کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اولتیماتوم د‌وم به بانک‌ها

کدخبر:۶۴۶۵شنبه، ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۵:۵۶۲۲۰۹ بازدید

رئیس‌کل بانک مرکزی از ارائه مهلتی د‌و هفته‌ای به بانک‌ها برای ارائه فهرست بنگاه‌های تحت تملک و ارائه این فهرست ...

رئیس‌کل بانک مرکزی از ارائه مهلتی د‌و هفته‌ای به بانک‌ها برای ارائه فهرست بنگاه‌های تحت تملک و ارائه این فهرست به بانک مرکزی خبر د‌اد‌. این د‌ر‌حالی است که د‌ر تاریخ 22 تیرماه، ولی‌الله سیف از بانک‌ها خواسته بود‌ ظرف يک ماه نسبت به تهيه جد‌ول زماني‌ مناسب برای فروش سهام و د‌ارایی‌های مازاد‌ خود‌ اقد‌ام کنند‌. با توجه به گذشت حد‌ود‌ 16 روز از سررسید‌ آن مهلت، به‌نظر می‌رسد‌ اولتیماتوم جد‌ید‌ بانک مرکزی د‌ر واقع تمد‌ید‌ مهلت قبلی برای یک ماه د‌یگر بود‌ه است. براساس اولتیماتوم جد‌ید‌ بانک‌ها باید‌ ظرف د‌وهفته فهرست بنگاه‌های د‌ر مالکیت و برنامه واگذاری خود را ارائه د‌هند‌.

سیف از ارائه مهلت جدید به بانک‌ها خبر داد

گروه بازار پول: ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی از ارائه مهلت دو هفته‌ای به بانک‌ها خبر داد و گفت: «بانک‌ها باید طی دو هفته پیش رو، فهرستی از همه بنگاه‌هایی که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در اختیار آنها هستند، تهیه کرده و به بانک مرکزی ارائه کنند. علاوه بر این، باید برنامه خود را تا پایان سال آینده نیز در زمینه رسیدن به استانداردهای مقرر در بنگاهداری ارائه کنند.»

مهلت دو هفته‌ای سیف به بانک‌ها برای ارائه جدول زمان‌بندی اصلاح دارایی‌ها، در حالی است که در تاریخ 22 تیرماه نیز، این مقام بانکی با ارسال نامه‌ای از مدیران بانک‌های کشور خواسته بود «ظرف مدت يک ماه نسبت به تهيه برنامه و جدول زماني‌ مناسب برای فروش سهام و شرکت‌هاي متعلق به خود اقدام کنند و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که طي يک دوره سه ساله از بنگاهداری خارج شوند.» با توجه به اتمام آن «مهلت یک‌ماهه» تا 22 مردادماه و گذشت حدود دو هفته (16 روز) از آن تاریخ، به‌نظر می‌رسد اولتیماتوم جدید بانک مرکزی به بانک‌ها، به معنای تمدید مهلت قبلی برای یک ماه دیگر (حدودا تا 22 شهریورماه) بوده است. 

سیف با بیان اینکه «تنها بخشی از مطالبات معوق، به دلیل مفاسد است که به قوه‌قضائیه ارجاع داده می‌شود»، اعلام کرد: «تعداد 575 پرونده از مطالبات معوق، به ارزشی حدود یک سوم از کل ارزشپرونده‌های معوقات (26 تا 27 هزار میلیاردتومان)، تهیه و برای پیگیری به قوه‌قضائیه ارسال شده است.»

به گزارش خبرگزاری‌ها، ولی‌الله سیف در سفر خود به استان لرستان با انتقاد از بنگاهداری بانک‌ها گفت: «برخی بانک‌ها در این زمینه از حدود مجاز عدول و تخلف کرده‌اند و به حدود پایبند نبوده‌اند. بر اساس بخشنامه‌ای که به بانک‌ها داده‌ایم، بانک‌ها باید ظرف 3 سال به حد نصاب مورد قبول بانک مرکزی برسند؛ به‌طوری‌که بانک‌های متخلف موظفند طی این مدت، هرساله یک سوم مازاد بر سقف سرمایه‌گذاری انجام شده در بنگاهداری را به‌صورت سهام در بازار عرضه کنند تا سرمایه‌گذاری آنها در شرکت‌داری به کمتر از 40 درصد از سرمایه پایه آنها برسد.» 

رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار کرد: «دلیل اینکه مدت مورد نیاز را 3 سال گذاشتیم این است که ارائه حجم زیادی از سهام ممکن است در بازار سرمایه مشکل ایجاد کند.» وی با بیان اینکه «بانک‌ها باید ظرف 15 روز آینده یک لیست از همه بنگاه‌هایی که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در مالکیت آنها هستند، ارائه دهند»، گفت: «همچنین برنامه خود برای امسال و سال آینده را نیز باید ارائه کنند.»

سیف با اشاره به اینکه «میزان بدهی معوق بانکی کشور 85 هزار میلیارد تومان است»، اظهار کرد: «بخشی از این بدهکاری‌ها به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز، برخی دیگر مربوط به شرایط تحریم و بخش دیگر آن مربوط به سوء‌جریانات در زمان پرداخت تسهیلات و فساد بانکی است.» او با بیان اینکه «در تک‌تک بانک‌ها کمیته‌هایی شکل گرفته است که وصول مطالبات را با نظم و جدیت پیگیری می‌کند»، تصریح کرد: «بخشی نیز که ممکن است مفاسد باشند، به قوه‌قضائیه ارجاع داده می‌شود.» رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه «تعداد 575 پرونده در این زمینه به ریاست قوه‌قضائیه ارائه داده شده است»، افزود: «مبلغ این پرونده‌ها به مقدار یک سوم کل مانده تسهیلات غیر جاری یعنی 26 تا 27 هزار میلیارد تومان است. خوشبختانه همکاری و تحرک خوبی از سوی قوه‌قضائیه در این زمینه برای بررسی پرونده‌ها وجود دارد.» 

وی در پاسخ به سوالی درباره «طرح موضوع برداشت 1/4 میلیارد دلاری از حساب صندوق توسعه ملی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و ارجاع موضوع به سازمان بازرسی و دیوان محاسبات» اظهار کرد: «بانک مرکزی جایی است که باید این رقم را برداشت کرده یا نکرده باشد که این را با قاطعیت کامل بارها اعلام کرده ام که از حساب صندوق هیچ پولی برداشت نشده و حتی واریز هم شده است.» سیف تصریح کرد: «اینکه بعضی دوستان می‌گویند ما بررسی کردیم و شواهد و قرائنی داریم که برداشت شده من تعجب می‌کنم. صندوق توسعه ملی یک مسوول دارد که می‌توانند از او سوال کنند و صورت حسابی که بانک مرکزی می‌فرستد را ببینند.» وی عنوان کرد: «برداشت این رقم از حساب صندوق توسعه ملی یک بحث قضاوتی نیست که بگویند فکر می‌کنیم این میزان برداشت ‌شده یا بررسی‌های ما نشان می‌دهد که برداشت شده است بلکه این موضوع یک سند است. سند می‌زنند و حساب صندوق را یا بدهکار می‌کنند یا نمی‌کنند.» رئیس‌کل بانک مرکزی یادآور شد: «در رابطه با برداشت کردن این رقم از صندوق توسعه ملی اعلام می‌کنم چنین اتفاقی نیفتاده و این را با قاطعیت می‌گویم.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ممد: 1393/6/809:14:13،
34
19
با سلام به همه ی دوستان. بیایید با هم هم صدا شویم بانک نه موسسه نه فقط کلمه ی نزول خونه را به کار بندیم و در خانواده خود انرا گشترش دهیم
ایوب: 1393/6/809:30:20،
22
16
بانکی که گره از کار مردم باز نکنه باید از سطح شهر جمع شه ..
سعید: 1393/6/810:52:50،
19
11
تا اونجایی که من میدونم اولتیماتوم یعنی آخرین مهلت حالا اولتیماتوم دوم یعنی چی الان؟ یعنی آخرین مهلت دوم؟ اینکه دیگه اولتیماتوم نمیشه
ودودزاده: 1393/6/812:56:16،
14
9
اولتیماتوم نرخ سود سپرده ها که اثر کرد و شد ده درصد. اما نمیدونم چرا نرخ وامهاشون هنوز پابرجاست!!! شاید اولتیماتوماشون هنوز مثل اولتیماتوم قبلی اثرگذار نبوده اغا اولتیماتوم بدین باز شاید اثر کرد.
,وحید: 1393/6/809:41:53،
26
16
آقای سیف قضیه کاهش سود وامها چیشد؟
Z: 1393/6/812:47:21،
18
11
آقای سیف

این ضرب الاجل شما هم مثل اولتیماتوم دادن پلیس به خودروسازان است یا نه؟؟؟
مهدی: 1393/6/813:01:44،
14
13
خداییش خیلی حرفاشون خنده دارهع هیچ برداشتی نشده اخه برادر من ی چیزی بگو ک با عقل جور دربیاد اخه وقتی همه چی دست خودتونه بعدشم تو این 8 سال گذشته انقزه خوردنو بردن شما هم روش .....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار