کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعلام جزئیات استخدام‌های دولتی

کدخبر:۷۵۰۸دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۹:۴۱۴۹۸۷ بازدید

امتحان استخدام (عمومی و تخصصی) برای دستگاه‌های اجرایی که دارای مجوز استخدامی و مجوز انتشار آگهی استخدام هستند به‌صورت امتحان مشترک فراگیر حداکثر دوبار در ...

امتحان استخدام (عمومی و تخصصی) برای دستگاه‌های اجرایی که دارای مجوز استخدامی و مجوز انتشار آگهی استخدام هستند به‌صورت امتحان مشترک فراگیر حداکثر دوبار در سال (در ماه‌های اردیبهشت و آبان) برگزار می‌شود تخصیص مجوزهای استخدامی مربوط به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تا صددرصد به نیروهای بومی آن مناطق با پیشنهاد دستگاه اجرایی و تأیید معاونت توسعه امکانپذیر است استخدام در دستگاه‌های اجرایی، براساس مجوزهای صادره توسط معاونت توسعه و از میان داوطلبان واجد شرایط که نمرات لازم را در امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی براساس ضوابط این دستورالعمل کسب کرده‌باشند و از نظر گزینش اخلاقی- عقیدتی واجد شرایط تشخیص داده شوند، با تأیید معاونت توسعه صورت خواهد گرفت

گروه اقتصادی- با استخدام و برگزاری آزمون‌هایی برخلاف قوانین بخشی و بالادستی طی سال‌های اخیر هزاران نفر که امید جذب در دستگاه‌های دولتی را داشتند بلاتکلیف ماندند تا مسئولان دولت یازدهم درباره آنها تصمیم‌گیری کنند. براساس گفته مقامات ذیربط، بسیاری از کسانی که در سال‌های قبل به عنوان پذیرفته شده معرفی شده‌اند مراحل قانونی فرایندهای استخدامی را رعایت نکرده‌اند، بنابراین معاونت توسعه مدیریت و توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهوری از سوی دولت مأمور شد تا وضعیت استخدامی دولت را ساماندهی کند. این در شرایطی بود که بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی طی هشت سال اخیر چند برابر ظرفیت خود مستخدم جدید جذب کرده‌اند.

در همین زمینه از میان کسانی که در طرح مهرآفرین دولت قبل پذیرفته شده بودند، افرادی که براساس قانون این رویه را طی کرده بودند مشمول استخدام قرار گرفتند. از سوی دیگر برای رعایت عدالت و جلوگیری از تبعیض در استخدام‌های آینده شورای مدیریت و سرمایه انسانی در تاریخ 14 مرداد ماه امسال دستورالعمل جدیدی برای برگزاری آزمون استخدامی در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رساند که در این دستورالعمل تمام جزئیات نحوه برگزاری آزمون ذکرشده است و بدین ترتیب پس از آن لغو، جذب و استخدام افراد به صورت پیمانی و رسمی از محل مجوزهای استخدامی تنها بر اساس این دستورالعمل انجام خواهد شد. این دستورالعمل که در 36 ماده و 20 تبصره تنظیم شده جایگزین دستورالعمل قبلی مصوب سال 88 شده است.

  استخدام ضابطه‌مند شد

براساس یکی از موارد این بخشنامه استخدام در دستگاه‌های اجرایی، براساس مجوزهای صادره توسط معاونت توسعه و از میان داوطلبان واجد شرایط که نمرات لازم را در امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی براساس ضوابط این دستورالعمل کسب کرده‌باشند و از نظر گزینش اخلاقی- عقیدتی واجد شرایط تشخیص داده شوند، با تأیید معاونت توسعه صورت خواهد گرفت.بنابراین دستگاه‌های اجرایی مکلفند نسبت به تدوین برنامه نیروی انسانی اقدام کرده و نیازهای استخدامی خود را براساس برنامه فوق تعیین و برای اخذ سهمیه استخدامی از معاونت توسعه با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام کنند.

دستگاه‌های اجرایی موظفند، درخواست مجوز‌های استخدامی خود را براساس نیازهای استخدامی، تأمین اعتبار لازم برای استخدام‌های پیشنهادی در بودجه سنواتی و وجود ساختار سازمانی مصوب به معاونت توسعه ارسال کنند تا پس از تصویب، مجوزهای لازم صادر شود.دستگاه اجرایی موظف است برای استخدام از محل مجوز صادره، نسخه‌ای از آگهی استخدامی تأیید شده توسط معاونت توسعه را حداقل 45 روز قبل از زمان برگزاری امتحان مشترک به مؤسسه مجری جهت درج در دفترچه امتحان مشترک و انتشار عمومی ارسال کند.

  برگزاری آزمون‌های مشترک

از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، امتحان استخدام (عمومی و تخصصی) برای دستگاه‌های اجرایی که دارای مجوز استخدامی و مجوز انتشار آگهی استخدام هستند به‌صورت امتحان مشترک فراگیر حداکثر دوبار در سال (در ماه‌های اردیبهشت و آبان) برگزار می‌شود.در زمان ثبت‌نام، داوطلبان استخدام با توجه به شرایط احرازی اعلام شده، علاوه بر انتخاب شغل و محل جغرافیایی مورد تقاضا به‌عنوان انتخاب اصلی، می‌توانند حداکثر تا سه گزینه دیگر در زمینه دستگاه اجرایی، محل جغرافیایی خدمت یا شغل را مشروط به اینکه در یک «خوشه شغلی» قرار گیرند، انتخاب کنند.

  جزئیات سؤالات امتحانی

بنابراین بخشنامه موارد امتحانی آزمون‌های استخدامی هفت مورد را در برمی‌گیرد که شامل: معارف اسلامی- زبان و ادبیات فارسی- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی- ریاضی و آمار مقدماتی- زبان انگلیسی عمومی- هوش و توانمندی‌های ذهنی و فناوری اطلاعات می‌شود. تعداد سؤالات امتحان عمومی حداقل 100 و حداکثر 150 سؤال خواهد بود که به‌صورت چهارگزینه‌ای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.

مؤسسه مجری فهرست پذیرفته‌شدگان را برای مصاحبه استخدامی از طریق سامانه امتحانات اعلام می‌کند، سامانه مذکور امکان دسترسی دستگاه‌های اجرایی و افراد پذیرفته شده را به نتایج امتحان مشترک فراهم خواهد کرد. بنابراین بخشنامه دستگاه اجرایی موظف است با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی (ایثارگران و معلولان)، حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از تأیید فهرست پذیرفته‌شدگان اصلی توسط معاونت توسعه، مشخصات افراد مذکور را برای ادامه مراحل جذب و استخدام به گزینش اعلام کند. همچنین دستگاه اجرایی موظف است پس از وصول نظر گزینش، نسبت به اطلاع‌رسانی به پذیرفته‌شدگان نهایی اقدام کند و پذیرفته‌شدگان نیز باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از اعلام دستگاه جهت ادامه مراحل جذب و استخدام به دستگاه اجرایی مربوط مراجعه کنند. مراجعه نکردن در مهلت مقرر، به منزله انصراف از استخدام در دستگاه اجرایی است.

  راه‌اندازی سامانه امتحانات

معاونت توسعه موظف است سامانه امتحانات را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل ایجاد کند.نمره داوطلبان بومی استان با ضریب «یک و دودهم» و بومی شهرستان با ضریب «یک و چهاردهم» نمره مکتسبه در هر حیطه از امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی محاسبه می‌شود.

به نمرات مکتسبه کارکنان قراردادی که دارای شماره شناسه هستند به ازای هر سال سابقه خدمت در هر یک از دستگاه‌های اجرایی دو درصد و حداکثر تا 20 درصد نمره کل، در هر یک از حیطه‌های امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی آنان اضافه خواهد شد. تخصیص مجوزهای استخدامی مربوط به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نیز تا صددرصد به نیروهای بومی آن مناطق با پیشنهاد دستگاه اجرایی و تأیید معاونت توسعه امکانپذیر است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1393/7/2809:25:29،
65
18
شوخی جدید استخدام دولتی با مردم!
ذذ: 1393/7/2813:01:07،
38
17
شوخی نیست جدی هست ؛ برای پاشیدن اسید به چند نفر نیاز است

فکر کنم از اول آبان ماه تعداد استخدامها زیاد هم بشه ، چون برای اسید پاشی در تهران به نیروهای بیشتری نیاز است
حمزه: 1393/7/2809:27:43،
78
21
کارهای دولتی در کشور ما فقط برای خانواده شهداست.برای بقیه اقشار جامعه کاری وجود نداره,این به من ثابت شده
chairman: 1393/7/2809:55:29،
50
17
دقیقا راست میگه.اینجا تو گمرک یکی از شهرستانها من بصورت قراردادی شرکتی هستم.از استخدامیها بالای 80 درصد خوانواده شهدا،جانبازان،فرزند جانباز و رزمنده هستم.هرکی میگه نه ثابت میکنم بقیمت بیکار شدن خودم.
chairman: 1393/7/2811:12:45،
32
10
ببخشید غلط املایی دارم اونقد عصبانی هستم که...توبارون دارن حمالی میکشن با اینکه مثلا اداری هستم.کاش بیاین یکاری بکنیم فقط حرف نزنیم.
ذذ: 1393/7/2813:02:14،
26
16
ناراحت نباش شما را برای اسید پاشی ممکنه استخدام کنن
سالار: 1393/7/2809:28:37،
59
20
من که این آزمون های استخدامی رو قبوا ندارم
چون خانمم سه دفعه شرکت کرد قبول نشد ولی تو آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه امیر کبیر نفر سوم شد جالب نیست
تابلوئه پارتی بازیه
parviz: 1393/7/2818:32:36،
20
15
مگه دانشگاه امیرکبیر آزمون جداگانه داره؟
خواهشا واقعیت را بنویسین که قضیه لوس نشه
پارتی بازی خیلی بیشتر از این حرفاست..........
صغری: 1393/7/2809:30:29،
39
19
استخدام ضابطه‌مند شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر هر هر
استخدام در دستگاه دولتی برای از ما بهترونه
فرزاد: 1393/7/2809:42:27،
31
17
اصل کارش همون گزینشه . هرکی رفته میدونه چی میگم .
حامد: 1393/7/2810:25:46،
34
12
این آزمونا همش الکیه

نیروی مورد نیاز رو اول براساس معرفی از طرف فلانی ، قراردادی میگیرن. بعد هروقت مجوز جذب نیرو براشون اومد آزمون برگزار میکنن و همون طرف رو استخدام رسمیش میکنن.

تازه این وسط کلی هم پول بابت ثبت نام آزمون از ملت بدبخت به جیب میزنن.
امیرحسین: 1393/7/2811:39:44،
23
46
اون آقایی که گفتش همه جاایثارگران دراولویت هستن بهتون بگم توشهرستان ماکاشان الان بیش از37 تافرزندشهیدهست که بیش از5سال توی هیچ دستگاه دولتی مشغول بکارنیستن باوجودتحصیلات عالی چرا بی جهت خودت رومدیون یه عده بچه های یتیم میکنی ودل مارومیشکنید فقط ذهنیت جامعه رونسبت به خانواده های شهدا خراب میکنی فقط میتونم بگم خداازسرتقصیراتت بگذره
امید: 1393/7/2823:45:34،
22
12
برادر خدمت جنابعالی عرض کنم که خواب تشریف دارید گویا. در همه جا خانواده شهدا جانبازین و ایثارگران در اولویت هستند این رو میتونی تو قوانین استخدامی تمامی استخدام های کشور ببینی نیازی به اثبات نیست.این که اون تعدادی که گفتی مشغول به کار نیستند دلیلی بر نبودن همچین قانونی نیست . الان طوری تبعیض تو استخدام هستش که گویا زمان جنگ ممانعتی بوده برای خانواده های این عزیزان ولی الان هست ولی برا ما. اینم حق الناس هستش برادر که همون اخرتی که میگی باید جواب بدن. توی قیامت نمیگن که چون پدر شما جبهه رفته شما بفرما برو بهشت.حساب همه جداست. در ضمن درست حرف بزن اونا هیچ وقت یتیم نبودن و نیستن .
ناشناس: 1393/7/2811:50:33،
30
25
نمونه بارز چپاول کردن جیب جوان های بدبخت جویای کار . سایت استخدامی کار آسا است که فقط پول رو میشناسه نه چیز دیگه ای رو . موقع ثبت نام اگر مشخصات فردی شما اشتباه باشه یا بیشتر از هزینه آزمون به حساب سایت پول واریز بشه دیگه به هیچ شکل پول شما رو پس نمیدن که هیچ طلبکار هم میشن (فکر کنم توقع پول بیشتر رو از کارجوی مهترم فلک زده دارن ) به هر حال گوشه گوشه این مملکت سفره های رنگین کوچک و بزرگی پهن شده و عده ای خوش و خرم در حال استفاده از این نعمت باد آورده هستن . من الله توفیق
مجتبي: 1393/7/2812:57:58،
28
14
استخدام دولتي فقط مال خانواده شهداست.نمونه بارزش ازمون استخدامي بانك سپه كه بابت هزينه ثبت نام ٣٥٠٠٠تومان ناقابل گرفتن...به گفته رييس كارگزيني بانك سپه ٨٧٥٠٠نفر در ازمون ثبت نام و شركت كرده بودن..!اگه دو عدد ذكر شده رو در هم ضرب كنيم يعني٣٠٦٢٥٠٠٠٠٠تومان پول به جيب بانك سپه رفت...!اخر سر يارو نوي مصاحبهاش لو داد كه خانواده هاي شهدا و جانباز بدون شركت در ازمون مراحل استخدام رو ميگذرونن...!
بینام: 1393/7/2818:22:54،
17
13
این بانک سپه برای چی نیرو میگیرن ؟ همش متصدی امور بانکی هستن ؟ یعنی باید بشینن پشت باجه ؟

بانک سپه در بین بانکا حقوق و مزایاش خوبه؟
میثم : 1393/7/2813:56:05،
20
26
استخدام ؟ نه بابا مربوط به مردم کشور ما نیست
ولی داعش داره نیرو استخدام میکنه پول خیلی خوبی هم میده
حسین: 1393/7/2818:03:22،
22
20
استخدامهای دولتی برای اقوام اداره اطلاعات واسنانداری است
ب: 1393/7/2820:32:56،
16
23
بالاخره بعد از سالها یک کار اصولی را در کشور دیدیم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار