قتل بیتا 16 ساله در عشق موازی

یکشنبه، ۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶:۲۵
کدخبر:۱۱۰۲۱۴

پسر جوان که در ماجرای عشق موازی دست به قتل هولناک بیتا 16 ساله زده بود، دستگیر شد.

صبح روز جمعه 30 تیرماه امسال بود و در شهرک چوکای رضوانشهر گیلان همه چیز عادی به نظر می‌رسید تا اینکه دود سیاهی در بالای مدرسه متروکه، اهالی شهرک را دل‌نگران کرد. چند نفر از اهالی محل به سمت محل برخاستن دود سیاه به آسمان رفتند و مشاهده کردند دود سیاه از داخل محوطه مدرسه متروکه به سمت آسمان می‌رود که در این مرحله مردم به داخل مدرسه رفتند و با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند.

جسد سوخته

جسد یک دختر آتش گرفته بود و در کنار جسد سوخته یک گوشی موبایل و یک چاقوی خونین روی زمین افتاده بود که مردم بهت‌زده خیلی زود ماجرا را به پلیس مخابره کردند و در ادامه تیمی از دایره جنایی و بازپرس ویژه قتل در صحنه جرم حاضر شدند.
بررسی‌ها نشان از آن داشت که دختر نوجوان ابتدا به طرز هولناکی و با ضربات چاقو به شکمش به قتل رسیده و سپس به آتش کشیده شده است.  مأموران در بررسی گوشی موبایل قربانی جنایت آتشین موفق به شناسایی خانواده دختر نوجوان شدند و مشخص شد بیتا 16 ساله آخرین بار برای دیدن نامزدش از خانه خارج شده و خانواده‌اش دیگر از او اطلاعی ندارند.

قرار مرگبار

تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات به سراغ خانواده بیتا رفتند و مادرش که هنوز باور نداشت دخترش به قتل رسیده، به مأموران گفت: دخترم چندی قبل با پسر 21 ساله‌ای که به‌هم علاقه داشتند، نامزد شدند و قرار بود بزودی مراسم جشن عروسی آنها برگزار شود و هیچ مشکلی بین دخترم و نامزدش نبود و ساعتی قبل بیتا برای دیدن نامزدش از خانه خارج شد و دیگر از او اطلاعی نداشتیم تا اینکه پلیس به سراغمان آمد و از ماجرای کشته شدن دخترمان خبر داد.
بدین ترتیب مأموران به سراغ پسر 21 ساله رفتند و پس از 2 ساعت پسر جوان را در مخفیگاهش دستگیر کردند و این جوان در همان تحقیقات ابتدایی به قتل بیتا اعتراف کرد.

قتل هولناک بیتا

پسر جوان که امیر نام دارد، در اعترافاتش گفت: چندی قبل با بیتا آشنا شدم و خیلی زود به هم علاقه‌مند شده و نامزد شدیم و قرار بود خیلی زود با هم ازدواج کنیم اما همه مشکلات از زمانی شروع شد که من چندی پیش با یک دختر دیگر آشنا شدم و به صورت پنهانی با او در تماس بودم و در این تماس و قرار ملاقات به او علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم اما اینکه بیتا را راضی به جدایی کنم، سخت بود.
وی افزود: ابتدا سعی داشتم با رفتارهای سردم او را از خودم دور کنم تا خود بیتا هم به فکر جدایی بیفتد اما بی‌فایده بود و هر روز بیتا پیگیر من می‌شد و می‌گفت که چه زمانی زندگی مشترکمان را شروع می‌کنیم که من نیز به بهانه‌های مختلف و بی‌تفاوتی به ازدواجمان حرف‌هایش را قطع می‌کردم اما هرچه زمان می‌گذشت، به نتیجه‌ای نرسیدم تا اینکه دیگر تصمیم خودم را گرفتم.
امیر ادامه داد: صبح روز حادثه او را به بهانه صحبت کردن به مدرسه متروکه کشاندم و آنجا وقتی در مورد زمان ازدواج صحبت کرد، دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم و در یک لحظه با چاقو به او حمله کردم و پس از قتل برای اینکه کسی آن را شناسایی نکند، اقدام به آتش زدن جسدش کردم اما خیلی زود راز این جنایت فاش شد.

حرف‌های مردم

برخی از اهالی محل به خبرنگار ما گفتند که پسر جوان در صحنه قتل فجیع با چاقو ضربات محکمی به شکم بیتا زده و در حالی که دختر نوجوان نیمه‌جان بوده، این پسر اقدام به آتش زدن جسد کرده و حتی فیلم لحظه آتش زدن جسد را هم برای خانواده بیتا ارسال کرده است.
برخی از اهالی محل نیز عنوان کردند که در صحنه قتل امیر همراه دوستانش بوده و یکی از دوستان امیر نیز در ماجرای قتل بیتا دستگیر شده است.
بعضی نیز می‌گویند دختر جوانی که امیر درباره‌اش صحبت کرده و عنوان داشته قصد ازدواج با او را داشته است، از دوستان بیتا بوده و این جوان به بهانه ازدواج، از گذشته با دختران زیادی دوست شده است.

جزئیات خبر از زبان پلیس

سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد ‌با اشاره به دستگیری قاتل دختر نوجوان که در مدرسه‌ای متروکه به قتل رسیده بود، اظهار داشت: به دنبال تماس شهروندان با پلیس 110 مبنی بر مشاهده جسدی سوخته در مدرسه‌ای متروکه واقع در شهرک چوکای رضوانشهر بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور پلیس قرار گرفت.
سرهنگ رسول‌زاده با اشاره به حضور پلیس در صحنه و بررسی ابعاد مختلف این پرونده گفت: کارآگاهان پلیس با بررسی تمامی سرنخ‌های موجود در صحنه متوجه شدند قاتل پس از ارتکاب قتل دختر نوجوان، جسد وی را آتش زده و سپس محل جنایت را ترک کرده است. وی ضمن اشاره به دیگر اقدامات پلیس برای تشخیص علت و انگیزه قاتل در به قتل رساندن دختر نوجوان افزود: بررسی‌های تکمیلی پلیس حاکی از آن بود که برخی اختلافات موجود بین این دختر و‌ پسر در خصوص تشکیل زندگی مشترک باعث به وجود آمدن انگیزه قتل در پسر جوان شده و با ترفندی، دختر را به مدرسه متروکه کشانده و سپس وی را به قتل رسانده است. رسول‌زاده خاطرنشان کرد: مأموران در بررسی‌های محیط اطراف محل قتل موفق شدند گوشی تلفن همراه مقتول و یک عدد چاقو که قاتل از آن به عنوان ابزار قتل استفاده کرده بود را پیدا کنند.