کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جدول بهای فروش و رهن آپارتمان در تهران

کدخبر:۹۱۴۹دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۴:۵۵۳۴۰۰ بازدید

بسياري از مسوولان و كارشناسان شهرسازي، بلندمرتبه‌سازي را ميهماني ناخوانده مي‌دانند كه باتوجه به اينكه بيش از 40 سال است در كشور با آن ...

بسياري از مسوولان و كارشناسان شهرسازي، بلندمرتبه‌سازي را ميهماني ناخوانده مي‌دانند كه باتوجه به اينكه بيش از 40 سال است در كشور با آن مواجهيم، اما به‌دليل نبود آگاهي كافي و مباحث نظري، روندي غيراصولي را طي كرده و باعث آسيب‌هاي زيادي بر سيما و سلامت شهر شده است. باتوجه به اينكه به‌خصوص در شهرهاي بزرگي مانند تهران، نياز به بلندمرتبه‌سازي ضروري به شمار مي‌رود، بايد شناخت و دانش كافي در مورد آن وجود داشته باشد.
 

 نياز به يك مدل مناسب براي بلندمرتبه‌سازي

به‌گفته رييس سازمان نظام مهندسي استان تهران، مجوزهاي ساخت‌وساز توسط مديريت شهري داده مي‌شود كه شهرداري‌ها مجوزها را صادر مي‌كنند اما نمي‌توان اين نابساماني را تنها از چشم شهرداري‌ها ديد. سعيد غفراني با اشاره به تغيير طرح جامع شهر تهران، گفت: معتقدم تهران استعداد برج‌سازي باقاعده را دارد و قطعا راه‌حل منطقي گسترش شهر تهران برج‌سازي است. به‌گزارش ايلنا، غفراني در رابطه با موضوع بلندمرتبه‌سازي اظهار كرد: برج‌سازي امر مطلوبي براي شهرها محسوب مي‌شود، منوط به اينكه در قالب نظام برنامه‌ريزي شهري از اين استعداد شهرها استفاده كنيم. وي با اشاره به نابساماني وضعيت ساخت‌وساز در شمال شهر تهران و برج‌هاي الهيه گفت: اكثر تخلفات در امر برج‌سازي، مربوط مي‌شود به مواردي كه خارج از كميسيون ماده پنج و خارج از طرح جامع شهر تهران ساخته شده‌اند.

غفراني با اشاره به آسيب‌ها و فرصت‌هاي شيوع بلند‌مرتبه‌سازي در تهران گفت: بايد بدانيم بلندمرتبه‌سازي چه آسيب‌هايي را براي شهر دارد و از طرف ديگر چه مزايايي براي شهرها ايجاد مي‌كند. رييس سازمان نظام مهندسي تهران با اشاره به گستره تهران و سكونت هشت‌ميليون نفر در اين شهر تصريح كرد: آمار رسمي به ما مي‌گويد درحال‌حاضر هشت‌ميليون نفر تنها در شهر تهران ساكن هستند، بنابراين خدمات‌رساني به اين جمعيت بسيار سخت شده است و برج‌سازي با قاعده مي‌تواند اين خدمات را پوشش دهد.

وي با اشاره به يك مدل مناسب از شهرك‌سازي و بلندمرتبه‌سازي در تهران گفت: شهرك اكباتان را مي‌توان يك نمونه و مدل درست برج‌سازي و بلندمرتبه‌سازي دانست. همچنين شهرك اميد نيز يكي ديگر از مدل‌هاي ايده‌آل شهرك‌سازي است، زيرا نه تنها ساخت‌وسازها با قاعده انجام شده، بلكه تمام زيرساخت‌هاي يك زندگي شهري در آن فراهم شده است و ما معتقديم اين طريق شهرك‌سازي بايد در كلان‌شهرها رواج پيدا كند.

غفراني باتاكيد بر اينكه برج‌سازي يك نياز شهري است گفت: اگر بلند‌مرتبه‌سازي در قالب نظام برنامه‌سازي شهري انجام شود و در پهنه‌هايي كه در طرح تفصيلي شهر مشخص شده، ساخته شود مشكل بي‌قاعده‌سازي نخواهيم داشت. سعيد غفراني با اشاره به وضعيت نابسامان شهرسازي در استان تهران گفت: مجوزهاي ساخت‌وساز توسط مديريت شهري داده مي‌شود كه شهرداري‌ها مجوزها را صادر مي‌كنند. اما نمي‌توان اين نابساماني را تنها از چشم شهرداري‌ها ديد.

وي ادامه داد: هر چند صدور مجوزهاي ساخت در اختيار حوزه مديريتي شهري است، اما كميسيون ماده پنج كه مجوزها را صادر مي‌كند، تركيبي است از اعضاي وزارت راه‌وشهرسازي، شهرداري، محيط‌زيست و... كه با راي اين افراد نسبت به ساخت پروژه‌يي مجوز داده مي‌شود. غفراني با اشاره به نقش سازمان نظام مهندسي در كنترل تخلف‌هاي ساخت‌وساز گفت: سازمان نظام مهندسي در تمام ساختار شهري حضور دارد اما در صدور مجوزهاي ساخت ورود پيدا نمي‌كند و اين مساله در حيطه و حوزه اختيارات سازمان نظام مهندسي نيست. هر چند كه نسبت به روند ساخت‌وسازها نظارت دارد.

رييس سازمان نظام مهندسي استان تهران تاكيد كرد: قطعا مجوزهاي ساخت مسير قانوني خود را طي كرده است، اما تخلفاتي كه در سطح شهر تهران ديده مي‌شود مربوط به مواردي است كه خارج از قاعده طرح جامع شهري مصوب شده‌‌اند. وي همچنين با اشاره به رواج صنعتي‌سازي در ساخت‌وسازها و برج‌سازي‌ها گفت: قطعا ديگر امكان بلندمرتبه‌سازي به شيوه سنتي وجود ندارد و يكي از مزاياي برج‌سازي در كلان‌شهرها، ورود به كيفيت فني ساختمان‌ها است و درحال‌حاضر صددرصد برج‌ها صنعتي‌سازي‌شده هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

طالب: 1393/10/1507:51:03،
39
24
لطفا این بلند مرتبه سازی را مشخص کنید در کدام منطقه تهران خواهد بود . در حال حاضر که ما در همه نقاط تهران از شمال تا جنوب از شرق تا غرب بلند مرتبه داریم

نگاهی به غرب غرب تهران یا شرق شرق تهران بکنید یا شمال شمال تهران بکنید فاجعه را خواهید دید.

شهرداری تهران در این بحران کم آبی، میلیونها لیتر آب را روی زمین پهن می کند به نام دریاچه بعد هم دور تا دور آن بلند مرتبه می سازد اسم این را چه می توان گذاشت؟؟
بعد مردم تهران در مصرف بی رویه آب مقصر خواهند شد!

شهرداری بجای اینکه در حاشیه بزرگراه و پارکها درخت کاری بکند می آید چمن می کارد و روزی چند میلیون لیتر برای زنده نگاه داشتن آنها آب مصرف می کند درصورتیکه درخت یک دهم چمن نیاز به آبیاری دارد!!!
!: 1393/10/1508:52:19،
26
12
شهرداری کاری جز هدر دادن آب نمی کند بعد همه میایند و بحران آب بر سر مردم می اندازند
مثلا همین شهرداری با ماشین آب پاش صبحها خیابان آب پاشی می کند! که نه خیابان ها را تمیز می کند و سودی جز یخ زدگی معابر و ایجاد تصادف و شکستگی پای مردم ندارد به جای این کار ماشین شستشوی خیابان بخرد که هم آب هدر نرود هم خیابانهای تهران تمیز شوند
ولی این کار را نمی کند چون دستهای پشت پرده و پولهای مفت در بین است
بنگاه املاک: 1393/10/1508:28:18،
29
29
خرید و فروش هیچ تغییری نکرده.بازار راکده.
رضا: 1393/10/1508:57:20،
22
27
خدا رو شکر بازارها خیلی خیلی بهتر شده
بچه تهران: 1393/10/1510:52:40،
22
26
کسي که در تهران زندگي ميکنه و از اينهمه امکانات استفاده مي کنه بايد هم همچين هزينه هايي را پرداخت کند. الکي که نيست ميگن تهران !!
بچه تهرون: 1393/10/1511:07:17،
22
24
کدوم امکانات؟
ماکه فقط دود و کثافت و آلودگی هوا دیدیم
شلوغی
ترافیک
بوق و سروصدا
اعصاب خوردی و....
در جواب بچه تهرون: 1393/10/1511:20:28،
22
20
عزيز دلم اينکه غصه نداره ! پاشو بيا تو شهرستان زندگي کن ! آره عزيزم زندگي کن !! مجبور نيستي که بموني تهران عمر زندگيت هم کم ميشه .
امیر: 1393/10/1516:22:49،
29
24
پایین شهر زندگی کردن اشتباه محضه
فقط شمال تهران

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار