شرکت آمریکایی AIG به فعالیت‌های خود در ایران خاتمه داد

چهارشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶:۴۱
کدخبر:۵۴۵۳۰

شرکت آمریکن اینترنشنال گروپ (AIG) از فعالیت های تجاری در ایران خارج می شود. این فعالیت ها از طریق یکی از شرکت های تابعه ای که این شرکت خریداری کرده بود انجام می شد.

شرکت AIG در ماه جولای شرکت ولیدوس هولدینگ که یک شرکت بیمه اتکایی مستقر در برموداست را به ارزش 5.56 میلیارد دلار خریداری کرده بود. بر اساس اعلام شرکت AIG اکنون این شرکت بیمه ای  ارائه پوشش بیمه ای به شرکت های کشتیرانی ارائه دهنده خدمات حمل بار به ایران را متوقف کرده است.

شرکت های کشتیرانی مرکور نفت خام ایران را به سایر کشورها حمل می کردند و فرآورده های نفتی را به ایران انتقال می ‌دادند.

دولت آمریکا روز دوشنبه تحریم های بخش بانکی، نفتی و حمل و نقل علیه ایران را که پس از برجام متوقف شده بود مجددا به اجرا گذاشت.

شرکت های  کشتیرانی، بیمه ای و بیمه اتکایی اروپا از زمان اعلام خروج آمریکا از برجام در ماه می، شروع به توقف همکاری خود با ایران کرده اند.

به گفته شرکت AIG، شعبات شرکت ولیدوس در خارج از خاک آمریکا این خدمات بیمه ای را به محموله های ایرانی ارائه می کردند. این شرکت همچنین برخی از سیاست های بیمه اتکایی مرتبط با ایران را کنار گذاشته است.

شرکت AIG در ماه جولای مجوزی از اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا دریافت کرده بود که به این شرکت اجازه می داد فعالیت های تجاری مرتبط با ایران خود را به دیگران منتقل نماید. این شرکت آمریکایی گفته درآمد حاصل از فعالیت های مرتبط با ایرانش ناچیز بوده است.