کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کدام اپراتورها برنده رقابت‌اند؟

کدخبر:۶۹۰۷شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۰:۱۵۲۲۲۷ بازدید

اپراتورها و شرکتهای فعال در حوزه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، طبق معیارهایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارئه می‌دهد با یکدیگر مقایسه ...

اپراتورها و شرکتهای فعال در حوزه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، طبق معیارهایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارئه می‌دهد با یکدیگر مقایسه و در این بین اپراتورهای برتر انتخاب می‌شوند، اما این سوال هم وجود دارد که آیا انتخاب اپراتورها به عنوان برتر در حوزه ارتباطات و فناوری، دلیل بر آن است که این اپراتورها رضایت صد در صدی مشترکان را هم جلب کرده‌اند؟

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال 92 شرکت‌های فعال در حوزه‌ فناوری ارتباطات را بر اساس انواع خدمات و میزان رضایت مشترکان مقایسه کرد و اپراتورها نیز تلاش کردند در فرصت مقرر بتوانند خود را به بالاترن سطح در هر یک از معیارها برسانند.

طبق اعلام رگولاتوری در جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات اپراتورهای برتر در ۹ بخش اپراتورهای PAP ,SAP ,WiMAX ,ISDP ارائه‌کنندگان تلفن‌همراه سراسری و منطقه‌ای، شرکتهای مخابرات استانی، ارائه‌کنندگان خدمات تلفن ثابت منطقه‌ای و شرکت پست معرفی شدند.

طبق بررسی انجام شده در این سازمان، در آخرین دوره ارزیابی و رتبه بندی رگولاتوری، 150 شرکت‌های فناوری ارتباطات با یکدیگر به رقابت پرداختند که در بخش اپراتورهای سیار سراسری شرکت ارتباطات سیار رتبه اول و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل رتبه دوم، در بخش اپراتورهای سیار منطقه‌ای، شرکت تله کامیونیکیشن کیش رتبه اول و در حوزه اپراتورهای ثابت منطقه‌ای، شرکت ارتباطی ضحی کیش و کوه نور به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را به دست آوردند.

بر همین اساس در بخش اپراتورهای مخابرات استانی نیز شرکت مخابرات استان قم رتبه اول، استان اصفهان رتبه دوم و استان آذربایجان غربی رتبه سوم را کسب کردند و در بخش ارائه‌کنندگان اینترنت پرسرعت (ADSL) اپراتورهای PAP و بخش دیتای پرسرعت مخابرات ایران، شرکتهای انتقال داده‌های آسیاتک و آریا رسانه تدبیر (شاتل) به طور مشترک رتبه اول، پارس آنلاین رتبه دوم و عصر انتقال داده (عصر تلکام) رتبه سوم را کسب کردند.

اما دوره گذشته بررسی اپراتورهای ارایه دهنده سرویس‌های خدماتی ارتباطی نخستین دوره‌ای بود که در آن اپراتورها ISDP نیز مورد بررسی قرار گرفتند و بر اساس معیارهای ارزیابی و رتبه بندی شرکتهایب انتخاب و معرفی شدند.

رقابت نزدیک ایرانسل و همراه اول

با توجه به بررسی‌های انجام شده سازمان رگولاتوری در سال گذشته اپراتور همراه اول در میانگین شاخص کیفیت مکالمه (SQI) در شش شهر از مراکز استان‌ها شامل شهرهای تهران، ارومیه، بجنورد، قزوین، گرگان و رشت نسبت به اپراتور ایرانسل وضعیت بهتری داشت و در همین شاخص در ۱۳ شهر از مراکز استان‌ها شامل شهرهای ارومیه، اردبیل، اصفهان، بوشهر، بیرجند، زنجان، زاهدان، شیراز، کرمان، یاسوج، گرگان، همدان و یزد اپراتور ایرانسل از وضعیت بهتری نسبت به اپراتور همراه اول برخوردار است.

در 10 شهر از مراکز استان‌ها شامل شهرهای بیرجند، زنجان، سمنان، سنندج ، یاسوج، خرم‌آباد، ساری، اراک، همدان و یزد اپراتور همراه اول و ۸ شهر از مراکز استان‌ها شامل شهرهای تبریز، مشهد، قزوین، سنندج، کرمانشاه، رشت، ساری و اراک اپراتور ایرانسل وضعیت کیفیت مکالمه قابل قبول بوده‌است.این وضعیت قابل قبول به آن معنی است که مشترکین در حین انجام مکالمه در شبکه سلولی در اکثریت نقاط شهری امکان دریافت مکالمه در سطح استاندارد را دارند با این حال در برخی از نقاط شهری، کیفیت مکالمه مطلوب وجود ندارد.

رقابت دوباره اپراتورها و شرکت‌های فناوری ارتباطات

امسال نیز برای بار دیگر سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی تصمیم دارد اپراتورهای مختلف و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات در حوزه فناوری اطلاعات را با یکدیگر مقایسه کرده و نتایج را به صورت رتبه‌بندی اعلام کند. با این حال رگولاتوری در نظر دارد که این دوره از بررسی‌ها با آنچه در دوره‌های گذشته صورت گرفته‌ متفاوت باشد تا سطح بالاتری از خدمات اپراتورها مورد ارزیابی قرار گیرد.

معاون نظارت و اعمال مقررات رادیویی رگولاتوری نیز در همین راستا رتبه‌بندی امسال خود را با اضافه کردن یک معیار سنجش نسبت به معیارهای سال گذشته و با 26 زیر معیار انجام می‌دهد. با توجه به اینکه الگوی جامع ارزیابی، رتبه‌بندی و انتخاب اپراتورهای برتر در ۷ معیار رهبری و مدیریت، فرایندهای سازمانی، منابع و مشارکت‌ها، منابع انسانی، نتایج مشتری، نتایج جامعه و نتایج کلیدی عملکرد و در ۲۱ زیر معیار تدوین شده‌ بود، امسال الگوی جامع ارزیابی با اضافه کردن معیار نتایج کارکنان در 8 معیار ابلاغ شده‌است و 26 زیرمعیار نیز دارد.

این الگوها با در نظر داشتن جزئیات بین‌المللی، استخراج نیازمندیها و بررسی نتایج حاصل از چهار دوره ارزیابی، رتبه‌بندی و انتخاب اپراتورهای برتر حوزه ارتباطی و فناوری اطلاعات تدوین شده است و تا پایان آبان ماه به شرکت‌های فعال در حوزه خدمات ارتباطات فرصت داده‌ شده‌ است که پس از پایان آخرین دوره آموزشی گزارش‌های خوداظهاری خود را تکمیل کنند.

طبق الگوهای ارائه شده، سازمان رگولاتوری ابتدا اپراتورهای سرویس ارتباطی را بر اساس برنامه‌های رهبری و استراتژیک شامل ایفای نقش رهبری، تدوین و بازنگری استراتژی، اجرا و پایش استراتژی، طرح‌ریزی و استقرار سامانه مدیریت عملکرد و در نهایت مدیریت ارتباط با رگولاتوری مورد سنجش قرار می‌دهد.

سپس نتایج را بر اساس سه عنوان مدیریت منابع انسانی، فرایندهای سازمانی و منابع و مشارکت‌ها بررسی کرده و در سه بخش نتایج کارکنان، نتایج مشتریان و نتایج جامعه دسته‌بندی می‌شوند. از طریق مقایسه و جمع بندی بین این سه نتیجه نهایی نتایج کلیدی عملکرد هر اپراتور به دست خواهد آمد.

باید دید آیا موضوع راه‌اندازی نسل سوم ارتباطی در ماه‌های اخیر که با حرف و حدیث‌هایی همراه بوده است هم میتواند در ارزیابی‌ها موثر باشد یا خیر زیرا برخی از مشترکان با مشکل و اختلال در اتصال به اینترنت مواجه بودند که وعده داده شد این مشکلات در همه اپراتورها طی ماه‌های آینده برطرف خواهد شد و علت آن نیز لزوم تغییر برخی زیرساخت‌ها برای راه‌اندازی اینترنت 3G است.

از سوی دیگر نیز با پایان رسیدن دوره انحصار رایتل در حوزه خدمات نسل سوم ارتباطی و اینکه ارائه این خدمات در بدو ورود این سیم‌کارت‌ها مهمترین وجه تمایز آن از دو اپراتور دیگر فعال در کشور بود، لزوم بالابردن برخی از شاخص‌ها برای کسب تایید از سوی رگولاتوری ضروری به نظر می‌رسد.

در این زمینه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا در زمینه شبکه‌های ارتباطی و خدمات اینترنتی، امسال نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند.علاوه بر نظارت بر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و ثابت، دو گروه نظارت بر تولید، ورود و خروج تجهیزات ارتباطی مخابراتی و گروه نظارت دفاتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در دفتر نظارت بر سرویس‌های ارتباطی تشکیل شده‌اند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

اسمارت فون: 1393/6/2909:27:55،
26
18
رقابت اينا مثل سايپا ميمونه با ايران خودرو
يا گوشي جي ال ايكس با نوكيا ١٢٠٠
ولي رقابتو خوب اومدي
اگه قرار كسي هم برنده باشه اون رايتل رايتل اونم نه بهاطر ٣g بودنش كه اونم
با فتفاي بعضيها برداشته شد فقط اينترنتش خوبه كه من سرعت 1 مگابايتشو دارم
البته بازم گرونه ولي بازم ميرزه
محمد: 1393/6/2909:31:35،
61
17
به نظرم ایرانسل

چون زمانی که ایرانسل اومد sms-mms-GPRS همه فعال بود

در صورتی که 2 سال همراه اول داشتم باید می رفتم پارتی پیدا می کردم sms رو فعال کنم

اینا نمی زارن ایرانسل کار کنه
علی آقا: 1393/6/2909:46:23،
31
14
خیلی برام جالبه

رقابت بین 2 یا 3 اپراتور واقعاً خنده داره

مثل رقابت بین خودروسازان عزیز کشورمون که هر سال مثلاً ایران خوردو بهترین کیفیت میشه و سایپا بهترین پاسخگوی مشتریان !!!

واقعاً برای خودم متاسفم که دارم تو کشوری زندگی میکنم که مسئولینش ...
وحید ص: 1393/6/2909:46:37،
31
13
هیچکدوم برتر نیستن فقط اینو بدانید که اگه ایرانسل و غیره نیامده بودن الان همراه اول هم مثل ایرانخودرو سیمکارت میداد دونه ای ۴ میلیون اونم تحویل ۱۸ ماه بعد.
علی: 1393/6/2910:17:56،
15
15
آقا من چه حالی میکنم این رایتل کاملا به فنا رفت.
واقعا خیلی کوچولوتر از این حرفا بودن که بخوان خدمات ارائه بدن.
فعلا ایرانسل فقط همراه اول هم کیفیتش آشغاله
محمد: 1393/6/2910:25:15،
15
12
سلام
نوسنده محترم یاسوج را دوبار نوشتید و شهرکردا ننویشتید

اصلاح فرمایید


البته اگه اینا بخونین
Z: 1393/6/2912:21:15،
31
13
خدمات کدامیک را بیشتر می پسندید؟
ایرانسل+
همراه اول-
vahid: 1393/6/2914:13:26،
17
11
هیچکدام
007: 1393/6/2921:46:48،
13
43
دقیقا هیچکدام چون به فکر منو شما نیستن که کیفیت کارشون و قیمتشون مناسب باشه به فکر جیب خودشونن
بدبخت: 1393/6/2915:04:42،
19
11
همه جای دنیا اینترنت سیم کارتاشون رایگانه، اونوقت ما واسه اینترنت بی کیفیت و آشغاله اینا باید کلی پول بدیم...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار