کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


دو سوم از مخازن گاز آلمان پر شده است


کد خبر : ۹۹۰۹۲دوشنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳:۰۹۳۹۲۱ بازدید

برای آنکه آلمان بتواند زمستان امسال را به شکل خوشایند سپری کند، باید انبارهای گاز آلمان تا آغاز فصل سرما تا جایی که ممکن است، پر باشند. علیرغم کاهش ...
دو سوم از مخازن گاز آلمان پر شده استدو سوم از مخازن گاز آلمان پر شده است

برای آنکه آلمان بتواند زمستان امسال را به شکل خوشایند سپری کند، باید انبارهای گاز آلمان تا آغاز فصل سرما تا جایی که ممکن است، پر باشند. علیرغم کاهش گاز ارسالی از روسیه اکنون دو سوم از ظرفیت انبارهای گاز آلمان پر است.

اگر چه میزان گاز صادراتی روسیه به آلمان در طی هفته‌های گذشته پیوسته روندی نزولی را طی کرده، اما ظرفیت انبارهای گاز آلمان بیش از ۷۵ درصد پر است.

بنا بر تازه‌ترین داده‌های نهادهای ناظر بر انبارهای گاز در اتحادیه اروپا، میزان گاز موجود در انبارهای گاز آلمان تا پایان روز جمعه ۱۲ اوت (۲۱ مرداد) بر دقیقا ۷۵،۴۳ درصد بالغ می‌شده است.

به این ترتیب آلمان دو هفته پیش از موعد مقرر توانسته است به میزان مورد نظر خود دست یابد. میزان گاز موجود در انبارهای گاز آلمان معمولا با اندکی تأخیر اعلام می‌شوند. 

طبق موازین جدیدی که دولت آلمان در راستای تأمین گاز این کشور وضع کرده بود، قرار بود که انبارهای گاز این کشور تا تاریخ اول سپتامبر به میزان حداقل ۷۵ درصد، در تاریخ اول اکتبر به میزان حداقل ۸۵ درصد و در تاریخ اول نوامبر سال جاری میلادی دست کم به میزان ۹۵ درصد پر باشند.

انبارهای گاز آلمان نوسانات مصرف گاز در این کشور را جبران می‌کنند و نقش سیستمی حائل را برای بازار گاز ایفا می‌کنند.

اگر آلمان بتواند گاز مورد نیاز خود را به همین شکل و سرعت ذخیره کنند، احتمال زیاد می‌رود که ظرفیت انبارهای گاز این کشور پیش از تاریخ اول اکتبر امسال بیش از ۸۵ درصد پر شده باشند.

دولت آلمان بر آن است تا از طریق اقدامات گوناگون بتواند انبارهای گاز این کشور را پیش از آغاز فصل سرما پر کند و از این طریق توانایی مواجهه با قطع صدور گاز روسیه را داشته باشد.

اگر ظرفیت انبارهای گاز آلمان به میزان ۹۵ درصد پر باشند، این مقدار برابر با میزان گازی است که به‌طور میانگین در ماه‌های ژانویه و فوریه در این کشور مصرف می‌شود.

مقامات مسئول اعلام کرده‌اند که پر شدن نسبتا سریع انبارهای گاز از طریق پایین بودن میزان مصرف در فصل تابستان از یک سو و افزایش میزان واردات گاز از شمال غرب اروپا از سویی دیگر ممکن شده است.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها