تغییرات ثبت شده در قیمت جهانی طلا

شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲:۲۱
کدخبر:۱۰۷۱۴۷

 افزایش نگرانی در مورد بحران بانکی آمریکا تمایل به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را دوباره افزایش داده و باعث دومین افزایش قیمت ماهانه آن با وجود ادامه تورم بالا و احتمال زیاد افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده شده‌است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد افزایش به 1990 دلار رسید.

 بانک فدرال رزرو آمریکا یک بررسی دقیق درمورد شکست خود در شناسایی مشکلات و حل بحران بانک سیلیکون‌ولی قبل‌از فروپاشی این بانک، منتشر کرده و قول نظارت سخت‌تر و قوانین سخت‌گیرانه‌تری را داده است.

 گزارش این بانک و کاهش سود ده‌ساله اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا روند قیمت طلا را مثبت کرده، اما همه‌چیز به اظهارات جروم پاول رئیس خزانه‌داری آمریکا در هفته آینده بستگی دارد.

 انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در اجلاس اوایل ماه مه بازهم افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا فعلاً در همین محدوده باقی می‌ماند، اما پایین آمدن آن تا زیر 1965 دلار زمینه را برای کاهش بیشتر فراهم می‌کند. بسیاری هم خوش‌بین هستند قیمت طلا دوباره به 2000 دلار برسد.

 قیمت طلا طی بحران بانکی آمریکا در اواسط آوریل به اوج 2048 دلار و 71 سنت رسید.

 ارزش دلار در آستانه یک کاهش ماهانه قرار دارد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

 قیمت نقره امروز با 0.07 درصد افزایش به 25 دلار و 23 سنت رسید و پلاتین با 0.52 درصد کاهش 1078 دلار و 31 سنت معامله می‌شود.