کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نرخ احتمالی پروازهای ایران به آمریکا

کدخبر:۶۷۳۶چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۴:۵۵۱۲۷۵۵ بازدید

درغیاب رسیدگی به وعده خط هوایی مستقیم ایران-آمریکا، شرکت های هواپیمایی کشورهای عربی و اروپایی دست به کار شده اند و مسافران ایرانی آمریکا را به ینگه دنیا جابجا می کنند.

ایران و امریکا رابطه خوبی با هم ندارند، بارها «دیپلماسی» های مختلفی بین تهران و واشینگتن در دوران هایی که هر دو پایتخت در نظر داشتند کم کم یخ روابط را آب کنند استفاده شد.

حدودا یک سال قبل بود که روحانی در سفر به نیویورک و شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل و برنامه های جانبی آن اتفاقات تازه ای را در سیاست خارجی ایران رقم زد. در یکی از این رویدادها روحانی با ایرانیان مقیم آمریکا نیز دیدار کرد، دیداری که به گفته وی مفید و صمیمی بود. یکی از موضوعات خروجی این دیدار برگزاری خط پرواز مستقیم ایران – آمریکا بود.

در تیرماه ۹۲، فردی که خود را نماینده وینابل (تنظیم‌کننده قوانین و مقررات دولتی ایالات متحده) در جمهوری‌اسلامی ایران معرفی کرده بود از آمادگی لازم برای آماده‌سازی یادداشت تفاهم مورد نیاز دولت‌های آمریکا و ایران در برقراری خطوط پروازی بین شهرهای دو کشور خبر داد.

مجید جاودانی‌تبریزی، نماینده وینابل در گفت‌وگویی مدعی شد: «با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته در واشنگتن، در صورت موافقت ایران آماده انجام مذاکرات به نمایندگی از طرف ایشان (دولت جمهوری‌اسلامی) با ادارات مرتبط در واشنگتن و آماده‌سازی یادداشت تفاهم مورد نیاز است.»

وی همچنین از خطوط هوایی دلتا به‌عنوان طرف آمریکایی مورد نظر مبنی بر ارائه خدمات در این خط پروازی به اتفاق هواپیمایی جمهوری ‌اسلامی (هما) خبر داد.

درنهایت برقراری مجدد پرواز ایران - آمریکا به عنوان یکی از تصمیمات و سیاست‌های دولت یازدهم و سازمان هواپیمایی کشوری مطرح شد و به همین دلیل اکبر ترکان به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و سرپرست معاونت امور بین الملل ریاست جمهوری، نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی نوشت و خواست تا آمادگی خود را برای برقراری‌ پرواز مستقیم ایران و آمریکا اعلام کنند.

همچنین اعلام شد برای برقراری این پرواز، سه شرکت‌ هواپیمایی ایرانی از جمله ماهان، هما و آسمان و چند شرکت خارجی نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گفته مدیرعامل هما نیز این شرکت که قبلا پرواز مستقیم به نیویورک داشته درحال حاضر نیز چهار فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ دوربرد با ظرفیت سوخت گیری بالا دارد که برای پرواز طولانی روی اقیانوس مناسب هستند.

در سوی دیگر اما مقامات آمریکایی قرار داشتند. با وجود هیاهوی داخلی از راه اندازی خطوط پروازی مستقیم ایران – آمریکا، مقام ارشد آمریکایی به طور تلویحی از برقراری این پرواز اظهار بی‌اطلاعی کرد. آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه درباره سرنوشت پرواز تهران _ واشنگتن گفت: «گزارشات در مورد از سرگیری پرواز مستقیم ایران – آمریکا را در بعضی رسانه‌های ایرانی دیدیم.»

تهران به نیویورک چند؟
اکنون چندین ماه از وعده راه اندازی خط مستقیم ایران و آمریکا می گذرد و این وعده نیز ظاهرا به جمع بایگانی های دولت پیوسته است. 

درغیاب رسیدگی به وعده خط هوایی مستقیم ایران-آمریکا، شرکت های هواپیمایی کشورهای عربی و اروپایی دست به کار شده اند و مسافران ایرانی آمریکا را به ینگه دنیا جابجا می کنند. 

در حال حاضر خطوط هوایی، امارات، الاتحاد و قطر ایرویز از کشورهای عربی و ترکیش ایرویز، لوفتانزا و آلیتالیا از کشورهای اروپایی مسافران هوایی ایران به آمریکا را جابجا می کنند و درآمد حاصل از این جابجایی نیز به ارتقای شاخص های اقتصادی این کشورها اختصاص می یابد.

کافی است صفحات آگهی روزنامه ایران را ورق بزنید تا از قیمت پروازهایی با مقصد لس آنجلس، واشنگتن و نیویورک و دیگر شهرهای ایالات متحد آمریکا مطلع شوید. با یکی از آژانس های ارائه دهنده این پرواز ها تماس می گیریم. کانتر فروش پروازهای آمریکا می گوید: تمام پروازها با خطوط هواپیمایی شرکت های عربی و اروپایی انجام می شود و زمان آغاز پروازها نیز از اواخر مهر ماه است.

وی که می گوید پروازها مستقیم انجام نمی شود، می افزاید: بسته به نوع پرواز، مسافران توقف ۲ تا ۳ ساعته در یکی از کشورهای اروپایی خواهند داشت.

ظاهرا هر کدام از این پروازها به مقصد کانادا یا آمریکا حداقل ۱۶ تا ۱۷ ساعت به طول می انجامد.

اما قیمت این پروازها چگونه است؟ قیمت ها بسته به مقصد و شرکت هواپیمایی متفاوت است. اما در کل قیمت پروازهایی که خطوط هواپیمایی امارات ارائه می کند، بالاتر از سایر خطوط هوایی است؛ به طوریکه قیمت پرواز دو طرفه بیزنس کلاس این شرکت در برخی از خطوط هوایی به ۱۹میلیون تومان نیز می رسد. به طور مثال، قیمت بلیط دو طرفه لس آنجلس پرواز بیزنس کلاس امارات ۱۹میلیون تومان است در حالیکه هواپیمایی ترکیش ایرویز این پرواز را با قیمت ۱۳میلیون و ۹۰۰هزار تومان ارائه می کند. در کل قیمت پرواز بیزنس کلاس از تهران به لس آنجلس از ۸میلیون تومان آغاز شده و تا ۱۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان نیز می رسد.

پروازهای تهران به آمریکا، به دو دسته پروازهای اکونومی و بیزنس کلاس تقسیم بندی می شوند. که پروازهای بیزنس کلاس قیمت بالاتری دارند و پروازهای اکونومی نیز به سه دوره ۱۴ روزه یا سه ماهه، سه ماهه یا شش ماهه، شش ماهه یا یکساله تقسیم بندی می شوند. هرچه مدت زمان بین رفت و برگشت بیشتر باشد قیمت ها نیز گران تر می شوند.

قیمت پرواز اکونومی به نیویورک، از ۳میلیون و ۶۰۰ هزار تومان آغاز می شود و شرکت هواپیمایی الاتحاد ارزان ترین قیمت را برای این کلاس ارائه می کند. گرانترین قیمت پروازی به قلب تپنده آمریکا، نیز متعلق به شرکت امارات است که با اخذ ۵میلیون و ۸۰۰هزار تومان مسافران ایرانی را به نیویورک می برد. در بخش بیزنس کلاس نیز، قیمت ها از ۵میلیون و ۸۰۰هزار تومان (شرکت الاتحاد) آغاز و تا ۱۸میلیون تومان (شرکت امارات) می رسد. قیمت پروازهای ایران-نیویورک به قدری متنوع است که مسافران می توانند به راحتی انتخاب خود را انجام دهند. به طور مثال شرکت هواپیمایی قطر ایرویز با ۷میلیون و ۸۰۰هزار تومان یا شرکت هواپیمایی لوفتانزا، با ۸میلیون و ۴۰۰هزار تومان مسافران بیزنس کلاس ایرانی را از ایران به نیویورک می برد.

قسمت اعظم لس آنجلس را ایرانی ها تشکیل می دهند و می گویند در خیابان های لس آنجلس ایرانی ها را به راحتی می توان شناسایی کرد. در کلاس اکونومی تهران به لس آنجلس، ارزان ترین خط پروازی ۴میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد و گران ترین نیز با ۷میلیون تومان دراختیار شرکت هواپیمایی ترکیش ایرویز است که هرروزه مسافران را به لس آنجلس می رساند. در بخش بیزنس کلاس نیز قیمت پرواز ترکیش ایرویز، لوفتانزا و امارات هرکدام به ترتیب ۱۴میلیون، ۱۵میلیون و ۵۰۰هزار و ۲۰میلیون تومان است.

پروازهای اکونومی واشنگتن نیز از ۴میلیون تومان آغاز شده و تا ۶میلیون تومان نیز می رسد. پروازهای این خطوط همه روزه انجام می شود و سه خط هوایی امارات، قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز کار جابجایی مسافران ایرانی را انجام می دهند. در بخش بیزنس کلاس نیز، شرکت هواپیمایی امارات گرانترین جابجایی را با هزینه ۱۸میلیون و ۴۰۰هزار تومانی انجام می دهد؛ در حالیکه هزینه دو شرکت هواپیمایی دیگر در حدود ۸میلیون و ۵۰۰هزار تومان است.

ارزان ترین قیمت پرواز ایران – آمریکا، مربوط به پرواز اکونومی (دوره ۱۴ روزه تا ۳ماهه) تهران به مقصد لس آنجلس با قیمت ۳میلیون و ۳۰۰هزار تومان و مربوط به خطوط هوایی قطر ایرویز است. گرانترین قیمت پرواز نیز مربوط به پرواز بیزنس کلاس امارات به مقصد هوستون با قیمت ۱۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان است.

لازم به ذکر است که آتلانتا، بوستون، هوستون، نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، دالاس، شیکاگو، سیاتل و سانفرانسیسکو شهرهایی هستند که پروازها از مبدا تهران به آنها انجام می شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امریکن: 1393/6/1909:57:35،
127
39
تو لس انجلس ایرانی زیاده ولی قسمت اعظم نیست و از همه ملیتها هستن
کف گرگی: 1393/6/1913:02:06،
106
109
این کار خوبه . به جای اینکه پول رو به فرودگاه های عرب ها بدیم به هواپیمای خودمان میدهیم .
رابین هود: 1393/6/1913:30:50،
172
65
درود بر آمریکا
محمد: 1393/6/1914:04:38،
65
93
قلب تپنده آمريكا ديگه چه واژه مزخرفيه كه بكار برديد.
noname: 1393/6/1916:32:07،
83
43
آره خیلی خوبه پرواز مستقیم با هواپیمای بوئینگ 747 چهل ساله و از روی اقیانوس اطلس(حدود 5 ساعت پرواز بین دو قاره آمریکا و اروپا) مجانی هم بدن نمی ارزه؛ فکرشو بکن تا خود آمریکا باید حمد و سوره و دعا بخونی و نذر بکنی از ترس اینکه نکنه وسط اقیانوس هواپیماشون خراب بشه که نه راه پس داره نه راه پیش. خونه آبادها چه اعتماد به نفسی دارن با این هواپیماهای قراضه شون. تو را بخدا پاراگراف هشتم متن رو بخونید 4 فروند بوئینگ 747......؛ اینها که چند سال قبل از انقلاب خریداری شدند
کامی: 1393/6/1918:07:08،
55
40
فقط نود بیچ های آمریکا،اخر عشق و حاله
مهرداد: 1393/6/1919:27:29،
50
45
محمد جان ایران اونجای دنیاست تقصیر آمریکا چیه ؟
ناشناس: 1393/6/1920:37:35،
58
92
دوست عزیز توی هواپیماهای خودتون نمیتونی ۱۸ ساعت بشینی
عمله: 1393/6/1910:07:13،
269
43
ایا ممگنه اگه روابط خوب بشه با اتوبوس واحد بریم امریکا که ارزونتر بشه؟
سعيد١: 1393/6/1910:43:46،
123
43
يه پل هست بين اروپا امريكا رو اقيانوس كه سپردن به سپاه تكميلش كنه كه با توجه به سرعت تكميل پروژه ها در ايران احتمالا عمر من و تو قد نده، حالا از من وصيت به شما اگه خواستيد بريد يه پرايد دربست بگير با اتوبوس شركت واحد خسته كننده است
مملکت بی صاحاب: 1393/6/1911:08:09،
91
81
با دوچرخه برو ارزونترم در میاد، خیالتم راحت باشه که روابطم خوب میشه
khnv: 1393/6/1912:40:32،
71
105
اينم يه سوال ازمردم پارس.چطور ميخواي با اين سوالات به دنيا فرهنگ صادر كنيم . اخه اينا برن بيرون سفير فرهنگ بشند؟ مگه ممكنه ؟ خدا كي ما در كامنت گذاشتن به درد هم بخوريم ؟. چيزي بزارين كه ارزش خوندن داشته باشه . اين كه جز تف كردن وقت چيز ديگه نيست .
جواب مملکت بی: 1393/6/1916:28:27،
51
43
سفیر جون کی میخوای بری بیام بدرفه
Z: 1393/6/1912:42:04،
65
47
بعد ویزاشم تو همین تهران میدن؟
آرمین: 1393/6/1912:44:02،
75
44
تیترو باید عوض کنین:

نرخ احتمالی پروازهای احتمالی ایران به آمریکا احتمالا
ramin: 1393/6/1914:12:49،
83
40
من ميگم بيان از سود اين پرواز ها يه قسمتشو هم اخصاص بدن برا مبارزه با ساپورت و نقشه غرب كه ميخواد سرعت اينترنت زياد بشه در ضمن سهم خودرو سازها محفوظ است .يا علي
Aria: 1393/6/1914:25:36،
125
52
زمانی که هواپیمائی ملی ایران (هما) دومین خط هوائی برتر دنیا بود و به امریکا و اکثر پایتختهای اروپائی پرواز مستقیم داشت مردم کشورهای عربی حاشیه خلیج همیشه پارس از شتر بعنوان وسیله نقلیه استفاده میکردند....خدا بیامرزدش ..نور به قبرش بباره چه اعتباری به مردمش داده بود.
ناصر: 1393/6/1919:58:28،
49
77
زیادم بزرگش نکن. همین اعتبار بود که 40% از مردمش تو فقر وبی سوادی مطلق بودن.پیشرفت مملکت به 4 تا هواپیما و کارخانه وارداتی نیست.نیروی انسانی بادانش و پیشرفته فکری هست که مملکت آباد میشه مثل ژاپن.البته ایران هیچ وقت پیشرفته نمیشه چون ایرانیا افکار قرون وسطایی دارن و همین عربایی که میگی خیلی بروزتر و اهل تعامل و تو زمینه هایی میرن که بتونن موفق بشن مثلا به شغل قدیمیشون که تجارت و گردشگری بود رفتن و موفقن.
بهروز: 1393/6/1914:58:33،
58
58
khnv جون عارضم خدمتت که ماها بیشتر اهل حرف مفت زدنیم تا اینکه بخوایم دو کلمه مفید صحبت کنیم بقیه هم استفاده کنن
رامین : 1393/6/1917:00:15،
62
39
ایرانی جماعت باید خنگ باشه 19 میلیون بده بلیط هواپیما تا از تهران بره آمریکا وقتی امنیت جانی نداره و هواپیما هرلحظه امکان سقوطش هست.میریم دبی از اونجا خیلی راحت با امکانات غیر قابل مقایسه با هواپیماهای ایرانی میریم امریکا.
هواپیمایی ایران فقط مفت خوره .البته همه سازمانا و ارگاناری ایرانی
ایرانی: 1393/6/1921:07:13،
56
46
خدا این هواپیما هارا نابود کند که مردم را به کشتن میدهندازان طرف می گویند نروید به امریکا


از ای طرف قیمت میدهند

اخ خدا
امیر : 1393/6/1923:20:50،
63
39
تایید کامنت aria:چند روز پیش برای کاری دبی بودم روزانه صدها پروار معتبر
به سه ترمینال این شهر کوچک انجام میشود که نشان از معروفیت و تجارت
پویا در این شهر است.هواپیمایی این کشور عمدتا پهن پیکر و به روز هستند
که علاوه بر حفظ جان مردم و به موقع بودن پروازها موجب صرفه جویی
در سوخت هواپیما و در نهایت همگی این فاکتور ها به سود مسافر است
سهیل : 1393/6/2009:33:10،
52
48
شما که حرف حساب میزنی چیکار کردی تا حالا میشه بدونیم دکتر
خوش خیال: 1393/6/2012:58:39،
54
44
اگه همین شمال هم ازمون نگیرند جایه شکرش باقیه
karim: 1393/6/2101:43:41،
58
76
آغا رو بوفه یا جعبه بغل چند!!؟
محمد: 1393/7/611:42:53،
47
35
در پاسخ به آقای ناصر : ... فکر نکن برادر جمعیت قبل از انقلابو اگه بدونی چقدر بوده و با رشد جمعی فعلی این عدد بی حساب کتابتون الان باید به 80درصد فقر رسیده باشیم و نه کمتر .جهت اطلاعتون برای همین ترکیه رفتن هم با همین روند باید دنبال ویزا باشی .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار