کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پايان خوش مذاكرات نزديك است

کدخبر:۸۴۷۴چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۴:۲۲۵۷۲۸ بازدید

صبح روز گذشته و به فاصله 10 روز پس از پایان مذاکرات هسته‌ای در وین، نشستی به نام «دیپلماسی هسته‌ای» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار ...

صبح روز گذشته و به فاصله 10 روز پس از پایان مذاکرات هسته‌ای در وین، نشستی به نام «دیپلماسی هسته‌ای» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. در این نشست بسیاری از چهره‌های سیاسی و دانشگاهی صاحب‌نظر در حوزه سیاست خارجی حضور داشته و به سخنرانی پرداختند. نکته جالب توجه این همایش اما حضور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در این نشست بود. محمدجواد ظریف‌، وزیر امور خارجه، مجید تخت‌روانچی، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه در این نشست حضور یافتند. جواد ظریف در سخنانی در این همایش به تشریح و تبیین مذاکرات هسته‌ای و جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی در مدت زمان ١٦ماهی كه از دولت یازدهم می‌گذرد، پرداخت.  

«محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه با تأکید بر این‌که به چارچوب توافق نهایی بسیار نزدیک شده‌ایم، اظهار داشت مذاکرات فراز و نشیب دارد و کسی نباید زیادی خوشحال شود اما کسی که می‌گوید مذاکرات، هیچ، هیچ شناختی از مذاکره ندارد. ظریف با بیان این‌که مذاکرات هسته‌ای ایران و ١+٥ یکی از مهم‌ترین مسائل روابط بین‌الملل پس از جنگ سرد است، افزود: برای نوشتن جزییات توافق نیاز به تمدید داشتیم و فرصت ٧ماه تمدید برای فراهم کردن زمان است و اکثر مذاکره‌کنندگان معتقدند که زمان لازم برای رسیدن به توافق بسیار کمتر از این زمان است.  رئیس هیأت مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران همچنین تصریح کرد: از شرایطی که هیچ‌کس گمان نمی‌کرد راه‌حلی برای موضوع هسته‌ای ایران وجود داشته عبور کرده و به مرحله‌ای رسیدیم که همه اذعان دارند تنها راه‌حل موجود و ممکن، مذاکره است. ظریف توضیح داد: موضوع هسته‌ای، موضوعی است که در مقاطع مختلف ٦ وزیر امور خارجه کشورهای عمده جهان را به یک شهر آورده تا در برابر نمایندگان مردم بزرگ ایران به مذاکره بنشینند و در بسیاری از این مقاطع ٣ مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا حضور داشته‌اند.

وی اظهار داشت: شاید برای اولین‌بار باشد در تاریخ اخیر همزمان ٣ مقام ارشد وزارت امور خارجه در واشنگتن نیستند. اگر تاریخ روابط خارجی آمریکا را نگاه کنید کمتر سراغ دارید که ٣ مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، وزیر، قائم‌مقام و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا همزمان در واشنگتن نباشند چه رسد به این‌که در مذاکره حضور داشته باشند و این نشان‌دهنده اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین‌المللی است و هم اهمیت مذاکرات است. ظریف با بیان این‌که روش دیگری نمی‌تواند موضوع هسته‌ای ایران را حل‌وفصل کند، گفت: برای این‌که اهمیت این موضوع را نشان دهم دو نظرسنجی را ارایه می‌کنم. وزیر امور خارجه تصریح کرد: در روز ششم نوامبر ٢٠١٤، تقریبا کمتر از یک‌ماه پیش، روزنامه کریستین ساینس مانیتور مقاله‌ای منتشر کرد که ٨٤‌درصد یهودیان آمریکا در مخالفت با نتانیاهو از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند. وی تصریح کرد: این در شرایطی است که در تاریخ ١٨می ‌٢٠١٢ موسسه PEWنظرسنجی منتشر کرد که براساس آن نظرسنجی ٦٣‌درصد کل مردم آمریکا معتقد بودند تنها راه برخورد با موضوع هسته‌ای ایران، جنگ است.

٧٠ تا ٨٠ ساعت مذاکره رودررو

وزیر امور خارجه اظهار داشت: مذاکره کار دشواری است، فرازونشیب دارد. مذاکره بین دوطرف که همفکر هستند صورت نمی‌گیرد، معمولا بین دوطرف صورت می‌گیرد که دیدگاه‌های متفاوتی دارند، اما با ١٠دوره مذاکره که شاید فقط در این دور آخر در دور دهم، شخص بنده متجاوز از ٧٠-٨٠ ساعت مذاکره رودرروی دوجانبه، سه‌جانبه، پنج‌جانبه، هفت‌جانبه و هرچند‌جانبه که بخواهید، داشتیم. ظریف افزود: این فراز و نشیب زیاد هست ولی در پایان این مذاکرات اگر به بیانیه وین توجه کنید و به مصاحبه‌هایی که صورت گرفت، همه طرف‌ها اعلام کردند که به توافق بسیار نزدیک شدیم، یعنی این‌که افقی که در پیش‌رو داریم حتی یکی از مذاکره‌کنندگان که قبلا معمولا نظرات بسیار منفی حتی نزدیک توافق ژنو هم نظر بسیار منفی داشت، بعد از توافق وین گفت من برای اولین‌بار احساس کردم که راه‌حل در پیش‌روی ماست.

برای نوشتن جزییات نیاز به تمدید داشتیم

ارشدترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بسیاری از کسانی که مذاکره می‌کردند فکر می‌کردند که حتی اگر مذاکرات دو، سه روز ادامه می‌یافت، به یک چارچوب کلی دست می‌یافتیم؛ چارچوب کلی به معنای آن نیست که تمام جزییات را می‌توانستیم بنویسیم. ظریف تصریح کرد: ما نیاز به تمدید داشتیم تا بتوانیم جزییات را بنویسیم؛ چون بعد از ٢٤ نوامبر ما به شرایط قبل از توافق ژنو برمی‌گشتیم و نیاز داشتیم فرصتی فراهم کنیم که جزییات را بنویسیم. وزیر امور خارجه اظهار داشت: موسسه صلح آمریکایی کتاب‌هایی را منتشر می‌کند راجع به روش مذاکره کشورهای مختلف.کتابی هم دارند به نام روش مذاکره ایران که یکی از گروگان‌های سابق آمریکا در ایران به نام آقای «لیمبرت» نوشته است.

رئیس هیأت مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گفت: این کتاب‌ها، تصوراتی را از فرهنگ مذاکراتی ایرانی مطرح می‌کنند که خیلی شبیه به روش‌هایی است که بازاریان ما در معامله به کار می‌گیرند. اگر به مقاله‌ای که در مجله «نیو ریپابلیک»، چند روز قبل از مذاکرات پایان دوره قبل، ٢٠ژوییه گذشته نوشته شد نگاه کرده باشید، عنوان مقاله این بود، تلگراف بی‌ادبانه‌ای که می‌تواند کلید مذاکرات ایران و آمریکا باشد. ظریف افزود: این تلگراف بی‌ادبانه چه بود؟ متنی بود که سفارت آمریکا در تهران به واشنگتن مخابره کرده بود با عنوان مذاکره با ایرانی‌ها. که در آن انواع گزاره‌های غلط و تا حد قابل توجهی نژادپرستانه مطرح شده بود که مبتنی بر همان بحث اورینتاریسم مرحوم ادوارد سعید است. وزیر امور خارجه اضافه کرد: ما توانستیم و اصرار هم بنده داشتم که در این مذاکرات این تصور و ادراک غلط را از نحوه مذاکره ایرانی به هم بزنیم، چون اگر این تصور باقی بماند و می‌ماند، در همه شئون رفتاری ما با جهان خارج تأثیر می‌گذاشت. در این یک‌سال چه کردیم؟ ظریف تصریح کرد: حرف منطقی زدیم. راجع به موضوع صحبت کردیم. فرار از بحث راجع به موضوعات نکردیم. در مواضعمان منسجم بودیم. حرکت زیگزاگی و نامنسجم دیده نشد.

از ابتدا نشان دادیم که می‌خواهیم به راه‌حل برسیم و نمی‌خواهیم وقت‌کشی کنیم. وزیر امور خارجه اظهار داشت: می‌دانید که اصرار بر یک‌سال و ٦ ماه را ما داشتیم، ما گفتیم که مذاکرات باید پایان داشته باشد، ما گفتیم که مذاکرات برای مذاکره بی‌معناست. نشان دادیم که جمهوری اسلامی یک ‌طرف مذاکره‌کننده جدی است. ظریف افزود: همه برخوردهای ما مسئولانه و روشنگر بود. ابهام‌زدایی کردیم. با زبان بین‌المللی صحبت کردیم. با زبانی که برای طرف مقابل قابل فهم باشد. بر مبنای آموزه قرآنی که می‌فرماید رسولان هم بر زبان امتشان صحبت می‌کنند. یعنی شما قرار است با زبانی صحبت کنید که طرف مقابل بفهمد. شما با خودتان مذاکره نمی‌کنید. وی اضافه کرد: مردم خوب ما در تمامی لحظات این مذاکرات همراه ما بودند، من یقین دارم حتی منتقدان برای ما دعا کردند و در این شک ندارم. شک ندارم آنهایی که تند‌ترین انتقادات را از ما داشتند، در لحظات حساس مذاکرات، در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان و در شب‌های عزیز ماه محرم برای ما دعا کردند؛ این بزرگترین دستاورد تیم مذاکراتی ماست.

حمایت رهبری بزرگترین دستاورد است

ظریف اظهار داشت: حمایت مقام معظم رهبری، این‌که آقا بفرمایند «تیم مذاکراتی ما حقا و انصافا پایداری می‌کنند، منطقی حرف می‌زنند و جدی هستند» بزرگترین دستاورد است و من امیدوارم این اجماع ملی که در حول مذاکرات هسته‌ای فراهم شده است بتواند ما را تا سرمنزل مقصود نه‌تنها در این حوزه بلکه در همه حوزه‌های جامعه سیاسی کشور برساند. وزیر امور خارجه گفت: دوم این‌که ما دستاوردهایمان را حفظ کردیم، هیچ عقبگردی تاکنون نداشته‌ایم، ساختار برنامه هسته‌ای ایران در هر تفاهمی همه می‌دانند که حفظ می‌شود. دیگر این فقط شعار ما نیست. این تفاهم کلی است که ساختار برنامه هسته‌ای ایران حفظ می‌شود، حرکت رو به جلوی برنامه هسته‌ای ایران تا رسیدن به برنامه صنعتی ادامه خواهد داشت، غنی‌سازی ما ادامه می‌یابد، برنامه‌های ما در اراک به صورت جدی و با اختیار جمهوری اسلامی ایران و انشاءالله با همکاری جامعه بین‌المللی و با دسترسی به جدیدترین فناوری‌های روز پیگیری خواهد شد. وی افزود: بنده خدمت شما عزیزان ادعا می‌کنم که بر اثر این مذاکرات، جمهوری اسلامی ایران امن‌تر شده و دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند بر طبل جنگ علیه این مردم بکوبد؛ تمام فضاسازی‌های خصمانه علیه این مردم فرو ریخته، دنیا فهمیده که می‌شود با این مردم براساس منطق، احترام، گفت‌وگو، درک متقابل و منافع مشترک به تفاهم رسید.

مذاکرات فراز و نشیب دارد

ظریف گفت: مذاکره یعنی بده‌بستان. به معنای یک گفت‌وگوی یک‌طرفه نیست. به معنی تحمیل همه نظرات نیست اما روی اصولمان ایستاده‌ایم. مذاکره فرازونشیب دارد و طبیعی است. کسی که می‌گوید مذاکرات، هیچ، هیچ شناختی از مذاکرات ندارد. اگر قرار باشد مذاکره نتیجه دهد باید به محیط تفاهم و درک مشترک برسیم که این امر نیز دشواری و فراز و نشیب دارد. بله اگر قرار باشد یا بروید بیانیه بخوانید یا بیانیه طرف مقابل را قبول کنید. مذاکره یک روزه یا به نتیجه می‌رسد یا نمی‌رسد. ظریف گفت: اما اگر قرار باشد مذاکره بخواهد به آنچه محیط تفاهم و درک مشترک و محیط توافق است برسد، فراز و نشیب دارد. دشوار است و شما یقین داشته باشید که هیأت مذاکره‌کننده شما در برابر این دشواری انشاءالله می‌ایستد، با مقاومت و منطق.

ظریف در پایان خطاب به دانشجویان گفت: دوستان! آمریکا قدرقدرت نیست. هیچ‌کسی، هیچ کشوری در دنیا قدرقدرت نیست. یک قدرقدرت لایزال داریم و آن خداوند خالق متعال است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دلواپس: 1393/9/1209:04:09،
91
212
شتر در خواب بيند پنبه دانه!
جواب: 1393/9/1209:33:08،
139
66
سعی کن نخوابی
احمد : 1393/9/1210:00:24،
70
81
اره منتظر باش الان یکسال تمام هست مردم را سر کار گذاشتید شما انقدر به خودتان مطمین بودید که گفتید 3 اذر به توافق میرسید
بی تدبیر: 1393/9/1210:28:42،
169
31
هسته ای مال خودتون

زندگی حق مسلم ماست اگر میتونید مهیا کنید برای مردم
[hsl: 1393/9/1211:00:58،
56
34
همون شتر و ببین اینجا باید گریه کنه........؟؟؟
ترکیه گاز و از روسیه با پنج درصد کمتر خرید(مهمترین خریدار گاز ایران)...!!
قیمت نفت تازه اگر نیادپایین بشکه ای70(وابستگی کمتر به نفت ایران).....!!!!
اقتصاد خوب هم که نداریم باید بنالیم..!؟
چی میشه باید بریم گرو کشی تورو خدا بیایین تو مملکتمون سرمایه گذاری کنید..!
اونا دم از حقوق بشر میزنن...........!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟!؟!؟؟!؟!!؟!؟؟!؟
امیدوار: 1393/9/1213:03:23،
62
30
توافقات حتما به نتیجه خواهند رسید،کسانی هم که بدبین هستند یه کمی خوشبین باشند.
کوکی(مزدا): 1393/9/1217:57:26،
39
36
ولی واقعا جدی دارم میگم چقدر سیاستمدارای آمریکا حساب شده عمل میکنن.در حالی که همه حرف از حمله نظامی به ایران میزدن با یه سری تحریم کاری کرده که کلا تو ایران ملت دارن از بی پولی و شرایط بد اقتصادی موج مکزیکی میزنن.خوشم میاد این دفعه دیگه تکلیف رو یه سره کردش.
دکتر ظریف از اینکه در جهت مثبت پیش میرید ازتون صمیمانه ممنونیم.چون تنها راه نجات ایران همینه.
فقط یه انتقاد کوچیک بهتون میکنم هر چند که ایراد رو به شما وارد نمیدونم.
اینکه میفرمایید آمریکا چاره ای نداشته واقعا............باور بفرمایید که اگه 100 سال دیگه هم ایران تو تحریم باشه آمریکا هیچ اتفاقی واسش نمی افته.ولی با ادامه داشتن و تشدید تحریم ها حداکثر تا 1 سال دیگه ایران کاملا به زانو در میاد.خصوصا با این وضعیتی که واسه نفت پیش اومده.
مشاور: 1393/9/1221:17:56،
39
25
پایان نزدیک است .... ولی بزارید فاز سوم هدف مندی رو اجرا کنید اونوقت مذاکره کنید ... چون اونوقت دیگه بهانه ای برای گرانی و فقر و فشار روی مردم ندارید تا حالا به بهانه تحریم و مذارکات دهن مردم رو ؟؟؟ کردید . مردم هوشیارند شما خودتونو زدید به خواب.
سعید: 1393/9/1209:04:46،
143
29
الان یه حرفی می زنند دو روز مانده به پایان وقت مذاکرات میگن آمریکا کارشکنی کرد و دوباره شش ماه تمدید میکنند خسته شدیم از این بازی
مسعود: 1393/9/1209:15:14،
83
39
پایان خوش نزدیک است برای شما دولتمردان که بتوانید بیشتر اموال و پول نفت مردم را به تاراج بدهید اما برای ما مردم هیچ وقت پایان خوش نخواهد آمد.
حسام: 1393/9/1209:16:51،
100
74
ظریف جون دوست داریم
نیما: 1393/9/1209:37:35،
74
56
منم دوسش دارم
مهرداد: 1393/9/1212:33:20،
67
37
یکی از مذاکره کنندگان آمریکایی عنوان کرده که سعید جلیلی با ظریف زمین تا آسمون با هم فرق دارند چرا که جلیلی در مذاکرات همش درباره حق مسلم ایران در برنامه هسته ای و استکبار جهانی صحبت می کرد ولی ظریف بدون حاشیه میرفت سر اصل موضوع مذاکرات
مهدی: 1393/9/1209:19:41،
43
144
اینو نگی چی بگی آقای ظریف. فعلا که از وقتی شما اومدید دلار از 2800 تومان به 3500 تومان افزایش پیدا کرده. به امید استیضاح ظریف
ناشناس: 1393/9/1209:56:39،
92
30
فکر کردی ظریف استیضاح بشه یکی دیگه میاد و دلار میشه 1000 تومن
حسام: 1393/9/1210:23:58،
68
38
یا فقط میخوای انتقاد کنی یا اصلا تو باغ نیستی. دلار زمانی که آقای احمدی نژاد رفتن 3300 تومن بود تازه اونم به لطف جو روانی انتخابات بود که روحانی رئیس جمهور شد و 150 تومن دلار پایین اومد. دلار هم که به طور میانگین تو دولت آقای روحانی 3100 بوده. حرف هم میزنه آدم قبلش یکم فکر کنه و اطلاعاتش رو بالا ببره خوبه. شمایی هم که فکر میکنی با پایین اومدن دلار مشکلت حل میشه بدجوری تو اشتباهی اتفاقا همه متضرر میشن
احمد: 1393/9/1209:27:09،
38
76
بله ظهور منجی و حکومت امام زمان و پایان تمام درد و رنج و ناعدالتی ها بسیار نزدیک است!!!ماهم بخوابیم که همه خوابن
آرمان: 1393/9/1213:31:07،
39
36
مطلب ایشان بنظر طنز گونه است بعضی ها متوجه نشدند!
احمد: 1393/9/1215:25:58،
40
35
بله آرمان درست میگه منظورم این بود که اگه اون بشه اینم میشه!وقتیکه اونها میخوان ایران از هم بپاشه، چه توافقی!نفت 40 دلاری مقصود امریکاست.ما زمان احمدی نژاد بهشون باج ندادیم نفت به 140 دلار رسید.حالا هی بیا تحریمارو بردار!وقتیکه انرژی خورشیدی و بادی و نفت شیل و نفت های با فناوری بالا در کانادا و قطب شمال استخراج میشه!نشون از ذات پلید امریکا داره!حالا یا باید ما از اول با امریکا دوست بودیم به اینجا نمی رسیدیم حالا که رسیدیم عقبگرد پیامدهای زیادی دارد
کمال: 1393/9/1209:27:12،
89
39
همینقدر که تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شد گامی مهم به جلو است . بهر حال آمریکا ابر قدرت است و این به هنر دیپلماسی ما بستگی دارد که بجای شعار دادن و لاف زدن خردمندانه عمل کنیم . مگر دیگران که تواناتر از ما هستند چاره ای جز تعامل با این ابر قدرت را دارند؟! مگر ژاپن و آلمان و .....با آمریکا سر شاخ می شوند ؟! فراموش کردیم که آمریکا با ویتنام چه کرد ؟ وحالا باهم دوست و رفیق شدند !
HOSEIN: 1393/9/1210:02:54،
49
36
یعنی کسی فهمش میرسه که حرفهای تو را درک کنه ؟ این تندروها اینارو می فهمند بنظرت !!!!!!!!!!!!!!!!!
پیام: 1393/9/1209:29:12،
45
66
اگه آمریکا روی خوش به شماها نشون بده من اسم خودم عوض می کنم.آخه وقتی مذاکرات ۷ ماه دیگه تمدید میشه یعنی اختلافا زیاده آقای ظریف.مطمئن باش آقای ظریف اگرهسته ای راهم کناربذارید به نتیجه نمی رسید.بین شما ومصدق اختلاف شخصیتی زیاده.شماهاعادت داریدتو روزروشن دروغ بگید.
پيامك: 1393/9/1210:24:47،
37
44
اسمتو چي مي گذاري پيام ؟
مسعود: 1393/9/1211:43:14،
33
33
میدونم زیاد نمیتونی فکر کنی .... میدونم سخت تحلیل اینکه آخرین راه چیه ...... میدونم فشار زندگی قدرت درست فکر کردن رو ازت گرفته ..... یه کم عاقلانه حرف بزن دوست عزیز
حسین: 1393/9/1209:41:30،
91
23
انرژی هسته ای خوبه ، اما واجب تر از این موضوع مساله بیکاری جوانان مجرد ومتاهل وزنان مطلقه ایست که هیچگونه درآمدی ندارن.
مهبد: 1393/9/1209:54:00،
35
46
تا کور شود هر آنکه نتواند دید!!!
افشین: 1393/9/1209:56:40،
51
34
تا زمانی که نادان تو این مملکت وجود دارد شماها خیلی راحت میتونین با این حرفا سر مردم جاهل رو شیره بمالین.
حقوق بگير: 1393/9/1210:01:19،
32
66
سوال :
به نظر شما بر فرض اگر همين امروز ايران برنامه هسته اي را كاملا لغو كند و حتي تك تك پيچهايش را هم به آمريكا و متحدانش بدهد ؛ آمريكا و متحدانش حاضرند همه تحريمها را به يكباره لغو نمايند؟
بلي ++++++
خير ----------
نتيجه گيري از پاسخها با خودتان
اقتصاددان: 1393/9/1210:02:26،
59
36
بعمل کار برآید به سخنرانی نیست ؟ هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه ! آقای ظریف هم برای سر کار ماندن دست و پا میزنه ریشش را نگاه کنید تغییر کرده به این میگن سیاست . و نون را به نرخ روز خوردن . یادمان نرفته که پارسال گفتی شش ماه دیگر مذاکرات به نتیجه میرسه یادمان نرفته که گفتید به توافق رسیده ایم و یادمان نرفته که هفته گذشته مذاکرات تمدید شد و دلار گران شده و نان سنکک 1000 تومان شده تا هفت ماه دیگر چه شود
فرشاد: 1393/9/1210:15:33،
45
38
حرفهای آقای ظریف فقط مصرف داخلی و برای آروم نگه داشتن بازار ارز و سکه و جلوگیری از تورم هیجانی داره وگرنه خودشون هم میدونن بین 190 هزار سانتیریفوژی که اینها میخوان با 4 هزارتایی که غرب اجازه میده 186 هزارتا فاصله ست پس باید گفت این حرف ها داستانی بیش نیست.
باباشاه: 1393/9/1210:24:50،
39
39
تمام بدبختی ما زیر سر جمونگ بود، میخواستین بشیم عین کره شمالی، ی کشور گشنه و منزوی با ی بمب اتم واسه پرتاب، توافق نکنی بجز فلاکتش جنگ حتمیه
باباشاه: 1393/9/1210:25:46،
38
21
تمام بدبختی ما زیر سر جمونگ بود، میخواستین بشیم عین کره شمالی، ی کشور گشنه و منزوی با ی بمب اتم واسه پرتاب، توافق نکنی بجز فلاکتش جنگ حتمیه
حسین: 1393/9/1210:38:38،
49
30
والا همه سر کاریم
بیکارالدوله: 1393/9/1211:01:45،
51
33
نه به انرژی هسته ای- برادر میدونم خسته ای
آگاه: 1393/9/1211:23:46،
48
35
همه مون سر کاریم. دولت روحانی هم دست کمی از دولت قبلی نداره فقط فرقش اینه با قیافه موجه تر و مودبانه تر ملت رو سر کار میذاره! تابحال از 168 وعده انتخاباتی اش (که رکورددار بالاترین تعداد وعده انتخاباتی در دولتهای بعد از انقلاب بوده) حتی یکیش رو هم عملی نکرده. بعنوان مثال وعده صد روزه ایشان برای حل مشکلات اقتصادی مملکت و حتی مشکل هسته ای کشور
احمد: 1393/9/1212:35:02،
47
17
برید یک کاری کنید که بدبختی مردم تموم بشه
هسته: 1393/9/1213:01:12،
41
30
دکوراسیون هسته ای بدرد مردم نمیخوره ،فقط در زمان احمدی نژاد 800 میلیارد دلار بودجه مملکت بجای هزینه کردن واسه مردم ،هزینه شد واسه دکوراسیون هسته ای.
کنجکاو: 1393/9/1213:27:03،
43
17
جناب ظریف. اینکه ما بگویبم آمریکا ابر قدرت نیست نشد حرف. چه فایده ای دارد این نوع سخنرانی؟ ولی باید تا قبل از فوریه 2015 کار مذاکرات را تمام کرد چون مجلس جدید آمریکا با اکثریت مطلق و افراطی حزب جمهوریخواه و صد در صد حامی اسراییل روی کار خواهد آمد که به شدت هم مخا لف اوباما هستند و هم ایران. صبر کردن 7 ماه اصلا صلاح نیست.
نیما: 1393/9/1213:38:09،
38
32
اونا که تو مجلسند و دلواپسند تو فکر منافع خودشونند .
اینا که اینجا بر خلاف ظریف نظر می دند و دلواپسند یا دلالند یا احمقند ؟!؟!
خدایا ما که داریم از این مملکت می ریم ولی دوباره یکی مثل احمدی نژاد براشون بیار که همه چیزو سه برابر کنه واسشون .
یاد آوری کنم بنزین 80 تومن شد 700
پراید 6 تومن شد 20
سکه . دلار .
فراموشی هم حدی داره . این آلزایمر نیست اسمش یه چیز دیگست
کر و لال: 1393/9/1214:17:14،
35
18
تو رو خدا اینقدر مارو سوپرایز نکنید... همون چند روز پیش نشونه هاشو دیدیم تحریم چه باشه چه نباشه فرقی به حال مردم بدبخت نمیکنه... وگر نه همین الانم همه چی هست حتی با دلار 3300 تومن هم میشه یه زندگی متوسط داشت... فقط میمونه یه مشت آقازاده که این وسط باید حق دلالی خودشونو ببرن......مثلا یه ماشین 15000 دلاریو میدید به مردم 45000 دلار ... این 30000 رو کی میخوره الله اعلم..................
masood: 1393/9/1214:20:10،
41
30
پس از صد دور مذاکره فشرده و نفسگیر ،درباره تاریخ بعدی مذاکرات به تفاهم رسیدند و این ماجرا ادامه دارد...
محمد: 1393/9/1214:33:59،
43
32
بابا تمام كنيد اين بازيها را تاكي مردم را سر كار مي خواهيد بگذاريد
شما كه گفته بوديد كلا" 3 ماهه تمام مي كنيم الان از يكسال و نيم هم بيشتر ميشه كه . دروغ گويي بسه . تمامش كنيد يا جنگ، جنگ يا صلح ، صلح و توافق كيند تمام بشه بره پي كارش ديگه .
البته كه صلح بهتره پس هرچه زودتر صلح و توافق كنيد تمام بشه و مردم يك نفس راحت بكشن.
رضا: 1393/9/1214:38:04،
39
34
غلط خوردن در خواب خرگوشی هم اندازه دارد ظریف عزیز. نمی بینید آمریکا و عربستان خبیث چه بلایی سر قیمت نفت آوردن؟ تازه این اول کاره . مطمئن باشین به زیر 60 دلار هم سقوط خواهد کرد. اینها اگه دنبال تفاهم با ما بودن اینقدر مذاکرات رو کش نمیدادن .
ali: 1393/9/1215:39:47،
31
18
به امید روزی که دلار بشه ۱۰۰۰تومان کل مردم ایران سالی ۴ بار برن انتالیا جاده شمالم کمی خلوت شه
دانشجو: 1393/9/1217:37:23،
30
30
دروغ بسه ...دروغ بسه ...دروغ بسه ...دروغ بسه ...
کارمند : 1393/9/1221:18:33،
21
39
درود بر ظریف خسته نباشی
علامه طباطبايي: 1393/9/1222:18:35،
18
34
از وقتي صدرالدين شريعتي از رياست دانشگاه علامه طباطبايي عزل شد واقعا اين دانشگاه داره روز ب روز پيشرفت ميكنه و ميزبان اينجور نشست هاي زياديه.
عزل صدر الدين شريعتي بزرگترين كاري بود ك روحاني واسه قشر دانشجو كرد.
مبين: 1393/9/1223:04:24،
37
31
بحث هسته اي خيلي وقته حل شده(هرچي اورانيوم بالآي ٥٪داشتيم أكسيد شده،٨٠٠٠٠سانتريفيوژ خاموش شد،و اوباما قبل از مذاكرات گفت ايران از پارسال به تمام تعهدات عمل كرده)،الان صحبت از توافق بر سر همه چيز يا هيچ چيز است! بارها گفتن اين توافق بايد شامل موارد نظامي ،سياسي،حقوق بشري ،امنيت جهاني و ...باشه.فكر ميكنم منظورشون اينه كه با صداي بلند بگيم كلا غلط كرديم تا دست از سرمون بردارن!
فقیر: 1393/9/1303:38:16،
27
29
دیگر دراین کشور ارزونی را فقط در خواب باید دید بس .....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار