کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پيش‌بينی قيمت نفت توسط سلطان پيشگويی

کدخبر:۸۶۳۳پنجشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۹:۵۲۶۸۴۳ بازدید

براساس نامه‌اي كه هال به سرمايه‌گذاران نوشته است، او پيش‌بيني كرد كه قيمت نفت به 50 دلار خواهد رسيد سپس در نيمه اول سال آينده مجددا ارزش خود را به‌دست ...

براساس نامه‌اي كه هال به سرمايه‌گذاران نوشته است، او پيش‌بيني كرد كه قيمت نفت به 50 دلار خواهد رسيد سپس در نيمه اول سال آينده مجددا ارزش خود را به‌دست خواهد آورد. در واقع هال معتقد است كه قيمت نفت در درازمدت بار ديگر افزايش خواهد يافت و براي اين افزايش دلايلي وجود دارد و در مورد اكتشاف نفت شيل نيز مبالغه شده است

اندرو هال، پيشگوي بازار نفت كه به پيش‌بيني‌هاي درست در مورد افت و خيز بازار نفت معروف است در روزهاي اخير باوجود كاهش قيمت نفت يك‌درصد سود كرده است.

 به گزارش بلومبرگ، كساني كه اندرو هال را مي‌شناسند، مي‌گويند او كه شغل خود را به‌عنوان مديرعامل شركت فايبرو ترك كرد تا روي سرمايه خصوصي خود تمركز كند، افت قيمت نفت را پيش‌بيني كرده بود و همزمان سرمايه‌اش را روي دلار سرمايه‌گذاري كرد.

يكي از دلايلي كه او توانست در روزهاي اخير در اثر كاهش قيمت نفت سود ببرد اين بود كه با پيش‌بيني قيمت نفت وي قراردادهاي نفتي خود را قبل از اينكه قيمت نفت دچار اين افول وحشتناك شود به قيمت خودش فروخت و پولش را كه حدود 3 ميليارد دلار بود، روي دلاري سرمايه‌گذاري كرد كه درحال افزايش بود.براساس نامه‌يي كه هال به سرمايه‌گذاران نوشته است، او پيش‌بيني كرد كه قيمت نفت به 50 دلار خواهد رسيد سپس در نيمه اول سال آينده مجددا ارزش خود را به‌دست خواهد آورد.در واقع هال معتقد است كه قيمت نفت در درازمدت بار ديگر افزايش خواهد يافت و براي اين افزايش دلايلي وجود دارد و در مورد اكتشاف نفت شيل نيز مبالغه شده است.

 

  دلايل كاهش بهاي نفت

كاهش قيمت نفت از تابستان آغاز شد. اين كاهش دلايل زيادي دارد، يكي از اين دلايل اين است كه تقاضا به‌دليل افت فعاليت‌هاي اقتصادي پايين است، بهره‌وري افزايش يافته و جهان درحال تغيير رويكرد از نفت به‌سوي ديگر سوخت‌هاست.ثانيا ناآرامي‌ها در عراق و ليبي، دو كشور بزرگ توليد‌كننده نفت، ديگر تاثيري بر ميزان توليد اين كشورها نداشته است. بازار حساسيت چنداني به ريسك‌هاي ژئوپليتيك ندارد.ثالثا امريكا به بزرگ‌ترين توليد‌كننده نفت جهان تبديل شده است. هرچند امريكا نفت صادر نمي‌كند اما نفت كمتري نيز وارد مي‌كند و اين موجب افزايش ظرفيت عرضه مي‌شود و دليل چهارم بي‌ميلي كشورهاي توليد‌كننده نفت به كاهش توليد و عرضه است. سعودي‌ها و ديگر كشورهاي حاشيه خليج‌فارس، تصميم گرفته‌اند تا سهم خود از بازار را قرباني افزايش قيمت نكنند.

هال در نامه‌يي به سرمايه‌گذاران نوشته كه عربستان سعودي در مورد كاهش ندادن ميزان توليد در اجلاس ماه قبل اوپك در وين حق دارد. بازار دچار مازاد توليد است و هرگونه تلاشي براي اينكه قيمت نفت را حدود 90 دلار نگه دارد، اقدام غيرعقلاني خواهد بود.بنابراين با اينكه عربستان سعودي خود نيز از كاهش قيمت نفت ضرر مي‌كند حق دارد كه براي حفظ قيمت در آينده از ميزان توليدش نكاهد.

وي مي‌گويد در اين سال‌ها سرمايه‌گذاري زيادي براي افزايش توليد مخصوصا در منابع نفتي شيل شده است. اما قيمت‌هاي پايين نيز فعاليت روي نفت شيل را نهايتا غيراقتصادي مي‌كند و باعث كاهش بودجه و سرمايه بر اكتشاف منابع شيل در پروژه‌هاي آينده مانند پروژه‌هاي قطبي، حفاري در آب‌هاي عميق يا حفاري در شن‌هاي نفتي كانادا مي‌شود.

 

  غيراقتصادي شدن توليد شيل

هال استدلال مي‌كند، اين يعني غيراقتصادي شدن توليد نفت شيل، چيزي كه سعودي‌ها در نظر دارند و منتظرش هستند و به‌نظر مي‌رسد كه قمار منطقي هم باشد.استراتژي هال هم در گذشته اين بود كه قراردادهاي درازمدت نفت، تحويلي در آينده را بخرد. او علاقه‌مند است كه روي آينده‌يي سرمايه‌گذاري كند كه قيمت‌ها ارزان‌تر از قيمت‌هاي كنوني است.اوايل امسال قراردادهاي آتي به قيمت كمتري از قيمت نفت به فروش مي‌رفت.

در ماه فوريه قراردادهاي آتي تحويلي براي ماه دسامبر 2019 به قرار هر بشكه 76 دلار به فروش مي‌رفت، اين درحالي است كه قيمت نفت 100 دلار بود.

در ماه دسامبر، آن قراردادهاي آتي تحويلي براي سال 2019 به قيمت 88 دلار فروش رفت كه حدود 18درصد سود دربرداشت.به اين ترتيب اوستن بك، صندوق پوششي آقاي هال كه روي فلزات ديگر هم سرمايه‌گذاري مي‌كند در ماه ژوئن حدود 19درصد سود كسب كرد.

 در ماه آگوست و سپتامبر، هال به سرمايه‌گذاران گفت كه او ريسك را كاهش مي‌دهد و تعدادي از قراردادهاي نفتي را به قيمت بالاتر فروخت و قصد داشت كه منتظر بازار بماند تا متناسب با آن تصميم‌گيري كند. حالا چنين قراردادهاي آينده بالاتر از قيمت نفت يعني 63 دلار براي هر بشكه به فروش مي‌رسد. وقتي قيمت‌ها كاهش يافت هال سرمايه‌گذاري خودش را روي دلار آغاز كرد.

به اين ترتيب استن بك در ماه نوامبر كه قيمت نفت به پايين‌ترين حد خود در 5 سال اخير رسيد، يك درصد سود كرد.در همين دوره شاخص ارزش دلار 15درصد افزايش يافت و اين افزايش براي هال پرمنفعت بود براي اينكه دلار روي دور رونق است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امید: 1393/9/2008:03:48،
130
49
یه روز ما میتونستیم خاک عربستان رو به توبره بکشیم، الان اوضاع کاملن برعکس شده.
فرهاد: 1393/9/2008:51:22،
66
39
جنگ جهاني ميشه .فقط زور كافي نيست .
ناشنای: 1393/9/2008:53:13،
80
49
شتر در خواب بیند پنبه دانه هه هه هه!!!!
ساسان: 1393/9/2009:10:42،
137
41
دوران به توبره کشیدن به سر اومده دوست عزیز الان قدرت اقتصادی حرف اولو میزنه وقتی روسیه سرکشی میکنه با تحریم جلوشو میگیرن نه با لشکرکشی ، اقتصاد و نیروی انسانی جایگاه کشورها رو معلوم میکنه نه بمب و موشک
ر-م: 1393/9/2011:55:57،
78
78
ساسان اشتباه نکن به سراغ تحریم روسیه رفتن چون از لحاظ نظامی نمیتونن کاری کنن ولی اگه کشور دیگه مثل لیبی- عراق و... بود بلافاصله در کوتاه مدت با حمله نظامی کارو تموم میکردن در مورد ایران هم به همین دلیل تحریم کردن ولی اگه به فرض عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس روزی مثل صدام حسین حرف گوش نکنن حمله نظامی گزینه 1 هستش و نیاز به تحریم ندارن چون همه تجهیزات نظامیشون وابسته به آمریکا و اتحادیه اروپا هستش.
خود شناس: 1393/9/2018:50:56،
61
46
خیلی با حالین راه دیگه ای واسه سرگرم کردن مردم پیدا نکردین که دوباره به رمالی و پیشگویی متوسل شدین . جمعش کنین آقا الان قرن 21 مردم فهمیده شدن دیگه این حرفها خیلی اثری نداره . ملت باید یه فکری واسه آینده خودشون بکنن . بعدش هم مگه یارو (هال)تو ایرانه که پولشو رو دلار سرمایه گذاری کنه . متاسفم واسه اونایی که گول این حرفا رو میخورن .البته اینقدر قشنگ بیان شده که باورش آسونه مردم هم که از بس یمین و یسار شنیدن دیگه هر چیزی رو باور می کنن
ﺣﺎﻣﺪ: 1393/9/2008:31:48،
48
68
با اين حال كه انقدز تفت ارزون شده ولي هنوزم دولت ايران جزء پردرآمدارين دولت هاي ﺩﻧﻴﺎﻱ
کنکوری: 1393/9/2009:15:38،
82
40
نفت شیل تنها مدت کوتاهی است که تولید می شود و توجه داشته باشیم که در کجا تولید می شود در جایی که خود مهد تکنولوژی است یعنی آمریکا
پس احتمالا با کاهش هزینه تولد نفت شیل حتی با قیمت های پایین تر از این هم می تواند به بقای تولید و فروش خود ادامه دهد
به علاوه از مسائل محیط زیستی و انرژی های جایگزین هم غافل نشویم به اعتقاد من تقرییا از هفت تا پانزده سال آینده می توان به فنا رفتن نفت را مشاهده کرد یعنی دچار شدن به سر نوشت زغال سنگ
fhf: 1393/9/2009:20:15،
75
49
آمریکا با بهره بری از تکنولوژی های جدیدتر و تحقیق و توسعه راهی برای تولید نفت از شیل با هزینه های به مراتب کمتر به زودی دست پیدا میکنه.
سید: 1393/9/2011:23:30،
41
49
قیمت نفت در دراز مدت 30دلار و در میان مدت 40 دلار خواهد بود.
نقل قول از وزیر نفت عربستان
علی: 1393/9/2017:06:50،
53
34
عربستان متشکریم
اقایون یه کم خودتون رو جمع و جور کنید. اگر نکنید روزگار شما رو مجبور خواهد کرد.
سعید: 1393/9/2018:05:57،
62
35
بشه صد دلار اونوقت میره تو جیب امثال خاوری خیلی امیدوار که هیچ اصلا امیدوار نباشید قیمت نفت بالا بره و چیزی گیر من و تو بیاد .......

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار