حکم عجیب آزاده صمدی به خاطر کشف حجاب اعلام شد!

یکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷:۲۴
کدخبر:۱۰۹۹۲۸

نزدیک به ۲ ماه پیش بسیاری از هنرمندان در مراسم خاکسپاری رضا حداد یکی از کارگردانان تئاتر ایران شرکت کردند و برخی از بازیگران زن با پوششی مانند کلاه در این مراسم حضور داشتند.

آزاده صمدی، یکی از بازیگرانی بود که تصاویرش در گزارش های مربوط به این مراسم تشییع جنازه در فضای مجازی منتشر شد. برای صمدی پرونده ای تشکیل شد و طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، در پی کشف حجاب وی، پس از اخذ دفاعیات متهم و اظهارات وکیل وی، به دلیل جریحه‌دار کردن اخلاق و عفت عمومی از طریق کشف حجاب، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه برای متهم، قرار جلب به دادرسی صادر کرده بود.

آن‌طور که در متن رأی آمده، متهم در دادگاه اظهار داشته است: بنده همیشه معتقد به قوانین کشورم هستم… زین پس هم همیشه نسبت به رعایت حجاب کوشش خواهم کرد… بنده سال‌هاست با کلاه تردد می‌کنم و در سریال در حال پخش در پلتفرم هم کلاه بر سر دارم.

در حکم آزاده صمدی مقرر شده است: متهم به مدت ۶ ماه از استفاده از فضای مجازی به‌صورت مستقیم یا با واسطه سایرین به‌عنوان بستر ترتیب‌دهنده و ترویج‌دهنده بزه موضوع پرونده -با خارج از دسترس نمودن کلیه خطوط تلفن همراه و ثابت و سریال گوشی‌های همراه مورد استفاده متهم (متعلق به متهم یا در مالکیت غیر) از شبکه مخابراتی و توقیف صفحات وی در فضای مجازی- ممنوع باشد. متهم باید با مراجعه به مراکز رسمی روانشناسی و مشاوره نسبت به درمان بیماری شخصیت ضداجتماعی (نیاز به دیده‌شدن از طریق عدم رعایت مقررات عمومی و رفتارهای نابهنجار و ضداجتماعی) به‌صورت هر دو هفته یک‌بار اقدام و گواهی سلامت خود را در پایان دوره درمان ارائه نماید.

منبع: خبر فوری