کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اولتیماتوم 7 روزه به متقاضیان مسکن مهر پرند برای واریز آورده

کدخبر:۹۴۸۷سه شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۲:۲۰۲۴۴۱ بازدید

در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش از این از تقسیط مانده واریزی متقاضیان مسکن مهر پرند خبر داده بود که شرکت عمران پرند با ارسال پیامکی به متقاضیان ...

در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش از این از تقسیط مانده واریزی متقاضیان مسکن مهر پرند خبر داده بود که شرکت عمران پرند با ارسال پیامکی به متقاضیان به آنها یک هفته برای واریز مانده آورده مهلت داد.هفته گذشته به‌دنبال تجمع شماری از متقاضیان مسکن مهر پرند مقابل مجلس، جلسه‌ای اضطراری به دستور وزیر راه و شهرسازی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت‌ عمران شهرهای جدید ایران، مدیرعامل شرکت عمران پرند و نمایندگان متقاضیان برگزار شد.

بر این اساس مقرر شد متقاضیان مسکن مهر مابقی آورده خود را طی سه قسط (دو قسط در سال 93 و قسط سوم در زمان تحویل واحد) پرداخت کنند.

مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در این‌باره به تسنیم گفته بود:‌پیشنهاد دادیم مابقی آورده متقاضیان پروژه‌ کیسون پرند طی دو قسط تا پایان سال و یک قسط در زمان تحویل (سال آینده) تسویه شود.
وی با بیان این‌که به این ترتیب ضرب‌الاجل تعیین شده توسط شرکت عمران پرند برای واریز مابقی آورده متقاضیان که رو به اتمام بود کم لم یکن تلقی می‌شود،  بیان کرد: در جلسه‌ای که با چهار نفر از نمایندگان متقاضیان مسکن مهر پرند داشتیم آنها افزایش قیمت‌ها را با توجه به تورم قبول دارند، اما می‌گویند متقاضیان توانایی پرداخت باقیمانده قیمت مسکن مهر را ندارند.

وی با اشاره به این‌که از مدیران شرکت عمران پرند ریز قیمت‌های مسکن مهر را خواسته‌ام، تصریح کرد:‌ با عنایت به گزارش حضوری مسئولان شهر پرند و قراردادهای متقاضیان مسکن مهر در قراردادهای متقاضیان مسکن مهر پرند (کیسون) اعمال نرخ تورم سالانه قید شده ضمن آن که تغییر مشخصات واحد مسکونی، محوطه‌سازی و حصارکشی بر عهده متقاضیان است، با این حال به متقاضیان پیشنهاد دادیم باقیمانده آورده را به‌صورت اقساط پرداخت کنند.در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بر "کم لم یکن" شدن ضرب‌الاجل تعیین شده توسط شرکت عمران پرند برای واریز مابقی آورده متقاضیان تاکید دارد که این شرکت در این رابطه به متقاضیان اولتیماتوم داده است.

ماجرا از این قرار است که شرکت عمران پرند از یک شنبه شب ارسال دو پیامک به متقاضیان مسکن مهر پروژه کیسون را آغاز کرده و از آنها خواسته نسبت به واریز مابقی آورده بر اساس جدول منتشر شده طی 7 روز اقدام کند،‌در غیر اینصورت بر اساس مفاد قرارداد عمل می‌شود.

در یکی از پیامک‌های شرکت عمران پرند خطاب به متقاضیان تاکید شده؛ " متقاضی محترم پروژه کیسون: نظر به آماده شدن ابنیه واحد جنابعالی، شایسته است ضمن مراجعه به سایت شرکت عمران به آدرس www.parand-ntoir.gov.ir و رویت مانده واریزی واحد (و در صورت عدم واریز آن تا کنون) جهت واریز اقدام نمایید. در غیر اینصورت حسب مواد 5-8، 5-7، 5-3 قرارداد پیش‌فروش با شما برخورد خواهد شد. روابط عمومی شرکت عمران شهر پرند"

در پیامک دیگر نیز تاکید شده؛ "متقاضی محترم پروژه کیسون: با عنایت به آماده شدن واحد جنابعالی ، شایسته است نسبت به مراجعه به کارگزاری شرکت عمران پرند جهت طی مراحل اداری تحویل واحد خود ظرف مدت 7 روز اقدام فرمایید. بدیهی است در صورت عدم مراجعه بر اساس مفاد قرارداد عمل خواهد شد. روابط عمومی شرکت عمران شهر پرند"

در ماده 5-3 که شرکت عمران پرند با استناد به آن متقاضیان مسکن مهر را به نوعی تهدید کرده، آمده است؛ "به حساب مسدودی وی (پیش‌خریدار) واحد مسکونی بر اساس چک لیست تحویل واحد (نمونه پیوست) توسط پیش فروشنده تحویل پیش خریدار می‌گردد."

در ماده 5-7 نیز آمده است؛ در صورت پرداخت نشدن مانده ثمن معامله از طرف پیش‌خریدار در زمان مندرج در بند 5-3 این قرارداد به‌صورت یکجانبه فسخ گردیده و در این صورت پیش خریدار با امضای این قرارداد حق هرگونه اعتراض و مراجعه به مراجع قضایی را از خود سلب می‌نماید.

در بند 5-8 نیز آمده است؛ در صورت فسخ این قرارداد به موجب مفاد بند 5-7 متقاضی واجد شرایط دیگری از سوی شرکت عمران شهر جدید پرند به‌عنوان پیش‌خریدار جدید معرفی خواهد شد. پس از واریز وجوه مربوطه توسط پیش‌خریدار جدید به حساب مسدودی وی در بانک و انعقاد قرارداد پیش‌فروش مسکن مهر با وی، با نامه شرکت عمران شهر جدید پرند عین وجوه پرداختی پیش‌خریدار اولیه توسط بانک به وی مسترد می‌گردد و پیش‌خریدار تا اجرای روند فوق و تعیین جانشین حق هرگونه اعتراض یا مراجعه قضایی و حقوقی و غیره را از خود سلب و ساقط می‌نماید.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعيد: 1393/10/3016:22:17،
43
11
آب كه سر بالا بره قورباغه ابو اتا مي خونه
از ماست كه بر ماست
مسکن ابان: 1393/11/111:19:02،
20
9
چون هشت روز دیگه تحویل میدن عجله دارن تا روز قبلش تسویه حساب بشه!!!!!!
فرشید: 1393/10/3016:41:40،
41
16
من نمیدونم چرا یکبار مسئولین بلند پایه رسیدگی نمیکنن ، مسئول محترم مردم گشنه هستند ، مردم ندارد این همه پول واریز کنند ، هر چند وقت یکبار به بهانه های مختلف از مردم پول میگیرید و زمان تحویل رو عقب میندازید ، سره نیازمندان مسکن مهر اینقدر کلاه نگذارید از خدا بترسید
مجید: 1393/10/3018:22:58،
21
14
من که مسکن مهر ندارم ولی اونایی که چندین ساله که پولشون تو دست این شرکت های دلاله پس با پولش کار کردن و خونه ندادن چی میشه اونوقت دوما اینا هر ساعت که از خواب پا میشن پول از ملت میخوان اخه یکی نیس بگه اخه اگه داشتن که مسکن مهر نمیگرفتن
kazem: 1393/10/3018:35:51،
29
15
به قول کرباسچی در دادگاه گفت در شهرداری و ادارات ایران خدا وجود ندارد. حالا آقا فرشید میفرمائید که از خدا بترسید اگر از خدا میترسیدند که این وضع کشور نبود.
گوگو: 1393/10/3018:44:35،
29
16
به به چه مملکتی
علی 12: 1393/10/3019:26:39،
35
15
""...این قرارداد به‌صورت یکجانبه فسخ گردیده و در این صورت پیش خریدار با امضای این قرارداد حق هرگونه اعتراض و مراجعه به مراجع قضایی را از خود سلب می‌نماید..."""

اینجای قرارداد رو قبول دارن!!!!!!!!!!!!!
ولی اون قسمتی که مبلغ قطعی بوده رو قبول ندارن؟
رضا1346: 1393/10/3020:16:49،
21
13
من هم مسكن مهر ندارم ولي خداييش دلم ميسوزه براي اين افراد
اولتيماتوم به افرادي كه ندارن واقعا درسته؟ من به عنوان يه هموطن شرمنده اين افرادم.
محمد: 1393/10/3023:06:01،
25
12
میگن یه دیوونه یه سنگی میندازه تو چاه هزار تا عاقل نمیتونن درش بیارن شده حکایت مسکن ممممهههههررررر،دولت قبل این اشتباهو کرد حالا تا صد سال باید سرمایه کشور هدر بره،با این پول میشد برا میلیون ها نفر کار ایجاد کرد ولی دولت قبل این کارو نکرد رفت هرچی سرمایه ملت بود ریخت تو بیابونا.
تئوريسين: 1393/11/113:00:02،
17
10
ریخت تو بیابون رو خوب اومدی
با این پول نصف بافت فرسوده کلان شهرها دوباره احیا میشد ولی صد حیف که...
زمانی می شود از اشتباهات درس گرفت و تجربه کسب نمود که اشتباه بودن اونها رو قبول کرد
گذشته دیگر گذشته و باید به فکر آینده بود

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار