کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دستفروشي كه ميلياردر شد

کدخبر:۱۷۷۷۱جمعه، ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳:۴۷۱۶۶۹۸ بازدید

شايد اين پرسش براي شما هم به‌وجود آمده باشد كه چگونه مي‌توان با استفاده از ظرفيت‌هاي پيراموني و امكانات حداقلي، پايه‌هاي يك كسب و ...
دستفروشي كه ميلياردر شد

شايد اين پرسش براي شما هم به‌وجود آمده باشد كه چگونه مي‌توان با استفاده از ظرفيت‌هاي پيراموني و امكانات حداقلي، پايه‌هاي يك كسب و كار پر رونق را بنيان‌گذاري كرد.

بسياري از مخاطبان تعادل از طريق سامانه پيامكي روزنامه، اين پرسش را مطرح مي‌كنند كه در اوضاع نامناسب اقتصادي امروز كشور و در روزهايي كه حتي بنگاه‌هها بزرگ اقتصادي با مشكلات نقدينگي و مواد اوليه مواجه هستند، چگونه مي‌توان بوسيله كسب و كار كوچك و خانگي به توليد ثروت دست زد؟ اينجاست كه اهميت «نمونه‌هاي موفق» و «مثال‌هاي عيني» به‌كار مي‌آيد. افرادي كه با پردازش صحيح امكانات و ظرفيت‌هاي بالقوه اطراف‌شان توانسته‌اند، فوندانسيون يك كار و كاسبي سودآور را ايجاد كنند. يكي از وظايف مهم رسانه‌هاي گروهي تصوير‌سازي اين نمونه‌هاي موفق است كه توانسته‌اند براي جامعه و كشورشان ارزش افزوده ايجاد كنند. ماجراي امروز صفحه بنگاه‌هاي «تعادل» ماجراي كارآفرين ميلياردر ايراني است كه كارش را از دستفروشي و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع كرده است و به سرعت برق و باد تا قبل از 40سالگي توانسته ميلياردها دلار ثروت براي خود و استانش كسب كند. «عباس برزگر» ‌زاده و ساكن يك روستاي بسيار كوچك به‌نام «بزم» شهرستان بوانات در استان فارس است. روستايي كه نه چندان حاصلخيز است و نه جاذبه خاصي دارد اما با موقعيت‌شناسي درست اين جوان روستايي توانسته در كتاب راهنماي گردشگري يونسكو، عنوان شگفت‌انگيزترين تجربه گردشگري ايران را از آن خود كند. آن دسته از افرادي كه تصور مي‌كنند ايجاد ثروت و ارزش افزوده به امكانات و سرمايه فراواني نياز دارد و خلاقيت و ايده‌پردازي در آن جايگاهي ندارد، كافي است سرنوشت اين كارآفرين روستايي ايراني را مرور كنند تا به ديدگاه تازه‌يي درباره ثروت آفريني برسند.

 

  كسب وكاري كه ثروت مي‌آفريند

سرنوشت اين روستازاده ايراني در يك شب باراني به‌طور كلي زير و رو شد؛ زماني كه ٢ گردشگر آلماني را به چادر عشايري فقيرانه خود ميهمان و از آنها با غذاهاي محلي و ترشي ليته پذيرايي كرد. ميهمانان خارجي برزگر با پذيرايي صميمانه و بي‌رياي او ٢ روز تمام به سبك روستاييان ايراني در چادرهاي عشاير زندگي كردند؛ همين ميهمان نوازي باعث شد تا ميهمانان آلماني در جريان بازگشت به كشورشان در رسانه‌هاي گروهي از شرايط منحصر به فردي كه در خانه عباس برزگر ازسر گذرانده‌اند صحبت كنند. از همين نقطه است كه عباس برزگر با دامنه وسيعي از درخواست‌كنندگان خارجي مواجه مي‌شود كه براي چند روز اسكان در خانه برزگر حاضر بودند، صورت حساب‌هاي چند هزار دلاري را پرداخت كنند. هوشمندي او براي بهره‌برداري از اين اتفاق، به سرعت «برزگر» را تبديل به يك چهره كارآفرين بين‌المللي مي‌كند و شبكه‌هاي تلويزيوني از سراسر جهان دستفروش ايراني را روي ويترين رسانه‌هاي عالم مي‌نشانند. همين توجه رسانه‌يي باعث شد كه برزگر بلافاصله برنامه‌ريزي براي احداث يك دهكده توريستي با 15هزار چادر سياه عشايري را در دستور كار قرار دهد. با عبور از اين دوران است كه كاسبي ساده و محقرانه عباس، تبديل به يكي از سودآورترين ايده‌هاي توريستي كشور و منطقه مي‌شود كمپين‌هاي توريستي با فرهنگ عشايري او تا‌ سال97 رزرو شده است و كارشناسان مي‌گويند اين تور مي‌تواند درآمدزايي برزگر را به اندازه تمام صادرات نفت كشور برساند. اين از عجايب روزگار است كه روستازاده دستفروشي كه با دوره‌گردي در شهر شيراز گذران زندگي مي‌كرد، امروز به چنان جايگاهي رسيده است كه بزرگ‌ترين تورهاي بين‌المللي براي رزرو جا در دهكده توريستي او با هم مسابقه گذاشته‌اند.


dehyn6h5h8e8kmqzuby.jpg
 

  ايده‌هاي تازه و ثروت‌ آفريني

روستاي بزم در 17كيلومتري شهر بوانات به سمت استان يزد و كرمان آخرين نقطه استان فارس است كه به منطقه گردشگري بوانات معروف شده است. نكته جالب توجه در جريان كاسبي عباس برزگر در اين منطقه گردشگري اين است كه وي توانسته با استفاده از ويژگي‌هاي اقليمي، مردم‌شناسي و تاريخي منطقه‌اش، يك طرح اقتصادي سودآور را پياده كند. موضوعي كه براي هر ايده اقتصادي به‌شدت كاربردي مي‌نمايد استفاده از ظرفيت‌هاي اقليمي و بومي همان منطقه است كه جداي از تبعات اقتصادي تاثيرات فرهنگي و اجتماعي فراواني را نيز به دنبال دارد. عباس برزگر درحال حاضر مشغول آماده‌سازي ١٥‌هزار سياه چادر عشايري است. به گزارش خبرگزاري‌ها، برزگر با بزرگان طايفه‌هاي قشقايي و بختياري به توافق رسيده است تا ميهمانان خارجي را در سياه چادرهايشان بپذيرند و هر خانواده عشايري در ازاي پذيرايي از ميهمانان‌درصدي از هزينه اقامت مسافران را دريافت كند. حالا شهرت عباس برزگر به اندازه‌يي رسيده است كه تمام ظرفيت هتل منحصر به فردش در ٣٦٥روز ‌سال اشغال مي‌شود. مي‌گويند درآمدش تا ٥‌سال آينده به اندازه تمام صادرات نفت ايران خواهد رسيد. يونسكو در كتاب راهنماي گردشگري خود، تور عشايري او را به عنوان شگفت‌انگيزترين تجربه گردشگري در ايران معرفي كرده است و مسافران خارجي تا آخر ‌سال97 تمام سياه چادرهايش را رزرو كرده‌اند. درحال حاضر هزينه هر شب اقامت در دهكده گردشگري او چيزي حدود ٣‌ميليون تومان است.

 

  مقابله با بيكاري از طريق كسب‌و كار كوچك

آن‌گونه كه از ظواهر امر پيداست بيشتر از ١٠٠نفر از جوانان خانواده‌هاي عشاير منطقه زبان انگليسي آموخته‌اند تا بتوانند به راحتي با ميهمانان ارتباط برقرار كنند. آنها قرار است ميهمانان خود را به تماشا و تجربه تمام روزمر‌گي‌هاي زندگي ايل قشقايي و بختياري ببرند. توريست‌هايي كه موفق به رزرو سياه چادرهاي عباس برزگر مي‌شوند، در خاطرات سفرشان به ايران از گردش‌هاي دسته جمعي در كوهپايه‌هاي منطقه صحبت مي‌كنند و از ميهمان‌نوازي عشاير ايراني صحبت مي‌كنند. از پياده‌روي با دختركان جوان بختياري صحبت مي‌كنند و از رسوم جالب مردان عشاير سخن مي‌گويند. تجربه‌يي كه از ديدگاه گردشگران يك تجربه منحصر به‌‌فرد و فراموش ناشدني تعريف مي‌شود. اين تبادلات فرهنگي ريشه‌دار را اگر دولت مي‌خواست ايجاد كند، با ميلياردها دلار سرمايه‌گذاري نيز نمي‌توانست تا اين حجم از نفوذ فرهنگي را به وجود آورد.

عباس برزگر مي‌گويد، تور عشايري در مراحل نهايي راه‌اندازي است و تا آخر‌ سال97 مسافران خارجي تمام سياه چادرها را رزرو كرده‌اند. بيشتر مسافرانش از اسپانيا، پرتغال و لهستان مي‌آيند و او درحال حاضر همان ٧٠٠يورو براي هر شب اقامت در مجموعه‌اش را دريافت مي‌كند. او مي‌گويد: تا ٥‌سال آينده كيفيت‌ها را با نظر كارشناسان بين‌المللي بالا خواهم برد و قيمت‌ها افزايشي نخواهد داشت.

 

  بر بلنداي صنعت توريسم ايران

كلبه محقر و دهكده توريستي اين روستايي اكنون از بين 16جاذبه گردشگري و تاريخي مهم در ايران رتبه ششم را داراست. عباس البته پيش‌بيني مي‌كند اين جايگاه را باتوجه به علاقه وافر و روزافزون گردشگران خارجي به زندگي روستايي و سنتي حتي به رتبه اول تا چند سال آينده نيز برساند. او تاكنون به بيش از 28كشور جهان سفر كرده و با نيازسنجي‌هاي دقيق و تجربه خوبي كه از اين كشورها كسب كرده در انديشه تدوين برنامه‌هاي راهبردي براي جذب خيل گردشگران خارجي به ويژه اروپايي‌ها به سمت دهكده خود است. عباس برزگر مي‌گويد: «ميهمانان خارجي نيز در احترامي متقابل قرآن را مي‌بوسند و روي سر خود مي‌گذارند.»  اين جوان خلاق روستايي كه مدام در صحبت‌ها و مصاحبه خود از دهاتي بودن خود احساس افتخار مي‌كرد، مي‌گويد: «من همان عباسم و روستايي زاده‌ام تنها فكرم و نگاهم به زندگي عوض شده است.»وي در بياني قابل تامل گفت: «هنگامي كه شهرداري شيراز مزاحمم بود و مانع از دستفروشي‌ام مي‌شد يا زماني كه فقر و بدبختي را در روستا تجربه مي‌كردم با خود مي‌گفتم كه خدا تنها خداي بدي‌ها و بدبخت‌ها است و اكنون به اين نتيجه رسيدم كه خدا تنها يك اسم بيشتر ندارد و آن هم خداي خوبي‌هاست.»  زندگي عباس برزگر و سرنوشتي كه در حوزه مشاغل خانگي داشته است نشان مي‌دهد كه ظرفيت‌هاي حيرت‌انگيزي براي توسعه كسب‌وكارهاي خانگي با استفاده از پتانسيل‌هاي منطقه‌يي وجود دارد كه بايد از آنها به نفع توسعه پايدار استفاده كرد. استعدادهايي كه با تزريق روحيه اعتماد به نفس و صبر مي‌توانند، بخشي از فرآيند توسعه كشور را تحقق ببخشند .


63v8vyw98qoyzvlncnpk.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Bomber: 1394/9/2010:29:13،
296
62
چرا تعزيزات واسه اين قيمتها اقدامي نميكنه؟؟؟
حتماً چون به خارجيها ميندازه !!!!!!!! نه
سامی: 1394/9/2012:32:37،
155
29
ميلياردها دلار ثروت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
میلیارد ها دلار ثروت رو امثال زاکربرگ و بیل گیتس و اینا دارن نه این عمو!!
ایشون در بهترین حالت میلیون ها دلار ثروت دارن
Ramin: 1394/9/2012:39:58،
106
38
حداقل یه چیز میگفتین به واقعیت نزدیک باشه الان کل درآمد توریست ایران به پای فروش نفت نمیرسه حالا این دوز و کلک ها چیه ؟؟؟؟
من از نزدیک دیدم شما هم ببینید خیلی خیال پردازی هست همش تبلیغاتی هست پول داده ازش بنویسن اسم در کنه
واقعیت: 1394/9/2014:14:38،
88
26
اگه ما کل توانمونا میزاشتیم توو صنعت توریسم اصلا دیگه نیازی به نفت نبود ..‌ ..‌چرا که خیلی از خارجیا دلشون میخواسته بیان ایران گردی ولی ما نتونستیم بخاطر..‌...........از این نعمت استفاده کنیم ..
MAHDI: 1394/9/2016:07:25،
60
19
ارقام واقعا اشتباه است جمع کردن ثروت میلیارد دلاری خیلی دور از ذهنه. کارخانه ای یا شرکتی (خصوصی) نداریم تو ایران سالی یه میلیارد دلار سود خالص داشته باشه .
اگه شما سالی 1 میلیارد دلار درامد داشته باشی باید سالانه 750 میلیون دلار مالیات بدی. اونم گردشگری که نمیشه حسابسازی کرد.
غیر از جند تا برند و کارخونه معروف تو دنیا کمتر شرکتی پیدا میشه در سال حدود 5 میلیارد دلار درآمد داشته باشه.
1 میلیارد دلار میشه 3700 میلیارد تومان
شوشي: 1394/9/2018:02:19،
135
20
يعني خاك بر سر سازمان گردشكري كشور كه از اين ادم كمتره!؟
اخرت: 1394/9/2021:16:54،
33
22
برای بار دهم بسه بابا بابک که نیس گیر بش ندین
من: 1394/9/2102:03:50،
52
29
بابا این ادم دروغگویی بیش نیست :)))
کل بحث توریستی شاید در سال به 1 تا 2 میلیو دلار برسه!
این قیمت ها که دید واسه اینه که اگه شما ایرانیا خوساتی بری و ازت شبی 200 تومن گرفت واسه توی چادر خوابیدن
بگی ای ول چند میلیون سود کردم :)))))
والا المانیه مگه احمقه؟
طرف تو افریقای جنوبی با بازدید از حیات وحش واقعی و خوابیدن تو چادر در صحرا همراه با 100 تا خدم و حشم کنارش این قیمتها نمی گیره شبی :)))


داستانی گفته واسه خودش
شما هم هر سال همون داستان تخیلیو تکرار می کنید
نیما: 1394/9/2104:02:38،
85
24
توریست مگه خره که برای آب دوغ خیار 100 تا 200 دلار بده ؟!!!!!
یعنی خیار و ماست و آب توی خارج نیست فقط توی ایران هست ؟!

یا شیر بز کاسه ای 20 دلار ؟! بز ندارن تو کشور خودشون فقط اینجا بز داره ؟!

" اين اتفاق، به سرعت «برزگر» را تبديل به يك چهره كارآفرين بين‌المللي مي‌كند و شبكه‌هاي تلويزيوني از سراسر جهان دستفروش ايراني را روي ويترين رسانه‌هاي عالم مي‌نشانند."

>کدوم کانال معتبر خارجی راجعبه این کار آفرین بین المللی !!!!! برنامه پخش کرده بگید بریم سرچ کنیم !

"امروز به چنان جايگاهي رسيده است كه بزرگ‌ترين تورهاي بين‌المللي براي رزرو جا در دهكده توريستي او با هم مسابقه گذاشته‌اند."

>اسم دو تا از این تور های بین المللی رو بگید که مسابقه گذاشتن لطفا !


مدیر محترم سایت ویزیتور های شما افراد متوسط و روبه بالا هستند! یه خبر هایی بزن که احساس نکنیم به شعورمون داره توهین می شه
aydin: 1394/9/2104:28:43،
31
22
تو کشور ما که دولتمردامون هر روز یه خواب جدیدی برای مردم می بینند ، نه تنها دستفروشهایی که میلیاردر می شن کم نیستند،(مثل آقای ب.ز) بلکه میلیاردرهایی که دستفروش شدند هم کم نیستند !!!
آقای خرچنگ تو باب اسفنجی: 1394/9/2113:02:08،
28
23
این آقای میلیارد دلاری چرا تیشرت هفت هزار تومانی پوشیده ؟ یه بنزی ، لکسوزی ، هامری چیزی ازش نشون میدادی آدم باورش بشه !
این یارو اگه یه میلیارد دلار پول داشت الان یا پیش بابک جون بود یا با مه آفرید محشور بود !
سرباز: 1394/9/2116:31:25،
32
21
۱۵ هزااااااااااار چادر ؟ سیاه چادر از پوست بز درست میشه و همچین ارزون هم نیست برای عشایر مثل خونه میمونه دونه ای ۵۰۰ هزار تومان هم بگیم که پول یه کاپشنه میشه ۷/۵ میلیارد هزینه خرید یا ساخت ۱۵ هزار سیاه چادر ، این آقا که روزی ۳ هزار تومان دستفروشی میکرده پول راه اندازی و تجهیزو از کجا آورده ؟
تو هر سیاه چادر دو نفر بخوابن میشن ۳۰ هزار نفر تو هر اتوبوس vip اگر ۳۰ نفر جا بشن یعنی هزار تا اتوبوس لازمه تا اینجا پر بشه بعد هزار تا اتوبوس از این در تو میرن ؟ پادگان ما هزار نفر سرباز داشت
من دیگه حرفی ندارم !
ناصر: 1394/9/2208:14:30،
22
31
کاری به قیمتهاش ندارم.
خدایی دمش گرم و دست مریزاد. حسودیتون میشه، شما خودتون عرضه داشتید همچی کاری میکردین...
عرضه داشته و فکرش کار کرده، شانس هم اورده اما شانس تنها عامل نیست. راه اندازی یه همچی جایی انقد دردسر و داستان داره که حد نداره.
نوش جانش و گوارای وجود خودش و خانوادش. ایولللللل...
hossein: 1394/9/2010:32:41،
147
33
نوش جونش .. حداقل معلومه از كجا در مياره ..
سعید: 1394/9/2102:18:47،
37
22
این مطلب واقعا ساختگیه , میلیاردها دلار درآمد؟؟؟؟؟ سیل توریستهای اروپایی به ایران ؟؟؟؟ چند وقت پیش هم این مطلبو خونده بودم امکان نداره که با یه همچین کارایی بشه ملیاردها دلار درآمد کسب کرد ضمنا هر توریستی که بیاد ایران و از یه جایی خوشش بیاد میره تو کشور خودش تو رسانه ها مطرح میکنه ؟؟؟؟؟ چجوری که این توریستا همیشه به رسانه های کشور خودشون دسترسی دارن؟؟؟؟ پس چرا وقتی توریستا میان از مسجد شیخ لطف الله توی میدان نقش جهان یا منار جنبان یا هزارتا جای شگفت انگیز تر دیگه رو میبینن نمیرن تو رسانه هاشون مطرح کنن و سیل توریستا به اون جاها سرازیر بشه ؟؟؟؟؟؟ ایران جیب از تو بعید بودا
اب دوغ خیار: 1394/9/2113:37:52،
23
20
اره عزیزم شما یه کاسه ماست خیار بدید 700000 تومن میلیاردر میشید
سامی: 1394/9/2010:38:17،
111
28
کنگره آمریکا پای همه متوهمانی را که قصد سفر توریستی به ایران داشتند را قطع کرد
تیام: 1394/9/2010:38:22،
125
25
بذارید کسب و کارش خوب جا بیفته یه انگ بهش میزنن و کله اش رو می کنن زیر اب. شب دراز و است و قلندر بیدار .....
Amir: 1394/9/2010:40:28،
51
61
چنان تیتر زدی فک کردم طرف الان مدیر یک هلدینگ بین المللی است ایشون بر اساس شانس موفق شدن، کلا اروپایها عادت دارند برای تنوع من اینجا باهاشون رفت و آمد دارم ولی چه منوی غنی و ارزانی داره ایشون
زرشک: 1394/9/2010:41:05،
72
27
زنده باد
خلایق هر چه لایق
صابر: 1394/9/2010:42:56،
46
62
اگر شرکت های گردشگری کمکش نمی کردن عمرا موفق میشد همین الان اگر شرکت گردشگری کمکش نکنن وا میده
مهندس اصلی: 1394/9/2010:45:29،
72
20
این مطلب رو پارسال هم به نقل از دنیای اقتصاد نوشته بودید.
خوب بود حداقل یک کمی به روزش می کردید و اطلاعات جدیدتری می دادید.
همان طور که ایرانجیب در عرض سه سال به یکی از بهترین سایت های اقتصادی فارسی زبان تبدیل شده اگه مرتب به فکر نوآوری نباشد ممکن است در مسیر افول حرکت کند.
همه ی ما ها اگر به حافظه خودمون مراجعه کنیم شاید سایت هایی به یاد بیاوریم که روزمان بدون دیدن اونها شب نمی شد ولی الان سالهاست که ازشون خبری نداریم. ممکنه یک قسمت از این قضیه مربوط به تغیرات نیاز ها و دیدگاه هایمان باشد ولی قسمت اعظم آن به دلیل این است که با تغییرات زمانه نتوانسته اند خودشان را به روز کنند.
به قول معروف قبل از این که پنیر ما را جا به جا کنند بفهمیم نه بعد از آن، چون ممکن است خیلی دیر شود.
کارمند تحصیلکرده: 1394/9/2023:15:58،
22
19
دقیقا درس گفتید. تکراری بود بدون تغییر خاصی و یا حتی تحقیق درستی.
آرش: 1394/9/2010:48:21،
124
22
آب دوغ خیار 200 دلار!
اخمخ: 1394/9/2100:06:57،
20
19
بازم بگید گرونی بیداد میکنه مردم ناشکر برید خداتونو شکر کنید
امین: 1394/9/2011:03:07،
79
18
عجب قیمتایی گذاشته واسه غذاهاش.......
mohammad: 1394/9/2011:03:12،
97
24
ميگما با رانندگي تو سربازيم ميشه ميلياردر شد اونكه راحتتره
پیمان: 1394/9/2011:04:56،
113
21
شانس هم هست اگه ما جای عباس برزگر بودیم جای 2 تا گردشگر آلمانی 2 تا دزد به پستمون میخورد خفتمون میکردن بعد اشتباهی مارو جا دزدا مینداختن زندان آب خنک بخوریم
باریکلا پیمان: 1394/9/2015:08:57،
40
18
عجب پستی گذاشتی اقا پیمان .... مرسی

مدتها بود از ته دل نخندیده بودم ... ترکیدم از خنده
مرسی ازت ... مرسی ...
حسین: 1394/9/2023:14:10،
16
20
دمت گرم. حال کردم.
خخخخخخخخخخخ...........
سعید: 1394/9/2011:08:00،
73
22
مطلب قدیمی هست.تازه گرون فروشم هست حتی واسه خارجی ها.
ملت: 1394/9/2011:13:23،
35
20
الان فکر میکنه ترجمه اینگلیسیش همونی که نوشته دیگه؟؟ جالبهههه
رضا: 1394/9/2011:13:57،
41
25
اول از هم پیشونی خیلی بلندی داشته وگرنه توریست خوشی زده زیر دلش که بیاد توی چادر عشابر بخوابه!!!اصلا لذتی داره که اون همه امکانات را ول کنی بیای توی یک چادر....
ولی از عباس برزگر به خاطر خلوص و بدون ریا بدونش واقعا خوشم میاد
ناشناس: 1394/9/2011:14:39،
68
21
دلم براي اين كارافرين مي سوزه چون ديگه معروف شد و زمان باج دادن به ... شروع شد ببينيد چه بلايي كه سر اين بنده خدا خواهند اورد اين خط و نشون... تو كشور ما سا بايد به زنجيره مافيا وصل باشي يا محكوم به نابودي هستي متاسفانه
علی: 1394/9/2011:16:33،
78
25
آبدوغ خیار ۱۰۰ دلار؟
انتقام همه رو از این خارجیا گرفته ها.
دمش گرم.
احمد : 1394/9/2011:17:09،
51
26
نوش جونش حلالش حق مردمو نخورده
Ali: 1394/9/2011:29:11،
42
42
واقعا بايد افتخار كرد به اين جوان غيور ايراني. اه و ناله رو توي زندگي كنار گذاشت و با يه موقعيت يابي دقيق به چه موفقيتي رسيد. حالا شما هي تو كامنتا اه و ناله كنيد
mahdi: 1394/9/2011:31:02،
59
30
درود به شرفش و نوش جونش. امیدوارم نونشو آجر نکنن. متوجه اید که....
پوریا: 1394/9/2011:54:05،
23
23
لطفا از تجار و تولید کنندگانی هم که با سیاستهای نادرست اقتصادی
دولتها ورشکست و به خاک سیاه نشستند هم گزارش تهیه کنید.!!!
سینا: 1394/9/2011:54:54،
23
18
فکر و طرحش خوب بوده ولی قربونت برم اب دوغ خیار 200 دلار ؟؟ حق داریا البته تو این مملکت هرچی زورت برسه درمیاری
ماهان: 1394/9/2012:28:38،
32
22
واقعا مسخرست 100 تا 200 دلار برای یه کاسه آبدو خیار!! 700 یورو برای اقامت یک شبه؟!! من خودم توی آلمان توی هتل یخی که توی ارتفاعات صعب العبور با بهترین و کاملترین امکانات و منظره ی رویایی ساخته شده بود اقامت داشتم فقط شبی 500 یورو هزینه داشت! حالا این آقا داره واقعا نامردی می کنه با این قیمت ها واقعا بعضی ها جنبه ندارن. متاسفم
Ramin: 1394/9/2012:36:41،
36
21
سر تا پاش دروغه کسایی که رفتن میدونن خودمم راهنمای تور هستم اینا همش تبلیغاته یه سر بریپ متوجه میشید
ت: 1394/9/2012:45:10،
22
24
شانس در خونه اش را زده واز شانسش استفاده كرده هر كسي مثل اين بابا بود سر نوشت اين بود بايد بگويند خوش شانس ترين فرد قرن 21
رضا: 1394/9/2012:50:31،
24
18
دمممممتتتتت جیز به معنای کلمه
دمت گرم مشتی
Cyrus: 1394/9/2013:03:54،
23
20
كارش را از دستفروشي و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع كرده است و به سرعت برق و باد تا قبل از 40سالگي توانسته ميلياردها دلار ثروت براي خود و استانش كسب كند

ایران جیب عزیز ؛
لطفآ کمی دقت کنید در ارقام . آخه چه جوری ایشون درامد میلیاردی باره استانش ایجاد میکنه ؟؟؟
آخه مگر امکان داره ؟؟ لطفن مردم رو سر کار نزارین با این ارقام نجومی
خسرو: 1394/9/2013:15:33،
41
26
این خبرهای ایرانو نمیدونم کی درمیاره کی منتشر و گسترش میده! کدام شبکه خارجی نشونش داده؟ کدام تور اینو معرفی کرده؟ اصلا میدونی معادل درامد نفت ایران یعنی 30 میلیارد دلار چگونه میخواد از این طریق بدست بیاره! تعداد توریست وارد شده و هواپیماهای ورودی کاملا مشخصه!حالا 5 تا آلمانی اومدن و اونا هم رفتن به فامیلاشون توصیه کردن اومدن! دیگه اینهمه توهم نداره! روستای 10 هزار نفری چطور میتونه مثلا 10 میلیون توریست در سال داشته باشه! آلمانیها تو خود ترکیه به خسیسی معروفن میان آبدوغ خیار 200 دلاری میخرن!
سایه شب: 1394/9/2101:00:07،
23
18
ازمنطق درستت که حرف الکی نبود حال کردم آقاخسرو دمت گرم
احمد شيرازي: 1394/9/2013:17:50،
24
23
آفرين و صد آفرين به انثال عباس برزگر كه حد اقل ايشون بيش از ديگر مسئولين پر ادعا فهميد كه با جذب توريست ميتونه چه يروتي رو بياره تو كشور و بخصوص وضعيت مالي خودش. ا

ايرانجيب عزيز اين خبر رو دو سه سال پيش هم ك دوستان كمتر عباس برزگر رو ميشناختن گذاشته بودي . فكر كنم فقط تاريخ خبر رو عوض كردي كلك !!!!!!
ایرانی : 1394/9/2013:32:01،
33
20
ایران جیب ، مطمئنی یک صفر اضافی روی قیمت ها نیست ؟کدام آدم عاقلی در دنیا 100 تا200 دلار برای آبدوغ می دهد ؟ نبوغ ایرانی را در غارتگری و بی انصافی می خواهید به نمایش بگذارید.
معين: 1394/9/2014:05:40،
26
20
يعني اگه يه ذره اقايون اون مغزو بكار مينداختن و يكم بحث حجابو ازاد تر ميذاشتن و روي توريست و جاهاي گردشگري سرمايه گذاري ميكردن اصلا نياز نبود حتي نفت بفروشيم! دبي چي داره يا تركيه؟! ما هم كوير داريم،دو تا دريا،شمال پر از جنگل،،،همه چي داريم بجز عقل،،،بي لياقتا ميرن بالا،اونا هم يكم سرشون ميشه و پارتي ندارن يا بيكارن يا از ايران ميرن
امير: 1394/9/2015:01:18،
30
20
خداييش بندازتر از اين نديدم خودش رو رده به كوچه علي چب و ميندازه ها ، ابدوغ خيار ٧٠٠ هزار تومن
ای بابا: 1394/9/2015:32:52،
30
20
امسال توی برنامه ماه عسل هم اوردنش اونجا میگفت که شیرازیم بعد راجب کارایی که انجام داده گفت یه نگاه به خودم کردم یه نگاه به دورو بریام کردم دیدم همه یه وری افتادن،فهمیدم شیرازی نیست.
وحيد يوسفي: 1394/9/2015:33:30،
21
27
اين خبر تكراري بود. پارسال هم اين خبر رو درج كرده بوديد.
ولي جالبه.
نشانگر اينه كه با اعتماد به نفس ميشه خيلي كارها رو انجام داد.
اعتماد به نفس يعني به داشته هات ايمان داشته باشي و از اونها استفاده كني در جهت به دست آوردن نداشته هات.
بالاخره اين آقا ريسك كرده و از داشته هاي كوچكش استفاده كرده و به نداشته هاش رسيده.
حمید: 1394/9/2020:22:56،
21
21
چه ریسکی کرده مثلا. سرمایه گذاشته چی گذاشته وسط. تو خونش نشسته واسش مهمون اومده. کدوم ریسک؟
عباس: 1394/9/2016:08:30،
25
18
یک بنده خدایی بود میگفت : بانک مرکزی راننده استخدام میکنه به حقوق ماهی 10 میلیون دلار.
داوود: 1394/9/2016:27:31،
24
18
ایرانی همینه دیگه فقط کافیه از چیزی سردرنیاری
بختیار: 1394/9/2017:14:20،
34
26
این بابا که داره تو روز روشن جیب مردم رو میزنه از نوع خارجیش.واقعا گران فروشی نوعی زورگیری نیست؟
وحيد: 1394/9/2018:06:10،
21
21
اين متن يه دروغ واقعي است من خودم رفتم و از نزديك مشاهده كردم اين همه فقط براي تبليغ هست
ممد: 1394/9/2018:36:01،
26
17
چرا چند تا عكس از سياه چادر و توريستها نذاشتي ببينيم واقعا راسته. 15000 تا سياه چادر داره يك عكس نتونستي بگيري. يك درب چوبي با نماي بسته گرفتي يكم مشكوك ميزني.
كيوان: 1394/9/2019:08:12،
25
19
قيمتهاي اين بابا از هتلهاي ٥ستاره هم بيشتر هست اين يعني انحصار و گوشبري از توريستهاي بيچاره ،بد نيست ايشون يه نگاهي به قيمت تورهاي خارجي بكنن ،با ٥٠٠ پوند ميرن اسپانيا ،تركيه يه هفته هتل پنج ستاره ،البته نوش جونش ولي اين قيمت ١٠٠٪‏يعني بازار رقابتي نيست
ناشناس: 1394/9/2023:27:09،
22
21
منم کلی خندیدم
جوان: 1394/9/2023:29:29،
17
17
برنامه یکشنبه های شبکه یک هم نشونش داده .
علی م: 1394/9/2023:33:10،
22
21
حتی اگه صنعت توریسم تو ایران پیشرفت کنه موقتی خواهد بود . خارجیها چون چندین ساله ایران رو ندیدن و اولش خوششون میاد و براشون تازگی داره ولی بعد از مدتی میفهمن که متاسفانه کشور ما دزد و جیب بر و معتاد و ... کم نداره و شروع میکنن تو کشور شون از ایرادات کشور ما نوشتن و اونوقت تبلیغات منفی شروع میشه . همین چند وقت پیش میگفتن تو شمال دوچرخه یک توریست رو دزدیدن یا چند سال پیش تو استان البرز کل مدارک یک خانواده آلمانی رو دزدیده بودن . فرض کنید یک توریست سوار تاکسی بشه ، ما حتی تو پایتخت کشورمون هنوز از تاکسی به جای ون و مینی بوس استفاده میکنیم و تاکسی متر نداریم . هتلهایی که ستاره هاشون با امکاناتشون متناسب باشه نداریم . امکان ارتباط گفتاری به زبان انگلیسی برای راهنمایی توریست نداریم . امکان انتقال ارز توسط مسترکارت و ویزاکارت در بانکهای ایران را نداریم . کارت پستال شهرهای توریستی رو نداریم ...
محمد: 1394/9/2023:55:22،
35
19
200 دلارو بده من بجا یه نفر به 1000 نفر آب دوغ خیار میدم
انصاف هم خوب چیزیه
سینا: 1394/9/2110:48:22،
25
21
ایران جیب این خبر رو قبلا یکبار دیگه هم گذاشتی چقدر پول میگیری بابت این تبلیغات؟
سپیده: 1394/9/2110:51:09،
22
21
همینه دیگه میرن پهن و کثافت و بی امکاناتی عشایر رو نشون خارجیا میدن که الان ایرانی ها رو وحشی میدونن. از حقیر کردن مردم ایران پول به جیب میزنن کلی هم خوشحالن . بجایی که به عشایر امکانات بهتر برای زندگی بدهند . از بدبختیشون پول در میارن و یه بخور نمیری هم به اون بیچاره ها میدن . واقعا متاسفم براتون . من حاضرم گرسنگی بکشم اما از نشون دادن بدبختی هم وطنام نون در نیارم.
هیچکس: 1394/9/2112:27:56،
30
22
من مالکیک هتل آپارتمان در فاصله 100 قدمی حرم مطهر امام رضا هستم امسال از دست ادارات مالیات- دارایی -اماکن- بهداشت- جهانگردی و به ویژه شهرداری هتل آپارتمانموفروختم چون هر روز یکی از اعضای محترم این ارگانها به بهانه های مختلف طلب شیرینی داشتن خسته شدم خسسسسسسسته
حالا این آقا تو روستا با چه مجوزی و چطوری این ادارات گذاشتن به اینجا برسه که من توی 15 سال نرسیدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علي: 1394/9/2113:26:21،
20
18
اقا بياين من ابدوغ خيار ميدم 5 دلار
آرش: 1394/9/2120:41:57،
19
17
روستاییان استان فارس آدمای باصفا و پاکی اند
مهرزاد: 1394/9/2201:09:00،
24
20
آقای برزگر چند هفته پیش تو برنامه پایش یکشنبه شبها با زبون خودش گفت قبلا شبی 50 دلار میگرفتم ولی الان داریم شبی 70 تا میگیریم......مدیر سایت بیزحمت برو تو سایت payesh تا کاملا با چشم و گوش خودت ببینی وبشنوی....بنده خدا میگه شبی 70 دلار....70 دلار....نه 700 تا بابا جون......با اعداد ارقام های کاذب مردم رو نبرید تو خاب و خیال و رویا
ساحل: 1394/9/2314:37:54،
20
20
خوانندگان محترم دورغ نیست من خودم از شبکه ماهواره ایی جم تی وق در تابستان 94 دیدم. حالا خواستند کمی با آب و تاب بیشتر مطالب را انعکاس بدهند. اما با خودش هم مصاحبه کردند و گفت که از آلمان آمده بودند. کمی هم به دیگران احترام بگذارید خواننده گرامی چیزی دور از ذهن نیست یک انسان موفق حالا پیدا شده است می گوید دروغ است. موفق باشید
غضنفر: 1394/9/2316:03:47،
18
13
ابدوغ خیار ؟
دستفروش ؟
بابا من خودم تا سال گذشته 5 نفر زیر دستم کار میکردند
امسال ورشکست شدم دارم زیر دست 5 نفر دیگه حمالی میکنم
بعد میگید دستفروش ملیاردر شد ؟
عجب فیلمی داریم
حسنا: 1394/9/2320:23:31،
16
16
سلام چند وقت پيش در برنامه ماه عسل سال ١٣٩٤ ديدمش و هفته هاي گذشته نيز تو برنامه پايش يكساعت آنتن زنده داشت و بنده به دقت به صحبتها و گزارشات گوش كردم
فرد مؤدب و با خدايي بود و واقعاً توانسته بود كارآفريني كند و درآمد ميليوني داشت و به نظرم ميليارد دلاري اشتباه سهوي باشد
سلام: 1394/9/2415:41:17،
20
19
سلام بر همه دوستان اکثر کامنت ها بیان کننده فرهنگ ایرانی است؟آخه ما چقدر مردمان تنگ نظریم!!بنده خدا این همه زحمت کشیده چون خودمون بی هنریم یا کم هنریم اگه کسی هم پیشرفت کنه چش دیدنشو نداریم ادعا هم می کنیم ما ادمای جنتلمن وبا فرهنگیم ما با خودمان هم مشکل داریم چه رسد به دیگران خدایا نجاتمان ده
رجب: 1394/9/2623:38:03،
16
18
لابد آب روهم ميده ٧٠دلار
محمد حسین : 1394/10/509:22:39،
15
14
اقا نوششته میلیاردر شد ننوشته میلیارد دلاری شد که.
طاهر: 1395/1/819:04:07،
11
3
یعنی تو ایران جا نداره که صحرا و چادر و شیر بز توریستی شه؟؟؟؟؟؟!!!!!!مگع همون خارجیها تو کشورشون دهکده ندارن...بی سواد توریست بیشتر برایه آثار باستانی میاد ایران نه واسه شیر بز...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما