کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شاخص فلاكت در ایران 58 درصد كمتر شد

کدخبر:۱۸۳۸۸شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵:۱۶۶۹۴۴ بازدید

شاخص فلاكت كه از مجموع نرخ بيكاري و تورم موجود در كشور به دست مي‌آيد يكي از نمادهاي وضعيت معيشت خانوار است. اين شاخص با بالا رفتن ...

شاخص فلاكت كه از مجموع نرخ بيكاري و تورم موجود در كشور به دست مي‌آيد يكي از نمادهاي وضعيت معيشت خانوار است. اين شاخص با بالا رفتن نرخ تورم و بيكاري توام با گراني در سال ٩٢سبب شد بالاترين نرخ را در يك دهه گذشته رقم زند و به عدد ١/٤٥ درصد برسد. اما از آنجا كه كنترل قيمت‌ها به عنوان يك اولويت مهم در دولت يازدهم پيگيري و در كنار آن نرخ بيكاري هم در سطح ١٠درصد كنترل شد؛ ماحصل اين اقدامات فلاكت را به كمتر از نصف آنچه در زمان آغاز به كار دولت ايجاد شده بود؛ رساند. در حال حاضر و بر اساس آخرين نرخ بيكاري اعلام شده از سوي مركز آمار در تابستان ٩٤، شاخص فلاكت به ٢٦ درصد افت پيدا كرده است كه ٦/٥٧ درصد كمتر از نرخ فلاكت سال ٩٢ است.

به گزارش اعتماد، طبق تعاريف جهاني هر زمان اين دو شاخص با هم رشد پيدا مي‌كند به معني حادث شدن ركود تورمي است. همان پديده‌اي كه اقتصاد ايران در دو سال ٩١ و ٩٢ با آن درگير شد. اگرچه ركود هنوز دست از سر اقتصاد بر نداشته اما امروز ديگر با پديده ركود تورمي مواجه نيستيم و نرخ تورم بالا زدوده شده است. نرخ تورم و بيكاري در اقتصاد كشورهاي توسعه يافته به طور متوسط عددي كمتر از پنج درصد است. وقتي در ايران تركيب تورم و بيكاري به عدد ٤٥ درصد رسيد به مفهوم فاصله ٩ برابري شاخص فلاكت ايران با استاندارد كشورهاي توسعه يافته است.

نقش فراموش شده سبد معيشت

در آستانه تعيين نرخ دستمزد سال آينده همواره يكي از شاخص‌هايي كه طبق قانون كار بايد ملاك قرار گيرد سبد معيشت خانوار است. هرچند كاهش شاخص فلاكت‌نمايي از بهبود روند معيشت خانوار را به واسطه كنترل نسبي قيمت‌ها و ثابت نگاه داشتن سطح اشتغال نشان مي‌دهد اما بايد در نظر داشت كه در همين دو سالي كه مهار تورم لجام گسيخته در صدر برنامه‌هاي دولت بود اما در مجموع بالغ بر ٣٠ درصد رشد قيمت در سال ٩٣ و نيمه نخست سال ٩٤ ايجاد شده است.

در كنار اين رشد قيمت‌ها؛ كوچك‌تر شدن سبد معيشت خانوار كه گواه آن آمارهاي اعلامي بانك مركزي است وضعيت معيشت نامساعدتري را نسبت به گذشته براي خانوار به تصوير مي‌كشد. لذا در صورتي كه توان خريد خانوار و سبد معيشت هم در كنار تورم ملاك تصميم‌گيري تعيين‌كنندگان مزد قرار گيرد به طور حتم به افزايش نرخ دستمزد بر پايه نرخ تورم به دست آمده براي سال ٩٤ اكتفا نمي‌شود. موضوعي كه البته در سال‌هاي گذشته همواره ناديده انگاشته شده است.

سبد مصرفي خانوار ٢٠ درصد كوچك شد

آمارها كمي قديمي است، يعني آمار سال ٩٤ هنوز از سوي دستگاه‌ها اعلام نشده است ولي بر اساس آخرين آمار اعلامي كه به سال ٩٣ باز مي‌گردد مي‌توان تصويري از تغييرات معيشت خانوار را به دست آورد. در سال ٨٩ در مجموع هر خانوار دو هزار و ٣١٨ كيلوگرم مواد خوراكي و آشاميدني مصرف مي‌كرد ولي اين مصرف در سال ٩٣ به يك هزار و ٨٧٤ كيلوگرم رسيده است كه نشان مي‌دهد سبد غذايي مردم ١٥/١٩ درصد كوچك‌تر شده است. اگر فقط ملاك مقايسه‌مان مقدار مصرف اقلام خوراكي و آشاميدني اساسي باشد ميزان مصرف از يك هزار و ٧٦ كيلوگرم به ٨٤٦ كيلوگرم كاهش يافته كه به اين ترتيب ٣٧/٢١ درصد افت مصرف مشاهده مي‌شود. اين نكته را بايد اضافه كرد كه مبناي محاسبه سرانه مصرف، خانوار است. يعني در يك خانواده‌اي كه به طور متوسط در سال ٨٩، ٧/٣ نفر جمعيت داشته مقدار مصرف مواد غذايي محاسبه شده است. با توجه به اينكه تعداد افراد خانوار در سال‌هاي گذشه رو به كاهش بوده به تعبيري بُعد خانوار كاهش يافته و به ٤/٣ نفر در هر خانوار رسيده است. به اين ترتيب تعداد افراد هر خانواده به طور متوسط ٤/٠ نفر كاهش يافته است. بنابراين بخشي از افت مصرف سالانه مواد غذايي هر خانوار به كاهش بُعد خانوار مربوط مي‌شود ولي از آنجا كه بُعد خانوار تنها ٤/٠ نفر كمتر شده، تاثير كاهش جمعيت خانوارها در كاهش مقدار مصرف مواد غذايي چندان تاثيرگذار نيست. به طور مثال در مورد مصرف برنج درحالي كه در سال ٨٩، هر نفر ٩٧/٤٢ كيلوگرم برنج در سال مصرف مي‌كرد؛ ميزان مصرف در سال ٩٣ به ٢٩/٣٥ كيلوگرم كاهش يافت. محاسبه ميزان كاهش مصرف ١١ قلم مواد خوراكي اساسي بر اساس بُعد خانوار سرانه نشان مي‌دهد در سال ٨٤، هر فرد در سال ٢٩٠ كيلو گرم مواد خوراكي و آشاميدني اساسي مصرف مي‌كرد اما مقدار مصرف هر فرد در سال گذشته به ٢٤٨ كيلوگرم رسيد كه ٤٨/١٤ درصد كمتر شده است. در مورد مصرف تمام اقلام خوراكي و آشاميدني نيز اين آمارها با روندي مشابه قابل مشاهده است. به اين صورت كه مصرف اقلام خوراكي و آشاميدني هر فرد در سال ٦٢٦ كيلوگرم در سال ٨٩ بوده كه با ١٢ درصد كاهش به ٥٥١ كيلوگرم در سال ٩٣ رسيده است.

درآمد از هزينه جا ماند

براي آنكه بدانيم دستمزدهاي تعيين شده از سوي شوراي عالي كار كفاف زندگي خانواده‌ها را نمي‌دهد كافي است كه به جداول بودجه خانوار بانك مركزي مراجعه كنيم. مقايسه هزينه و درآمد خانوارها طبق معمول از عقب ماندگي درآمدها نسبت به هزينه افراد حكايت دارد. در سال ٩٣ هر خانوار در سال ٣١ ميليون و ٨١٥ هزار و ٤٩٨ تومان هزينه داشته است كه مي‌شود دو ميليون و ٦٥١ هزار و ٢٩١ تومان هزينه ماهانه و اگر بخواهيم هزينه هر نفر در ماه را محاسبه كنيم رقم ٧٧٩ هزار و ٧٩١ تومان به دست مي‌آيد. در مقابل هر خانوار در سال ٩٣ به طور متوسط ٢٠ ميليون و ١١٧ هزار و ٢٠٥ تومان درآمد خالص پولي داشته است كه درآمد ماهانه خانوار بر اين اساس يك ميليون و ٦٧٦ هزار و ٤٣٣ تومان برآورد شده و درآمد هر فرد در يك ماه ٤٩٣ هزار و ٣٨ تومان محاسبه مي‌شود. با كسر ميزان هزينه از درآمد ماهانه هر فرد ملاحظه مي‌شود كه هر نفر در ماه براي مخارج خود ٢٨٦ تومان كسري درآمد دارد.

حقوق پايين‌تر، بهره‌وري كمتر

اين عقب ماندگي تاريخي درآمد از هزينه تبعاتي دارد كه مي‌توان در جامعه به وضوح حس كرد. اگر بخواهيم براي اين ادعا مستندي هم ارايه كنيم كافي است آمار ارايه شده از سوي مركز آمار از جزييات آمارگيري از بازار كار را نگاهي بيندازيم. در اين آمار به خوبي مشاهده مي‌شود كه در سال‌هاي گذشته به تبع سياست‌هاي اشتغال و دستمزد و فاصله عميقي كه بين درآمدها و هزينه‌ها ايجاد شده است؛ پديده‌اي به نام دو شغله يا بيشتر شكل گرفته است. اين پديده اگرچه پيش از اين به صورت پنهان بود و ارقام خاصي از آن از سوي دستگاه‌هاي كشور ارايه نمي‌شد اما با گسترده‌تر شدن تعداد دوشغله‌ها، كم‌كم جدولي اختصاصي به اين پديده تعلق گرفته است و مركز آمار در گزارش مفصلي از اشتغال سال ٩٢، به اين مهم نيز مي‌پردازد. بررسي جداول منتشر شده مركز آمار ايران نشان مي‌دهد در سال ٩٢ از ٢١ ميليون و ٣٤٦ هزار و ١٧٩ نفر شاغل در كشور، ٤٤٠ هزار و ٢٤٩ نفر دوشغله بوده‌اند. تحليلگران بازار كار بر اين باورند كه هرچه تعادل ميان درآمد، نرخ تورم و پايداري شغلي بيشتر شود تا حد زيادي مانع از روي آوردن افراد به انجام چند شغل شود. آنها مي‌گويند دوشغله يا چند شغله بودن افراد ممكن است وضع معيشتي خانواده را بهبود بخشد، اما بر ميزان بهره‌وري، سلامت جسمي و روحي افراد و ميزان تعامل با اعضاي خانواده تاثيرگذار خواهد بود. اگر چه افراد دو شغله و حتي چندشغله را در جوامع مختلف مي‌توان پيدا كرد اما آنچه مسلم است بروز چنين پديده‌اي در جامعه ما طي سال‌هاي اخير گسترش يافته و به سرعت نيز در حال فراگير شدن است.

 

tsm24ni4mssuwk6h1w42.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

27 ساله: 1394/10/1211:42:07،
238
14
نرخ بیکاری دروغ همه ملت میدانند من و دوستانم که حدود 50 نفر فارغ التحصیل کارشناسی هستیم همه به جز دو نفر فرزند شهید که در بانکها استخدام هستند بیکاریم شما خوابی یا خودتو زدی به خواب ؟؟؟؟؟؟؟
دروغ دروغ و بازهم دروغه: 1394/10/1212:49:29،
119
14
ننه بزرگ منم با98سال سن (خدا پشت و پناهش باشه )بلده شعار بده!!!

شما که تو عصر تکنولوژی هستین که دیگه القا میکنید به ملت که نفری یه مرسدس سوارن و تو کیش و شمال ویلا دارن و تعطیلات عید نوروز با تور میرن اروپا 14 روز!!!

آقا این آمارهای بیکاری رو شما اگه با اون حیوونای بارکش توی روستا و الاغهایی که به آسیاب بسته شدن برای ارد کردن گندم جمع ببندین وسگهایی که نگهبان باغ و ویلا و روستا هستن ، باز هم نرخ بیکاری کم نشده که بیشتر هم شده!
کافیه یه سری به نیازمندی نیروهای انسانی بزنین ببینین کسی نیرو میخواد!!!!! (لابد این مساله رو الان ربطش میدین به اینکه چون همه شاغلن پس کسی نیرو نیاز نداره از شما که بر میاد !!)
HAMID: 1394/10/1212:53:39،
168
19
آمار ها دروغه ولی یک چیزی درسته که
بهترین وضع ایران تو سال 80 تا 86 بود و بدترین وضع تو سال 89 تا 92 بوده
البته از بعد انقلاب ....
آقا مشتبا: 1394/10/1212:57:01،
86
14
آماری که دولت می ده کلا بی اعتباره. هر چی عدد از دولتی ها شنیدین باور نکنین؛ دروغ می گن.
دروغ: 1394/10/1213:14:00،
30
19
ننه بزرگ منم با98سال سن (خدا پشت و پناهش باشه )بلده شعار بده!!!

شما که تو عصر تکنولوژی هستین که دیگه القا میکنید به ملت که نفری یه مرسدس سوارن و تو کیش و شمال ویلا دارن و تعطیلات عید نوروز با تور میرن اروپا 14 روز!!!

آقا این آمارهای بیکاری رو شما اگه با اون حیوونای بارکش توی روستا و الاغهایی که به آسیاب بسته شدن برای ارد کردن گندم جمع ببندین وسگهایی که نگهبان باغ و ویلا و روستا هستن ، باز هم نرخ بیکاری کم نشده که بیشتر هم شده!
کافیه یه سری به نیازمندی نیروهای انسانی بزنین ببینین کسی نیرو میخواد!!!!! (لابد این مساله رو الان ربطش میدین به اینکه چون همه شاغلن پس کسی نیرو نیاز نداره از شما که بر میاد !!)
وحيد يوسفي: 1394/10/1213:20:54،
69
18
آمار، واقعي نيست.
نرخ بيكاري كه خيلي بالاست.
تورم كه افسارگسيخته است.
اين آمار رو از كجا آورديد؟
شاهی: 1394/10/1213:33:23،
76
14
چی؟؟؟؟؟؟ تورم سال 91 سی درصد بوده؟؟؟؟؟ یا 300 درصد؟؟؟؟؟؟ مگه دلار سه برابر نشد سال 91؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که بعدش همه چی 3 برابر شد؟؟؟ اینو یه بچه دو ساله هم میتونه محاسبه کنه بخدا.
بابک: 1394/10/1213:52:56،
27
12
ولی هیچ تغییری در فقر و فلاکت اکثریت خانوارهای ایرانی پدید نیامده و نخواهد آمد چون بحران سازان در هر دو طرف همیشه در جیب خود بحران آماده دارند که بمحض پایان یافتن یکی بحران جدیدی رونمایی کنند.
علیرضا: 1394/10/1214:17:03،
46
19
دوست عزیزم شما 27 سالته و من 37 سالمه کارشناسی ارشد برق با 14 سال سابقه کار و فعلا 1 ساله بیکارم و هیچ پروژه ای نیست
احمد: 1394/10/1214:33:34،
30
14
تروخدا نگاه امارهای ما ، دروغ هاش به کنار ، ضرب و تقسیمشون هم اشتباس ، 45 شده 26 یعنی 19 تا کاهش داشته بعد نوشته 57 درصد کاهش ، جای اینکه 19 رو تقسیم بر 45 بکنه ، 26 رو تقسیم بر 45 کرده
خدایا شکرت
مهدی: 1394/10/1214:51:59،
38
14
آقا شما که از سر شکمتون آمار می دهید نرخ فلاکت را صفر اعلام کنید کی به کیه؟
کی میداند که من و میلیونها مثل من بیکاریم
کی میداند که قیمت نان و غیره چنده
تا کسی به کسی نیست بزن آمار درسته را بزن
حمید: 1394/10/1214:53:05،
46
16
روتان میشه دم از بیکاری 10 درصد بزنید. چرا نمی گویید حدود 70 درصد از جوانان بیکارند.

بعد چگونه نزخ تورم را حساب می کنید. بهترین شاخص قیمت دلار است و لا غیر زیرا بازار ایران بر اساس دلار تنظیم می شود

در سال 91 دلار 1000 تومان بود و در سال 92 3700 تومان شد پس می توان گفت تورم حدود 300 درصد بوده و مردم بازیچه آماری و فرمول های محاسبه شاخص های غیر واقعی قرار گرفته اند. آهن - خورد و خوراک - لوازم برقی - خودرو - پوشاک در سال 91 و سال 92 بیش از سه برابر رشد داشته اند.

ترا به خدا به روی مردم نگاه نکنید و دروغ نگویید. مردم دارند از فقر روزبه روز دچار فلاکت بیشتر می شوند. خود را به خواب نزنید ای بیدارها.

آقای نوبخت - آقای نعمت زاده - آقای ... ترا به خدا شیوه آماری احمدی نژاد را پیشه خود نکنید. به مردم راست بگویید.
KJ: 1394/10/1220:22:51،
24
14
نه از واژه فلاکت خوشم اومد.فلاکت تو ایران امار نمی خواد مثل روز روشن هست
ایرانی: 1394/10/1222:10:44،
21
16
دروغ میگن همشون دروغگون نه تورم تک رقمی شده نه رشد اقتصادی داریم نه بیکاری کمتر از ۸۰٪شده پول اب ما نسبت به ماه قبل شش برابر افزایش داشته با همان کارکرد ۱۰۰٪ابونه اضافه شده دیگه من به اینها عتماد ندارم همشون دروغگو هستند
حامد: 1394/10/1301:54:20،
18
14
بر چه معیاری بیکاری 10 درصد اعلام شده. آره اگه بگیم مسئولین با وعده های پوچ 90 درصد مردم رو سرکار گذاشتن اونوقت این آمار درسته.
ساعد: 1394/10/1211:45:01،
112
24
نرخ فلاكت درايران 100 درصد است
راضی: 1394/10/1211:49:13،
93
21
یعنی امار های شما تمامش راست میگن .لابد ان وقت همه مواردی که ما هر روز داریم می بینیم و با هاش در گیریم جزو توهمات ما هستش .چقدر وقاحت دارین
مسعودنجاران : 1394/10/1211:52:35،
73
15
خوب معلومه که کمتر میشه چون افرادی که به دلیل فلاکت و تورم سال 92 در ایران گل و بلبل زنده بودند الان دیگر وجود ندارند که شامل این آمار فلاکت باشند. اگر همینطوری با شیب ملایم این کاهش افراد ادامه پیدا کنه در آینده نزدیک ما رتبه اول رو در این زمینه داریم مثل خیلی دیگه از آمارهایی که ایران رو در رتبه اول قرار داده! مثل رتبه اول اختلاس -دزدی-اعتیاد -فقر-خودروسازی و مسکن وقتل و...
سعید: 1394/10/1212:06:26،
22
21
شما که راست میگین. کلا آمارهایی شما میدین با واقعیت از زمین تا آسمون متفاوته. مثل تورم اعلام کردنتونه
ماهان: 1394/10/1212:20:19،
38
18
جدولتون که چیز دیگه ای میگه!
کارگر: 1394/10/1212:27:40،
54
15
تعریف کار از نظر ما و دولت دو تعریف کاملا متفاوته
بنا به تعریف دولت هر کسی یک ساعت در هفته کار کنه شاغل حساب میشه این در حالیست که یک ساعت کار در هفته با عنوان some work در تعاریف بین المللی جای گرفته
در حالی که هم اکنون بسیاری از شاغلان برای تامین معیشت خود نیاز به 60 ساعت کار در هفته دارند
اگه وضعیت اشتغال و کسب درآمد در کشورمون رو با norm جهانی و بین المللی میسنجن و این آمار رو منتشر میکنن واقعا باید یه دمت گرم به پر رویی بعضی مسئولین گفت
فرهاد: 1394/10/1212:31:40،
40
14
حالا که زبونه و آمار و واقعیت ها نادیده گرفته میشن و مهم شاخص و آمارای ساختگیه ، برای خوشنامی کشورمون میتونن باز پایینتر بیارینش ها! مفلوک تر که شدیم هیچ، تو دنیا هم زبون همه رو رو خودمون باز کردیم و هرکی از هرجا بلند میشه یه نهیب و تهدیدی نثار ایران و ملت شریفش میفرماید.از ملت که نمی ترسید لااقل از خدا بترسید و به خودتون بیاین مسئولین آمارباز!
وطن پرست: 1394/10/1212:32:10،
56
11
اگر منظور از فلاکت مرگ کامل است بله مردم هنوز نمرده اند يا بهتر بگويم خاک نشده اند. سرانه مصرف شير"گوشت قرمز" گوشت مرغ" ماهي" و . . . اين مردم با کشورهاي نا مسلمان قابل قياس نيست. از ان طرف شرايط زندگي شامل امنيت شغلي"امنيت اجتماعي"عدالت اجتماعي و اقتصادي" رفاه"بهداشت"و . . هم قابل قياس نيست.يه سوال در کشور مثلا" امريکا يک کيلو گوشت چند درصد حقوق يک روز يک کارگر ساده است؟حالا براي کشور خودمات چطور؟
پوریا: 1394/10/1212:32:18،
65
12
شاخص فلاکت :))))))))
تورم هم فقط ۱℅ هست، مدیونین اگه بگین بیشتره :|
یاحق: 1394/10/1212:33:44،
70
15
ما که احساس فلاکت بیشتری می کنیم! شما چطور ؟
هادی: 1394/10/1213:04:23،
34
19
تو دنیا بدبخت ترین مردم همین مردم ایران هستن این همه منابع خدادادی داریم ولی ببین وضع مملکت وضع زندگی مردم چجوریه؟
امیر: 1394/10/1213:19:58،
29
12
اگر نرخ رفاه و بیکاری و پیشرفت را از مسولین اخذ کنید همه در حد
اعلی و رو به پیشرفت است ولی نظر مردم و ان چیزی که احساس
می کنند با این شاخص ها تفاوت زیادی دارد.کافی است نرخ بیکاری
واقعی که بالای 5 میلیون نفر است و نقش ان در مشکلات روحی روانی بخصوص جوانان حساب کنید.!!
محسن هستم: 1394/10/1213:44:31،
32
13
فقط حیف اون بودجه ای که برای کشیدن ونقاشی این جدولها حروم میشه.امار و بانک مرکزی رو تعطیل کنید من خودم رایگان واستون نقاشی میکنم!!!بیکاری و تورم رو تک رقمی میزنم خیالتون راحت توجیه شده ام!!!!
_---------------------------
یه خسته نباشید هم به کسی که نظرات رو تایید میکنه میگم کلا ادم باحالیه مشخصه.خدا قوت پهلوون.
آبان: 1394/10/1213:44:32،
25
15
اگر مسوولین وقت و هزینه ای رو که صرف آمارسازی وعددسازی می کنن جای دیگه صرف می کردن حال و روز مردم بهتر بود. انقدر هم با این آمار و ارقام مردم رو بدبین تر نکنید . چوپان دروغگو شدن واسه مردم
مفلوک -58%: 1394/10/1213:46:51،
33
12
فلاکت چی هست اصلا ؟ تو ایران هم هست ؟ من که تا حالا جایی ندیدم. کجاها می فروشن ؟
علی: 1394/10/1214:07:50،
22
15
در اینکه اوضاع اقتصادی از سال 92 بهتر شده شکی نیست.
ولی در اینکه آمارهای شما هم کلی اشتباه توش هست شکی نیست.
امیر: 1394/10/1214:12:54،
27
16
خسته شدیم از دروغ و حرفربیخودی
ببخشید میشه بگید این همه جوان بیکار چه تحصیلکرده حالا لیسانس ارشد یا دکترا و چه بیسواد تو مملکت چی هستند؟
من که نمیدونم این آمارها از کجا میاد فقط خود بدبختم موندم چیکار کنم که الان من و خانمم داریم چهر شیفت کار میکنیم حقوقمون ماهانه 1600 روی همدیگه. هر جا بگی رفتم برا استخدام به هر کیم بگی رو زدم چه نماینده مجلس چه تو استانداری هرجا ولی عهمشون یه جواب دادند فکر کار و استخدامو از سرت بیرون کن
حالا اومدم شاگردی میکنم برا ماهی 500 شبام میرم برا ماهی 400 تو قست فودی من مثلا لیسانس مکانیک دارم و یعنی دوران خوشیم باید باشه تازه عقد کردم
واقعا متاسفم که این باید وضع من باشه
علی: 1394/10/1214:26:07،
23
13
من از مردم عذر خواهی میکنم دولتمردان فکر میکنند ملت ایران جیگرند که هرچی به ذهن شون میاد به خورد ملت میدن متاسفانه هیچ کدومشون از ملت نیستند بلکه با دروغ ریا و چاپلوسی به درجات بالی مدیریتی کشور رسیدن و ادعای مدیریتی میکنند اگه کلاه قرمزی و پسر خاله راس مملکت بودند باور کنید وضع ما خیلی بهتر از الان بود
Z: 1394/10/1223:17:20،
14
15
آمارهایشان مثل حرف زدن دیبی در کلاه قرمزی است.
همه را باید برعکس کنید.!!!!
حمید: 1394/10/1214:55:16،
30
18
احمدی نژاد شاخص فلاکت رو به اوج رسوند و این دولت هم داره ادامه میده
ناصر: 1394/10/1215:04:38،
32
16
دولت کار نداری با کشورهای همسایه قرارداد ببند ما بتونیم بریم اونجا کار کنیم.با این آمارهای الکی بچگانه براما نون آب نمیشه.
تقی: 1394/10/1215:58:38،
24
14
خو دشون حقوق های خوب می گیرند مملکتو بین خودشون قسط کردندو دارن خوب میخورند دیگه استخدام ندارند برای من وتو . ما باید بیکار باشیم اقایان در ناز ونعمت بخورند وشعار کم شدن شاخص فلاکت را بدهند .
لفتعلی: 1394/10/1218:27:56،
24
14
بابا اینا دیگه کی هستند.چقدر دقیق هستند.عددها رانگاه کنید.مثلا(15/1) .شیطان باید بیاد شاگردی.خلاصه ماکه باختیم.اززندگی هیچی نفهمیدیم.
پارسا: 1394/10/1223:03:02،
17
16
لیاقت مردم ما همینه و بس،خلایق هرچه لایق.
میری ازکاشمر: 1394/10/1223:08:49،
16
20
اینهمه دروغ گفتید خسته نشدید
رحیم: 1394/10/1300:10:21،
17
16
میزان فلاکت را آقایان باید از امثال من برآورد کنند . معلمی درشرف بازنشستگی با یارانه قطع شده هستم که با یک فرزند فوق لیسانس کنترل با رتبه ممتاز سومی اما بیکار و فرزند دوم با لیسانس علوم آزمایشگاه تصادفا آنهم بیکار باید حفظ آبرو کنم .وقتی وضعیت یک تحصیلکرده این است که باید بطور منطقی در رفاه نسبی باشد وای بحال کسانیکه این حداقل دستمایه را هم ندارند .حالا شما هی آمار بدهید. مردم که می بینند .
کاسب بدبخت: 1394/10/1301:47:00،
26
19
آقا من یه جوان 35 ساله هستم که با برادرم حدود 17 سال هست یه مغازه تولید فرقون و استانبولی دارم با 4 نفر کارگر که پیش من کار میکردن.الان حدود یک سالو نیم هست که بنده در مغازه رو بستم و کارگرها رو هم فرستادم خونشون خودم هم خونه میخابم.
بنده کل زندگیم رو جون کندم یه مقدار پول پسنداز کردم و یه آبرو پیش چند تا همکارام .ولی امروز دارم همه چیمو از دست میدم .دیگه نه پول برام مونده نه آبرو پیش زنو بچه و یا همکارام .
همه از احمدی نژاد بد میگن که همه چیزو خراب کرد .درسته تورم فلان بودو رشد اقتصادی منفی بودو غیره ولی بخدا ما یه روز هم بیکار نبودیم .
کار میکردیم و درآمد داشتیم .نه امروز که بیکاریم حالا اصلا تو بگو تورم شد یک درصد به چه درد میخوره
ع خ: 1394/10/1309:38:54،
16
16
برادران ما رکورد زدیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار