کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فساد جدید 12 هزار میلیارد تومانی بانکی به روایت سیف

کدخبر:۸۵۴۲یکشنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲:۱۲۵۹۲۱ بازدید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح جزئیات فساد جدید 12 هزار میلیارد تومانی بانکی، گفت: هیچ بانکی منحل نمی‌شود، اما درصورت تخلف موسسات، بانک مرکزی ...

ولی الله سیف دیشب در برنامه نگاه یک سیما با اشاره به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در این هفته افزود: شرایط به گونه ای است که انسجام و اتفاق نظر در کشور برای افزایش سلامت اداری و مبارزه با فساد وجود دارد.وی با بیان اینکه با روش های قدیمی و سنتی نمی توان بهره وری نظارتی را افزایش داد بلکه باید از تجربیات روز و فناوری های جدید استفاده کرد، به تشریح استانداردهای حاکمیتی شرکتی پرداخت و گفت: رابطه های اشخاص حقوقی باید با فناوری های جدید کنترل شود و تقویت بانک ها به گونه ای باشد که بتوانند خود کنترل باشند.

وی با اشاره به اینکه نقش اساسی بانک مرکزی اطمینان از کنترل های داخلی هر بانک است، اضافه کرد: هرگاه این کنترل ها مطلوب باشد هیچگاه بانک تصمیماتی که آن را با بحران مالی روبه رو کند، نمی گیرد. همچنین برنامه کلانی را با عنوان quotation mark بانک مرکزی 1400 quotation mark داریم که در آن افزایش کیفیت نظارت بانک مرکزی را تقویت می کنیم.رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: افزایش اصلاح ساختارها،‌ اصلاح فرآیندها، روش ها و بهبود فناوری ها به ویژه در بخش ای تی محورهای این برنامه کلان است. 54 طرح در این زمینه براساس زمان بندی دقیق در بانک مرکزی آغاز شده است. این برنامه 10 ساله، بانک مرکزی را متحول می کند و زمینه های سوء جریان از بین می رود.

22 میلیون چک برگشتی

وی سامانه نسیم را در زمینه بانکداری دولت یکی از این برنامه ها بیان و اضافه کرد: 200 هزار حساب در این سامانه شکل خواهد گرفت. براساس سامانه چکاوک در چهارساله منتهی به سال 92 بیست و دو میلیون چک برگشتی داشتیم و این مسئله بین فعالان اقتصادی وبازار بی اعتمادی ایجاد می کرد. این سامانه در دوازده استان راه اندازی شده است و تا 22 بهمن امسال در سراسر کشور عملیاتی خواهد شد.

سیف با بیان اینکه نظام بانکی کشور از فناوری دنیا عقب است و باید به نظام حاکمیت شرکتی مجهز شود، گفت: نظام بانکی با بازسازی خود و استفاده از فناوری های جدید می تواند تحولات خوبی داشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه نشست های نظارتی با بانک ها داریم و برای اصلاحات زمانبندی تعریف می کنیم، افزود: هر بانک یک برنامه زمان بندی اصلاحی دارد و هر ماه میزان اصلاحات را اعلام می کند. همچنین 26 آبان امسال دومین برنامه بانک مرکزی بود که در شورای اقتصاد تصویب شد و سه هدف، 11 سیاست و 40 برنامه اجرایی در جهت اقتصاد مقاومتی داشت.

به گفته این مقام مسئول در باتک مرکزی، اصلی ترین کار این بانک ایجاد ثبات و آرامش بازار است و یکسان سازی نرخ ارز، تعادل میان سود بانکی و تورم و کاهش تورم از جمله برنامه های بانک مرکزی است. اجرای سیاست پولی منضبط می تواند ما را به اهداف برساند و برنامه هایی که انضباط را در شرایط مطلوب قرار می دهد و از استفاده از منابع محدود و تسهیلات را بهینه می کند باید محقق شود.

سیف درباره مهمترین گلوگاههای ایجاد فساد در نظام بانکی گفت: نظام بانکی در جایی قرار دارد که هدف است و برخی دستگاهها نیز چنین ویژگی دارند و به این دلیل باید از سیستم های غیر قابل نفوذ و قابل کنترل تر استفاده کنند. در دنیا ابزارهای پیشرفته ای وجود دارد که ما می توانیم از آنها برای کنترل نظام بانکی استفاده کنیم.

نرخ هایی که رانت می آورد

وی با بیان اینکه باید از وجود رانت در نرخ ها جلوگیری کرد اگر نرخ ها واقعی باشد هیچکس نمی تواند از رانت استفاده کند، گفت: اگر نرخ ها را سرکوب کنیم شتاب برای استفاده از رانت شکل می گیرد و پرهیز از قیمت های مصنوعی و تعادل در بازار موجب جلوگیری از سوء جریان و ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد می شود. شفاف سازی اطلاعات موجب از بین رفتن رانت می شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک ها در کشورهای مختلف نیاز به همکاری با یکدیگر دارند، گفت: بر این اساس بانک ها باید از هویت، نظامات، پایداری در مقابل حوادث و میزان آزمون و خطای یکدیگر آگاه باشند تا بتوانند آسان تر با هم کار کنند.

وی خطاب به بانکها نوصیه کرد که ضوابط خود از جمله اعطای تسهیلات، نرخ سود سپرده ها و دستورالعمل های زمینه های مختلف فعالیتی را در دید همه قرار دهند. تاکنون زمینه دسترسی به این اطلاعات وجود نداشته است؛ اما اکنون بانک ها ملزم شده اند که اطلاعات را در دید همه قرار دهند.

سیف درباره نبود نماینده سپرده گذاران در مجمع بانک ها برای حفظ منافع آنها گفت: این حرف درستی نیست،‌ کجای دنیا نماینده سپرده گذاران در مجمع می نشیند. مقرراتی در نظام بانکی حاکم است که حقوق ذینفع ها را رعایت می کند و بانک مرکزی به عنوان مدافع حقوق سپرده گذاران است. اگر فضای رقابتی برای بانک ایجاد شود و بانک درپی رضایتمندی بیشتر مشتریانش باشد افزایش کیفیت خدمات بانکی را به همراه دارد.

وی درباره اخباری مبنی بر انحلال یکی از بانکهای خصوصی گفت: اینکه آن را منحل کنند، نادرست است، اما بانک مرکزی برای صیانت از منافع سپرده گذاران الزاماتی را تکلیف می کند که هر نهادی در زمینه پول فعالیت می کند و سپرده های مردم را می گیرد باید این الزامات را رعایت کند.

وی افزود: در گذشته برخی موسسات شکل گرفتند که بانک مرکزی کنترلی بر آنها نداشته است. به عنوان نمونه تعاونی های اعتباری که از وزارت تعاون مجوز می گرفتند اما از ابتدا مشخص نبود می خواهد مبادلات اعتباری و بانکی کنند اما به این سمت رفته اند و بانک مرکزی جلوی آنها را گرفته است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی 14 گروه را در این زمینه شناسایی کرد که تاکنون 4 گروه از این تعداد خود را با شرایط بانک مرکزی تطبیق داده اند و بقیه نیز باید این مقررات را رعایت کنند و از بانک مرکزی مجوز بگیرند. این موسسات مجاز به دریافت سپرده های جدید تا تطبیق و دریافت مجوز از بانک مرکزی ندارند. همراهی کامل با دستگاههایی که می توانند در این زمینه با بانک مرکزی همکاری کنند وجود دارد.

این مقام مسئول بانکی با تاکید بر اینکه درصورت تخلف این موسسات، بانک مرکزی از اختیار انحلال خود استفاده می کند، افزود: نمی خواهیم کوچکترین تزلزلی در اعتماد مردم به بانک ها ایجاد شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سپرده گذاران باید به داشتن مجوز محل سپرده گذاری از بانک مرکزی توجه کنند، گفت: هر اقدامی که بانک مرکزی انجام دهد برای حفظ منافع سپرده گذاران است. هر موسسه یا بانکی که عادت به خلاف و بی نظمی و فعالیت خارج از نظارت بانک مرکزی داشته باشد بانک مرکزی با آن برخورد می کند.

فساد 12 هزار میلیارد تومانی بانکی

سیف درباره سوء جریان 12 هزار میلیارد تومانی جدید بانکی گفت: این اتفاق از سال 85 تا اوایل سال 91 روی داده است و در اواخر شش ماهه نخست سال 92 کشف شد و مسئله در کنترل قرار گرفت و مراجع قضائی در جریان قرار گرفتند و به دلیل حفظ منافع بانک این مسئله دیر اعلام شد.

وی با بیان اینکه این رقم حجم سوء استفاده نیست بلکه گردش عملیاتی است که اتفاق افتاد، گفت: 70 میلیارد تومان بیشترین مبلغی بوده که در اختیار سوء استفاده کنندگان قرار گرفت اما چون گردش داشت چنین حجمی را از عملیات بانکی ایجاد کرده است.

سیف خاطرنشان کرد: همه عوامل این مسئله شناسایی شدند و تحت پیگرد قرار گرفتند و یکی از آنها بازداشت شده است. افزون بر وصول اصل مبلغ، جریمه ای با نرخ سود 34 درصد در شش قسط محاسبه شده است. چهار قسط آن وصول شده و آخرین قسط آن پایان دی امسال است. نمی خواهیم انفعالی رفتار کنیم و بانک مرکزی تلاش می کند از ابتدا از بروز چنین مسائلی جلوگیری کند.

دانه درشت های بدهکار

سیف در مورد دانه درشت های بدهکار بانکی گفت: درشت ترین پرونده هایی که بانک ها در محاکم قضائی دارند به بانک مرکزی اعلام شد و در نهایت 575 پرونده جمع شد که حجم درشت ترین پرونده های نظام بانکی با ارزش 25 هزار میلیارد تومان است که یک سوم مطالبات کل کشور است.

دلایل نوسانات بازار ارز

این عضو کابینه دولت یازدهم درباره برنامه یکسان سازی نرخ ارز گفت: یکسان سازی یکی از برنامه های جدی است ولی پیش نیاز آن ارتباطات بین المللی نظام بانکی است و تازمانی که این ارتباطات مهیا نشده باید همین وضعیت فعلی را دنبال کنیم.

سیف ضمن اشاره به اینکه بازار طی چند ماه گذشته از ثبات نسبی برخوردار بوده و دلیل نوسان روزهای اخیر تحلیل های غلط از برخی اخبار بوده است، افزود: همه می دانستند که نرخ بودجه افزایش می یابد بنابراین تحلیل هایی دال بر اینکه افزایش قیمت رسمی دلار در بودجه بازار آزاد را تحریک کرده چندان کاربردی نیست.

وی در ادامه درباره نرخ دلار برای بودجه 94 گفت: این نرخ بر مبنای محاسباتی پیشنهاد شده که یک بخش به صادرات نفت مربوط می شود؛ بودجه ما عملا به ریال است و مبانی محاسباتی فقط در همان ابتدا از دلار استفاده می کند.

رقم مطالبات بانکی 87 هزار میلیارد تومان

رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه معوقات بانکی هم اکنون 87 هزار میلیارد تومان با سهم 14.3 درصد نسبت به مانده تسهیلات می باشد، گفت: معوقات 150 هزار میلیارد تومان از اینجا ناشی شده که تبصره های قانون بودجه مطالبات غیرجاری را تقسیط می کرد و در این حالت از معوق به جاری می رفت و بعداز سررسید قسط به مطالبات غیرجاری برمیگشت.

وی اضافه کرد: به همین دلیل مطرح می کردند که رقم بیشتر از 88 هزار میلیارد تومان است. واقعیت این است که نظام بانکی ما به دلایل مختلف حجم مطالبات غیرجاری اش خیلی بالاست که عاملش باید تحلیل شود که چیست.

رئیس کل بانک مرکزی از تشکیل کمیته هایی توسط ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای رسیدگی به پرونده های دانه درشت های بدهکار نظام بانکی و تلاش برای به نتیجه رسیدن آنها خبرداد و درباره این اظهارنظر اژه ای که بانک ها عزم جدی برای وصول مطالبات کلان معوق ندارند، گفت: الان اگر از آقای اژه ای سوال شود نظر دیگری دارند. ایشان نظرشان الان مثبت است. ریاست قوه قضائیه تصمیم گرفته دادگاه تخصصی برای پرونده های بانکی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تعداد انبوه تر مطالبات معوق مربوط به همین وام های 5 و 10 میلیون تومانی است ولی از نظر حجم اینگونه نیست، اضافه کرد: نرم بین المللی برای مطالبات غیرجاری زیر 5 درصد است و امیدوارم تا اسفند سال آینده به آنجا برسیم. وظیفه من این است که نظام بانکی را وادار کرده و انگیزه بدهم تا به دنبال وصول مطالباتشان از طریق شکایت و مصالحه و غیره بروند. بخشهایی هم نیاز به همکاری دستگاه های دیگر دارد.

رئیس کل بانک مرکزی در ارتباط با برنامه دولت برای شناسایی دهک های درآمدی و استفاده از اطلاعات بانکی، اظهار داشت: بانک مرکزی با این کار موافق نیست و شخص رئیس جمهور هم این نظر را ندارد؛ به هیچ وجه این ذهنیت وجود ندارد  که در آینده احتمال استفاده از اطلاعاتی بانکی برای شناسایی دهک های درآمدی هدفمندی یارانه است. البته در رابطه با مالیات بخاطر قوانین موجود میتوان از سیستم بانکی کمک گرفت و می توان از سیستم های مالیاتی در اینباره کمک گرفت.

وی درباره رشد اقتصادی کشور، گفت: رشد اقتصادی سه ماهه دوم امسال احتمالا تا پایان آذرماه تدوین خواهد شد. محاسبات انجام شده نشان میدهد طی 20 سال گذشته متوسط تورم ماهانه 1.5 درصد بوده و نرخ متوسط تورم ماهانه منتهی به مرداد 92 حدود 3.5 درصد و نرخ متوسط تورم ماهانه مرداد 93 حدود 1.1 درصد بوده است.

وی تاکید کرد: با توجه به روند نزولی نرخ تورم نرخ سود تسهیلات بانکی هم باید کم شود؛ بانک مرکزی محاسباتی در این زمینه انجام داده که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

راننده: 1393/9/1610:19:34،
224
39
منتظر رقمهاي بالاتر اختلاس باشيم++++++

منتظر رقمهاي بالاتر اختلاس نباشيم--------
007: 1393/9/1610:53:20،
136
21
ماشالله این اختلاس کننده ها سیر مونی ندارن
هر روز رقم هایی گفته میشه چند برابر گذشته
ما حداقل توی اختلاس پیشرفت داشتیم
امین: 1393/9/1611:11:28،
86
35
متاسفانه ایشون خودشون پرونده ای پاکی در زمینه اختلاس ندارن!!! بانک صادرات اقای سیف!!!
مهدی: 1393/9/1611:15:28،
64
130
بازم به دولت احمدی نژاد. فقط 3000 میلیارد اختلاس بود. در دولت روحانی 12000 میلیارد
احمد: 1393/9/1611:23:04،
45
42
سیف جان شکر کلامت دمت گرم
هرکی هم پشتت نباشه من پشتتم سفت
فرهاد: 1393/9/1611:31:55،
118
32
نخير آقا مهدي
اختلاس مربوط به دولت حاج محمود هست . 2 سال پيش بوده و دو ماه پيش كشف شده است . متن رو دقيق بخونيد و كوركورانه از كسي دفاع نكنيد .
احسان: 1393/9/1611:31:58،
104
29
مهدی خان، تاریخ اختلاس رو بخون تا ببینی زمان کدوم دولت اتفاق افتاده
امیدوار(پاسخ به مهدی): 1393/9/1612:17:09،
92
37
آقای مهدی لطفا اخبار و خوب بخونید نوشته این اختلاس از سال 85 تا 91 صورت گرفته که در 6 ماه اول 92 کشف شد،زیادی به آقای احمدی نژادت دل خوش نکن که کشور و به نابودی کشوند با اون 800 میلیارد دلار.
ضد دلال و صراف: 1393/9/1614:38:17،
60
16
به زور میخوان سپرده های مردم رو از بانک بکشن بیرون تا بتونن با حرج و مرج اقتصادی مسکن و خودرو و ارز و طلا و... باد کرده رو دستشونو به 10 برابر قیمت به مردم ساده بفروشن.گول دلالان کله گنده و خرده ریز رو نخورین
آسیب پذیر: 1393/9/1618:01:27،
55
32
آقا مهدی هرچی میکشیم از آقای احمدی نژاد و طرفدارایی مثل شما میکشیم.
جوان: 1393/9/1618:15:33،
38
37
من وام ازدواجم 2 ماه عقب افتاد بیچارم کردن و آبرو نداشتمو پیش ضامنها بردن
اینا چطوری این پولا را میخورن اگه دست خودتون با هم تو یک جیب نیست؟؟
فقط زورتون به بیچارها میرسه که 3 میلیون وام ازدواج دادین
خدا لعنت کنه ضالمین را که هوای مستضعفین را ندارید و فقط به فکر خودشونن و آقا زادهای گلتون که خونشون رنگینتر از بقیه جوانهای این مملکتن
حاج رضا: 1393/9/1619:19:36،
47
15
اخه من موندم مگه یک آدم زنده چقدر پول نیاز داره برای خودش!!!!!!!!!!!!!!!
12 هزااااااااااااااااااااااااااااااااااااررررررررررررررررر میلیارررررررددددددددددددد
گ: 1393/9/1610:32:10،
99
36
اخه اگه شماها پشتشون نباشید مگه میشه این رقمهارو اختلاص کرد
معلم: 1393/9/1610:43:58،
65
24
اختلاص نه مجيدجان، اختلاس
nemesis: 1393/9/1610:35:25،
107
26
دستش درد نکنه هرکی که بردهاین پولا
نوووووووووووووش جونتبرادر دینی من
انقدر بخورین حق ما ملتا تا از گشنگی بمیریم
نگران هیچیم نباشین٬دریغ از ذره ای غیرت واسه طلب حقمون
جامونده: 1393/9/1610:35:45،
70
19
مبارک باشه انشاالله
یاسر: 1393/9/1610:48:24،
62
35
بابا همه ما سرکاریم و دلخوش کردیم به افزایش حقوق کارمندی و عیدی.چه شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
reza firooz: 1393/9/1611:04:41،
71
17
سهم هر ايراني ميشه ١٦٠ هزار تومن !!!
احسان: 1393/9/1611:05:46،
60
22
نترسید آقای سیف هم با سومدیریتیش و گرانی ارز کارش کمتر از اختلاس کنندگان نیست به این مدیر با تدبیر تبریک
محمد رضا: 1393/9/1611:22:05،
71
20
بخورید مال مسلمان را چو ملت ببرنند بانگ فریاد بر اری که مسلمانی کو
داد: 1393/9/1611:27:58،
66
41
نگو 12 هزار میلیارد تومن,بگو 120 هزار میلیارد ریال...واحد پول ما ریاله,چرا وقتی اعدادتون بزرگ میشن با تومن کوچیکش میکنین,هرچند که با تومنش هم کوچیک نمیشه.120 هزار میلیارد ریال خودمون رو با 120 هزار میلیارد دلار مقایسه کنید!!!
علی: 1393/9/1612:03:57،
35
41
آقا ما یه نفره ضامنشیم پول وامو نداده شده داوزه میلیون ناقابل لطف کنین اینم بندازین رو مبلغتون ثواب داره!!!!
ali: 1393/9/1612:28:21،
67
19
آقایون لطفا کش ندهید این مسائل پیش پا افتاده را !!!
حق: 1393/9/1612:33:42،
59
34
لطف كنيد جاهـايى كه اختلاس و فساد نكردن را أعلام كنيد
مصطفی: 1393/9/1613:17:49،
53
22
من نمیدونم چرا ایراجیب چرا داره دامن میزنه به این مسءله جزعی
رهبر ما در مورد پرونده خاوری فرمودن رسانها نباید مساءل به این کوچیکی رو بهش دامن بزنن
محمد: 1393/9/1614:58:50،
42
24
خوردنشو بالایی میخورن گرفتاریش واسه مردمه


حالا کدوم بانک بوده؟
رضا: 1393/9/1615:22:55،
48
38
از 700 میلیارد دلار 23،000،000،000،000 تومنش پیدا شده
البته پیدای پیدا هم نشده ها فقط معلوم شده کجا رفته

اوه اوه این چه عددیه من نوشتم ! سرم گیج رفت ...
خیرخواه (عصبانی): 1393/9/1616:01:13،
59
40
بخشی از گفته های بالا "
وی درباره اخباری مبنی بر انحلال یکی از بانکهای خصوصی گفت: اینکه آن را منحل کنند، نادرست است، اما بانک مرکزی برای صیانت از منافع سپرده گذاران الزاماتی را تکلیف می کند که هر نهادی در زمینه پول فعالیت می کند و سپرده های مردم را می گیرد باید این الزامات را رعایت کند."-- در مورد انحلال - گفته های بالا بسیار با گفته های جسته و گریخته قبلی متفاوت است ظاهرا" انتقادها تاثیر مثبتی داشته.
آری صیانت از منافع سپرده گذاران یکی از وظایف اصلی بانک مرکزی میباشد.
باشد و با امید به اینکه انتقادها همواره روشنگر راه آینده باشد.
رضا: 1393/9/1617:41:11،
41
30
با گرفتن ماليات از مردم جبران بفرماييد !!!!!
سبز: 1393/9/1618:52:47،
63
23
یک نفر هستش که بدون مطالعه فقط منفی میزنه.
رضا: 1393/9/1701:20:44،
17
23
ها ها ها، مردم از خنده
دمت گرم چه چیزی کشف کردی
رضا: 1393/9/1621:47:16،
46
32
کاش بجای یارانه دوزاری به مردم یارانه یا بن اختلاس می دادند تا اینقدر در این نیاز مردم تبعیض نشود اگر هر ماه 1 میلیون نفر را اجازه می دادند اختلاس کنند همه راضی می شدند کسانی که با عدالت در اختلاس موافقند مثبت بدهند
آرزو: 1393/9/1801:12:19،
26
14
از این خبر تکان دهنده تر اینکه : برخي از مسئولين بانك‌ها (با شعار تغيير را احساس کنيم!)و به بهانه صرفه جوئي در هزينه، اكثر مديران و كاركنان اداره وصول مطالبات معوق خود را كاهش داده و در اصل اداره را غيرفعال و منحل كردند؛شركت‌هاي شرخري كه ظاهراً مسؤول مطالبات معوق وليكن در اصل شركت‌هاي جديدي هستند كه نقش شرخرها را در قالب شخصيت حقوقي براي بانك‌ها بازي مي‌كنند، اين شركت ها از هيچ روش درست و حتي غيرمعقول و نادرستي حتي ترسانيدن، تحقير كردن و تهديد كردند به وحشت انداختن خانواده هاي مشتريان جهت فشار به بدهكار دريغ نمي كنند.حال سوال اينجاست كه چرا و چگونه مسئولان سه قوه و بانك محترم مركزي در اين فقره ساكت است.آيا افشاي اطلاعات شخصي مردم جرم نيست؟ اين عمل اخلاقي و قانوني است؟ ببين چي شده که "شرخري" ميشه مبارزه با رانت خواري؟!
رضا : 1393/9/2714:17:14،
9
7
عدالت است یا خیانت
رحمان محمدی اصل: 1396/2/1311:49:34،
1
2
بسمعه تعالی نامه ای سرگشاده شماره : 96/164 / ق . ص
جناب آقای دکتر عباس جعفری دولت آبادی دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران تاریخ : 16/ 1 /1396
سلام علیکم
احتراماً به استحضار عالی می رساند جنابعالی مورخ 6/9/95 در نشست شورای معاونان و دادستان های استان تهران در مصاحبه با خبرگزاریها با اشاره به مشکلات سپرده گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج که در چند سال گذشته پرونده‌اش در دادستانی تهران تحت رسیدگی بوده و علیرغم بازداشت متهم هنوز وجوه تعدادی از سپرده‌گذاران مسترد نگردیده گفتید برخی موسسات مالی و تعاونی‌های اعتباری به دلیل سودهای زیادی که به سپرده گذاران می‌پردازند باعث جذب سپرده‌های مردم در این تعاونی‌ها شده‌ و بعد از مدتی به لحاظ مشکلاتی که پیدا می‌کنند گرفتاری‌ها و شکایات‌ سپرده‌گذارا

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار