کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ماجرای کیهان درباره رشوه به یک مقام دولتی در قرارداد توتال!

کدخبر:۳۸۴۶۰جمعه، ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸:۳۹۹۲۲۳ بازدید

کیهان که مدعی کشف رشوه توتال به دولتمردان روحانی بود، دست آخر سندی را چاپ کرد که فارغ از اصالتش تاریخش مربوط به دوره احمدی‌نژاد است ...!
ماجرای کیهان درباره رشوه به یک مقام دولتی در قرارداد توتال!

روزنامه کیهان در گزارش روز 22 تیرماه خود نوشت: بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در جلسه علنی دیروز در تشریح جزئیات قرارداد نفتی ایران با شرکت توتال فرانسه، با بیان اینکه قراردادهای نفتی ایران تنها به الگوی جدید قراردادی محدود نمی‌شود و  شرکت ملی نفت ایران از انواع دیگر قراردادها از جمله بیع‌متقابل، خرید خدمت و EPCF بهره می‌گیرد، گفت: الگوی جدید قراردادهای نفتی به عکس قراردادهای فاینانس هیچ محدودیتی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی و ارجاع کار به شرکت‌های داخلی ندارد.

وی در ادامه به توجیه محرمانگی قرارداد با توتال پرداخت و اظهار داشت: در بهمن ماه 1394 یادداشت تفاهمی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه برای مطالعه و پیشنهاد و ارائه طرح توسعه فاز یازده پارس جنوبی امضا شد و در همان روز نیز یعنی هشتم بهمن ماه 94 ما قرارداد رازداری و محرمانگی را با شرکت توتال امضا کردیم و در پی آن نیز اطلاعات میدان را در اختیار این شرکت قرار دادیم چرا که هرکس که بخواهد پیشنهادی برای توسعه میدان ارائه کند باید اطلاعات میدان را در اختیار داشته باشد.

وی افزود: برخی از منتقدان می‌گویند که دولت قراردادی را امضا کرده که در طول 20 سال 50 درصد تولید میدان را به شرکت خارجی واگذار کرده که این حرف، حرف نادرستی است و به این خاطر است که این افراد اطلاع از وضعیت قرارداد ندارند.

وزیر نفت اظهار داشت: ارزش تولید میدان یازدهم پارس جنوبی در طول سال بیش از 5 میلیارد دلار است که در بالاترین حد پرداخت ما که نزدیک به یک میلیارد است تنها 20 درصد و یا کمتر از درآمد حاصل از این میدان پرداخت می‌‌شود.

زنگنه خاطرنشان کرد: بالاترین رقمی که ما در قرارداد پرداخت می‌کنیم 989 میلیون دلار مربوط به سال هشتم قرارداد است، در سال نهم 983، در سال دهم 980 و همین‌طور کمتر می‌شود.

این موضوع امری تمام‌شده است!

وزیرنفت با بیان اینکه انتقاداتی اخیرا در این زمینه به گوش می‌رسد، گفت: این انتقادات مربوط به این قراردادها نیست بلکه به مصوبه دولت در مورد ساختار الگوی قراردادها بر‌می‌گردد یعنی این افراد این مصوبه را قبول ندارند؛ البته در مورد این مصوبه اظهارنظری اتفاق بیفتد مانعی ندارد اما این موضوع امری تمام‌شده است چرا که تمامی مراحل آن طی شده و طبق قانون در حال اجرا است.

وی همچنین با اشاره به اینکه برخی معتقدند 50 سال تولید میدان را به طرف خارجی داده است در حالی که چنین چیزی اصلا صحت ندارد و مورد قبول نیست، اظهار داشت: برخی هم می‌گویند جریمه در قرارداد لحاظ نشده در حالی که درون ساختار این قرارداد جریمه وجود دارد به گونه‌ای که اگر یک سال در کار پیمانکار تاخیر بیفتد بازگشت سرمایه پایین آمده و حتی اگر هزینه‌ها زیاد شود باز هم سرمایه کاهش می‌یابد.

وزیر نفت با بیان اینکه برخی مدعی هستند توتال در طرف قطر سهم دارد و مشکل پیش می‌آید، گفت: بنابر آمار رسمی تولید قطر از کل تولید گنبد شمالی که قسمت جنوبی پارس جنوبی در قطر است، 4 درصد بوده یعنی 16 میلیون مترمکعب سهم توتال است که در هیچ میدانی به این صورت نیست.

زنگنه همچنین یادآور شد: قطر مبارز فی‌سبیل‌الله نیست بلکه کاسب است. البته توتال نیز ادعا می‌‌کند در قطر، قطری هستیم و در ایران ایرانی. که در این میان عده‌ای می‌گویند وقتی در آمد و سود توتال در قطر بیشتر است چرا به ایران آمده است؟ که باید گفت در امور اقتصادی باید ملاحظات امنیتی در نظر گرفته شود اما روحیه امنیتی نباید در فضای اقتصادی حاکم باشد. تمامی سازوکارها را در این زمینه پیش‌بینی کردیم که مشکلی به وجود نیاید و همچنین شرکت توتال نیز مشکلی به وجود نمی‌آورد چرا که در دنیا اعتبار دارد.

هیئت نظارت بر قرارداد با توتال نظارت خواهد داشت

گفتنی است علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست دیروز پس از ارائه گزارش بیژن زنگنه وزیر نفت طی سخنانی به نظارت بر قرارداد با توتال اشاره کرد.
وی اضافه کرد: هیئت نظارت متشکل از نماینده‌ای از قوه قضائیه و روسای کمیسیون‌های انرژی و بودجه بر این موضوع نظارت خواهند داشت.

توهین وکیل‌الدوله‌ها به منتقدین 

در جلسه علنی دیروز تعدادی از نمایندگان در مخالفت با سه فوریت طرح توقف قرارداد با توتال سخنرانی کرده و در این راستا کواکبیان به نمایندگان مخالف حمله و به آنان توهین کرد.

احمد مازنی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در سخنانی به عنوان اولین مخالف سه‌ فوریت طرح توقف قرارداد با شرکت توتال، اظهار داشت:‌ ما برای حل مشکل اشتغال و بحران اقتصادی و اجتماعی در جامعه نیازمند سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی هستیم، سؤال اینجاست چرا این همه حساسیت در کشور مطرح می‌شود؟ ماه‌هاست برای چارچوب و فُرمت قرارداد با توتال مباحث مختلفی در کشور انجام شده است، ما برای دولت این اندازه اعتماد و شأن قائل نیستیم که قراردادی که مراحل مختلف را طی کرده را به نتیجه برساند.

در ادامه این جلسه مصطفی کواکبیان دیگر نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس در سخنانی به عنوان دومین مخالف سه‌ فوریت طرح توقف قرارداد با شرکت توتال، اظهار داشت: 8 الی 9 نفر از امضاکنندگان این طرح از نمایندگان روحانی مجلس هستند، گویا فراکسیون روحانیون مجلس این طرح را ارائه داده، احتمالاً این روحانیون امضاکننده طرح خیلی «تخصص نفتی!» داشتند! 

نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد پس از اظهارات مصطفی کواکبیان در مخالفت با فوریت طرح توقف اجرای توتال، اظهارات نماینده تهران را توهین به روحانیت توصیف کرد و از کواکبیان خواست تخصص خود را بیان کند تا مشخص شود وی به چه میزان در حوزه نفت تخصصی دارد.

وی خطاب به علی مطهری نایب رئیس مجلس اظهار داشت: آقای مطهری! من خواهش می‌کنم به این رفتار پوپولیستی که برخی دارند و طی آن به جریانات سیاسی و روحانیت توهین می‌کنند رسیدگی کنید.

به گزارش فارس، کواکبیان پس از متشنج شدن صحن علنی پارلمان به دلیل توهینی که به قشر روحانی مجلس کرده بود، ضمن عذرخواهی، گفت: بنده کوچک‌ترین قصدی برای اهانت و جسارت به مقام شامخ روحانیت نداشتم، اگر آخوندتر از روحانیون مجلس نباشم، اندازه آنان دروس فقهی را خواندم.

توهین کواکبیان به نمایندگان و منتقدین عملکرد دولت در چهار سال گذشته سابقه داشته است، دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور از هیچ توهینی به منتقدان در این سال‌ها فروگذار نکرده و در این راستا روحانی منتقدین را بی‌سواد و بی‌شناسنامه خوانده و آنان را به جهنم حواله داده است!

سخنگوی دولت نیز روز سه‌شنبه در واکنشی توهین‌آمیز نسبت به حق قانونی مجلس گفته بود: «نماینده مجلس حق دارد طرح سه فوریتی برای لغو قرارداد توتال ارائه دهد، البته حرف مفت مالیات ندارد!».

گفتنی است زمانی که یک نماینده مجلس در اظهار نظر در صحن علنی مراقب گفتار خود نیست و به منتقدین و همکاران خود اهانت می‌کند طبیعی است که سخنگوی دولت نیز رعایت شئونات اخلاقی را نکرده و به منتقدان فحاشی کند.

از سوی دیگر از نمایندگانی چون کواکبیان انتظار می‌رود که از برخی وزرای دولت یازدهم که به صراحت در گفت‌و‌گوهای تلویزیونی و مطبوعاتی از تخصص نداشتن خود در حوزه کاری بر عهده گرفته سخن گفته‌اند مطالبه استعفا کنند!

موافقان سه فوریت چه گفتند؟!

موافقان سه ‌فوریت طرح توقف قرارداد با توتال در جلسه علنی دیروز تاکید کردند این قرارداد غیرقانونی بوده و توتال برای افزایش منافعش در قطر به ایران آمده است.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در سخنانی به عنوان متقاضی سه ‌فوریت طرح توقف قرارداد با شرکت توتال، اظهار داشت: توتال شرکتی بدعهد و دارای سابقه بد در ایران است و از سال 79 تا سال 87 علیرغم قراردادی که با ایران داشت، هیچ اقدامی انجام نداد و در نهایت از ایران رفت.

وی افزود: توتال 90 میلیارد دلار از سال 79 تا 87 به ایران ضرر زد و حتی اجازه نمی‌داد کسی یا شرکتی بیاید و پروژه را به اتمام برساند و 60 میلیون دلار نیز به برخی افراد در ایران رشوه پرداخت کرد. 

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق سه ‌فوریت طرح مذکور با بیان اینکه قرارداد با توتال غیرقانونی است، گفت: قرارداد ایران با توتال دارای چند فساد اصلی است، توتال به خاطر اینکه منافع خود را در قطر به حداکثر برساند به ایران آمد، از طرفی فاز 11 پارس جنوبی را می‌توانستیم به راحتی با توان داخلی به انجام برسانیم و بسازیم اما متأسفانه دولت آن را به توتال تقدیم کرد در حالی که هزاران مهندس در کشور ما بیکار هستند ولی دولت بدون تشریفات این فاز را به توتال واگذار می‌کند و این درست نیست. 

وی تصریح کرد: عده‌ای گفتند ما منتقد دولت هستیم در حالی که اینگونه نیست ما وکیل‌المله هستیم و قراردادهای ظالمانه را امضا نمی‌کنیم.

نگران تکرار مفاسد گذشته هستیم 

حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان نیز طی سخنانی درباره قرارداد ایران با شرکت توتال اظهار داشت: متأسفانه این قراردادها 25 ساله پیش‌بینی شده‌اند، در حالی که در سال 70 قراردادی با شرکت توتال منعقد شد، اما آنان 8 سال کاری انجام ندادند و در سال 87 کارها را رها کرده و از ایران رفتند و فاز پارس جنوبی که به آنها سپرده شده بود را به هیچ کس ندادند، اما قرارگاه خاتم‌الانبیاء کارهای زیادی انجام داد. 

شهریاری تصریح کرد: می‌گویند کسانی قرارداد IPC امضا کردند که قرارداد کرسنت را امضا کردند. شرکت توتال در این قرارداد با ایران، 12 میلیارد دلار سود نصیبش می‌شود و ما نگران آن هستیم که با ورود مجدد توتال به ایران، مفاسد این شرکت دوباره تکرار شود و اتفاقاتی برای ایران بیفتد. 

دروغی که در صحن علنی مجلس زده شد!

در ادامه زنگنه پس از پایان صحبت‌های نمایندگان مجلس در سخنان کوتاهی با بیان اینکه حضور شرکت‌های خارجی و تعدد حضور آنها موجب پیشگیری از اعمال تحریم‌ها بر کشور خواهد شد گفت: اتفاقا در مجموعه سیاست خارجی اگر قرار است با اروپا کار کنیم قوی‌ترین قدرت سیاسی اروپا فرانسوی‌ها هستند؛ ضمن اینکه فرانسوی‌ها هم با چین آمدند. 

وی در ادامه گفت: خیلی‌ها می‌گویند با سرمایه‌گذاری خارجی موافقیم و لکن ... این صحبت‌های اینها ما را کشته است. اگر مخالفید صریحا بگویید با سرمایه‌گذاری خارجی مخالفیم و به من بگویید حق نداری قرارداد ببندی، اما مگر با چند شرکت می‌شود قرارداد درجه یک بست؟ 

به گزارش ایرنا، زنگنه همچنین گفت:  برخی می‌گویند این شرکت رشوه گرفته است؛ من می‌گویم سوابق را به قوه قضائیه بدهید تا ممنوع‌المعامله شود؛ من از توتال پرسیده‌ام و آنها می‌گویند «این‌طور نیست و ما هیچ جا محکوم نشده‌ایم و موضوعی که در بورس آمریکا بوده یک کلمه آن مربوط به ایران نیست». شما اگر نظری غیر از این دارید اسنادتان را به من بدهید و اگر نمی‌خواهید اسناد را به من بدهید به قوه قضائیه ارایه کنید.

وی تصریح کرد: نمی‌توانم بدون اینکه دستوری به من داده و یا حکم قضایی صادر شود، با یک شرکت قرارداد امضا نکنم.

وزیر نفت همچنین با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر اینکه «توتال گفته است در شرایط تحریم،‌ از ایران می‌روند» گفت: خب اگر تحریم سازمان ملل و شورای امنیت باشد، پس بگویند می‌مانیم؟ مگر می‌توانند بمانند؟ مگر کسان دیگر ماندند؟ خب می‌روند؛ تحریم سازمان ملل است.

وی تصریح کرد: اما باید در نظر داشته باشیم که حضور و تعدد حضور این شرکت‌ها باعث می‌شود تحریم‌ها هرگز اتفاق نیفتد که لازم شود بروند یا نروند؛ چون خودشان ضرر می‌کنند.

زنگنه در حالی ماجرای رشوه توتال را تکذیب می‌کند که براساس مستندات وزارت دادگستری آمریکا توتال به طرف ایرانی در قرارداد پیشین رشوه داده و محکوم شده و این محکومیت را پذیرفته است.

در سند رسمی وزارت دادگستری آمریکا آمده است شرکت نفتی توتال به جرم رشوه دادن به یک مقام رسمی دولت اسبق ایران (دولت اصلاحات)، محکوم به پرداخت بیش از 245 میلیون دلار جریمه شده است.

از سوی دیگر زنگنه همانند ماجرای برجام که گفته شد تحریم‌ها در روز نخست و با انعقاد قرارداد فسخ خواهد شد از ریشه هر نوع تحریمی در آینده را تکذیب می‌کند و می‌گوید تحریمی صورت نخواهد گرفت که توتال از ایران برود، پس از امضای برجام نیز چنین ادعاهایی مطرح شد ولی نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد که بر میزان آنها نیز افزوده شد!
خروج «طرح توقف قرارداد

 با شرکت توتال» از دستور کار مجلس 

نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز بهارستان سه ‌فوریت طرح الزام دولت به رعایت مصالح و منافع ملی و قراردادهای نفتی و گازی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی (IPC) را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این طرح دارای 23 امضا بود که پس از اظهارات مخالفان و موافقان فوریت طرح مذکور که به «طرح توقف قرارداد با شرکت توتال» نیز شهرت دارد، تعدادی از امضاکنندگان امضای خود را پس گرفتند و طبق اعلام محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس، تعداد امضاها به کمتر از 15 امضا رسید و بدین ترتیب دیگر این طرح از دستور کار خانه ملت خارج شد و در نتیجه رأی‌گیری هم برای فوریت این طرح انجام نشد.

بیانیه 171 نماینده 

171 نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار ایجاد فرصت برای جوانان فرهیخته و متخصص در سطوح عالی مدیریت دولت دوازدهم شدند.
خبر دیگر اینکه سوال ملی جهانبخش محبی‌نیا نماینده میاندوآب در مجلس از وزیر امور اقتصادی و دارایی با موضوع علت عدم شناسایی و لیست دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و ضعف صیانت از احقاق حقوق ملت اعلام وصول شد.

631e9tviv23336h8bwwi.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1396/4/2322:50:58،
56
390
کرسنت دوم
علي: 1396/4/2323:14:58،
225
24
اون بالا may 29 2013 كه دولت دست روحاني نبوده كه ؟
حــسن کـچــل: 1396/4/2400:10:49،
54
186
همش بازی سیاسی است . . .
تو این چهار سال با این شرکت و اون شرکت قرارداد امضا کردند ؛ پس چرا فاجعه اقتصادی همچنان ادامه داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا بازار و جیب مردم روز خوش به خودش نمی بینه؟؟
بـــرجام و قرارداد هایی از این شکل فقط داره منافع آقایون رو بیشتر میکنه نه ملت رو .
روحانی فکر و توانش رو گذاشته برای خارجی ها . پژو ـ رنو ـ توتال .........
ماسه: 1396/4/2401:11:48،
110
41
درود بر کواکبیان و مطهری
2030: 1396/4/2401:52:05،
45
78
تاریخ انتشار سند در سایت مربوطه در دولت احمدی نژاد ست اما تاریخ وقوع جرم در دولت خاتمی است
محمد: 1396/4/2402:56:22،
43
30
تاریخ گزارش برای ۲۰۱۳ است ولی این گزارش به دوره اول وزارت جناب زنگنه اشاره میکنه نه اینکه برای دوره احمدی نژاد است!
یعنی اینکه در سال ۲۰۱۳ این سایت این گزارش رو منتشر کرده
لطفا دوستان عزیز دقت کنین
نیما: 1396/4/2403:15:16،
38
132
با اینکه اصلا با کیهان حال نمی کنم ولی با این موضوع که مطرح کرده کاملا موافق هستم !

هموطنان به هوش باشید که یکی از میادین ملی که متعلق به همه مردم هست فروخته شده !

چرا از دکل گمشده تعجب می کنید ولی از میدان فروخته شده تعجب نمی کنید ؟

25 سال میدان رو با +50 درصد سهام واگذار کنی به یک شرکت فرانسوی به جز فروش دیگه چه اسمی می شه روش گذاشت ؟

اصلا چرا باید قراردادی که برای منابع ملی بسته می شه محرمانه باشه ؟؟؟
عبدی: 1396/4/2406:03:08،
43
13
عنوان مقاله با متن مطابقت ندارد ابن بی انصافی رسانه ای است این کار ایران جیب ژست بود عنوان مقاله نشان میداد در این قرارداد جدید توتال رشوه پرداخت شد در صورتیکه تاریخ سند 2013 هست ما که پول سرمایه گذاری نداریم با سرمایه گذار خارجی هم چنین برخوردی میکنیم معلوم نیست دنبال چی هستیم؟
مهرداد: 1396/4/2406:48:43،
55
28
تاریخ مال دوره احمدی نژاد، عجب گافی داده، خخخ
خودزنی به این میگن،
به حسن کچل: 1396/4/2408:32:19،
89
22
چون در دوران 8 ساله مغولی، اقتصاد به نحوی نابود شد که حضرت فیل هم نمی تواند یک شبه آن را درست کند.
احمد: 1396/4/2408:48:42،
30
10
دوستان این ها همه دعوای زرگریه
مطمئن باشید اگر کسی اختلاف نظر کلی با مجموعه داشته باشه سریع حذف میشه
می تونید به تاریخ مراجعه کنید و ببینید که افرادی که واقعاً اختلاف نظر داشتند چطر از این جمع حذف شدند
ببخشید که نمیتونم واضح تر صحبت کنم
میلاد: 1396/4/2322:52:55،
269
17
این بیشتر دنبال منافع قطرن تا ایران اخه یکی بگه بابا 18 سال قطریا 13 برابر ما برداشت کردن چرا صداتون در نیومد ؟؟؟
یه نفر: 1396/4/2323:45:20،
93
11
چون قطر بهشون حق حساب میداده.
علی: 1396/4/2323:59:03،
22
62
خب به لطف زحمات همین دوستان نفتی فعلی بود.
کی بود دهه هفتاد پول داد به توتال جهت تحقیقات بر روی میدان مشترک پارس جنوبی؟ کی بود اواخر سال 80 از ایران گذاشت و رفت و تمام اون اطلاعات را به خاطر ضعف متن قرارداد به قطر فروخت؟ و در اخر هم یه طرح اشتباهی به ایران داد؟
نمیگم نباید از توتال استفاده کنیم نه اتفاقا با توجه به تجربه اون ها جهت افزایش بهره برداری از اون ها باید استفاده کنیم ولی اگر نظارت نکنند نتیجه اش میشه فازی که 10 سال دست توتال بود جهت راه اندازی اخر هم یکی که کار عمرانی میکرد تمومش کرد :|
Benyamin: 1396/4/2411:36:18،
14
12
حالا این قراردای که ۲۵ ساله بستن و زیز ۲۰ درصد به ما میرسه خوبه!!!!!
رئوف: 1396/4/2322:54:50،
400
43
به نظرم همین که کیهان مخالف این قرارداده پس این قرارداد حتما خوبه .
پيمان : 1396/4/2323:12:58،
139
20
چقدر تحليلت عالي بود احسنت
احمد: 1396/4/2400:00:57،
38
202
به نظر من همین که غربگرا ها با هاش موافقند یعنی بده. فروختن وطن
تا ۱۴۰۰ با روحانی: 1396/4/2400:25:15،
87
23
دقیقا . گل گفتی
تا ۱۴۰۰ با روحانی: 1396/4/2400:29:41،
120
24
از بعد از مشخص شدن نتیجه آرا تا همین الان و تا ۴ سال آینده باید به این رفتارها و کارشکنی ها و سنگ انداختن ها عادت کنیم این موضوع جدیدی نیست ما به این رفتارهای بی منطق خیلی وقته سرتکون میدیم و تاسف میخوریم
#روحانی_تنها_نیست
جواب احمد: 1396/4/2408:30:10،
48
20
این احمد و امثال احمدها اگر منطق و دانش داشتن میشد باهاش بحث کرد ولی متاسفانه نه سواد دارن و نه منطق. برای همین بحث کردن با این آدم ها کار بیهوده ای هست.
خوش باش عمو جان
یه نفر: 1396/4/2322:55:26،
312
34
برجام و یکی از محصولهای آن به نام قرارداد توتال مشت محکمی بود بر دهان کاسبان تحریم.
بهادری: 1396/4/2322:57:42،
235
23
اینو مطمئن باشین اگه کوچکترین مدرک واقعی داشتن با توجه به جو موجود کشور الان افراد مورد نظر دستگیر و تفهیم اتهام هم شده بودند!؟! موضوع سر لجبازی با دولته کسانی که در انتخابات از طرف اکثریت مردم طرد شدن و دارن پله پله جایگاه اقتصادی شونو از دست میدن دارن بهانه جویی میکنن
احمد: 1396/4/2400:03:42،
27
119
شما که انقدر نظر اکثریت مردم برات ملاک هست اگر یادت باشه سال 88 وقتی نامزد اقلیت اون زمان رای نیاورد کشور را به آشوب کشیدند رهبران فکری شما...
محسن: 1396/4/2408:20:25،
47
13
احمد جان به حول و قوه اللهی دکتر محمود برای همیشه مردم ایران را بیدار کرد
محمود به ما یاد داد اصولگرایی یعنی چه محمود به ما یاد داد ما می توانیم یعنی چه محمود به ما یاد داد کاغذ پاره بودن تحریم ها یعنی چه محمود به ما یاد داد مدیریت جهانی یعنی چه بطور کلی محمود به ما عیار کشورمان و ساست مداران اصولگرایش را اموخت
پاسخ احمد: 1396/4/2408:27:43،
45
13
نامزدی که اول بوداماباتقلب گسترده کس دیگه بجاش شدرییس جمهور.اون روزهای سیاه رویادآوری نکن که خیلی هزینه داره
حامد: 1396/4/2408:28:01،
45
12
احمد جان اون که سوری بود. خودتم بهتر میدونی :)
پدی(originalدلواپس سابق): 1396/4/2323:06:08،
237
19
عنقدر بسوزید تا بسوز دون تون پاره شه!
alireza: 1396/4/2323:14:27،
24
65
اخه بنده ی خدا ... تاحالا شما و امثال شما چه سودی بردبن که اینجوری سینتو داری چاک میدی ؟
بگین چه سودی ، بخدا من بیکارم و هیییچ نفعی ازین دولت های فعلی و گذشته هم هرگز نبرده و امیدم ندارم که هیچ توجهی به جوونای امثال من بشه .
ولی همین که بدونم یه عده ای از هم وطنام حداقل یه نفعی دارن میبرن بخدا دلم خوش میشه.
بهم بگین چرا سینتونو چاک میدین ، چی دیدین ؟
به alireza:: 1396/4/2409:20:44،
25
14
مهم نیست چی دیدیم. مهمه اینه که چی ندیدیم !!!

اگه برجام نبود الان دلار شده بود 15 هزار تومان و یه دونه مرغ ناقابل می شد 70 هزار تومان. میخواستن تولید نفت ما رو نصف کنن مستر. شوخی نیست که !!!
Amin: 1396/4/2323:08:46،
54
19
درود بر سياست خارجي تعامل گرا، الان دوران زندگي در دهكده جهاني هستش نه دوران انزوا، اين قرارداد ها علاوه بر دور كردن سايه تحريم و جنگ باعث انتقال تكنولوژي به ايران مي شود، خدا اجر به مصوبينش بده....
امیر: 1396/4/2323:11:58،
94
17
کیهان داره حرف دل اسراییل را میزنه فک کنم از اونجا تغذیه میشه.ایرانجیب خاهشا سانسور نکن
علی: 1396/4/2323:12:17،
67
18
کیهان دلواپس ب توان 2
اوستا: 1396/4/2323:20:29،
73
16
با تشکر از زحمت برادر ارزشی حاج حسین شریعتمداری برای یافتن و انعکاس این سند اما سوالی که ایشان باید پاسخ دهند اینکه ایشان به استکبار جهانی اعتماد دارند ؟؟؟؟ چونکه سند ارائه شده ایشان توسط وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است؟؟؟
وردان: 1396/4/2410:49:36،
15
7
گل گفتی اوستا .... چطوراونجا که همین منابع غربی حرف ازنقض حقوق بشرو فساد سیاسی واداری میزنن میشن دژمن اما الان به منابعشون اعتماد میکنین.... یک بام ودوهوایی تاکی؟!
رامین: 1396/4/2323:23:32،
18
14
پارسال که بساط خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس راه انذاخته بودن دادکان میگفت این مسخره بازی برای اینه سر ملت گرم کنن که نگن گوشت کیلو چند?
الانم همینه جنگ زرگری برای سرگرم کردن ملت احساسی ما در صورتی که دعوا سر لحاف ملاست و منافع خودشونه و چیزی به ما نمیرسه
بهترین روش برای سرگرم کردن ملت جنگ زرگری هست
مسعود: 1396/4/2323:27:06،
51
14
داداش این که کیهان داده بیرون تاریخش مال دولت قبل روحانیه کیهان چرا خود فروشی کردی
محمد: 1396/4/2323:33:09،
46
14
ظاهرا کیهان یادش رفته تاریخ قرارداد رو عوض کنه
دقت کنید 29 می 2013 یعنی چی؟؟؟؟؟
این زمان دوره احمدی نژاد بوده نه روحانی!!!
اصلاح طلب: 1396/4/2323:33:27،
39
15
تاریخ این رشوه نامه ماه می2013 مصادف است با اردیبهشت 92 که مربوط به دولت احمدی نژاد است این یعنی گل به خودی کیهان
بهنام: 1396/4/2323:38:44،
31
13
افشاگری کیهان مربوط به 29 ماه می 2013 میباشد که در زمان احمدی نژاد اتفاق افتاده
سینا: 1396/4/2323:56:17،
17
31
فعلا دنیا برعکس شده بدترها خواستنی تر هستند و این از خصوصیات آخرالزمان هست
سینا: 1396/4/2400:15:09،
51
11
اقای شریعتمداری در دولت اقای ... کجا بودن پس چرا اون وقت تیتر با فونت پنجاه نمیزدن ، اگر کیهان بگه ماست سفیده من باور نمیکنم ، شما محاله که این روزنامه رو بخری و تیتر اول فحش و دشنام و افترا نباشه ، اگه کیهان میگه بده شما مطمعن باشد که قرارداد خوبیه.
رضا: 1396/4/2400:28:09،
55
14
اگه کیهان بگه روز روشنه من یکی میگم نخیر تاریکه !
دانا: 1396/4/2400:31:07،
40
13
امان از دست این شریتمداری
رسول : 1396/4/2400:32:48،
37
17
این سند تاریخش مال 2013 هستش که یعنی چه؟ یعنی عهد احمدی نژاد هم این بیچاره ها باید جواب بدن. شریعت مداری به کاهدون زده خخ .چوک سال
علیرضا: 1396/4/2400:40:33،
43
13
تاریخ این چیزی که کیهان رو کرده 8 خرداد 1392 است و میشه در زمان استقرار دولت محمود احمدی نژاد!!!
خودش را ضایع کرده و گل به خودی زده!
زیرککککککک: 1396/4/2400:43:27،
48
11
دوستان دوستان دوستان
تاریخ قرار داد مال ۲۰۱۳ ماه مه است
یعنی حدود خرداد ۹۲
دولت پااااااااک دست!!!
اون موقع جناب شریعتمداری در کجا سیر میکرد؟!!
Benyamin: 1396/4/2411:38:41،
9
6
سال ۱۹۹۵ بوده که این اتفاق افتاده
ایران کجایی: 1396/4/2400:53:26،
13
6
مردم درگیر جور کردن پول دارو و اجاره هزار تا چیز دیگه اند اونوقت حرف از 60 میلیون دلار رشوه است خدایا نجاتمون بده به خدا ما معصوم به این دنیا اومدیم چراااا مارو انداختی ایران
آشنا: 1396/4/2401:02:10،
16
26
متاسفانه دانشمندان کامنت گذار در خصوص تاریخ فراموش کرده اند این تاریخ محکومیت توتال است نه تاریخ رشوه دادنش. آقای زنگنه جواب کرسنت را بدهد .
یکی از مشکلات فعلی ما عدم محاکمه آقایان تکنوکرات غربگرا در جریان خصوصی سازی به نام خود یا زنانشان و دوستانشان و بستن قرادادهایی مثل کرسنت است
حمید: 1396/4/2401:12:13،
11
7
ایران جیب حالت خوبه تیتر زدی کیهان فلان بعد تو متنیک کلمه درباره سند کیهان صحبت نکردی
علیرضا: 1396/4/2401:48:30،
25
14
کیهان به درد شیشه پاک کردن میخورد با مطالب که مبازره شیشه ها هم کثیف می شوند
بصیر: 1396/4/2406:17:34،
18
28
با سلام کیهان هم سند داده که وزیر دولت اصلاحات رشوه گرفته و دادگستری امریکا هم بر این صحه گذاشته است چرا بعضی همه چیز را تحقیق نکرده انکار می کنند
رضا: 1396/4/2407:29:18،
42
14
خدایی بنده حاضر نیستم از صفحات این روزنامه حتی برای شیشه پاک کردن هم استفاده کنم از بس مطالب کذب
و بیخودی دارد!!
رضا: 1396/4/2408:24:28،
35
17
ماازرییس جمهورتقاضای شکایت ازروزنامه کیهان بابت انتشارمطالب کذب وتوهین به رییس جمهورراداریم
علی: 1396/4/2408:29:44،
31
13
خوبه که اکثرمقامهای دولت طرفدارکیهان دارن میرن زندان
hamed: 1396/4/2411:32:46،
15
6
دیگی که برا من نجوشه بزار سرسگ توش بجوشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار