تنها در سال آینده شاهد رکود و افول اقتصادی نباشیم بلکه رونق بیش از پیش را در اقتصاد کشور شاهد باشیم.بدین جهت سال 95 سال شکوفایی اقتصاد کشور خواهد بود.معاون اول رئیس جمهوری  به مردم اطمینان داد که سال آینده هر میزان هم قیمت نفت کاهش پیدا کند پرداخت یارانه نقدی متوقف نخواهد شد.نکته دیگری که در جریان بازدید جهانگیری از وزارت نیرو بیان شد لغو تحریم‌ها بود. وی گفت: لغو تحریم‌ها موضوعی است که باید هر دو طرف بر روی آن به نتیجه برسند و هنوز زمان لغو تحریم‌ها مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد تا ۱۸ روز آینده پرونده این بخش به پایان برسد. چند هفته پیش که سازمان مدیریت از پیش نویس لایحه برنامه ششم رونمایی کرده بود در آن  ادغام وزارت نیرو و نفت و تشکیل وزارت انرژی به دولت پیشنهاد شده بود اما روز گذشته معاون اول رئیس جمهوری درباره این پیشنهاد گفت: انحلال وزارت نیرو و ادغام آن در دولت مطرح نیست و این وزارتخانه با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

دولت در این زمان وقت رسیدگی به این گونه موارد را ندارد.معاون اول رئیس جمهوری افزود: احتمالاً در برخی از شوراها بحث ادغام و انحلال صورت گرفته، موضوعی که البته در گذشته نیز مطرح بوده، اما وقتی به دولت رسید، چون مسائل بهتر و کارشناسی شده بود، اعلام شد که این موضوع مطرح نیست.وزارت نیرو برای سال 95 همچون سالهای گذشته بودجه دارد و فعلاً با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. جهانگیری با انتقاد از موضع‌گیری‌های غیرکارشناسانه نسبت به سدسازی گفت: زمانی تحت تأثیر یک فضایی قرار می‌گیریم و ساخت سد را مقدس و بدون عیب عنوان می‌کنیم و زمانی به خاطر ایراد در یک یا دو طرح و فضای منفی ایجاد شده کل سدسازی را زیر سؤال می‌بریم که هر دوی این رویکردها جفا است.

وی افزود: اگر این سدها نبودند حجم آبهایی که درسدها ذخیره شده و هر کدام شهری را سیراب می‌کنند، نداشتیم. البته باید مطالعات زیست محیطی، مطالعات میراث فرهنگی و هر نوع مطالعه لازم غیر فنی نیز در مورد طرح‌های سدسازی انجام شود. جهانگیری با بیان اینکه مشکلات جدی پیش روی بخش آب کشور است، اذعان داشت: در گزارشی که اخیراً به دست بنده رسید آبرسانی به 6 هزار و 600 روستا که به منابع آبی مناسب دسترسی ندارند با تانکر انجام می‌شود درحالیکه میزان مصرف آب در دیگر بخش‌های کشور بسیار بالا است؛ وزارت نیرو باید برای مصرف آب کشور سیاست‌هایی بگذارد که تمام دستگاه‌ها ملزم به رعایت این سیاست‌ها باشند همان‌گونه که وزارت صنعت در بخش صنعت سیاستگذاری می‌کند و سایر دستگاه‌ها پیرو آن سیاستگذاری حرکت می‌کنند.

وزارت نیرو عقب‌نشینی نکند

وی با اشاره به خشکسالی مستمر 15 ساله ایران گفت: باید دغدغه آب که دغدغه جدی دولت است، به طور کامل و بدون هیچ‌گونه کتمان حقایق به مردم منتقل شود چرا که هرجا ما موفقیتی در رفع دغدغه‌ها و اجرای پروژه‌ها داشتیم با همکاری مردم این موفقیت به دست آمده است. معاون اول رئیس جمهوری افزود: باید وزارت نیرو در اعمال مدیریت منابع آب کمترین گذشت را نداشته باشد و به صورت قاطع عمل کند اما ممکن است در برخی موارد از سوی دستگاه‌های بالاتر از وزارت نیرو به خاطر مسائل سیاسی یا اجتماعی از وزارت نیرو بخواهندکه حرکت خود را کندتر کند یا از سختگیری کمتری استفاده کند، اما وزارت نیرو در مجموع نباید از موضع کارشناسی‌اش عقب نشینی کند.

ساخت ۴ سد متوقف شد

حمید چیت‌چیان وزیر نیرو نیز در نشست مشترک مدیران صنعت آب و برق با معاون اول رئیس جمهوری گفت: روند ارائه خدمات در صنایع آب و برق به مردم به صورت لحظه‌ای و ۲۴ ساعته است. هیچ کدام از وزارتخانه‌های دولت به‌اندازه وزارت نیرو ۲۴ ساعته نیازمند ارائه خدمات نیستند و با وجود اینکه ۱۵ سال خشکسالی داشتیم و بدهی‌های زیاد در حوزه برق نیز وزارت نیرو را تحت فشار قرار داده اما این خدمات بدون وقفه و بدون مشکل به مردم ارائه شده است.وزیر نیرو با اعلام اینکه کاهش سرمایه‌گذاری در صنایع آب و برق به حد مخاطره‌آمیز رسیده و ریسک را بالا برده است، تصریح کرد: این در حالی است که همزمان با کاهش شدید سرمایه گذاری‌ها در قانون هدفمندی یارانه‌ها، مقرر شده بود که قیمت آب و برق در سال ۹۴ واقعی شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.چیت چیان تأکید کرد: تاکنون در بخش آبفا بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی انجام شده است که این آمارها نشان می‌دهد بیشتر از اعتباراتی که از دولت اخذ شده، بخش خصوصی در صنعت آبفا سرمایه‌گذاری کرده است.وی به تغییر جهت وزارت نیرو و دولت برای ساخت سد اشاره کرد و افزود: وزارت نیرو در این تغییر جهت کار ساخت ۴ سد را در کشور متوقف کرد و تعداد زیادی از سدهایی که در حال مطالعه برای ساخت بود، را مورد بازنگری قرار داده است و احتمال اینکه در این بازنگری باز هم کار ساخت سدی متوقف شود، وجود دارد.وزیر نیرو با اشاره به اینکه در بخش برق نیز تلفات انرژی را از ۱۵ به ۱۱ درصد رسانده‌ایم، گفت: اجرای طرح هوشمندسازی شبکه در حال حاضر در برخی استان‌ها آغاز شده و در ۲ سال آینده سراسر کشور از این طرح بهره‌مند خواهند شد.

وزارت نیرو سالانه 350 هزار میلیارد ریال یارانه به مردم می‌پردازد

همچنین در این نشست علیرضا دائمی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه سالانه 350 هزار میلیارد ریال یارانه در بخش‌های برق و آب شرب و کشاورزی به مردم یارانه می‌پردازد. وی افزود: اصلاح نظام اقتصادی و بهبود بهره وری در عرضه و تقاضای آب و برق با ابلاغیه رهبری و سپس دولت از بهمن ماه سال 92 در این وزارتخانه شکل گرفت.

بدهکاری 250 هزار میلیارد ریالی در بخش برق

هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی نیز گفت: بخش برق تا پایان سال گذشته بیش از 250 هزار میلیارد ریال بدهی به شبکه بانکی، فروشندگان بخش خصوصی و پیمانکاران دارد.وی با انتقاد از پایین بودن تعرفه فروش برق به مردم، گفت: بیش از ۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان به دلیل تولید و فروش برق ارزان به مشترکان کسری بودجه داریم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

banker: 1394/10/1308:25:26،
65
12
اینا که این چیزارو میگن بجای اینکه آدم مطمئن بشه و راحت ،بیشتر تنش ميلرزه ! چون همیشه از افعال معکوس استفاده میکنن.
وقتی اینو میگن یعنی اینکه قطع میکنن.اگه مستر نوبخت و سیف که بگن که ردخور نداره ! هر چی میگن برعکسش میشه
برباد رفته: 1394/10/1309:37:07،
59
14
من موندم چرا سال به سال همه چیز براساس تورم گرون میشه ولی مبلغ یارانه همونی بوده که هست؟ حالا جالبتر اینکه هر روز دارن تهدید میکنن همین چندرغاز یارانه رو قطع میکنن.... افسوس
AAA: 1394/10/1309:49:49،
51
24
نه تو رو خدا میخواستید ندین !!!
رو که نیست !!!
مهدی: 1394/10/1313:01:57،
31
15
خدا از باعث و بانیش نگذره. یارانه من کارمند مستاجر رو با دو تا بچه قطع کرده. به اسم ثروتمند !!!!!!
واقعا بی تدبیری و بی برنامگی در این دولت بیداد میکنه. دو ماهم اعتراض زدم میگه همچنان تحت بررسی می باشد. خدا شاهده تنها دارایی من یه پرایده که سند به ناممه و هیچ چیزی ندارم که سندش به اسم من یا خانوادم باشه
mehdi: 1394/10/1314:23:01،
29
20
پاسخ به مهدی-- برای ما هم قطع شده بود، اینترنتی اعتراض کردیم، بعد دو ماه وصل شد
در ضمن حداقل تا انتخابات ریاست جمهوری 96 یارانه خواهیم داشت
ی: 1394/10/1317:35:21،
32
14
سال بعد یارانه های بیشتر مردم قطع میشه . به خاطر کاهش قیمت نفت به بیست دلار و کسری بودجه وحشتناک دلار میره به بالای 4000 تومان و داداشای گلمون شروع میکنن به گرفتن پول زور از ملت به اسم مالیات. سرمایه گذاری خارجی و این ژیگول بازیا هم بیشتر کشکه تا واقعیت چون دیگه خارجیا میدونن که ایران الان با ایران دهه هفتاد یکی نیس و اوضاع بی ثبات تر از این حرفاس و ریسک نمیکنن به جز چنتا شرکت گدا گشنه که اونام تاثیر چشمگیری رو وضع ایران نخواهند داشت. فقط شرکت های نفتی فرانسوی میان که اونام کارشون بیشتر شبیه اسثمار هس تا سرمایه گذاری دقیقا عین رنو و پژو .. که اونم به خاطر کاهش قیمت نفت باز بی تاثیره
محمد: 1394/10/1318:51:24،
33
21
اینارو بخاطر انتخابات می گن.
انتخابات که تموم شد توی اردیبهشت یه داستانی سر هم می کنن و یواش یواش قطعش می کنن.
دیگه ملت باید خیلی شیرین باشن که باز هم با این حرف ها خام بشن.
أريا مهر: 1394/10/1308:49:33،
72
22
يارانه همه قطع ميشود أين حرف ها
فقط به خاطر اينه كه نزديك انتخابات هستيم
آلبالو: 1394/10/1309:14:16،
63
15
معاون اول: ما با تمهیداتی پرداخت یارانه را ادامه میدهیم....
یعنی با بالا بردن دلار و بنزین و آب و برق و گاز.. ...

نگاه به قبض آب که جدیدا میاد بندازید مبلغ نهایی که باید بپردازید ۴ برابر آب بها است!!!!!

یعنی بلایی سرتون میاریم که ماهی چند بار خودتون داوطلب بشید یارانتونو قطع کنیم
شيوا: 1394/10/1309:21:10،
45
25
آخ جون
بازم يارنه مي گيريم بازم به پس اندازمون اضافه مي كنيم
بازم با پول يارانه يه خونه ديگه / يه ماشين ديگه
بازم با پول يارانه مثل سالهاي گذشته به سفرهامون
به جزيره قناري / تايلند / لاس وگاس و غيره ادامه مي ديم
آفرين به دولت هشتم / نهم / دهم / يازدهم / دوازدهم
سيزدهم / چهاردهم و .....
كه دادن يارانه 45500 توماني را قطع نمي كنن !
H: 1394/10/1321:14:29،
24
19
چه توقع کمی‌ داری!!!

بدبخت همسرت
((( فلفل ))): 1394/10/1310:00:12،
47
22
پس چرا مسئولين و سخنگوي دولت با آن لبخندهاي مليح خود اعلام كرد كه بايد يارانه ها قطع شود ، حالا شما اينطوري اعلام مي كنيد آيا راست ميگوييد يا به خاطر راي گيري هاست كه اينگونه نظر ميدهيد بعدا" بايد جوابگو اين ملت باشيد ها؟
حرف حساب !: 1394/10/1311:22:01،
27
17
اخبارهاي ضد و نقيض به نفع چه كسي است ؟ تن مردم را صد بار مي لرزانيد 99 بار در دنيا و يك بار در گور ؟!!!


اخبار بد مرگ زود رس مردم قضر ضعيف جامعه است ؟ لطفا براي رساندن اخبار بد عجله نكنيد !!! شايد گفتنش ضرورت نداشته باشد .!
ali: 1394/10/1311:58:36،
19
18
چه منتی میذارن واسه 40 تومان یارانه !! اصلا یارانه نخواستیم یارانه ندین به جاش قیمت ها رو ثابت نگه دارین .
عبدالله: 1394/10/1313:03:45،
25
25
بنده یه عمره به هموطنام خدمت میکنم یارانمو چند ماهه قطع کردن امروز دیدم نوشتن یارانه ایرانیان خارج کشور قطع نشده نمیدونم این قضیه رو چطوری توجیه کنم ضمن اینکه در طول عمرم فقط مبلغ یارانه رو از بیت المال میگرفتم و ریالی حقوق و مزایا و زمین و ... از دولت نگرفته ام
H: 1394/10/1321:45:41،
22
20
آقا عبدالله

یکی‌ از دوستانم ۴۰ سال در آلمان زندگی‌ می‌کنه و کارش واردات خاویار و صرافی هست برای خودش و زن و دو فرزندان یارانه میگیره !!!

برای هر فرزند از دولت آلمان هم ۱۸۰ یورو میگیره.

از من هم ناراحت شده که چرا گفتم : انسان باید خیلی‌ گدا صفت باشه که در آلمان با اینهمه امکانات یارانه هم بگیره.
aaaa: 1394/10/1522:20:31،
19
20
سلاح مملکت را خسروان دانند دوستان
؟؟؟؟؟: 1394/11/310:52:51،
24
22
خواهرا وبرادرا اینو یادمون باشه ما باتمام سختی ها بازم پای صندوقهای رای میریم بخاطر کشور وانقلابمون...باید برای بهتر شدن وضع اقتصادیمون برنامه اقتصاد مقاومتی رو داشته باشیم..
علی: 1394/11/1516:55:39،
12
9
ممنون ازتون که یارانه راحذف نمیکین
یه آدم بدبخت: 1394/12/1712:10:12،
14
9
خداروشکر چیز دیگه ای به ما مردم ایران ندادید که انقد منت رو سر ما میزارید قطع کنید یارانه رو ولی قیمت همه اجناس و همه چیز رو مثل چند سال پیش بکنید یارانه تون رو بخوره تو.....
mehdihazbeipoor: 1394/12/2109:51:14،
24
28
آسایش آرامش امنیت کار تفریح همه رو ازمون گرفتید یرانه رو هم بگیرید ملت ایران زنده اند که مسو لین زندگی کنن- تا کی ظلم و اجحاف در حق مردم
سارا: 1394/12/2219:27:07،
15
16
خدایا خودت کمک کن بیکاری بی پولی، مردمم که هیچی نمیگن
نازیلا: 1395/1/2217:57:16،
13
33
سلام.تا کی بدبختی بکشیم تاکی ماپشت شما باشیم مسولین بخدا ما ملت نباشیم شماهیچین.امیدوارم روزی برسه شمابفهمین ما چقدر ارزش مندیم منه دانشجو یارانه هم ندادین شهریه منو چرا بالا بردین بابا پیام نور دانشگاه ما فقیراس بسه بخدا رحم داشته باشین بخدا اینجوری پیش برین همه جوونا میرن المان و ترکیه دیگه تو ایران ایرانی ای وجود نداره.یکم ،به ما توجه کنین.....جانم فدای خاک ایرانم ...
نازیلا: 1395/1/2218:05:16،
14
22
داداشم تو کارمندی با این گرونی داری ناله میکنی من بدبخت بیچاره چیکار کنم شوهرم کارگره پولشم نمیدن .یه بچه 2ساله دارم دانشجو هم هستم.یه موتورم نداریم یارانه ام ک قط کردن دیگه خدا بهمون صبر بده با این گرونی چطور دانشگامو تموم کنم بهد دانشگا ایا برم سرکار یا ن.من ک پارتی ندارم آخه این چ بدبختیه اول زندگی اینجور زجرمون میدبن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما