کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شغلی به‌نام ثبت‌نام یارانه نقدی

کدخبر:۴۲۶۵یکشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲:۱۷۳۳۵۳ بازدید

به نظر می‌رسد که سرانجام هماهنگی‌های دستگاه‌های مختلف دولتی به‌ویژه سازمان هدفمندی یارانه‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ثمر نشسته است آنچنان که دیگر از مشکلات و دشواری‌های فرآیند ثبت‌نام ...
شغلی به‌نام ثبت‌نام یارانه نقدی

 به نظر می‌رسد که سرانجام هماهنگی‌های دستگاه‌های مختلف دولتی به‌ویژه سازمان هدفمندی یارانه‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ثمر نشسته است آنچنان که دیگر از مشکلات و دشواری‌های فرآیند ثبت‌نام برای افرادی که به دفاتر پیشخوان دولتی یا پلیس+10 یا کافی‌نت‌ها مراجعه می‌کنند، خبری نیست.

مشاهدات خبرنگاران در روز گذشته هم آن را تایید می‌کند.  صاحب کافی‌نتی در غرب تهران و در مجاورت بزرگراه نواب که از شلوغی دو روز نخست ثبت‌نام متقاضیان به ستوه آمده است، می‌گوید: از روز سوم ثبت‌نام شرایط تقریبا متعادل شد و هم سرعت ثبت اطلاعات به نرم و اندازه معمول رسید و هم مردم از تشویش و اضطراب روز نخست خارج شدند.  وی در تشریح روند ثبت‌نام می‌گوید: از ساعت هشت صبح متقاضیان در بیرون مغازه فرم دستی مورد نظر را کامل کرده و با الصاق کپی مدارک و تحویل آن دیگر منتظر انجام فرآیند نمی‌مانند و ما در طول روز به‌تدریج تمام فرم‌ها را وارد سایت رفاهی می‌کنیم. متقاضیان نیز با دریافت پیامک از سامانه رفاهی از ثبت اطلاعاتشان در این سامانه با خبر و مطمئن می‌شوند. 

فرم‌های دستی که از روز نخست ثبت‌نام تنها به‌دلیل قطع پی‌درپی اینترنت و اخلال در سامانه رفاهی و به‌صورت راهکاری برای برون‌رفت از مشکلات و نارسایی‌های روز نخست ایجاد شد هم‌اکنون کاملا به بخش جدایی‌ناپذیر روند ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه تبدیل شده است و به خوبی توانسته از ازدحام متقاضیان در کافی‌نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی و پلیس+10 جلوگیری کند.  با این حال همین فرم بعد از چهار روز موضوع سوءاستفاده‌های مکرر نیز قرار گرفته است آنچنان که فروش این فرم‌ها به متقاضیان خود موضوع هشدارهای متعدد مسوولان از روز گذشته شده است آنچنان که خبرگزاری «ایرنا» با تاکید بر ثبت‌نام مرحله دوم یارانه بدون وجود هرگونه فرم کاغذی، فروش هرگونه فرم کاغذی در جریان این اقدام را غیرقانونی اعلام کرد. تاکیدی که تا به امروز مورد توجه هیچ‌کدام از مراکز تعیین‌شده برای ثبت‌نام قرار نگرفته است آنچنان که مرکز پلیس+10 در خیایان زرافشان شهرک غرب در ازای 200تومان یک برگ کاغذ A5 را در اختیار متقاضیان خود قرار می‌دهد. 

البته فروش فرم‌های کاغذی یا همان دستی در مراکز ثبت‌نام تنها تخلف یا سوءاستفاده مراکز ثبت‌نام نیست آنچنان‌که هزینه سه‌هزارو500تومانی تعیین‌شده وزارت ارتباطات برای ثبت اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه نیز از جمله موضوعات مورد توجه این روزهای سودجویان است؛ هزینه‌ای که در بسیاری از مراکز کاملا سلیقه‌ای دریافت می‌شود.  متصدی یکی از کافی‌نت‌ها در یکی از پاساژ‌های میدان انقلاب در این‌باره می‌گوید: هزینه ثبت‌نام در این پاساژ و در تمامی کافی‌نت‌ها پنج‌هزار‌تومان است، زیرا هزینه سه‌هزارو500تومانی تعیین‌شده برای کافی‌نت‌دارها صرفه اقتصادی ندارد. البته میزان هزینه ثبت اطلاعات از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است زیرا کافی‌نت‌های مناطقی مانند شهرک غرب یا سعادت‌آباد هزینه‌هایی حدود هفت‌هزارتومان را نیز برای ثبت اطلاعات متقاضیان خود که به‌صورت ملموس تعدادشان بسیار کمتر از مناطق مرکزی و پایین‌شهر تهران است، دریافت می‌کنند.   توجیه متصدیان این کافی‌نت‌ها نیز اینگونه است که مراجعه متقاضیان دریافت یارانه در این مناطق به کافی‌نت‌ها برای ثبت اطلاعات محدودتر از مناطق مرکزی است زیرا در این مناطق افراد یا همان سرپرست خانواده‌ها به‌صورت شخصی و از خانه یا محل کار خود اقدام به ثبت‌نام می‌کنند و همین موضوع تعداد مراجعان به کافی‌نت در این مناطق را بسیار کمتر از مناطق دیگر کرده است. به‌علاوه ثبت اطلاعات متقاضیان وقت‌گیر است و در فعالیت‌های روزمره کافی‌نت اخلال ایجاد می‌کند که هزینه هفت‌هزارتومانی برای انجام آن تنها به این دلیل است.

اگرچه دولت ثبت‌نام دریافت یارانه را به تمامی شعب بانک ملی علاوه بر کافی‌نت‌ها، مراکز پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی توسعه داده اما به نظر می‌رسد به‌دلیل عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع و مناسب بخش قابل‌توجهی از مردم از ثبت‌نام دریافت یارانه در شعب بانک ملی بی‌خبر هستند آنچنان‌که مشاهدات خبرنگار «شرق» از تعدادی از این شعب به‌خوبی گویای بی‌اطلاعی مردم از این موضوع است. همکاری بانک ملی در زمینه ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه بسته به برنامه‌ریزی رییسان و مدیران شعب متفاوت است، به‌گونه‌ای که برخی از این شعب از ابتدای شروع به کار صندوقی را برای انجام این کار اختصاص می‌دهند و برخی دیگر ترجیح داده‌اند تا ثبت‌نام متقاضیان را از ساعت سه تا هشت شب انجام دهند و در ساعات اداری از انجام این کار بپرهیزند. سردرگمی مردم در روز نخست و تعجیل همگانی برای ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی در این چندروز گذشته موجب ظهور و بروز موج جدیدی از اشتغالزایی و نوع جدیدی از درآمد‌زایی در مناطق مختلف شده است. هم‌اکنون در تمامی مناطق شهر تهران و البته بسیاری از شهرها و کلانشهرها، با گذر از معابر و خیابان‌ها، می‌توان تبلیغات ثبت برای دریافت یارانه نقدی را دید که در جهت کسب سود از عدم دسترسی گروه‌های مختلف مردم به رایانه و اینترنت است. کافی‌نت‌ها، فروشگاه‌های لوازم‌التحریر، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های لوازم‌خانگی، اغذیه‌فروشی‌ها و... اقدام به نصب آگهی‌های ثبت‌نام یارانه نقدی کرده‌اند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرزاد: 1393/1/2408:33:40،
42
26
این شلوغی ها یه چیز خیلی مهم رو نشون میده . اکثریت مردم ایران بی سوادن . دیگه خوندن و نوشتن سواد حساب نمیشه تو دنیای امروز . آخه مگه ثبت نام یارانه چه اطلاعات فوق تخصصی میخواد ؟ اکثر اطرافیانم تا حالا خودشون واسه یارانه ثبت نام نکردن .
پیمان 21: 1393/1/2408:34:19،
34
12
دولت چه فکرای به سرش میزنه میگه مردم بیکار نمونن با کارا مشغول بشین ببین چه اشتغال زای کرده بازم بگین این دولت بده ...... خدا عاقبت مردم رو به خیر کنه ببین چه گرونی در راه................
بی‏ ‏نام: 1393/1/2408:35:43،
19
15
خدایی‏ ‏اینهمه‏ ‏مسخره‏ ‏بازی‏ ‏برای‏ ‏۴۵۰۰۰ تومان‏ ‏که‏ ‏به‏ ‏مردم‏ ‏ندن
البته‏ ‏یه‏ ‏مدتی‏ ‏مردم‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏قضیه‏ ‏سرگرم‏ ‏میشن‏ ‏و........
رنگین کمان: 1393/1/2408:36:59،
26
26
اینا دیگه کی هستن بخدا من خودم سوپری دارم ثبت نام یارانه میکنم 2000 تومان بیشتر نمیگرم تازه اونم اگه طرف غریبه باشه از فامیل دوستان اشنا ها را مجانی ثبت کردم .خودمون به خودمون رحم نمیکنیم باور کنید هزینه ای کار500 تومان بیشتر نیس نمیدونم چطوری دولت گفت3500 به چه دلیلی؟؟؟؟؟
جلیل: 1393/1/2408:57:59،
22
13
چند ماهه دیگه دوباره ثبت نام جدید یعنی کاسبی جدید برای افراد فرصت طلب
توحید: 1393/1/2409:31:09،
21
16
به نظر من این طرح ثبت نام طرح خوبی هست و هر ماه باید اجرا بشه و بگن آیا شوا متقاضی یارانه اردیبهشت هستین ؟ ماه دیگه هم این سوال تکرار بشه آیا شما ... خرداد ماه ....؟
کلی نشاط تو اتماع زیاد میشه و کلی کافی نت و ... هم کار میکنه
جواب سر کار گذاشتن ملت رو انشاله در یافت خواهند کرد
شهرام: 1393/1/2411:24:24،
17
11
فکر کنم اماره بیکاری امسال کاهش پیدا کنه ولی خودمونیم طرحه خوبیه هم اماره بیکارا میاد پائین هم مردم سر گرم میشن
ولی این وسط باید فکری برای این فرصت طلبی شدید بعضی ها تو هر اوضاع و احوالی هم فکری کرد
جلال: 1393/1/2418:50:55،
12
19
تكليف اونهايي كه جا موندن چيه!
مهدی: 1393/1/2520:07:45،
16
12
برای آبادانی مملکت خرج میشود .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار