کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کورس خودروهای ميلياردی در پيست فخر فروشی

کدخبر:۹۳۱۹سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶:۱۵۱۳۰۳۲ بازدید

«تجمل گرايي»، «بچه پولداري» يا «مدگرا بودن» مهم نيست چه اسمي رويش بگذاري و به چه نامي صدايش کني چون اختلاف طبقاتي گاهي ممکن ...
کورس خودروهای ميلياردی در پيست فخر فروشی

«تجمل گرايي»، «بچه پولداري» يا «مدگرا بودن» مهم نيست چه اسمي رويش بگذاري و به چه نامي صدايش کني چون اختلاف طبقاتي گاهي ممکن است در برخي شهرها به ويژه تهران بيداد کند. خيابان هاي شهر به ويژه خيابان هاي شمالي شهر به محلي براي فخر فروشي عده اي بچه پولدار تبديل شده تا با خودروهاي ميلياردي و چند صد ميليوني شان، مانور بدهند، فخر بفروشند و اختلاف طبقاتي و تفاوتشان با ديگران را به هر بيننده اي گوشزد کنند. حالا ديگر چند سالي مي شود که مازراتي و پورشه هاي ميلياردي ميهمان خيابان هاي پايتخت شده اند و پولدارهاي تهراني حسابي از خجالت کارخانه هاي سازنده اين خودروهاي گران قيمت در آمده اند. آدم هايي با خودروهاي ميلياردي،لباس هاي چند ميليوني و ساعت هاي چند صد ميليون توماني شان به هر نحوي که شده تفاوتشان با من و شما را به رخ مي کشند!

محمود يوسفيان، ۳۴ سالي مي شودکه به صورت حرفه اي در تهران نمايشگاه اتومبيل دارد و حالا که در اوج است بيشتر ترجيح مي دهد پورشه و مازراتي و ديگر برندهاي گران قيمت خودرو را معامله کند و مشتري هايش هم مانند خودروهاي نمايشگاهش خاص باشند.اتو گالري اش در يکي از خيابان هاي شهرک غرب واقع شده و مشتري هايش، هم انگشت شمارند، هم خاص! وارد اتاق کارش که مي شوم کارمندانش در حال قول نامه يک مازراتي يک ميليارد و صد ميليون توماني اند.مشتري هم مردي حدود سي ساله است.از نظر سن و سال با من فرقي ندارد اما موجودي حساب بانکي اش با من و شما خيلي متفاوت است.مازراتي را ديده ،پسنديده و وقتي من وارد اتاق مي شوم امضاي نهايي را پاي قرار داد مي زند و چک يک ميليارد و يکصد ميليون توماني را امضا مي کند تا به همين راحتي علاوه بر خودروي چند صد ميليوني اش که با آن به نمايشگاه آمده صاحب يک مازراتي هم بشود.


برج سازان و کارخانه دارها مشتريان خاص خودروهاي ميلياردي

معامله که تمام مي شود نوبت يوسفيان است تا از سال ها تجربه اش در مراوده با مشتري هاي خودروهاي چند صد ميليوني و ميلياردي برايمان بگويد.وقتي مي پرسم عمده مشتري هاي شما از چه قشري هستند و چه شغل و منصبي دارند؟ مي گويد: عمده مشتري هاي ما کارخانه دارها و برج سازهاي بزرگ تهراني و البته آقا پسرهاشان هستند.تعدادشان هم محدود است و آن طور نيست که هر کسي با هر شغلي بتواند از اين قبيل خودروها بخرد و استفاده کند. البته قشر خاصي هم هستند که از مشتري هاي پر و پا قرص خودروهاي ميلياردي اند. کساني که ملک و زمين داشته اند و با نوسانات چند سال اخير در بازار ملک يک شبه سرمايه شان چندين برابر شده است.اين آدم ها هم که به يک باره چند ميليارد تومان به دست آورده اند بخشي از سرمايه شان را صرف خريد خودروهاي لوکس مي کنند و بقيه را در کارشان سرمايه مي کنند.

يوسفيان نگاهش را در چشم هايم گره مي زند و با حالتي که گويي تعجبم را از حرف هايش درک کرده است مي گويد: البته خودروهاي ارزان قيمت هم داريم که بيشتر اقشار جامعه مي توانند از آنها استفاده کنند. خودروهاي کره اي با قيمت 150تا 200ميليون تومان! وقتي تعريف او از خودروي معمولي را مي شنوم ياد پرايد قراضه خودم مي افتم و با لبخندي مي گويم آن وقت مشتري اين خودروهاي معمولي چه کساني هستند؟ لحظه اي مکث مي کند و در جوابم مي گويد:خيلي از کارمندها ،مهندس ها و پزشکان مشتري اين قبيل خودروها هستند.خودروهايي که بيشتر از کره وارد مي شوند و البته آپشن ها و امکانات خوبي هم دارند.


آقازاده ها مازراتي سوار نيستند

پاي آقازاده ها که به ميان مي آيد، مرد جوان کت و شلوار پوشي که براي فروش خودرواش آمده وسط حرف مان مي دود و مي گويد:چند وقت است که رسانه ها اصرار به القاي اين موضوع دارندکه مشتري خودروهاي گران قيمت آقا زاده ها هستند. دليلش را نمي دانم ولي خيلي مسخره است.يوسفيان در جوابم مي گويد من دراين 34سال مشتري آقازاده نداشته ام و به جرات مي گويم آقازاده مازراتي سوار نديده ام، اگر هم از اين قبيل خودروها بخرند يا از طريق واسطه و وکيلشان مي خرند و سوار مي شوند يا اين که ترجيح مي دهند به جاي خودروي گران قيمت خريدن و در چشم همه بودن پولشان را جاي ديگري سرمايه گذاري کنند و با خودرويي به مراتب ارزان تر در شهر تردد کنند.

از سطح تحصيلات مشتري هايشان که مي پرسم لبخندي مي زند و مي گويد: اين که مي گويند اين آدم ها گاو و زمين فروخته اند و پولدار شده اند درست نيست تمامشان تحصيلات دانشگاهي دارند و بيشترشان کارشناسي ارشد خوانده اند. خنده اي مي کند و مي گويد: درست است بچه پولدارند ولي به درس و مشقشان هم اهميت مي دهند!


توقف واردات پورشه و مازراتي با مصوبه جديد دولت

او در بين حرف هايش به مصوبه شهريور ماه دولت درباره ممنوعيت واردات هرگونه خودرو با حجم موتور بالاي 2500سي سي هم اشاره مي کند و مي گويد: همه اين خودروهاي گران قيمت که مي بينيد مربوط به قبل از اين مصوبه است و بعد از اين مصوبه ديگر هيچ خودرويي با حجم موتور بالاي 2500سي سي به کشور وارد نشده است.البته ما خودمان چند دستگاه پورشه کاين و پانامراي صفر کيلومتر داريم که تاريخ ورودشان به کشور ، به قبل از تصويب اين مصوبه بر مي گردد.


گيربکس 245 ميليون توماني و هزينه هاي سرسام آور تعمير

خيابان ستارخان،تعميرگاه مرکزي مازراتي.پسر جواني حدودا 25 ساله از تعميرگاه بيرون مي آيد و به سمت مرسدس بنزش مي رود. خودم را به او مي رسانم و بعد از سلام و کمي مقدمه چيني مي پرسم شما مازراتي داريد؟سرش را به معناي تاييد تکان مي دهد. از ايراد خودرواش و هزينه اي که برايش تراشيده است که مي پرسم مي گويد: خودرو را از دست خريدم و حالا بعد از سه ماه گيربکس اش ايراد پيدا کرده است.الان هم که براي تعمير آوردم مي گويند حدود 70 هزار دلار خرجش مي شود.70 هزار دلار را ضرب در هر دلار ۳ هزار و ۵۰۰ تومان مي کنم و بعد از چند ثانيه مکث مي گويم: يعني براي يک گيربکس بايد 245ميليون تومان بدهي؟! از تعجبم تعجب مي کند و مي گويد: آره پولش برايم مهم نيست ولي اميدوارم مثل روز اولش بشود. مي گويم راستي خودت خودرو را خريدي يا بابا خريده؟ انگار از سوالم زياد خوشش نمي آيد،قيافه جدي به خودش مي گيرد و مي گويد: من دانشجو هستم،ارشد مي خوانم و هنوز وارد بازار کار نشده ام. خودرو را هم پدرم برايم خريده است. البته درسم که تمام شود در کارخانه پدرم کمکش خواهم کرد.

نيم ساعتي در خودرو منتظر مي نشينم تا يک مشتري ديگر از راه برسد.آقايي حدود 40 ساله. خودرواش را قبل از خودش با خودرو بر به تعميرگاه آورده اند.سر صحبت را باز مي کنم و از مازراتي اش مي پرسم و اين که از خودرو راضي است يا نه. در جوابم مي گويد: چطور؟ مي خواهي بخري؟ لبخندي مي زنم و سعي مي کنم از جواب دادن به سوالش طفره بروم. مي گويد: عالي است حرف ندارد اما متاسفانه ديروز به خاطر بي احتياطي يک راننده تصادف کردم.الان هم مي گويند حدود 17ميليون تومان هزينه تعويض يک گلگير مي شود.از شغلش که مي پرسم مي گويد: آرشيتکت است و در شمال تهران برج سازي دارد.الان هم اصلا از اين وضعيت راضي نيست چون از کارش افتاده و مجبور شده نصف روزش را صرف آوردن خودرو به تعميرگاه کند.


پورشه ميلياردي؛ کادوي تولد پدر به پسر

لازم نيست حتما در خيابان يا محل خاصي انتظار بکشي تا يکي از همين خودروهاي لوکس از کنارت رد شوند. تصميمم را مي گيرم تا با يکي از پورشه سواران صحبت کنم و براي اين کار عزمم را جزم مي کنم.ساعت حدود ده شب است در اين ساعت خيابان شمالي ميدان کاج تهران در منطقه سعادت آباد بيشتر به پاتوق بچه پولدارهايي مي ماند که آمده اند تا خودروهاي ميلياردي شان را به رخ بکشند. سه جوان حدود 27-28 ساله کنار يک دستگاه پورشه پانامرا ايستاده اند و آب ميوه مي خورند. رودربايستي را کنار مي گذارم ،کنارشان مي ايستم و مي گويم بچه ها يک سوال داشتم. اين خودرو مال کدام يکي از شماهاست؟ يکي از پسرها که شلوار گرمکن به تن دارد مي گويد: مال من است، فرمايش! از مدل خودرو مي پرسم و اين که آن را خودت خريدي يا بابات؟ با حالتي که انگار از سوالم زياد خوشش نيامده مي گويد: بابام براي کادوي تولدم خريده خودم هم هنوز دانشجو هستم و کار نمي کنم. يکي از پسرها با خنده مي گويد: اگر شما هم دوست داري تاريخ تولدت رو بگو تا باباش براي شما هم بخره.آخه باباش خيلي مهربونه!

کمي جلوتر دو خانم کم سن و سال درون يک بي ام و شاسي بلند x6 نشسته اند.عذر خواهي مي کنم و مي پرسم: خودروي خودتان است؟خانمي که پشت فرمان است مي گويد: براي بابا. ولي قرار است براي من يه لندکروز بخرد. من خودم لندکروز بيشتر دوست دارم. با اين که از بي ام و ارزان تر است ولي من بيشتر دوست دارم ،کلاسش بالاتر است.با خنده مي گويم: ولي 206 هم خودروي خوبيه ها! بيشترش اسراف مي شه. مي گويد: دارندگي و برازندگي! بابام داره برام ميخره! اون مشکل نداره شما مشکل داري.از شغل بابا که مي پرسم مي گويد: شغلش آزاد است خريد و فروش مي کند! ضمنا وقتي دخترخاله ام تويوتاي اف جي کروز دارد زشت است من سوار 206 شوم.

حال خوبي ندارم.ناراحتم، از اين همه اختلافي که بين ما و اين آدم ها وجود دارد. از اين ناراحت نيستم که عده اي خودروي دو ميليارد توماني سوارند و خودروي ما ده ميليون تومان بيشتر نمي ارزد از اين ناراحتم که جواني به خاطر نداشتن پول رهن يک خانه هنوز ازدواج نکرده، از اين که پدري تنها اميدش به وام 5ميليون توماني است تا جهيزيه دخترش را جور کند، از اين که قرار نبود در جامعه ما تا اين اندازه اختلاف طبقاتي وجود داشته باشد!

ynfrmfj88tmq8feyvhbh.jpg

2zibi81cu34x5sdr314v.jpg

dm36bw0cmhtdo4fozri.jpg

zvn1o4ehvop2fanc5nbh.jpg

vvsw1isyi6ruvs7va9r0.jpg

w9xl7taz15vdjqrtgpth.jpg

5nkhedergiw3jdkab6a.jpg

tho0zrnu29w6asnto801.jpg

b904crqtcft2wy39s7q0.jpg

خراسان

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ابی: 1393/10/2309:39:23،
236
20
اینجا یعنی شهری ک / هرچی توش میبینی باعث تحریکه!
ali: 1393/10/2310:30:46،
333
80

آقا

حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند :

هیچ ثروتی در جایی، انباشته نشد، مگر آنکه گرسنه هانی، در کنار آن باشند

هیچ کاخی بنا نشد مگرآنکه، کوخی در کنار آن خراب شد

هیچ کاخی بنا نمی شود مگر: ظلمی در آنجا انجام شود

هیچ کاخی بنا نمی شود مگر: انکه صد ها کوخ ویران شود

کوکی(مزدا): 1393/10/2310:49:18،
227
30
100 نفر به اون خدا بیامرز که حداقل فقط خودش بود و یه سری دورو بری هاش.الان همه واسه خودشون یه پا مال و منال اون خدا بیامرز رو دارن.متاسفم واسه کشورم.متاسفم که اینجوری شد.از خودم خجالت میکشم که چرا تو ایران دنیا اومدم
اسمارت فون: 1393/10/2310:56:45،
39
117
ماشینای خوبی بنظر میرسن اما از نظر اقتصادی و قدرت موتور قابل مقایسه با لاداگرانتا نیستن من خودم یکی خریدم گاز سوزش کردم وقتی پشتش میشینم از خود بی خود میشم.
احمد: 1393/10/2311:16:54،
141
20
بيچاره اونايي كه پدر ندارن كه بهونه با پدرش حال كنند نه اينكه براشون چيزي بخرند فقط با هم خوش باشند،همين
بابك: 1393/10/2311:17:47،
169
24
اصل ماجرا بر ميگرده به سي و چند سال پيش كه پدر هاي منو شما نقش دلواپسهاي امروز رو بازي كردن و چوبشو ما داريم ميخوريم
کوکی(مزدا): 1393/10/2311:29:39،
28
76
دوستان بابت حرفام عذر میخوام.از وقتی مزدا دارم خیلی روحیم لطیف شده! امیدوارم عذر منو بپذیرید.
رضا2: 1393/10/2311:31:27،
76
57
حاصری یه چشم یا یه گوش یا یه پا یا یه دستت از کار بیوفته در عوض بهت یه مازراتی بدن؟ حاضری فرزندت یه بیماری لاعلاج بگیره و در عوض بهت یه پورشه بدن؟ خدا با ارزش ترینها رو به ما داده و دیگه بقیش جزئیه. ما انسانها همینکه سالم باشیم بزرگترین ثروته. ایا حاضرید 5 واحد. فقط 5 واحد از ضریب هوشی شما یا فرزندتون کم بشه و در عوض ثروت او برج ساز رو بهتون بدن؟
علی: 1393/10/2311:49:11،
150
19
خدا لعنت کنه باعث و بانی این همه فاصله طبقاتی را
نتیجه: 1393/10/2312:46:03،
111
16
همشون فرزندان آقازاده ها هستمد که از تحریم سو استفاده کردند بیچاره اون معلم زحمتکش که برای پراید داره وام میگیره
بچه جنوب تهران: 1393/10/2312:51:37،
72
55
اشکال نداره اون روز فرا خواهد رسید که ما بچه جنوب تهران درسی به شمال تهران خواهیم داد ....

مثل کشور های نیجریه....

اون موقع دست دلالها هم رو میشه....الان زوده بگذار شاد باشند.....
@-@: 1393/10/2315:09:32،
64
18
شاید در پولدار شدن بعضی ها نمیشه خورده گرفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اما به دولت که از اینها مالیات نگرفته به نصبت ثروتشون میشه خرده گرفت اگه اینا مالیات واقعی میدادن یک روز ایران نمیموندن ...و این همه اختلاف طبقاتی نبود چیزی که مردم بخاطرش رژیم پهلوی را بر انداختند!!!!!!!!!!!!!!!!!!
علی: 1393/10/2315:53:24،
66
25
با خوندن این متن,حس خودکشی بهم دست داده,متنفرم از خودم و از این زندگی,من محتاج کار و یه حقوق اداره کاری,اونوقت اون تازه 245 میلیون فقط میده واسه گیربکس
کمیل: 1393/10/2316:49:50،
56
27
واقعا برای اونایی که به علی منفی دادن متاسفم چون ایشون سخن حضرت علی رو فرمودند.
ساکن پرند: 1393/10/2323:59:01،
30
20
این ماشینها را چه کسی وارد کشور کرده ؟ مگر دولت و قانون حاکم نیست ؟ اپارتمانهای چندین میلیاردی تجمل گرایی نیست ؟
mehran: 1393/10/2409:45:21،
41
22
حالا منظور نویسنده چیه؟ باید تلاش کنیم اونایی که پولداران شدن را فقیر کنیم یا اونایی که فقیر هستن را پولدار کنیم؟
حجت نان: 1393/10/2309:43:45،
168
13
من و اون بودیم از یه قطره!
حالا ببین فاصله ماها چقدره!!!!!!
امیر: 1393/10/2309:51:15،
44
184
دارندگی و برازندگی
هرکی هم مشکل داره حسوده
حسود هرگز نیاسود
امید: 1393/10/2311:05:33،
154
18
ما با داشتن پول دیگران مشکلی نداریم. نوش جونشون. ولی کاش 2 اتفاق مهم می افتاد :
1- هیچ کس با حق خوری به مال زیاد دست پیدا نمی کرد
2- راه برای همه باز بود و هر کس به اندازه تلاشش پول به دست می آورد
قاسم: 1394/4/1023:19:45،
25
18
شعورت همين قدر بيشتر نبود آقاي محترم
دارندگي پوله يا علمه
هوشه
ادبه
فرهنگه مرامه معرفته
به چه مينازي امير
به پول بابات
يا به دارايي خودت
وقتي مرگ اومد سراغت اون موقع بگو ببينم چي داري
علیرضا: 1393/10/2309:54:55،
65
20
آدم دلش میخواد والا نشون ندید حد اقل فک کنیم همه مث خودمونن!
پیمان: 1393/10/2314:05:32،
65
19
راست میگی بخدا من هر وقت میرم تهران ناامید میشم از زندگی خودم
پیمان: 1393/10/2314:07:04،
41
26
تو متن نوشته اتو گالری یوسفیان .این همونیه که تو سریال شبکه 3 سحر میره ماشین بخره از آقای صوفی ها
Ali: 1393/10/2317:36:35،
37
18
توصیه میکنم یا فرمایش حضرت علی رو دوباره بخون یا بیشتر در موردش فکر کن تا معنی دلیل برتری نداری شرافتمندانه رو نسبت به دارندگی زالوصفتانه بهتر متوجه بشی
كامران: 1393/10/2309:55:38،
103
31
با سلام به همه.نميدونم چرا به اين وضعيت گله داريم.اگر شما هم درامد بالا داشتيد ماشين لوكس سوار ميشديد.چراكه نه.يعني واقعا انتظار داريد اون آرشيتكت 206 سوار بشه؟پس اون درامد به درد چي ميخوره؟شايد اون آقا با اشتغالزايي داره خدمت ميكنه.واقعا نامرديه كه اونم 206 سوار بشه و با جونش بازي كنه.در مورد پسرش هم توقع نداشته باش كه پرايد شوار بشه.چون منم اگه داشته باشم همينكارو ميكردم البته نه براي فخر فروختن.ما ايراني هستيم و بايد ماشين خوب سوار بشيم.
ارش: 1393/10/2317:45:19،
40
22
کامران جان من کاملا با شما موافقم.
نمی دونم آخه ماها چرا همیشه روی بد قضیه رو می بینیم؟؟؟
اونی که یه شبه ملکش چند برابر شده خوب شانس بهش رو آورده.از کجا می دونی که دستش به خیر نمی ره، دست نیازمند و نمی گیره؟؟؟؟
کاش یه کم واقع بین می بودیم...
علی: 1393/10/2319:53:58،
39
31
206 ایمن ترین ماشین حال حاضر بازار ایرانه! شما اول برو 4 تا کتاب بخون بعد اظهار فضل کن!
فربدایزدی: 1393/10/2309:57:56،
95
12
مادرجایی هستیم که این خودروها برامون لوکس محسوب میشه اگه پول ملی مون ارزش داشت وتعرفه گمرکی صفر بود اون وقت هم لوکس بودن این خودروها دیگه معنی نداشت من ساکن دوبی هستم خداییش با درامد 1.5 تا2سال اینجا میشه یکی از این لوکسای ایران روخرید ماشینهای مثه فراری وبوگاتی ولامبورگینی اینجا لوکس هست نه ایکس3 وایکس 6
neww: 1393/10/2309:58:44،
73
16
نوش جونشون.اینا کسایی هستن که حق و حقوقشون رو نفرستادن لبنان و سوریه و عرلق و ونزولا و ....
عبدالله: 1393/10/2310:01:21،
32
59
نبايد واردات ازاد بشه و ايراني ها صاحب ماشين هاي لوكس شوند (بچه عرب)
nemesis: 1393/10/2310:04:23،
88
15
این است عدالت علی دوستان

بدترین جای این متن که بدجوری اعصاب ادمو میریزه بهم اینه که میگه : دارندگی و برازندگی دختر خالم اف جی سواره زشته من ۲۰۶ سوار شم


کاش همراه پول و سرمایه هاتون کمی هم مرام و معرفت و فهمتون رشد میکرد
تو مملکتی که بیسواد ها و بی لیاقتها سردمدارن و جولان میدن از امثال شما توقع بیشتر ازین نیست
حقیقت: 1393/10/2310:06:03،
97
7
میگویند 94در صد ثروت کشور دست 6در صد است و آنوقت به استکبار جهانی و غرب کاپیتالیست بد ویراه می گویند و از ارزش ها ی اسلامی در منابر و مجالس رسمی و صدا وسیما حرف می زنند !!
سعيد: 1393/10/2310:11:39،
47
17
والا تا اونجا كه من ميدونم قيمت مازراتي ١٣٠ هزار دلاره بعيد گيريبكس قيمتش نصف ماشين باشه
البته اطلاعاتم دقيق نيست نيايد بد و بيراه بگيد
مهندس: 1393/10/2310:28:26،
21
19
حداقل در مورد قیمتهای مازراتی تحقیق میکردی تا 2 میلیارد هم داریم باید یه فرقی هم بین مدلهاش باشه!!
ع ح: 1393/10/2310:40:08،
30
11
وقتي قيمت خود ماشين چهاربرابر ميشه خوب هزينه تعميرش هم سه برابر ميشود
سهیل: 1393/10/2310:44:09،
40
12
سعید جان 130 هزار دلار اونور آب، یعنی چیزی حدود 450 میلیون ولی الان مازراتی تو ایران 2 میلیارده. پس گیربکسشم یه ضریب نجومی بهش میخوره و میشه 200 به بالا. البته ما دیگه نباید قصه گیربکس ماشین آقای برادرو داشته باشیم، این پول خرج 2 شب پارتیشونه
amir: 1393/10/2311:18:44،
31
19
سعید جان گیربکس ماشین های سوپر اسپرتی که بصورت اتوماتیک هستن گرانترین قطعه خوردو حساب میشن چون باید دارای بالاترین تکنولوژی و آلیاژ باشن و بعضا ممکنه قیمتشون تا نصف خودرو هم باشه!البته در ایران با توجه به اینکه ماشین 130 هزار دلاری داره حدود 1.8 میلیارد فروش میره، 245 میلیون مبلغ زیادی واسش بحساب نمیاد!!!!
علیرضا: 1393/10/2310:21:44،
67
9
90درصد سرمایه کشور دست 10 درصد مردم است..
90درصد ملتم دارن برا اون 10 درصد کار میکنند...
پیام: 1393/10/2310:32:01،
38
33
پولداری هم عجب عالمی داره :)
طرف واسه پچه ش لندکروز میخره اونوقت یه طرف دیگه بین جک و ولکس گیر کرده
عالم خوبیه پولداری
من هیچوقت آرزوی بدبختی اینا رو نمیکنم. در عوض سعی میکنم خودمو بکشم بالا تا به اینا برسم.طرف زحمت کشیده به اینجا رسیده اونوقت ما پشت کامپیوتر نشستیم و انتظار داریم به اینا برسیم
قبول دارم اوضاع خرابه و همه نمیتونن به این راحتیا خوب بشن.وبی ما هم باید یه تکونی به خودمون بدیم
من اینا رو میبینم انگیزه م واسه درس خونده بیشار میشه.امیدوارم شما هم اینجوری باشید
امیر: 1393/10/2310:40:06،
62
10
کسی با درس خوندن به اینا نمیرسه مگر این که توی رشته پزشکی درس بخونی و خیلی ماهر باشی
امیر: 1393/10/2310:53:08،
45
20
البته داداشم با درس خوندن و تخصص میشه پولدار شد ولی بهترین راه نیست
پیام : 1393/10/2317:12:39،
32
29
شاید یه جاهایی خوب منظورمو نرسوندم
من خودمو مثال زدم که در حال حاضر فقط هدفم اینه که ‌‌درس بخونم به واسطه همین درسم به یه جایی برسم.و البته حق کسی رو هم نخورم و واقعا هر چی که در میارم نتیجه زحمتم باشه
یه نفر میره شاگردی.الان یه طلا فروش گردن کلفت تو 15 خرداده
میخوام اینوبگم که اینا واقعا تلاش کردن که به اینجا رسیدن.بالاخره یه نفر از صفر شروع کرده و الان پولداره.یا خودش یا باباش یا بابابزگش .از آسمون که واسش یه کارخونه نفرستادن.البته شاید یه ناخالصی هایی هم تو کار بعضیا باشه :) ولی بازم زحمت زیادی کشیدن
کلا ما آدمای تنبلی هستیم.من خودمم تنبلم.میخوایم با کمترین زحمت بیشترین درآمد رو داشته باشیم
شاید سنم به نسبت کمتره که دارم اینجوری فکر میکنم.ولی چیزی که فعلا از زندگی فهمیدم اینه
ایشالا که همه به خونه و ماشین و خلاصه هر چیزی که میخوان برسن
سهیل: 1393/10/2310:40:22،
76
8
دوستان
من خودمو به زور تو قشر متوسط میبینم.
من از دیدن این ماشینا، ویلاهای لوکس و غیره واقعاً لذت میبرم،ولی وقتی میفهمیم که بیشتر از نصف اینا از راه دست بدست نیومدند خیلی ناراخت میشم. متأسفانه منافع ملی دست یه عده محدودی افتاده. قبلاً پولدارا برا خودشون اسم و رسمی داشتن ولی الان بیشتر پولدارا نوکیسه هایی هستند که بیشترشون تو دولت اخمدی نژاد شکل گرفتند. به امید روزی که اختلاف طبقاتی کم بشه و همه بتونن رنگ راحتی و لذت از زندگی رو بچشن.
یه مثل معروف هست که میگه "درسته که پول خوشبختی نمیاره ولی اگه نباشه قطعاً بدبختی میاره"
س: 1393/10/2310:48:08،
35
32
من ین آدم معمولیم از طبقه منوسط ولی مسول نداشتن پول برای رهن خونه یا گرفتن وام 5 میلیونی و یا خیلی چیزای دیگر قشر به قول شما مایه دار جامعه مسول نیستن . بلاخره کاری انجام دادت که الن شدن این نشستن فقط ایراد بگین حرف بزنند و بقیه رئ فقض کنند .
آرش: 1393/10/2311:02:42،
56
13
بله ديگه تا زماني كه دانشگاه آزاد و پيام نور و از اين قبيل مؤسسات باشه همشون هم بايد دانشجو باشن يا ارشد داشته باشن !
امين: 1393/10/2311:17:37،
41
17
همه شما كه با اين كارا مخالفي... اگه خودتون داشتين و ميتونستين ماشين باحال سوار بشي چي؟
من يه پسريو ميشناسم از وقتي تو يه كارخونه كار ميكنه و يه پرايد با پول ديه پاش كه پلاتين خورده خريده از خيليا بدترم شده.
باورتون ميشه همبازيم بود قبل اين كاراش... يه بار شيشه ماشينش باز بود من بهش سلام دادم و تا ميخاستم به رفيقم كه پيشش نشسته بود سلام بدم... شيشه ماشينشو كشيد بالا و خورد به گردنم!!
سیاوش: 1393/10/2311:21:13،
56
17
دخدره 206 براش افت کلاس محسوب می شه...من اگه 206 داشتم الان خوشبخت روزگار بودم.
مرتضي: 1393/10/2311:28:47،
54
17
البته خداوكيلي نمايشگاه داره راست ميگه كه خودروهاي ارزان قيمت كره اي هم داريم كه مهندسين و كارمندان و پزشكان مشتريش هستند چون بايد همينطور باشه. انصافا اكثر خودروهاي كره اي و ژاپني جوري طراحي شده اند كه قيمت مناسبي داشته باشند و قشر متوسط استفاده كننده اش باشند ولي ببين ما چه بدبختيم كه توي كشور ما همين خودروهاي متوسط شده خودروي لوكس و دست اكثر مردم بهشون نمي رسه.
حسين: 1393/10/2311:43:38،
55
17
در همه جاي دنيا پولدار و فقير هست. اختلاف طبقاتي را هيچ كشوري از بين نبرده. نكته دردآور در ايران اين است كه طبقه پولدار اكثرا" با دلالي و در شيشه كردن خون مابقي مردم به پول و ثروت رسيده اند. گفتم اكثرا" و نه همه آنها بخاطر اينكه مغزهاي متفكري هم در ايران داريم كه با فكر ودرايت به ثروت رسيده اند كه البته تعدادشان بسيار كم است.
محسن: 1393/10/2311:55:45،
54
18
از نويسنده اين مقاله و ايرانجيب بابت به تصوير كشيدن فاصله فاحش طبقاتي متشكرم
sam: 1393/10/2313:07:31،
43
14
با سلام

داشتن خودروی لوکس اشکالی ندارد. زمانی این کار اشکال دارد که پول این خودروها از رانت خواری، تورم و روابط ناسالم بدست آید. وقتی این خودروها توسط افراد نالایق خریداری شود نه نخبگان فکری و علمی جامعه و کارآفرینان واقعی آنجاست که می گوییم جامعه در مسیر نادرستی حرکت می کند.
مهدی: 1393/10/2313:26:44،
37
23
واقعاً نمیتونم درک کنم چرا این حرفای مسخره و بیفکر را می زنید. طرف مخ اقتصادی داشته عقل رسیده چه موقع چیکار کنه الانم داره حالشو میبره. والا اگه این سرمایه دارا هم نبودن که بخوان کارخونه ای بزنن که دیگه فاتحه ی این همه متقاضیان کار خونده بود. من خودم یه ارشد عمرانم موقع اول فارغ التحصیلیم هیچ جا بهم کار نداد دمش گرم مدیر عامل کارخونمون که اینجارو راه انداخته و به من اعتماد کرده بهم کار داده. نوش جوونش پولای میلیاردی که در میاره الام 1000 نفر تو کارخونش مشغولن، فکر میکنید اگه این آدم نبود دولت محترمتون میومد این 1000 نفر را مشغول میکرد؟
عبدی: 1393/10/2313:32:26،
56
20
من خودم یک آدم معمولی هستم و پولدار هم نیستم ولی چه اشکال داره ماشین های شیک هم در شهرمان باشه نمیشه که همه مردم بدبخت باشن مثل خودم و این فرق طبقاتی در اکثر کشورهای دنیا وجود داره ولی قبول دارم در کشور ما که مسئولین قبل از حرف زدن آیه قران قرائت میکنند بعد سخنرانی؛ یکی از کشورهای فاسد جهان از نظر اقتصادی هستیم. و درود بر کسانی که از راه درست پولدار شدند و امیدوارم همیشه لذت ببرند.
...: 1393/10/2314:06:28،
39
21
كشور كمونيستي كه نيس توقع داشته باشين همه مثل هم باشن، همه جاي دنيا اينجوريه نگاه شما مشكل داره
خخخخخخخخخخ: 1393/10/2314:29:26،
42
17
منو تو و اون بودیم از یه قطره
حالا ببین فاصله ی ما چقدره !
مجید: 1393/10/2314:59:59،
33
21
فقط باید نگاه کرد و حسرت کشید به این عدالت که یکی به نون شب محتاجه و یکی پول از پارو بالا میره کاش کسانی که سوار این مکاشین ها میشن لیاقتشو داشته باشن
پدرام: 1393/10/2315:01:08،
35
20
در جواب به دوستانی که میگن چه اشکالی داره!: وقتی کشورت تحریمه نیاز شدید به ارز داری از اون ور اعلام میکنن سال ریاضت اقتصادیه نفتت فروش نمیره و هزار بدبختیه دیگه چرا باید یه بچه دانشجو چند صد هزار دلار ارز رو حروم کنه تا بتونه مخ چند تا دختر رو با ماشینش بزنه؟! وبالعکس البته:) چرا باید تعرفه یه ماشین ۱۶۰۰ سی سی وارداتی ۱۰۰درصد باشه یه ماشین ۸سیلندر چندصدهزار دلاری هم صددرصد؟! حداقل اگه قراره واردات اینا آزاد باشه یه مالیات کلفتی باید بهشون بخوره تا جبران این حروم کردن ارز باشه. اگه کشور ما هم مثل امارات عربستان یا باقی این کشورا شرایطش عادی بود عیبی نداشت ولی اینا بخاطر این قانونای مزخرف و بدون فکر فقط اختلاف طبقاتی رو بیشتر میکنن. تو همون کشورای پیشرفته هم این خودروها لوکسن ولی نه بخاطر قیمتشون بلکه بخاطر مالیاتهایی که بعدش میدن! و هرکسی نمیتونه مازراتی و پروشه بخره!
یا حق: 1393/10/2320:20:19،
20
16
درست است در کشورهای پیشرفته کسانی که می خواهند مسکن گران داشته و ماشین لوکس سوار بشوند باید مالیاتش را هم بدهند . صاحب یک ویلای ده میلیون دلاری باید سالی 200هزار دلار مالیات آنرا بدهد! در ایران هیچ قانون درستی که مطابق با استانداردهای دنیا باشد وجود ندارد!!
ارسلان: 1393/10/2315:21:06،
32
22
من تو یه خانواده سطح متوسط به دنیا اومدم . واقعا با خوندن این مطلب انگیزه ام رو برای درس خوندن از دست میدم ! درسته که زحمته زیادی کشیدن و به اینجا رسیدن ولی کاشکی یکی هم بود راه پولدار شدن رو به ما نشون میداد !
فقیر: 1393/10/2315:28:18،
36
19
شما میگی طرف مخ اقتصادی داشته!!من میگم ارث بابا روداشته،شما میگی اختلاف طبقاتی همه جا هست!!من میکم یکم مطالعه کن و جهان بین باش،به عنوان مثال حقوق معلم و پزشک تو آلمان برابره،یه ثروتمند اونجا به خودش اجازه نمیده فقرا رو تحقیر کنه،با یه بچه پولدار درگیر شدم سر جای پارک میدونی چی گفت!!دیه ات رو مثل سگ جلوت پرت میکنم،اینجاست که میفهمی تو چه جامعه ای زندگی میکنی
پیام : 1393/10/2315:37:12،
31
20
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور.....
به زودی همه برابر میشیم...و میرسه نوبت حساب رسی!
عزیزانی که سختی میکشید..بدونید..
هر كه در اين بزم مقرب تر است / جام بلا بيشترش مي دهند
m: 1393/10/2315:44:16،
21
27
خدا زیاد کنه زرنگ بوده تونسته پولش رو زیاد کنه
بنز وبایرن: 1393/10/2318:02:27،
27
20
پس اون همه شعار چی شد فقط بلدن شعار بریزن بیرون
کویر: 1393/10/2318:54:26،
35
16
اگه این دوستان پولدار دانشجو ودانشمند بجای برخ کشیدن ثروت خود با این حساسیت بدیگران مقداری از این ثروت را صرف طرحهای ملی به انتخاب خودشان خدمت به همنوع میکردند شایسته تر بود وقابل احترامتر.زیرا کارهایی که شما میتوانید بسرانجام برسانید دگران نتوانند. مانند نیروگاه بادی اتوبان بهبود اب شرب وزراعی .وهرچه دلتان خواست.
پرهامک: 1393/10/2322:35:42،
34
21
1. اساسا چرا قشر متوسط باید حسرت همچین داشته هایی بسیار لوکس (خودرو، ویلا، ...) را بخوره؟ مگه ماشین چند صد میلیونی سواریش چقدر از یک ماشین چند ده میلیونی بهتره؟
2. معمولا کسانی در پی خودنمایی با چنین ابزار آلاتی هستند که خودشان به لحاظ شخصیتی چیزی در چنته ندارند. امروزه ماشین آنچنانی داشتن مایه ی که افتخار نیست، بیشتر نشانه ی تعلق به قشریه که از دید فرهنگی بسیار ضعیفه!
3. اساس دست کم 90% از این ثروتهای بادآورده رانت دولتیه.
بهنام: 1393/10/2713:56:53،
27
17
این خودروها میلیاردی نیستند بلکه آقایون و حضرات اینها رو میلیاردی کردند وگرنه تو اروپا اینا نصف ایران هم قیمت ندارند.
داغدار: 1393/10/2821:22:29،
25
15
کمی تامل کنید لطفا:کسانی که ملک و زمین داشته اند و بخاطر
نوسانات چند سال اخیر میلیاردر شده اند!!!از ان طرف حال و روز
میلیونها نفر از هموطنان را درک کنید که خاطر همین نوسانات
اقتصادی سالها از داشتن یک سر پناه محروم خواهند شد.
F2: 1393/10/2914:23:15،
23
13
همه ما از هوا به یک اندازه سهم داریم ،کدوم برتری؟
خشایارشا : 1395/5/2719:24:50،
29
10
سلام دوستای نازنینم و به میهن عزیزم ایران
من 25سالمه دو ماه دیکه میرم تو 26 ..سال 88 فقط دوتا دونه شلوار داشتم و پیراهن و یه موتور.خونه بابام زندگی میکردم.با 100هزارتومن پول کارگری شروع کردم تو خرید فروش موبایل بعد لب تاپ بعدش موتور وووو دو سالو نیم میشه تو کار زمین و ملک ام خیلی خیلی وام از بانگ گرفتم نه اینکه رابط داشته باشم از 2میلیون شروع کردم و یه دسته پک و خوش حسابی .از زمین روستایی ..الان بالای میلیارد سرمایه دارم الحمدالله .یه ریال پولم حرام نیست و اعتبار زیادی دارم ..8ساله دارم کار میکنم .ارزوم خودروی لوکسه و از اول هم همین بوده ...همیشه ظلم هست فاصله طبقاتی هست حتی بهترین رفیقت بهت نارو میزنه ولی مهمترین چیز صبر و فراموش نکردن هدف هستش ..همه میتونیم پولدار شیم همه میتونیم خوب باشیم و لوکس زندگی کنیم ...به امید میهنی پاک و به دور از ظلم ..دنبال بهونه نباش و فقط به هدفت نیگاه کن .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار