حمله سامورایی‌ ها به ویلای تاجر ایرانی

سه شنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶:۱۷
کدخبر:۱۱۰۰۱۳

چهار مرد نقابدار به سبک سامورایی‌ها به خانه تاجر ایرانی و همسر سوئدی‌اش در کرج حمله کردند و دست به سرقت میلیاردی زدند.

یکی از این سامورایی‌های خشن فراری است و 3 عضو دیگر این باند در دادگاه تحت محاکمه قرار گرفتند.

دزدان نقابدار

به گزارش خبرنگار «ایران»، رسیدگی به این پرونده از وقتی شروع شد که مردی با مرکز پلیس 110 تماس گرفت و سراسیمه به مأموران گفت: با همسرم در خانه نشسته بودیم که ناگهان 4 مرد نقابدار وارد خانه شدند و اموالمان را سرقت کردند.

 وقتی مأموران راهی خانه ویلایی این مرد شدند، او را که بشدت مجروح شده بود همراه همسر خارجی‌اش پیدا کردند.

وی پس ‌از انتقال به بیمارستان به مأموران گفت: من تازه از سفر خارج آمده بودم و با همسرم در خانه نشسته بودیم که شبانه 4 نفر که صورتشان را با نقاب سیاه پوشانده بودند وارد خانه ما شدند و با شمشیر و قمه مرا زخمی کرده و همسرم را تهدید به مرگ کردند. بعد هم به‌ زور هر‌چه دلار و طلا و اموال قیمتی در خانه داشتیم سرقت کردند.

ردپای یک آشنا

مأموران در نخستین گام پس‌ از بررسی اموالی که سرقت شده بود، ارزش ریالی آن را معادل 3 میلیارد و 700 میلیون برآورد کردند. با توجه به اینکه مرد جوان تازه از سفر خارج برگشته بود، این فرضیه قوت گرفت که سارقان از این موضوع اطلاع داشته‌اند و به احتمال زیاد سارقان از آشنایان مالباخته بوده‌اند.

بدین ترتیب تحقیقات از آشنایان وی ادامه یافت تا اینکه در بازجویی از یکی از دوستان تاجر جوان به وی مظنون شدند و در بازرسی از خانه وی بخشی از اموال مسروقه پیدا شد.

اعتراف دوست ناخلف

ایرج 35 ساله که از دوستان قدیمی مالباخته بود خیلی زود به طراحی و اجرای نقشه سرقت از خانه ویلایی اعتراف کرد و گفت: من می‌دانستم که دوستم تاجر ثروتمندی است و اموال با ارزشی در خانه دارد وقتی از سفر برگشت با اطلاع از اینکه مقدار زیادی دلار و پول در خانه دارد با 3 همدستم به خانه‌اش رفتیم و وقتی مقاومت کرد او را با قمه و شمشیر مجروح کردیم.

شناسایی سامورایی‌ها

 پس ‌از اعتراف این متهم به جرمی که مرتکب شده بود 3 همدست او نیز خیلی زود شناسایی شدند.

بدین ترتیب میثم و سعید دستگیر شدند اما یاسر (نفر چهارم) با گذشت بیش از 2 سال از این ماجرا همچنان فراری و تحت تعقیب است.

محاکمه با ویدئو کنفرانس

 سرانجام متهمان در شعبه یکم دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار گرفتند. متهم اصلی که در زندان بود به‌صورت ویدیوکنفرانس تحت محاکمه قرار گرفت و دو متهم دیگر که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند پای میز محاکمه ایستادند.در ابتدای جلسه دادگاه، شاکی پرونده بار دیگر به شرح ماجرا پرداخت و در حالی که برای متهمان درخواست مجازات داشت، گفت: این 4 دزد با شمشیر شبانه وارد خانه‌ام شدند و مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند. با اینکه نزدیک به 3 سال از این ماجرا سپری شده هنوز جای زخم‌ها روی بدنم مانده است و همسرم هنوز وحشتزده و افسرده است.او اهل سوئد است و این خاطره بد در ذهنش باقی مانده است.

 برای آسیب بدنی که به من وارد شده 50 میلیون تومان دیه تعیین کردند اما آسیب روحی‌ای که به من و همسرم وارد شده قابل جبران نیست. این مرد سال‌ها در خانه من نان و نمک خورد اما خیانت کرد و اموالم را دزدید. من بارها به او کمک کردم و رسمش نبود درمقابل رفاقتی که باهم داشتیم چنین نقشه کثیفی را اجرایی کند.

سپس متهمی که در زندان بود از طریق مانیتوری که مقابل رئیس دادگاه قرار داشت در برابر تفهیم اتهامش گفت: قبول دارم که سرقت را مرتکب شدم و حالا تقاضای بخشش دارم. آن‌گاه متهم دیگر پرونده با قبول اتهامش مدعی شد که بسیار تلاش کرده است تا رضایت شاکی را جلب کند و حاضر است که با بازگرداندن اموال سرقت شده اشتباهش را جبران کند. متهم سوم نیز با ابراز پشیمانی از جرمی که مرتکب شده درخواست بخشش کرد.

پس از پایان اظهارات متهمان و وکلایشان، رئیس دادگاه ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد و برای صدور رأی با دیگر قاضی مستشار خود وارد شور شدند.