کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هزینه میلیونی برای یک شب اقامت درکیش

کدخبر:۱۰۶۷۹دوشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۵:۱۰۷۳۱۶ بازدید

تاخت و تاز آژانس های چارتر کننده هتل و بلیط برای سفر به جزیره کیش، نرخ هر شب هتل در ایام تعطیلات نوروز را به مرز 2 میلیون و ...
هزینه میلیونی برای یک شب اقامت درکیش

تاخت و تاز آژانس های چارتر کننده هتل و بلیط برای سفر به جزیره کیش، نرخ هر شب هتل در ایام تعطیلات نوروز را به مرز 2 میلیون و 500 هزار تومان رساند.

هر ساله جزیره کیش شاهد فراز و نشیب های فراوانی برای علاقمندان، مشتاقان و دوستدارنش برای سفر به این جزیره زیبا است. نرخ های بالای هتل که امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته برای یک شب اقامت در بعضی از هتل ها از مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشته و کمترین نرخ نیز در هتل های سه و چهار ستاره برای یک شب اقامت در سویت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان توسط آژانس های مسافرتی در تهران از متقاضیان سفر به کیش دریافت می شود.

اگر چه اکثریت هتل ها در جزیره بصورت گارانتی به مدت یکسال در اختیار آژانس ها قرار می گیرد اما در این میان مالکان هتل می گویند نرخ یک سال گارانتی ما به آژانسهای مسافرتی برای اقامت یک شب زیر ۳۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان است و نکته قابل توجه اینکه امسال برای کودک زیر یکسال مبلغ ۵۰ هزار تومان نیز دریافت می کنند که در جزیره کیش بی سابقه بوده است.

سید مهدی ذکایی رییس جامعه دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کیش در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح مشکلات، موانع و مسایل افزایش قیمت ها در سفر به جزیره کیش گفت: در حال حاضر قیمت مصوب در کلیه آژانس های فروش بلیط خدمات هوایی ۲۲۳ هزار تومان برای یک مسیر یک طرفه است که در زمان رکود این قیمت حتی به زیر ۷۰ تا ۶۰ هزار تومان نیز کاهش پیدا می کند.

گرانی در کیش بیداد می کند
ذکایی با بیان اینکه گردشگران مانند خون در رگ های هر منطقه گردشگری به ویژه جزیره کیش جاری هستند، بیان داشت: این خون نباید با گرانی و افزایش قیمت ها، برخوردهای ناشایست و عدم خدمات مناسب و مطلوب مسموم بشود، زیرا کیش بدون گردشگر هیچ است.

وی افزود: امروز جزیره کیش با امنیت و آرامش مثال زدنی اش، آب وهوایی فرح بخش در طول هشت ماه از سال، طبیعتی بکر و جذاب و آثار تاریخی و سواحل خیره کننده اش علاقمندان و مشتاقان زیادی را در طول سال به سوی خود جذب می کند و ما باید فرش قرمز برای آنها پهن کنیم تا با خاطراتی خوش و به یاد ماندنی جزیره را ترک کنند.

عبدالرضا شریفیان، فعال گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید ما در سال بیش از شش ماه ضرر و زیان کاهش مسافر را در جزیره کیش می دهیم. اگر ایام خاص و تعطیلات نوروز و فصل زمستان نباشد که کیش با افزایش مسافر و گردشگر روبرو می شود قطعا ما ورشکسته خواهیم شد.

نظارتی بر قیمتها و خدمات وجود ندارد
حرف همه آژانس داران در تهران و مراکز استانها در صحبت های یک آژانس دار مسافرت هوایی خلاصه می شود ما باید در ایام خاص و تعطیلات نوروز بلیط و قیمت هتل را افزایش دهیم تا بتوانیم سرپا بایستادیم و این در کل مناطق گردشگری کشورمان نهادینه شده است. از سوی دیگر کوچکترین کار کارشناسی، کنترل و نظارتی هم به ویژه در جزیره کیش به هیچ وجه وجود ندارد حتی در مورد آپارتمان های شخصی که با نرخ هتل های کیش رقابت می کنند و بین ۳۰تا ۴۰ درصد نرخ خود را کاهش می دهند.

قیمت یک ساندویچ به ۲۰ هزار تومان می رسد
نکته قابل توجه دیگری که در بحث سفر به جزیره کیش وجود دارد، افزایش نرخ مراکز تفریحی، رستوران ها، فست فودها و سوپرمارکتها در کنار کرایه اقامت در هتل ها، آپارتمان های شبانه روزی است. گاهی قیمت یک ساندویچ به ۲۰ هزار تومان می رسد. یک وعده غذا در رستوران های با موزیک بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و در رستوران های بدون موزیک ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

یکی از عوامل گرانی و افزایش قیمت ها در جزیره کیش اجاره بهای سنگین است که هر سال گاه تا دو برابر توسط مالکان که اکثریت در تهران و خارج از کشور زندگی می کنند افزایش پیدا می کند

ابراهیم باورصاد از کارشناسان با سابقه گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: یکی از عوامل گرانی و افزایش قیمت ها در جزیره کیش اجاره بهاء سنگین است که هر سال گاه تا دو برابر توسط مالکان که اکثریت در تهران و خارج از کشور زندگی می کنند افزایش پیدا می کند. دوم هزینه های کمرشکن آب و برق و سوم بلیط رفت و برگشت هواپیما و شناورها است.

وی عنوان کرد: این سه عامل از آنجائیکه هیچگونه کنترل و نظارتی بر آنها صورت نمی گیرد قطعا امواج آن به طرف گردشگران و مسافران نیز می رسد که این دوستداران و مشتاقان هموطنان از داخل و خارج از کشور به ویژه در ایام تعطیلات نوروز برای سفر به کیش را دشوار و نقره داغ می کند.

وی افزود: امروز حتی کودکان ما به کیش علاقه خاصی پیدا کردند حال توجه داشته باشید که خیلی از هموطنان به دلیل شرایط سخت مالی در ایام تعطیلات نوروز و حتی در تابستان هم نمی توانند به این جزیره سفر کنند از شعارهای سفر ارزان قیمت به کیش نیز امسال خبری نیست.

طبق آخرین خبرها از نرخ تورهای سفر به جزیره کیش هتل های لوکس و پنج ستاره برای اقامت در هفته اول سویت هر شب دومیلیون و ۸۰۰ هزارتومان و اتاق های دو و سه تخته با ۳۰ درصد افزایش بفروش رسیده است. در حالی که در هفته دوم اسفند ماه همین اتاقها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش در اختیار مسافران قرار گرفته است.

هتل های دو، سه و چهار ستاره نیز از هر شب ۵۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان توسط آژانس های مسافرت هوایی بفروش رفته است که این قیمت ها همراه با بلیط رفت و برگشت و یک وعده صبحانه است.

آپارتمان های شخصی نیز از هر شب اقامت ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شروع شده است که البته بعضی از آپارتمان های مجلل و لوکس نیز هر شب اقامت آنها به ۲ میلیون تا سه میلون تومان نیز نرخ گذاری می شود.

جا دارد مسئولان و دست اندر کاران با اندیشه وتدابیر سازنده به این وضعیت آشفته و از هم گسیخته نرخ ها در ایام خاص و تعطیلات نوروز در زمستان وبهار پایان بدهند تا ما شاهد شکوفاهی، رونق و رشد و توسعه اقتصادی در کل ایام سال در جزیره زیبای کیش باشیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

alireza: 1393/12/2512:31:15،
59
58
به نظر من کیش فقط تابستون خوبه که قیمت ها حدود 300-400 هزار تومان است.
محمد: 1393/12/2512:58:19،
98
20
داداش اونموقع دما 50 درجه است !
مهرداد: 1393/12/2513:25:57،
156
15
یک عده توان خارج رفتن رو ندارند دلشون رو به مناطق دیدنی کشورشون خوش کردن اما جالبه که کشور غریب انصاف داره ولی کشور خودت دست هرچی نامرد رو از پشت بسته
کورد میروژ: 1393/12/2513:44:34،
127
21
دوستان دولت با مردم کوردستان قهره شما چی ؛؛ چرا نمیایید به این طبیعت بکر و فوق العاده زیبا سر بزنید ، قیمت های اینجا از تمام نقاط ایران ارزانتره و در مقابل طبیعتش دهها برابر زیباتر از شمال و جنوبه

دانا: 1393/12/2514:41:59،
49
22
کیش فقط زمستان
در پاسخ به محمد: 1393/12/2515:42:37،
26
17
دوست عزیز دمای کیش در گرمترین زمان به40 درجه هم نمیرسد ولی درصد بالای رطوبت ان باعث میشود احساس گرمای بیش از حد کنید
فاروق: 1393/12/2517:09:30،
42
17
کیش رفتن فقط پول حروم کردنه همه اجناسم از دم چینی هستند
مثله یه آدم متشخص میری دبی با ترکیه خیلی خوش میگذره غذای خوب میخوری جنس اصل میخری خیلی هم بهت احترام میذارن
علی: 1393/12/2518:34:21،
38
17
من کرد نیستم اما با "کورد میروژ" موافقم چند سال پیش نوروز دو سه روزی سنندج رفتم احساس امنیتی که از مردم سنندج و رفتار و فرهنگشون داشتم در هیچکدام از شهرهایی که قبلا رفته بودم نداشتم واقعا لذت بردم اگه خدا بخواد شاید امسال به سمت مریوان هم برم.
سعید: 1393/12/2520:35:22،
35
11
من هر سال میرفتم کیش ولی حالا با نصف اون پول میرم دبی . دبی هم قشنگتر و هم امکاناتش بهتره و تمام جنس ها مارکدار ولی ارزان قیمت ساندیویج هم 10 هزار تومان هست و کارکنان هتل ها هم بلدن با مشتری ها چطور برخورد کنند . تازه پروازشم عالی بود. 15 دقیقه بیشتر پرواز کنید ولی دنیای زیبا رو ببینید ولی ارزان .
b.v: 1393/12/2600:00:41،
22
10
من 4ساعت پیش از کیش برگشتم.
هوا عالی بود حتی کمی هم بارونی.
قیمت تور من هم نفری 480 بود.
حتی با 350 هم میشد برم.
مشکل اینجاست که بعضیا فقط نوروز رو برای سفر میپسندن.
تور من از آخر همین هفته 3برابر میشه هوا هم به خوبی الان نخواهد بود.
تفریحات هم حتی 1000 تومن افزایش قیمت نداشتن.
مثلا پاراسل پارسال 90 و امسال هم 90 بود که هفته آینده حداقل 50% گرون میشه.
مدیریت و فرهنگ شهری اونجا قابل مقایسه با هیچ جای ایران نیست.
امير: 1393/12/2600:26:16،
9
11
اصن عيد مسافرت رفتن اشتباهه. كي ميگه آنتاليا ١.٤٠٠ ؟! انتاليا هتل uall يا all ٥ ستاره الان ٣ ميليونه . اوني كه ميگن ١.٥٠٠ ميره اسپارتا بعد ٦ ساعت ميشوننت تو اتوبوس تا ميرسي ٢ روز خوابي برگشتنش هم ٣ روز خوابي همش تو راهي ! بعد هم هزيه كرايه تاكسي تو انتاليا سرسام أوره .بعد اينكه سرده انتاليا ميري از دريا استفاده كني تمومه تفريحات ابي هتل تعطيله . واسه ٢ تا كنسرت در پيت هم نمي ارزه بري ... انتاليا يايد تابستون بري كه لذت هوا دريا تفرحات ابي رو ببري
امير: 1393/12/2600:30:55،
9
9
دبي هم بايد ژانوبه بري كه جشنواره خريد كريسمس باشه تا خوب بتوني خريد كني و حال كني . توي دنيا وقتي عيد ميشه واسه سال نو همه قيمت ها رو ميشكنن تا مردم نيازمند هم احساس خوشحالي كنن حتي يه جمعه سياه راه ميفته كه قيمتها حتي به ٨٠ درصد تخفيف ميرسه . ايران بر عكسه كاري ميكنن اوني كه پول داره كم مياره چه برسه به اون كه نداره ... عقل ميگه بهترين موقع واسه سفر درست بعد ١٥ فروردين كه قيمتها ٧٠ درصد مياد پايين وسلام !
محمد: 1393/12/2601:29:34،
17
9
سعید آقا کدوم دبی رفتی که ارزون بوده؟!!!!! من سال پیش رفتم اونجا از کیشم گرونتره البته خیلی خیلی هم بهتره.توصیه من به جونا اینه برین ترکیه هم اصل حاله هم ارزونتر از کیش و دبی هست
شهرستانی!!!!: 1393/12/2613:39:17،
14
8
دوستان من هم با "کورد میروژ" کاملاً موافقم

من هم مثل علی کرد نیستم اما به نظرم بهترین کار برای امسال اینه که به جای مسافرت به کیش یا مشهد یا... به کردستان سفر کنیم. اینطوری:

1- از نزدیک بیشتر با هم وطنهای کردمون و شیوه زندگی و فرهنگشون آشنا می شیم
2- از آرامش و طبیعت بکر و بسیار زیبای زاگرس لذت می بریم
3- اگر مایل به خرید هستیم اجناس با قیمت بسیار ارزان خریداری می کنیم
4- پولی که در سفر خرج می کنیم به جای اینکه به جیب سرمایه دارها و پولدارهای خارج نشین بره به رونق کسب و کار و بهبود زندگی مردم شریف کردستان کمک می کنه
5- به مردم اونجا نشون می دیم که نه تنها باهاشون قهر نیستیم بلکه خیلی هم دوستشون داریم.
سالار: 1393/12/2618:17:09،
18
8
یک بار رفتم دبی فهمیدم چقدر کیش عقب هست از همه لحاظ . کیش از تهران هم عقب تر هست .من هم پول نمیدم برم کیش و کنار دریا نتونم برم تو اب . کیش انقدر ساختمان ساختن که فکر میکنی تو یکی از محله های متوسط تهران داری میگردی.
نوید: 1393/12/2512:34:30،
100
17
خب چرا بریم اونجا؟!؟!؟
ارزونتر میافته خارج بشیم که...
سعید: 1393/12/2513:25:13،
84
14
با 2 تومن من یه هفته میرم آنتالیا برمیگردم تازه اونم تو بهترین فصل سال.اتفاقا تفاوت ما با ترکیه همینه اونا تو بهترین زمان اومدن توریستا انواع واقسام تخفیفهارو در نظر میگیرن ولی ما برعکسشو میکنیم.
سلام: 1393/12/2512:34:54،
80
13
اقا ایران کشوری بزرگ و با نقاط دیدنی زیاد و آب و هوای متنوع است

در این مواردم فقط تحریم جواب میده
وحید یوسفی: 1393/12/2512:34:58،
65
16
اینجا ایران است
این اتفاقات طبیعیه.
و همچنان صدای هیچ کس درنمیاد.
یه آپارتمان شبی 500 هزار تومن؟
واقعا آدم شاخ درمیاره.
Ss: 1393/12/2512:37:23،
80
15
آخه خودمون كه به خودمون رحم نميكنيم ، خدا پدر اين تركا و عربا رو بيامرزه كه تور تركيه و دبي بايد از كيش ارزون تر بشه !!!!!!!
ارشیا: 1393/12/2512:46:21،
70
18
آخه مگه آدم چرا با این پول بره کیش؟..بعد بری چیکار کنی؟..قیمت غذا دو برابر، خرید پوشاک دو برابر؟..خب راحت با نصف پولش میری ترکیه.
مریم: 1393/12/2512:55:54،
67
15
من شاخ در میارم اگر کسی دوبی نره یا ترکیه نره بره کیش.
بهرحال کیش هم مثل بقیه جاها از حال و هوای جاهای توریستیی بویی نبرده.
مثل تهران لب دریا!!!!!!!!!!!!!!!!
ادم دلش میخواد یه سینمای ازاد بره یه فیلم مطرح دنیا رو ببینه یا یه رستوران حسابی فست فود بره!!!!
یا لباس دلخواهشو بپوشه که همه دنیا ازاده.
حیف پول که بدی به کیش!!!!
امیر: 1393/12/2514:52:27،
37
13

رسورانهای کیش گران و صفهای نامرتب و کثیف و............
یه همبرگر خواستیم بخوریم مردم تو سفارش دادن انگار از فحطی در رفتن و کارکنان بسیار بی ادب و بی نظم و....................
پشیمون شدیم!
leader: 1393/12/2512:58:36،
58
15
ما که برای بار 3ام زمینی میریم ترکیه ، لا اقل تو بازارش میشه لباس اصل ترک گرفت بجای چینی و نگران قیمت های نامعلوم خدماتش هم نیستم چون میدونم مسلمونن و انصافشون بیشتر ازماست. همون یه بار رفتم کیش واسه عمرم کافیه
نملی: 1393/12/2513:07:06،
39
19
با این حقوقا فقط تا بقالی سر کوچه میشه بری.اون جور جاها واسه ......نگفتنش بهتره
-: 1393/12/2513:42:41،
25
17
حیف دو زار!
ناشناس: 1393/12/2513:53:41،
27
24
میشه چادر برد راحت تره آدم تا بره هتل
امیر: 1393/12/2517:01:29،
29
17
شما شاید تو چادر راحت باشی ولی همه جای دنیا مردم تو هتل راحتن.
ض: 1393/12/2513:56:52،
47
14
بهترین جا برای سفر ترکیه است کیش نصف این قیمت هم نمی ارزد آخه کیش چه دارد.
j: 1393/12/2514:04:12،
31
13
بنظر من یه هزار تومنی حیف تو این مملکت خرج کنی...بخدا کجا بریم بریم کیش آدم ببینیم برگردیم؟؟؟هیچ تنوع ای نیست...بنظرم این پولایی که میخوایم اینجا حروم کنیم حداقل سالی یه بار بریم اونور عقلا معنی زندگی رو بدونیم...والاااااا
صابر: 1393/12/2514:17:53،
33
10
فقط آنتاليا و پاتايا
صد سال سياه و حيف پول بدي بري كيش .
رفيق: 1393/12/2514:18:45،
37
16
مگه ديوونه هستيم بريم كيش جشنواره نوروزي ببينيم
جشنواره هاي واقعي رو توي دبي ميشه ديد نه شوره زاري بنام كيش .
احمد مال: 1393/12/2514:23:00،
22
16
سلام. وقتی استقبال می کنید با این اوضاع .معلوم است که قیمت ها بالا می برند.
جيمز باند : 1393/12/2514:23:19،
34
18
آرامش ..... تو كيش
همه چي داره جز آرامش
آرامش واقعي تو سواحل مديترانست
مردم خوب و نجيب
خدمات رساني عالي
هتل عالي
كشور عالي
آب و هوا عالي
احترام عالي
انسانيت عالي
... عالي
امیر: 1393/12/2514:54:21،
31
17
توصیه میکنم برو کیش.
اونهم با ار دی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میثم: 1393/12/2515:15:30،
21
20
آدم تو مملکت خودش نمیتونه بره مسافرت. اروپایی ها و آمریکایی ها از اونجا پا میشن میرن تو یه کشور دیگه.
علیرضا ف: 1393/12/2516:21:10،
24
14
آهای همونایی که چپ و راست دم از اسلام میزنین ببینید چه بر سر ملت اوردید... دریغ از کوچکترین حس وطن دوستی!
همه رو بیزار کردید
علی: 1393/12/2518:45:52،
9
9
وطنمون رو دوست داریم مردم با سوء مدیریت و اختلاس مشکل دارند و هر چیزی توی کشور رو پشتش همون مافیای دونه درشت ها می دونن کیش که دیگه خودروی آشغالی مافیای خودرو نیست که از سر اجبار مردم بخرن .
عطا: 1393/12/2516:33:53،
16
40
من هفته ی گذشته کیش بودم. بی انصافی نکنید. جزیره ی زیباییه. کلی تفریحات و منطق توریستی داره. شاید قیمتها گرون باشه ولی نسبت به خیلی جاهای ایران زیباتر و شادتره.
قیمتها هم اونجوری که اینجا نوشته نبود. ارزونتر بود. در کل من که راضی بودم از سفرم
علی: 1393/12/2516:54:34،
28
17
شما فقط تو عمرت کیش رفتی تونستی ی سفر دبی برو خودت از حرفت خجالت می کشی
هم وطن: 1393/12/2516:37:00،
30
17
من يه آذري زبانم يه دوست عزيز كرد زبان از هم وطنان دعوت كرده بريم كردستان واقعا" زيباست مردمان آذري زبان و كرد زبان خيلي مهمان نوازن . دم همشون گرم يادمون نره همه ايراني هستيم .
naser: 1393/12/2516:52:16،
17
14
من ب شخصه برای گردشگری تو ایران ی قرون خرج نمیکنم وقتی با همون قیمت میتونیم تو بهترین هتلهای کشورهای دور ور رفت با اون امکانات وسرویس واقعا حیف پول نیست ادم پولشو اینجا خرج کنه کیشو شما با هاوایی نمیخواد مقایسه کنی با همون انتالیا مقایسه کن ادم خندش میگیره'''هتل داریوشه ما هم ۵ ستارس
علی: 1393/12/2518:40:23،
8
8
باهات موافقم اما ما مشکلمون هتل نیست شرایطه !!! باید شرایط رو درست کنیم .
حسین: 1393/12/2517:01:48،
22
16
هتل های کیش بشه شبی صد میلیون ٱخرش اینه که کیش نمیریم
این همه تور دبی آنتالیا و..... سه روز یا چهار روز کلا میشه ۲-۳ میلیون حالا پاشم برم کیش ده میلیون خرج کنم واسه چی؟
اون کارگری که حقوقش ماهی زیر یک میلیونه حقوق چند ماهشو بده دو شب بره کیش!!!!
ف: 1393/12/2517:14:44،
26
17
آنتالیا، 5 ستاره صبحانه ناهار شام با همه امکانات 1400 هست تو عید . آدم عاقل میره کیش؟؟؟
فقیر: 1393/12/2519:33:49،
17
9
دادا اصلا فاصله طبقاتی در ایران نیست
pepan : 1393/12/2520:46:13،
23
8
هر ایرانی که با این قیمت میره کیش سیاحت کنه عقل نداره یه جورایی مریضه..
چه ثروتمند باشه چه شخص عادی...کیش چی داره آخه با اون کشتی فرسودش...با این پول میرم دور دنیا رو میگردم تو یک هفته
محسن: 1393/12/2520:58:31،
7
11
اونقد بگین یه قانون بزارن نمیشه واسه گردش رف خارج بدبخ بشیم بریما.عجبا.کیش خیلیم خوبه بهشته مامانه
رفتگر شهرداری: 1393/12/2615:45:22،
6
8
ما هم میریم با این پول سر قبر اموات بلکه راحت شیم مثل اونا
امیر: 1393/12/2621:12:45،
4
9
امسال تابستان کیش بودم. خدایی کسادی بازار و گرانی و یکنواختی
در این شهر نمایان است. برای دو نفر هم دو میلیون دادیم که نسبت
به هزینه ای که سال قبل دبی کردیم ناراضی بودیم.کیش زمانی
کیش بود که هواپیمای کنکورد توریست را مستقیم از اروپا در انجا
پیاده می کرد البته ان موقع دبی و قطر و....در حسرت شهرهای
ما بودند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار