کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تهران، بهشت ساختمان‌سازان

کدخبر:۵۲۲۴سه شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۳:۰۵۲۶۴۳ بازدید

سال گذشته کل سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان‌سازی کشور به 38.8 هزارمیلیاردتومان رسید. این رقم در مقایسه با سال 85 که حدود 3.11 هزارمیلیاردتومان بود، 243درصد رشد ...

28درصد منابع مالی سرمایه‌گذاران جذب پایتخت شد

سال گذشته کل سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان‌سازی کشور به 8/38هزارمیلیاردتومان رسید. این رقم در مقایسه با سال 85 که حدود 11/3 هزارمیلیاردتومان بود، 243درصد رشد نشان می‌دهد. در واقع سرمایه‌گذاری در ساختمان‌سازی بیش از سه‌برابر رشد داشته است.  آمار نیمه نخست سال92 که توسط بانک‌مرکزی منتشر شده‌، نشان می‌دهد استان تهران همچنان بهشت سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان‌سازی است به‌طوری‌که 27/6 درصد منابع مالی در این استان صرف شده است یعنی سرمایه‌گذاران در استان تهران رقمی حدود 10/7 هزارمیلیاردتومان را در بخش احداث ساختمان به کار گرفته‌اند. این رقم معادل رقمی است که در سال85 در کل مناطق شهری کشور به ساختمان‌سازی اختصاص یافت.


استان اصفهان در این بخش در رتبه دوم سرمایه‌گذاری‌ها قرار می‌گیرد. سهم این استان از کل سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در کل مناطق شهری کشور 8/6درصد است. رقمی که سرمایه‌گذاران در این استان صرف ساختمان‌سازی کرده‌اند 3/3هزارمیلیاردتومان است.

استان فارس در رتبه سوم فعالیت‌های ساختمانی قرار دارد. سرمایه‌گذاران 2/3 هزارمیلیاردتومان منابع را در این استان به‌کار گرفته‌اند. به این ترتیب شش‌درصد کل سرمایه‌گذاری‌ها در نقاط شهری سراسر کشور در استان فارس متمرکز شده است. استان‌های کهگیلویه‌وبویراحمد و ایلام کمترین سرمایه‌گذاری را در بخش فعالیت‌های ساختمانی داشته‌اند. سهم هر یک از این استان‌ها از کل سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در کل کشور طی نیمه نخست سال92 حدود 0/3 درصد و میزان آن 134میلیاردتومان بوده که سهمی بسیار ناچیز است.  استان‌های بوشهر و هرمزگان هم توامان رتبه‌های دوم کمترین سرمایه‌گذاری‌ها را کسب کرده‌اند. میزان سرمایه‌ای که سرمایه‌گذاران در این استان‌ها به کار گرفته‌اند رقمی حدود 326میلیاردتومان است که به این ترتیب سهم این دو استان از کل سرمایه‌های جذب‌شده به 0/8 درصد بالغ می‌شود. استان خراسان‌شمالی هم با سهمی 9/0درصدی در رتبه سوم کمترین فعالیت‌های ساختمانی از میان سایر استان‌ها قرار می‌گیرد. آنگونه که بانک‌مرکزی روایت کرده، در نیمه نخست سال گذشته سرمایه‌‌گذاران و فعالان بخش ساختمان ساخت 116هزار دستگاه ساختمان در سراسر مناطق شهری را آغاز کردند. 12درصد این ساخت‌ها در تهران متمرکز است و این نکته احتمالا گویای این است که با وجود جذب بیشترین منابع مالی توسط این استان، سرمایه‌گذاران تمایل زیادی به شروع ساخت نداشته‌اند. در مقابل سهم این استان از ساختمان‌های تکمیل‌شده در این دوره زمانی (120هزار دستگاه) حدود 24/4 درصد است. همچنین طی این دوره در استان تهران 443هزاردستگاه واحد مسکونی تکمیل شده که 31/8 درصد آنها در پایتخت متمرکز است. این آمار بیانگر این نکته هستند که در شش‌ماه نخست سال گذشته سرمایه‌گذاران تمایلی برای آغاز ساخت‌وساز نداشته‌اند و تمام هم‌وغم خود را بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره قبلی گذاشته و اتفاقا آنها را به سرانجام رسانده‌اند. اما در سال85 وضعیت استان تهران اندکی متفاوت بوده‌ است. سهم این استان از ساخت‌وسازهای جدید 8/4 درصد ذکر شده است. در بخش ساختمان‌های تکمیل شده در سراسر کشور سهم استان تهران باز هم ناچیز است و به 9/2 درصد بالغ می‌شود اما در بخش واحدهای مسکونی تکمیل‌شده سهم استان تهران نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است به‌طوری که بانک‌مرکزی این رقم را 26/2 درصد اعلام کرده است.

معاون وزیر راه: در 3 سال گذشته 20هزار پروانه ساخت در تهران صادر شده است

شرق: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: طی سه سال گذشته 20‌هزار پروانه ساخت ساختمان در تهران صادر شده است، در حالی که نیاز تهران در این مدت حدود 10‌هزار واحد بوده، بنابراین کمبودی در عرضه مسکن نداریم و باید با استفاده از ابزارهای مالیاتی بازار مسکن را کنترل کنیم.  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران، حامد مظاهریان درباره برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت زمین و مسکن اظهار کرد: مبانی نظری و تجربی اقتصاد مسکن حاکی از آن است که مداخله مستقیم دولت در قیمت‌گذاری زمین در اکثر موارد، مطلوب نبوده از این‌رو مجموعه سیاستگذاری‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که به صورت غیرمستقیم کنترل و تعادل‌بخشی در بازار حاکم شود.

وی افزود: از سوی دیگر باید توجه داشت که بخش قابل ملاحظه‌ای از تحولات بازار زمین، متاثر از شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور و عوامل برون‌بخشی مانند رشد اقتصادی، نقدینگی، تحریم، هدفمندی یارانه‌ها و سایر بازارهای دارایی است، بنابراین برقراری ثبات و امنیت اقتصادی در سطح ملی از جمله عوامل موثر برای کنترل بازار زمین خواهد بود.  مظاهریان درباره وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: آمار پروانه‌های ساختمانی حاکی از آن است که روند صدور پروانه‌های ساختمانی از اوایل سال 89 به این سو از وضعیت مناسبی برخوردار بوده به طوری که متوسط ماهانه پروانه‌ها در تهران طی سه‌سال گذشته بالغ بر 20‌هزار واحد بوده است. وی افزود: با توجه به اینکه نیاز تهران حدود 10‌هزار واحد تخمین زده می‌شود کمبودی در عرضه مسکن دیده نمی‌شود و خریداران و فروشندگان می‌توانند با آرامش معامله کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: استفاده از ابزارهای مالیاتی خصوصا اعمال مالیات بر اراضی بایر و اخذ مالیات از فعالیت‌های سوداگرانه در بازار زمین و مسکن است که می‌تواند در کنترل این بازار موثر باشد.
 

ilnqxzgyp52uu0g7m5h.jpg

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

واقع بین: 1393/3/2007:48:50،
56
21
با تبدیل 11.3 هزار میلیارد سال 85 به ارزش روز بر مینای قیمت دلار یا طلا احتمالا سرمایه گذاری کاهش هم داشته است. نویسنده متن توجهی به کاهش شدید ارزش ریال ندارند. 3300 تومان الان کار 900 تومان سال 85 رو انجام میده. بععععععععععععله!!!
راز: 1393/3/2008:00:12،
75
26
چه فايده وقتى هـواى الوده ترافيك سنگين الودگى صوتى وجود داره چه بهـشتى تو بهـشتى كه ارامش نباشه به اون نبايد گفت بهـشت
یه زره عقل: 1393/3/2009:28:48،
32
43
ساخت و ساز سال92 نسبت به سال 91 چیزی در حدود 50% کاهش داشته اینها هم با این همه ادعا اینه امارهاشون
نقي: 1393/3/2009:30:44،
34
19
الكي ميگه‏!‏
Z: 1393/3/2016:11:50،
34
22
پس تو بهشت زندگی می کریدم و خودمان خبر نداشتیم.
گلل: 1393/3/2021:16:44،
49
31
همش رو خاک شنه با 4 ریشتر زلزله میریزه پایین

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار