کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حذف یارانه نقدی افراد با 2 میلیون تومان حقوق

کدخبر:۹۴۹۶چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۷:۳۶۷۱۷۴ بازدید

در کمیسیون انرژی مجلس طرحی تصویب و به اعضای کمیسیون تلفیق ارایه شد که طی آن یارانه افرادی که بیش از ...

در کمیسیون انرژی مجلس طرحی تصویب و به اعضای کمیسیون تلفیق ارایه شد که طی آن یارانه افرادی که بیش از 2 میلیون تومان در ماه درآمد دارند، حذف خواهد شد. سیدهاشم بنی‌هاشمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، به تسنیم گفت: در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ٩٤، اعضای این کمیسیون پیشنهادی را تنظیم کردند مبنی بر اینکه یارانه نقدی افرادی با درآمد بالای دومیلیون‌تومان در ماه قطع شود و در سال آینده فقط به افرادی یارانه نقدی داده شود که درآمد ماهانه آنها زیر این رقم است. این طرح درحالی در مجلس در دستور بررسی قرار گرفته است که درباره ابزارهای شناسایی این گروه درآمدی صحبتی نشده و مشخص نیست با چه مکانیسمی قرار است این افراد شناسایی شوند. این روش در فهرست پیشنهادات مختلف برای حذف پردرآمدها فعلا آخرین گزینه است. از حذف سه‌دهک پردرآمد که در بدو آغازبه‌کار دولت مطرح شد تا تهدیدهایی مثل چک‌کردن حساب افراد و جریمه افرادی که به اشتباه درآمدهای خود را در فهرست اظهار کرده‌اند؛ همه در ابتدا بسیار متقن اعلام و پیگیری شد ولی نهایتا به نتیجه نرسید. هرچند برخی از کارشناسان می‌گویند با استفاده از ١٨دستگاه اطلاعاتی می‌توان به اطلاعات افراد دست یافت و دست آخر گروه‌های با درآمد بالا را یافت، اما تعداد دیگری از تحلیلگران این مهم را امکان‌پذیر نمی‌دانند. بااین‌حال قرار است در صورت تصویب این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق، در صحن مجلس حذف یارانه پردرآمدها به رای گذاشته شده و در صورت تصویب در قالب قانون بودجه به دولت ابلاغ شود. 

این تصمیم مجلس البته شاید از محل نگرانی نمایندگان برای کسری بودجه سال آینده نشات گرفته باشد. با توجه به افت قیمت نفت، بار هزینه‌ای ٤٥هزارمیلیاردتومانی یارانه‌های نقدی در این شرایط باری اضافی است که مجلس با این روش درصدد سبک‌کردن آن است. جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در این‌باره اظهار کرد: در واقع قانون هدفمندی در کشور توزیع پول میان مردم بوده و مجلس هم پیش از این توصیه به منع این اقدام کرده، اما دلیل اینکه تاکنون در دولت اجرایی نشده است، مشخص نیست. وی با بیان آنکه دولت بررسی حساب‌های مردم را قبول نمی‌کند، به ایرنا گفت: در شرایطی که امکان افزایش درآمدهای مالیاتی وجود ندارد، حذف اقشار پردرآمد باید سریع‌تر اجرایی شود. نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: از آنجا که دولت اکنون با کمبود اعتبار برای اجرایی‌کردن طرح‌های عمرانی روبه‌روست، نمی‌تواند مالیات را افزایش دهد و این در حالی است که از طرفی هم روی موضوع واگذاری‌ها نمی‌توان حساب کرد. بنابراین در این شرایط بهترین کار حذف افراد پردرآمد از فهرست یارانه‌بگیران است. عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با تاکید بر ضرورت شناسایی افراد آسیب‌پذیر واقعی، تصریح کرد: افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی و کارگران نیازمند از مهم‌ترین افراد نیازمند به دریافت یارانه هستند.  

--------------------------------------------------------

اشتباه محاسباتی مجلس

علی رشیدی- کارشناس اقتصادی

سقف درآمد دومیلیون‌تومانی که مجلس در طرح خود آن را پیش‌بینی کرد در تمام نقاط کشور یکسان معنا نمی‌دهد. در شهرهای بزرگی مانند تهران که سبد معیشت آن بالای دومیلیون‌و٥٠٠هزارتومان برای یک خانوار ٥/٣نفره تعریف شده است؛ قطعا درآمد دومیلیون‌تومان به معنای تامین نیازها به‌طور حداقلی است. در مقابل نیز در روستاها این میزان درآمد ماهانه می‌تواند در یک خانوار با بعد زیاد یعنی خانوارهای بالای هشت‌نفر، عملا مفهوم پردرآمد را برای آنها ایجاد نکند. از این‌رو باید توجه داشت که یکسان‌دیدن سقف درآمدی برای افرادی که حذف آنها از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه به تصویب خواهد رسید؛ عملا دارای یک اشتباه محاسباتی خواهد بود و دولت را به اهداف موردنظر نخواهد رساند. فارغ از آنچه در باب میزان درآمد تعیین‌شده گفته شد؛ اشتباه دیگر زمانی رخ خواهد داد که دست به شناسایی این افراد بزنیم. با توجه به اینکه درآمد بسیاری از افراد در کشور قابل شناسایی نیست پس دولت نیز ابزاری در دست نخواهد داشت تا این گروه را شناسایی کند. هرچند از وجود سازمان‌ها و نهادهایی نام برده می‌شود که می‌تواند اطلاعات درآمدی افراد را در اختیار بگیرند اما آنچه عملا از اطلاعات در اختیار این دستگاه‌ها بیرون خواهد آمد شناسایی ٣٠٠ تا ٤٠٠هزارنفر است که هیچ دردی را از دردهای کسری بودجه درمان نخواهد کرد. همچنین بررسی حساب‌های افراد که زمانی به‌عنوان یکی از ابزارهای شناسایی مطرح بود؛ روشی دور از منطق است چراکه حساب‌ها، معیار و ملاک صحیحی برای این کار محسوب نشده و نمی‌تواند به‌عنوان ابزار مورد استفاده قرار گیرند. به نظر می‌رسد دولت می‌تواند از طریق انجمن‌های محلی، شوراهای شهر و اطلاعاتی که در مدارس موجود است به اطلاعات دقیق‌تر و منطقی‌تری دست یابد. هرچند در کل این اقدام یعنی شناسایی گروهی از مردم و حذف آنها را روشی منطقی و قابل اجرا نمی‌دانم. 

--------------------------------------------------------

راهکاری غیرعملی

 سعید لیلاز- کارشناس اقتصادی

شناسایی افراد پردرآمد نه عملی است و نه به صلاح. اگر بنا به شناسایی این افراد باشد دولت با چه مکانیسمی می‌خواهد این کار را انجام دهد؟ من به عنوان فردی که ریالی یارانه تاکنون دریافت نکرده‌ام، اعتقاد دارم نفت سرمایه ملی و سهم همه مردم ایران است. با این توضیح حذف تعدادی از افراد از فهرست دریافت یارانه تبعات اجتماعی خواهد داشت. فرض کنید یک خانواده چهارنفره که ماهانه ٤٥هزارتومان یارانه دریافت می‌کند و دومیلیون‌تومان درآمد دارد با دو خودروی شخصی، ١٢ تا ١٥لیتر بنزین مصرف می‌کند. یارانه دریافتی از مصرف این میزان بنزین ١٠ تا ١٥هزارتومان می‌شود که از یارانه نقدی آنها کمتر می‌شود.

 از سوی دیگر در شرایطی که ٣٠ تا ٤٠درصد از اقتصاد کشور زیرزمینی است؛ شناسایی گروه‌های درآمدی کاری عملی نخواهد بود. به فرض آنکه این گروه‌ها قابل شناسایی هم باشند، آیا خانوار تک‌نفره با دومیلیون‌تومان درآمد ماهانه با خانوار پنج‌نفره با همین میزان درآمد یکسان خواهند بود؟ آیا خانواری که در روستاها زندگی می‌کند با خانواری که در کلانشهر ساکن است از نظر درآمدی باید یکسان سنجیده شوند؟ بنابراین با این توضیحات نمی‌توان انتظار داشت که شناسایی خانوارها به سادگی امکان‌پذیر بوده و این حذف با عدالت انجام شود. در سال ٨٩ که قانون هدفمندی یارانه‌ها به اجرا درآمد سهم ٤٥هزارمیلیاردتومان یارانه نقدی در کل بودجه ٧٠ تا ٨٠درصد بود، اما این سهم در بودجه سال ٩٤ به ١٥درصد رسیده است. بنابراین خودبه‌خود یارانه نقدی از سنگینی بار خود بر دوش دولت می‌کاهد. به عقیده من این شیوه پرداخت که البته با اجرای آن مخالف بوده و آن را روش اشتباهی می‌دانستم، در شرایط فعلی باید ادامه یافته تا زمانی‌که سهم آن در بودجه به صفر برسد. بر این اساس دولت بهتر است برای بودجه سال آینده و برای آنکه با کسری کمتری مواجه شود، بر درآمدهای مالیاتی خود دقت‌نظر بیشتری داشته و بر افزایش درآمدها از این محل اقدام کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلام: 1393/11/108:32:34،
195
43
کاشکی کلا حذفش میکردین و عوضش تورم توی مملکت رو پایین می اوردین
کوکی(آزرا): 1393/11/109:01:34،
103
35

انگشت تو لونه زنبور نکنین.

حالا از ما گفتن بود.

reza: 1393/11/109:03:54،
46
27
با عرض معذرت ، بعضی ها اگر حرف نزنند حمل بر این میشه که لال هستند پس بنابراین سعی کنیم حرف حساب شده و منطقی بزنیم میدونم خیلی سخته ولی باید یا حرف نزنیم یا اگر میخواهیم چیزی بگیم بقول معروف محکمه پسند باشد.
علي: 1393/11/109:04:31،
133
19
فكرشو كنيد تو مرحله ي خودانصرافي ازيارانه بيشترنماينده هاي مجلس انصراف نداده بودند ، تا اخرين قطره خون ملت رو سر نكشن ول كن نيستند . خسته شديم به خدا
مردم: 1393/11/109:04:51،
116
29
خیلی جالبه....خط فقر خانواده رو گذاشتن ۲،۶۰۰ که سال آینده میشه ۳.۲۰۰ بازم می خوان یارانه ندن....
مگه دارین پول به گدا میدین...!!!؟؟
سعيد: 1393/11/109:08:17،
89
34
بابا به كجا بايد شكايت كنيم كه نفت فقط برا آقازاده ها و اختلاص كننده ها نيست به خدا ما هم حق داريم بعدسي سال اين دوزار به ما رسيده ميخواهيد قطعش كنيد
ابي: 1393/11/109:10:40،
86
38
حق ماست اين يارانه دست ازسرمردم برداريد
اهل حساب: 1393/11/109:30:55،
55
34
اگر مشکل ارزانی بیمورد انواع انرژی بود به عوض این کارهای بچه گانه باید انرژی را از همان اول به طور کامل گران میکردند و با هر شماره ملی به هر فردی بطور مثال 40 مترمکعب گاز 10 لیتر بنزین 50 کیلوات برق و..
بطور کاملا مجانی با کارت هوشمند میدادند و قیمتهای انرژی هم مثل الباقی دنیا شناور بود نه اینکه با نرخ ثابت در همه جا یکنواخت باشد. قیمت آب در کرمان باید در گیلان هم همانقدر باشد؟ کشور خنده دار!!
پمپ بغل پالایشگاه با یک نقطه دورافتاده یکی است؟ بنزین در تهران که باعث آلودگی شده نباید مالیات بدهد؟ اصلا با قیمت برق تصاعدی میشود خودرو الکتریکی داشت؟
سعید: 1393/11/109:32:19،
72
28
یارانه حق هر ایرانیست. صرف نظر از فقیر یا غنی بودن. اون زمان برقراری یارانه قرار بود برای رعایت مساوات بابت سوخت، دولت یارانه پرداخت نکنه و عوایدش رو مستقیم بین مردم توزیع کنه. هیچ ربطی هم به کسرس بودجه دولت نداره!!!
کوکی(آزرا): 1393/11/109:55:49،
48
36

1 بار گفتم بازم میگم.حذف یارانه ها جز اینکه باعث بشه که اون اقشار پر درآمد 10 برابرش رو از قشر ضعیف بگیرن هیچ پیامد دیگه ای نداره.از نظر من هیچ امیدی دیگه به دولت نیست.اینقدر از نظر مالی به صرافت افتادن که پشت هم دارن تصمیمات اشتباه میگیرن.
مگه قشر پولدار کیا هستن؟؟؟
دکتر........حق ویزیت رو 2 برابر میکنه
مهندس..........تعرفه 2 برابر
بازاری........جنسش 2 برابر
دقیقا پیامدش همینه که گفتم.
باز هم دولت مشکل خودش رو به صورت موقتی حل کرد.
انقلابی ۵۷: 1393/11/111:08:54،
54
29
یارانه حق همه ایرانیان است و بس, دو میلیارد و هفتصد میلیون دلار گمشده دوره ریاست جمهوری قبلی که تنها یکی از موارد اختلاسهاست پیگیری نمایید. ۲/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰ $
Peyman: 1393/11/112:19:29،
41
39
حذف كنين برن اين پولدارا رو
كسي كه بيست ميليون ريال درآمد داشته باشه ديگه چه نيازي به يارانه داره ! بيست ميليون ريال
( اونو اين هم خوشبختي محاله ) ..
عادی: 1393/11/114:06:51،
44
24
2 میلیون که اجاره خونه و کرایه تاکسی یه آدم تو تهرانه!!
سردرگم: 1393/11/121:20:10،
30
35
یارانه نقدی را حذف کنند به جاش گمرکی واردات خودرو و ... صفر بشه

موافقم ++++++

مخالفم -----------
محمد: 1393/11/200:54:23،
31
30
باز هم کاسه کوزه ها سر حقوق بگیران شکست
ناشناس: 1393/11/108:32:42،
109
37
با این طرح فقط یارانه کارمندان رو قطع می کنند چون فقط حقوق این قشر از جامعه در دسترس هست ولی اونایی که کار آزاد دارند و ماهی چندین ده میلیون درآمد دارند خوداظهاری می کنند که زیر 2 میلیون درآمد دارن و یارانشون رو هم میگیرن
نادی: 1393/11/109:02:03،
68
27
کلا تو ایران فقط دولت زورش به کارمندا میرسه که هنوز حقوق نگرفته ازشون مالیات کسر میشه.

از اون طرف آه و ناله بقیه هم بالاست که کارمندها پول مفت میگیرن.

هیچی انگاری سر جاش نیست.
نیما: 1393/11/109:02:13،
38
41
بفرمائید کار آزاد ما هم با کمال میل میفرمائیم کار دولتی اون موقع با واژه هایی به نام سگدو زدن و استرس آشنا میشی ، همیشه داری میدوی ولی همیشه هم هشتت گرو نهته
محمد : 1393/11/108:34:14،
82
18
آقا یعنی یارانه نمایندگان محترم مجلس (میلیونی در ماه میگیرن) هم قطع میشههههههه دیگه؟؟؟؟
عمراً...
واقع بین: 1393/11/109:00:33،
67
32
قطع هم که بشه به جاشه یه گزینه دیگه به حقوقشون اضافه خواهد شده

با هر عنوانی ....کارانه، پاداش، حق شیر یا حق...
حیف: 1393/11/108:37:30،
72
31
ای کاش قیمت های سال 89 ثابت می ماند یارانه همه قطع میشد
مسعود: 1393/11/108:39:13،
44
51
با سلام
هیچ اشکالی ندارد افراد بالای دو میلیون که قسط کم دارند حذف شود
اما افرادی که دومیلیون حقوق می گیرند و باید در ماه حدود یک میلیون ششصد قسط بدند چه کار باید بکنند
آیا انصافه؟ آیا عدالته
یا فقط میزان دریافتی هر شخصه که ملاک حذف یارانه است
انتظار می رود کمی با تامل و تحقیق و خرد و آگاهی طرحی تصویب شود
لطفا به مسئولین گفته شود
ساسان: 1393/11/108:54:34،
33
35
انصاف؟ برو خدارو شکر کن که 2 به بالا حقوق می گیری تو این وضعیت مملکت ، لیسانس گرفتم از دانشگاه تهران مهندسی شیمی بیکارم حاضرم برم سر کار ماهی یه تومن اونوقت با ماهی 2 تومن به بالا لنگ 45 تومنی؟ والا نه انصافه نه عدالت
1: 1393/11/115:13:16،
32
13
فقط بفکر خودت نباش که. تو ماهی 1600 قسط میدی دلیل میشه که حذف نکنن؟ اما اونی که قسط نمیده قطع کنن؟ هر کی تو فکر خودشه وضعمونم همینی که هست.
همون بالای خط فقر رو حذف کنن اگه عرضه دارن.
حسین: 1393/11/108:39:45،
46
29
در حال حاضر نیازی به قطع یارانه ها نیست با افزایش تورم در آینده نزدیک همین مبلغ 455000 ریال چنان بی ارزش میشود که اگر یارانه کلیه سطوح درآمدی هم قطع شود کسی متوجه و اعتراض نخواهد کرد . ملت ایران ملت بزرگی است و صدقه نمیخواهد از طرفی پرداخت یارانه را دولت مطرح کرد و خواست ملت ایران نبود .
بهرام: 1393/11/111:56:20،
39
20
آقا یا خانم حق

شما حقوق خود از نعمت های خدادادی در این مملکت را فراموش کردی که با سوء مدیریت هد میرود و بدنبال صندوق قرض الحسنه هستی تا گدا مابانه کمک جمع شود . وای بر ما که حقمان همین است .
حق: 1393/11/108:41:02،
36
31
بنده حقوقم حدود 1200 ، ولی اصلاً راضی نیستم حق افراد دیگه هرچندپولدار به زور ازشون گرفته بشه و با نارضایتی بیاد سر سفره من

هرچند که اینطور پولا جاهایی میره که ما ازش بی خبریم

یارانه کمترین حق هر ایرانیه!!!!!!!!!!!!!!

بجای این زورگویی ها میبایست سیستم صندوقهای قرض الحسنه با نظارت و درایت اصلاح شود تا اونهایی که وضعیت مالی بهتری دارن با اختیار خودشون بتونن به ضعیف ترهایی که شرایطی رو احراز میکنن (لایق هستند) کمک کنند.........
یارانه بگیر: 1393/11/108:41:47،
58
21
من نمیدونم قبل از حذف یارانه ها یا به اصطلاح هدفمندی با بنزین صد تومانی و نون ۵۰ تومانی و ماکارونی ۷۰ تومانی چرخ مملکت چجوری میگشت که الان با بنزین ۱۰۰۰ تومانی و نون ۱۰۰۰ تومانی نمیچرخه ؟ شندر غاز از پول مردم رو هم که مثل صدقه دارن میدن اونم الان میان یه عده ای رو خط میزنن چند وقت دیگه هم بقیه رو پرونده یارانه برای همیشه بسته میشه
اون موقع که نفت میفروختن ۱۴۰ دلار آقای احمدینژاد میگفت با حذف یارانه ها توی یک ماه میشه اینقدر بیمارستان و مدرسه ساخت کو اون بیمارستانها و مدارسی که ساختند ؟ پول حاصل از حذف یارانه ها صرف چی شد ؟
غارنشین: 1393/11/108:52:26،
52
30
هنوز اولشه روزی میرسه که واسه نفس کشیدن ازمردم پول میگرن الان روزای خوب زندگیمونه تا میتونید لذت ببرید
تفکر: 1393/11/108:55:20،
33
33
بنظرم اگر یارانه افراد را دستوری کم کنند نتیجه نخواهد داشت جز تنش بین خانوادها و دولت با مردم . برادران مجلسی این قانون یارانه از اول خوب در مجلس تصویب نشد باید از ابتدا فقط به نیازمندان میدادند حال هر دولتی این ریسک خذف یارانه افراد را نمی پذیرد وباید به همه تعلق بگیرد و به نیازمندان یارانه بیشتر .
یارانه نیاز: 1393/11/108:59:35،
32
30
چرا نگاه فقط دامدی هست
مملکتی که تورم دارد توجه به هزینه ها برای اقشار مختلف مردم باید مورد توجه قرار بگیره کدوم یک از مردم ما هستند که برای جبران مایحتاج اولیه زندگی مثل خونه یا ماشین زیر فشار اقساط وام های با سود بالا قرار ندارند
میزان کسورات داخل فیشها رو کی میبینه
مریضهایی که در خانواده ها در حال ازدیادن و هزینه های سرم سام اور دارند کی میبینه
سیاوش: 1393/11/109:00:08،
29
22
کم کاری مجلس.
پوریا: 1393/11/114:00:07،
17
14
ایول به سیاوش , به مجلس چی گفتی و ایران جیب نفهمیده.
دذ: 1393/11/109:00:51،
41
37
خودتان دارید میگید هزینه خانوار بالای سه ملیون یک ملیون به اونا بدید همه دا حذف کنید
سعيد: 1393/11/109:04:44،
36
30
مطمئن باشيد سال بعد خبري از يارانه نيست هر سال به يه بهونه يارانه بعضي ها رو حذف ميكنند آخر سر مال همه رو حذف ميكنند،اينا اصولي كار ميكنند،يواش يواش
استاد: 1393/11/109:09:05،
50
32
میانگین تورم چندسال اخیر 35% هست اما مبلغ یارانه ها تغییری نکرده.اینا هنوز دارن رو این قضیه که به کی یارانه بدیم به کی ندیم بحث میکنن.
هی: 1393/11/109:11:58،
42
31
راه حل ساده برای برای شناسایی درامدهای بالای سقف مورد نظر اخذ خود اظهاری از سرپرستان خانوار وکنترل رندوم آن با اعمال ضوابط خاص میباشد، هرچند به نظر بنده شیوه اداره مملکت منطبق بر اهداف و چشم انداز نظام نمی باشد وتمام تصمیم گیریها حتی درسطوح بالا بر اساس جرقه های ذهنی بدون برنامه میباشد.
sh: 1393/11/109:12:51،
39
34
به نظر من طرح جالبی نیست و با مشکل مواجه میشه
درسترش اینه که یکبار دیگه با تبلیغات عده ای رو به نگرفتن یارانه تشویق کنند بطور داوطلب
بعد بیان تحت پوششها (بهزیستی.کمیته امام)و خانواده زندانی ها رو جدا کنند یارانه شون رو اضاف کنند
بعد از طریق اصناف تمامی کاسبان پردرآمد شناسایی بشه
از طریق اداره مالیات تمام انبوه سازان ووو
به همین ترتیب هر قشری رو با ذره بین نهاد مرتبط شناسایی کنند
و بعد تصمیم بگیرن
کار 6ماه طول میکشه ولی ارزشش رو داره
همینطور که گفته شد عده ای با 2 ملیون در رفاه زندگی میکنند
عده ای هم دوملیون درماه یعنی فلاکت و ...
احمدرضا: 1393/11/109:20:34،
34
22
من نمیدونم در آمد یک طلا فروش یا بازاری یا رستوران دار یا ملاک چجوری تشخیص داده میشه. این طرح فقط برای کارمندان بدبخته که همه چیزشون روشنه. با این حال خدا کنه درآمدو بعد از برداشت مالیات محاسبه کنن
تنالب: 1393/11/109:21:00،
32
30
هم از نظر شرعی و هم از نظر عرفی به هیچ عنوان کار درستی نیست،چند سال بعد خواهید گفت این کار نادرست بود،نکنید این کارو.
مسعود: 1393/11/109:22:29،
50
19
45500 میشه کلا 22 تا نون سنگک بزرگ خاشخاشی یعنی روزی یه نونم نمیشه.برید خجالت بکشید با این یارانتون. حداقل حذفش کنید که منت نزارین سر ملت.
بيكار: 1393/11/109:32:12،
40
22
ميشه اين نماينده هاي دلسور ليست نماينده هايي رو كه انصراف دادن منتشر كنن؟
عمرا ده درصد انصراف داده باشن.
حسین. : 1393/11/109:40:15،
45
23
به نظر من کلا حذف شود به یک شرط
هر ماه دولت توضیح بدهد با 45000 میلیارد ما چه میکند. اگر هر ماه - چند فروند هواپیما نو - لوکوموتیو واگن قطار - تجهیزات پزشکی و چیزهای بدرد بخور خریدند و اتوبان - کارخانه فولاد احداث کنند و چند صد هزار شغل با این پول احداث کنند قبوله. من شخصا یارانه نمیخوام دوبرابرش هم به دولت یارانه میدم
حسین: 1393/11/109:44:05،
52
39
اول یارانه کشور های دیگر را حذف کنید. اگر باز هم پول کم آمد یارانه مردم ایران را .
من مخالف کمک به کشورهای مسلمان دوست و همسایه نیستم ولی چراغی که به خونه رواست به مسجد حرام است
حسن: 1393/11/109:55:51،
33
28
آخه چقدر ندونم کاری؟ یه روز میگید حق همه هست، یه روز میگید مال فقراس، یه روز میگید میخوایم قطعش کنیم، شدیم مثل آسیاب؛شما مچرخونیدش ولی جلو نمیبرید همیشه در جا میزنید! ماهم که دل وجیگرمون خون شد از بس تو سنگ آسیاب لهش کردین! خونمون تو شیشه کردین!
هادی: 1393/11/110:03:38،
40
30
توی پروفایل خبر نگاه کنید اونایی که خط نمیخورن آقا زاده ها هستند دقت کنین
بازنشسته: 1393/11/110:15:44،
42
33
حسین جان درست میگی ولی کو گوش شنواآقایان فقط زورشون به کارمندامیرسه
سوسپانسیون: 1393/11/110:53:25،
40
28
اشتباه رو من ساده کردم که عید که از ملت خواهش و تمنا میکردن برا انصراف، انصراف دادم!

اون موقع حساب کردم بر خانواده 2 نفری من 90 تومن هیچ تو مخارجم بحساب نمیاد!!

الان که میبینم چه کسانی دارن میگیرن هر روز خودمو لعنت میکنم. نه بخاطر اون 1 تومن (از اول سال تا حالا)، به خاطر این که این ملت مفت خور ارزش همیاری ندارن! کلا زده شدم از هر چی کار خیره!(قابل توجه کسانی که اون وعده ها رو دادن که اگه انصراف بدین چه میکنیم و چه ها میکنیم)

با اسم ناشناس کامنت گذاشتم که اینا رو بگم:

- من قبلا تا همین نیمه های امسال سر اکثر مناسبتها برای بچه های محک و بنیاد کودک لوازم تحصیل و پوشاک میگرفتم.

- هزینه سرپرستی 2 کودک از بنیاد کودک تقبل کرده بودم.

- معمولا در حد سرویس آشپزخونه یا لوازم جهیزیه در حد جزیی مثلا یه اجاق گاز به کسانی که هیئت امنای پاساژ معرفی میکردن میدادم.دیگه نمیکنم. اشتباه میکردم
حمید : 1393/11/118:44:55،
42
22
واقعا شماها با این ثروت خجالت نمیکشید واسه این جندر غاز لاشی بازی در میارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پس بیشتر خودتو لعنت کن چون مستحقشی
اونا یارانه میگیرن؟؟؟؟؟خوب به جهنم که میگیرن......مگه تو کار خیرو واسه خودنمایی میکنی؟؟؟؟؟؟کاره هرکس به خودش ربط داره اونایی که با ثروت امثال تو یارانه میگیرن گدایی بیش نیستن.کاری با دولت و یارانه ندارم
امیر: 1393/11/111:21:19،
33
32
آقا من یه طرح خوب دارم کلا یارانه ها را حذف کنند نفری 45500نه 50000 بهشون میدیم قیمتها را برگردونند به سال 90
یه کم فکر کنید راجه به این نظر
مرتضی+23: 1393/11/111:24:24،
20
26
همه گفتنی ها رو دوستان عزیر با کامنتهای بسیار کارشناسی و دقیقشون گفتن. فقط امیدوارم مسولین این کشور به نظرات مردم احترام بذارند.
11: 1393/11/111:27:27،
40
32
آقا خدتون رو اذیت نکنید . معلم ها رو حذف کنید درست میشه حالا مهم نیست که همشون زیر 2 تومن می گیرن مهم اینه که هیچ کس اعتراض نمی کنه و در انتظار بهبود شرایط می مونند.
تبریز: 1393/11/111:31:09،
32
20
نفت سرمایه ملی و سهم همه مردم ایران است و به همین دلیل یارانه متعلق به همه است نه یک قشر خاص.!!!
محمدازکاشمر: 1393/11/114:03:32،
29
11
مردم عزیز شایسته همینا هستند
تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت: 1393/11/115:01:38،
25
10
من نمیدونم اون نخبه هایی که دارن این نظریه ها رو میدن
نمیگن حقوق 2 میلیون برای کسی که خونه و ملک و .... داره خیلی فرق میکنه با کسی که فقط زندگیشو داره میگذرونه
بعدش هم مگه یارانه حق مردم نیست چه فقیر و چه پولدار
مگه کشورهای عربی که صد برابر شما یارانه میدن نه گدا پروری کار به پولدار و فقیر دارن
ااااااای خدااااااااا کجاااااییییییییی
س: 1393/11/115:23:43،
16
11
چرا همش میگید ما کارمندای بدبخت،بدبخت ما مغازه دارا،اجاره مغازه بالا،مالیات بالا،پول برق و گازو...تجاری بالا،بازار کساد ،تمام زورشونو میزنن که مارو تخریب کنن بابا شغل ازاد داریم تا شغل ازاد از کجا میفهمید کی چقدر درامد داره!!!!!شما بهداشت وخدمات درمانی و اموزش رو رایگان کنید ما مردم هیچ یارانه ای از شما نمیخوایم
حسین: 1393/11/117:32:12،
44
31
این طرح راخوب اجرا بکنندخیلی خوب به نظر میرسد هم حقوق بگیرهای بالای 2000000تومان رازودمیتوان شناسایی کرد
حمید : 1393/11/118:39:07،
36
33
یه جیزی رو از نظر همتون میشه فهمید شما کارمندا و کسبه از ترس قطع شدن یارانتون به چه روزی افتادید از نظراتون مشخصه>>>>>>>>>>>>>>>>>
شماها هستید که خون مردم میکنید تو شیشه
داغدار: 1393/11/118:43:27،
39
20
وقتی در روزنامه ها اعلام میکنید که خط فقر در تهران سال اینده
سه میلیون تومان است چطور میخواهید یارانه افراد فوق را قطع
کنید!!؟واقعا متاسفم برای مملکت و قانونگذارانش.
یک مقروض بیچاره: 1393/11/207:12:41،
22
33
مالیات تعیین شده برای بودجه 94 توسط دولت 3100 میلیارد تومان وتوسط کمیسیونهای نمایندگان مجلس 3900 میلیارد تومان توخود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل .
ابراهیم: 1393/11/210:56:20،
25
14
اولا"قبل همه چیز به تمامی دست اندر کاران خسته نباشید باید گفت که جهت شناسائی درست افراد پردرآمد زحمت میکشند و جهت تقسیم درست مساوات را رعایت خواهند کرد باید عرض کنم افرادی که بعنوان سرپرست خانوار معرفی شده اند احتمالا هیچ اموال منقول و غیر منقولی به اسم خود ثبت نکرده باشد وبه اسم اعضاءدیگر خانواده باشد فلذا شناسائی این گونه افراد خیلی سخت وغیر ممکن خواهد بود وتنها قشری که راحت میشه درآمد آنها رو شناسائی کرد کارمندان و کارگران حقوق بگیرند که از مسئولین محترم تقاضاداریم کارمندی که تمام زندگی خود را براساس فیش حقوق ماهانه خود تنظیم میکند خواهشا" ((اقتصاد مقاومتی)) را فقط برای این قشر زحمت کش به اجرا در نیاورید و باز پرداخت اقساط وامهای که خارج از حقوق دریافت کرده اند به مخاطره نیاندازید .قبلا" از اجرای مساوات همه مسئولین محترم کمال تشکر وقدر دانی مینمائیم.
محمود: 1393/11/320:23:13،
25
22
یارانه کالاها رابرداشتید بجای آن مبلغ بسیار ناچیزی را به مردم دادید وتازه منت گذاشتن سرمردم شروع شد وچندین سال بحث محافل - صدایی ازدور وخیلی ظریف از اختلاس آقایان رحیمی ... وارقام نجومی هزاران میلیاردی حالا آنهایی که به گوش مامیرسد .
وای برحال ما ملت بیچاره بااین مسیولین فریبکار و خدانشناس
توبه کنید: 1393/11/410:46:53،
14
25
تنها راه اصلاح امور مملکت استفاده از نیروهای با تقوا ومدیر وخوش فکر ودرد آشنا در دستگاههای مختلف است نه افرادی که صرفا به خاطر مسایل سیاسی بکار گرفته می شوند و لیاقت اداره امور را ندارند وروز به روز مشکلات مردم مظلوم را بیشتر می کنند به خاطر هر عقیده ای که دارید بیشتر ازاین با احساسات مردم بازی نکنید که به زودی خون هزاران شهید گریبانتان را خواهد گرفت .اگر منابع این مملکت غنی ،درست مدیریت شود دیگر فقیر ومحتاجی پیدا نخواهد شد
حسین: 1393/11/414:04:52،
24
23
واقعا که....
آقایون فکر کردین مردم با دو میلیون تومان درآمد وضع بهتری با این گرانی دارند. عجب محاسباتی انجام میدین خدا کمکتان کند با این تصمیمهایتان
امید: 1393/11/417:14:09،
25
24
بابا بی انصاف ها چرا یارانه من رو قطع کردین؟؟ من که حقوقم یک و نیم میلیونه اونم کلیش بابت اجاره خونه و بیمه و صندوق بازنشستگی و قسط کم میشه... آخه چرا؟؟؟
کسی میدونه چه جوری میتونم پیگیری کنم؟؟
كيا: 1393/11/520:04:20،
25
11
من پدرم دومليون ونيم درامد داره ولي خانواده هشت نفري داريم،ميانگين ميشه سيصد، حال يكي هست دومليون درامد داره ولي خانوادش دو نفريه، معدل بگيري نفزي ميشه يك مليون،
amin: 1393/11/2918:33:51،
37
31
این دولت و دولت های قدیم یاد گرفتند که هر کاری در ایران شدنیست فقط با شیب ملایم! اگه بخواهند یارانه همه مردمو قطع میکنند فقط کم کم هیچکسم صداش در نمیاد. از ماست که بر ماست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار