کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازی آمریکا با بحث لغو تحریم‌ها

کدخبر:۸۱۷۳چهارشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۵:۳۵۱۰۱۰۸ بازدید

در حالی که ایران به شدت مُصر به لغو یکجای همه تحریم‌هاست، ظاهرا آمریکایی‌ها پیشنهاد تخفیف کوتاه مدت تحریم‌ها در ازای کاهش حجم بیشتری ...

در حالی که ایران به شدت مُصر به لغو یکجای همه تحریم‌هاست، ظاهرا آمریکایی‌ها پیشنهاد تخفیف کوتاه مدت تحریم‌ها در ازای کاهش حجم بیشتری از ظرفیت غنی‌سازی ایران را مطرح کرده‌اند؛ موضوعی که قطعا به پیچیدگی گفت‌وگوها می‌افزاید. همزمان با آغاز دهمین دور و به نوعی، آخرین دور از مذاکرات ایران با 1+5، جسته گریخته اخباری از محتوای مذاکرات و خواسته‌های دو طرف منتشر می‌شود که شاید مهمترین آنها، گزارش روزنامه گاردین درباره طرح مکتوب آمریکا به ایران در مذاکرات مسقط باشد.

طرح مکتوب آمریکا به ایران در مسقط

این روزنامه انگلیسی با اعلام این خبر، نوشت: «طی مذاکرات عمان در ماه جاری اختلافات درباره نکات اصلی پس از اینکه طرح مکتوبی از سوی 5+1 به ایران ارائه شد، تشدید شد».

به نوشته گاردین، 5+1 در طرح خود به ایران پیشنهاد داده، تحریم‌ها، در یک دوره کوتاه مدت و به شکل محدود تخفیف می‌یابد، مگر آنکه تهران بپذیرد حجم بیشتری از ظرفیت غنی سازی اورانیوم خود را کاهش دهد.

پیش از این هم منابع ایرانی اعلام کرده بودند که آمریکا در مذاکرات مسقط سندی 8 صفحه‌ای به ایران ارائه و در آن خواسته‌هایی مطرح کرده‌اند که «بازگشت برنامه هسته‌ای به نقطه صفر» به شمار می‌آید. اما یک مقام ارشد آمریکایی در واکنش به این خبر، مدعی شده هیچ طرحی روی کاغذ به ایران ارائه نشده، اما تائید کرده واشنگتن در مذاکره عمان موضع خود را با جزئیات شرح داده است.

4500 سانتریفیوژ یا 8 هزار دستگاه

همزمان با انتشار این خبر، آسوشیتدپرس نیز در گزارشی ضمن بر شمردن اختلافات طرفین در مذاکرات هسته‌ای، مدعی شده است که آمریکا تنها با برخورداری ایران از 4500 سانتریفیوژ موافقت کرده است اما ایران کف نیاز خود را 8000 سانتریفیوژ اعلام کرده است.

برخی کارشناسان مدعی هستند، هم‌اکنون نقطه گریز ایران، ‌یعنی مدت زمانی که ایران نیاز دارد تا بتواند به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند، 3ماه است و آمریکا و سایر کشورهای 5+1 درصدد هستند که این فاصله زمانی را طولانی‌تر کنند.

کاهش ذخایر گاز اورانیوم

در آغاز مذاکرات طرف آمریکایی تنها با برخورداری ایران از 1500 سانتریفیوژ موافق بوده است،‌ اما هم اکنون و پس از پیشرفت‌های حاصله آمریکا با 4500 سانتریفیوژ نیز موافقت کرده است،‌ مشروط به اینکه ایران امتیازات دیگری واگذار کند. یکی از امتیازات مورد نظر آمریکا،‌ کاهش ذخائر گاز اورانیوم ایران است. این گاز در آغاز مراحل غنی‌سازی به سانتریفیوژها تزریق می‌شود. کاهش ذخائر گازی یکی دیگر از روش‌هایی ‌است که می‌تواند نقطه گریز هسته‌ای یک کشور را بالا ببرد. ظاهرا ایران در ابتدا با این پیشنهاد موافق بوده اما هم اکنون در حال مذاکره با روسیه در خصوص این موضوع است، چراکه مقرر شده این ذخائر در روسیه نگاهداری شوند.

آسوشیتدپرس در ادامه به نقل از برخی منابع دیپلماتیک مدعی شده است که ایران تقاضای خود برای تعداد سانتریفیوژهای فعال را از 10 هزار به 8 هزار عدد کاهش داده است، ‌اما این رقم صرفنظر از میزان ذخائر گاز اورانیوم ایران برای طرف غربی قابل پذیرش نیست. به علاوه، ایران محدودیت در برنامه غنی‌سازی خود را تنها برای مدت زمانی چند ساله می‌پذیرد،‌ اما غرب خواهان محدودیت این برنامه در بازه‌ای بیش از 10 سال است.

اختلافات در مورد نحوه استفاده از زیرساخت‌های مقاوم در بمب و راکتورهای پیشرفته و پیچیده‌ای که قادر به تولید پلوتونیوم هستند نیز همچنان در جای خود باقی است. با این وجود دیپلمات‌ها معتقدند که این اختلافات در صورت حل سایر موارد و حصول به توافق از میان برداشته خواهند شد.

سرعت لغو تحریم‌ها؛ موضوع چالشی

اما این همه چالش پیشروی ایران و 1+5 نیست. «مدت توافق نهایی» و «سرعت لغو تحریم‌ها»یی که علیه ایران اعمال شده، از دیگر موضوعات دشوار به شمار می‌آید.

روزنامه دیلی‌تلگراف، اما از دیدگاه خود «میزان غنی‌سازی اورانیوم» و «راکتور آب سنگین اراک» را از موانع اصلی بر توافق نهایی دانست و درباره بحث لغو تحریم‌ها نوشت: «ایران خواستار برطرف شدن تحریم‌ها علیه خود است اما بر طرف کردن تحریم‌های آمریکا، سازمان ملل و اروپا علیه ایران فرآیند زمان‌بری است چراکه باید برای لغو تحریم‌ها علیه ایران قطعنامه‌هایی در شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا تصویب شود. از طرف دیگر بر طرف کردن تحریم‌های آمریکا علیه ایران نیازمند اقدام کنگره آمریکا برای نهایی شدن است».

تعلیق یا لغو تحریم‌ها

در همین رابطه نیز، «جف راتک» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، در صورت به دست آمدن توافق هسته‌ای جامع میان ایران و 1+5، آمریکا تحریم‌ها را «تعلیق» می‌کند و «لغو کامل» آن‌ها را به پایبندی ایران به توافق منوط خواهد کرد. وی افزود: «اگر مذاکرات 1+5 با ایران به توافقی منجر شود، دیدگاه ما این است که بهتر است تحریم‌ها در ابتدای به جای برچیده شدن، تعلیق شوند. تنها زمانی که اطمینان یابیم که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است، برای لغو تحریم‌ها اقدام خواهیم کرد».

غیرممکن بودن لغو تحریم‌های شورای امنیت در برهه کنونی

دغدغه ایران صرفا تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تاثیرگذاری کنگره بر روند لغو تحریم‌ها نیست. بر اساس برخی گزارش‌ها، طرف ایرانی، همچنین خواستار لغو تحریم‌های شورای امنیت شده‌ است؛ موضوعی که روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» با اشاره به آن نوشت: « لغو این تحریم‌ها مشروعیت و بنیان تحریم‌های یکجانبه آمریکا را نیز از بین می‌برد و واشنگتن نباید با لغو آن‌ها در آغاز اجرای توافق موافقت کند».

نویسنده این مطلب که هم لغو تحریم‌های شورای امنیت و هم تحریم‌های یکجانبه را دارای مشکلاتی برای آمریکا دانسته، نوشته: «تحریم‌های سازمان ملل در صورت لغو، دیگر حتی اگر ایرانی‌ها نیز حقه بزنند، به راحتی قابل اعمال نخواهد بود. هرچند روسیه و چین بین سال‌های 2006 تا 2010 در 6 مورد به نفع این تحریم‌ها ر‌أی دادند، اما آن‌ها احتمالا با تصویب مجدد آن‌ها مخالفت خواهند کرد. تمهیدات سازمان ملل، سنگ بنای بخش اعظم ساختار تحریم‌های جهانی هستند و در عین حال مبنای قانونی تحریم‌های ملی بی‌شمار علیه ایران را فراهم می‌کنند و در صورتی که قطعنامه‌های سازمان ملل فسخ شوند، این تحریم‌ها نیز می‌توانند از هم بپاشند. به همین جهت برداشتن تحریم‌های سازمان ملل باید در پایان توافق و نه در مرحله ابتدایی آن صورت گیرد».

عدم لغو تحریم‌های غیرمرتبط با بحث هسته‌ای

وال‌استریت‌ژورنال همچنین در بحث تحریم‌های یکجانبه نیز مسئله‌ای را مطرح کرده است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده است. به نوشته این روزنامه، در حالی در توافق موقت ژنو تعهد دولت آمریکا به لغو «تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای» محدود شده که اغلب تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، تنها مربوط به بحث هسته‌ای نیستند. این گزارش می‌افزاید: «به عنوان نمونه، تحریم‌ بانک مرکزی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری و از جمله به واسطه "نگرانی‌ نسبت به پولشویی" و همچنین مشارکت در "حمایت مالی از تروریسم"، وضع شده است. در مقابل، برخی از تحریم‌هایی که به روشنی مربوط به مسئله هسته‌ای هستند، مانند قطعنامه 1737 شورای امنیت سازمان ملل، شامل تحریم‌هایی هستند نظیر ممنوعیت صادرات تسلیحاتی ایران. که باید فارغ از هرگونه توافقی، همچنان حفظ شوند».

تلاش لابی صهیونیستی برای اثرگذاری بر مذاکرات

کنگره آمریکا و نفوذ لابی صهیونیسم در آن از دیگر موانع حصول توافق به شمار می‌آیند؛ موضوعی که نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به آن، از مخالفت اعضای کنگره با هرگونه توافق احتمالی با ایران خبر داد. «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی طی اظهار نظری درباره حصول توافق احتمالی بین ایران و گروه 1+ 5 گفت: «هرگونه توافق هسته‌ای با ایران باید در داخل کنگره آمریکا مورد بحث قرار گیرد».

لیندسی گراهام در ادامه گفت: «اگر ایران خواهان داشتن برنامه‌های هسته‌ای مسالمت آمیز است، بسیار خب. این کشور می‌تواند راکتور بسازد اما باید سوخت هسته‌ای این کشور تحت نظارت باشد».

وی درباره واگذاری قابلیت غنی سازی اورانیوم به ایران همچنین گفت:« واگذاری قابلیت غنی سازی به ایرانیان دیوانگی است و این موضوع باید خارج از بحث مذاکرات قرار گیرد».

کنگره حق غنی‌سازی ایران را به رسمیت نمی‌شناسد

«الیانا لتینن» عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا در یادداشت خود در روزنامه هیل ضمن انتقاد از عملکرد دولت اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران،‌ خواستار لغو کامل برنامه غنی‌سازی ایران شده است. وی مدعی شده است که ممکن است اوباما حق غنی‌سازی ایران را بپذیرد، اما کنگره به هیچ عنوان با این موضوع کنار نخواهد آمد.

لتینن تحریم‌ها را به عنوان اهرمی علیه جمهوری اسلامی واجد ارزش فوق‌العاده‌ای خوانده که دولت اوباما در درک اهمیت آن و اهداف وضع آن دچار سوء تفسیر شده است. وی دولت اوباما را متهم به کوته‌نظری در فهم اهمیت تحریم‌ها کرده و گفته:  اوباما بر آن است در مقابل امتیازاتی به کاهش، تعلیق و چشم‌پوشی از بخش‌هایی از تحریم‌ها بپردازد، اما او از چنین اختیاراتی برخوردار نیست.

در نهایت وی موفقیت مذاکرات و تلاش‌های دیپلماتیک را نه در بالا بردن نقطه گریز هسته‌ای ایران، بلکه در تحت فشار قرار دادن ایران و توقف کامل آنچه برنامه تولید تسلیحات هسته‌ای خوانده، معرفی کرده است و خواستار نقش و اختیارات گسترده‌تر کنگره در موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران شده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

omid`````: 1393/8/2818:53:28،
300
90
به زودی با افزایش قیمت دلار و ملک مواجهیم
و با افزایش روز افزون انرژی حق مسلم ماست در صدا و سیما و در اخر اینکه به درک که امریکا موافقت نمیکند ...
...
وطنم پاره تنم
محمد: 1393/8/2819:04:20،
93
122
مسلمان نیستی مگه امید.خجالت بکش .به خاطر کشورت به خاطر ایران .این چه ارزویی که داری دلار گرون شه.
گرونی ناامنی وغارت میاره.اول خونه ها ودلار های خودتو غارت میکنن.که ارزو داری گرون بشن.
علی: 1393/8/2819:10:00،
115
63
امید دمت گرم حرف دلمو زدی
نگران: 1393/8/2819:15:52،
92
33
ایران صلاحیت داشتن انرژی هسته ای فقطدر حد بسیار محدود را دارد وگرنه باید همگی به فکر ترک دیار باشیم....
tohidGMG: 1393/8/2819:20:20،
162
37
آقا ما انرژی هسته ای نخواییم باید کی روببینیم؟؟؟؟!!!!
تحریم فرغون: 1393/8/2819:30:30،
100
14
خیلی دوس داری تحریم ادامه پیدا کنه تا با گرون شدن ملک و دلار و.. سود بزنی تو جیبت؟
به امید خدا تحریم ها شکسته میشه
حتی اگرم شکسته نشه دیگه مردم نباید به دلال جماعت و گروه های فشار سواری بدن
وحید: 1393/8/2819:34:13،
76
30
ملت ما از تحریم ها فقط افزایش قیمت دلار ,طلا و ملک رو فهمیدن.
غضنفر: 1393/8/2820:31:35،
122
35
تازه فهمیدم که چرا اصولگراها نمیخوان توافق هسته ای صورت بگیره. دقت کنید که با توافق هسته ای همه تحریم ها لغو و حتی تعلیق هم نمی شه. چون بیشتر تحریم ها ظاهرا به مسئله پولشویی و حمایت از تروریسم ارتباط داره و با حذف بحث هسته ای، اصولگراها دیگه بهانه ای برای استفاده از احساسات ملی گرایانه مردم ندارن.
ضد صراف: 1393/8/2821:03:06،
81
72
مذاکرات تا 3 اذر 100% توافق است شک نکنید
هدف دلار 2900تومان
omid````` در پاسخ به محمد: 1393/8/2823:31:50،
81
16
این روزا هر کس حرف حساب میزنه بهش میگن مسلمون نیستی و پخ پخ
خجالت از چی بکشم ؟ به چی ایرانی بودنم بنازم ها ؟ خجالت از نامزدم میکشم که بعد از 2 سال نتونستم یک خونه تهیه کنم و یک جشن بگیرم برم سر خونه زندگیم
تقی: 1393/8/2900:26:00،
78
15
زندگی زودتر از هسته ای حق مسلم ماست نه ...
ss: 1393/8/2903:04:18،
44
87
تا حالا فکر کردیت ایران با این همه تحریم چطوری داره اداره میشه کشور روسیه که خودش ابرقدرتیه با چند تا تحریم کوچیک ارزش پولش 50 درصد اومد پایین ایران 35 ساله هزار مدل تحریم رو داره بدوش میکشه
کوکی: 1393/8/2908:01:55،
87
17
ایران با وجودی که تحریمه به این صورت اداره میشه دوست عزیز.

1-صادرات نفتی و غیر نفتی به کشور هایی که همه چیز رو به نصف قیمت از ایران میخرن.که بحث ارزون خریدنشون و علتش یه بحث جداگانست
2- رشوه دادن به بانک های بین المللی که تک تک این بانک ها دارن الان تاوان میدن.
3- وجود کشورهایی مثل روسیه و چین که نفت ایران را رو به مفت اون هم در ازای جنس های بی کیفیت خریداری میکنن.
ahmad: 1393/8/3011:51:15،
37
14
کوکی جان چه باحال همه چی رو ساده فرض کردی!!!!
رشوه به بانک های خارجی؟ از کدوم کانال؟ با چه سازوکاری؟ بانک تو دنیا تعریف داره، به شدت از طرف نهادهای نظارتی کنترل میشه، بهتر نیست هرچیزی رو الکی مطرح نکنی جوون
مسعود : 1393/8/2818:53:33،
139
32
تلوزیون و رادیو ماهواره کم بود اینجا هم بحث هسته ای دوباره ؟؟؟بابا به خدا خسته شدیم از این وضعیت.....
گرگ بیشه: 1393/8/2818:58:07،
119
17
خود کرده را تدبیر نیست

نتیجه قلدر بازی در آوردن آخرش میشه التماس کردن

پوتین با اون عظمتش ۴روز پیش در اجلاس جی20 تنها مونده بود به غلط کردن افتاده بود از آمریکا و اروپا میخواست تحریمهای روسیه را بردارند....حالا ایران کیه که بخواد دربرابرآمریکا واروپا گردنکش کنه
بیب: 1393/8/2918:25:10،
30
29
من موافقم که که وضع زندگی ما باید خیلی بهتر از این باید بود ولی انصافا یه نگاه به حرف رهبر بندازید که گفت من با مذاکره مخالف نیستم بلکه به طرف مقابل اعتماد ندارم اینها مثل سگ هارند هر چقدر باهاشون شل صحبت کنی باز میگن کمه احمدی نژاد گفت یا تحریم را بردارید یا غنی سازی 60 درصد که به چه کنم چه کنم افتادند و گفتند بیایید مذاکره ، الان هم اگه جلو اینها کم بیاریم همه چی ما رو میخوان . چشممان به دست دشمن نباشد که کی تحریم را برمیدارد ، به درک . مرگ بر استکبار
ایرانی با غیرت: 1393/8/2818:59:53،
42
125
تازمانیکه قدرتمند و با سلاح هستیم جرات زدن حتی یک سیلی هم به ملت ایران ندارند ولی وای به روزیکه تسلیم شویم و همه قدرتمان را در اختیار انان بگذاریم مثل یاران مختار که بعد از تسلیم شدن همه را گردن زدند من به شخصه هرگز تسلیم زورگویان چشم ابی نخواهم شد.ایندگان نباید بر ما بخندد و برما لعن کنند (تن کشته و گریه دوستان به از زنده و خنده دشمنان)
محمد: 1393/8/2823:34:30،
68
32
امثال شما هم تا کم میارن میرن به 1500 سال قبل و داستان سرایی میکنن. اینجا دیگه روضه خونی نیست عزیز من . مردم انرژی هسته ای به چه دردشون میخوره وقتی توی درآوردن نون شبشون محتاجن. دوم اینکه شما ها فقط اقتدار رو توی انرژی هسته ای میبینید. اینهمه امکانات و پول هایی که از دست رفت در این سالها جزو اقتدار ملت نبود مگه.
110: 1393/8/2900:20:46،
71
20
آقای با غیرت آیندگان مطمئنن به ما و این افکار پوسیدمون میخندن غیرت این نیست غیرت دیدن زندگیه سخت مردمی هست که هنوز با سیلی صورت سرخ میکنن تا آبرو داشته باشن .فاز تو چیه خدا داند
پدرام: 1393/8/2903:22:22،
66
15
آقای ایرانی باغیرت، منم مثل شما آرزوی ایرانی قوی و آباد رو دارم ولی زن وبچه آدم هم زندگی می خوان...مث تمام آدمهای این دنیا ..... این فلسفه مرگ با عزت بهتر از زندگی ذلت بار، هم مثل اینکه شامل حال آقازاده ها نمیشه و و فقط برای عوام تجویز میشه....آقا من نمی خوام با عزت زندگی کنم تکلیف چیه.... بقیه رو نمی دونم من شخصا خام این حرفا نمیشم دیگه.
والسلام
نادر: 1393/9/1108:19:01،
21
29
ايا ما انرژي هسته اي را كاملا بزاريم كنار امريكا مياد شكم ايرانيها را سير كنه ؟ باز ايرانيها بايد تلاش كنند. ما با رفع تحريم فقط به فكر پول مفت نفتو ميخواييم .چرا ما نبايد خودمون توليد صنعتي كرده و به بيرون صادر نكنيم اون كه تحريم نيست . مشكل ما مديريت و قانون مملكته . كمي قانون كشور ايران و تركيه و امارات وچينو ... مقايسه كنين . ميفهمين كه ما كجاييم . و ايا با اين قانون ميتونيم پيشرفت كنيم يا نه . قانون اختلاسو خودتون ميبينين . همهيشه خلافارو تو ايران حروف الفباي ما ميكنه م ر ي يا ك د ا ن يا ....
نه ما ادماي ايراني !!11
Reza: 1393/8/2819:07:05،
94
37
متاسفم. فكر كنم ايران و ايراني در طول تاريخ تا بحال به چنين ذلتي نيافتاده بوده. چي بوديم و چي شديم
بیب: 1393/8/2918:40:20،
37
26
آقا رضا هرچه بودی ،هستی
عاشق وطن: 1393/8/2819:44:49،
81
29
مذاکرات چه به نتیجه برسد چه نرسد ملت ایران از دولت به خاطر تلاشش در این موضوع سپاس گزار است.خسته نباشی دولت
وحید: 1393/8/2819:49:02،
71
18
ما مردم ته کاریم سر کاریم وسط کاریم یکی بگد ما کجای این انرزی هسته ایم اصلا با این شرایط انرزی هسته ای برامون می صرفه یا نه.(انرزی هسته ای خوبه ها ولی تو این شرایط نمصرفه بزارند برا موقعی که حرف مون و زورمون برش داشت)
مهرداد: 1393/8/2819:49:29،
50
28
ای کاش دولت مردا میفهمیدن که راه مقابله با یک ابر قدرت مثل امریکا باید منافعش رو بکشون تو کشور خودشون . نه اینکه باهاش مقابله کنند. اخر مذاکرات یا شکست یا یک قرارداد ترکمن چای دیگست. .
خسرو: 1393/8/2820:06:48،
38
59
متاسفانه سیاستمداران بزرگ غرب یا یهودی یا تحت سیطره یهودیا هستند و انها خوابهای سیاهی برا ایران دیده اند.تحریمها رفع و اقتصاد بهتر خواهد شد ولی مسایل و مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد! البته من تعصب ایرانو ندارم چون عمرم در این مملکت به هدر رفته و ان شا ا... تا سال بعد کارم درست شه برم.فقط میگم که فکر نکنین توافق بشه همه چی درست میشه شاید بدتر شه
فرهنگی: 1393/8/2822:59:51،
37
18
آقا خسروی عزیز، فکر میکنم منظورت صهیونیست ها باشه، نه یهودیان.
چه بسیارند یهودیانی که مخالف، و چه بسیارند غیر یهودیانی که موافق صهیونیسم و اسرائیل هستند.
بهنام: 1393/8/2820:07:17،
39
74
فقط عشق است سردار خوبیها سلیمانی
ناشناس: 1393/8/2820:47:09،
76
63
مگه تحریم ها کاغذ پاره نبودند؟پس بگذارید امریکا تحریم هارو بیشتر کند نگران اشتغال هم نباشید همه میریم بازار دلار و سکه و اینطوری مشت محکمی به دهن امریکا میزنیم
محمد: 1393/8/2821:23:51،
102
39
صبح روز 4 آذر
صدا وسیما : وطنم وطنم وطنم ....
بازار : 8 صبح دلار 3350
9 صبح 3450
10صبح 3600
12 صبح 3700
4 بعد از ظهر 4000
.
.
.
ممد: 1393/8/2900:32:45،
49
14
نگران نباش مذاکرات تمدید میشه.تا وقتی که دولت روحانی هست باید تمدید شه!
مهدی: 1393/8/2821:33:48،
27
66
سلام
واقعا نبایستی به این مذاکرات خوشبین باشیم
ما که بعد از ماه ها فهمیدیم
در هر صورت انرژی هسته ای حق مسلم ماست
خلیج همیشه فارس: 1393/8/2821:39:55،
56
33
اصلا اگر صلح نکردن باید اسرائیل رو با خاک یکسان کنیم ما که دیگه آب از سرمون گذشته چه یک وجب چه صد وجب با این کار خاورمیانه رو منفجر می کنیم و کم کم می ریم اروپا رو می گیریم و از اونجا هم آمریکا رو آخر سر هم با خیال راحت هم می تونیم بمب بسازیم هم دلار رو نابود کنیم.
جنگ جنگ تا پیروزی
شىب ملاىم: 1393/8/2821:41:56،
52
17
خوب در اىن مورد هم از شىب ملاىم استفاده کنىد.منل طرف مقابل از شىب تند استفاده نکنىد.
شیدا: 1393/8/2821:46:19،
102
18

سلام

همش بستگس به این داره که عمو روسیه نظرش چی باشه

مگه نمیدونین ایران مستعمرشه
cowboy: 1393/8/2822:18:40،
74
26
من که میگم انرژی هسته ای حق مسلم ماست .... :))) ها هااا ... والا .... انرژی هسته ای مهمتر از مثل آدم زندگی کردن ما ایرونی هاست ...
محمد س: 1393/8/2822:25:36،
90
16
باباااا غلط کردیم رفتیم تظاهرات کردیم (انرژی هسته حق مسلم ماست)
انرژی هسته ای بخوره تو سرمون دست از سرمون بردارید
نخواستیم اقا نخواستیم
دكتراي علوم سياسي: 1393/8/2823:00:10،
30
29
100%به توافق ميرسن بايد سياست خونده باشيد بفهميد
اقتصاددان: 1393/8/2823:24:52،
43
67
انرژی هسته ای بهانه غارت کشور ایران و به ذلت کشاندن مردمی هست که روی دریای نفت زندگی مکنند
حسین: 1393/8/2900:40:07،
62
40
ای کاش دولت تعداد زیادی راکتور اتمی تولید برق را از اروپایی ها بخواد که تو ایران بسازند. اگر 10 تا راکتور اتمی داشتیم ظرفیت صنعتی کردن کل ایران رو داشتیم. برق پرفشار ارزان = با صنعت شکوفا
این قدر برق تولید میکردند که تساعد قبض رو برمیداشتند. کنتور برق رو مجانی میکردند و التماس میکردند که برق مصرف کنید. لذت هسته ای این بود نه تحریم!!!!
H: 1393/8/2902:05:54،
36
17
اوني كه خودشو صراف معرفي كرده يه دلاله بدبخته /
نمازی: 1393/8/2905:07:17،
26
92
صحبت سر این که چی گرون میشه وچی ارزون نیست صحبت سر اینه که ظریف حاضر شده زیر هر چی رو امضا کنه فقط برای اینکه تحریمها لغو بشه ولی امریکا یها قبول نمیکنند ،اقا این مذاکره نیست خفت وخواری است من جای برادرها بو دم زیر بار شرایط این قلدرزورگو ی بی منطق با کل تاریخ کمتر از 200 سال نمی رفتم یک کمی عزت نفس یک کمی غیرت ایرانی اسلامی ناسلامتی ما 5000 سال تاریخ وتمدن داریم مقاومت کنید شرایط دنیا عوض میشه وپیروزی با صابریین است این وعده الهی است .
amir: 1393/8/2908:50:17،
34
18
اقای صابرین. شما بشین صبر کن تا زیر پات علف سبز شه. چرا قصه میگی؟ 36 سال زور گفتن کاری کردین. ؟؟
چه توافق بشه چه نشه هیچ نفعی برای مردم نداره. فقط نظام ایران میخواد از زیر فشار در بیاد.
مصطفی صابری زاده: 1393/8/2909:07:21،
29
14
سوم آذر امسال اگر چه برای خیلی ها حائز اهمیت است ام برای من از این جهت مهمه که دقیقا در همان شب در نبود ما در منزل حدود 9 میلیون تومان طلا و زعفران که با هزاران امید جمع آوری کرده بودیم بسرقت رفت.جا دارد از نیروی انتظامی بویژه آگاهی شهرستان تربت حیدریه که امنیت سارق محترم رو تامین کردند تا از منزل من سرقت کند و در سرقت از منازل دیگر باگشاده دستی و آزادانه فعالیت کند کمال تشکر و امتنان را دارم!!! به هر حال 3000 میلیارد که نمیشه!!!
حاجی: 1393/8/2910:03:15،
30
29
زعفرااااان؟؟؟؟؟؟والا حق ما ملته به خدا حقمونه....
يوسف : 1393/8/2909:34:56،
56
14
همش بازي يه ،صد در صد مذاكرات شكست ميخوره ،ما انرژي هسته اي را فقط واسه بمب ميخواهيم تا ديگر كشورها از ما حساب ببرند ،باهر قيمتي هم ميخواهيم ،زندگي مردم عزيز ايران اهميت نداره
ناشناس: 1393/8/2914:00:09،
31
23
اگر حکومت بجای تمرگز بر انرژی هسته ای توان خود را بر همبستگی مردم ایران قرار می داد (با جلو گیری از فساد و فقر)ما شاهد تفرقه بین احزاب و گروها نبودیم و یک تن واحد بود که از درون پوسیده نبود تا ارکان حکومت تنها راه قدرت را انرژی هسته ای بداند مانند زمان شاه که مردم در فقر بودند اما سلاحهای نظامیمان بسیار بود و در نهایت قدرتهای استعمار گر بودند که برای کشور تعیین تکلیف کرده و بعد از کلانتر شدن در منطقه و قدرتمند شدن مانند یک مهره سوخته از بازی انها خارج شد تنها راه قدرتمند شدن رخنه در قلب مردم و یکی شدن ایرانیان است تا هر قدرتی را نابود نمایند متاسفانه سران کشور مجاهدت جوانان ایران را فراموش کرده اند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار