کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گام سوم تورم تک رقمی

کدخبر:۶۴۵۶پنجشنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۰:۲۱۲۸۸۹ بازدید

آمارها نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه پس از گروه دخانیات و مواد خوراکی در گروه «اثاث، لوازم و خدمات مورداستفاده در خانه» نیز «تک‌رقمی» شده است. براساس تازه‌ترین ...

 آمارها نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه پس از گروه دخانیات و مواد خوراکی در گروه «اثاث، لوازم و خدمات مورداستفاده در خانه» نیز «تک‌رقمی» شده است. براساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشرشده، نرخ تورم اقلام این گروه در مردادماه به حدود 9.8 درصد رسیده است. براساس داده‌های بانک مرکزی، در مردادماه سال گذشته این نرخ معادل 79.2 درصد بوده است.

این در حالی است که در ماه‌های گذشته نیز نرخ تورم سالانه در دو گروه دیگر به‌ویژه «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» در اردیبهشت‌ماه سال جاری تک‌رقمی شده بود؛ بنابراین تاکنون از یازده گروه اقلام تشکیل‌دهنده سبد مصرفی خانوار، نرخ تورم در سه گروه تک‌رقمی شده است. نکته قابل‌توجه این است که در دوره صعود تورم در سال گذشته نیز، این سه گروه سریع‌ترین و شدیدترین واکنش‌ها را به اثرگذاری عوامل تشدیدکننده تورم داشتند و پیش از گروه‌های دیگر، وارد نقاط اوج خود شدند. علاوه‌بر این، ترتیب صعود نرخ‌های تورم در این سه گروه در دوره تلاطم قیمت‌ها، مشابه توالی کنونی تک‌رقمی شدن آنان بوده است؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که این سه گروه حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات تورم دارند و در حال حاضر نیز، زودتر از سایر گروه‌ها با روند نزولی تورم همراه شده‌اند.

جدیدترین آمارهای مربوط به قیمت اقلام مصرفی نشان می‌دهد

 آمارها نشان می‌دهد در مردادماه، نرخ رشد قیمتی سالانه گروه «اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه» معادل با 9.8 درصد شده که موجب شده است تورم این گروه مصرفی، پس از ماه‌ها «تک‌رقمی» شود. پیش از این در بهمن ماه سال گذشته، نرخ تورم گروه «دخانیات» از محدوده دورقمی پایین آمده بود و در اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز، نرخ تورم گروه «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» تک‌رقمی شد. به این ترتیب، گزارش‌های جدید نشان می‌دهد از بین 11 گروه اصلی تشکیل‌دهنده اجزای سبد مصرفی خانوارهای کشور، در حال حاضر نرخ تورم در سه گروه «تک‌رقمی» شده است. روند آمارها نشان می‌دهد این سه گروه در دورانی که جهت شاخص صعودی بوده زودتر از دیگر گروه‌های کالایی واکنش نشان داده‌اند و با روند صعودی شاخص کل هم جهت شده‌اند. از میانه تابستان سال قبل نیز که جهت شاخص کل قیمت‌ها روند نزولی در پیش گرفت این سه گروه جزو گروه‌های پیشرو در این روند بودند.

نکته معنا دار دیگر، روند آماری مربوط به توالی افزایش و کاهش این گروه‌ها است.در دوران افزایش نرخ تورم این سه گروه با یک توالی تقریبا سه ماهه با جهت شاخص کل هماهنگ شدند.اکنون نیز که شاخص در مدار نزولی قرار دارد این سه گروه به همین ترتیب خود را با جهت شاخص تنظیم کرده‌اند. این دو نشانه می تواند به معنای آن باشد که این سه گروه حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات تورمی دارند و در حال حاضر نیز، زودتر از سایر گروه‌ها با روند کاهشی تورم همراه شده‌اند.

  ورود اثاث و لوازم خانگی به تورم تک‌رقمی

آمارهای بانک مرکزی حاکی از این است که در مردادماه، سومین گروه از اقلام مصرفی سبد خانوار نیز دارای نرخ تورم سالانه تک‌رقمی شده است. بر اساس تازه‌ترین آمارهایی که درخصوص روند قیمت‌ها منتشر شده، تورم سالانه گروه «اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه» در مردادماه معادل 9.8 درصد شده و این گروه، پس از «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» و «دخانیات» سومین گروه از اقلام مصرفی بوده که در یک سال گذشته، ورود به دامنه تورم تک‌رقمی را تجربه می‌کند. بانک مرکزی کالاها و خدمات مصرفی را در 11 گروه اصلی دسته‌بندی می‌کند و نرخ تورم نیز، بر اساس تغییرات قیمتی این گروه‌ها محاسبه می‌شود.

پیش از این در بهمن‌ماه سال گذشته گروه «دخانیات» نخستین گروهی بود که پس از جهش بزرگ قیمت‌ها در دو سال گذشته، ورود به محدوده نرخ‌های تورم سالانه تک‌رقمی را تجربه کرد. نرخ تورم این گروه در بهمن‌ماه سال گذشته معادل 5.4 درصد شد تا دخانیات، تنها گروه از اقلام مصرفی باشد که در سال 1392، تورم تک‌رقمی را تجربه می‌کند. در نتیجه افت قابل‌ملاحظه قیمت‌های دخانیات در اواخر سال گذشته که تاکنون نیز ادامه داشته است، نرخ تورم سالانه این گروه از فروردین‌ماه سال جاری منفی شد که بیانگر این موضوع است که قیمت‌های دخانیات در ماه‌های طی شده از سال جاری، در مقایسه با قیمت‌های این گروه در ماه‌های متناظر سال گذشته در سطح پایین‌تری قرار داشته است.

  فواصل سه‌ماهه در تک‌رقمی شدن تورم‌ها

سه ماه پس از «تک‌رقمی شدن تورم دخانیات»، در اردیبهشت‌ماه سال جاری تورم سالانه گروه «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها» نیز تک‌رقمی شد. آمارها نشان می‌داد نرخ تورم اقلام غذایی در اردیبهشت‌ماه سال جاری به میزان 6.7 درصد بوده است که رشد محدودی را در قیمت مواد خوراکی و آشامیدنی‌ها از اردیبهشت‌ماه سال گذشته تا میانه‌های بهار سال جاری نشان می‌داد. تورم تک‌رقمی در مواد غذایی از تیرماه سال 1389 به بعد در اقتصاد کشور مشاهده نشده بود. به عبارت دیگر، تورم تک‌رقمی مواد غذایی، پدیده‌ای بود که پس از 47 ماه در اقتصاد کشور، در اردیبهشت‌ماه سال جاری بروز یافت.

در نهایت و سه ماه پس از تک‌رقمی شدن تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، آمارهای جدید نشان می‌دهد که در مردادماه نرخ تورم سالانه یک گروه دیگر یعنی «اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه» تک‌رقمی شده و به سطح 9.8 درصدی کاهش یافته است. به این ترتیب، سومین گروه از گروه‌های یازده‌گانه اقلام مصرفی خانوارهای کشور نیز از تورم‌های دورقمی فاصله گرفت تا آرامش بیشتری به سبد مصرف‌کنندگان در کشور وارد شود. نکته جالب توجه این است که این رخدادها یعنی تک‌رقمی شدن تورم سالانه گروه‌های جدید، با فاصله‌های زمانی سه ماهه رخ داده است: در بهمن‌ماه سال گذشته تورم سالانه دخانیات تک‌رقمی شد؛ سه ماه بعد و در اردیبهشت‌ماه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها رشد تک‌رقمی قیمت‌ها در مقیاس سالانه را تجربه کرد و مجددا پس از گذشت سه ماه از این زمان یعنی در مردادماه، اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه ورود خود را به گروه‌های دارای تورم یک‌رقمی اعلام کرد.

  از تورم‌های شدید تا تک‌رقمی

نکته قابل‌توجه درخصوص هر سه گروهی که تاکنون از دامنه تورم دورقمی خارج شده‌اند، این است که هر سه آنها در مردادماه سال گذشته، با نرخ‌های تورم شدیدا بالایی مواجه بودند. بر اساس گزارش‌ها، نرخ تورم سالانه دخانیات در مردادماه سال گذشته معادل 90 درصد بود، مواد خوراکی و آشامیدنی نرخ تورم نسبتا شدید 50 درصدی را تجربه می‌کردند و تورم سالانه اثاث و لوازم خانه نیز در حوالی 80 درصد قرار داشت. البته هر کدام از این گروه‌ها در ماه‌های پیش از مرداد 1392، نرخ‌های تورم شدیدتری را نیز تجربه کردند. به‌عنوان مثال، در بهمن‌ماه سال 1391 نرخ تورم گروه «دخانیات» بالغ بر 115درصد شد که نشان می‌داد قیمت اقلام زیرمجموعه این گروه، طی این سال از دو برابر هم بیشتر شده است. این نرخ یکی از بالاترین سطوح تورم برای گروه‌های مصرفی در تاریخ آماری کشور را به نام خود ثبت کرد. همچنین، نرخ تورم سالانه خوراکی‌ها نیز در فروردین‌ماه سال گذشته با رسیدن به سطح 57.9 درصد، رکورد کم‌نظیری را در 10 سال اخیر به جا گذاشت. در نهایت، تورم سالانه گروه «اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه» نیز در تیرماه سال گذشته با رسیدن به سطح نگران‌کننده 82.1 درصدی، بی‌ثباتی عمیقی را در بازارهای این اقلام ایجاد کرد.

  گروه‌های پیشرو در تغییرات تورم؟

نکته جالب توجه این است که توالی رکوردزنی این سه گروه از لحاظ رسیدن به بالاترین نرخ تورم در سال‌های اخیر نیز، با ترتیبی مشابه با توالی اخیر آنها در تک‌رقمی شدن بوده است. همان‌طور که ابتدا دخانیات، سپس خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و در نهایت اثاث و لوازم خانگی نرخ تورم تک رقمی را تجربه کردند، در دوره بحران تورمی نیز این سه گروه با همین ترتیب به نقطه اوج خود رسیدند: ابتدا دخانیات در بهمن 91، سپس خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در فروردین 92 و در نهایت نیز، اثاث و لوازم مورد استفاده در خانه در تیرماه سال گذشته. وقفه زمانی بین این نقطه‌اوج‌ها، از دخانیات تا خوراکی‌ها، معادل دو ماه و از خوراکی‌ها تا اثاث، حدود سه ماه بوده است که تقریبا با تاخیرهای زمانی اخیر (فواصل سه ماهه بین زمان تک‌رقمی شدن) مشابه است.

با توجه به زمان ورود این سه گروه به نقاط اوج خود در سال گذشته و همچنین، ترتیب تک‌رقمی شدن نرخ تورم آنها در سال جاری، می‌توان گفت این سه گروه، حساسیت بیشتری را در مقابل عوامل تغییردهنده تورم از خود نشان می‌دهند و زودتر از سایر گروه‌ها، با روندهای تورمی پیش‌رو خود را هماهنگ می‌کنند. همچنین شدت واکنش این سه گروه نیز قوی‌تر از گروه‌های دیگر بوده است؛ چراکه نقاط اوج تورم مربوط به آنها در سال گذشته، فاصله قابل ‌ملاحظه‌ای با نقطه اوج رشد شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در سال گذشته دارد (رشد این شاخص در بیشترین مقدار خود به حدود 45 درصد رسید.) این موضوع نشان می‌دهد سایر گروه‌ها، دارای بیشینه تورم کوچک‌تری در سال گذشته بوده‌اند.

تورم میانگین به 23 درصد رسید
گروه بازار پول: بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران در مرداد‌‌ماه 1393 به عدد 199.3 رسيد که نسبت به ماه قبل 1.3 درصد افزايش يافت. شاخص مذکور در مرداد‌ماه 1393 نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 14.7 درصد افزايش داشته است. نرخ تورم در دوازده ماه منتهي به مرداد‌‌ماه 1393 نسبت به دوازده ماه منتهي به مرداد‌ماه 1392 معادل 23.2 درصد است. این گزارش نشان می‌دهد پیش‌بینی‌ها درخصوص کاهش تورم به زیر 25 درصد که قبلا از سوی روزنامه «دنیای‌اقتصاد» عنوان شد محقق شده است.


0h8lmmqazeii8wluhupq.jpg
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مرتضي: 1393/6/607:02:13،
61
42
كدوم كاهش تورم؟ما كه هروز شاهد گروني مخصوصاً اقلام خوراكي هستيم
احمدی نژاد- روحانی: 1393/6/609:07:51،
35
69
این دولت با شعار ثبات قیمت و کاهش تورم اومد جلو اگه از افزایش قیمت بعضی اجناس مثل مواد لبنی خودرو مصالح ساختمانی و ... چشم پوشی کنیم می تونیم بگیم ثبات قیمت داشتیم اما این هنری نیست چون : اولا اگه به گفته دولت کنونی اگه یکی از دلایل تورم مسکن مهر باشه حداقل اگر تورمی بود کار بزرگی (مسکن مهر) توسط دولت قبل انجام شد ثانیا در این دولت فشار تحریم ها کم شد (دلیل اوردن این موضوع را اگه سیاست باز باشیدمی فهمید !!!)ثالثا اگه در دولت قبل قیمت ها به اوج رسید این دولت نیز قیمت ها را در اوج نگه داشت پس دولت روحانی تا امروز هنری نداشته وفقط بازی با اعداد و ارقام کرده ونتیجه ای در سفره مردم نداشته البته بگم که من خودم به هردو رییس جمهور رای دادم برای همین فکر کنم حق انتقاد از ایشون را داشته باشم
میلادم: 1393/6/612:01:38،
42
32
احمدی نژاد دولت جامعه ی تحصیل نکرده و همچنین دارای فقر فرهنگی بوده،که همین الانم فکر میکنن کاهش تورم به معنی کاهش قیمت هاست که بهش میگن تورم منفی که در دنیا نادر هستش،فقط ژاپن تورم منفی داشته که باعث کاهش تحرک اقتصادی میشه،که همین الانم ژاپن تورمشو به 1 درصد رسونده تا اقتصاد فعالی داشته باشه،کاهش تورم در ایران قایل تحسینه،قیمت ها اگر در همین اندازه بمونه 1 الی 2 سال دیگه تورممون به زیر 5 درصد میرسه یعنی شاهکار میشه،فقط اگه دلواپس ها،جامعه ی تحصیل نکرده و جناح گرایی بزاره
بابک: 1393/6/612:54:43،
45
26
.کاهش تورم به معنی کاهش قیمت نیست.یعنی اینکه افزایش قیمت گروه های کالایی با شیب ملایمتر وارامی افزایش پیدا میکنه.قیمت ها وقتی کاهش پیدا میکنن که:1.قیمت دلار بیاد پایین تا واردات کالا راحت تر صورت بگیره که اینم به ضرر صادراته برا همین فعلا همین قیمت که تثبیت شده خودش جای شکر داره.2.تورم منفی بشه که برای گروه کالاهای اساسی یک چیز دست نیافتنی است.تورم در تمام کشور های توسعه یافته تک رقمیه.پس لطفا اگه سواد اقتصادی ندارین سکوت کنین تا روحانی کارشو بکنه.

والسلام
دانشمند: 1393/6/614:35:22،
27
25
آقا مرتضی کاهش نرخ رشد تورم یعنی اینکه آهنگ رشد قیمت اومده پایین کاهش قیمت وقتیه که تورو منفی باشه مثل ژاپن
حسین: 1393/6/614:53:53،
23
25
اقا یون تورم کاش پیدا می کنه یعنی این اگه قرار جنسی 30% افزایش قیمت پیداکنه 10% افزایش میابد این یعنی تورم 20% کم شده
وقتی چیزی ارزون میشه که تورم منفی بشه همچین چیزی در ایران هیچ وقت اتفاق پیش نمیاد
احسان: 1393/6/703:48:44،
22
49
دولت روحانی از نظره اقتصادی با این همه اختلاس و بی مدیریتیو تحریم و و و ... از حق نگذریم خوب کار کرده . اگه یه دولت مثله احمدی نژاد بود شک نکنین تورم سه رقمی شده بود.
اشکان: 1393/6/607:39:27،
37
27
پس اینکه میگن تمام آمارها و و نمودارهای مربوط به تورم ساختگی و با قواعد خاصی تولید میشه صحت داره.به نظرم آمار واقعی در ایران همیشه در دولت آینده منتشر میشه.
دانشمند: 1393/6/614:36:58،
66
19
در کل دنیا یه دروغ داریم یه دروغ شاخدار داریم یه آمار داریم!
محسن: 1393/6/608:18:39،
36
46
پس بالاخره گفته شد دولت قبلی امار غلظ میداده
محمد: 1393/6/608:20:09،
32
30
تا جايي كه من متوجه شدم تعريف تورم در ذهن دولت محترم يعني تعريف عاميانه تورم ضربدر 1-
نميدونم چرا هرچي قيمتا بالاتر ميره تورم مياد پايينتر؟؟!!!
pepan: 1393/6/608:31:12،
22
27
این تورم رو بهمون تعریف کنین تا بدونیم این دو نرخی تک نرخی چیه...
ولاه این تورم ما نمیبینم تک نرخی بشه به این زودیا...
از سال پیش تا الان 30% لبنیات 30% خودرو 30% قطعات ماشین الات 30% مصالح ساختمانی 30% آهن گرون شده...
قدرت خرید رو میاری پایین بعد آمار میدی تورم تک نرخی میخواد بشه
محمد: 1393/6/615:08:44،
19
58
عزیزم تک نرخی نه ....تک رقمی....
مگه قیمت ارزه که میخواد تک نرخی بشه....
pepan : 1393/6/620:52:16،
18
24
شرمنده از حرص و جوش غلط نوشتم...تک رقمی
,وحید: 1393/6/609:13:23،
40
24
ماکه نفهمیدیم کاهش تورم بر چه اساسی بالا پایین میکنه!!همه چیز که با شیب ملایم داره میره بالا اونوقت تورم داره میاد پایین!!!!
لطفا از شکم آماردرنیارید,امار همه چیز دست خود مردم هست.
علی: 1393/6/609:46:10،
98
27
تورم پایین اومده یعنی رشد افزایش قیمت ها کم شده..خب طبیعیه دیگه از این گرونتر مگه میشه؟؟مردم نمیتونن نون شبشون رو درارن اگه مثل چند سال پیش گرونی باشه که مملکت نابود میشه.دولت خوب سر مردمو کلا گذاشت به جا اینکه بیاد قیمت ها رو پایین بیاره و درامد رو بالا ببره اومده شیب افزایش قیمت ها رو کم کرده مردمم که همه خوشحال از روحانی حمایت میکنن
حمید: 1393/6/609:59:30،
70
76
مشکل مردمی که تو ایران زندگی می کنن اینه که بدون هیچ مطالعه و تخصصی به تحلیل مسائل اقتصادی و سیاسی می پردازند.
هرچی که شیب افزایش قیمت ملایم تر شه = کاهش تورم
هرچی که شیب افزایش قیمت تند تر شه = افزایش تورم
ما زمانی کاهش قیمت را به طور کلی در همه ی جنس ها خواهیم داشت که تورم منفی بشه.اینا فهمیدن خیلی آسونه.لطفا عوام فریبی نکنید.
محمد: 1393/6/613:57:22،
18
26
ما تورم منفی نخواستیم ، قیمت ها را از این بالاتر نبرید. مردم ایران را تابود کردید .
کوروش: 1393/6/610:49:11،
15
22
عزیزم معنی تورم را اول یاد بگیر بعد اظهار نظر کن! اگر تورم بیاد پایین معنی آن این نیست که قیمتها اومده پایین بلکه درصد افزایشش کمتر شده بلکه زمانی قیمتها میاد پایین که تورم منفی باشه
حسن : 1393/6/610:54:10،
17
26
سلام

اینکه تورم اومده پایین تورم یعنی میانگین گرونی ها پس پایین اومده اصلامعنا ندارد میانگین گرونی ها ( تورم ) ( شاخص کل بهای کالا و خدمات مصرفی ) کند تر شده والا تورم 3 درصدی یعنی گران شدن نه ارزان شدن و فعلا تورم 23.2 درصدی یعنی افزایش قیمت به اندازه 23.2 درصد پس در این دولت هم ما تمام کالاها بصورت میانگین افزایش قیمت داشته نه کاهش قیمت مثلا در سال 92 اگر تمام کالاها را یک کالا در نظر بگیریم (مثلا پنیر )
در سال 92 با تورم 34.7 و قیمت 5000 تومانی قیمت اول سال 93برابر با 6375 تومان ودر انتهای مرداد 93 با 23.2 درصد تورم برابر با 8297 تومان است لذا تورم یعنی افزایش قیمتها و خود این نشان از گرانی می دهد و کنترل اصلامعنی ندارد
الوین: 1393/6/611:14:18،
22
26
نزارید سه رقمی بشه یک رقمی پیشکشتون....
شهروند: 1393/6/611:36:16،
17
22
رکود باعث پایین اومدن نرخ تورم ه و این فاجعه بدتر از تورم ه
هر چند که بانک مرکزی نرخ تورم را از روی طلا و دلار محاسبه می کنه که اونا جهانی ه و ربطی به ایران نداره ،مواد غذایی و حمل ونقل و پوشاک از وقتی دولت تدبیر اومده چندین برابر شده ...
Z: 1393/6/612:42:35،
68
28
معجزه هزاره سوم گفت: این تورم نیست، توهم است.
بانک مرکزی حداقل برای یکبار هم که شده فرمول محاسبه تورم را اعلام کند تا ما هم تکلیف خودمان را بدانیم.
مردم: 1393/6/613:20:51،
25
27
اقای روحانی؟؟؟
زمان احمدی نژاد قیمتها چند برابر گران شد
شما اومدید با شعار ارزان کردن ولی وقتی اومدید ارزان نشد و قیمتهای احمدی نژاد باقی ماند بلکه شما دستوری به قیمتهای احمدی نژاد اضافه هم کردید
چقدر مردم فریبی؟
چقدر گرانی؟
چقدر بدبختی؟
مردم: 1393/6/613:26:45،
35
31
اقای روحانی؟؟احمدی نژاد با چند برابر کردن قیمتها "قیمت پراید رو14میلیون کرد تو اومدی بجای ارزان کردن 22میلیون کردی
بنزین400بود تو700کردی=گرانی74%
شیر900بود تو1500کردی=گرانی70%
برنج هندی3000بود تو5000کردی=گرانی60%
گازهر متر35تومان بود تو140تومان کردی=گرانی300%
اخه کدوم یکی رو بگم اقای تدبیر هر کدوم از دیگری بدتر
خودت بیا توضیح بده
مردم: 1393/6/613:31:45،
33
25
اقای روحانی؟؟برادر عزیز؟؟
کلی شعار داده بودی؟؟
کو ارزونی؟
کو گشایش اقتصاد؟
کو گشایش ازادیهای مدنی و اجتماعی وجلوگیری ازتجاوز گشت ارشاد به زندگی مردم؟
ارشاد رفته رفته ازار و اذیت و عرصه رو بر مردم تنگتر میکنه نه انگار که از جیب این ملت میخورند و خیانت میکنند
چرا ارشاد یا هر کس دیگه به حریم خصوصی مردم دخالت و تجاوزکنه از قرون وستایی هم بدتر شده
رضا: 1393/6/621:18:39،
21
24
این شگرده ووقتی نون نداری به زن وبچه بدی باید بزنی تو سرشون تا بفهمند پدر دارند
مردم: 1393/6/613:34:50،
27
28
اگر قیمت لوازم خانگی راکد مونده بدلیل نبود پول جهت خرید در دست مردم است نه چیز دیگه
مردم واسه شبشون پول نون و پنیر رو بزور تهیه میکنند چه رسد به لوازم خانگی؟
کاری کردید که مردم چند برابر فقیر ترشدند پولی واسه خرید ندارند
علت20درصد افزایش برگشتی چکها همین به همین دلیله
مردم: 1393/6/613:37:17،
78
66
اقای روحانی؟؟

احمدی نژاد ادم بدی بود ولی شما از اون بدتر

گاها اون بعضی وقتا جلوی قلدوران وا میستاد تو اینم نمیکنی
,وحید: 1393/6/616:01:58،
20
29
اقا حمید تا امثال شماهارو تو این مملکت داریم وضعمون از این بهتر نخواهد شد.

هرچی که شیب افزایش قیمت ملایم تر شه = کاهش تورم!!!!
h: 1393/6/701:43:47،
19
23
خدا ازتون نگذره
علی: 1393/6/707:51:26،
61
18
سلام
من قبلا هم گفتم ، ضربه ای که آقای احمدی نژاد به اقتصاد این کشور زد زمان زیادی برای ترمیم میخواد ، آقای روحانی داره تمام سعی شو میکنه ، صبر داشته باشید و حواستون باشه دوره بعد نذارید احمدی نژاد و دارو دستش بیان رو کار .
علی: 1393/6/711:34:43،
95
24
لطفا دخانیات را از لیست حذف کنید میبینید که آمار زیاد امیدوار کننده نیست ، دخانیات که هرچه گران تر شود به نفع جامعه است . باید به لبنیات سوبسید بدهید تا هزینه ها به سمت دارو نرود، آنوقت جامعه ای سلامت خواهید داشت ، البته نه با روغن پالم .
مردم خشمگین: 1393/6/712:49:58،
17
22
دو ماه پیش تنها یکبار قیمت بنزین در یمن کمی کرانتر شده مردم یمن همه ریختن خیابون اعتراض کردن و یمن رو بهم ریختن.
ایران هرسال همه چیز دستوری شدیدان گران میشه هیشکی چیزی نمیگه.
بیایید از مردم یمن واز مردم غزه وفلسطین یاد بگیریم.
مرگ یکبار شیون هم یکبار.
زندگی خفتبار تا کی؟
مردم فهیم: 1393/6/712:54:35،
16
22
ایران سالیانه یک میلیلردو دویست هزار بشکه نفت صادر میکندهر بشکه100دلار.مجموع صادرات نفت=صدوبیست میلیارد دلار+همین مقدار هم از طریق گازومخلفات ان و مواد پتروشیمی وپلی اتیلن و غیره داره
مجموع ددامد ایران=240000000000دلار
تعداد خانوار ایران=15000000 خانوار
حق هر ایرانی بابات درامد ملی=16000دلار
به تومان میشه=با دلار3150تومان=پنجاه مییون تومان در سال
حق هر خانوار ایرانی=50000000تومان درسال
این حق پنجاه میلیون ایران در درماه4200000در ماه به جیب چه کسی میره که طی سال4بار گرانی دستوری هم ایجاد میکنن
مردم خشمگین: 1393/6/712:55:05،
20
20
دو ماه پیش تنها یکبار قیمت بنزین در یمن کمی کرانتر شده مردم یمن همه ریختن خیابون اعتراض کردن و یمن رو بهم ریختن.
ایران هرسال همه چیز دستوری شدیدان گران میشه هیشکی چیزی نمیگه.
بیایید از مردم یمن واز مردم غزه وفلسطین یاد بگیریم.
مرگ یکبار شیون هم یکبار.
زندگی خفتبار تا کی؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار