کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات نحوه قیمت‌گذاری سرخابی‌ها اعلام شد

کدخبر:۹۳۸۱جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۲:۵۳۲۸۵۰ بازدید

معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی جزئیات نحوه قیمت‌گذاری سهام سرخابی‌ها را تشریح و اعلام کرد که بهترین قیمت و روش واگذاری برای واگذاری ...

معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی جزئیات نحوه قیمت‌گذاری سهام سرخابی‌ها را تشریح و اعلام کرد که بهترین قیمت و روش واگذاری برای واگذاری استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته شده است.

اسماعیل غلامی در گفت‌وگویی، به جزییات قیمت‌گذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و گفت: قیمت 290 میلیارد تومانی برای هر یک از این دو باشگاه بسیار معقول بوده و روش و نحوه واگذاری که توسط هیات واگذاری به تصویب رسید، بهترین روش واگذاری برای این دو باشگاه است.

وی افزود:منابع درآمدی باشگاه‌ها شامل اسپانسرها، حق پخش تلویزیونی، تحقق تبلیغات دور زمین و درآمد روز بازی بوده که این موارد در قیمت گذاری لحاظ شده و تقریبا از نظر قانونی در حال اجرا است؛ همیچنین باشگاه های استقلال و پرسپولیس قرارداد حق پخش تلویزیونی داشته که از نظر قانونی مشکلی ندارد زیرا این قراردادها در سال های گذشته نیز برقرار بوده و باشگاه ها می توانستند با صدا و سیما با رقم جزئی کوتاه نیایند و یا حداقل قرارداد محکمی با صدا و سیما امضا کنند.

غلامی با بیان اینکه سازمان لیگ باید به عنوان مدافع از موضع باشگاه‌ها و گرفتن حق و حقوق آن‌ها دفاع کند،یادآور شد:‌درآمد روز بازی در همه جاهای دنیا وجود دارد، اما چون باشگاه ها استادیوم ندارند درآمدشان کمتر می‌شود. اما با توجه به واگذاری مجموعه های ورزشی به این دو باشگاه،آنها توانستند درآمدی برای خود ایجاد کنند که این منبع درآمد در قیمت گذاری برند دیده شده است.

وی به واگذاری این دو باشگاه بدون لحاظ کردن بدهی آنها اشاره و عنوان کرد: بهترین راه برای واگذاری این باشگاه‌ها به دلیل ایرادات صورت های مالی این بود که باشگاه های بدون بدهی واگذاری شوند یعنی براساس ماده 17 قانون سیاست های اصل 44 هرکسی از این دو باشگاه طلب دارد از طریق مراجع قضایی اقدام کند. بنابراین خریداراین دو باشگاه از پرداخت بدهی آنها معاف بوده و باشگاه ها را با مجموعه های ورزشی دریافت می کند لذا می تواند خودش بازیکن جدید گرفته و به مدیریت باشگاه بپردازند.

معاون سابق سازمان خصوصی سازی عنوان کرد: بنابراین قیمت گذاری این دو باشگاه براساس ارزش برند و مجموعه‌های ورزشی انجام شده و کارشناسان رسمی دادگستری به همراه شرکت ارزش گذاری برند در داخل و یک موسسه بین المللی، قیمت گذاری این دو باشگاه را انجام داده‌اند و چون صورت های مالی دو باشگاه مشکل داشت ،دارایی ها و بدهی‌ها در این قیمت گذاری لحاظ نشد.

وی با بیان این‌که بیشترین قیمت تصویب شده ،مربوط به ارزش برند این دو باشگاه است، خاطرنشان کرد: باشگاه ها می توانند براساس اسپانسر، حق پخش تلویزیونی ، تبلیغات دور زمین و درآمد روز بازی درآمدزایی کنند.

غلامی یاد آور شد: در قیمت گذاری این دو باشگاه تمام باشگاه های دنیا مورد مقایسه قرار گرفته و برند این دو باشگاه با 170 باشگاه دنیا مقایسه شده است. همچنین در گزارش ارزشیابی ، فلسفه فوتبال و ورزش در ایران در نظر گرفته شده است به طوری که اگر 10 میلیون هوادار برای هر یک از باشگاه‌ها در نظر گرفته شود و از هر نفر درخواست شود که 10 هزار تومان به حساب این باشگاه ها واریز کنند، رقمی میلیاردی به دست می آید در حالی که چنین پتانسیلی در هیچ جای دنیا برای باشگاه ها وجود ندارد.

معاون سابق سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: بنابراین قیمت گذاری این دو باشگاه بسیار معقول بوده و روش واگذاری بهترین روشی است که توسط هیات واگذاری به تصویب رسیده است، زیرا در غیر این صورت سهام این دو باشگاه تا 10 سال آینده قابل واگذاری نبود و آنها تا سال‌های آینده هم نمی توانستند صورت های مالی شفافی ارائه کنند.

وی با بیان این‌که ارزش گذاری برند این دو باشگاه توسط یک موسسه خارجی انجام شده است، گفت: قیمت‌گذاری برند سرخابی‌ها از سوی کارشناسان رسمی دادگستری، موسسه ارزش گذاری برند در داخل و خارج بیش از 200 میلیارد تومان تعیین شد و مابقی ارزش مجموعه‌های درفشی فر و مرغوبکار بود که به این دو باشگاه واگذار شد.

معاون سابق سازمان خصوصی سازی با بیان این‌که قیمت گذاری نحوه واگذاری و نقد و اقساط بهترین روش واگذاری این دو باشگاه بود، عنوان کرد:قیمت 290 میلیارد تومانی قیمت پایه بوده و اگر خریدار برنامه بلند مدت داشته باشد، ممکن است در روز مزایده قیمت آن افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر به غیر از باشگاه های رئال مادرید، منچستر، بارسلونا و بایرن مونیخ ، استقلال و پرسپولیس از نظر ارزش برند جزو 50 باشگاه های برتر دنیا هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

طرفدار: 1393/10/2609:26:43،
53
34
حاجی وقتی سر واگذاری ی تیم انقد داستان میسازن و سالی 4 بار گرون میکنن و آخرم به قیمت منچستر میزارنش!!! اونم ساده ترین کار ممکنو که خیلی راحته، معلومه کاغذ بازی و بخور بخور تو جاهای دیگه چه افتضاحیه!! اینا این 2 تیمو خصوصی نمیکنن. فقط واسه اینکه مارو سرگرم کنن
مسخ شده: 1393/10/2615:43:58،
51
22
ما دیگه خیلی وقته سرگرم سیاست بازی نیستیم .
یه زمانی من جونم رو برای پرسپولیس میدادم چون امثال مرحوم صفر ایرانپاک اسطوره این باشگاه بود با پای شکسته برای تعصبش بازی میکرد .
اما امروز اگر کل این دو باشگاه را آب ببرد کک من یکی اصلا نمیگزد .
خدا را شکر این سیاسیون کاری کردن که ما بجز ناموس دیگه به هیچی تعصب نداریم . اینروزها بی تفاوتی بین مردم بیداد میکند کی دیگه دنبال فوتبال و باشگاه است .
تقی: 1393/10/2609:28:58،
62
20
مفت گرونن هر دو تا تیم ...
ابراهيم بوستاني: 1393/10/2614:18:14،
50
51
فقط پرسپوليس +++++++
استقلالي ها هم اگه دوس داشتن منفي بدن
ساسان: 1393/10/2609:53:15،
53
35
کل سهامش 3 تا 100 تومن باشه خریدارم!
حیف پول !!!
بچه تهران: 1393/10/2609:59:44،
68
34
جمع کنيد بابا! تو اين گروني و بيکاري و هزار بدبختي، ديگه هيچکسي مثل بيست سال پيش طرفدار اين دو تيم نيست.
قنبر: 1393/10/2613:20:04،
36
33
این دوتیم اشغالوبارئال ومنچستر مقایسه میکنه پررویی تاکجا
کنجکاو: 1393/10/2613:31:59،
44
27
290 میلیارد قیمت پایه برای 2 باشگاه ورشکسته؟ برای 49 درصد سهام؟ این خصوصی سازی هست یا توهم محض یا خالی کردن جیب هواداران متعصب؟ شاید هر 3.
ash: 1393/10/2616:24:24،
44
18
ه طوری که اگر 10 میلیون هوادار برای هر یک از باشگاه‌ها در نظر گرفته شود و از هر نفر درخواست شود که 10 هزار تومان به حساب این باشگاه ها واریز کنند، رقمی میلیاردی به دست می آید در حالی که چنین پتانسیلی در هیچ جای دنیا برای باشگاه ها وجود ندارد.

-------
بله مردم دنیا یولن فقط تو ایران این همه پول میدن مردم مثلآ آرسال که ورزشگاتش ماله خودشه داره گرونترین بلیط هم میده از 10 هزارتومن هم کمتر میده
اون وقت 10 میلیون نفر در سال نفری 10 تومن بدن خیلی خوبه نه؟
حق اجاره زمین مسابقه چقدره؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار