هزینه رهن خانه در یکی از مناطق شمالی شهر تهران

پنجشنبه، ۲۹ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵:۱۴
کدخبر:۱۱۰۱۲۷

یک مشاور املاک گفت: در روزهای اخیر تعداد فایل‌های ملکی برای اجاره خانه در منطقه اختیاریه و حاشیه آن کاهش یافته و بیشتر مردم تلاش می‌کنند موقعیت قبلی را حفظ کنند و یا ناچارند به مناطق پایین‌تر تهران بروند.

محله اختیاریه در شمال شرق و منطقه ۳ تهران قرار گرفته و از شمال با بزرگراه صدر و بلوار قیطریه، از شرق با خیابان پاسداران، از جنوب با خیابان کلاهدوز، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان آقامیری و خیابان اخلاقی شرقی و از غرب با بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، خیابان قاسمی و طبقه‌ی دوم بزرگراه صدر مجاورت دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در اختیاریه، با اشاره به افزایش رهن و اجاره در این محله می‌گوید: هم‌اکنون اکثریت متقاضیان رهن و اجاره ترجیح می‌دهند برای تمدید قرارداد با موجر به توافق برسند و هزینه کنند تا اینکه متحمل هزینه‌های جابه‌جایی و بنگاه نیز شوند.

وی ادامه می‌دهد: بنابراین تعداد فایل‌ها بسیار کم شده است و متقاضیان یا تمدید می‌کنند و یا به مناطق پایین‌تر از موقعیت فعلی روی می‌آورند.

به گفته وی، سال گذشته برای یک آپارتمان با ۲۰۰ مترمربع مساحت، یک میلیارد تومان رهن و ۴۰ میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده بود و در سال جاری برای رهن کامل آن ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

یک واحد ۶۵ متری و زیر هم‌کف در محله اختیاریه، ۱۰۰ میلیون تومانو اجاره ماهانه آن ۱۲ میلیون تومان و رهن واحدی دیگر با ۸۵ مترمربع مساحت، ۵۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۱۵ میلیون تومان است.

رهن کامل واحدی دیگر با ۱۲۰ مترمربع مساحت، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و رهن کامل واحدی ۲۰۰ مترمربع، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

اکو ایران نوشت، برای رهن یک آپارتمان با ۶۷ مترمربع زیربنا، ۷۰۰ میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن ۱۲ میلیون تومان تعیین شده است.
 

اجاره خانه در اختیاریه تهران