کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شوک افزایش احتمالی مالیات بر ارزش افزوده به بازار

کدخبر:۸۵۹۷سه شنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۶:۵۸۶۸۰۰ بازدید

در حالی که در روزهای گذشته مسوولان سازمان امور مالیاتی تاکید داشتند که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده افزایش نمی‌یابد و روی عدد 8 درصد می‌ماند، اما لایحه ...

در حالی که در روزهای گذشته مسوولان سازمان امور مالیاتی تاکید داشتند که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده افزایش نمی‌یابد و روی عدد 8 درصد می‌ماند، اما لایحه بودجه 94 تقریبا همه اصناف را غافلگیر کرد. در یکی دو ماه گذشته با داغ شدن مباحث بودجه‌ریزی در دولت، گمانه‌هایی درباره نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده نیز مطرح می‌شد؛ برخی از افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده صحبت می‌کردند و گروهی نیز عنوان می‌کردند که نرخ مالیات بر ارزش هیچ تغییری نخواهد کرد و روی عدد ۸ درصد می‌ماند.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از تکالیف قانونی هر سال تعیین تکلیف می‌شود و طبق قانون برنامه پنجم توسعه، هر سال یک درصد به نرخ مالیات بر ارزش افزوده باید اضافه شود که این میزان با توجه به مصوبه مجلس در سال ۹۳، به ۲ درصد افزایش پیدا کرد. در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۸ درصد است که ۷ درصد آن نرخ عمومی مالیات و عوارض ارزش افزوده و یک درصد آن مربوط به مالیات سلامت است.

البته براساس قانون برنامه پنجم توسعه، نرخ ماليات بر ارزش افزوده در پایان برنامه و در سال ۹۴ بايد به هشت درصد برسد، اما دو سال قبل از پايان برنامه، در بودجه سال ۹۳ نرخ اين ماليات هشت درصد تعيين شد.

بر این اساس، به نظر می‌رسید که دولت در بودجه سال ۱۳۹۴ نرخ مالیات بر افزوده را تغییر ندهد و افزایشی در این نرخ مالیاتی نداشته باشیم. آن هم در شرایطی که فضای اقتصادی کشور همچنان در رکود به سر می‌برد و بالا رفتن نرخ‌های مالیاتی، حوزه‌های مختلف اقتصادی را با چالش‌های جدیدی مواجه خواهد کرد.
در این فضای مبهم و در مقابل نگرانی اصناف، در هفته‌های گذشته رییس‌کل سازمان امور مالیاتی از عدم افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده خبر داده بود. علی عسکری عنوان کرده بود: «دیدگاه وزارت اقتصاد بر این است که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده افزایش نیابد و طبق نرخ فعلی قانون اجرا شود.»
همچنین علیرضا طاری‌بخش، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفته بود: «نرخ‌های بالا برای مالیات بر ارزش افزوده مناسب نیست و حتی برخی از کشورها که از ابتدا نرخ بالا در نظر گرفته بودند، بعدا نرخ مالیات را کاهش دادند.»

آرامش قبل از طوفان مالیات بر ارزش افزوده
زمانی که این خبر از سوی بالاترین مقام سازمان امور مالیاتی اعلام شد و وی از نظر منفی وزارت اقتصاد درباره افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، تقریبا آرامشی در دل مالیات‌دهندگان ارزش افزوده نشست؛ این در حالی بود که این آرامش، آرامش قبل از طوفان بوده است.

دولت در روز یکشنبه هفته جاری در هنگام تقدیم لایحه بودجه ۱۳۹۴ به مجلس تقریبا تمام اصناف را شوکه کرد. دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد کرده بود تا مالیات بر ارزش افزوده با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه، یک واحد درصد افزایش یابد.

بر این اساس با توجه به اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزود در سال جاری ۸ درصد مصوب شده بود، در صورت موافقت مجلس با اضافه شدن یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده به نظر می‌رسد که این نرخ به حدود ۹ درصد برسد.

در حالی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ نرخ مالیات بر ارز افزوده افزایش یافته که همچنان معاون سازمان امور مالیاتی تاکید دارد که «همچنان نظر وزارت اقتصاد و سازمان امور مالياتي بر نرخ ۸درصدي ماليات ارزش افزوده در سال آينده است، اما با این وجود سازمان امور مالياتي تابع مصوبات مجلس است.»

بازار کشش افزایش نرخ مالیات را ندارد
در این شرایط اما اصناف معتقدند که افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، بیشتر به تعمیق رکود در بازار کمک می‌کند. علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران در همین باره در گفت‌وگو با «افکارنیوز» اظهار داشت: «قرار بود هیچ‌گونه افزایشی در نرخ مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نشود، ولی نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد.»
به گفته وی، «یقینا بازار کشش افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده را نخواهد داشت و این موضوع بازار را متلاطم می‌کند.»

رییس اتاق اصناف ایران با بیان این‌که من به صلاح مجموعه اقتصادی کشور افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده را نمی‌دانم و این کار عقلایی نیست، تصریح کرد: «در کارگروه‌ها بحث شد که این افزایش لحاظ نشود و وزیر اقتصاد اعلام کرده بود که برای سال آینده این اتفاق نمی‌افتد، اما این‌که حالا چه شده که بدون نظر کارشناسی این تصمیم گرفته شده است، نمی‌دانم.»

فاضلی تاکید کرد: «افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در بازار اثر منفی می‌گذارد و در بحث خرید و فروش به رکود دامن می‌زند و باعث رونق و افزایش نرخ بهره‌وری در اقتصاد نخواهد شد.»

هم مردم و هم دولت ضرر می‌بیند
احمد وفادار، عضو هیات امنای صنف طلافروشان تهران نیز در گفت‌وگو با «افکارنیوز» اظهار داشت: «اصلا بازار کشش افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده را ندارد و به طور قطع نه‌تنها مردم ضرر می‌کنند، بلکه خود دولت هم ضرر می‌کند، چراکه بسیاری از واحدهای تولیدی و وارداتی و توزیعی تعطیل خواهند شد.»
وی افزود: «در حال حاضر با وجود رکودی که در کشور وجود دارد، خیلی از واحدها دارند با نرخ ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده تعطیل می‌کنند.»

عضو هیات امنای صنف طلافروشان تهران با بیان این‌که این کار نه قانونی و نه عقلانی است، تصریح کرد: «تازه افزایش دو درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۹۳ غیرقانونی بود و قرار بود طبق قانون سالی یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شود؛ نه دو درصد. با این وضعیت به نظر می‌رسد که همه ضرر خواهند کرد.»

کلاه شرعی سر ما می‌خواهند بگذارند
محمد آزاد، رییس اتحادیه کشوری آهن‌فروشان هم در گفت‌وگو با «افکارنیوز» با انتقاد از افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه پیشنهادی دولت عنوان کرد: «من همین‌قدر می‌دانم که هم وزیر اقتصاد و هم رییس‌کل سازمان امور مالیاتی دو سه بار تکرار کردند که ما برای سال ۹۴ هیچ‌گونه افزایشی روی نرخ مالیات بر ارزش افزوده نخواهیم داشت، برای این‌که بازار اصلا کشش ندارد.»

وی افزود: «حالا اگر در بودجه چنین چیزی را نوشتند، شاید برای این است که می‌خواهند بودجه تصویب شود و بعد بگویند مصوبه مجلس است و ما باید اجرا کنیم. یعنی کلاه شرعی سر ما می‌خواهند بگذارند. اما به طور کلی به دلیل این‌که تاکنون عملکرد قانون مالیات بر ارزش افزوده مطابق قانون نبوده است، سال آینده هم مشکلات برای مردم مضاعف خواهد شد.

رییس اتحادیه کشوری آهن‌فروشان متذکر شد: «مالیات بر ارزش افزوده را یک‌بار از واردات و تولیدات می‌گیرند و بعد از آن باید نسبت به ارزش افزوده‌اش مالیات بگیرند. اما الان این کار را نمی‌کنند و از نفر آخر هم کل مالیات بر ارزش افزوده را می‌گیرند. در واقع در سه، چهار مقطع، از تمام کالا می‌خواهند مالیات بر ارزش افزوده بگیرند که این موضوع با متن و روح قانون مغایرت دارد، اما به این صورت قانون را اجرا می‌کنند.»
آزاد با تاکید بر این‌که این نرخ مالیات بر ارزش افزوده، بازار را وارد رکود عمیق‌تری می‌کند، تصریح کرد: «آهن که نیم تا حداکثر یک درصد سود داشته، از ما ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده را مطالبه می‌کنند. چطور می‌شود که یک نفر یک درصد سود داشته باشد، اما ۸ درصد کل بهای کالا را مالیات بدهد؟! در صورتی که باید از سود مالیات را بگیرند.»

وی تاکید کرد: «اضافه شدن یک درصد مالیات بر ارزش افزوده فشار مضافی به فعالان اقتصادی وارد می‌کند. تقریبا می‌شود گفت در حال حاضر ۵۰ درصد کارها به خاطر رکود فلج شده است و اگر این اتفاق بیفتد، شغل‌های زیادی از رده خارج می‌شوند.»

اصناف وضع خوبی ندارند
در همین حال، حسین اردوخانی، رییس اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران به «افکارنیوز» گفت: «این موضوع اثر نامطلوبی روی اصناف می‌گذارد.»
وی با بیان این‌که به نظر نمی‌رسد افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس تصویب شود، اما اگر این اتفاق بیفتد، کار اشتباهی است، عنوان کرد: «تازه تعیین خود این ۸ درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده هم اشتباه بوده است، چراکه اصناف وضعیت خوبی ندارند.

رییس اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران تصریح کرد: «در حال حاضر مالیات‌های زیادی گرفته می‌شود و سالی ۱۵ درصد هم به مالیات‌های مستقیم اضافه می‌کنند. حالا اگر ۹ درصد هم بخواهند مالیات بر ارزش افزوده بگیرند، ۲۴ درصد می‌شود. یعنی یک چهارم درآمدی که اصناف دارند، باید مالیات بدهند. بنابراین این اتفاق روز به روز اصناف را ضعیف می‌کند و در بازار ما خیلی اثر می‌گذارد.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجید: 1393/9/1814:53:41،
31
309
مالیات بر ارزش افزوده بهترین نوع مالیات درجهان است. گسترش اآن هم مفیده. حالی این یک درصد افزایش تاثیر زیادی نداره. اصناف از چیزه دیگه ای ناراحتن.
مردم: 1393/9/1815:22:28،
133
21
همش اخبار گرانی نا امیدی ....

کوش خبر توسعه کار و کار آفرینی و تولید ....؟/

مرگ بر آمریکا !!
بهنام: 1393/9/1815:26:05،
180
22
آقا مجید من از شما خواهش میکنم وقتی هیچ اطلاعاتی در زمینه اقتصاد و بازار ندارید اظهار نظر نکنید.شما همون حقوق ماه به ماهتون رو بگیرید
تارخ: 1393/9/1815:26:35،
105
17
نه خداییش نکنه شما ایرانو هم قسمتی از جهان میدونی ، عمو جان اینجا ایرانه هیچ چیزشم مشابه هیچ جای دنیا نیست اصلا جزیی از جهان نیست
چ: 1393/9/1815:26:41،
34
13
عجب .عجب .درموردش بیشتر توضیح بدین
طالب: 1393/9/1816:43:56،
30
50
موافقم مالیات خوبه مخصوصا ارزش افزوده ، که از استفاده کنندگان از آنهای که دارند و خرج می کنن بگیرید و برای رفاه حال جامعه هزینه کنید .
اما متاسفانه در تمام دنیا از مردم می گیرن و باهاش برای مقاصد سیاسی و .... خرج می کنن.
هر کشوری یک جور؛ ایران که همشو برای پرداخت حقوق کارمنداش و .... استفاده می کنه
مالیات بر ارزش افزوده را متوقف: 1393/9/1817:45:29،
68
28
قانون پر از ابهام و ایرادی هست که حتی در کشوری مثل ژاپن هم اجرایش متوقف شده است.
همه ناراضیند از این قانون مردم و کسبه و شرکتها. تنها دولت راضیست!
س: 1393/9/1818:06:39،
57
28
در جواب مجید : |آقا جون فکر کردی مالیات رو اصناف میدن نه از جیب من وتو میکشن بیرون اونا تصویب میکنن اینا هم گرون میکنن
مگه ندیدی رو این اجناس نوشتن قیمت با محاسبه مالیات بر ارزش افزوده یا حتی تو فیش آب وبرق و... جالبه بعد هم فکر میکنی 1 در صد چیزی نیست 1 درصد رو 1000 تومن چیزی نیست وقتی رقم درشت شد خیلی میشه.

علیرضا: 1393/9/1818:44:40،
71
28
مردم 4 دست پا شدن و یه عده دارن سواری میگیرن
خدایش بی عرضه هستیم که با این همه بلایی که سرمون اوردن دم نزدیم
مسعود: 1393/9/1819:27:26،
51
25
طبق بودجه ای پیشنهادی که آقای روحانی به مجلس ارائه کرده مالیات مستقیم حدود 23 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 2 درصد افزایش پیدا میکنه که این یعنی رکود در رکود و بسته شدن خیلی از بنگاه های تولیدی که مغایر با صحبت رئیس جمهور در کاهش تورم و رکود است
خودم: 1393/9/1819:59:21،
60
26
مجید دلبندم ای شیطون چند درصدش بهت میرسه
محمد: 1393/9/1821:25:54،
42
29
اقا مجید .پس مالیات بر درامد چیست.
امير: 1393/9/1909:56:45،
30
19
شما از اقتصاد جهانی چی سرت میشه نفر اول میای کامنت میذاری
شهروند: 1393/9/1814:56:42،
95
16
یعنی دیگه از بس صبح که از خواب پا میشیم خبر تکراری پرواز دلار و افزایش مالیات بر ارزش افزوده و توقف خط تولید مگان و دریافت کارمزد کارت خوان را میشنویم داریم حالت تهوع میگیریم.
اول حرفشو میزنن تا ذهن های مردم را آماده کنن و بعدشم کارشونا میکنن.
مردم دیگه توان این هم خبر بد را ندارن
مسعود: 1393/9/1819:30:45،
50
26
فکرشو بکنید خودروی که میخریم 10 درصدش مالیات بر ارزش افزوده یعنی ی پراید بیست میلیونی 2 میلیونش مالیاته تازه این مبلغ به خاطر خودروی مونتاژ شده است خدا میدونه به خاطر تک تک قطعات و اون بیمه روی خودرو چقدر مالیات به جیب میزنند
اسفندیار: 1393/9/1815:14:08،
43
13
هر دم از این باغ بری میرسد
سالار: 1393/9/1815:17:17،
57
14
مگه مالیات بر ارزش افزوده را اصناف می دهند که ضرر میکنند!!!!
اونو که از مصرف کننده بدبخت میگیرین اونوقت نمایشگاههای ماشین همون مالیات مستقیم هم نمی دهند و اظهار نامه ساختگی پر می کنند که ریس اتحادیه گفته ضرر می کنند.
تنها کسی که این وسط ضرر میکنه مصرف کننده است و بس.
وحید: 1393/9/1815:17:51،
28
24
افزایش 2درصدی تلنگر هم نیست چه رسد به شوک تو این مملکت افزایش 400 درصدی هم داشتیم مثل دلار
قنبر: 1393/9/1815:18:13،
81
12
پرداخت مالیات به دولتی که هیچ چیزی جزفقروفلاکت برای مردمش نداردعین خیانت است
pepan : 1393/9/1815:40:08،
51
10
من حرفم به این دولتمردانه..

شمایی که میگی ۱۷ درصد حقوق بازنشسته یا حقوق کارگر افزایش داده میشه..

از اینور هم میایی این مالیات رو از ما کارمند و کارگر میگیری..

مردم رو ساده حساب کردین شما؟

این چه دولتیه؟این چه استراتیژیه؟
اس: 1393/9/1815:47:30،
57
12
من نمی دونم ما که روی همه مایحتاج زندگیمون داریم مالیات می دیم چرا باید از حقوق سر برجمون هم مالیات کم بشه!!!!!!!!!!!
س: 1393/9/1818:09:00،
37
26
البته کارمند جماعت که تو ایران خیری ندیده ولی خب این مالیات با اون مالیات فرق میکنه وبه هر حال زوره ...
وحید: 1393/9/1815:50:17،
59
14
تا چند سال پیش آنگولایی هارو مسخره میکردیم و برامون شده بودن نماد فلاکت اما مطمئنم تا چند سال دیگه اونا مارو مسخره میکنن و ما برای اونها میشیم نماد بدختی و فلاکت
کسرا: 1393/9/1816:37:18،
54
21
در متن بالا اشاره شده که اصناف مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را می دهند در حالی که اصناف خوش انصاف !!!!!! ما با کل مالیات را بر گردن مصرف کننده می نهند و در قیمت اجناس حساب می کنند.
دوست: 1393/9/1818:54:26،
43
32
مالیات بیشتر یعنی مبلغ بیشتر از مشتری گرفتن . مشکل اصناف کم شدن مشتری و کسادی بیشتر بازار .
مسعود: 1393/9/1819:34:38،
42
27
چه فرقی میکنه آن طرف هم جزی از مردمه و اینجا از شما مالیات را میگیره و در جای دیگر به عنوان خریدار باید مالیات پرداخت کند
فرشاد: 1393/9/1818:12:59،
43
23
چرا همش اخبار گرونی در صدر اخبار کشورمون........!جالب این که مسئولین هم سریع تکذیب یا رد میکنن یا میگن طبیعیه....!وای بر ما ایران من....
reza: 1393/9/1819:31:01،
44
28
بخدا دیگه تو این مملکت جای موندن نیس .درامد به ریال خرج و هزینه به دلار .

شده داستان آدمی که میخوان اخراجش کنن .اینقدر بهش گیر میدن تا خودش بره
sssss: 1393/9/1819:33:00،
42
29
عزیزان اینایی که ساله 88ریختن بیرون به سران مملکت .....گفتن حالا بخورید،عجم و گرسنه عربو سیر نگه دارید، سران مملکت دیدن مردم سیر شدن و هار،باید گرسنه باشیم که ادم شیم،حالا بخورید
كيا: 1393/9/1821:32:30،
40
25
كاملأ غير قانونيه،بطبق باصطلاح قانون،سالانه١./.بايداضافه ميشد كه امسال٢./.افزايش يافت وميبايست تا آخر٩٤همين نرخ باشه،ضمنأ اين ماليات مال كشور توليد كننده است نه مصرف كننده،چون همين توليد نيم بند هم از بين ميره،،،
علی: 1393/9/1821:33:34،
39
20
تا کی باید مردم تاوان ولخرجی های دولت را بدهند اقتصاد دارای رکود شدید با این اقدامات طمعکارانه دولت راکدتر می شود
حسن: 1393/9/1823:18:37،
23
16
پارسال گفتن نرخ رشداقتصادی؛ 5،6 - ولی مالیات بر ارزش افزوده یک درصد زیاد شد امسال گفتن تا آخر سال از رکود خارج میشیم یعنی رشد اقتصادی صفر،اما باز هم مالیات بر ارزش افزوده 2 درصد زیاد شده، نتیجه اینکه: دور از جون اگه بخوای بمیری هم بدونه مالیات بر ارزش افزوده نمیشه چون داری تبدیل به روح میشی
بهنام: 1393/9/1823:35:49،
26
15
ارزش افزوده باید فقط یک بار از تولید کننده یا وارد کننده دریافت شود ولی در ایران در هر مرحله ای که اجناس رد و بدل میشود ارزش افزوده لحاظ میشود.در واردات مواد اولیه گرفته میشود بعد از تولید کننده میگیرن بعد از مصرف کننده.یعنی یه محصول که به دست مصرف کننده میرسه چند بار ارزش افزوده گرفته شده که خود این باعث تورم میشه
ملت در ذلت: 1393/9/1901:11:14،
35
24
وای به حال ملت ایران که به دست این مخربین ایران افتادند ارزش افزوده بعد چند سال میشه به قیمت زندگی مردم
علي: 1393/9/1907:07:07،
22
19
خيلي دلم براي اصناف طلافروش، آهن فروش و نمايشگاه دار اتومبيل سوخت. چقدر بدبختند!
محمد: 1393/9/1908:40:29،
36
18
متاسفانه اکثریت کامنت ها از روی بی اطلاعی است ارزش افزوده در زمینه واردات عینا" در گمرک اعمال میشه(8%) که شرکت یا اشخاص حقیقی بند الف مالیاتی هستند سپس توزیع کنندگان کالا که بند ب می باشند با فرض اینکه کالا یک دست می چرخد موظف به اعمال 8 درصد هستند و تنها خرده فروشان که بند ج هستند فعلا" معافند که برای آنها هم بزودی اعمال میشه یعنی خوشبینانه اش 16% تا به مصرف برسه اما متاسفانه در تولید وضع بدتره چون یکبار در مورد مواد اولیه ویکبار در مورد کالای تولید شده و یکبار هم توسط بنکدار اعمال میشه
منصور: 1393/9/1911:02:49،
37
19
حقیقت اینه که اکثر مردم از قانون اطلاع درستی ندارند ولی مشکل ما جای دیگه ای هست .چون ما دولت را از خودمون نمیدونیم وبه کارهایی که میکنند هیچ اعتمادی نداریم پرداخت مالیات را هم پول زور میدانیم اینهمه خرج های بیهوده -کمکهای مالی به کشورهای دیگر برای مقاصدسیاسی-حیف ومیل شدید بودجه کشور-و.........
علت اینهمه نارضایتی در همه اقشار جامعه اینهاست از همه مهمتر شرایط رکود با این گرانیها تشدید میشود و ای 4تا کارخانه ای هم که کا رمیکنند درش بسته میشود.
رضا:: 1393/9/1911:48:42،
22
14
آقایون ملت و مسخره کردن از حقوق کارگرو کارمند 10% مالیات کم میشه یعنی پولی که تو جیبشون است، مالیاتش پرداخت شده، اما دوباره روی هر چیزی که میخواهد بخرد باید مالیات بدهد،مثلا ماشین که چند میلیون مالیات بر ارزش افزوده دارد، با پولی که مالیاتشو داده دوباره باید این مالیاتو هم پرداخت کنه.ظلم در ظلم چون هیچ کاری برای رفاه مردم و آبادانی کشور و ایجاد زیر ساختها انجام نمیشه،چون داریم وخامتو با گوشت و پوستمون حس میکنیم.
كيا: 1393/9/1923:30:28،
28
17
من از مزايده كاميون سوخته خريدم ازمن٨./. ماليات گرفتن،درصورتيكه يكبار هم از خريدار اوليه گرفته شده بود،قانونش كاملا غلط اجرا ميشه،تو كشوراي ديگه اگر كسي بخاد يه جنس را از اون كشور خارج كنه ،موقع خروج پول ماليات اخذ شده را بر ميگردونن ولي تو ايران صندوق دولت فقط ورودي داره نه خروجي
بدبخت: 1393/9/2019:17:28،
31
16
خدایا ما را بکش تا راحتشیم آخه این چه زندگی که داریم .....................
B,S: 1393/9/2122:13:25،
25
17
ماليات بر ارزش افزوده بايد حذف شود
امیر حسین: 1393/9/2310:38:01،
19
16
مالیات بر ارزش افزوده یه چیز شناخته شده در جهان است و در بعضی کشورها تا 13 درصد هم میرسد به نظر من بهترین روش درآمد کشور اینه ه که نفت خاممونو بفروشیم مفت
محمد: 1393/9/2713:59:12،
10
5
كجاي دنيا دوبار تورم دارن تو يك سال؟ چرا دوبار نون گرون ميشه؟ چرا قيمت ثابت تو ايرنا نداريم مغازه به مغازه فرق داره قيمتا چه برسه شهر به شهر نظارت چرا نميشه؟؟؟؟؟؟؟؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار