کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حذف تراکم اضافه از ساخت‌و‌ساز

کدخبر:۶۴۲۸سه شنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۷:۰۲۳۵۷۲ بازدید

محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلسه روزگذشته شورای‌عالی شهرسازی و معماری ...

محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلسه روزگذشته شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور از ابطال و اصلاح بندهای مصوبه 4/2/91 شورای عالی شهرسازی و معماری دولت سابق خبر داد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: این مصوبه در دولت قبل با حضور رئیس‌جمهور وقت، طی چند ساعت به تصویب رسیده بود که عملا باعث افزایش قابل توجه جمعیت شهر تهران و به هم خوردن تناسب کالبدی پایتخت و از بین رفتن باغات به هم پیوسته می‌شد که با این اصلاحیه، جلوی تبعات این تصمیم غیرکارشناسی تا حد زیادی گرفته شد.

وی تصریح کرد: این اصلاحیه با رویکرد کاملا کارشناسی و مبتنی بر خرد جمعی و اجماع نظرات حاضران در جلسه گرفته شد که باید از وجود چنین فضای کارشناسی در شورای عالی شهرسازی و معماری، به‌ویژه وزیر راه قدردانی کرد.

محمد سالاری اضافه کرد: در راستای تعامل ایجاد شده بین شورای شهر تهران و دولت یازدهم به ویژه شورای‌عالی شهرسازی، کارگروهی شامل دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی، شهرداری و شورای شهر تهران برای بررسی‌های بیشتر کارشناسی و تاثیرات تمامی بندهای مصوبه مذکور در افزایش جمعیت‌پذیری شهر تهران تشکیل شد تا با در نظر گرفتن تبعات اجتماعی ناشی از هر گونه تصمیم‌گیری، موارد اصلاحی را پیش‌بینی کنند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: نهایتا پس از حدود 6 ماه کار کارشناسی متمرکز و همکاری متقابل، امروز با مدیریت شایسته وزیر راه و شهرسازی و تعامل مثبت قالیباف شهردار تهران، تغییراتی در بندهای 1و 2 و 3 و 4 این مصوبه با در نظر گرفتن حقوق شهروندان ساکن در زیرپهنه‌های مسکونی این مناطق جهت ساماندهی فضای کالبدی شهر و صیانت از باغات تهران، انجام شد.

محمد سالاری افزود: ابطال بند 5 این مصوبه در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری صورت گرفت. این بند مربوط به زیر پهنه 241 R (باغات به هم پیوسته شهر تهران از جمله باغات کن و سوهانک) است که با پیشنهاد شورای شهر تهران و شورای‌عالی شهرسازی ابطال شد.

وی تصریح کرد: در جلسه شورا‌‌ی عالی شهرسازی سابق کل اراضی به هم پیوسته باغات که به موجب قانون حداکثر 15درصد بارگذاری به آنها تعلق می‌گرفت، دارای بارگذاری 4 طبقه 30 درصدی (مجموعا120درصد) شدند که این امر موجب از بین رفتن بسیاری از باغات به هم پیوسته شهر تهران می‌شد.

محمد سالاری ادامه داد: بند ششم این مصوبه که باعث شده بود، کلیه اراضی دولتی متعلق به وزارت راه و شهرسازی در بندهای طرح تفصیلی جدید شهر تهران که اساسا اراضی توسعه ذخیره شهری بودند را به زیر پهنه‌های M,R یعنی تجاری و مسکونی با هدف درآمدزایی برای دولت تبدیل کنند، در جلسه امروز با ابطال این بند از مصوبه دولت سابق، عملا این اراضی ذخیره توسعه شهری برای ارتقای زندگی شهروندان تهران باقی ماندند.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در ارتباط با بند 7 مصوبه گفت: شورای شهر تهران به منظور کمک به تعادل و توسعه شهر تهران و جهت تسهیل در احیای بافت‌های فرسوده برای جنوب محور خیابان انقلاب، 180 درصد تراکم رایگان در نظر گرفته بود که این بند از سوی اعضای شورای‌عالی تایید شد و این بند تغییری نکرد.

محمد سالاری در مورد بند 8 این مصوبه اظهار کرد: با توجه به اینکه در راستای اجرای مفاد طرح جامع شهر تهران باید تمامی شهرک‌های شهر تهران با بارگذاری موجود و عدم احداث اضافه طبقه تثبیت می‌شدند و با توجه به اینکه تعدادی از شهرک‌های مذکور در مفاد طرح تفصیلی شهر تهران گنجانده نشده‌اند، اعضای شورای‌عالی مصوب کردند تا این شهرک‌ها مورد بازبینی قرار گرفته و طبقات آنها تثبیت شود و بنابراین قرار شد این بند مورد بارگذاری قرار گیرد. وی اعلام کرد: ما به‌عنوان نمایندگان شهروندان تهرانی معتقد هستیم که هرگونه تغییر در مفاد طرح تفصیلی شهر تهران باید اولا با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و ثانیا نباید منجر به تغییرات گسترده شود، چراکه تغییرات اسناد فرادست از جمله طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران باعث آسیب‌رسانی جدی به حقوق شهروندان و نابسامانی در مدیریت شهری می‌شود. بنابراین بنا به پیشنهاد ما قرار شد تغییرات گسترده مورد نظر اعضای کمیته فنی شورای‌عالی شهرسازی و معماری با بررسی‌های کارشناسی بیشتر و کمترین تغییر در کارگروهی مشترک بین دبیرخانه شورای عالی شهرسازی، معاونت شهرسازی شهرداری تهران و شورای شهر تهران مورد بازنگری بیشتری قرار گیرند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

آرمین: 1393/6/407:25:40،
90
15
لعنت بر دولت قبل که هرچه بدبختی داریم از همان زمان است...
مهدی: 1393/6/407:50:12،
19
70
باشه تو خوبی .......
هادي: 1393/6/408:48:51،
63
20
فقط ما نيستيم كه احمدي نژاد رو بد ميدونيم ، اكونوميست قبل از دوره دوم احمدي نژاد به سياست اقتصادي احمدي نژاد كه يك برگشت به عقب بود هشدار داده بود أو مثل كمونيست ها ميخواست حتي آپارتمان رو هم دولتي كنه هركس بهش نامه ميداد پول بهش برميگردوند ، كلا ميخواست آدم خوبي باشه ولي ايران رو ٢٠ سال به عقب برد
ناصر: 1393/6/411:26:36،
47
45
الانم اقای روحانی 20 سال نه یه 10 سالی عقب میبره تا برسیم به دوران طلایی اول انقلاب!تو خودتو زیاد نگران نکن.هیچ فرقی نخواهد بود بین دوره های 4 ساله اینو اون
فریبرز: 1393/6/409:42:56،
20
55
بیشتر باغها مجوز گرفتن اونهایی هم که موندن دنبالش نبودن و فعلا نخواهند بود این وسط دو سه تا رو میگیرن اون باغ های اصلی رو به بهانه های مختلف مجوزهاشون رو تایید می کنن و کارشون رو جمع می کنن
محمد: 1393/6/411:23:25،
21
18
البته نه دولت قبل و نه هیچ یک از دولت های قبل و بعد از اون هیچ کاری رو بدون اجازه و هماهنگی انجام ندادند و نخواهند داد
ولی بهر حال همیشه وجودِ یک سَر برای شکستن کاسه کوسه ها لازمه
محمد: 1393/6/412:35:36،
22
18
وافعا دروغگو هستند مسئولین شهرداریها. من یک باغ 2500 متری دارم در اطراف جنوب تهران از جهاد کشاورزی مجوز فنس گرفتم که پس از فنس کشی آبیاری قطره ای انجام بدهم تا باغ خشک نشود چون باغ من چاه آب ندارد ولی شهرداری اجازه نداد و داخل سالن شهرداری منطقه 19 به من گفتند برو مسول گشت شهرداری آن منطقه را که باغ وجود ارد ببینم و 5 میلیون تومان بدهم و غیر قانونی فنس بکشم من هم نپذیرفتم برای اینکه همین باعث میشود از فردای آنروز هر از گاهی بیایند و باج بخواهند. باغ هم در حال خشک شدن است. ایتها فقط به فکر بخور بخور خودشان هستند و بس.
Z: 1393/6/415:49:03،
15
14
حالا باید قانون جدید به نفع چه کسانی خواهد بود؟
یا چطور می شود آنرا دور زد؟
مردم: 1393/6/419:09:42،
13
13
اقا جان چرا مبهم و غیر شفاف حرف زدی بلاخره منظور رو نفهمیدیم یعنی چی شده؟؟
فاجعه شهر سازی اینه که بجای ساختمان سازی عمودی ان رو افقی میسازیم و هرچه زمین کشاورزی خوبه از بین میبریم
مردم: 1393/6/419:11:49،
10
21
راه کار فقط اینه که بجای افقی سازی ان را عمومی سازی کنیم و بجای اینکه در عرض زمین بسازیم و کلی زمین کشاورزی از بین بره ان را بطور طبقات بالائی و اجتماع طبقات زیاد از دست رفتن زیاد زمین کشاورزی جلو گیری کنیم
پس بجای4طبقه ان رو8طبقه مجوز دهید اگر دلسوز این کشور هستید
مردم: 1393/6/419:13:25،
12
11
اگر تعداد طبقات را بیشتر کنید بجای زمین کشاورزی و باغات خونه های کلنگی رو دو سه طبقه بیشتر بدهید تا هم نوسازی بشن هم زمین کشاورزی از بین نره هم کوچه ها عریضتر بشند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار