مرگ 2 کودک با نیش زهرآگین مار در شهرستان سرباز

شنبه، ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۲:۲۵
کدخبر:۱۰۹۳۹۵

مار سمی دو کودک را به خواب ابدی برد! سرپرست مرکز بهداشت شهرستان سرباز گفت: شب سه‌شنبه براثر مارگزیدگی 2 کودک در این شهرستان فوت کردند و یک کودک دیگر نیز با سطح هوشیاری بسیار پایین به کما رفت.

جاوید صابرزهی در این باره گفت: شب سه‌شنبه 6 تیرماه یک مار سمی از خانواده کبری با ورود به خانه‌ای در روستای کندز شهرستان سرباز 3 کودک را نیش می‌زند که بلافاصله دو کودک دختر 6 و 10 ساله فوت می‌کنند و پسری یک ساله را با سطح هوشیاری بسیار پایین به درمانگاه سرباز آوردند که بلافاصله به بیمارستان ایرانشهر منتقل شد که متأسفانه هم‌اکنون در حالت کما به سر می‌برد.

وی ادامه داد: به زبان بلوچی به این گونه از مار «سیه مار» می‌گویند و بیشتر در کوهستان‌های شهرستان سرباز یافت می‌شود. این مار فوق‌العاده سمی است و پادزهرش وجود نداشته و به محض اینکه فردی را نیش بزند کمتر از 8 ساعت می‌میرد.

صابرزهی افزود: شهرستان سرباز به دلیل کوهستانی بودن به لحاظ عقرب و مارگزیدگی آمار فوق‌العاده بالایی دارد. سال گذشته 3 نفر در این شهرستان به علت مارگزیدگی و یک مورد هم عقرب گزیدگی فوت کردند. در موارد عقرب گزیدگی به دلیل وجود پادزهر در مرکز درمانی شهرستان خوشبختانه نسبت به مارگزیدگی آمار فوتی کمتری داریم.