کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بگذارید طلافروشی ها بسته بمانند

کدخبر:۵۲۱۵دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۹:۰۸۷۶۹۱ بازدید

کسانی که صد برابر یک کارمند درآمد دارند، به اندازه آن کارمند مالیات نمی دهند. دولت نمی تواند از کارمندان مالیات بگیرد ولی مالیات طلا فروشان را ببخشد. دولت باید مالیات را از همه بگیرد و اگر کسی ...

بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه ، دولت مکلف است نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از سال اول برنامه سالانه یک واحد درصد ( 1% ) اضافه کند به گونه ای که در پایان برنامه به هشت (8 %) برسد.سهم شهرداری‌ها از نرخ مزبور سه در صد (3 %) و سهم دولت پنج در صد (5 %) تعیین می‌شود.

بنابراین همه مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده ، از ابتدای سال 1393 مکلف هستند در همه مبادلات (عرضه کالاها و خدمات) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ هشت در صد ( 5 و سه دهم درصد) مالیات و ( 2 و هفت دهم درصد) عوارض در صورتحساب‌های صادره درج و از خریداران دریافت کنند که به حساب‌های تعیین شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز می‌شود.

با این حال در روزهای گذشته در بعضی از نقاط کشور بعضی از اصناف از جمله طلا فروشان اقدام به اعتصاب در اعتراض به افزایش دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده - از 6 به 8 درصد کرده اند که پس از چند روز این اعتصاب به پایان رسید. 

باقر معبودي نژاد رئيس اتحاديه طلا و جواهر مشهد معتقد است؛ اخذ ماليات از اجرت و دستمزد به نفع اداره دارايي، طلافروش و مصرف کننده خواهد بود. نبايد ماليات بر ارزش افزوده از اصل و مجموع قيمت طلا اخذ شود، بلکه بايد اين ماليات از کاري که روي اصل طلا يعني اجرت ساخت و سود طلا انجام مي شود، اخذ شود نه کل طلا.

پس از این کش و قوس ها «علی عسکری»، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشوری در مورد مذاکرات سازمان مالیاتی با صنف طلا فروشان برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: « طلا فروشان به دلایلی نامعلومی در ماه های اخیر شروع به اعتراض کرده اند که البته این موضوع غیر متعارف است. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه شاید این اعتراضات به دلیل رشد یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده است که البته این امر نیز بر اساس قانون انجام شده است، به مذاکرات انجام شده در دو هفته گذشته با صنف طلا فروشان اشاره کرد و گفت: در این مذاکرات بر اجرای قانون و توافقات قبلی تاکید و از فعالان این صنف خواسته شد از انجام اقدامات نامناسب در زمینه عدم اجرای قانون اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه اصناف مشمول این طرح به عنوان نماینده دولت مالیات را دریافت و انتقال دهنده آن به خزانه دولت هستند، ادامه داد: سازمان امور مالیاتی هم اگر لازم باشد انعطافی را انجام دهد و یا از اختیارات قانونی متناسب با تکالیف قانونی همانند بخشودگی بخشی از جرایم مالیاتی استفاده کند، این امر را انجام خواهد داد. قانون باید اجرا شود و نظام مالیاتی از حداکثر ظرفیت های قانونی برای تسهیل کار استفاده می کند و مودیان نیز باید به تکالیف عمل کنند.»

در همین رابطه دکتر جمشید پژویان از کارشناسان مسائل اقتصادی و رئیس سابق شورای رقابت در گفت و گو با تابناک علل مخالفت بعضی از اصناف از جمله طلافروشان با مالیات ارزش افزوده و اقدامات دولت در این زمینه را مورد بررسی قرار داده است.

اقای دکتر در مدت اخیر شاهد هستیم که بعضی از اصناف کشور از جمله طلافروشان از نحوه گرفتن مالیات ارزش افزوده توسط دولت گلایه مند بودند و حتی اقدام به اعتصاب و بستن مغازه ها کرده اند. به نظر شما علت چیست؟

وقتی که در مملکت ما سهم مالیات از در آمد ناخالص مالی 7 دردصد است. از طرف دیگر هم عمده ی این مالیات را دستمزد بگیران و حقوق بگیران دولتی می پردازند. در واقع خود دولت به خودش مالیات می پردازد . اگر مالیات دستمزد و مالیات های دیگری که افراد حقوق بگیر می پردازند را اضافه کنیم؛ چیزی که باقی می ماند مالیات بخش خصوصی است.

چرا سهم بخش خصوصی در سیستم مالیاتی کشور به این اندازه کم است؟

در اصل بخش خصوصی است که باید مالیات را بپردازد. در حالی که آنها بسیار کم مالیات پرداخت می کنند. میزان پرداخت مالیات بخش خصوصی در کشور ما  قابل قیاس با هیچ جای دنیا نیست. این ها بدین معناست که اصلا بخش خصوص ما عادت کرده است که مالیات نپردازد.

 بخش خصوصی نسبت به کسانی که حقوق بگیر هستند ازجمله کارمندان دولت و گارگران بسیارجزئی مالیات می پردازند. به طور کلی اصناف و بازارها عادت نکرده اند که مالیات بپردازند و چون عادت نکردند، پرداخت مالیات برای آنها سخت است. حالا که دولت می خواهد مالیات به حقی بگیرد، بدیهی است که آنها معترض می شوند.

الان اصناف از جمله طلا فروش ها نمی گویند که نمی خواهیم مالیات بپردازیم.بلکه می گویند باید مالیات ارزش افزوده به سود و مزد ساخت طلا تعلق بگیرد. ارزیابی شما از این استدلال طلافروش ها چیست؟

در این مورد به نظر من اعتراض کاملا بی مورد است. اگر حساب کنید با همین نرخی هم که الان مالیات ارزش افزوده است هنوز خیلی کمتر از آن چیزی است که در کشورهای دیگر دنیا از فعالین اقتصادی مالیات گرفته می شود. 

حال با توجه به این کشمکش ها میان دولت و اصناف مخالف تا به امروز شکل گرفته است. ارزیابی شما از عملکرد دولت چیست؟

همیشه دولتها در زمینه مالیات گیری از اصناف عقب نشینی کرده اند. چرا که دولت ها در ایران به منابع نفتی وابسته بودند به همین خاطر به مالیات توجه خاصی نداشتند. در همین مورد هم شاهد بودیم که بعد از این اتفاقات دولت به صراحت عقب نشینی کرد و اعلام کرد که دولت شاید از بخشودگی مالیاتی استفاده کند یا اینکه بر اساس دفاتر فروش مالیات گرفته شود.

این ها نشان می دهد که دولت عقب نشینی کرده است. در دفعات قبل باز همین ماجرا بین طلا فروش ها و دولت وجود داشت. دولت موظف است که مالیات بگرید. دولت نمی تواند مال مردم را ببخشد. وقتی مالیات من حقوق بگیر  قبل از اینکه به دست من برسد، مالیاتش را کم می کنند. پس انتظار این است که همه کسانی که درآمد دارند؛ مالیات بپردازند. کسانی که صد برابر یک کارمند درآمد دارند، به اندازه آن کارمند مالیات نمی دهند. دولت نمی تواند از کارمندان مالیات بگیرد ولی مالیات طلا فروشان را ببخشد. دولت باید مالیات را از همه بگیرد و اگر کسی هم نمی پردازد طبق قانون مجازات کند. طلا که کالای ضروری نیست. بگذارید تمام طلافروشان بسته باشند به کجا ضرر می رساند.

چرا بیشتر طلا فروش ها نسبت به این مالیات واکنش نشانم می دهند . در صورتی که در نهایت این مصرف کننده است که مالیات را در نهایت می پردازد؟

دقیقا این ها به این خاطر که از همه بیشتر درآمد دارند و نمی خواهند این درآمد شفاف شود نسبت به این مالیات معترضند. بقیه صنوف دارند مالیات میپردازند، در حالی که کالای ضروری هم ارائه می کنند. جالب اینکه طلا فروش هایی که در هر صورتی سود می برند معترضند. اینجا باید عرض کنم که دولت باید از طلا فروش ها علاوه بر این مالیات باید یک نوع مالیات دیگر به عنوان مالیات بر درآمد سرمایه از این ها دریافت کند.

یکی از انتقاداتی که به دولت در حوزه مالیات وارد است این موضوع است که چرا دولت قانون تجمیع مالیات را  اجرا نمی کند؟

اولین خطا را دولت در سال 1380 مرتکب شد. در آن دوران ما قانون مجموع مالیات را داشتیم، ولی دولت اجرا نمی کرد. در حالی که به دنبال پیدا کردن راه های اجرایی بودیم و درصدد فرستادن اصلاحیه برای اصلاح  قانون به مجلس بودیم؛  یک مرتبه تغییرات اتفاقی افتاد و آمدند صورت مسئله را پاک کردند و این مالیات را حذف کردند. 

الان بعد از این همه سال قانون مالیات جدید که از چند سال پیش به مجلس رفته است، تصویب نشده است. باید مجلس به سرعت این قانون را تصویب و دولت اجرا کند. البته این مالیات بدین معنا نیست که اگر این مالیات اجرا شد دیگر مالیات ارزش افزوده حذف می شود. پرداخت کنندگان مالیات مطمعن باشند طبق قانون هیچ گاه مالیات مضاغف گرفته نمی شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

hamed: 1393/3/1917:53:58،
138
89
اگه این دولت عملکرد بهتری داشت که وضعمون این نبود..
مهران: 1393/3/1918:12:34،
133
107
متاسفم براي مردم ايران كه قدر اين دولت رو نميدونن. حقتون همون دولت دهم بود
دریا سالار : 1393/3/1918:22:23،
64
12
ببم چه ربطی به موضوع داره آخه > چیزی که تو فیلم بود رو باید بگی
صدای داد مردم: 1393/3/1918:23:11،
150
29
دولت نباید کوتاه بیاد - باید از طلا فروش مالیات ارز ش افزودهو عملکرد گرفته بشه ...
رضا2: 1393/3/1918:44:12،
141
65
مگه این مالیات رو از طلا فروشا میگیرن؟ نه بابا چند ساله به طلا فروشا اجازه دادن مالیات ارزش افزوده رو از مردم بگیرن اما به دولت ندن . حالا که دولت سهمشو میخواد ناز میکنن. مالیات ارزش افزوده طلا فروشان رو هم در اصل کارمندان بدبخت میدهند.
هاشم: 1393/3/1919:06:46،
96
11
من نمیدونم مسولین چرا همیشه وقتی صحبت از گرون کردنو ایناست اینجارو با بقیه دنیا مقایسه میکنند!!!!بابا اینجا اصلا تو دنیا نیست!!!!!!!!!!!
شهاب: 1393/3/1919:06:48،
34
11
اينها نفسشون از جاي خيلي گرمي پاميشه
پاسخ به hamed: 1393/3/1920:21:56،
72
14
از دریافت مالیات بیشتر دولت از هیچ صنفی طرفداری نکنید چون این پول را مصرف کننده نهایی یعنی از خود من و شما میگیرند. هر کس از دریافت مالیات بیشتر از طلافروشها یا سایر اصناف حمایت کند به عقلش شک کنید.
دکتر بیسواد: 1393/3/1920:47:27،
43
20
از این دکترها که معلوم نیست مدرک شونو با کدام سهمیه و از کجا گرفتند در کشور ما کم نیست که متاسفانه بیشترشون هم دارای پستهای کلیدی هستند و اقتصاد این مملکتو رو به نابودی میبرند..اقای دکتر 1. مالیات بر ارزش افزوده را مصرف کننده میدهد نه فروشنده 2.بخش کوچکی از اقتصاد ما در دست بخش خصوصی است وعمدتا اقتصاد ما در دست شبه دولتیهاست که اصلا مالیات نمیدهند3.به نظر من شما دنبال نابودی کامل بخش خصوصی واقتطادی کملا دولتی هستید
پاسخ به دکتر بی سواد: 1393/3/2008:24:25،
19
15
دوست عزیز . دکتر پژویان قبل از انقلاب از آمریکا دکترای اقتصاد گرفته و استاد تمام دانشگاه علامه است و نه استادیار و ... . ثانیا کاملا اشتباه گفتی . در تمام دنیا مالیات ارزش افزوده مالیات تولید کننده است و مالیات بر مصرف موضوع دیگری است . مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که تولید کننده بر میزانی که ارزشی رو به کالایی اضافه کرده باید بده و نه کل قیمت . تو ایران مالیات بر مصرف رو مالیات ارزش افزوده اسم گذاشتن.
سدا: 1393/3/2009:06:29،
26
12
اگه دولت نمیتونه مالیات ارزش افزوده رو از طلا فروشها بگیره پس از مصرف کننده بدبخت هم نگیره.
چرا طلا فروشها از مردم میگیرن بعد دولت به اونها میبخشه . این چه قانون پیشرفته ایه ! ! ! !
پاسخ به مهران: 1393/3/2010:57:55،
58
8
برو مهران جون
چکار کرده برامون بجز دروغ تحویل دادن
خوشت میاد
جز گرونی چیزی نداشته
khnv: 1393/3/1917:56:12،
80
24
اقاي پژويان همين حرفارو زدي كه ازشوراي رقابت شوتت كردن بيرون .شما ظاهرا ميخواي به نفع مردم حرف بزني گند ميزني ....
احمد: 1393/3/1917:59:11،
91
14
ایران با هیچ کشوری خواهشا مقایسه نکنید لطفا
هرچی که به نفع خودشونه با کشور های دیگه
مقایسه میکنن
مسعود : 1393/3/1918:03:37،
40
26
دکتر پژویان فکر کنم سرت رو تنت سنگینی میکنه ها!!!!!
محمد جومونگیان: 1393/3/1918:03:54،
97
25
خدا همشونو لعنت کنه... هم خودرو سازها،هم طلا فروش ها،هم بنگاهی ها
هم دلال هاو...
کلا هر کسی که از مردم می چاپه خدا لعنتش کنه آب خوش از گلوش پایین نره
امید: 1393/3/2011:36:43،
22
32
آخ قربون دهنت...
رضا: 1393/3/1918:04:40،
55
18
اقای پژویان چرا از شما به عنوان یک کارشناس استفاده میشود و نظر میدهید برای اینکه صادقانه و با استدلال صحبت کنید مگر میشود کسی کالای سرمایه ای را بخرد و مالیات بر ارزش افزوده به کل قیمت بخورد پس بنابر این اگر ما یک شیشه شیر بخریم حتما بایستی مالیات بر ارزش افزوده کل قیمت گاو مهربون را هم پرداخت کنیم!!!!!!
ح: 1393/3/1918:06:52،
44
10
کجا دکتر شدی مالیات بر ارزش افزود رو مردم بدبخت میدن
مهرداد: 1393/3/1918:09:55،
33
10
چرا مغلطه می کنید . مالیات بر درامد چه ربطی به مالیات بر ارزش افزوده دارد؟ این دو مقوله جدا از هم هستند . مالیات بر درامد را دارایی از کلیه صنوف و بالاخص کسبه بازار میگیرد و خوب هم میگیرد . و اما ان 8 درصد ارزش افزوده که کسبه باید از خریدار گرفته و به حساب دولت واریز کنند و معنی ان این است که مصرف کننده باید مالیات بر مصرف بدهد .
بیکار: 1393/3/1918:12:03،
48
11
اینجا قانون جنگله
هرکی زورش بیشتر باشه سفرش رنگین تره

مردمی که رو گاز و نفت نشستن و سهمی از اون ندارن ولی لبنانیا و فلسطینی ها منفعتش رو میبرن

این قصه ادامه دارد مگر اینکه مردم خودشون یه کاری بکنن
الف: 1393/3/1918:20:16،
62
10
دکتر برو دکتر این مالیا ت رو بازم باید مردم و کارمندا پرداخت کنن کدوم قانون به نفع مردم بوده
داوود: 1393/3/1918:23:31،
49
13
بگذارید یک مدتی شورای رقابت تعطیل باشه اگر به جایی بر بخوره تازه یک کمی دولت کمتر نفت میفروشه تا خرج شورای رقابت واقای پژویان را بده .منطق این اقا را میشه با این سخنش فهمید .
یادت رفته: 1393/3/1918:25:43،
24
7
گفتی مالیات ارایشگر خانومها یک عروس یک میلیون تا ده میلیون کجا ثبت میشه مالیات سالی دویست هزار تومان چرا اگر گفتی چرا
amir: 1393/3/1918:27:40،
49
11
چرا سازمانهای زیر مالیات نمیدن کسی میدونه به منم بگه
ستاد فرمان امام و شرکتها و موسسات زیر مجموعش
آستان قدس رضوی و شرکتهای زیر مجموعش در ضمن
یک سوم زمینهای زراعی دست این سازمان مافیایی هستش
بنیاد مستضعفان
سر نخ بگیرید و برید جلو..........
seyed: 1393/3/1920:07:27،
26
31
خوشگل پسر شما رییس دارایی هستی میگی اینا مالیات نمیدن تمام اسناد و مدارک موجوده کاملا مالیاتشونو پرداخت کردن
علی: 1393/3/1918:41:53،
39
22
آقایون کمتر شغل آزاد گیر بدهند بجز تعداد محدودی مثل زرگر وامثالهم بقیه صبح تا شام جون میکنه بیشترروزها بی سفته به خونه میره شما که از قشر کارمند دم میزنید یه معلم فرض کنید52روز جمعه 52روز پنج شنبه 90روز تابستان14روز عیدبالای 30روز تعطیل رسمی تعطیل سردی هوابا حقوق کیلومتری جمعا کار مفید 3ماه ازسال که اونهم نه تمام وقت کمتراز نیمه وقتکه بیشتر وقت تعطیل هم پول اضافه تدریس میگیرندوعیدی و پاداش هم که....
جلال: 1393/3/1920:59:30،
22
13
علی آقا. من معلمم. نمیدونم شما چه کار آزادی داری که اینقدر مینالی یا بهتر بگم خودزنی میکنی.جون که نمیکنید فقط هی مشغول اینور اونور کردن چک و سفته و ... هستید اونایی که جون میکنند کارگرند. شما از تعطیلی میگی. بهت قول میدم اگه فقط یه ساعت بیای و بخوای 30 تا بچه از مدلای مختلف نگه داری (حالا درس دادن پیش کش) همون ساعت در میری و میری سراغ همون کار آزاد بدون سفته ات.
جلال: 1393/3/1921:02:25،
30
17
شما اگه سرتون شلوغه پولشو میگیری برادر. همه این تعطیلیها را بردارن اما حقوق به دردبخور بدن. حالا نمیدونم شما چه کاری داری که میگی همه کار آزادها جون میکنند.من که چنتاشونو میشناسم سرشون شلوغه اما زحمت و جون کندن... عمرا. در ضمن دیگه اضافکار و پاداشی وجود نداره. شما از 400 تومن عیدی که به کارمندا میدن زورت گرفته؟
علی: 1393/3/1918:42:00،
25
14
مالیات بر ارزش افزوده یعنی مالیاتی که باید رو قیمت کالا کشیده شود پس از جیب خریدار میره نه طلافروش.
در ضمن طلا که خودش حکم پول رو داره نباید مالیات براش قرار بدن مثل این میمونه که ارز رو تبدیل کنی دلار بدی تومن بگیری این که مالیات نداره. پشتوانه پول هم طلا است و پول یعنی طلا اگر بر کارمزد ساخت مالیات بر ارزش افزوده بگیرن منطقی تره اما اون هم باز بر دوش خریداره نه فروشنده و برای فروشنده ضرری نداره.
جلال: 1393/3/1921:04:52،
23
8
آخی پس این طلافروشان زحمتکش دلشون واسه مردم سوخته که مغازشونو بستن.خب اگه بناست پولشو خریدار بده چرا اونا ناراحتن؟ بیخیال بابا...
بی نام: 1393/3/1918:52:54،
24
21
دوست عزیزصنف طلافروش نسبت به پرداخت مالیات برارزش افزوده مخالفتی ندارد چون ازمصرف کننده دریافت میشود وبه دارایی پرداخت میکند حرف دل این صنف این است که قانون اصلاح شود از سود7% که از مشتری میگیرند و 8 %دارایی ارزش افزوده دریافت شود ضمناشفاف ترین صنف طلافروشان هستن بافروش یک پلاک 100صوتی هم فاکتور صادرمیشود
مردم: 1393/3/1919:00:11،
24
12
این قضیه هرچی هست نامبارک هست.چون دعوا سر اینه که دولت میخاد بازم بیشتر بگیردفروشندگان هم میخان زیر بار نرند
ش: 1393/3/1919:21:16،
53
6
ماليات زماني تعلق ميگيريدكه تورم نباشد مثلا ارزش كالايي امسال هزارتومان است يكسال بعد ميشود دوهزارتومان مگر فروشنده كالاي را كه فروخته وسود هم كرده آيا ميتواند همان جنسي كه فروخته بعلاوه سودش همان كالا را جايگزين نمايد نه بلكه بايستي ازجيبش هم مقداري سرمايه براي خريد اضافه نمايد بنابرين دريافت ماليات براي دولتي كه نميتواند اقتصاد خود را ثابت نگه داردبعنوان پول زور محسوب ميشودواصلا گرفتن ماليات معنايي ندارد
حسین: 1393/3/1919:24:03،
24
11
شما ها نمی فهمید خود مردم بدبخت باید پول این چند مرحله 8 در صدها رابدهند هی از دولت دفاع می کنید نمی فهمید صدهزار تومن یا بیشتر باید از قیمت واقعی بیشتر پول خرج کنید واقعاً برای شما مردم متاسفم
حسن: 1393/3/1919:59:03،
41
8
باید بدند ازهمه بگیرید وقت باز سازی سوریه شده معطل نکنید همشون رو لخت کنید .شنیدم گفتند از وانت بارها نگیرید چون قراره مصالح ببرند سوریه و عراق ولبنان وغزه .چرا معطلید دبگیرید 8درصد چیه 99 درصد بگیرید.
Sad: 1393/3/1920:50:41،
55
23
بأيد از كارمندان ماليات نگيرند
رضا: 1393/3/1921:05:43،
21
13
نمیدانم یکی نیست که از قانون سر درآورد بابا طلا فروش راست میگوید یکه تکه طلا در سال چنددست میگردد فرار نیست تو هر خرید فروش مالیات طلا پرداخت گردد حق با کسبه است
حق: 1393/3/1921:16:54،
24
8
اگه ماليات را با كشورهـاى ديگه مقايسه ميكنند خواهـشن موارد ديگر هـم مثل خودرو سازى وامهـاى كم بهـره و خيلى چيزهـاى ديگر مقايسه كنند
دانانمایان: 1393/3/1921:27:36،
20
8
مالیات ارزش افزوده رو مصرف کننده پرداخت میکنه و این دوستان ترسشون از پرداخت مالیات نیست، بلکه میترسن اطلاعات فروششون شفاف بشه و سود سالانه که بر مبنای اون بایستی "مالیات عملکرد" پرداخت کنند، برای سازمان مالیاتی رو بشه
این دوستان سالانه میلیاردی سود میکننن که بر اساس قانون 25درصد ش باید مالیات تکلیفی بشه ولی دارن سالی 100 هزار تومن 200 هزار تومن مالیات تکلیفی میدن
مهدی: 1393/3/1921:57:53،
20
8
چه طلا فروشهایی که یک شبه به خاطر تغییرات نرخ طلا و سکه در دولت قبلی میلیاردر شدن. اما حتی نمیخوان یک درصد از اون پول رو مالیات بدن. نمونشم توی فامیل داریم
این انصاف نیست به خدا
سجاد افشار : 1393/3/1922:16:25،
21
32
اخه مالیات چیو میگیرن پول نفت بسشون نیست مالیات میگیرن در ازاش رفاه میدن نه بدبختی جمش کنید
Mohi: 1393/3/1922:32:27،
19
13
طلا فروشاي **** حقشونه ١٠٠ برابر ماليات بدن
پاسخ به Mohi: 1393/3/2001:08:33،
20
12
خداوند به انسان مغز داده که کمی به کارها و حرفهایی که میزند توجه کند نه Mohi
امین: 1393/3/2001:25:36،
19
10
بدبخت از جیب ما طلافروشها نمیره از جیب ملت بیچاره که میخان عروس و داماد بشن میره...
مصرف کننده: 1393/3/1922:45:25،
20
10
سلام متاسفانه هرگونه مالیات آخرش به مصرف کننده ختم میشه یعنی چند مدل مالیات میده چرا بعضی از صنوف شاکیند بنظر بنده خرید و فروششون یک کمی کمتر شده و جالبه بعضیاشون مالیات از مشتری میگیرند و به سازمان مربوطه نمی دهند
علی: 1393/3/2000:05:37،
18
36
در اینکه طلا فقط تجملات است شکی نیست اما به عنوان یک فعال اقتصادی , مالیاتهای جدید دولت کمر صنایع و اقتصاد را شکسته دولت میخواهد کمبود بودجه ولخرجی های مدیرانش که به دلیل تحریم ها از نفت حاصل نمی شود را از جیب خالی فعالان اقتصادی برداشت کند باید جلو این مسئله ایستاد اگر امروز طلافروشان را تنها بگذارید فردا سراغ خودتان می آیند
امیر: 1393/3/2000:37:04،
18
9
آقای دکتر خودتون تو دانشگاه مساله انتقال مالیات رو درس می دید. مثلا اگر نرخ مالیاتی 50 درصد هم بشه باز تمام مالیات رو مصرف کننده داره می ده و فقط باعث تورم می شه . ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده مالیات تولیده و نه مالیات مصرف . پس باید به هزینه دستمزد و ساخت تعلق بگیره و نه کل قیمت
ali: 1393/3/2000:57:54،
23
9
دوستان محترم که دایم از دولت طرفداری میکنند باید دید تا یک سال اینده هم باز طرفدار دولت هستند مشکل اینجاست که دولت کسر بودجه رو از جیب خالی ما میخواد جایگزین کنه در حالی که کمر خود ما زیر بار هزینه ها شکسته جدا فکر میکنید طلا فروش دست اخر ان 8% رو از جیب خودش میده یا خریدار بدبخت؟؟؟؟؟
max: 1393/3/2001:15:36،
20
14
طلا فرشاه از اقتصاد مقاومتی فقط مقاومتش رو فهمیدن عزیزم به فکر کشور باشید تا منافع شخصی تا همه در آسایش باشن.با تشکر
رهگ: 1393/3/2007:57:52،
21
10
فقط یک مسله وجود داره اونم اینکه میزان درامد یک طلا فروش نباید فاش بشود ولا غیر
سب: 1393/3/2009:44:30،
18
9
آقای دکتر میشه بفرمایید در قبال کل این مالیات ها دولت چه خدماتی ارائه میده به غیره هیچی
lمعین: 1393/3/2010:02:46،
18
10
با سلام دوستان 8%مالیات برارزش افزوده یعنی شمای خریدار باید ازیک سرویس که برای خانومت میخری 5میلیون 400 تومان بدی به اداره مالیات تا دوزدی ها جبران شود و برا بعد هم بمونه مالیات طلا فروشی جدا وسالیانست وخدا وکیلی از شغل کارمندی درامدش کمتره نسبت به سرمایه ای که می خوابه وامنیتی که تواین کشور هست .وکسای که بهت میندازن بد ترین شغله...
شايا: 1393/3/2010:22:48،
27
11
ماليات در حد اروپا، كيفيت زندگي در حد گينه!
محمد: 1393/3/2011:12:23،
21
7
ماشاله چه رویی دارن اینا اول زندگی مردم رو بکنین مثل جاهای دیگه ی دنیا بعد مالیاتشم بگیرین.برا چی باید مالیات بدیم به دولتی که هیچ کاری برامون نکرده.تو این مملکت جوونیمون به باد رفت یه قرونشم حرومشون.
بی حال: 1393/3/2012:13:22،
19
9
در سطر آخر داریم " مطمعن "
ببخشید معنیش چی میشه؟
منظورتون مطمئنه؟
بابا سوادتو . . .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار