کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تماس صوتی تلگرام رفع فیلتر نمی‌شود

کدخبر:۳۸۵۷۲دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲:۲۹۲۷۷۳ بازدید

وزیر ارتباطات در مورد آخرین وضعیت توقف سرویس تماس صوتی تلگرام و تصمیم برای ارائه اینترنت نامحدود توضیح داد.

وزیر ارتباطات در مورد آخرین وضعیت توقف سرویس تماس صوتی تلگرام و تصمیم برای ارائه اینترنت نامحدود توضیح داد.

محمود واعظی امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های شرکت مخابرات ایران در آستانه راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت تصمیم برای توقف فروش اینترنت حجمی و ارائه اینترنت پرسرعت گفت: بحث مفصلی در این زمینه صورت گرفته است و شبهه ای که هم اکنون وجود دارد این است که در صورتی که اینترنت کاملا نامحدود شود تقاضا برای آن زیاد شده و فعالیت زیاد ممکن است باعث شود ظرفیت شبکه انتقال کشور پاسخگوی این حجم تقاضا نباشد. بر این اساس ممکن است نیاز به توسعه در حوزه شبکه انتقال زیرساخت داشته باشیم.

وزیر ارتباطات گفت: در این زمینه جلسه ای توسط مدیرعامل شرکت زیرساخت  و مدیرعمل شرکت مخابرات ایران انجام شده و قرار است نتیجه برنامه ریزی صورت گرفته توسط این دو شرکت هفته آینده به ما اعلام شود تا بتوانیم بر اساس آن تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

برنامه ای برای رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام نداریم

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام وجود دارد، گفت: خیر برنامه ای نداریم.

واعظی توضیح داد: چرا اصرار دارید سرویسی برای شرکت های خارجی ایجاد کنیم در حالی که مخابرات و اپراتورهای موبایل می توانند این سرویس را ارائه دهند. قرار نیست این شرکت ها ورشکسته شوند.

تعرفه تلفن و موبایل گران نمی شود

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر موضوع پیشنهاد افزایش تعرفه نرخ های مخابراتی که از سوی مخابرات مطرح شده بود نیز گفت: هیچ گونه قصدی برای افزایش تعرفه ها در حوزه تلفن ثابت، اینترنت و موبایل نداریم.

خدمات پرداخت در شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است

واعظی در مورد خدمات پرداخت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی خارجی همچون تلگرام گفت: طبق مصوبات قانونی هر گونه خدمات پرداخت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است و این تصمیم در راستای حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی گرفته شده است.

وی افزود: در مقابل به شبکه های اجتماعی داخلی این فرصت را داده ایم که اگر سه میلیون کاربر داشته باشند  امتیاز تبلیغات دارند و در صورتی که پنج میلیون کاربر داشته باشند  امتیاز پرداخت به آنها خواهیم داد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: هدف نهایی این است که تمامی فعل و انفعلات مالی و تبلیغاتی در بستر موبایل از طریق شبکه های اجتماعی داخلی باشند و کوچکترین امتیازی به شبکه های اجتماعی خارجی نمی دهیم.

به گفته واعظی در دنیا نیز شبکه های اجتماعی توسط دولت ها راه اندازی نمی شود بلکه با حمایت دولت و از طرق بخش خصوصی، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان ها گرفته و اقتصادی می شود.

بسته‌های اینترنت برای مردم اقتصادی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در این مراسم با اشاره به اینکه اولویت کشور، تحقق شبکه ملی اطلاعات است، اضافه کرد: این‌طور نیست که بگوییم این شبکه در یک سال به اتمام می‌رسد، بلکه ایده‌ها، نوآوری و تولید محتوا در این شبکه ادامه دارد و شبکه ملی اطلاعات همیشه در حال تکمیل خواهد بود.

واعظی با اشاره به اینکه برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد ظرف یک سال گذشته ترافیک محتوای داخلی حتی تا ۲۰ برابر نیز رشد داشته است، گفت: مخابرات و اپراتورها باید بسته‌های ارائه خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات را به گونه‌ای تعریف کنند که قیمت آن برای مردم اقتصادی باشد.

وی با تأکید بر اینکه نباید به گونه‌ای باشد که هزینه خدمات IT از سبد خانوار حذف شود، گفت: بسته‌های اینترنت را باید طوری تعریف کنیم که برای مردم استفاده از آن اقتصادی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به مسئولان مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه تصریح کرد: ممکن است این اقدام در کوتاه مدت باعث کاهش درآمد برای شما شود اما در صورتی که مردم از این خدمات استفاده کنند، به طور قطع با افزایش درآمد در دراز مدت همراه خواهید بود.

واعظی از مخابرات و اپراتورهای موبایل خواست با یک نوآوری و تعریف بسته‌های مختلف اینترنت، مجموعه متنوع از بسته‌های مختلف اینترنت را به صورت تلفیقی از صوت و دیتا برای مردم تعریف کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که قیمت این خدمات گران باشد، مردم مجبورند از شبکه‌های اجتماعی خارجی که سرویس تماس صوتی دارند، استفاده کنند؛ پس بهتر است که ما خودمان شرایطی فراهم کنیم تا مردم دنبال تماس صوتی شبکه‌های اجتماعی نروند.

واعظی گفت: در مورد تعرفه‌های تلفن و اینترنت نباید کاری کنیم که به مردم فشار بیاید، بلکه معتقدیم که مخابرات می‌تواند با ارائه بسته‌های متنوع در این بازار بزرگ از خدمات خود سود هم برده و برای توسعه آینده سرمایه‌گذاری کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص حمایت دولت از شرکت مخابرات ایران نیز گفت: ما حاضریم هر کاری برای توسعه مخابرات انجام دهیم و به عنوان سهامدار این شرکت، قول حمایت برای سرمایه‌گذاری در این بخش می‌دهیم.

وی همچنین قول داد که با وزیر نیرو برای حل مشکل قیمت برق مصرفی دیتاسنترهای داخلی وارد مذاکره شود.

واعظی با اشاره به تحولات مثبت صورت گرفته در شبکه مخابراتی کشور در بخش دسترسی و زیرساخت گفت: اگرچه در یک مقطعی به دلیل قدیمی بودن شبکه و نیز حجم کم سرمایه‌گذاری، مخابرات با مشکلاتی مواجه بود؛ اما امروز شاهد تحولات مثبتی در این شبکه هستیم و همانطور که مخابرات‌های دنیا با ارائه خدمات ارزش افزوده در حال پوست انداختن هستند، مخابرات ایران نیز وارد یک دوره جدید از تکنولوژی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مخابرات ایران خواست با توجه به اینکه تمامی اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات در کشور وابسته به شبکه مخابراتی هستند، اجازه استفاده از این ظرفیت و پتانسیل را به این اپراتورها بدهد.

وی تصریح کرد: تحقق بیش از ۱۰۰ هزار شغل در ICT و راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی بدون این مهم، ممکن نخواهد بود.

به گزارش مهر، در این مراسم نخستین دیتاسنتر اَبری مخابراتی با همکاری مخابرات و یک شرکت دانش‌بنیان در مرکز مخابراتی شهید بهشتی افتتاح شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار : 1396/4/2615:37:06،
199
11
پس این که میگن حکومت ایران حقوق بشر رو رعایت نمیکنه درسته!!!!
علی: 1396/4/2617:22:15،
64
4
دقت کردید چی گفت
چرا اصرار دارید سرویسی برای شرکت های خارجی ایجاد کنیم در حالی که مخابرات و اپراتورهای موبایل می توانند....
حالا تقصیر را بندازید گردن دادستانی. کار خودشون هست فقط مردم را بازی دادن که اون ها دستور دادن
ایرانی: 1396/4/2618:19:26،
57
4
اولا حکومت ایران نه، همون عبارتی رو استفاده کنید که همونهایی که میگی حقوق بشر رو رعایت نمیکنند نظامشون رو به اون اسم مینامند!، دوم اینکه شما چرا اینقدر دیر متوجه حقیقت 38 ساله شدی؟
وحید یوسفی: 1396/4/2701:14:59،
20
1
کاملا درسته
حقوق بشر در ایران رعایت نمیشه
لادن: 1396/4/2705:40:48،
16
1
معلومه دیگه، نون مخابرات تو انحصاره. دولت هم همیشه یک پای تمام ظلم ها به مردمه... موضوع تازه ای نیست، از اولشم میدونستیم کار خودتونه... حالا تو بنداز گردن دادستان، دادستان گردن تو!!!!!!
Omid: 1396/4/2710:39:33،
12
2
خب رفع فیلتر نکنید،واتس آپ،ویپسی، اسکایپ و... هست که همه شون تماس رایگانه، الان دیگه 20 سال پیش نیست که بخواهید مردم تلکه کنید
اینکه شماها برا مردم کاری نمیکنید خیلی سال پیش ثابت شده
مجید: 1396/4/2615:40:01،
112
3
من نمی فهمم با این همه فیلترشکن این کارها چه معنی دار؟!
سید: 1396/4/2617:14:59،
16
60
معنی دار نه عزیز، معنی دارد یا بهترین حالتش معنی داره. خواهشا به ته مونده ی فارسی گند نزنین.
پاسخ به سید: 1396/4/2621:44:24،
38
3
عزیزم تند تایپ کردم صفحه کلید "ه" را ثبت نکرد! زود قضاوت نکن!
کوکی: 1396/4/2615:53:30،
100
4
خخخخ...
مثل خودروسازها.خودشون تکنولوژی ندارن.از جای دیگه هم که یه تکنولوژی جدید میاد که هزینه مردم رو پایین میاره با کیفیت کار بالاتر آقایون به زور میگن نه باید این پر هزینه تر رو استفاده کنی.عجب گیری کردیم.
ناصر: 1396/4/2615:54:13،
157
7
دلیلش واضحه: دوس داریم جیب مردم رو بیشتر خالی کنیم.

من 5 ساله فرانسه زندگی میکنم. ماهی 28 یورو میدم برای خط موبایلم با خرمات زیر

1. مکالمه نامحدود
2. sms نامحدود
2. اینترنت 20 گیگا بایت
3. سرعت خط 16 مگابایت بر ثانیه


اونوقت تو ایران باید رو قبض موبایل باید آبونمان و عوارض و هر کوفت دیگه ای هم میدادم، با خدمات در حد صفر.

واقعا مردم باید فکر اساسی بکنند برای خودشون به جای حضور حماسی در شوهای سیاسی
حسام: 1396/4/2618:01:20،
6
37
آقا مطمئنی 16 مگابیت نیست؟ 16 مگابایت خیلیه ها! یعنی 128 مگابیت!
امین: 1396/4/2713:23:24،
3
2
ایرانسل سرعتش تا ده مگابایت میرسه فرانسه نمیخواستی انقدر باشه؟
احمد: 1396/4/2616:36:55،
53
1
هی خدا

همین کارارو میکنید که جهان سومیم
علی ایمانی: 1396/4/2616:54:17،
37
1
از مرداد 96 آقای وزیر قول اینترنت نامحدود رو داده بود.
پس چی شد ؟!
Hooman : 1396/4/2617:37:47،
19
1
نیازی نیس که رفع بشه
اصلا میخوام تا 100 سال رفع نشه
وقتی فیلترشکن چه کاریه از هزار جای دیگه هم فیلترش کنن خخخخ
علی: 1396/4/2618:00:22،
35
1
اونقدر کارای احمقانه تو این مملکت زیاده این یکی هم روش.
خوشبختانه گذر زمان و پیشرفت علم در غرب و آمریکا و ورود آن به ایران جلو تصمیمات غلط اینها را میگیره.
محسن: 1396/4/2618:31:41،
21
1
چه جالب خيلي راحت هر چي گفته بود رو پس گرفت
ایرانی: 1396/4/2619:07:25،
71
7
دوران جوانی ما متولدین دهه ۵۰درحسرت وتباهی گذشت.ازوقتی به سن بلوغ رسیدم با آموزه های مذهبی آقایون فهمیدم من پسرایرانی آتش هستم ودخترایرانی فلکزده پنبه است و مادوجنس مخالف دراین جامعه هرگزفرصتی برای "عشق" ودوست داشتن تجربه نکردیم.تمام رابطه ماخلاصه شد دردوجلسه خواستگاری به سبک سنتی و ازدواجی بدون عشق وبه امید وعده علما که عشق بعدازازدواج به وجود میاد.بعدها وقتی دنیا کوچکترشد وبافرصتی که داشتم مردم دیگرکشورها رو دیدم فهمیدم خداییش جوانان ایرانی ازهمه بدبخت تر بودن.همه باعشق همسرشون رو انتخاب میکردن ولی تو ایران فقط وفقط به دلیل آموزه های علما که ماآتش ودختر پنبه هست عمرمون رو به فنا دادیم.آیا اون مرجع عمر من رو بهم برمیگرونه تا دوست داشتن رو تجربه کنم؟؟تقسیم جامعه به "محرم"و"نامحرم" جز آپارتاید مذهبی چی میتونه باشه؟؟
a: 1396/4/2703:33:36،
5
1
کلا زندگی ما رو فیلتر کردن به نفع خودشون
امیر : 1396/4/2709:03:12،
4
2
مردم باید از واتس آپ استفاده بکنند هم بین المللیه و هم تماس صوتی داره چه اصراریه که همه از تلگرام استفاده می کنند ، از ماست که برماست
سام: 1396/4/2710:54:32،
9
1
بدرك تا ميتونين فيلتر كنين واسه هر زهري پادزهري هم هست ٤ ميليارد بدين هزينه فيلترينگ با ٤٠ هزار تومن دورتون ميزنيم
از دولت قبل ياد گرفتيم تحريم ها رو بايد دور زد
هوبور: 1396/4/2714:18:06،
3
1
خب تماس صوتی رو آزاد کنید . بجاش درآمد شرکتها از اینترنت موبایل افزایش پیدا می کنه . راستی با این منطق شما ، دوربینهای دیجیتال را ممنوع کنید چون به درآمد عکاسی ها لطمه می زند . آب معدنی را ممنوع کنید چون به شرکت آب لطمه می زند . ایمیل و چت رو تعطیل کنید چون از درآمد اس ام اس ها کم می کند. فقط حیف که شما دیراومدین . وگرنه خودرو را هم ممنوع می کردید تا به درآمد گاری ها لطمه نزند . حیف شد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار